Milan Rozšafný

Milan Rozšafný

Autor
Šéfredaktor Kinoboxu. Narozen v roce 1988, vystudoval obor Komunikace v médiích. Psaní o filmech a seriálech se věnuje od roku 2012. Prošel redakcemi Moviezone.cz, TVZone.cz a webů televize Prima, externě spolupracoval s Esquire.cz. Je jedním z autorů knih Encyklopedie fantasy filmu a Encyklopedie hororového filmu. Milovník akčňáků, gangsterek, fantasy i sci-fi filmů.

Články autora

 1. Vypadlá Yenifer ze Survivor o podrazu na Mikýře: „Pirát se ho chtěl zbavit od začátku.“
  Rozhovory28. 5. 2024
  Vypadlá Yenifer ze Survivor o podrazu na Mikýře: „Pirát se ho chtěl zbavit od začátku.“

  V uplynulých dílech reality show Survivor Česko & Slovensko bylo hodně rušno. Všichni fanoušci žijí událostmi z kmenové rady, v nichž dostal nejvíce hlasů k odchodu jeden z hlavních favoritů Martin „Mikýř“ Mikyska, na něhož se uspořádal prakticky hon a napsali ho i jeho nejbližší ostrované v čele se Samuelem Krištofičem alias Pirátem. Mikýř přijal toto jednání jako obrovskou zradu a poté, co se vítězně vrátil z duelu nad poraženou Janou, slibuje pomstu. Situace vyvolala na sociálních sítích velké vášně. Jak se na ni dívají nedávno vypadlé soutěžící Kristina Alexandra Hrbková a Yenifer Cao?

 2. KVIFF uvede zahradníka Kaisera, novinku Jiřího Mádla a další české premiéry. Vrátí se Geoffrey Rush
  Festivaly a ceny28. 5. 2024
  KVIFF uvede zahradníka Kaisera, novinku Jiřího Mádla a další české premiéry. Vrátí se Geoffrey Rush

  58. ročník filmového festivalu v Karlových Varech, jenž se bude konat od 28. června do 6. července, se pomalu, ale jistě blíží, a tak byl nyní zveřejněn hlavní filmový program. Festival odhalil snímky, které se zúčastní Hlavní soutěže, sekce Proxima i premiéry v rámci Zvláštního uvedení. V těchto kategoriích pak samozřejmě nebude chybět několik silných českých zástupců.

 3. Nestačila vám Furiosa? Nejšílenější postapokalyptické filmy, které jsou zvrácené i zábavné
  Filmy27. 5. 2024
  Nestačila vám Furiosa? Nejšílenější postapokalyptické filmy, které jsou zvrácené i zábavné

  Furiosa: Sága Šíleného Maxe (Furiosa: A Mad Max Saga) od čtvrtka brázdí česká a světová kina, a i když z komerčního hlediska zatím zaostává za očekáváním, rozhodně se jedná o film, jenž byste neměli v kině minout. Obzvláště pokud máte slabost pro originálně pojaté světy, v nichž se kombinují zajímavé vize postapokalyptického světa s jistou šíleností jejich tvůrců. Jaké další žánrové snímky se rozhodly neveselou vizi budoucnosti pojmout dosti netradičně a v některých případech i trochu bizarně?

 4. TV tipy: Johnny Depp na drogách, Matrix i mrazivá hororová pecka
  Téma27. 5. 2024
  TV tipy: Johnny Depp na drogách, Matrix i mrazivá hororová pecka

  Jaké zajímavé filmy si můžete následující týden zapnout v televizi? Připravili jsme si pro vás opět pětici těch nejzajímavějších titulů, které většinou nenajdete na streamovacích službách. České novinky sice tentokrát v televizích absentují, i přesto ovšem nalezneme v nabídce řadu kousků, jejichž sledování diváka vždy potěší.

 5. Top kina ČR: Hokej zlikvidoval sály i akční Furiosu. Obstál pouze animovaný Garfield
  Filmy27. 5. 2024
  Top kina ČR: Hokej zlikvidoval sály i akční Furiosu. Obstál pouze animovaný Garfield

  Minulý týden jsme mohli napsat, že kinaři mají díky příchodu animovaného Garfielda (The Garfield Movie) do kin konečně důvod k radosti, uplynulý víkend se kina opět takřka vyprázdnila. Tentokrát se to ovšem dalo bohužel trochu čekat. Hlavní víkendovou událostí pro většinu Česka bylo totiž vyvrcholení mistrovství světa v hokeji, jež včera večer skončilo zlatou radostí. Do multiplexů kvůli tomu zamířilo daleko méně diváků a majitelé kin zase takovou radost nejspíš nemají.

 6. Oblíbený zabiják Dexter se vrátí. V dalším seriálu však dostane novou hereckou podobu
  Seriály26. 5. 2024
  Oblíbený zabiják Dexter se vrátí. V dalším seriálu však dostane novou hereckou podobu

  „Dnes je ta noc.“ Slova, s nimiž zdánlivě nenápadný člen policie Dexter Morgan sledoval v seriálovém fenoménu své budoucí oběti, aby na nich následně ukojil své vraždící choutky a vykonal krvavou spravedlnost. Počin o netradičním sériovém vrahovi se dočkal nejdříve osmi řad, po zpackaném finále se však před třemi lety vrátil, aby naservíroval divákům o něco důstojnější zakončení svého příběhu. Jenže producenti ani přesto nenechají Dextera spát a do produkce pomalu míří jeho prequel.

 7. Sci-fi Atlas je po Rebel Moon dalším selháním Netflixu. Za scénář by se styděla i umělá inteligence
  Recenze25. 5. 2024
  Sci-fi Atlas je po Rebel Moon dalším selháním Netflixu. Za scénář by se styděla i umělá inteligence

  Sci-fi Atlas byl jeden z těch projektů, který mohl na Neflixu příjemně překvapit. V traileru dokázal oslovit akcí, slušnými triky i velkým měřítkem, čímž se snímek pasoval na adepta na největší netflixovský hit sezóny. Účast Jennifer Lopez pak dává jasně najevo, že tady se s úspěchem zkrátka počítá. Jenže při typickém netflixovském kalkulu o vytvoření instantního hitu se zase jednou zapomnělo na to, že film mohl mít třeba i scénář.

 8. Kvíz: Druhý Shrek slaví 20 let od premiéry. Jak dobře oblíbeného zlobra znáte?
  Filmy25. 5. 2024
  Kvíz: Druhý Shrek slaví 20 let od premiéry. Jak dobře oblíbeného zlobra znáte?

  Ano, čtete správně. 19. května uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy oblíbený zlobr, Oslík a Fiona znovu vtrhli do kin a studio Dreamworks nám nadělilo jejich druhé ztřeštěné dobrodružství. A stejně jako v případě prvního snímku zabodovalo. Shrek kvalitativně nijak neklesl, naopak potvrdil, že se mezi dětskými animáky a celkově v popkultuře navždy zahnízdil. A to je ideální příležitost k tomu si vyzkoušet, jak dobře si jeho patálie vlastně pamatujete.

 9. VOD tipy: Druhá Duna, Matka v trapu a velkolepá sci-fi od Netflixu
  VOD24. 5. 2024
  VOD tipy: Druhá Duna, Matka v trapu a velkolepá sci-fi od Netflixu

  Tento víkend se opět ponese ve znamení hokeje. Česká reprezentace se v mistrovství světa dostala až do bojů o medaile a většina republiky bude zřejmě s napětím sledovat televizi a doufat, že letos to zase jednou „cinkne“. Jenže co takhle si to čekání na mezi jednotlivými zápasy zpříjemnit i trochu nesportovní aktivitou? Streamovací služby totiž tento týden vytáhly opravdu velké trumfy, jimiž vás budou chtít od hokeje odlákat.

 10. Zabil Jake Gyllenhaal svou milenku? Trailer na novou minisérii nabízí mrazivou podívanou
  Seriály24. 5. 2024
  Zabil Jake Gyllenhaal svou milenku? Trailer na novou minisérii nabízí mrazivou podívanou

  Herec Jake Gyllenhaal má prozatím úspěšný rok. Thriller Hrozba smrti (Road House) sice z hlediska napínavosti a akce malinko zaostal za očekáváním, lid ale na přímočarou žánrovku slyšel a i díky hvězdě v hlavní roli si Amazon připsal jeden ze svých největších filmových hitů, jemuž byla před pár dny odklepnuta dvojka. Nyní by chtěl s hercem zabodovat jiný streamovací gigant, Apple TV+. A zdá se, že příznivci kriminálních thrillerů by si v případě minisérie Nedostatek důkazů (Presumed Innocent) mohli přijít na své.

 11. Pokračování Godzilly s Kongem má problémy. Odchází tvůrce jejich největšího úspěchu
  Filmy24. 5. 2024
  Pokračování Godzilly s Kongem má problémy. Odchází tvůrce jejich největšího úspěchu

  S filmovou franšízou MonsterVerse to nevypadalo jeden čas dobře. Nové sólovky Godzilly a King Konga sice v kinech z komerčního hlediska ostudu neudělaly, malinko ovšem zaostaly za očekáváními a z hlediska kvalit a tvůrčího směru se značka velmi zmateně hledala. Až s monstrózním crossoverem v podobě Godzilla vs. Kong a letošního sequelu jako by série konečně našla půdu pod nohama. Jeden z hlavních strůjců úspěchu, režisér Adam Wingard, ale nyní z universa odchází.

 12. Policajt v Beverly Hills je zpátky! Návrat Eddieho Murphyho srší v traileru nostalgií i akcí
  Filmy23. 5. 2024
  Policajt v Beverly Hills je zpátky! Návrat Eddieho Murphyho srší v traileru nostalgií i akcí

  Na tenhle návrat se skalní fanoušci a velcí nostalgici těší, ale zároveň se ho také dost bojí. Populární série Policajt v Beverly Hills (Beverly Hills Cop), která udělala v 80. letech z Eddieho Murphyho hollywoodskou hvězdu, se vrací po 30 letech od nepovedeného třetího dílu. Policajt v Beverly Hills: Axel F (Beverly Hills Cop: Axel F) nakonec skončil na Netflixu a tvůrci budou chtít dokázat, že se rozhodně nebude jednat o zbytečný comeback. A zatím se jim to daří.

 13. Hlásí Jessica Alba návrat? Bývalá hvězda se mění v drsňačku, která v novém akčňáku láme kosti
  Filmy23. 5. 2024
  Hlásí Jessica Alba návrat? Bývalá hvězda se mění v drsňačku, která v novém akčňáku láme kosti

  Jessica Alba patřila na počátku tisíciletí mezi vděčné hollywoodské hvězdičky, jež (ruku na srdce) poutala diváky spíše svým půvabem než strhujícími hereckými výkony. Diváckou pozornost si získala svým sexy tanečkem v komiksovém Sin City – městě hříchu, následovala řada komediálních či romantických rutin a dva nevalně přijaté díly Fantastické čtyřky. V posledních letech ovšem její kariéra uvadala a před kamerou jsme ji vídali čím dál méně. Změní tento status nový akčňák Tvrdá odplata (Trigger Warning) na Netflixu?

 14. Tereza Ramba na dně. Trailer na Zápisník alkoholičky ukazuje děsivý boj se závislostí
  Filmy23. 5. 2024
  Tereza Ramba na dně. Trailer na Zápisník alkoholičky ukazuje děsivý boj se závislostí

  Dramata o boji s alkoholismem dokážou být velmi trýznivou a náročnou látkou na sledování. Divákovi u nich nebývá vůbec dobře, daří se v něm vyvolat patřičně nepříjemné pocity. Do škatulky podobných kvalitních podívaných by brzo mohl přibýt titul z českých luhů a hájů v podobě Zápisníku alkoholičky. V novém traileru se Tereza Ramba pod vlivem alkoholu mění k nepoznání a ukazuje nám ničivý rozpad osobnosti.

 15. Přivítejte nového Zaklínače! Liam Hemsworth se představuje coby Geralt v první ukázce
  Seriály22. 5. 2024
  Přivítejte nového Zaklínače! Liam Hemsworth se představuje coby Geralt v první ukázce

  Jednu věc musíme Netflixu a tvůrcům Zaklínače (The Witcher) nechat – rozhodně vědí, jak budovat napětí okolo nedobrovolné herecké změny, s níž se musejí potýkat, a hezky ji marketingově vytěžit. Poté, co roli Geralta z Rivie po třech řadách opustil Henry Cavill, se ikonické postavy v následujících sezónách chopí Liam Hemsworth. A jen pár týdnů poté, co se začalo natáčet, tu máme první oficiální ukázku. Dokáže v ní nový herecký tahoun umlčet fanouškovské pochybnosti?