Sicario: Day of the Soldado (USA)
USA USA
Itálie Itálie
122 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller
Motto: Tentokrát žádná pravidla

Obsah

:
Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série SICARIO. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes více »« méně

Režie

:
Stefano Sollima

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Josh Brolin Benicio Del Toro Catherine Keener Isabela Moner Matthew Modine ...
Přehrát online O2
Premiéra: 28. 6. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  3
  0
  31. 7. 2018
  Brenan88 (39573 bodů)

  První díl byl rozhodně více temný,atmosférický a příběhově propracovanější ,ale dvojka je zase o něco více akčnější což mi opravdu sedlo. Akce navíc byla přímo lahůdková a když k tomu přihodíte vynikající soundtrack a Del Tora s bezchybným Brolinem,tak nemohu jinak než hodnotit velmi vysoko.

 • 65%
  1
  0
  25. 7. 2018
  sabule (13851 bodů)

  Když už si autoři troufnou pokračovat v něčem,co se zdálo již totálně ukončené,tak musí mít dost kuráže.Opět je tu boj proti mexické drogové mafii a opět je to dost drsná mela.Všechny postavy hrají naplno a nenechají si nic líbit a hlavně jde o prachy a tudíž o všechno.

 • 60%
  1
  0
  17. 9. 2018
  lamps (13051 bodů)

  Obdivuhodné úmysly bohužel zastíněny řemeslnou i scénáristickou rutinou (především ve vztahu k očekávání). Příběh nabídne na ploše dvou hodin dostatek akce, zajímavě konfrontuje své protagonisty a končí hollywoodsky neotřelým a troufalým způsobem, ovšem pořád mi to přišlo málo. Vývoj postav zůstává zoufale nedořešený a povrchní a děj neeskaluje jako samostatné komplexní dílo, ale spíše jako seznamovací úvodní epizoda něčeho mnohem rozsáhlejšího - to jsem ještě ochoten omluvit v budoucnu, pokud se natočí třetí díl, který vše zaklapne a dotvoří. Co však už neomluvím, je tentokráte nevýrazná inscenace a těžkopádné rozvíjení příběhu, který se skládá ze série na sebe nakupených plánů a misí, jejichž (ne)splnění jen vytváří kulisu pro sice zajímavý a dramatický, ale neuspokojivě rozvětvený konflikt morálky a pragmatismu ve světě bez pravidel. Brolin a Benicio opět herecky na jedničku a kvůli jejich postavám se na pravděpodobné završení docela těším, doufám ale ve značně osobnější a myšlenkově jednoznačný přístup, tenhle hluboce se tvářící a přitom emocionálně chladnokrevný akčňák velké dojmy nezanechá...

 • 65%
  0
  1
  24. 9. 2018
  rkotvald (3120 bodů)

  Obdivuhodné úmysly bohužel zastíněny řemeslnou i scénáristickou rutinou (především ve vztahu k očekávání). Příběh nabídne na ploše dvou hodin dostatek akce, zajímavě konfrontuje své protagonisty a končí hollywoodsky neotřelým a troufalým způsobem, ovšem pořád mi to přišlo málo. Vývoj postav zůstává zoufale nedořešený a povrchní a děj neeskaluje jako samostatné komplexní dílo, ale spíše jako seznamovací úvodní epizoda něčeho mnohem rozsáhlejšího - to jsem ještě ochoten omluvit v budoucnu, pokud se natočí třetí díl, který vše zaklapne a dotvoří. Co však už neomluvím, je tentokráte nevýrazná inscenace a těžkopádné rozvíjení příběhu, který se skládá ze série na sebe nakupených plánů a misí, jejichž (ne)splnění jen vytváří kulisu pro sice zajímavý a dramatický, ale neuspokojivě rozvětvený konflikt morálky a pragmatismu ve světě bez pravidel. Brolin a Benicio opět herecky na jedničku a kvůli jejich postavám se na pravděpodobné završení docela těším, doufám ale ve značně osobnější a myšlenkově jednoznačný přístup, tenhle hluboce se tvářící a přitom emocionálně chladnokrevný akčňák velké dojmy nezanechá.

 • 75%
  1
  0
  1. 7. 2018
  marie-kolarova (1790 bodů)

  Slušně řemeslně zvládnutá varianta na téma nekompromisní války mexických drogových kartelů, s kterými, jak je v zemi dobrý zvykem, kooperuje i státní policie. Špinavé prostředky používají všichni, a to včetně Amíků. V tomto koktejlu bez slitování jsou dvě charakterní postavy nepříliš uvěřitelné, ale pro stavbu příběhu se to dá zvládnout. Oproti prvnímu Sicariovi chybí temná atmosféra, jedná se o víc akční podívanou s celkem předvídatelným vývojem děje.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1394 bodů)

  Velice příjemný překvapení. První Sicario byl vcelku výjimečný snímek, u kterého by mi jakékoliv pokračování přišlo zbytečné, nemluvě také o tom, že režie se už nezhostil super talentovaný atmosférický Villeneuve, ale někdo jiný. Ale čoveče, ono to furt funguje. Sice už ne tak podmanivě, ale stále dost dobře. Opět je divákovi kvalitně zprostředkován pohled do velice drsného a krutého světa drogových kartelů, kde ochránci zákona bojují ohněm proti ohni, tedy sice účinnými, ale dost hustými a kontroverzními způsoby. Mirkovi Dušínovi by z toho praskla kebule. I když snímek postrádá onen jedinečný Villeneuvův cit pro atmošku, stejně se jedná o velice vtahující podívanou, která na to jde po svém. Brolin a Del Toro skvělí. Kdyby film ještě více zapracoval na jednotlivých charakterech, což bylo něco, co se mi hodně líbilo právě ve filmu předešlém, bylo by to úplně supr.

 • 60%
  0
  0
  30. 11. 2018
  homedo (1322 bodů)

  nic moc.

  • dobré obsazení
  • horší odvar z 1, která mně také moc neuchvátila
  • chybý tam nějaká atmosféra, byloo to takové nemastné neslané
  • málo akce
  • celkově scénář za moc nestál
 • 85%
  1
  0
  30. 6. 2018
  tedoun (795 bodů)

  Chtěl jsem napsat víc ale začátek jsem neviděl neboť nás pustili, pozdě do kina ale i tak moc děkují za pozvánku. Tento film je zkrátka pohled na vládu Trumpa v bojí proti migrantům z Mexika. Je to depresivní film (i hudba je depresivní) ale zároveň i napínavý připomínající dnešní svět, svět uprchlíku a gangu. Zkrátka je to western 21 století.

 • 80%
  2
  0
  29. 6. 2018
  tomas-balek (54 bodů)

  Musím říct, že po prvním díle jsem byl celkem zvědav, zda se mu pokračování dokáže vyrovnat a byl jsem mile překvapen. Prostředí kartelů v Mexiku, přestřelky a hlavní " sicario " Benicio Del Toro, ale i skvělý Josh Brolin opět ukázali, že se do těhle chlapských filmů hodí a dokáží diváka udržet 122min zírat na obrazovku, kde se stále něco děje a tak si ani nevšimnete, jak rychle to uteklo. Dávám 80% a těším se na další pokračování.

73 68 ?
jak hlasovat?
 • jakub-balaj 70%
 • Rabadi 50%
 • Meky 70%
 • uge 75%
 • Vurhor 80%
 • Chimpanzee21 65%
 • Filmokolik 75%
 • slevin 65%
 • walcom-walentin 85%
 • tomas-mach 90%
všechna hodnocení (50)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: