Black Swan (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
108 minut

Žánry

:
Drama, Thriller, Taneční, Gotický, Nezávislý, Oscarový
Motto: Co všechno byste obětovali pro sen?

Obsah

:
Drama o baletce Nině (Natalia Portman), která začne ztrácet pevnou půdu pod nohama a není si jistá, zda je její nová kamarádka Lilly (Mila Kunis) upřímná, více »« méně

Režie

:
Darren Aronofsky

Scénář

:
Andres Heinz John J. McLaughlin Mark Heyman

Herci

:
Natalie Portman Mila Kunis Vincent Cassel Barbara Hershey Winona Ryder ...

Podívej se na Černá labuť online!

Přehrát online O2
Premiéra: 10. 2. 2011
Distributor: Bontonfilm
DVD: 20. 6. 2011
Jste na stránce filmu Černá labuť. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Černá labuť myslíte! K 26. listopadu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27810 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2018
  Brenan88 (44189 bodů)

  Velmi intenzivní zážitek. Strhující dramatický zážitek,který dokáže na filmová plátna přenést snad jen Daron Aronofsky,který opět dokázal,že patří mezi nejlepší mladé režiséry. Natalie Portman a Mila Kunis byly výborné a Vincent Cassell taktéž. Takto si představuji Oscarové snímky.

 • 70%
  1
  0
  29. 9. 2019
  Pete69 (16986 bodů)

  Pěkně natočen snímek. Film si udržuje stále stejnou atmosféru, je natočený prakticky na pěti místech a tak nic neruší koncert Natalie Portman. Psychické problémy baletky ale prostě na celý film nedají a tak si u mě Černá Labuť vysloužila nakonec jen "70".

 • 85%
  1
  0
  12. 7. 2018
  lamps (14784 bodů)

  Impressive. Dokonalé navození bezútěšné a bolestivé atmosféry v příběhu o ...... baletce. Na povrch sice všechno přímo Cimrmanovsky skvěle funguje a film nás skoro vysaje z vlastních sedadel, přičemž velké zásluhy putují za všemi herci, hudbou a perfektně zužitkovaným prostředím, ale navzdory veškerým snahám nevyznívá scénář zrovna dvakrát sofistikovaně, Aronofsky vyvolává emocionální reakce občas přehnaně okázalou cestou pro tak jednoduchý příběh o proměně osobnosti a nepříliš invenční hororové prvky se ke konci už hodně míjí účinkem. Přesto všechno ale ČERNÁ LABUŤ je skvělým filmem, bavícím diváka prolínáním různorodých tematických linií (kariérní, osobní, hororová, sexuální..) a držícím ho navzdory falešně podvratnému vývoji od začátku až do konce v natěšení, jaké bude další herecké gesto nebo audiovizuální esence. Part Mily Kunis oficiálně nejžhavější filmovou rolí v dějinách :)

 • 85%
  1
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (6162 bodů)

  Nevím, jak to Darren Aronofsky dělá, ale strhující konce jeho filmů mě vždycky dostanou. K tomu ještě skvělý výkon krásné Natalie Portman, který byl právem oceněn Oscarem. Vincent Cassel, jako vždy výborný.

 • 100%
  0
  0
  9. 2. 2015
  Jana Květoňová (6052 bodů)

  Opravdu neskutečně zajímavý film, zvláště pak u amerických filmů nejsem na něco takového zvyklá. Natalie Portman krásná, hudba Petra Iljiče Čajkovského jímavá, ty škrábance a jiné rány, které si způsobovala, jsem cítila na vlastní kůži a někdy jsem měla dokonce i "husí kůži". Jen ten závěr byl hodně diskutabilní a nejednoznačný. Zajímalo by mě, jak to tvůrci vlastně mysleli, ale nikde jsem se právě tohle bohužel nedočetla. Je to na divácích, aby si závěr utvořili podle svého?

 • 95%
  1
  0
  27. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Pr mě nejočekávanější film roku 2011 a mé očekávání opravdu nezklamal. Impozantní herecké nasazení skvělé Natalie Portman, celkové herecké obsazení a zároveň taková lehkost v jejich zpracování i na scény, které přímo útočí na jejich i vaši psychiku. Tento film chci mít doma a koukat na něj neustále...

 • 95%
  1
  0
  17. 2. 2016
  evismaior (3807 bodů)

  I kdyby Natalie Portman neodtančila v tomhle filmu jediný krůček, stejně by si zasloužila Oscara za to, s jakou přesvědčivostí ztvárnila mladičkou baletní umělkyni posedlou dokonalým výkonem, pro který je ochotná obětovat nejen vlastní duševní klid a fyzické i psychické zdraví, ale doslova úplně všechno. Aronofsky a Portman mě přesvědčili o tom, co už jsem si dlouho myslela - a sice, že pokud chce člověk dělat jakékoli umění doopravdy dobře, musí se jím nechat pohltit do té míry, že nakonec zničí sám sebe. Sebedestrukce hlavní hrdinky ve světě viděném jejíma očima, který už ke konci má se skutečným stavem věcí společného jen velmi málo, je natočená skvostně. Mila Kunis v roli konkurentky, Vincent Cassel jako šéf souboru s mocí rozhodovat o osudech všech na place a Barbara Hershey jako matka, která si prostřednictvím dcery uskutečňuje vlastní nenaplněné ambice, jsou neméně působivým prvkem tohoto filmového příběhu.

 • 85%
  1
  0
  20. 11. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Velmy povedené drama do beze vše jen mi tam vadily takové ty vílevy psichiky ale do zkrátka k Darenovy filmů asi patří a Natali se do role neskutečně obula takže máte vystaráno na pěkný dramatický večer film nesklame a některé oslní.

 • 70%
  1
  0
  11. 5. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Náš drahý Darren. Darren je tvůrce, který mě nikdy moc neoslovil, tento film moc velká vyjímka není, nicméně jsem ho pochopil asi ze všech nejvíce. Tento dramaticky psychologický újm, mi ukázal hezké obzory, které jsem chápal. To pohlcení a té nadmíry naši Portman málem dohnalo k šílenství. Některé části filmu opravdu trochu drastické, ale psycho v tomto filmu jsem chápal trochu víc a Darren mne tak i trochu překvapil (no, scénář vlastně on nepsal...). Tento snímek mě také nějak neohromil, ale narozdíl od Fontány... mě překvapil.

 • 100%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Těžko popsat, naprosto strhující s neskutečně vygradovaným závěrem. Netřeba pitvat, nečekaný zážitek.

 • 80%
  0
  0
  9. 5. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Skvělé, místy až překvapivě drastické.

 • 70%
  1
  0
  19. 2. 2017
  marie-kolarova (2347 bodů)

  Natalie Portman je vynikající, ale to nestačí zakrýt rozpaky z opakování téhož námětu. K sebedestrukci tentokrát vede chorobný perfekcionalismus, ale proces sebedestrukce zachytil Aronofsky výrazněji a přesvědčivěji již v předchozích filmech (Requiem za sen, Wrestler). Nedotažený je vztah matky a dcery, lásky a nenávisti, hodná dcera ničená matkou, která nenaplnila své ambice. Chtít být zároveň maximálně bílý a černý může vést pouze ke schizofrenii, což by mohla být zajímavější pointa. Touha po absolutním perfekcionalismu je opravdu cestou do záhuby.

 • 80%
  1
  0
  16. 11. 2012
  Hare77 (1967 bodů)

  Velmi sugestivní film o úspěchu, který vlastně bolí, i když sedíte doma v křesle. Natalie Portman byla ojedinělá, skvělá.

 • 50%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1107 bodů)

  Zklamání

 • 85%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Lukreczia (780 bodů)

  "Dokonalost nespočívá v sebekontrole. Musíš se nechat unést. Překvap se a tak překvapíš i diváky." Ten jediný, kdo ti stojí v cestě, jsi ty! Tak už se jí zbav, osvoboď se."

 • 80%
  1
  0
  18. 2. 2017
  Květka (710 bodů)

  Od tohoto režiséra jsem zhlédla už dřív Requiem za sen, který je snad ještě hlubší... Natalie Portman si za svůj vydařený výkon jakožto psychicky narušená baletka, jež je posedlá dokonalostí, ocenění rozhodně právem zasloužila. Černá labuť je další neobyčejný psychologické drama, na které se v nejbližší době znovu asi nepodívám, ale rozhodně ho doporučuji.

 • 75%
  1
  0
  9. 4. 2015
  Judinka (596 bodů)

  Darren Aronofsky opět rozehrává skvělý a děsivý příběh zasazený do prostředí baletu, které ještě více zvýrazňuje kulisy příběhu. Černá nebo bílá labuť – je vůbec možné dokonale ztvárnit obě v jednom a co vše jste ochotni obětovat pro Váš sen? To vše a mnohé více nám poodkrývá Aronofsky díky skvělému hereckému obsazení. Ať už se tak jedná o Natali Portman, které sekunduje Mila Kunis či opět dokonalý Vincet Cassel. Celý příběh a scénář dokonale dokresluje hudba Labutího jezera, která tak dávám celému filmu labuti křídla. Co je a co již není fantazie a co je pouhý sen či představa, dokážete vše ještě rozeznat nebo se vše rozplyne pouhým mávnutím křídel? Sama sebe se stále ptám, co si však mám o filmu vlastně myslet :o)

 • 85%
  1
  0
  30. 1. 2015
  Dubínka (574 bodů)

  Není pochyb o tom, že Darren Aronofsky je jeden z nejlepších režisérů současnosti a právě takovéhle témata mu sednou. Temná a depresivní dramata v kvalitním audiovizuálním pojetí, to prostě on umí nejlépe. Černá labut sice není tak působivá a intenzivní jako Requiem za sen, ale líbila se mi zase o trochu víc než Fontána. Natalie Portman ze sebe vydala opravdu maximum a Oscara získala zcela zaslouženě. Dokonce i Mila Kunis tady dokázala svůj herecký talent. Je to sice slabších 5*, ale na 5* to stačí. 85%

 • 90%
  1
  0
  15. 2. 2013
  dearie (284 bodů)

  Nádherná Natalie, která se do své role opravdu ponořila a předvedla více než oscarový výkon, nádherný balet, který si zasloužil více prostoru, neokoukané prostředí a ukázka toho, jak touha po dokonalosti bolí a drásá duši i tělo. Půvabný, přesto drsný film, nikoliv bezchybný, ale přesto působivý.

 • 85%
  0
  0
  7. 5. 2017
  Memento (175 bodů)

  Nestává se mi moc často, že bych se na shlédnuté filmy dívala znovu (vždyť už znám děj i rozuzlení). Nicméně před pár dny jsem nemohla spát a Černou labutí jsem byla ještě více okouzlená a našla jsem další momenty, kterých jsem si tehdy nepovšimla. Nepochopení, manipulace, pláč... na emoční vybití ideální.

 • 90%
  0
  0
  6. 8. 2020
  Plešinka (18 bodů)

  Herecký koncert Natalie Portman, která v roli Niny absolutně excelovala. Ať už fyzickým, či mentálním projevem. Je to právě ona, která dělá Černou labuť tím, čím je. A musím říct, že celá "publicita" a propagace jedinečnosti snímku je naprosto na místě. Jedinečný film...

 • 90%
  0
  0
  21. 5. 2014
  karoli (15 bodů)

  Nejlepší dílo roku 2012!

 • 100%
  0
  0
  17. 2. 2011
  michkasp (6 bodů)

  Naprosto úžasné. Oskar pro Natalie Portman na 100%

81 87 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 75%
 • Milliee 100%
 • Renfield 80%
 • krna 100%
 • Crreed 65%
 • Dellego 85%
 • klimo 85%
 • jwp 80%
 • Plešinka 90%
 • enrico-bonsch 80%
všechna hodnocení (279)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 8 v žebříčku uživatele tizi3
1. místo z 35 v žebříčku uživatele semula
2. místo z 2 v žebříčku uživatele kedl
7. místo z 8 v žebříčku uživatele bara-drancakova
7. místo z 12 v žebříčku uživatele Dellanir
8. místo z 16 v žebříčku uživatele fata morgana
8. místo z 18 v žebříčku uživatele Senn
9. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
13. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
21. místo z 35 v žebříčku uživatele Melody Harkness