Články

Nejnovější články

 1. První vítěz Survivoru Vláďa komentuje novou řadu. Co si myslí o Mikýřově taktice?
  Rozhovory4. 3. 2024
  První vítěz Survivoru Vláďa komentuje novou řadu. Co si myslí o Mikýřově taktice?

  Minulý týden začala na Voyo nová řada oblíbené reality show Survivor Česko & Slovensko, v níž bude znovu skupinka soutěžících čelit drsné výzvě a v podobě dvou týmů se snažit vyhrát nejen náročné hry, ale také přežít náročné podmínky i taktiky či pletichy ostatních. Vítěz reality show si odveze domů nejen titul, ale zejména výhru v hodnotě 2,5 milionu korun. Co si o úvodních epizodách myslí vítěz první řady, Vladimír Čapek? Co říká na jednotlivé soutěžící a první kauzy?

 2. Kevinově mámě ze Sám doma je 70 let. Catherine O’Hara již na filmového syna nezapomíná
  Téma4. 3. 2024
  Kevinově mámě ze Sám doma je 70 let. Catherine O’Hara již na filmového syna nezapomíná

  „Jak jsme mohli zapomenout na Kevina?“ pokládá zničená Kate v letadle řečnickou otázku svým nejbližším. Na Catherine O’Hara, oblíbenou představitelku matky Kevina McCallistera z prvních dvou dílů série Sám doma (Home Alone, 1990 a 1992) bychom však zapomenout nemohli, a tak si právě dnes připomínáme její kulaté jubileum.

 3. TV sledovanost: Seriál To se vysvětlí, soudruzi! zaostal za očekáváním. Sedm schodů k moci mu je v patách
  Téma4. 3. 2024
  TV sledovanost: Seriál To se vysvětlí, soudruzi! zaostal za očekáváním. Sedm schodů k moci mu je v patách

  V neděli večer odstartovala svou pouť novinka To se vysvětlí, soudruzi! a očekávalo se, zda sci-fi komedie naváže na obrovský úspěch Smyslu pro tumor. Seriál sice stanul na prvním místě nedělní návštěvnosti, na čísla předešlého hitu se však zatím příliš nechytá. Konkurence v podobě Sedmi schodů k moci pak České televizi hodně dýchá na záda.

 4. Disney zvažuje návrat Deppa coby Jacka Sparrowa. Bude mít ale Johnny vůbec zájem?
  Filmy4. 3. 2024
  Disney zvažuje návrat Deppa coby Jacka Sparrowa. Bude mít ale Johnny vůbec zájem?

  Jack Sparrow v podání Johnnyho Deppa byl přinejmenším ve dvou dílech Pirátů úžasná postava, na níž stála celá milovaná série. Následné díly se začaly mírně hroutit a ztrácet publikum. Po pár letech odmlky si však pamatujeme jen to dobré a mnozí touží po návratu starých dobrých časů. Jenže je tu problém: Depp se zařekl, že po svém rozkmotření s Disneym už do myšákova studia nepáchne. Možná ale ještě dojde k názoru, že se maličko unáhlil.

 5. Takhle by vypadaly Star Wars v podání Karla Zemana. Líbil by se vám český Luke Skywalker?
  Téma4. 3. 2024
  Takhle by vypadaly Star Wars v podání Karla Zemana. Líbil by se vám český Luke Skywalker?

  Takzvaná umělá inteligence vystrkuje stále ostřejší zoubky a umělci se začínají bát, že brzo nebudou mít co žrát. Komu tím programátoři prospějí? To jsme se mohli ptát před pár týdny, kdy český Youtube kanál havranoviny uvedl svou krátkou parodii na Pelíšky ve stylu Wese Andersona. Nyní nahrál další pochoutku, a tou je kříženec Star Wars s naším nejslavnějším animátorem Karlem Zemanem.

 6. Tohle nevysvětlí ani soudruzi. Zmatený seriál České televize marně hledá humor i záhady
  Recenze4. 3. 2024
  Tohle nevysvětlí ani soudruzi. Zmatený seriál České televize marně hledá humor i záhady

  Mělo se jednat o nový hit Český televize, který ladně naváže na popularitu Smyslu pro tumor. Jenže už z žánrového mixu a prvních ukázek bylo jasné, že to novinka To se vysvětlí, soudruzi! nebude mít u diváků vůbec jednoduché. Mysteriózní sci-fi detektivka od Matěje Chlupáčka a Michala Samira v prvním díle nejde publiku ani trochu naproti, ale navíc vlastně jako by ani nevěděla, čím chce být.

 7. Kate Winslet herecky vládne jako středoevropská diktátorka. Jinak je ale Režim docela trapas
  Recenze4. 3. 2024
  Kate Winslet herecky vládne jako středoevropská diktátorka. Jinak je ale Režim docela trapas

  Na HBO konečně začal seriál Režim (The Regime), očekávaný hlavně pro Kate Winslet v čele. Mnohé první recenze bohužel na politické satiře odehrávající se ve fiktivní středoevropské zemičce nenechávají nit suchou. Do mírného metakritického nadprůměru výsledek táhne výhradně výkon milované herečky, vše ostatní budí rozčarování. Měli jsme příležitost zhlédnout všech šest epizod, jedná se tedy opravdu o takové zklamání?

 8. Nejslavnější televizní panic David Faustino už v 50 neřeší, že zůstal spjatý s Ženatým se závazky
  Téma4. 3. 2024
  Nejslavnější televizní panic David Faustino už v 50 neřeší, že zůstal spjatý s Ženatým se závazky

  Pokud se ve svých dvanácti letech stanete jednou z hlavních tváří sitcomu, který milují lidé po celém světě bez ohledu na věk a společenské postavení, může vám to s životem pěkně zamávat. David Faustino se před kamerami objevoval od kojeneckého věku a do puberty vkráčel v kůži natvrdlého outsidera Buda Bundy, jenž v kultovním seriálu Ženatý se závazky (Married… with Children) snil o krásných ženách, jež mu zůstávaly zapovězené možná i vinou stigmatu uvaleného jeho otcem, otráveným prodavačem bot Alem (Ed O'Neill). Čerstvě padesátiletý herec se nikdy nestal filmovou hvězdou, ale sám už má doma rodinný závazek a nejraději se zaměstnává dabingem nebo hudbou.

 9. Druhá Duna slaví obří úspěch. Překonává tržby jedničky a jde ve stopách Oppenheimera
  Filmy4. 3. 2024
  Druhá Duna slaví obří úspěch. Překonává tržby jedničky a jde ve stopách Oppenheimera

  Druhá Duna (Dune: Part Two) konečně vtrhla do světových kin a všichni doufali v megahit, který po dlouhých týdnech sucha potěší všechny kinaře. A ti se dobrých zpráv opravdu dočkali. Druhý díl adaptace Franka Herberta skoro zdvojnásobil otvírací čísla jedničky a má nakročeno k tomu, aby ji i v celkových tržbách velmi rychle předběhl.

 10. Zajímavosti o novém seriálu To se vysvětlí, soudruzi!: Agentka StB i účast trikaře Arabely
  Seriály3. 3. 2024
  Zajímavosti o novém seriálu To se vysvětlí, soudruzi!: Agentka StB i účast trikaře Arabely

  V neděli večer začne na obrazovkách České televize nový seriál To se vysvětlí, soudruzi!, který se bude snažit navázat na divácký úspěch hitu Smysl pro tumor. Žánrově by však nemohly být oba seriály vzdálenější. Po dramedii o rakovině nás totiž čeká ulítlá sci-fi parodie z dob komunismu. A tímto netradičním žánrovým mixem výčet zajímavých informací rozhodně nekončí.

 11. Režiséři nejúspěšnějšího filmu všech dob chystají nový film. Kdy jejich záhadná novinka dorazí?
  Filmy3. 3. 2024
  Režiséři nejúspěšnějšího filmu všech dob chystají nový film. Kdy jejich záhadná novinka dorazí?

  Žádný snímek v dějinách kinematografie nesesbíral během jediného roku víc cen a souvisejících nominací než loňský oscarový vítěz Všechno, všude, najednou (Everything Everywhere All at Once). Půvabně rozverná komediální sci-fi o jednom rozvodu, vyčerpávajícím daňovém přiznání a mnohovesmírném dobrodružství má celkem 343 cen z různých kontinentů a od všemožných organizací, přičemž Oscara si uzurpovali také její režiséři Daniel Kwan a Daniel Scheinert, v branži známí pod přezdívkou Daniels. Jejich příští film vznikne pod novou exkluzivní smlouvou se studiem Universal Pictures a do kin zamíří 12. června 2026.

 12. Jaké filmy mají nejlepší herecké výkony? U těchto klenotů se o Oscara pralo pět členů obsazení
  Téma3. 3. 2024
  Jaké filmy mají nejlepší herecké výkony? U těchto klenotů se o Oscara pralo pět členů obsazení

  Režisér se může plácat po zádech, když jeho představitel nebo představitelka hlavní role bojuje o prestižní zlatou sošku. Očividně totiž odvedl dobrou práci, když rozdával pokyny nad scénářem a pomáhal udržovat věrohodnost či intenzitu hereckého projevu. A co teprve, když se z vašeho obsazení uchází o Oscara hned pět lidí? Naposledy k tomu došlo roku 1976, tedy v době, kdy hollywoodští filmaři začali víc spoléhat na vizuální vyjadřování a pohyblivou kameru. Trochu tak možná upozadili herecké výkony, jež si jejich předchůdci během klasické studiové éry zvykli snímat dost staticky a divadelně. Jestliže tedy můžeme nějaké filmy nazývat „hereckými“, minimálně z pohledu akademické pozornosti to je devět následujících klasických titulů, u nichž v dobrém smyslu nevíme, kam dřív stočit zrak.

 13. Před 40 lety natočil Dunu i David Lynch. Byl to propadák, ale dovedl filmaře k velkému úspěchu
  Filmy3. 3. 2024
  Před 40 lety natočil Dunu i David Lynch. Byl to propadák, ale dovedl filmaře k velkému úspěchu

  Kvůli tomu, jak se poslední dobou mluví jenom o nové Duně (Dune: Part Two), bychom málem zapomněli na… starou Dunu. Ne tedy první díl od Denise Villeneuva z roku 2021, nýbrž jedinou starší filmovou adaptaci románu Franka Herberta. Tu má na svědomí poněkud netypicky David Lynch a podivné dílo z roku 1984 dodnes svérázně vystupuje ze zbytku jeho filmografie.

 14. Legendární sci-fi se vrací na první fotce. Nový Tron se hodlá posunout nečekaným směrem
  Filmy3. 3. 2024
  Legendární sci-fi se vrací na první fotce. Nový Tron se hodlá posunout nečekaným směrem

  Dlouho to vypadalo, že se ikonická sci-fi značka Tron po druhém díle s podtitulem Legacy už na plátna kin nikdy nevrátí. Po několikaletých spekulacích a dlouhých přípravách ale třetí díl Tron: Ares přeci jen dostal zelenou. Místo Jeffa Bridgese tentokrát dorazí Jared Leto, režie se ujme Joachim Rønning (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a snímek dorazí do kin příští rok. Vysoká očekávání fanoušků nyní ještě více namlsává první oficiální fotka.

 15. Gravitace, Avatar, nebo Vesmírná odysea? Duna má mezi nejkrásnějšími sci-fi filmy dost soupeřů
  Téma2. 3. 2024
  Gravitace, Avatar, nebo Vesmírná odysea? Duna má mezi nejkrásnějšími sci-fi filmy dost soupeřů

  Do kin vtrhla druhá Duna (Dune: Part Two) a jestli nějaký její klad musejí uznat i zapřisáhlí odpůrci poetiky Denise Villeneuva, je jím strhující vizuální stránka. Ne nadarmo se hovoří o tom, že tento zážitek je třeba si dopřát v kině, a to ideálně na co největším plátně a s co nejlepším zvukem – více srovnatelných příležitostí letos zřejmě nebude.