Sicario: Day of the Soldado (USA)
USA USA
Itálie Itálie
122 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller
Motto: Tentokrát žádná pravidla

Obsah

:
Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série SICARIO. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes více »« méně

Režie

:
Stefano Sollima

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Josh Brolin Benicio Del Toro Catherine Keener Isabela Moner Matthew Modine ...
Premiéra: 28. 6. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  31. 7. 2018
  Brenan88 (35293 bodů)

  První díl byl rozhodně více temný,atmosférický a příběhově propracovanější ,ale dvojka je zase o něco více akčnější což mi opravdu sedlo. Akce navíc byla přímo lahůdková a když k tomu přihodíte vynikající soundtrack a Del Tora s bezchybným Brolinem,tak nemohu jinak než hodnotit velmi vysoko.

 • 65%
  1
  0
  25. 7. 2018
  sabule (13536 bodů)

  Když už si autoři troufnou pokračovat v něčem,co se zdálo již totálně ukončené,tak musí mít dost kuráže.Opět je tu boj proti mexické drogové mafii a opět je to dost drsná mela.Všechny postavy hrají naplno a nenechají si nic líbit a hlavně jde o prachy a tudíž o všechno.

 • 60%
  0
  0
  17. 9. 2018
  lamps (11616 bodů)

  Obdivuhodné úmysly bohužel zastíněny řemeslnou i scénáristickou rutinou (především ve vztahu k očekávání). Příběh nabídne na ploše dvou hodin dostatek akce, zajímavě konfrontuje své protagonisty a končí hollywoodsky neotřelým a troufalým způsobem, ovšem pořád mi to přišlo málo. Vývoj postav zůstává zoufale nedořešený a povrchní a děj neeskaluje jako samostatné komplexní dílo, ale spíše jako seznamovací úvodní epizoda něčeho mnohem rozsáhlejšího - to jsem ještě ochoten omluvit v budoucnu, pokud se natočí třetí díl, který vše zaklapne a dotvoří. Co však už neomluvím, je tentokráte nevýrazná inscenace a těžkopádné rozvíjení příběhu, který se skládá ze série na sebe nakupených plánů a misí, jejichž (ne)splnění jen vytváří kulisu pro sice zajímavý a dramatický, ale neuspokojivě rozvětvený konflikt morálky a pragmatismu ve světě bez pravidel. Brolin a Benicio opět herecky na jedničku a kvůli jejich postavám se na pravděpodobné završení docela těším, doufám ale ve značně osobnější a myšlenkově jednoznačný přístup, tenhle hluboce se tvářící a přitom emocionálně chladnokrevný akčňák velké dojmy nezanechá...

 • 75%
  1
  0
  1. 7. 2018
  marie-kolarova (1438 bodů)

  Slušně řemeslně zvládnutá varianta na téma nekompromisní války mexických drogových kartelů, s kterými, jak je v zemi dobrý zvykem, kooperuje i státní policie. Špinavé prostředky používají všichni, a to včetně Amíků. V tomto koktejlu bez slitování jsou dvě charakterní postavy nepříliš uvěřitelné, ale pro stavbu příběhu se to dá zvládnout. Oproti prvnímu Sicariovi chybí temná atmosféra, jedná se o víc akční podívanou s celkem předvídatelným vývojem děje.

 • 85%
  1
  0
  30. 6. 2018
  tedoun (741 bodů)

  Chtěl jsem napsat víc ale začátek jsem neviděl neboť nás pustili, pozdě do kina ale i tak moc děkují za pozvánku. Tento film je zkrátka pohled na vládu Trumpa v bojí proti migrantům z Mexika. Je to depresivní film (i hudba je depresivní) ale zároveň i napínavý připomínající dnešní svět, svět uprchlíku a gangu. Zkrátka je to western 21 století.

 • 80%
  2
  0
  29. 6. 2018
  tomas-balek (54 bodů)

  Musím říct, že po prvním díle jsem byl celkem zvědav, zda se mu pokračování dokáže vyrovnat a byl jsem mile překvapen. Prostředí kartelů v Mexiku, přestřelky a hlavní " sicario " Benicio Del Toro, ale i skvělý Josh Brolin opět ukázali, že se do těhle chlapských filmů hodí a dokáží diváka udržet 122min zírat na obrazovku, kde se stále něco děje a tak si ani nevšimnete, jak rychle to uteklo. Dávám 80% a těším se na další pokračování.

73 72 ?
 • lamps 60%
 • jwp 95%
 • fido68 85%
 • Bemiurg 75%
 • mondak 75%
 • Brenan88 75%
 • sabule 65%
 • pavel paleček 65%
 • bayern 70%
 • marie-kolarova 75%
všechna hodnocení (22)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: