Přelet nad kukaččím hnízdem

89%
Přelet nad kukaččím hnízdem
Zrzavý irský rváč a profesionální karbaník Randle Patrick McMurphy si odpykává trest za opakované násilné napadení a sexuální zneužití. Místo aby se držel v pracovním táboře, hraje pomateného a nechá se poslat do zdánlivého klidu psychiatrické léčebny. Jeho životní elán a silná osobnost se v ústavu brzy střetávají s absolutismem vrchní sestry Ratchedové, která s pomocí trojice lapiduchů tyransky vládne celému ústavu. McMurphy nesnese pohled na ušlápnuté pacienty a brzy v nich probouzí poslední špetku hrdosti a radosti ze života. V zápasu s Velkou sestrou obrátí blázinec doslova vzhůru nohama. Stěny ústavu se otřásají jeho hřmotným smíchem a nespoutaným elánem. Vzpoura McMurphyho, ale nemá velkou naději proti síle mašinérie zosobněné Velkou sestrou...Pete69
Pete69
29 851 bodů
9.5
Film, který povýšil Jack Nicholson na vrcholné dílo. Příběh je silný a zajímavý, ale obsazení Nicholsona byl ten pravý Formanův brilantní tah. V sedmdesátých a osmdesátých letech byl na vrcholu a neumím si v tomto filmu představit nikoho jiného. Filmový klenot.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
10
Forman se světu nemohl představit lépe. Takřka dokonalé drama se skvělými hereckými výkony s Nicholsonem v čele. Nejde jinak než zatleskat. Konec mě vždycky dostane.
olga-pu
20 075 bodů
10
Skvělý film.Skvěle hercy,scénář i režiser.


Dodatečné informace

Původní název:
One Flew Over the Cuckoo's Nest (více)
  • USA Přelet nad kukaččím hnízdem
  • USA One Flew Over the Cuckoo's Nest
Premiéra v ČR:
1. 2. 1990
Země původu:
USA
Přístupnost:
18+
Čeština:
Přelet nad kukaččím hnízdem je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Podobné


Powered byJustWatch