Sicario (USA)
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Státní hranice je jen jedna z hranic, kterou je třeba překonat.

Obsah

:
Idealistickou agentku FBI pověří důstojník elitní vládní operační skupiny, aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Emily Blunt Benicio Del Toro Josh Brolin Victor Garber Jon Bernthal ...
Premiéra: 29. 10. 2015
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (39332 bodů)

  Po Zmizení je Sicario druhý film,který jsem od Villeneuvea shlédl a opět jsem spokojenej. Čekal jsem trochu něco jiného,ale to vůbec nevadí. Sicario je temný thriller,který tady dlouho nebyl. Hutná atmosféra,která provází celý film a vynikající Brolin s Del Torem dělají z toho filmu jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Scéna na dálnici je jedna z nejlepších filmových scén vůbec

 • 95%
  0
  0
  13. 11. 2015
  Sheldon (12486 bodů)

  Sicario měl jednu z nejpromakanějších marketingových kampaní letošního roku a rozhodně se to vyplatilo. Sicario je letošním velkým překvapením a černým koněm nadcházející oskarové sezóny a v prvé řadě je to film hodně povedený. Netvrdím, že je to film pro každého, ale v rámci vážně míněného akčního thrilleru tady něco tak dobrého nebylo už hodně dlouho.

 • 90%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (12384 bodů)

  Villeneuve, Deakins a Jóhannsson jsou audiovizuální bohové, Benicio Del Toro je ten nejcharismatičtější filmový ďábel, Emily Blunt je mentálně přesně tak rozháraná, aby nás její zásluhou praštila dech beroucí atmosféra přes rypák ještě stokrát intenzivněji, a "jejich" Sicario je snímkem, na který se nezapomíná, nekompromisní, depresivní a formálně strhující. Ukažte mi jiný thriller, který by přímo sršel byť jen poloviční dávkou vnitřní dynamiky či obdobně širokou škálou emocí i ve statických scénách, jen geniálním využitím kamery, střihu a hudby a takřka mučivým psychologickým náčrtem hlavní postavy.... Mistrovské dílo, které odsouvá dosavadní žánrové konkurenty v čele s rutinéry Fuquou a Ayerem definitivně do opotřebovaného zboží

 • 50%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11093 bodů)

  Hrozně pomalé tempo. Zbytečně natahovaný film. Děj dobrý, prostředí a život v mafiánské zemi přesvědčivé a konec povedený.

 • 80%
  3
  0
  1. 10. 2017
  JosefTomas (5802 bodů)

  Nenechte se zmást, Sicario rozhodně není akční film. Ano, nějaká akce tam sice je, ale celý děj postupuje pomalu. Naštěstí si režisér i scénárista tohle uvědomují a přinášejí vám zajímavé zvraty, změnu prostředí a krásné záběry, u niž se dá solidně kochat. Herci hrají dobře, dialogy nejsou tupé (což je dobře, když se skoro celý film skládá jen z dialogů) a akce je dobře zvládnutá, o všem nečekejte, že vám stoupne adrenalin v těle. Spíš se budete cítit znechuceně, s jakou surovostí je prezentována.

 • 70%
  2
  0
  20. 3. 2016
  FilipusMuff (3712 bodů)

  Po místních komentářích sem teda čekal o trochu víc.

  • Závěr
  • Chaotičnost děje \!/ film je potřeba shlédnout minimálně 2x
 • 85%
  1
  0
  27. 10. 2015
  rkotvald (3062 bodů)

  Intenzivní hra s atmosférou a zvukem, která nebere konce a neustále ukázkově pracuje s napětím i diváckým pohlcením. Těžko je zde identifikovatelný hlubší, či složitější příběh, ale pravděpodobně i díky tomu, se lze lehce nechat vtáhnout a kochat stylovou audio-vizuální stránkou, jenž syrově přibližuje hrdiny/ne-hrdiny drsné podívané.

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2016
  hp24 (2824 bodů)

  Trochu podivny film se spoustou zatajenych okolnosti, vztahu, pohnutek. Nicmene asi pomerne realisticke ztvarneni drsne reality v oblasti. Kazdopadne naprosto skvela kamera (zejmena letecke zabery) a minimalisticky zvukovy (nelze rici hudebni) doprovod.

 • 85%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Brrr. Nepříjemnost má jméno Sicario. V tom kvalitním slova smyslu. Zaleze vám do hlavy, zatne do nervů a nepustí. Po projekci doporučuji panáka. Ono se tam toho opravdu zas tolik nestane a vlastně to není ani nijak extrémně brutální. Jen nepříjemné a chladné jak kus ledu. Benicio Del Toro mě oslnil přeci jen méně než jsem čekal, ale dobrý, pěkný výkon od toho kulatícího se fotříka. Emily Blunt...to nechám na každém, prozradil bych moc. A hlavně dokonalá filmová hudba, kterou bych si ale doma rozhodně nepustil. A už vůbec ne sám. A už vubec ne večer. A nechci nikdy jet do Mexika.

 • 70%
  1
  1
  28. 10. 2015
  stantheman (2288 bodů)

  Očekával jsem víc...mnohem víc ...vyšel z toho povrchní snímek, nejen obsahově , ale i formálně...Herecké výkony téměř žádné...celý děj se "vozí" na příliš silné hudbě, takže po vydařeném úvodu už nic...až do konce .Určitě se bude líbit široké veřejnosti , která není už zvyklá na kvalitní snímky a přijímá vše , co se na ni valí z plátna...škoda- námět skvělý...jediné co na snímku bylo skvělé.

 • 80%
  1
  0
  29. 10. 2015
  marie-kolarova (1655 bodů)

  Zvláštní napětí elektrizuje diváka od první minuty. Villeneuve ho bohužel přetahuje přes hranu, do které je možné udržet soustředěnou pozornost. Natvrdo servíruje prastarou otázkou, zda účel světí prostředky a zda v boji s větším svinstvem je možné skousnout to menší. Psychologie postav je oproti Zmizení zjednodušená. Pánové potřebují nějaký slušný zásah, aby dodali legitimitu svému počínání a Kate nevychází z údivu. Je jen pasívně vláčena celým příběhem a prostor pro její vlastní osobnost zrovna není vymezen. Pachuť špíny zůstane divákovi na jazyku dost dlouho po shlédnutí tohoto filmu.

 • 80%
  0
  0
  23. 12. 2018
  Blackhand47XD (1226 bodů)

  Za posledních pár let jsem si docela dost oblíbil filmy a seriály o drogovém prodeji i samotného Denise Villeneuve, takže bylo jen otázkou času, než se mi jeho Sicario dostane do rukou. Na začátek musím říct, že jsem nedostal úplně to, co jsem čekal, ale pořád jde o skvělý film, který dokonale vykresluje atmosféru zvláštních jednotek i samotných prodejců. Američané jsou samozřejmě stejně zkorumpovaní jako ti na druhé straně a spolu s Emily Blunt postupně odhalujeme, kam až ta špína sahá. Škoda jen, že mají Del Toro a Brolin méně prostoru, snad to napraví dvojka, kterou si určitě taktéž někdy pustím. 80%

 • 95%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1102 bodů)

  famózní ... soudobé ... realistické .... drsné ... intenzivní

  • Emily Blunt
  • Benicio Del Toro
  • 65%
   0
   0
   30. 11. 2018
   homedo (1014 bodů)

   Celkem spokojenost.

   • dobře obsazeno
   • realistické
   • málo akce
   • většinu doby, něco řeší na základně a pak na konci je akce, kde dopadnou šéfa, během 3 minut.
   • zbytečně natohavý
   • pomalý
   • hl. postava je agentka, která podle mě na to nemá
  • 95%
   0
   0
   10. 11. 2015
   davsuch (976 bodů)

   Musím konstatovat, že tento film je velmi překvapil. Myslel jsem si, že půjde o kasický akční film s prostředí tajných služeb, ale vyklubal se z toho velmi realistický film ze součastnosti. Sice je těžké říct, co z filmu je opravdu skutečnost je a co není. Rozhodně se jedná o jeden z nejpodařenějších filmů v poslední době.

   • morální pointa
   • zpracování
   • realistické vykreslení
   • dost drsné a drastické scény
   • celé příběh začne dávat smysl až v samotném závěru filmu
  • 70%
   1
   0
   27. 10. 2015
   lukas (951 bodů)

   Povedenej kousek. Skvělá kamera Rogera Deakinse (kdy už ten 12x nominovanej chlápek dostane konečně Oscara?!), parádní a efektní hudební podkres, herci, režie. Ještě se mi při kriminálce nestalo, že bych při každym výstřelu, výbuchu nadskočil ze sedadla. Líp budovaná atmosféra než u hororů! Trochu zamrzí druhá polovina - hlavně scénář, trochu tempo a poněkud hollywoodský konec, který si mohl autor odpustit. Ale kdyby takhle točili všichni, je důvodu chodit do kina.

  • 90%
   1
   0
   27. 10. 2015
   Brcolka (917 bodů)

   Hodně povedený a hodně velké překvapení a tím myslím pozitivně překvapený. Vynikající herecké výkony, fantastický podkres scén. Bavil jsem se a párkrát jsem si i v sedadle poskočil. Trochu mě děsí představa že to takto funguje ve světě. Ale určitě doporučuji shlédnutí v kině s kvalitním zvukem a obrazem

  • 95%
   0
   0
   27. 10. 2015
   tedoun (743 bodů)

   Benicio del Toro je značka kvality. Poměrně každému divákovi bude brzy jasné, že ve filmu půjde především o to, zda se agentka FBI v podání Emily Blunt dokáže smířit s tím, že při boji proti narkomafie musí jít předpisy do značné míry stranou a z muže nebo ženy zákona se musí stát ze dne na den gaunerem a spolupracovat s menšími gaunery, aby mohl být zničen větší gaunery. Je to zkrátka film na 7 Oscaru.

  • 80%
   0
   0
   17. 2. 2016
   martin-kubista (741 bodů)

   O SIcarion jsem před shlédnutím skoro nic neslyšel, tak jsem ani nevěděl do čeho jdu. Film je natočený docela naturalisticky a řekl bych i realisticky. Žádné přehanné akční scény. Nějak tak si představuju práci speciálních jednotek ať už oficiálních nebo i neoficiálních. Děj byl ze začátku lehce zmatený a zdálo se mi, že skáče tam a zpět a těžko se v tom orientovalo. Ve výsledku se ale vše spojilo a vše se rozuzlilo. Film si určitě najde své příznivce, ale nevím, jeslti se bude líbit fanouškům blockbusterovsky zaměřených filmů.

   • realističnost
   • ze začátku lehce zmatené
  • 85%
   0
   0
   3. 3. 2016
   EXpenzza (713 bodů)

   Pozoruhodné kriminální drama se silnou tématikou, které mě v určitých pasážích naprosto uchvátilo svým vytrvalým napětím, které nám Denis Villenevuve naservíroval na plátno. Též musím zmínit krásný hudební podklad od Jóhannssona, který na první poslech působí nenápadně a prostě , ale při opakovaném poslechu OST tohoto snímku jsem si zejména úvodní skladbu hodně oblíbil.

  • 80%
   0
   0
   3. 3. 2016
   CrypzzXD (641 bodů)

   Mysteriozní thriller, který vás nenechá vydechnout

  • 90%
   1
   0
   27. 1. 2016
   KajkaFajka (625 bodů)

   Pokud je realita skutočně takováto tak raději sedím doma na riti a nikam a do ameriky a do mexika zvlášť nejedu. Hodně drsní pohlad do zákulisí boje polície a drogovými a jinými magnátmi. Pro mě hodně dobrý film a mislím že i favorit na nějakou cenu

   • herecké výkony
   • temné postavy
   • temné prostředí
   • 80%
    0
    0
    21. 3. 2016
    Kamil3 (508 bodů)

    Skvělí herci ,dobrá hudba a výjimečný thriller.Dějově hodně strohé,ale velmi dobře vymyšlené.Tápete v nejistotě,stejně jako hlavní hrdinka..Nuže ač jsem chtěl dát 70 procent konečném součtu by to asi nedávalo smysl,protože Sicario prostě nemá chyb tak proto dám 80 procent.

   • 80%
    0
    0
    30. 1. 2019
    Kašpárek (503 bodů)

    Za mě velmi dobrý film. Skvělá atmosféra. Obvzlášť průjezd městem drog je dost silný zážitek. Představa objevit se v tomto městě svého času, kde až na prvním až desátém místě jsou drogy, je sama o sobě dost děsivá. Akorát se nemohu zbavit dojmu, že první třetina filmu to měla rozjeté až na zážitek desetiletí a pak se to trochu zadrhlo.

   • 80%
    0
    0
    30. 4. 2016
    memphistto (474 bodů)

    Tenhle film nezklamal, neurazil, ale mohl také ještě o trochu více nadchnout. Prostředí o mexické narkomafii je velmi zajímavé a také přitažlivé. Film si udžuje dávku napětí, zajímavé zvraty a rozporuplný konec. Myslím, že by si zasloužil ještě o trochu více vtáhnout do prostředí mafie a jejich pratik. Začátek byl totiž velice slibný. I přes to všechno je to velice slušný film, který stojí za shlédnutí :)

   • 85%
    0
    0
    26. 6. 2018
    Judinka (465 bodů)

    Napoprvé mi tento film připadal jako "děsná nuda". Nedávno jsem jej shlédla podruhé a musela jsem ocenit skvělou hudbu a nezaměnitelnou atmosféru. Film je třeba skutečně bedlivě sledovat, aby byl člověk stále v obraze, co se to ve filmu vlastně odehrává. Už se těším na pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

   • 80%
    0
    0
    7. 1. 2016
    patrick-sarin (438 bodů)

    Syrové a děsivě realistické prostředí Mexického pohraničí. Skvělý duel mezi Emily a Joshem Brolinem a hlavně výborný Benicio Del Toro.

   • 75%
    0
    0
    29. 10. 2015
    sisisi (421 bodů)

    Jsem ráda, že jsem si nekoupila popcorn, protože jsem na něj při koukání ztratila chuť. Byli jsme vhozeni do už probíhající akce, dlouho mi trvalo, než jsem to trochu pochopila. I po skončení filmu mi je spousta věcí nejasných. Ale musím uznat, že záměr filmu se podařil vyobrazit dost dobře a reálně.

   • 85%
    0
    0
    27. 10. 2015
    lord (385 bodů)

    Za mě velmi povedené. Největší slabinu vidím paradoxně právě v postavě hlavní hrdinky. Mírou naivity a idealismu se do filmu tak nějak nehodí a její role mě spíše rušila. Obecně se domnívám, že film má téměř dokumentární přesah. Samozřejmě, jak už to u holywoodských filmů bývá, ne vše může člověk brát až tak vážně, ale v tomto případě jsem tak nějak uvěřil, že realita nebude moc vzdálená.. Drogy, gangy a boj s nimi, to opravdu není pro slabé povahy... 85%

   • 65%
    0
    0
    15. 4. 2016
    keddie (367 bodů)

    Film sází a hodně realistické ztvárnění a to se teda podedlo. Film je podán jako pohled agentky FBI, která vstoupí do jednotky, která bojuje s drogovými kartely. Ta je vystavena drsné realitě a nedostatečným informacím a zjišťuje, že je v podstatě zneužívána a obelháváná. Film je postavený na podání dusné reality a na šokujícím vyznění na konci.

   1 2 dalsi posledni
   76 82 ?
   jak hlasovat?
   • Kašpárek 80%
   • Blackhand47XD 80%
   • homedo 65%
   • Kim6 90%
   • Kisak76 95%
   • ZARaz 100%
   • alqva 80%
   • fido68 90%
   • Sany51 80%
   • Kim-Čong-Un 100%
   všechna hodnocení (145)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 9 v žebříčku uživatele Whoossain
   28. místo z 39 v žebříčku uživatele ZARaz
   124. místo z 143 v žebříčku uživatele Angelus
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: