Shooter (USA)
« další názvy »
USA USA
124 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Adaptace knižní
Motto: Včerejšek by o cti, dnešek je o spravedlnosti

Obsah

:
Režisér syrového akčního dramatu Training Day Antoine Fuqua natočil další film z žánrové kategorie, v níž se cítí nejlépe. Hrdinou Odstřelovače je elitní více »« méně

Režie

:
Antoine Fuqua

Scénář

:
Jonathan Lemkin

Herci

:
Mark Wahlberg Michael Peña Danny Glover Kate Mara Elias Koteas ...

Podívej se na Odstřelovač online!

Premiéra: 26. 4. 2007
Distributor: Bontonfilm
DVD: 24. 10. 2007
Jste na stránce filmu Odstřelovač. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Odstřelovač myslíte! K 15. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27861 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Odstřelovač


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 12. 2018
  Brenan88 (44913 bodů)

  Odstřelovač je trochu naivním a hloupým filmem,ale díky pořádné porci nadšení,kterou v sobě Fuqua při natáčení měl působí film jako akční nenáročný výplach,který si na nic nehraje. Wahlbergovi stačí jen sniper a s ním dokáže ztrestat všechny kdo se mu odváží postavit do cesty.

 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2018
  martin-mickey-stusak (24518 bodů)

  Po shlédnutí tohoto snímku napadá otázka týkající se roku 1963. Opravdu s atentátem na JFK neměly tajné služby co dočinění? Snímek byl natočen na základě knihy Stephena Huntera ´Point of impact´, což by se dalo přeložit jako ´Bod dopadu´, jehož příběh se točí kolem bývalého odstřelovače z Vietnamské války pod jménem Bob Lee Swagger. A faktem zůstává, že je tato postava založená na skutečném vietnamském válečném sniperovi Carlosovi Hathcockovi. A právě této knihy se chopil Hollywood, svorně příběh přepracoval do dnešní doby a natočil film, který byl svým námětem v kinech už tolikrát, že by byl zázrak, že by někoho ze starších diváků oslovil. To samozřejmě platí i o knize, ale kniha je kniha a film je prostě jen film. Určité detaily tedy byly v příběhu poupraveny, ale vlivem nasazení do jiné doby to na škodu není. Ale pravda, starším divákům už samotný začátek připomene lecjaký starší film. Dějství má mnoho silných bodů ve svém plynulém vývoji, takže určité napětí se dostaví, ale právě vlivem dosti známého námětu a již mnohokrát provařené šablony bohužel celku jako takovému kazí značná předvídatelnost.  Thrillerová atmosféra je zcela přirozená stavu dané scény a když se do toho přidá i skrytá moralita a antiamerikanismus, dostaneme politicky velmi diskutovatelné filmové dílo na všech frontách. Jako obvykle určité situace postrádají pravděpodobnost daných skutků, ale je to zase jen popkornový akční thriller, takže uvěřitelnost a logika musí jít chtě nechtě prostě stranou. A tak není od věci, že i zde je nemálo patosu a scenáristických děr, ale čert to vem. Snímek nové divácké generaci na rozdíl od filmových matadorů filmový zážitek přináší a to je hlavní.

 • 70%
  0
  0
  3. 12. 2012
  kedl (6368 bodů)

  Podle mě nejlepší film je takovej u kterýho vám ani nedojde, že sledujete film, hltáte jeden obrázek za druhým a jste tam v tom příběhu s nima.. :-) A proč? No především kvůli atmosféře, kterou režisér dokázal vytvořit a taky hlavně dobře napsaný scénář s dialogy, nad kterými nebudete kroutit hlavou.. Bohužel tady to pro mě bylo 4. setkání s Anotnínem Fuquou za kamerou a už potřetí z toho vyšel jako lůzr.. Jedinej Training day stál za to a po těhle snímcích (král artuš, shooter a slzy slunce) začínám dost silně pochybovat, že to Tonda nakroutil sám.. Je to naprostej rutinér bez jakýchkoliv vlastních nápadů.. Vede herce asi jako Helena Šťáchová po amputaci jedné ruky a jeho představa o psychologii postav je směšná i pro děti základní školy.. Verdikt: Hrát v tom Chuck Norris a natočit to před takovými 10 lety tak je to jasná cesta do regálu videopůjčoven.. A proto jedinej klad je tady docela pěkná kamera, více než pěkná Kate Mara a pěkně slizkej Danny Glover ;-)

 • 80%
  0
  0
  18. 7. 2015
  p.a.douch (5259 bodů)

  Nevím jak by to dopadlo s jiným režisérem, ale furt to jde. Wahlberg má naložený těžký břemeno, ale zvládl ho dobře (docela si to u mě žehlí - jako Marky Marka jsem ho nemohl vystát). Gloverovy začínaj ty záporáci jít. Peňa taky dobrej, Koteas stejně. Kate Mara i Rhona Mitra - svoje role zvládaj a ještě k tomu i dobře vypadaj. Film má spád a koukat se na něj dá velmi dobře. Mohl by být o něco kratší, ale furt je to v mezích.

 • 55%
  0
  0
  30. 4. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  skvělé.

 • 60%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1940 bodů)

  Zápletka je uspokojivá, ale to všechno okolo byl jen nevýrazný okolní děj, který tvůrci potřebovali, aby byl Odstřelovač dlouhý. Rozhodně by neškodilo ubrat. Já prostě vidím hlavní chybu v délce. Ale jako akční krimi si to průměrně vystačilo. Tohle je příklad, když si chcete v sobotu večer dát pizzu u neobvyklého akčňáku.

 • 75%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Sestavte terorii jak nejlépe zabít prezidenta a my ho uskutečníme. Mno jo ale Wahlberga jen tak kde kdo nedostane :) Film se mi moc líbil i v tom jak parta chlápku narazí, že spravedlnosti může být učiněno za dost i trošku jiným, svérázným, způsobem.

 • 95%
  0
  0
  10. 12. 2012
  Pavlína81 (1571 bodů)

  Dobrý akční film plný napětí.

Hodnocení a recenze Odstřelovač

74 ? ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 70%
 • Deacon Frost 80%
 • Crreed 80%
 • Vojtas87 80%
 • homedo 80%
 • Futureman 70%
 • jiri-cisar 70%
 • Kim6 75%
 • Kachlik 85%
 • martin-mickey-stusak 80%
všechna hodnocení (94)

V žebříčcích uživatelů

94. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
518. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo