Články

Nejnovější články

 1. Emily Blunt a The Rock po obřím propadáku znovu spojí síly. Budou bojovat o prestižní ceny
  Filmy2. 3. 2024
  Emily Blunt a The Rock po obřím propadáku znovu spojí síly. Budou bojovat o prestižní ceny

  Bývalý wrestler Dwayne Johnson se stále umí prosadit v prestižních hollywoodských projektech, které z něj učinily i nejlépe placeného herce světa. Výrazně přešlápl snad jen v Disneyho dobrodružné fantasy Expedice: Džungle (Jungle Cruise) s Emily Blunt, která měla obří rozpočet a pandemická premiéra stačila na tržby 220 milionů dolarů, tedy na jeden z největších kasovních propadáků vůbec. Johnson od roku 2019 připravuje životopisné drama o zápasníkovi MMA Marku Kerrovi s názvem Smashing Machine od herce a režiséra Bennieho Safdie (Oppenheimer, Drahokam). A podle všeho si jeho manželku opět zahraje hvězdná Blunt, která se díky Oppenheimerovi uchází o svého prvního Oscara.

 2. Amerikánka vypadá na nejfilmovější český film roku. Trailer okouzluje fascinujícími obrazy
  Filmy2. 3. 2024
  Amerikánka vypadá na nejfilmovější český film roku. Trailer okouzluje fascinujícími obrazy

  Viktor Tauš patří k nejzajímavějším a nejpodnětnějších českým režisérům. Jedná se o rebela toho typu, že když uvede na obrazovce některý ze svých stylisticky dravých počinů, divácké centrum České televize se zaplní stížnostmi, že vysílání je nejspíš porouchané. Režisér Modrých stínů a Zrádců se vždy potýkal s kritikou za neukočírovaný manýrismus, ale také má věrné zastánce, kteří na něj nedají dopustit. Jeho chystaný snímek Amerikánka se pak jeví být jeho dost možná doposud nejradikálnějším počinem.

 3. Fenomén Smyslu pro tumor i po finále překonává očekávání. Seriál oslovil 3 miliony diváků
  Seriály2. 3. 2024
  Fenomén Smyslu pro tumor i po finále překonává očekávání. Seriál oslovil 3 miliony diváků

  Od konce seriálu Smysl pro tumor uplyne už týden a Česká televize se již chystá na nedělní premiéru seriálu To se vysvětlí, soudruzi!, i přesto ale veřejnoprávní stanice stále sbírá vavříny za svůj dojemný hit. Čísla sledovanosti totiž ukazují, že celkový úspěch seriálu byl ještě větší, než se původně myslelo. A diváci i nadále přibývají.

 4. Nový hororový bizár o mysteriózní síle televize strhnul první diváky. Trailer vám zamotá hlavu
  Filmy1. 3. 2024
  Nový hororový bizár o mysteriózní síle televize strhnul první diváky. Trailer vám zamotá hlavu

  Studio A24 uvádí trailer na svůj chystaný neonový horor I Saw the TV Glow, který už stihl strhnout první diváky a divačky na Berlinale, odkud si odnesl nadšené reakce. Mysteriózní thriller láká na atraktivní kombinaci refnovského moderního stylu a cronenbergovského televizního retra. Na pohled to vypadá jako podivný mišmaš, podle všeho se ale můžeme těšit na zdařilou podívanou.

 5. Nový Superman mění název a představuje logo. Před čím režisér diváky varuje?
  Filmy1. 3. 2024
  Nový Superman mění název a představuje logo. Před čím režisér diváky varuje?

  Zatímco svět tápe nad tím, jestli ho ještě zajímají komiksové filmy, studia jako by se místo damage controlu rozhodla celý koncept maximálně sabotovat. Producenti vypouští jeden podměrečný film za druhým, u nichž se o statutu propadáku nepochybuje dávno před jejich premiérou. Madam Web (Madame Web) aktuálně nabourává žebříčky nejhorších filmů všech dob. S poslední nadějí teď fanoušci superhrdinů vzhlíží na Jamese Gunna, jenž předtím proslul u Marvelu jako režisér populárních Strážců Galaxie (Guardians of the Galaxy). Následně změnil stáj a povýšil na pozici šéfa DC poté, co byl Zack Snyder odejit. Dopadne Gunn lépe?

 6. Kdy se vrátí nejlepší Star Wars seriál? Slavný herec prozradil, že si ještě počkáme
  Seriály1. 3. 2024
  Kdy se vrátí nejlepší Star Wars seriál? Slavný herec prozradil, že si ještě počkáme

  Zatímco na filmovém plátně si dává svět Hvězdných válek menší dovolenou, na Disney+ se franšíza prostřednictvím seriálů jako Mandalorian či Obi-Wan Kenobi vesele rozrůstá. Jen ne vždy ke spokojenosti svých fanoušků. Jednotlivým sériím bývá často vytýkána proměnlivá kvalita či přílišná sázka na fan servis. Andor z roku 2022 se však těmto neduhům dokázal vyhnout a skalními příznivci je považován za nejlepší Star Wars dílo poslední dekády. Druhá sezóna si však dá ještě na čas.

 7. Z dětské hvězdy se stal režisér Rivalů a Čisté duše. Tohle je 8 největších hitů Rona Howarda
  Téma1. 3. 2024
  Z dětské hvězdy se stal režisér Rivalů a Čisté duše. Tohle je 8 největších hitů Rona Howarda

  Oblíbený režisér Ron Howard slaví 70. narozeniny, a tak stojí za to si připomenout jeho bohatou kariéru trvající téměř celý jeho život. Howard se po úspěšné herecké dráze totiž chopil režie a postupně se vyprofiloval v jednoho z nejspolehlivějších a nejflexibilnějších hollywoodských filmařů. Zvládá totiž zpracovat skoro jakýkoli žánr hrané i dokumentární tvorby, klade důraz na hluboce lidské příběhy a jejich přehledné, divácky vstřícné odvyprávění. Kdo by s někým takovým nechtěl spolupracovat?

 8. Britney Spears si zahrála v jednom filmu a dopadlo to otřesně. Do slavné romantiky se nedostala
  Téma1. 3. 2024
  Britney Spears si zahrála v jednom filmu a dopadlo to otřesně. Do slavné romantiky se nedostala

  Zatímco v posledních letech Britney Spears zajímá hlavně bulvární novináře, na přelomu milénia se jednalo o jednu z nejúspěšnějších a nejmilovanějších popových zpěvaček. Není proto divu, že se pokusila svou slávu zúročit i na stříbrném plátně. Tam však její cestu zahájilo (a rázem také ukončilo) účinkování ve vysmívané coming of age dramedii s názvem Crossroads.

 9. Hitlerova honba za svatým grálem. Dokumentární série se vydá po stopách nacistických pokladů
  Seriály1. 3. 2024
  Hitlerova honba za svatým grálem. Dokumentární série se vydá po stopách nacistických pokladů

  Nacisté pod Hitlerovým vedením nezanedbali žádný teoretický či praktický způsob, jak dokázat nadřazenost své árijské rasy. Heinrich Himmler a Richard Walther Darré roku 1935 zřídili tzv. Ahnenerbe, v českém překladu Výzkumnou společnost německého dědictví předků, která po světě prováděla také archeologické průzkumy s cílem objevit a přivézt do Říše bájné relikvie a artefakty. Skutečný námět, z něhož vydatně čerpá také filmová série Indiana Jones, zpracuje nadcházející dokumentární série Hitler's Treasure Hunters (Hitlerovi lovci pokladů) od společnosti Keshet International.

 10. Seriálovému Pánu prstenů se fanoušci smáli. Amazon už přesto chystá třetí sérii
  Seriály29. 2. 2024
  Seriálovému Pánu prstenů se fanoušci smáli. Amazon už přesto chystá třetí sérii

  Když měl v roce 2022 premiéru seriál Pán prstenů: Prsteny moci (The Lord of the Rings: The Rings of Power) z ikonického světa J. R. R. Tolkiena, mělo jít o jeden z největších seriálů historie. Tuto metu fantasy možná překonala přepáleným rozpočtem okolo půl miliardy dolarů, jinak ovšem seriál velmi razantně rozdělil publikum. Někteří ho brání jako žánrovou jednohubku, jiní se mu naopak spíše smějí za amatérskou práci se zdrojovým materiálem a řadu nechtěně vtipných okamžiků. Na Amazonu jsou ovšem i přesto spokojení a nehodlají jednu ze svých nejzvučnějších značek jen tak uzavřít.

 11. Netflix: osmička nejlepších pořadů na březen. Epická fantasy, noví Gentlemani a ambiciózní sci-fi
  VOD29. 2. 2024
  Netflix: osmička nejlepších pořadů na březen. Epická fantasy, noví Gentlemani a ambiciózní sci-fi

  Pokud nevíte, na co se můžete od března na Netflixu těšit, máme pro vás jako již tradičně každý měsíc, přehled těch nejzajímavějších novinek. Na své si přijdou milovníci kriminálek, sci-fi, akce, ale i svůdných gangsterů a upírů. Tak se na to pojďme podívat.

 12. Bláznivá střela se již brzy vrátí. Kdy dorazí nový představitel poplety Franka Drebina?
  Filmy29. 2. 2024
  Bláznivá střela se již brzy vrátí. Kdy dorazí nový představitel poplety Franka Drebina?

  Je to přesně třicet let, co se před Frankem Drebinem definitivně zavřela opona po nejproslulejším předávání Oscarů, k němuž nikdy nedošlo. Filmová trilogie Bláznivá střela (Naked Gun) i její televizní předvoj Police Squad! (1982) učinily svět filmové parodie mnohem barvitějším a Leslieho Nielsena pozvedly z nepříliš známého charakterního herce na nejelegantnějšího šaška stříbrného plátna. Detektivní pohromy budou po letech pokračovat, Nielsena vystřídá akční ikona Liam Neeson (96 hodin) a očekávaný reboot od tvůrců animované Rychlé roty (Chip 'n' Dale: Rescue Rangers) a producenta Setha McFarlanea (Griffinovi, Méďa) dorazí 28. července 2025.

 13. Úspěšný afroamerický režisér opráší Akta X. Původní tvůrce mu dal požehnání
  Seriály29. 2. 2024
  Úspěšný afroamerický režisér opráší Akta X. Původní tvůrce mu dal požehnání

  Žijeme ve světě plném nevysvětlitelných jevů a v době, kdy nejen americké televize opanovala legendární Akta X (The X-Files), mělo široké publikum ke konspiracím blíže než kdykoli předtím. Seriál FX Network s Davidem Duchovnym a Gillian Anderson vydržel v éteru devět sezón, expandoval do celovečerního filmu a roku 2016 jej FOX spolu s showrunnerem Chrisem Carterem a oběma hereckými navrátilci na dva roky oprášil. 20th Century Studios ale nyní patří Disneymu a fenomén Akt X je stále příliš úrodný, aby nemohl oslovovat nové a tentokrát ještě širší obecenstvo. Oživení ikonické značky, která loni slavila třicet let od premiéry, se chopí režisér Black Panthera a série Creed Ryan Coogler, což sám Chris Carter kvituje.

 14. Nejcitovanější větu Temného rytíře nenapsal Christopher Nolan. Nevěděl ani, co znamená
  Filmy29. 2. 2024
  Nejcitovanější větu Temného rytíře nenapsal Christopher Nolan. Nevěděl ani, co znamená

  Temný rytíř (The Dark Knight) platí pro mnohé za nejlepší komiksový film všech dob. A někteří by šli se superlativy ještě dál. Veškerá ta chvála pak samozřejmě míří hlavně k britskému miláčkovi cinefilů Christopheru Nolanovi, který snímek jednak režíroval, ale také se podílel na scénáři. Z toho bychom mohli mylně vyvodit, že každý aspekt díla se bezvýhradně ohýbá jeho vůli. Jeho aktuální přiznání nám však připomíná, proč bychom nikdy neměli zapomínat, že film je v první řadě kolektivním dílem, které přesahuje každého jednoho jeho tvůrce.

 15. Nová Vrána na prvních fotkách. Herecký talent navazuje na tragicky zabitého předchůdce
  Filmy29. 2. 2024
  Nová Vrána na prvních fotkách. Herecký talent navazuje na tragicky zabitého předchůdce

  Málokterý film obestírá podobně těžký závoj mysteria a tragiky jako komiksovou Vránu (The Crow), která roku 1994 předložila Brandonu Lee jednosměrný tiket mezi hollywoodskou smetánku. Osmadvacetiletý syn Bruce Lee při natáčení kultovního filmu bohužel zemřel, a přestože následně vznikla podřadná série složená z nepovedených sequelů, až po třiceti letech přichází plnokrevný ambiciózní restart. Nová Vrána od režiséra Ruperta Sanderse (Sněhurka a lovec) má mít premiéru v kinech už letos v červnu a herecké šlépěje zbarvené zbytečnou krví vyplňuje talentovaný Bill Skarsgård (To, John Wick: Kapitola 4). První zveřejněné fotografie a režisérova slova slibují hodně temnou romanci.