
Tento týden si můžete v televizi užít nepřehlédnutelná díla hned několika výrazných režijních osobností či stylově oslavit jubileum akční legendy Bruce Willise. Z následující nabídky by si měl vybrat opravdu každý.
Tento týden si můžete v televizi užít nepřehlédnutelná díla hned několika výrazných režijních osobností či stylově oslavit jubileum akční legendy Bruce Willise. Z následující nabídky by si měl vybrat opravdu každý.
Horor je velice ryzí filmový žánr v tom smyslu, který režisér Eli Roth obrušoval během propagace svého předloňského slasheru Den díkuvzdání. Vše je ohromně kinetické a vizuální, oběti prchají před maskovaným vrahem či monstrem a publikum přesně ví, kdy má trnout hrůzou a kdy si dočasně ulevit. Tradiční formuli, pěstovanou zejména těmito slashery alias vyvražďovačkami, ale přesně před 25 lety přepsal kultovní Nezvratný osud (Final Destination). V jádru klasický horor o postupně umírajících středoškolácích, v němž ale zabijákem byla samotná nakrknutá zubatá. Rostoucí fascinace spektakulárními úmrtími v (pop)kultuře a společnosti obecně tím došla na novou úroveň.
Uplynulý víkend se obešel bez velkých televizních premiér, dosavadní hity tedy mohly upevňovat své postavení. Nejvíce toho využili Případy mimořádné Marty a Specialisté.
Seriál Zoufalé manželky (Desperate Housewives) se vysílal v letech 2004 až 2012 a jeho globální dosah neminul ani Českou republiku. Možná nejznámější členkou obsazení je dnes padesátiletá Eva Longoria, která ještě před třicítkou ztvárňovala postavu trochu sebestředné a nejmladší manželky Gabrielle Solis. Texaská rodačka s hispánskými kořeny se ale našla také za kamerou, s velkým úspěchem pendluje mezi herectvím, produkcí, režií, modelingem a filantropií. A její kariéra se podle všeho teprve rozjíždí.
Nedávno jsme vás v jednom z našich kvízů vyzkoušeli ze znalostí zahraničních seriálů 90. let, na nichž vyrůstala velká řada z nás. A jelikož je mezi vámi slušná řada nostalgiků a náš test slavil velký úspěch, máme tu pro vás nášup. Tentokrát ovšem na „klenoty“ z devadesátek zavzpomínáme prostřednictvím obrázků. Dokáže hity vašeho mládí rozklíčovat i pomocí jediné fotky?
Československá i česká kinematografie se pravidelně vyjadřuje k německé okupaci za druhé světové války, která sice skončila před osmdesáti lety, ale lidstvu obstarala trvalé šrámy. Dva filmy s touto tematikou, Obchod na korze a Ostře sledované vlaky, získaly v 60. letech Oscara. Na přelomu tisíciletí je málem napodobil třetí celovečerní projekt autorského dua Petr Jarchovský a Jan Hřebejk Musíme si pomáhat, který měl v tuzemských kinech premiéru přesně před čtvrtstoletím. Je věčně aktuálním rozborem lidských charakterů, a nejen těch „čecháčkovských“, v mezní situaci, kdy se pod železnou rukou cizí mocnosti převlékají kabáty a vzájemná výpomoc má rázem tucet odlišných významů.
Návštěvnost v kinech po hezkém počátku roku i nadále klesá, tentokrát se kinařům stalo osudným teplé jarní počasí. Celková návštěvnost víkendu po delší době spadla pod 100 tisíc diváků, nespasila ji ani očekávaná premiéra českého melodramatu Moře na dveře. Jak si novinka s Ondřejem Vetchým a Jiřím Langmajerem nakonec vedla?
Tento týden se v televizi obejde bez výraznějších českých premiér, a tak si posvítíme výhradně na filmovou nabídku, v níž je tradičně zase z čeho vybírat. Dáte přednost akčním klasikám, nebo zkusíte neprávem přehlížený thriller s hvězdou Pána prstenů?
Uplynulý týden bylo v televizi poměrně rušno. Seriálová nabídka se nesla v duchu dvou návratů – kriminálních Specialistů a primáckého Hrdiny. Z Voya se navíc do televizního vysílání přestěhovaly komediální Gumy a Česká televize se snažila zaujmout předáváním prestižních Českých lvů. Jaké tituly se nakonec nejvíc radovaly?
Pětaosmdesátiletý oslavenec Chuck Norris si dle oblíbených vtipných legend sám postavil srub, ve kterém se narodil. Oficiálně se tak stalo v Oklahomě roku 1940, kde své introvertní dětství trávila pozdější legenda bojových umění, několikanásobný světový šampion v karate a kultovní akční hrdina stříbrného plátna i televize. Po smrti kamaráda a kolegy Bruce Lee, jenž mu prokázal laskavost tím, že jej efektně a slavně zabil v klasice Cesta draka, se Norris stal pionýrem bojových umění v americké kinematografii, kde navzdory všem škvárům a souvisejícím anekdotám zanechal i velmi pozitivní otisk.
Většina předních streamovacích služeb své investice omezuje a plánuje škudlit, ale mocný Netflix rozhodně nemá hluboko do kapsy. Finanční ředitel Spencer Neumann na investorské konferenci společnosti Morgan Stanley prohlásil, že streamovací gigant utratí v tomto roce za obsah 18 miliard dolarů – rád by přitom setrval v růstovém režimu prostřednictvím důrazu na kvalitu či globálních zakázek a dlouhodobých investic.
Obletovaný herec Robert Pattinson na sebe v novém rozhovoru pro GQ, během něhož propagoval svou premiérovou sci-fi Mickey 17, práskl nikterak vzácný divácký neduh. Nedávno prý vyjímečně sledoval hororový film a následkem toho musel spát se dvěma noži pod polštářem, jelikož se neodbytně obával nezvaného nočního návštěvníka. Podobně reagujících lidí existuje spousta a snad v každém z nás někdy intenzivní strašidelná projekce zanechala iracionální úzkost. Novodobé horory jsou přitom málokdy tak vtíravě nepříjemné jako ty klasické (a praktické) a dnešní generace mají v kultuře prolezlé násilím a jeho stylizací posunutý práh citlivosti.
Vyhlášení prestižních Českých lvů se blíží a letos na nich může dojít k události, která se opakuje velmi sporadicky. O sošku za nejlepší film se totiž uchází drama Vlny, které zároveň okupuje první místo v žebříčku návštěvnosti českých kin za loňský rok. Za dobu existence Českého lva se stalo v podstatě třikrát, aby se u jednoho filmu sešla obě vítězství.
Lidem se někdy prostě nezavděčíte. V případě osmatřicetileté americké herečky Alexandry Daddario většině diváků stačí její mimořádný vzhled, od něhož se těžko odhlíží i při hodnocení hereckých dovedností. Hvězda filmů jako Percy Jackson, San Andreas a Pobřežní hlídka nebo seriálu Bílý lotos marně zápasí s obecným přesvědčením, že je zkrátka špatnou herečkou. Nic platná jí není ani nominace na cenu Emmy, kterou proti neuctivým nařčením v nedávném rozhovoru argumentovala.
Zdá se, že čeští kinaři zažívají jedno ze smutnějších období roku. Návštěvníků v kinosálech ubývá, novinky totiž diváky nezaujaly a prověřeným hitům už dochází dech. Tento týden možná trudnou situaci zachrání česká novinka Moře na dvoře, do té doby je však jedinou jistotou neselhávající Bridget Jonesová.