kijifa
Komentáře

1 2 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  1. 10. 2019
  The Boys (2019)

  Parádní seriál. Trochu jiný pohled na superhrdiny. Mám pocit, že v každém díle se stalo něco lehce šokujícího, co mělo diváka chytit. Přestože po prvních pár dílech kvalita trochu klesla, rozhodně pořád stojí za zhlédnutí. Jsem rád, že byla ohlášena druhá sezóna

 • 95%
  0
  0
  1. 10. 2019

  Parádní nahláškovaná akční jízda. Která staví hlavně na sladění hlavních hrdinů. Nabízí se podoba s Tango a Cashem. The Rock a Statham spolu ladí na jedničku a je hodně zábavné je sledovat. Film se nebere moc vážně a je to jen dobře. Podívaná na jedničku,která ani minutu nenudí.

 • 65%
  0
  0
  1. 10. 2019

  To Kapitola 2 určitě není taková pecka, jako první díl. Ve spoustě věcí hodně pokulhává. Chybí chemie mezi postavami, byť film hodně staví na flashbacích. Pennywisse ve své neďábelské podobě nedostal skoro žádný prostor. Příběh sice završen, ale nadšení z prvního dílu o hodně kleslo.

 • 100%
  3
  0
  18. 3. 2017

  Největší seriálové překvapení loňského roku? Jednoznačně! Seriál, který dopředu nikdo nečekal a který se stal skvělým odkazem na osmdesátky. Po trochu pomalejším rozjezdu přibližně od třetího dílu Stranger Things vystřelilo mé nadšení až k nebesům a tam ho udrželo až do úplného konce. Nezbývá než se těšit na to, s čím přijde druhá sezona.

 • 30%
  0
  0
  18. 3. 2017

  Mám rád herní sérii Assasin's Creed a i proto jsem se na filmové zpracování docela těšil. Bohužel ani tentokrát se nepodařilo zlomit prokletí filmového zpracování videoherních titulů. Další ukázka toho, zkrátit několik desítek herních hodin je velmi složité zkrátit do dvou filmových.

 • 50%
  0
  0
  18. 3. 2017

  Tak tohle dohánění restů z minulosti u mě moc úspěch nemělo. Ano, na svou dobu vizuální špička, jenže příběh určitě není tak zajímavý a složitý, aby zabavil na celé dvě hodiny. Místy jsem se nudil a tak pro mě Blade Runner zůstane velkým zklamáním.

 • 100%
  1
  0
  18. 3. 2017

  Loganovi vážně sluší R-kový rating. Nejen díky němu z akčních scén srší živelnost, která podporuje to, že Logan je v podstatě zvíře. Ačkoliv se jedná o asi nejlepší možné loučení dvou X-Men postav, velkou část pozornosti si pro sebe krade malá Laura, která je zahrána naprosto precizně.

 • 95%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Room (2015)

  Hodně povedená knižní adaptace, která nedělá předloze ostudu, ale k její úrovni jí kousíček chybí. Silný příběh vyprávěný pětiletým klukem, pro kterého je jeden pokoj celý svět. Realisticky působící zážitek plný emocí. Jen škoda, že to vyprávění z dětského pohledu a vlastně celá druhá polovina příběhu na plátně nefunguje tak dokonale, jako v knižní podobě.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016

  Velmi vtipné, velmi znepokojivé. Většinu stopáže jsem se parádně bavil, komediální stránka funguje většinu času na jedničku. Ke konci se ale začne do mysli vkrádat otázka co by kdyby. Tu jen podporují scény s reálnými, nic netušícími lidmy (pokud jsou autentické). Navíc dramatický závěr ukazuje, že i autoři s touhle myšlenkou počítali. Z kina tak odcházím zamyšlen, ale pobaven. 85% budiž obrazem.

 • 65%
  0
  0
  16. 3. 2016
  Saulův syn (2015)

  První co mě napadne, když se řekne Saulův syn, bude slovo "Přeceňované". Ne, že by snad film byl špatný, to v žádném případě, ale zkrátka to není taková pecka, jak se snaží všichni tvářit. Rozhodně za to stojí ta syrovost a hmatatelnost Osvětimi a velmi mě zaujalo pojetí vyprávění. Jenže příběh jako takový mě úplně nebavil a v podstatě mi bylo úplně jedno, jak to s hlavním hrdinou dopadne. Světová filmografie rozhodně nabízí zajímavější díla související s tématem koncentračních táborů.

 • 15%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Vejška (2014)

  Vejška mi teda vůbec nesedla. Zkousl jsem gympl, ale tohle je o několik tříd horší podívaná.

 • 95%
  0
  0
  7. 1. 2016

  Spielberg je zpátky a ukazuje, že i v roce 2015 se dá natočit velkofilm bez výbuchů, střílení, honiček a podobných oku lahodících kousků. Stačí k tomu jen smysluplný promyšlený scénář, výborné hlavně postavy a správné uchopení. Za mě rozhodně jeden z Top Ten filmů roku.

 • 75%
  0
  0
  7. 1. 2016
  Spectre (2015)

  Já vím nevím. Spectre vlastně není úplně špatný film, jen je úplně zbytečný. Ty skoro dvě a půl hodiny proběhnou přímo před vámi a se závěrečnými titulky na ně zapomenete. Od Bonda se čeká něco víc. V roce 2015 bylo několik povedených špionských filmů. A ze čtveřice MI, Kingsman, Špion a Spectre, bere Spectre až bramborovou medaily.

 • 75%
  0
  0
  30. 10. 2015

  Po prvním zhlédnutí mi druzí Avengers přišli stejně dobří, možná o chlup lepší než první díl. S každým dalším zhlédnutím ale pocit z dvojky čím dál tím víc upadá.

 • 85%
  0
  0
  30. 10. 2015

  Po stránce atmosféry naprostá paráda, zpracování velmi povedené, možná lehce slabší byl jen scénář, který plně nevyužil všeho co mohl. Ať tak či tak, jedná se o velmi povedený kousek.

 • 85%
  1
  0
  17. 10. 2015
  Ant-Man (2015)

  Malá velká podívaná. Za mě letos rozhodně lepší než druzí Avengers.

 • 90%
  0
  0
  17. 10. 2015

  Parádní filmový zážitek. Dvě hodiny, které vám neskutečně zamotají hlavu a ještě hodně dlouho po závěrečných titulkách budete přemýšlet o tom, co se před vámi vlastně odehrálo.

 • 95%
  1
  0
  17. 10. 2015
  Marťan (2015)

  Až překvapivě dobře zvládnutá filmová podoba výborné knihy. Ridley Scott ukazuje, že ještě pořád má filmovému světu co dát. Mattu Damonovi role Marka Whatneyho neskutečně sedla a vůbec všechno funguje přesně tak, jak by mělo. Jednoduše dvouhodinová feel-good jízda s člověkem na Marsu.

 • 90%
  0
  0
  9. 8. 2015

  Paráda, za mě asi nejlepší díl série, nebo minimálně jeden z nejlepších.

 • 20%
  0
  0
  9. 8. 2015

  Ano viděl jsem Fifty shades of Grey. Ne, nebouchla mi u toho hlava a ani si neodnáším žádnou děsivou duševní poruchu. Přesto už ale tenhle film v příštích padesáti letech vidět nechci. Překvapivě to ale není z toho důvodu, že by to byla až tak tragická hovadina. Jasně není to nic chytrého, ale co do to míry blbosti jsem to čekal mnohem horší. Jenže problém je v tom, že v druhé polovině filmu jsme chtěl jít bušit hlavou doufaje, že se alespoň trochu zabavím, protože tohle není nic víc, než snaha ukázat, jak dlouho se můžou vléct dvě hodiny.

 • 45%
  0
  0
  9. 8. 2015
  Město 44 (2014)

  Dvě roviny, jedna na nějakých 90% a druhá skoro na 10%. Tou první je vizuální stránka, atmosféra, zpracování a v neposlední řadě efekty. Tady poláci ukázali, že se celkem s přehledem srovnají s Hollywoodem. Druhou rovinou je pak příběh a především hlavní (super)hrdina. Kdyby ho zastřelili hned v první scéně, užil bych si zbytek filmu minimálně dvakrát tolik. Kdyby hlavní dějové lince přidali trochu realističnosti, mohli teď poláci skotačit minimálně s 80%. Ale že se ani jedno z toho nestalo, bude bohužel muset stačit jen 45% a komentář "promarněný potenciál".

 • 75%
  0
  0
  13. 3. 2015
  Mafiánovi (2013)

  Pro mě milé překvapení. Jasný, není to žádný zázrak, ale na pohodový večer odpovídající film.

 • 100%
  0
  0
  13. 3. 2015

  Skvělě, skvěle. Matthew Vaughn překováná sem sebe. Nehorázný nářez, letos zatím rozhodně nejlepší film, který jsem viděl. Neotřelý, místy trochu kontroverzní humor, který člověka dostane do kolen. Takovou bombu jsme teda vážně nečekal.

 • 70%
  0
  0
  13. 3. 2015
  Focus (2015)

  Kdo nečeká filmový zázrak, nebude zklamán. Za mě celkem slušná oddechovka, která se snaží vypadat nepředvídatelně, ale když odhlédneme od detailů, tak je celkem průhledná. Každopádně Will Smith zase po pár letech hraje celkem obstojně a na Margot Robbie se hezky kouká.

 • 45%
  0
  0
  19. 2. 2015
  Chlapectví (2014)

  Nemůžu si pomoct, ale Chlapectví mě prostě nebavilo. 163 minut, během kterých se nestane vlastně nic převratného. Vlastně jsem jsem celou dobu čekal, kdy se stane něco, co dá filmu trochu spád, ale nic takového nepřišlo. Vlastně je to ukázka toho, proč je důležité vymýšlet smyšlené příběhy, protože když natočíte život, bude to nuda. Navíc mě neskutečně štvali časové skoky, nebo spíš to, že nebylo jasné, o kolik dní/měsíců/let ten který skok je. Vlastně jediné, co mi na Chlapectví přijde zajímavé je to, že ho autoři vydrželi natáčet celých 12 let.

 • 20%
  0
  0
  19. 2. 2015

  Čiré zlo zabalené v rádoby pohádkovém pozlátku. Jen co ho ale rozbalíte, snaží se vás tohle mrvítko na pohádky zničit na několika frontách. Přední linii vévodí šílená nuda, skoro do poloviny jsem se snažil vnímat, pak už jsme rezignoval a čekal na titulky. Dalším problémem je hudební stránka, ta je totiž naprosto šílená. Za celé dvě hodiny jsem nenarazil na jedinou písničku, kterou bych kdykoliv v životě chtěl slyšet znovu a to je u muzikálu trochu problém. Příběh je jakžtakž zkousnutelný do té doby, dokud se pohádky tak nějak drží "tradičního" zpracování, ale cokoliv co se děje potom je něco naprosto šílenýho. Přesto všechno mi ale nejsmutnější přijde, že tenhle úlet bude mít ve filmografii tolik relativně dobrých herců.

 • 85%
  0
  0
  19. 2. 2015

  Všichni čekáte, jak to dopadne. Kdo ne a nechcete se to teď dozvědět, tak překočte na další komentář. A teď k věci. V 80% filmů nemám rád happy endy, z velké části proto, že většinou jde o finální znásilnění třeba i povedeného snímku. Ale pak je tu těch 20%, kdy tam ten šťastný konec prostě být musí. S láskou, Rosie samozřejmě patří k těmhle dvaceti procentům. Celý film prakticky víte, jak to dopadne, ale neštve vás to. Naopak celou dobu si to přejete. Nenucený, uvěřitelný film obsazený těmi správnými herci, navíc viděný ve správném naladění, ve správný čas.

 • 10%
  0
  0
  30. 1. 2015

  Život je moc krátký na to, aby si člověk mohl dovolit zabít z něho 75 minut tímhle počinem. Nikdy víc.

 • 90%
  0
  0
  30. 1. 2015

  Je to šíleně složité, zamotané a když do toho budeme šťourat tak i nesmyslné. Skončit první větou, byl bych u jedné hvězdy, jenže v případě Predestination jsou tu všechny tyhle věci úmyslně a dělají z filmu parádní podívanou. Tohle originální vyžívání v časových paradoxech jsem si neskutečně užil, takže přehlížím případné nedostatky a dávám 90%

 • 80%
  0
  0
  30. 1. 2015
  Šéf (2014)

  Naprosto na pohodu, neřeš, nepřepínej, užívej

1 2 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita