Články

Nejnovější články

 1. Herečka se bouřila proti jejímu vztahu v seriálu M*A*S*H. Se svými důvody měla naprostou pravdu
  Seriály30. 5. 2024
  Herečka se bouřila proti jejímu vztahu v seriálu M*A*S*H. Se svými důvody měla naprostou pravdu

  Když se řekne M*A*S*H, tak jedna z prvních tváří, která se divákovi vybaví, je jistě postava major Houlihanové v podání herečky Loretty Swit. Její Šťabajzna patřila mezi nejvýraznější postavy, prošla možná největším charakterovým vývojem a coby jediná žena v obsazení si v seriálu vybudovala silnou pozici. Nebála se totiž tvůrcům často oponovat a nesouhlasit s jejich scenáristickými rozhodnutími. Nespokojená byla např. se vztahem, jenž přitom k její roli zpočátku bezpodmínečně patřil.

 2. Oblíbená postava z Pána prstenů míří do seriálu. Čeká ji setkání s Gandalfem
  Seriály30. 5. 2024
  Oblíbená postava z Pána prstenů míří do seriálu. Čeká ji setkání s Gandalfem

  Příroda sama bude mít v nadcházející druhé sezóně Prstenů moci (The Rings of Power) své esenciální tělo i hlas. Tvůrci J. D. Payne a Patrick McKay totiž poruší dosavadní tradici filmových adaptací Pána prstenů a před srpnovou premiérou odhalují podobu Toma Bombadila, záhadné bytosti staré jako čas sám, již Peter Jackson do své fantaskní hexalogie nezahrnul. Slibují rovněž, že v knize velice pasivní postava tentokrát projeví větší iniciativu a přispěje k boji proti Sauronově narůstající hrozbě. Ztvárnil ji hojně obsazovaný britský herec Rory Kinnear (Černé zrcadlo, Není čas zemřít).

 3. Vrátí se Prima po propadácích na vrchol? Láká na návrat svého seriálového hitu a Arabely
  Seriály30. 5. 2024
  Vrátí se Prima po propadácích na vrchol? Láká na návrat svého seriálového hitu a Arabely

  Televize Prima za sebou nemá úplně nejlepší první polovinu roku. Politických Sedm schodů k moci sice slavilo u diváků úspěch, od té doby si však stanice připisuje jeden propadák za druhým. Takřka všechny její jarní novinky pohořely, soutěžní pořad Česko na grilu byl kvůli nezájmu diváků odklizen na horší vysílací čas, seriál Vytoč mého agenta skončil předčasně a teenagerská Lež na pláži svou cílovku neoslovila. S letní sezónou ale Prima doufá ve zlepšení. A pomoct by v tom měla druhá série prověřeného hitu.

 4. Kinovýhled: Vyrazit můžete na Elvisovu družku Priscillu, Princeznu na hrášku i české fotbalisty
  Filmy30. 5. 2024
  Kinovýhled: Vyrazit můžete na Elvisovu družku Priscillu, Princeznu na hrášku i české fotbalisty

  Máme tu poslední květnový týden. Prach zvířený po příjezdu Furiosy se pomalu usadil a do českých kin vstupuje sedm premiérových titulů. Do českých sálů, které čekají po slabších víkendech na spásu, dorazí mimo jiné česká pohádka, rodinný film ve stylu Stevena Spielberga i netradiční pohled na ikonu Elvise Presleyho. Jaký z nabízených titulů si vyberete?

 5. Aragorn by v novém Pánu prstenů neměl chybět. Viggo Mortensen promluvil o možném návratu
  Filmy30. 5. 2024
  Aragorn by v novém Pánu prstenů neměl chybět. Viggo Mortensen promluvil o možném návratu

  Filmovou Středozem z pera J. R. R. Tolkiena čeká hon na Gluma. U Warner Bros. se vyrábí nový Pán prstenů s podtitulem Hunt for Gollum od scenáristů a producentů původní trilogie a od režiséra Andyho Serkise, jenž si současně zopakuje hereckou úlohu hobita sužovaného mocí svého miláška. Novinkám bedlivě naslouchá také pětašedesátiletý Viggo Mortensen, jenž se publiku před třiadvaceti lety představil jako hraničář a pozdější gondorský král Aragorn. Dá se totiž předpokládat, že příběh tuto postavu opět zahrne, čemuž by se newyorský herec nebránil.

 6. Režisér oscarových Chudáčků přináší další bizár s Emmou Stone. Výborný trailer klame tělem
  Filmy30. 5. 2024
  Režisér oscarových Chudáčků přináší další bizár s Emmou Stone. Výborný trailer klame tělem

  Po úspěchu Chudáčků (Poor Things) režisér Yorgos Lanthimos rozhodně neusíná na vavřínech a na festivalu v Cannes představil svůj další snímek. Jízlivá antologie Milé laskavosti (Kinds of Kindness) sází na množství hereckých hvězd a pro filmaře typické budování bizarních světů, avšak z nejprestižnějšího festivalu si odvezla jen lehce pozitivní reakce. Nyní se můžeme podívat na trailer.

 7. Začíná zlínský filmový festival. Představí snímky o dospívání i fantasy s českou stopou
  Festivaly a ceny30. 5. 2024
  Začíná zlínský filmový festival. Představí snímky o dospívání i fantasy s českou stopou

  Dne 30. května začíná 64. ročník věhlasného festivalu v baťovském městě. Zlín Film Festival je nejstarším a největším filmovým festivalem pro děti a mládež na světě a jeho renomé budou chtít organizátoři dostát i letos. Návštěvníci mohou vybírat z celkem 289 filmových projekci promítaných na 14 místech. Do města zavítá 53 delegací, zahraniční hosté a premiéru si zde odbudou snímky z celého světa. Dojde ale samozřejmě i na tuzemské zástupce.

 8. Zendaya, Chalamet i Sydney Sweeney. 10 hollywoodských hvězd nové generace s velkou budoucností
  Téma29. 5. 2024
  Zendaya, Chalamet i Sydney Sweeney. 10 hollywoodských hvězd nové generace s velkou budoucností

  Vlivný magazín The Hollywood Reporter představil desítku mladých herců a hereček, již se podle něj stanou megahvězdami své generace. Abychom dali redaktorům za pravdu, musíme si udělat poznámku v kalendáři a vrátit se za deset, ideálně dvacet let. Až tehdy budeme mít jasno o tom, jestli se trefili. Přesto se na jejich seznam podívejme, protože i když tyto žebříčky ne vždy přečkají zub času, vždy jsou zajímavým svědectvím o zeitgeistu.

 9. Pitt, Clooney a zmařená špinavá práce. Akční komedie Osamělí vlci přetéká charismatem
  Filmy29. 5. 2024
  Pitt, Clooney a zmařená špinavá práce. Akční komedie Osamělí vlci přetéká charismatem

  Nejde sice o pokračování Dannyho parťáků, ale zasloužilé veterány Brada Pitta a George Clooneyho přesto vidíme v dalším společném projektu rádi. Pod režisérem marvelovské trilogie Spider-Man Jonem Wattsem dotočili akční komedii Osamělí vlci (Wolfs), v níž musí spolupracovat jako dva ilegální „čističi“ pověření stejným úkolem. Oba zachovalí šedesátníci si podle prvního traileru své role evidentně užili a s Wattsem už pokukují po dalších dílech.

 10. Odvážná Vaiana je zpátky. První trailer láká na fantastické objevování nových světů
  Filmy29. 5. 2024
  Odvážná Vaiana je zpátky. První trailer láká na fantastické objevování nových světů

  V animované sekci Disneyho na tom nejsou v posledních letech zrovna nejlépe. Domov mnoha kreslených klasik a nesmrtelných hitů má za sebou po Divnosvětě a nevýrazném Přání dva velké propadáky a ani kolegům z Pixaru se v posledních letech nedaří. Myšákovu studiu proto nezbývá nic jiného než vsadit na jistotu. Ještě předtím, než za pár let dorazí nové Toy Story či Ledové království, připluje letos do kin druhá Moana alias Odvážná Vaiana. A podle první ukázky se zdá, že bude znovu slavit úspěch.

 11. Daniel Radcliffe promluvil o účasti v novém Harrym Potterovi. Prozradil, proč to není dobrý nápad
  Seriály29. 5. 2024
  Daniel Radcliffe promluvil o účasti v novém Harrym Potterovi. Prozradil, proč to není dobrý nápad

  Už asi všichni fanoušci Harryho Pottera vědí, že se malý brýlatý kouzelník brzy vrátí v podobě seriálu. Ten chystá streamovací platforma Max, která hodlá začít znovu od začátku. Remake si hodlá vzít na paškál všechny knihy a producenti v čele s J. K. Rowling slibují ještě větší věrnost předloze. Fanoušky ovšem samozřejmě ihned začalo zajímat, zda se můžeme dočkat i návratů známých herců, kteří by tentokrát ztvárnili odlišné role či měli drobné cameo. K této možnosti se ovšem představitel původního Harryho Pottera vyjádřil velmi jasně.

 12. Martin Scorsese údajně změnil názor na marvelovky. Tak jsou to tedy filmy, nebo ne?
  Téma29. 5. 2024
  Martin Scorsese údajně změnil názor na marvelovky. Tak jsou to tedy filmy, nebo ne?

  V roce 2019 Martin Scorsese prohlásil, že superhrdinské filmy jsou spíše zábavními parky než filmy v pravém slova smyslu. Díky tomu vznikla populární hláška „This is cinema!“ označující díla, jež by podle názoru hollywoodské legendy nedělala kinematografii ostudu. Během dalších let Scorsese olej do pomyslného ohně ještě párkrát přilil, teď však jeho dlouholetý přítel George Lucas přišel s poměrně nečekaným dodatkem.

 13. Proč je Furiosa nejlepší prequel historie? Chápe pravidla ságy a ze Zběsilé cesty dělá lepší film
  Téma29. 5. 2024
  Proč je Furiosa nejlepší prequel historie? Chápe pravidla ságy a ze Zběsilé cesty dělá lepší film

  Svět se zhroutil. Nastaly války o vodu, lidé zdivočeli a radioaktivní pustinou se prohání benzínem nasáklé motorkářské hordy, které v pouštním prostředí o středověkých pravidlech hledají svůj kousek duševní zeleně a naděje. V kinech uváděná Furiosa (Furiosa: A Mad Max Saga), která předchází událostem novodobé akční klasiky Šílený Max: Zběsilá cesta (Mad Max: Fury Road) z roku 2015, z finančního hlediska propadne. Je to nešťastná skutečnost dnešní blockbusterové doby, která navzdory občasným výchylkám zkrátka nepřeje nekompromisním a unikátním vizím od režisérů jako George Miller, který v 79 letech odmítl hrát podle očekávaných pravidel. A přitom stvořil jeden z nejúžasnějších prequelů kinematografie, který se dostatečně odlišuje od uctívaného předchůdce a současně z něj činí ještě lepší a komplexnější film.

 14. Na nože potřetí s Danielem Craigem. Svérázná detektivka ohlašuje název i hvězdné obsazení
  Filmy29. 5. 2024
  Na nože potřetí s Danielem Craigem. Svérázná detektivka ohlašuje název i hvězdné obsazení

  Pomalu se začínají rýsovat informace o třetím díle série Na nože, a tak stojí za to si shrnout, co doposud víme. O tom, že je v plánu i trojka, jsme věděli dřív, než se na Netflixu vůbec objevil druhý díl s podtitulem Glass Onion – v roce 2021 se totiž hodně hovořilo o tom, že streamovací gigant vyplázl neskutečných 469 milionů dolarů za práva na zfilmování dvou pokračování úspěšné jedničky. Glass Onion se na Netflixu objevilo před Vánoci roku 2022 a slíbené trojky se dočkáme příští rok.

 15. Slavní herci, kteří se nevyhnuli propadákům. Goslingův Kaskadér je jen jedním z mnoha průšvihů
  Téma29. 5. 2024
  Slavní herci, kteří se nevyhnuli propadákům. Goslingův Kaskadér je jen jedním z mnoha průšvihů

  Někdo to čekal, někdo ne, ale z Kaskadéra (The Fall Guy) se nakonec vyklubal kasovní průšvih. Navzdory sympatickému žánrovému zařazení do ranku romantické akční komedie a především výkonu ústředního herecké dua ve složení Emily Blunt a Ryan Gosling si na sebe snímek nedokázal vydělat. Ačkoli se celý kino-průmysl nachází v krizi a za velké plátno nejsou lidé ochotni platit u nás ani jinde, jedná se o další smutný zářez do filmografie Ryana Goslinga. Ten totiž patří do skupiny herců a hereček, kteří mají navzdory hvězdnému statutu ve svém portfoliu překvapivě velké množství kasovních selhání.