Sicario: Day of the Soldado (USA)
USA USA
Itálie Itálie
122 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller, Gangsterka
Motto: Tentokrát žádná pravidla

Obsah

:
Sicario 2: Soldado otevírá novou kapitolu filmové série SICARIO. V drogové válce neplatí žádná pravidla – a když kartely začaly převádět teroristy přes více »« méně

Režie

:
Stefano Sollima

Scénář

:
Taylor Sheridan

Herci

:
Josh Brolin Benicio Del Toro Catherine Keener Isabela Moner Matthew Modine ...
Premiéra: 28. 6. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Sicario 2: Soldado. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sicario 2: Soldado myslíte! K 14. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27638 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  3
  0
  31. 7. 2018
  Brenan88 (43018 bodů)

  První díl byl rozhodně více temný,atmosférický a příběhově propracovanější ,ale dvojka je zase o něco více akčnější což mi opravdu sedlo. Akce navíc byla přímo lahůdková a když k tomu přihodíte vynikající soundtrack a Del Tora s bezchybným Brolinem,tak nemohu jinak než hodnotit velmi vysoko.

 • 60%
  1
  0
  17. 9. 2018
  lamps (14703 bodů)

  Obdivuhodné úmysly bohužel zastíněny řemeslnou i scénáristickou rutinou (především ve vztahu k očekávání). Příběh nabídne na ploše dvou hodin dostatek akce, zajímavě konfrontuje své protagonisty a končí hollywoodsky neotřelým a troufalým způsobem, ovšem pořád mi to přišlo málo. Vývoj postav zůstává zoufale nedořešený a povrchní a děj neeskaluje jako samostatné komplexní dílo, ale spíše jako seznamovací úvodní epizoda něčeho mnohem rozsáhlejšího - to jsem ještě ochoten omluvit v budoucnu, pokud se natočí třetí díl, který vše zaklapne a dotvoří. Co však už neomluvím, je tentokráte nevýrazná inscenace a těžkopádné rozvíjení příběhu, který se skládá ze série na sebe nakupených plánů a misí, jejichž (ne)splnění jen vytváří kulisu pro sice zajímavý a dramatický, ale neuspokojivě rozvětvený konflikt morálky a pragmatismu ve světě bez pravidel. Brolin a Benicio opět herecky na jedničku a kvůli jejich postavám se na pravděpodobné završení docela těším, doufám ale ve značně osobnější a myšlenkově jednoznačný přístup, tenhle hluboce se tvářící a přitom emocionálně chladnokrevný akčňák velké dojmy nezanechá...

 • 65%
  1
  1
  25. 7. 2018
  sabule (14135 bodů)

  Když už si autoři troufnou pokračovat v něčem,co se zdálo již totálně ukončené,tak musí mít dost kuráže.Opět je tu boj proti mexické drogové mafii a opět je to dost drsná mela.Všechny postavy hrají naplno a nenechají si nic líbit a hlavně jde o prachy a tudíž o všechno.

 • 65%
  0
  1
  24. 9. 2018
  rkotvald (3156 bodů)

  Obdivuhodné úmysly bohužel zastíněny řemeslnou i scénáristickou rutinou (především ve vztahu k očekávání). Příběh nabídne na ploše dvou hodin dostatek akce, zajímavě konfrontuje své protagonisty a končí hollywoodsky neotřelým a troufalým způsobem, ovšem pořád mi to přišlo málo. Vývoj postav zůstává zoufale nedořešený a povrchní a děj neeskaluje jako samostatné komplexní dílo, ale spíše jako seznamovací úvodní epizoda něčeho mnohem rozsáhlejšího - to jsem ještě ochoten omluvit v budoucnu, pokud se natočí třetí díl, který vše zaklapne a dotvoří. Co však už neomluvím, je tentokráte nevýrazná inscenace a těžkopádné rozvíjení příběhu, který se skládá ze série na sebe nakupených plánů a misí, jejichž (ne)splnění jen vytváří kulisu pro sice zajímavý a dramatický, ale neuspokojivě rozvětvený konflikt morálky a pragmatismu ve světě bez pravidel. Brolin a Benicio opět herecky na jedničku a kvůli jejich postavám se na pravděpodobné završení docela těším, doufám ale ve značně osobnější a myšlenkově jednoznačný přístup, tenhle hluboce se tvářící a přitom emocionálně chladnokrevný akčňák velké dojmy nezanechá.

 • 60%
  0
  1
  30. 11. 2018
  homedo (2973 bodů)

  nic moc.

  • dobré obsazení
  • horší odvar z 1, která mně také moc neuchvátila
  • chybý tam nějaká atmosféra, byloo to takové nemastné neslané
  • málo akce
  • celkově scénář za moc nestál
 • 75%
  1
  0
  1. 7. 2018
  marie-kolarova (2214 bodů)

  Slušně řemeslně zvládnutá varianta na téma nekompromisní války mexických drogových kartelů, s kterými, jak je v zemi dobrý zvykem, kooperuje i státní policie. Špinavé prostředky používají všichni, a to včetně Amíků. V tomto koktejlu bez slitování jsou dvě charakterní postavy nepříliš uvěřitelné, ale pro stavbu příběhu se to dá zvládnout. Oproti prvnímu Sicariovi chybí temná atmosféra, jedná se o víc akční podívanou s celkem předvídatelným vývojem děje.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2009 bodů)

  Velice příjemný překvapení. První Sicario byl vcelku výjimečný snímek, u kterého by mi jakékoliv pokračování přišlo zbytečné, nemluvě také o tom, že režie se už nezhostil super talentovaný atmosférický Villeneuve, ale někdo jiný. Ale čoveče, ono to furt funguje. Sice už ne tak podmanivě, ale stále dost dobře. Opět je divákovi kvalitně zprostředkován pohled do velice drsného a krutého světa drogových kartelů, kde ochránci zákona bojují ohněm proti ohni, tedy sice účinnými, ale dost hustými a kontroverzními způsoby. Mirkovi Dušínovi by z toho praskla kebule. I když snímek postrádá onen jedinečný Villeneuvův cit pro atmošku, stejně se jedná o velice vtahující podívanou, která na to jde po svém. Brolin a Del Toro skvělí. Kdyby film ještě více zapracoval na jednotlivých charakterech, což bylo něco, co se mi hodně líbilo právě ve filmu předešlém, bylo by to úplně supr.

 • 80%
  0
  0
  26. 8. 2020
  salisbury (1099 bodů)

  První pokračování Sicaria dostalo nový háv v podobě režiséra Stefana Sollima, který se prodral na výsluní výtečným snímkem Suburra. V Sicariu Del Toro neztrácí s Brolinem na charismatu a jejich herecká účast je hodna uznání. Film má plno silných momentů, které jsou obdivuhodně dechberoucí s propulsovaným hutným zvukem deroucí se z pevně ukotvených repráků, ale bohužel střípkem úrazu je scénáristova listina, která občas zaskřípe zuby a srazí snímku královský hřebínek. Soldado i přesto neztrácí na atraktivitě a pokud mu občas nějaký ten renonc odpustíme, tak ve výsledku můžeme být více než nadprůměrně spokojeni.

 • 85%
  1
  0
  30. 6. 2018
  tedoun (878 bodů)

  Chtěl jsem napsat víc ale začátek jsem neviděl neboť nás pustili, pozdě do kina ale i tak moc děkují za pozvánku. Tento film je zkrátka pohled na vládu Trumpa v bojí proti migrantům z Mexika. Je to depresivní film (i hudba je depresivní) ale zároveň i napínavý připomínající dnešní svět, svět uprchlíku a gangu. Zkrátka je to western 21 století.

 • 75%
  0
  0
  12. 11. 2019
  ErzikK (58 bodů)

  Příběh jedničky šlapal na jedničku, geniální filmařina z něj k tomu udělala opravdu neopakovatelnou podívanou, a to bohužel doslova, protože dvojka je prostě slabší. Příběh není ani na tu dvojku, ale spíš čtverku, zpracování je stále dost kvalitní, ale nepřináší nic nového a snaha opakovat je zde spíše násilná. Události v jedničce mě šokovali, nebyli mi po chuti, ale akceptoval jsem je bez jediné námitky, zde ovšem namítám mnoho... I tak jsem ale docela spokojený a třetí pokračování uvidím rád.

 • 80%
  2
  0
  29. 6. 2018
  tomas-balek (54 bodů)

  Musím říct, že po prvním díle jsem byl celkem zvědav, zda se mu pokračování dokáže vyrovnat a byl jsem mile překvapen. Prostředí kartelů v Mexiku, přestřelky a hlavní " sicario " Benicio Del Toro, ale i skvělý Josh Brolin opět ukázali, že se do těhle chlapských filmů hodí a dokáží diváka udržet 122min zírat na obrazovku, kde se stále něco děje a tak si ani nevšimnete, jak rychle to uteklo. Dávám 80% a těším se na další pokračování.

74 68 ?
jak hlasovat?
 • InJo 80%
 • cerfik 90%
 • Riverdon 65%
 • petr-jakes 70%
 • salisbury 80%
 • aero 75%
 • Sandrastekla 100%
 • ErzikK 75%
 • jakub-balaj 70%
 • Rabadi 50%
všechna hodnocení (58)