Room (Irsko)
Kanada Kanada
Irsko Irsko
118 minut

Žánry

:
Drama

Obsah

:
Filmová adaptace knižního bestselleru Emmy Donoghue Pokoj. (Bohemia MP)

Režie

:
Leonard Abrahamson

Scénář

:
Emma Donoghue

Herci

:
Brie Larson Jacob Tremblay Sean Bridgers Wendy Crewson Amanda Brugel ...
Přehrát online alza
Premiéra: 10. 12. 2015
Distributor: Bohemia MP

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (32445 bodů)

  První hodinka filmu byla geniální a nebál bych se dát plný počet. To co se odehrávalo v pokoji a následný útěk ve mě zanechal nepříjemný pocit,jaký jsem nepocítil už dlouho. Ta bezmoc,kterou má člověk před očima,uf to byla vážně síla. Zahráno na výbornou. Druhá půlka filmu už mi přece jen přišla o něco slabší a dostavila se i nuda což je u takového filmu chyba,když nedokáže udržet diváka. Jacob si to dával jako velký pán a pokud se nic nestane,tak má do budoucna dobře našlápnuto.

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2016
  Sheldon (11376 bodů)

  Hodně intenzivní snímek, který dokazuje, že i za málo peněz se dá pořídit hodně kvalitní muziky, zvláště když je k dizposici skvělá a sympatická herečka a jeden výborně vybranej chlapeček. Ve filmu jsou hodně zajímavé momenty a funguje jak v rodině dramatu, tak thrilleru.

 • 80%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (10416 bodů)

  Obří divácký kalkul, který co do příběhu není ani zdaleka bezchybný a vynalézavý a pracuje víceméně s umně ohýbanými rodinnými motivy, ale formálně a především herecky se mu nedá absolutně nic vytknout a svůj jediný účel, zasáhnout publikum do citlivých emocionálních sfér, splňuje na jedničku. A o nic jiného tu dle mého vůbec nešlo....

 • 70%
  0
  0
  2. 3. 2016
  rkotvald (2865 bodů)

  Nejspíš byla chyba jít na film až po Fukově recenzi, na druhou stranu, nebýt jí, o filmu bych nejspíš nevěděl a nešel na něj. Nicméně jsem věděl, co se zhruba bude dít a co na filmu je dle Fuky špatně. A zatímco v některých ohledech se mýlil, protože film nejspíš nesledoval pozorně (kluk nemohl spadnout z balkonu, protože byl za oknem, a chodit po schodech se učil), v celkovém pohledu s ním souhlasím, že druhá část je horší, z hlediska uvěřitelnosti a neschopnosti jít víc do hloubky. Nicméně z pohledu uvěřitelnosti by mě spíš zajímal začátek příběhu, jak to holka zvládla, že se nepokoušela utéct co chvíli a jak vůbec přežila porod. Herecké výkony všech skvělé.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  stantheman (2163 bodů)

  výborný scénář , skvěle zahrané postavy , příběh jakoby vyprávěný jen tak a přesto naléhavě a působivě....povrchním divákům se bude zdát film nenápadný...ale ty pozornější jistě zamrazí "pod kůží".....

 • 95%
  1
  0
  19. 4. 2016
  Tomas_313 (1097 bodů)

  Po dlouhé době jsem vyrazil na film bez přečtení si recenzí a shlédnutí traileru, neovlivněn okolím jsem vstoupil do kinosálu a čekal, co přijde. Po několika minutách jsem byl ochromen. Nikdy jsem během filmu nezažil tak hluboký a silný emoční zážitek. Drama pojednává o matce a synovi, kteří jsou společně uvězněni v pokoji, jenž je pro chlapce domovem a jedinou realitou, ale pro matku celou. Na příběhu je mimo jiné zajímavý fakt, že tam, kde většina žánrově podobných snímků končí, Room teprve začíná. Přibližně v polovině filmu dojde k útěku obou hlavních představitelů, ale místo dojemného konce děj pokračuje a soustředí se na traumata spojená s přechodem z izolovaného světa čtyř zdí do rozlehlého, nového světa. Forma vyprávění je výjimečná tím, že místo intenzivního předkládání explicitních hrůzností je příběh vyprávěn poměrně poklidným způsobem bez zacházení do drastičtějších detailů, ale přesto je divák pohlcen a s napětím sleduje psychologickou analýzu obou hrdinů a velice povedené vyjádření pohledu na svět z dětské perspektivy. K tomu jedinečná Brie Larson a Jacob Tremblay, na jejichž skvělém ztvárnění je celý tento skvost založen. Působivé. Mrazivé. Přelomové. Znepokojivé. 95%

 • 65%
  0
  0
  2. 12. 2015
  lukas (867 bodů)

  V roli malého chlapce skvělý Jacob Tremblay - že by oscarová nominace...? "První půlka" atmosférická, kameramansky a zvukově vynalézavá. Občas moc podkresové hudby. Ale když se film překlopí z "pokoje" do opravdového světa, sklouzává to do hollywoodského finále se vším, co k tomu patří. Pár velmi silných momentů, ale zdá se mi, že tvůrci nevyužili potenciál námětu.

 • 90%
  0
  0
  16. 3. 2016
  Květka (668 bodů)

  Krásné, emotivní a velice silné drama, které vás zaujme od začátku do konce. Dokázala jsem se vžít do hlavních postav... Určitě zkouknu ještě jednou:)

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2016
  TomSti (485 bodů)

  Drsný, fakt drsný. Tím, že tam nejsou přidané žádné "spešl" efekty navíc, které by tomu uměle dodávaly na strachu, děsu apod. je to ještě o to drsnější. Brie si jednoznačně Oscara zasloužila, všechnu tu bolest a bezmoc měla napsanou v očích, což obdivuji, nemusela skoro mluvit. Nečekala jsem, že v ní dřímá takový talent. No a mladý Jacob, to je teda něco, prožíval jsem to s ním, jak mu asi muselo být, když zjistil, že celý svět není v pokoji, jaká traumata si odnesl do života, jak je závislý na jedné jediné osobě... Opravdové peklo ve dvou hodinách, které rozhodně nekončí vysvobozením z onoho pokoje.

 • 70%
  0
  1
  9. 4. 2016
  kacko135 (385 bodů)

  Room musím nominovat na cenu pro Nejnapínavější filmovou scénu pro rok 2015. Protože to jak je natočena, zahrána a udělána scéna s Jackovým útěkem se jen tak nevidí. Pokoj je jinak psycho drama se vším co k němu patří. Hlavní důraz klade na postavy nemá zapotřebí odůvodňovat jejich jednání, či znázorňovat vše co se filmu děje. Spoustu událostí si člověk musí dopředu domýšlet, aby vůbec věděl která bije. Vše je ovšem tak skvěle natočeno a podáváno že zmatek nehrozí ani na okamžik. Můžu to srovnávat s nedávno viděnou Hranicí života od Marca Fostera, kde ani přestože jsem viděl film podruhé jsem hodně často vůbec nevěděl která bije. Room právem zaslouží letošní ocenění, protože na ten film se určitě jen tak nezapomene. Herci předvádějí fantastické výkony.

 • 50%
  0
  0
  2. 8. 2016
  Váleček (357 bodů)

  Moc pěkný start, ale pak mi přišlo, že se film začíná čím dál víc loudat. Začal jsem se už trochu nudit a tím pádem mi začaly i dost vadit některé detaily. Například jsem neskutečně nervil, že na každém druhém záběru furt někomu lezou vlasy do očí. Vlasy byly prostě všude. A jakmile došel film ke konci, začal jsem litovat, že jsem ho v půlce po té nejdůležitější části nevypnul. O nic bych nepřišel a ušetřil bych čas.
  Takže já film nedoporučuji. Je až moc uloudaný a taktrochu prázdný. Všechno se to točí kolem roztomilého kloučka. Ke konci filmu už jsem nedělal nic jiného než vyvracel oči.

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2016
  ebarty (332 bodů)

  Velice silný emotivní zážitek.

 • 50%
  0
  0
  7. 1. 2016
  paniks (319 bodů)

  Zajímavé, ale děj se dá předvídat. Tento typ filmů mně neoslovuje.

 • 95%
  0
  0
  17. 3. 2016
  kijifa (314 bodů)

  Hodně povedená knižní adaptace, která nedělá předloze ostudu, ale k její úrovni jí kousíček chybí. Silný příběh vyprávěný pětiletým klukem, pro kterého je jeden pokoj celý svět. Realisticky působící zážitek plný emocí. Jen škoda, že to vyprávění z dětského pohledu a vlastně celá druhá polovina příběhu na plátně nefunguje tak dokonale, jako v knižní podobě.

 • 80%
  0
  0
  15. 12. 2017
  Terabithian (264 bodů)

  Někomu může vadit, že Abrahamson citlivé téma nezpracovává s chladnokrevností takového Michaela Hanekeho a zcela se nevyhýbá citové manipulaci. Svým postavám situaci na druhé straně nadměrně neulehčuje a na jejich traumata nenabízí jednoduchá řešení. K ambivalentním pocitům, jimž se běžné „dojáky“ snaží vyhýbat, výrazně přispívá jemně odstíněné herectví Jacoba Tremblaye a Brie Larson. Také jejich zásluhou Room nejlépe funguje (a největší diváckou satisfakci nabízí) jako mateřské melodrama o tenké hranici mezi láskou a nenávisti.

 • 90%
  0
  0
  20. 9. 2016
  Wasper (183 bodů)

  Z těch, co byli nominování na Oscara bych sošku dal právě tady. Film těžící ze své knížní předlohy zobrazujcí originální téma nutící člověka k hlubšímu zamyšlení, se skvělým mladým nadějným hercem. Druhá polovina filmu ovšem zaostává za tou první.

 • 5%
  0
  0
  28. 3. 2016
  matyas-hausner (61 bodů)

  nuda o ničem.....

 • 100%
  0
  0
  16. 7. 2017
  Georgino (43 bodů)

  Přiznávám, že na oskariádě minulý rok jsem fandil právě Pokoji. Mám rád takové ty malé filmy, které i bez obřího rozpočtu přináší divákovi ohromný zážitek. Mám rád ve filmech emoce, rád se směju i dojímám. A Room má těch emocí skutečně mnoho. Bezmoc, vztek, smutek, stesk, naději - to vše si prožijete společně s hlavními hrdiny. Brie Larson i malý Jacob Tremblay jsou v každém gestu i v každé větě dokonalí. Oskar za hlavní ženský herecký výkon je zcela oprávněný. Škoda, že na Jacoba nezbyla alespoň nominace. To, co on ve svém věku předvádí, je neuvěřitelné a jeho výkon je mnohdy dospělejší než herectví mnoha populárních hvězd. Četl jsem i knižní předlohu, ale film se mi líbil víc. Asi právě díky tomu hereckému koncertu.

 • 95%
  0
  0
  7. 1. 2016
  KryštůVek (13 bodů)

  Už dlouho mě nic tak nezasahlo, jako právě tenhle film. Jacob TremblayHravě strka do kapsy dospělé herecké obsazení, což jenom podtrhuje úchvatná kamera.

76 71 ?
 • Terabithian 80%
 • Togl 85%
 • Georgino 100%
 • viktoriaplzen 70%
 • Tino 60%
 • Reacherjack2016 65%
 • Brenan88 80%
 • mlha99 75%
 • sporkaska 75%
 • Tupá stará treska 80%
všechna hodnocení (60)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele matej-kostka
1. místo z 15 v žebříčku uživatele Tomas_313
Sdílet tuto stránku:

Partneři: