Sicario (USA)
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Státní hranice je jen jedna z hranic, kterou je třeba překonat.

Obsah

:
Idealistickou agentku FBI pověří důstojník elitní vládní operační skupiny, aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Emily Blunt Benicio Del Toro Josh Brolin Victor Garber Jon Bernthal ...
Premiéra: 29. 10. 2015
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Sicario: Nájemný vrah. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sicario: Nájemný vrah myslíte! K 29. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27996 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sicario: Nájemný vrah


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Po Zmizení je Sicario druhý film,který jsem od Villeneuvea shlédl a opět jsem spokojenej. Čekal jsem trochu něco jiného,ale to vůbec nevadí. Sicario je temný thriller,který tady dlouho nebyl. Hutná atmosféra,která provází celý film a vynikající Brolin s Del Torem dělají z toho filmu jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Scéna na dálnici je jedna z nejlepších filmových scén vůbec

 • 95%
  0
  0
  13. 11. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Sicario měl jednu z nejpromakanějších marketingových kampaní letošního roku a rozhodně se to vyplatilo. Sicario je letošním velkým překvapením a černým koněm nadcházející oskarové sezóny a v prvé řadě je to film hodně povedený. Netvrdím, že je to film pro každého, ale v rámci vážně míněného akčního thrilleru tady něco tak dobrého nebylo už hodně dlouho.

 • 90%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Villeneuve, Deakins a Jóhannsson jsou audiovizuální bohové, Benicio Del Toro je ten nejcharismatičtější filmový ďábel, Emily Blunt je mentálně přesně tak rozháraná, aby nás její zásluhou praštila dech beroucí atmosféra přes rypák ještě stokrát intenzivněji, a "jejich" Sicario je snímkem, na který se nezapomíná, nekompromisní, depresivní a formálně strhující. Ukažte mi jiný thriller, který by přímo sršel byť jen poloviční dávkou vnitřní dynamiky či obdobně širokou škálou emocí i ve statických scénách, jen geniálním využitím kamery, střihu a hudby a takřka mučivým psychologickým náčrtem hlavní postavy.... Mistrovské dílo, které odsouvá dosavadní žánrové konkurenty v čele s rutinéry Fuquou a Ayerem definitivně do opotřebovaného zboží

 • 50%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11140 bodů)

  Hrozně pomalé tempo. Zbytečně natahovaný film. Děj dobrý, prostředí a život v mafiánské zemi přesvědčivé a konec povedený.

 • 80%
  3
  0
  1. 10. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Nenechte se zmást, Sicario rozhodně není akční film. Ano, nějaká akce tam sice je, ale celý děj postupuje pomalu. Naštěstí si režisér i scénárista tohle uvědomují a přinášejí vám zajímavé zvraty, změnu prostředí a krásné záběry, u niž se dá solidně kochat. Herci hrají dobře, dialogy nejsou tupé (což je dobře, když se skoro celý film skládá jen z dialogů) a akce je dobře zvládnutá, o všem nečekejte, že vám stoupne adrenalin v těle. Spíš se budete cítit znechuceně, s jakou surovostí je prezentována.

 • 70%
  2
  0
  20. 3. 2016
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Po místních komentářích sem teda čekal o trochu víc.

  • Závěr
  • Chaotičnost děje \!/ film je potřeba shlédnout minimálně 2x
 • 65%
  0
  1
  30. 11. 2018
  homedo (3514 bodů)

  Celkem spokojenost.

  • dobře obsazeno
  • realistické
  • málo akce
  • většinu doby, něco řeší na základně a pak na konci je akce, kde dopadnou šéfa, během 3 minut.
  • zbytečně natahovaný
  • pomalý
  • hl. postava je agentka, která podle mě na to nemá
 • 85%
  1
  0
  27. 10. 2015
  rkotvald (3158 bodů)

  Intenzivní hra s atmosférou a zvukem, která nebere konce a neustále ukázkově pracuje s napětím i diváckým pohlcením. Těžko je zde identifikovatelný hlubší, či složitější příběh, ale pravděpodobně i díky tomu, se lze lehce nechat vtáhnout a kochat stylovou audio-vizuální stránkou, jenž syrově přibližuje hrdiny/ne-hrdiny drsné podívané.

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2016
  hp24 (2830 bodů)

  Trochu podivny film se spoustou zatajenych okolnosti, vztahu, pohnutek. Nicmene asi pomerne realisticke ztvarneni drsne reality v oblasti. Kazdopadne naprosto skvela kamera (zejmena letecke zabery) a minimalisticky zvukovy (nelze rici hudebni) doprovod.

 • 85%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Brrr. Nepříjemnost má jméno Sicario. V tom kvalitním slova smyslu. Zaleze vám do hlavy, zatne do nervů a nepustí. Po projekci doporučuji panáka. Ono se tam toho opravdu zas tolik nestane a vlastně to není ani nijak extrémně brutální. Jen nepříjemné a chladné jak kus ledu. Benicio Del Toro mě oslnil přeci jen méně než jsem čekal, ale dobrý, pěkný výkon od toho kulatícího se fotříka. Emily Blunt...to nechám na každém, prozradil bych moc. A hlavně dokonalá filmová hudba, kterou bych si ale doma rozhodně nepustil. A už vůbec ne sám. A už vubec ne večer. A nechci nikdy jet do Mexika.

 • 80%
  1
  0
  29. 10. 2015
  marie-kolarova (2485 bodů)

  Zvláštní napětí elektrizuje diváka od první minuty. Villeneuve ho bohužel přetahuje přes hranu, do které je možné udržet soustředěnou pozornost. Natvrdo servíruje prastarou otázkou, zda účel světí prostředky a zda v boji s větším svinstvem je možné skousnout to menší. Psychologie postav je oproti Zmizení zjednodušená. Pánové potřebují nějaký slušný zásah, aby dodali legitimitu svému počínání a Kate nevychází z údivu. Je jen pasívně vláčena celým příběhem a prostor pro její vlastní osobnost zrovna není vymezen. Pachuť špíny zůstane divákovi na jazyku dost dlouho po shlédnutí tohoto filmu.

 • 70%
  1
  1
  28. 10. 2015
  stantheman (2396 bodů)

  Očekával jsem víc...mnohem víc ...vyšel z toho povrchní snímek, nejen obsahově , ale i formálně...Herecké výkony téměř žádné...celý děj se "vozí" na příliš silné hudbě, takže po vydařeném úvodu už nic...až do konce .Určitě se bude líbit široké veřejnosti , která není už zvyklá na kvalitní snímky a přijímá vše , co se na ni valí z plátna...škoda- námět skvělý...jediné co na snímku bylo skvělé.

 • 80%
  0
  0
  23. 12. 2018
  Blackhand47XD (2219 bodů)

  Za posledních pár let jsem si docela dost oblíbil filmy a seriály o drogovém prodeji i samotného Denise Villeneuve, takže bylo jen otázkou času, než se mi jeho Sicario dostane do rukou. Na začátek musím říct, že jsem nedostal úplně to, co jsem čekal, ale pořád jde o skvělý film, který dokonale vykresluje atmosféru zvláštních jednotek i samotných prodejců. Američané jsou samozřejmě stejně zkorumpovaní jako ti na druhé straně a spolu s Emily Blunt postupně odhalujeme, kam až ta špína sahá. Škoda jen, že mají Del Toro a Brolin méně prostoru, snad to napraví dvojka, kterou si určitě taktéž někdy pustím. 80%

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  Film Sicario vám ve velice drsné a depresivní podívané předvede, že občas i představitelé zákona musí bojovat ohněm proti ohni. A i když divák fandí sympatické agentce FBI, která s drsnými metodami nesouhlasí, přesto je ale vlastně chápe, protože boj s mexickým kartelem může opravdu být běh na dlouhé, možná nikdy nekončící trati. Villeneuve je opravdu mistr v tvorbě neskutečné atmosféry, která mi zde velice připomínala True Detective, což už je jako pocta! Rychle se z něho stává jeden z mých nejoblíbenějších současných režisérů, na ten jeho Arrival asi fakt půjdu do kina. Vynikající. Opět docela skličující, ale to už je u něho jaksi typické.

 • 70%
  1
  0
  27. 10. 2015
  lukas (1361 bodů)

  Povedenej kousek. Skvělá kamera Rogera Deakinse (kdy už ten 12x nominovanej chlápek dostane konečně Oscara?!), parádní a efektní hudební podkres, herci, režie. Ještě se mi při kriminálce nestalo, že bych při každym výstřelu, výbuchu nadskočil ze sedadla. Líp budovaná atmosféra než u hororů! Trochu zamrzí druhá polovina - hlavně scénář, trochu tempo a poněkud hollywoodský konec, který si mohl autor odpustit. Ale kdyby takhle točili všichni, je důvodu chodit do kina.

 • 95%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1107 bodů)

  famózní ... soudobé ... realistické .... drsné ... intenzivní

  • Emily Blunt
  • Benicio Del Toro
  • 90%
   1
   0
   27. 10. 2015
   brcolka (1041 bodů)

   Hodně povedený a hodně velké překvapení a tím myslím pozitivně překvapený. Vynikající herecké výkony, fantastický podkres scén. Bavil jsem se a párkrát jsem si i v sedadle poskočil. Trochu mě děsí představa že to takto funguje ve světě. Ale určitě doporučuji shlédnutí v kině s kvalitním zvukem a obrazem

  • 95%
   0
   0
   10. 11. 2015
   davsuch (1028 bodů)

   Musím konstatovat, že tento film je velmi překvapil. Myslel jsem si, že půjde o kasický akční film s prostředí tajných služeb, ale vyklubal se z toho velmi realistický film ze součastnosti. Sice je těžké říct, co z filmu je opravdu skutečnost je a co není. Rozhodně se jedná o jeden z nejpodařenějších filmů v poslední době.

   • morální pointa
   • zpracování
   • realistické vykreslení
   • dost drsné a drastické scény
   • celé příběh začne dávat smysl až v samotném závěru filmu
  • 95%
   0
   0
   27. 10. 2015
   tedoun (879 bodů)

   Benicio del Toro je značka kvality. Poměrně každému divákovi bude brzy jasné, že ve filmu půjde především o to, zda se agentka FBI v podání Emily Blunt dokáže smířit s tím, že při boji proti narkomafie musí jít předpisy do značné míry stranou a z muže nebo ženy zákona se musí stát ze dne na den gaunerem a spolupracovat s menšími gaunery, aby mohl být zničen větší gaunery. Je to zkrátka film na 7 Oscaru.

  • 80%
   0
   0
   17. 2. 2016
   martin-kubista (797 bodů)

   O SIcarion jsem před shlédnutím skoro nic neslyšel, tak jsem ani nevěděl do čeho jdu. Film je natočený docela naturalisticky a řekl bych i realisticky. Žádné přehanné akční scény. Nějak tak si představuju práci speciálních jednotek ať už oficiálních nebo i neoficiálních. Děj byl ze začátku lehce zmatený a zdálo se mi, že skáče tam a zpět a těžko se v tom orientovalo. Ve výsledku se ale vše spojilo a vše se rozuzlilo. Film si určitě najde své příznivce, ale nevím, jeslti se bude líbit fanouškům blockbusterovsky zaměřených filmů.

   • realističnost
   • ze začátku lehce zmatené
  • 85%
   0
   0
   3. 3. 2016
   EXpenzza (747 bodů)

   Pozoruhodné kriminální drama se silnou tématikou, které mě v určitých pasážích naprosto uchvátilo svým vytrvalým napětím, které nám Denis Villenevuve naservíroval na plátno. Též musím zmínit krásný hudební podklad od Jóhannssona, který na první poslech působí nenápadně a prostě , ale při opakovaném poslechu OST tohoto snímku jsem si zejména úvodní skladbu hodně oblíbil.

  • 90%
   1
   0
   27. 1. 2016
   KajkaFajka (721 bodů)

   Pokud je realita skutočně takováto tak raději sedím doma na riti a nikam a do ameriky a do mexika zvlášť nejedu. Hodně drsní pohlad do zákulisí boje polície a drogovými a jinými magnátmi. Pro mě hodně dobrý film a mislím že i favorit na nějakou cenu

   • herecké výkony
   • temné postavy
   • temné prostředí
   • 85%
    0
    0
    26. 6. 2018
    Judinka (597 bodů)

    Napoprvé mi tento film připadal jako "děsná nuda". Nedávno jsem jej shlédla podruhé a musela jsem ocenit skvělou hudbu a nezaměnitelnou atmosféru. Film je třeba skutečně bedlivě sledovat, aby byl člověk stále v obraze, co se to ve filmu vlastně odehrává. Už se těším na pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

   • 80%
    0
    0
    3. 3. 2016
    CrypzzXD (574 bodů)

    • herecké výkony
    • nekompromisnost
    • velmi vleklá stopáž
    • 80%
     0
     0
     21. 3. 2016
     Kamil3 (527 bodů)

     Skvělí herci ,dobrá hudba a výjimečný thriller.Dějově hodně strohé,ale velmi dobře vymyšlené.Tápete v nejistotě,stejně jako hlavní hrdinka..Nuže ač jsem chtěl dát 70 procent konečném součtu by to asi nedávalo smysl,protože Sicario prostě nemá chyb tak proto dám 80 procent.

    • 80%
     0
     0
     30. 1. 2019
     Kašpárek (507 bodů)

     Za mě velmi dobrý film. Skvělá atmosféra. Obvzlášť průjezd městem drog je dost silný zážitek. Představa objevit se v tomto městě svého času, kde až na prvním až desátém místě jsou drogy, je sama o sobě dost děsivá. Akorát se nemohu zbavit dojmu, že první třetina filmu to měla rozjeté až na zážitek desetiletí a pak se to trochu zadrhlo.

    • 80%
     0
     0
     30. 4. 2016
     memphistto (474 bodů)

     Tenhle film nezklamal, neurazil, ale mohl také ještě o trochu více nadchnout. Prostředí o mexické narkomafii je velmi zajímavé a také přitažlivé. Film si udžuje dávku napětí, zajímavé zvraty a rozporuplný konec. Myslím, že by si zasloužil ještě o trochu více vtáhnout do prostředí mafie a jejich pratik. Začátek byl totiž velice slibný. I přes to všechno je to velice slušný film, který stojí za shlédnutí :)

    • 65%
     0
     0
     15. 4. 2016
     keddie (446 bodů)

     Film sází a hodně realistické ztvárnění a to se teda podedlo. Film je podán jako pohled agentky FBI, která vstoupí do jednotky, která bojuje s drogovými kartely. Ta je vystavena drsné realitě a nedostatečným informacím a zjišťuje, že je v podstatě zneužívána a obelháváná. Film je postavený na podání dusné reality a na šokujícím vyznění na konci.

    • 75%
     0
     0
     29. 10. 2015
     sisisi (440 bodů)

     Jsem ráda, že jsem si nekoupila popcorn, protože jsem na něj při koukání ztratila chuť. Byli jsme vhozeni do už probíhající akce, dlouho mi trvalo, než jsem to trochu pochopila. I po skončení filmu mi je spousta věcí nejasných. Ale musím uznat, že záměr filmu se podařil vyobrazit dost dobře a reálně.

    • 80%
     0
     0
     7. 1. 2016
     patrick-sarin (438 bodů)

     Syrové a děsivě realistické prostředí Mexického pohraničí. Skvělý duel mezi Emily a Joshem Brolinem a hlavně výborný Benicio Del Toro.

    1 2 dalsi posledni

    Hodnocení a recenze Sicario: Nájemný vrah

    77 82 ?
    jak hlasovat?
    • Crreed 85%
    • aquiver 95%
    • Davidus87 80%
    • Milliee 95%
    • InJo 90%
    • cerfik 100%
    • petr-jakes 95%
    • Mikik4444 85%
    • Nosnica 70%
    • jirik-smerda 50%
    všechna hodnocení (159)

    V žebříčcích uživatelů

    1. místo z 9 v žebříčku uživatele Whoossain
    28. místo z 39 v žebříčku uživatele ZARaz
    125. místo z 147 v žebříčku uživatele Angelus