Lost Highway (Francie)
« další názvy »
Francie Francie
USA USA
135 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller

Obsah

:
Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená více »« méně

Režie

:
David Lynch

Scénář

:
David Lynch Barry Gifford

Herci

:
Bill Pullman Patricia Arquette John Roselius Louis Eppolito Jenna Maetlind ...
DVD: 9. 5. 2005

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9793 bodů)

  Lynch má svůj vlastní styl a Lost Highway patří rozhodně mezi to nejlepší, co tento režisér kdy natočil. Pokud se chcete na dvě hodiny odpoutat od reality a trochu si provětrat mozkové závity a všechny smysly, pusťte si tento film pěkně večer se skleničkou dobrého vína. Mimochodem Patricia Arquette jako femme fatale je dokonalá!

 • 85%
  1
  0
  1. 2. 2017
  lamps (7557 bodů)

  Vypadá to vypadá, že už jsem na Lynche snad konečně "dozrál". Sice mě pořád trochu štve, že ten arogantní a geniální parchant vytváří filmové pexeso, které buď složit nejde anebo jeho pochopení není v silách obyčejného jedince, a že přitom navíc pokaždé využívá snové pasáže, do nichž lze bez vysvětlování nacpat takřka jakoukoli mysteriózní vzpouru vůči konvencím klasického vyprávění, ale když ona je atmosféra tak zdrcující, vodítka k odhalení všech záhad tak zdánlivě blizoučko, otevřená sexualita tak znepokojivá a zároveň fascinující a vyprsená Patricia Arquette tak úžasná femme fatale (přestože v obličeji trochu připomíná pornohvězdy typu Aletty Ocean), že zkrátka nelze než nehltat každý trpělivě rozvíjený záběr a nebýt vděčný za to, že takovou interpretační soutěž vůbec máme možnost hrát. Nevím, z jakého živočišného druhu se Lynch zrodil, ale člověk to určitě nebyl... Bůh či Ďábel :)

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Hypnotická do detailu vytvořená hra s divákem. David Lynch nepochází z našeho světa. Baví mě, že si určuje své linie jako malíř, nebo skladatel, pracuje se svou prací a pohrává si s námi jako s loutkami (voodoo) a jen čeká, kdy do nás bodne ostrý předmět. Rozštěpené související linie příběhu podkládající se v jeden celek je zdánlivě nemožné. Tolik tajemství neskrývá žádný jiný film.

 • 85%
  0
  0
  30. 9. 2015
  Marator (268 bodů)

  David Bowie skládá texty tak, že si vystřihuje slova z novin a po náhodném výběru vytvoří skladbu. Podobným způsobem točí některé filmy Lynch. Skládá jednotlivé obrazy podle toho co zažil, někde slyšel, postřehnul nebo jen tak našel v jeho záhadné hlavě a pak to vše smíchá. Pak to dává smysl jen mu v tom lepším případě. Provokuje a nutí diváka, aby si našel v jeho dílech něco svého. Já oceňuji na jeho filmech hlavně tu atmosféru, mystično a hudbu. Protože pan Lynch je MISTR mysteriózna. Lost highway mě v době premiéry v kinech neskutečně zasáhl a ovlivnil. Teď, takřka po 17 letech, kdy jsem film viděl naposled, snímek neztratil nic na svém kouzlu a atmosféře. Opět nad ním přemýšlím a ničeho racionálního se nedostává. Opět ale jsem fascinován a opět mohu říci, že soundtrack je jeden z nejlépe poskládaným, který jsem kdy slyšel.

74 ? ?
 • lamps 85%
 • ballrog 75%
 • olga-pu 65%
 • vladimir-lada-but 85%
 • David Bátor 85%
 • Sheldon 100%
 • sporkaska 75%
 • Marator 85%
 • Pas 5%
 • Dellanir 95%
všechna hodnocení (54)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 13 v žebříčku uživatele Katchator
45. místo z 102 v žebříčku uživatele Petrson
Sdílet tuto stránku:

Partneři: