Sicario (USA)
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Státní hranice je jen jedna z hranic, kterou je třeba překonat.

Obsah

:
Idealistickou agentku FBI pověří důstojník elitní vládní operační skupiny, aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila více »« méně

Režie

:
Denis Villeneuve

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Emily Blunt Benicio Del Toro Josh Brolin Victor Garber Jon Bernthal ...
Premiéra: 29. 10. 2015
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Po Zmizení je Sicario druhý film,který jsem od Villeneuvea shlédl a opět jsem spokojenej. Čekal jsem trochu něco jiného,ale to vůbec nevadí. Sicario je temný thriller,který tady dlouho nebyl. Hutná atmosféra,která provází celý film a vynikající Brolin s Del Torem dělají z toho filmu jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Scéna na dálnici je jedna z nejlepších filmových scén vůbec

 • 95%
  0
  0
  13. 11. 2015
  Sheldon (11361 bodů)

  Sicario měl jednu z nejpromakanějších marketingových kampaní letošního roku a rozhodně se to vyplatilo. Sicario je letošním velkým překvapením a černým koněm nadcházející oskarové sezóny a v prvé řadě je to film hodně povedený. Netvrdím, že je to film pro každého, ale v rámci vážně míněného akčního thrilleru tady něco tak dobrého nebylo už hodně dlouho.

 • 90%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (10384 bodů)

  Villeneuve, Deakins a Jóhannsson jsou audiovizuální bohové, Benicio Del Toro je ten nejcharismatičtější filmový ďábel, Emily Blunt je mentálně přesně tak rozháraná, aby nás její zásluhou praštila dech beroucí atmosféra přes rypák ještě stokrát intenzivněji, a "jejich" Sicario je snímkem, na který se nezapomíná, nekompromisní, depresivní a formálně strhující. Ukažte mi jiný thriller, který by přímo sršel byť jen poloviční dávkou vnitřní dynamiky či obdobně širokou škálou emocí i ve statických scénách, jen geniálním využitím kamery, střihu a hudby a takřka mučivým psychologickým náčrtem hlavní postavy.... Mistrovské dílo, které odsouvá dosavadní žánrové konkurenty v čele s rutinéry Fuquou a Ayerem definitivně do opotřebovaného zboží

 • 80%
  3
  0
  1. 10. 2017
  JosefTomas (4888 bodů)

  Nenechte se zmást, Sicario rozhodně není akční film. Ano, nějaká akce tam sice je, ale celý děj postupuje pomalu. Naštěstí si režisér i scénárista tohle uvědomují a přinášejí vám zajímavé zvraty, změnu prostředí a krásné záběry, u niž se dá solidně kochat. Herci hrají dobře, dialogy nejsou tupé (což je dobře, když se skoro celý film skládá jen z dialogů) a akce je dobře zvládnutá, o všem nečekejte, že vám stoupne adrenalin v těle. Spíš se budete cítit znechuceně, s jakou surovostí je prezentována.

 • 70%
  2
  0
  20. 3. 2016
  FilipusMuff (3611 bodů)

  Po místních komentářích sem teda čekal o trochu víc.

  • Závěr
  • Chaotičnost děje \!/ film je potřeba shlédnout minimálně 2x
 • 85%
  1
  0
  27. 10. 2015
  rkotvald (2865 bodů)

  Intenzivní hra s atmosférou a zvukem, která nebere konce a neustále ukázkově pracuje s napětím i diváckým pohlcením. Těžko je zde identifikovatelný hlubší, či složitější příběh, ale pravděpodobně i díky tomu, se lze lehce nechat vtáhnout a kochat stylovou audio-vizuální stránkou, jenž syrově přibližuje hrdiny/ne-hrdiny drsné podívané.

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2016
  hp24 (2789 bodů)

  Trochu podivny film se spoustou zatajenych okolnosti, vztahu, pohnutek. Nicmene asi pomerne realisticke ztvarneni drsne reality v oblasti. Kazdopadne naprosto skvela kamera (zejmena letecke zabery) a minimalisticky zvukovy (nelze rici hudebni) doprovod.

 • 85%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2735 bodů)

  Brrr. Nepříjemnost má jméno Sicario. V tom kvalitním slova smyslu. Zaleze vám do hlavy, zatne do nervů a nepustí. Po projekci doporučuji panáka. Ono se tam toho opravdu zas tolik nestane a vlastně to není ani nijak extrémně brutální. Jen nepříjemné a chladné jak kus ledu. Benicio Del Toro mě oslnil přeci jen méně než jsem čekal, ale dobrý, pěkný výkon od toho kulatícího se fotříka. Emily Blunt...to nechám na každém, prozradil bych moc. A hlavně dokonalá filmová hudba, kterou bych si ale doma rozhodně nepustil. A už vůbec ne sám. A už vubec ne večer. A nechci nikdy jet do Mexika.

 • 70%
  1
  1
  28. 10. 2015
  stantheman (2163 bodů)

  Očekával jsem víc...mnohem víc ...vyšel z toho povrchní snímek, nejen obsahově , ale i formálně...Herecké výkony téměř žádné...celý děj se "vozí" na příliš silné hudbě, takže po vydařeném úvodu už nic...až do konce .Určitě se bude líbit široké veřejnosti , která není už zvyklá na kvalitní snímky a přijímá vše , co se na ni valí z plátna...škoda- námět skvělý...jediné co na snímku bylo skvělé.

 • 80%
  1
  0
  29. 10. 2015
  marie-kolarova (1207 bodů)

  Zvláštní napětí elektrizuje diváka od první minuty. Villeneuve ho bohužel přetahuje přes hranu, do které je možné udržet soustředěnou pozornost. Natvrdo servíruje prastarou otázkou, zda účel světí prostředky a zda v boji s větším svinstvem je možné skousnout to menší. Psychologie postav je oproti Zmizení zjednodušená. Pánové potřebují nějaký slušný zásah, aby dodali legitimitu svému počínání a Kate nevychází z údivu. Je jen pasívně vláčena celým příběhem a prostor pro její vlastní osobnost zrovna není vymezen. Pachuť špíny zůstane divákovi na jazyku dost dlouho po shlédnutí tohoto filmu.

 • 95%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1046 bodů)

  famózní ... soudobé ... realistické .... drsné ... intenzivní

  • Emily Blunt
  • Benicio Del Toro
  • 95%
   0
   0
   10. 11. 2015
   davsuch (928 bodů)

   Musím konstatovat, že tento film je velmi překvapil. Myslel jsem si, že půjde o kasický akční film s prostředí tajných služeb, ale vyklubal se z toho velmi realistický film ze součastnosti. Sice je těžké říct, co z filmu je opravdu skutečnost je a co není. Rozhodně se jedná o jeden z nejpodařenějších filmů v poslední době.

   • morální pointa
   • zpracování
   • realistické vykreslení
   • dost drsné a drastické scény
   • celé příběh začne dávat smysl až v samotném závěru filmu
  • 70%
   1
   0
   27. 10. 2015
   lukas (866 bodů)

   Povedenej kousek. Skvělá kamera Rogera Deakinse (kdy už ten 12x nominovanej chlápek dostane konečně Oscara?!), parádní a efektní hudební podkres, herci, režie. Ještě se mi při kriminálce nestalo, že bych při každym výstřelu, výbuchu nadskočil ze sedadla. Líp budovaná atmosféra než u hororů! Trochu zamrzí druhá polovina - hlavně scénář, trochu tempo a poněkud hollywoodský konec, který si mohl autor odpustit. Ale kdyby takhle točili všichni, je důvodu chodit do kina.

  • 90%
   1
   0
   27. 10. 2015
   Brcolka (825 bodů)

   Hodně povedený a hodně velké překvapení a tím myslím pozitivně překvapený. Vynikající herecké výkony, fantastický podkres scén. Bavil jsem se a párkrát jsem si i v sedadle poskočil. Trochu mě děsí představa že to takto funguje ve světě. Ale určitě doporučuji shlédnutí v kině s kvalitním zvukem a obrazem

  • 80%
   0
   0
   17. 2. 2016
   martin-kubista (730 bodů)

   O SIcarion jsem před shlédnutím skoro nic neslyšel, tak jsem ani nevěděl do čeho jdu. Film je natočený docela naturalisticky a řekl bych i realisticky. Žádné přehanné akční scény. Nějak tak si představuju práci speciálních jednotek ať už oficiálních nebo i neoficiálních. Děj byl ze začátku lehce zmatený a zdálo se mi, že skáče tam a zpět a těžko se v tom orientovalo. Ve výsledku se ale vše spojilo a vše se rozuzlilo. Film si určitě najde své příznivce, ale nevím, jeslti se bude líbit fanouškům blockbusterovsky zaměřených filmů.

   • realističnost
   • ze začátku lehce zmatené
  • 95%
   0
   0
   27. 10. 2015
   tedoun (711 bodů)

   Benicio del Toro je značka kvality. Poměrně každému divákovi bude brzy jasné, že ve filmu půjde především o to, zda se agentka FBI v podání Emily Blunt dokáže smířit s tím, že při boji proti narkomafie musí jít předpisy do značné míry stranou a z muže nebo ženy zákona se musí stát ze dne na den gaunerem a spolupracovat s menšími gaunery, aby mohl být zničen větší gaunery. Je to zkrátka film na 7 Oscaru.

  • 85%
   0
   0
   3. 3. 2016
   EXpenzza (704 bodů)

   Pozoruhodné kriminální drama se silnou tématikou, které mě v určitých pasážích naprosto uchvátilo svým vytrvalým napětím, které nám Denis Villenevuve naservíroval na plátno. Též musím zmínit krásný hudební podklad od Jóhannssona, který na první poslech působí nenápadně a prostě , ale při opakovaném poslechu OST tohoto snímku jsem si zejména úvodní skladbu hodně oblíbil.

  • 80%
   0
   0
   3. 3. 2016
   CrypzzXD (615 bodů)

   Mysteriozní thriller, který vás nenechá vydechnout

  • 90%
   1
   0
   27. 1. 2016
   KajkaFajka (604 bodů)

   Pokud je realita skutočně takováto tak raději sedím doma na riti a nikam a do ameriky a do mexika zvlášť nejedu. Hodně drsní pohlad do zákulisí boje polície a drogovými a jinými magnátmi. Pro mě hodně dobrý film a mislím že i favorit na nějakou cenu

   • herecké výkony
   • temné postavy
   • temné prostředí
   • 80%
    0
    0
    21. 3. 2016
    Kamil3 (473 bodů)

    Skvělí herci ,dobrá hudba a výjimečný thriller.Dějově hodně strohé,ale velmi dobře vymyšlené.Tápete v nejistotě,stejně jako hlavní hrdinka..Nuže ač jsem chtěl dát 70 procent konečném součtu by to asi nedávalo smysl,protože Sicario prostě nemá chyb tak proto dám 80 procent.

   • 80%
    0
    0
    30. 4. 2016
    memphistto (454 bodů)

    Tenhle film nezklamal, neurazil, ale mohl také ještě o trochu více nadchnout. Prostředí o mexické narkomafii je velmi zajímavé a také přitažlivé. Film si udžuje dávku napětí, zajímavé zvraty a rozporuplný konec. Myslím, že by si zasloužil ještě o trochu více vtáhnout do prostředí mafie a jejich pratik. Začátek byl totiž velice slibný. I přes to všechno je to velice slušný film, který stojí za shlédnutí :)

   • 80%
    0
    0
    7. 1. 2016
    patrick-sarin (436 bodů)

    Syrové a děsivě realistické prostředí Mexického pohraničí. Skvělý duel mezi Emily a Joshem Brolinem a hlavně výborný Benicio Del Toro.

   • 75%
    0
    0
    29. 10. 2015
    sisisi (420 bodů)

    Jsem ráda, že jsem si nekoupila popcorn, protože jsem na něj při koukání ztratila chuť. Byli jsme vhozeni do už probíhající akce, dlouho mi trvalo, než jsem to trochu pochopila. I po skončení filmu mi je spousta věcí nejasných. Ale musím uznat, že záměr filmu se podařil vyobrazit dost dobře a reálně.

   • 85%
    0
    0
    27. 10. 2015
    lord (385 bodů)

    Za mě velmi povedené. Největší slabinu vidím paradoxně právě v postavě hlavní hrdinky. Mírou naivity a idealismu se do filmu tak nějak nehodí a její role mě spíše rušila. Obecně se domnívám, že film má téměř dokumentární přesah. Samozřejmě, jak už to u holywoodských filmů bývá, ne vše může člověk brát až tak vážně, ale v tomto případě jsem tak nějak uvěřil, že realita nebude moc vzdálená.. Drogy, gangy a boj s nimi, to opravdu není pro slabé povahy... 85%

   • 65%
    0
    0
    15. 4. 2016
    keddie (361 bodů)

    Film sází a hodně realistické ztvárnění a to se teda podedlo. Film je podán jako pohled agentky FBI, která vstoupí do jednotky, která bojuje s drogovými kartely. Ta je vystavena drsné realitě a nedostatečným informacím a zjišťuje, že je v podstatě zneužívána a obelháváná. Film je postavený na podání dusné reality a na šokujícím vyznění na konci.

   • 85%
    0
    0
    29. 10. 2015
    koudel (317 bodů)

    S filmem jsem spokojen, připadal mi uvěřitelný a provokující k zamyšlení a přemýšlení.

   • 85%
    0
    0
    30. 10. 2015
    kijifa (314 bodů)

    Po stránce atmosféry naprostá paráda, zpracování velmi povedené, možná lehce slabší byl jen scénář, který plně nevyužil všeho co mohl. Ať tak či tak, jedná se o velmi povedený kousek.

   • 60%
    0
    0
    11. 5. 2016
    mil78 (298 bodů)

    Čekal jsem víc.Vzdáleně mi to připomínalo Traffic..i obsazením Del Tora, ale kvalitativně je to o třídu horší film. Pochvalu zaslouží herci.

   • 95%
    0
    0
    30. 4. 2016
    zrzinda2408 (283 bodů)

    Ač jsem se původně ani nechtěla dívat, vtáhl mě film do děje strašně rychle a zbytek filmu prakticky nepustil. Škoda jen, že jsem nešla na film do kina, mohlo to být ještě mnohem zajívavější. Velmi příjemné překvapení tohoto jara a rozhodně se zase někdy podívám.

   • 75%
    0
    0
    15. 4. 2016
    dana-hrozkova (256 bodů)

    Pokus natočit film trochu jinak, pohledem čloěka, který je vtáhnut do děje (zde nábor do protidrogové jednotky) a pak je konfrontován s realitou (dost bolestnou).
    Film hodně sází na závěrečné vyznění a na realistické podání. A to se podařilo. Určitě to není film pro masy. Atmosféra byla opravdu hutná a, scény se rychle střídají. A ten závěr ...

   1 2 dalsi posledni
   75 82 ?
   • Mondyes 100%
   • katie-raijin-bosek 45%
   • PRINC180 80%
   • SNCIS 60%
   • JosefTomas 80%
   • regazzoni 90%
   • divid.jh 65%
   • RichardRM 80%
   • jan-brejska 90%
   • Michael Jackson 0%
   všechna hodnocení (130)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 9 v žebříčku uživatele Whoossain
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: