Assassin's Creed (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Historický, Sci-fi, Adaptace videohry, Retro
Motto: Osud ti koluje v žilách

Obsah

:
Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři více »« méně

Režie

:
Justin Kurzel

Scénář

:
Michael Lesslie Adam Cooper Bill Collage

Herci

:
Marion Cotillard Michael Fassbender Essie Davis Jeremy Irons Brendan Gleeson ...
Premiéra: 29. 12. 2016
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Assassin's Creed. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Assassin's Creed myslíte! K 3. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28227 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Assassin's Creed


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  17. 3. 2017
  Brenan88 (46219 bodů)

  Vcelku solidní zpracování mě oblíbené hry. Nic moc jsem od toho nečekal a nejspíš i proto nejsem zklamaný. Finále bylo zbytečně překombinované a osobně bych si představoval více scén odehrávajících za španělské inkvizice,ale i tak to hodnotím jako nadprůměr. Fassbender je jako asasin dobrý a vizuální zpracování také nebylo k zahození. Před zapnutím doporučují vypnout mozek,protože to je jedna z podmínek pro sledování tohoto filmu.

 • 60%
  0
  0
  16. 1. 2017
  martin-mickey-stusak (26531 bodů)

  Snímek dle velmi úspěšné videohry, který vizuálně a věrností hry vypadá daleko lépe, než podobný ´Princ z Persie: Písky času´, avšak po shlédnutí ponechává mnoho nezodpovězených otázek. Těžko říci jak to vnímají herní hráči, ale nezasvěcení diváci těžko pochopí mnohé dějové scény. Co vlastně znamená ten létající orel? Má to s něčím nějaké pojítko? Proč v roce 2016 nikdo nemá zbraně a bojují na pěsti? Kvůli vizuálu filmu? Atd. atd. Akčních scén je tu více než dost, ale na úkor smysluplnějšího příběhu. Ten je velice zkratkovitý a málo srozumitelný. Herní hráči snad pochopí lehčeji, ale ti, co hru neznají, poměrně těžko. Mnohé scény jsou matoucí a v podstatě nic neříkající. CGI efekty očekávaně na úrovni a kamerové nájezdy dnes snad už nijak neohromí. Jako o zábavném snímku vlivem právě těch akčních scén se dá uvažovat, ale nesmí se u toho přemýšlet co, kde a proč.

 • 55%
  0
  0
  18. 9. 2017
  Sheldon (16037 bodů)

  Počítačové hry nehraju a tohle tedy není samozřejmě vyjímkou. Byl jsem zvědavý ale co předvedou oskaroví herci se slibným režisérem. A výsledek? Nehorázná ptákovina a pelmel všeho možného, kde jsou roboti, genetika, templáři, asasíni, FBI, cela smrti, létající orli a to všechno bez jakéhokoli děje nebo dokonce dialogů. Některé scény jsou skvělé, jako celek je to ale hodně velké WTF.

 • 65%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11152 bodů)

  Spojení dvou světů mě v tomto filmu už nezaujalo. Je více lepších na toto téma. Na druhou stranu akcičky nejsou špatné, ale nejsou nijak pozoruhodné.

 • 70%
  0
  0
  21. 4. 2018
  SNCIS (6519 bodů)

  "Po celá staletí hledal řád rytířů Templu bájné Jablko Ráje. Věřili, že neobsahuje pouze zdroj první lidské neposlušnosti, ale také samotný klíč ke svobodné vůli. Pokud by ho nalezli a rozluštili jeho tajemství, získali by kontrolu nad veškerou svobodou myšlení. V cestě jim stálo pouze bratrstvo zvané asasíni." Zabiják Fassbender do snímku náramně pasoval. Jako fanoušek herní série oceňuji všechny hopsačky a zfilmování 15. století. Potěšil příběh, který dával smysl a český dabing. Díky němuž jsem si vybavil první gamesku AC, protože tady i tam daboval hlavního hrdinu Martin Stránský. Film se nese po celou dobu ve vážném duchu, což jako chybu neberu. Co mi ale vadilo bylo to, že je dost scén potmně, takže jsem mnohdy viděl kulový. "Nač ta agrese?" - "Jsem agresivní člověk." Suverénně jedna z nejlepších herních adaptací. - 70%.

 • 5%
  0
  0
  14. 1. 2017
  Pas (6214 bodů)

  Počítačová hra přenesená na plátna kin...tušil jsem, že to bude dřina na hlavu ale až takto prostoduché zpracování jsem nečekal.Tvůrci naprosto rezignovali na nějakou dějovou línii či dokonce zápletku. Celé je to postavené na několika soubojích , pádech do "nikam" což se nám ani režiserér nesnaží vysvětlit a pár akčních honičkách. Potenciál to přitom tématicky jistě má.Střet Templářů, či jejich potomků s jejich odpůrci je jistě zajímavé a nosné téma, ovšem musel by se toho ujmout schopnější scénarista a něco jako ambiciozní režisér a nejen rutinér který sesmolí pár bojových scén a říká tomu film! Středověké kulisy části snímku jsou ještě jakž takž koukatelé a zmínka o osobě Kryštova Kolumba docela trefná , dávám tedy jednu hvězdičku .Víc by bylo skutečně čirým kacířstvím.Howgh

 • 70%
  6
  2
  3. 1. 2017
  Tom Hardy (5256 bodů)

  Jsem na vážkách. Mám k tomu hromadu výhrad - finále je jeden velký scenáristický bordel, akce by si zasloužila méně střihů a více celků, herecky to občas svou vážností pomalu klouže k parodii, konflikt je tak lehce načrtnutý, že skoro ani člověk neví, proč jdou postavy proti sobě, prostřihů na Fassyho připojeného na Animus je zbytečně moc, v supermoderním "vězení" pro asasíny nemá ochranka jedinou střelnou zbraň. ALE jako celek mě to až překvapivě chytlo. Atmosféra osobitá, v historické části správně špinavá, hudba přímo skvělá a akce strhující. Je na tom vidět, že filmaři měli vizi a šli si za ní. Škoda jen, že když už dostali k ruce správný rozpočet i šikovné herce, nenašel se nikdo, kdo by se pořádně podíval na scénář. Spálená šance roku.

 • 50%
  0
  0
  15. 2. 2022
  evismaior (4253 bodů)

  Videohru neznám, ale myšlenka jako taková - vzpomínky předků ukryté v DNA, do kterých se může člověk za pomocí speciální technologie vrátit, pohybovat se v nich a zjistit leccos, co zůstalo po staletí skryté - to je samozřejmě lákavé téma, které koneckonců vůbec nemusí být tak úplně ze žánru sci-fi. Zpracování mě ale dost zklamalo, asi že jsem do Michaela Fassbendera vkládala větší naděje - ono je to prostě zřejmě dost poplatné té hře (neustálé souboje ve středověkých i současných kulisách) s cílem nalézt jablko, jakožto symbol vědění a tím pádem i svobody, což templářům tehdy a ani teď nejde pod nos. Pro mě v tom ale bohužel nebyla žádná přidaná hodnota.

 • 55%
  0
  0
  20. 3. 2017
  rkotvald (3159 bodů)

  Prototyp dokonale nevyváženého filmu. Na jedné straně naprosto precizně zvládnuté stránky filmu (fantastická kamera, prostředí, obsazení, atmosféra, 50% bojových choreografií, hudba - v několika scénách) a na druhé straně naprosto tragicky zvládnuté stránky filmu (scénář - ve filmu umře tuna postav, ale u všech vám to bude tak nějak jedno, 50% bojových choreografií, odfláknutej závěr a nevalný poselství filmu, hudba - fakt sorry, ale ve většině scénách se tam prostě dle mýho názoru nehodila a kazila atmosféru). Vychází z toho tedy čistý průměr, který nepřivede k orgasmu ale ani nezpůsobí krvácení hemoroidů. Škoda, Assassinovi jsem fakt věřil.

 • 45%
  0
  0
  19. 2. 2017
  FiL44 (2649 bodů)

  Moc jsem neocekaval, ale takovouhle nudu jsem dlouho nezazil. Film jakoby nevedel jakym smerem se vydat a stale dokola opakuje ty same motivy. V podstate mi prislo, ze byly spojeny dohromady tri hudebni videoklipy. Bylo uplne rezignovano na jakoukoliv originalitu.

 • 55%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Herní sérii Assassins Creed vděčím především za to, že díky ní dokážu zpaměti vyjmenovat všechny členy rodiny Borgiů, říct v jakém století žil Richard Lví srdce nebo Leonardo Da Vinci, plus až někdy navštívím Florencii, Benátky nebo Řím, přesně budu vědět, jaké památky a místa budu chtít (tentokrát naživo) vidět. Zatímco hry se převážně věnovaly příběhové lince onoho určitého předka v minulosti, přičemž přítomnost v moderním světě zde byla pouze okrajová, film to udělal přesně naopak. A dost narazil. Určitě chápu, že zfilmování takovéhle série bude chtít určité změny, tvůrci to ale nezvládli. Působí to mdle, divně a nezáživně. A přitom je to docela pěkně natočený, plus Fassbender výbornej. A při těch skákacích scénách v Madridu jsem nostalgicky pokyvoval hlavou. Ovšem to je možná tak všechno, co si z toho filmu budu pamatovat. Sakra, serte na tu přítomnost a zaměřte se na ty věci minulé! Zeptejte se každého, kdo ty hry hrál, každý vám řekne, že ty pasáže z přítomnosti byly nuda jak sviň!

 • 70%
  0
  0
  27. 11. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1858 bodů)

  Dlouho jsem tento film odkladal, pac sem všude slyšel že je to špatný. Ale není tomu tak.. Jako fanoušek herní série(hrál sem vše co šlo na Ps2 a Ps3)sem byl zvědavý na tento film.. A nebyl sem ani zklamán, ale ani nak, nadšen.. Spousta nesrovnalosti oproti herním příběhům. Ale chápu, že by vypadalo nic moc kdyby byl Animus jako ve hrách pouze křeslo... Líbilo se mi historicke Španělsko, jen by tam mohlo dostat víc prostoru... Jinak tam bylo vše,perfektní bitky, Jump of Faith,a kostýmy.. Fassbender výborný.

 • 55%
  1
  0
  10. 1. 2017
  Arnarmo (1720 bodů)

  Hru jsem jednou zkoušel, ale rozhodně se nepovažuji za herního fandu, který o tom vše ví a má s hraním této série obrovské zkušenosti.

  Přesto mi příběh přišel srozumitelný (ze začátku sice lehce zmatečný) a neztrácel jsem se v něm. Napojení na Animus a celkově přiběh v zařízení Abstergo mě bavil vic, než části z minulosti. Taková hodně povedená virtuální realita. Co se týče bojových scén a parkouru, to mě bavilo a díky nim to utíkalo. Jinak tím bych asi skončil. Přišlo mi, že nikdo v tom filmu, až na Michaela Faasbendera, neuměl hrát a mluvit. Finále bylo lehce předvídatelné a v jistých směrech i úsměvné. Je divné, že tak moderní zařízení není připraveno na vzpouru a honit útočníky jen pomocí obušků - no, nevadí. Spousty otázek nebylo vyřčeno, ale něco si divák dokáže domyslet.

  Jen nechápu, proč měl Fassbender ty asasínské návleky na ruce, když nic jiného k propojení nepoužíval - asi pro efekt.

 • 80%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Bemiurg (1368 bodů)

  Konečně začínají vznikat kvalitní filmy podle herních předloh. Nejprve úžasně vypadající Warcraft: První střet a teď o něco horší, ale také kvalitní Assassin's Creed. Já, jako fanoušek videoher, jsem spokojen. Parádní atmosféra! Doufám, že vzniknou další díly.

 • 55%
  0
  0
  1. 3. 2017
  jvempire (1208 bodů)

  Film podle série her od firmy Ubisoft. Bohužel zpracování není nejlepší. Mnoho fan filmů implementuje akční pasáže mnohem lépe a dynamičtěji. Dějově jde také o velice průměrný film, ale výhodou je, že se neztrácí ani lidé co hry nehrály. Bohužel nejde o žádný zázrak.

 • 50%
  0
  0
  26. 9. 2017
  Teresie (1108 bodů)

  Upřímně? Viděla jsem to jen jako nekritická fanynka Michaela Fassbendera.

   • Marion Cotillard (pane bože, kdy už někdo prokoukne, že takhle ženská opravdu neumí hrát)
  • 65%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Ciiiri (949 bodů)

   Čekala jsem od filmu trochu více. Přesto to bylo povedené a určitě půjdu na další díl... Doporučuju každému milovnikovi scifi, assassin fanouškům ale i ostatním. Byla to zábava, chvilku i zajímavé momenty. I když celkový příběh nebyl originální provedení ano... :-)

  • 45%
   0
   0
   20. 1. 2017
   Senn (803 bodů)

   Když jsem si vybíral zda jít nebo ne, tak mě přesvědčilo téma, které film zpracovává. Nakonec po shlédnutí jsem byl zmatený a znuděný, protože snad jen třetina filmu měla nějakou akci. Většina filmu je v ústavu a plná přesvědčování, které je nudné už po 5 minutách. Každopádně mě film vůbec nenadchl.

  • 65%
   3
   0
   1. 1. 2017
   Sheemas (737 bodů)

   Tomuto filmu jsem držela palce již od začátku jeho vzniku, jako fanoušek her jsem s AC strávila hodiny hraní, když se však začaly objevovat ne moc pozitivní recenze, i nadále jsem doufala, že to nakonec dopadne dobře. A výsledek? Takový nijaký, příběh byl poměrně dost zmatený. Že se děj odehrává více v naší době než v minulosti bylo pro mne zklamáním, ale i to se dá nějakým způsobem přežít, kdyby se ten děj někam víc posunoval. Plusy vidím v povedených bojových scénách (s kopím opravdu super) i parkour po španělských střechách byl hodně povedený, ale to prostě nějak nestačí. Ke konci filmu mě stále napadalo dost otázek, na které mi film nedal odpověď.

  • 60%
   0
   0
   6. 2. 2018
   Pacman (586 bodů)

   Čekal jsem spíš průser, ale zas tak špatný to nebylo. Příběh je sice dost plochej, ale aspoň to chápou lidi, co neznají herní sérii. Je pravda, že co se týče uspokojení znalců a hráčů, tady to trochu drhne, ale zpracování je hezký. Takže do kina určitě né, ale na domácí "kino" je to ok. Když člověk nic nečeká, tak je to fajn. Trochu je ten film jako diamant právě vytažený rukama špinavého konžského dělníka někde ve střední Africe. Rozumějte - pokud by si s filmem dal v postprodukci ještě někdo práci, mohla to být super podívaná. Trochu poladit dialogy, vyřešit neucelenost jak příběhu tak dění na scéně, přidat pár vymazlenejch záběrů na exteriéry Španělska (a né jen ty rádoby přelety přes kopce jako v reklamě na perlivou vodu), a byl by to vskutku parádní film.

  • 30%
   0
   0
   18. 3. 2017
   kijifa (335 bodů)

   Mám rád herní sérii Assasin's Creed a i proto jsem se na filmové zpracování docela těšil. Bohužel ani tentokrát se nepodařilo zlomit prokletí filmového zpracování videoherních titulů. Další ukázka toho, zkrátit několik desítek herních hodin je velmi složité zkrátit do dvou filmových.

  Hodnocení a recenze Assassin's Creed

  63 51 ?
  jak hlasovat?
  • evismaior 50%
  • josef-gregor 55%
  • cerfik 100%
  • Reacherjack2016 60%
  • Lovecour69 55%
  • nikol-jankovicova 45%
  • Svany 65%
  • Temný Pán ze Sithu 70%
  • InJo 55%
  • Mikik4444 65%
  všechna hodnocení (97)

  V TV

  • 3. 12.
  • 22:45 Paramount Network
   Paramount Network