O nás

Žijeme filmem každý den. Přinášíme ty nejčerstvější informace z domácího i zahraničního světa filmu.

Tým Kinobox

O Kinoboxu

Kinobox je filmová databáze a váš průvodce světem filmů. Na jednom místě zde naleznete obsáhlou databázi audiovizuálních děl a jejich tvůrců, online filmový magazín, vyhledávač zprostředkovávající informace o nabídce většiny streamovacích služeb a obsáhlou videotéku, ve které jsou dostupné trailery, filmy zdarma i naše vlastní videotvorba.

Historie Kinoboxu se začala psát v roce 1993, kdy byl na televizní stanici ČT1 spuštěn stejnojmenný magazín o filmových novinkách z domova i ze zahraničí. Originální televizní pořad, ve kterém se mísily prvky zpravodajské relace a komediální show, si v průběhu let získal velkou oblibu u diváků a divaček a do jisté míry zkultovněl. Jedním z jeho spolutvůrců byl i tehdy začínající podnikatel a režisér Petr Vachler.

Ten si po ukončení pořadu v prosinci 2008 ponechal autorská práva k názvu Kinobox a začal připravovat vlastní projekt, jehož cílem bylo vytvořit filmový web, který by slučoval informační databázi s internetovou televizí a zpravodajským serverem. Proto odkoupil v roce 2009 existující filmovou databázi České filmové nebe obsahující informace o české a slovenské kinematografii, kterou roku 1995 založili dva studenti ostravské Technické univerzity. O rok později byl oficiálně spuštěn filmový portál Kinobox.cz.

Na jaře roku 2020 odkoupil filmový portál český internetový podnikatel Martin Hájek, čímž vznikla nová samostatná společnost Kinobox s. r. o. Jejím ředitelem a spoluvlastníkem se stal Radim Horák. Od té doby Kinobox prochází řadou změn. V březnu 2023 jsme spustili novou podobu webu, jehož funkce neustále vylepšujeme a rozšiřujeme.

Na podzim roku 2023 jsme vytvořili novou aplikaci pro Android i iOS, která funkce webu přenáší do mobilního telefonu pro snadnější používání a přidává možnost bohatých notifikací.

Líbí se vám, co děláme?

Jsme tu pro vás! Pokud chcete kontaktovat redakci nebo prostě jen máte obecný dotaz, neváhejte se nám ozvat.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás