Heat (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
170 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Thriller, Film Noir, Gangsterka
Motto: Kriminální sága Los Angeles.

Obsah

:
Ačkoli hrdinové, policejní detektiv Vincent Hanna a gangster Neil McCauley, stojí na opačných stranách, mají mnoho společného. Oba jsou dokonalí profesionálové, více »« méně

Režie

:
Michael Mann

Scénář

:
Michael Mann

Herci

:
Al Pacino Robert De Niro Val Kilmer Jon Voight Tom Sizemore ...
Premiéra: 4. 4. 1996
DVD: 25. 5. 1998
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Nelítostný souboj. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nelítostný souboj myslíte! K 11. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27597 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  16. 8. 2017
  Brenan88 (43012 bodů)

  Pro mne je Nelítostný souboj zárukou kvality. Michael Mann totiž vsadil na jistotu a do skvělého příběhu obsadil ty nejlepší herce,kteří se kdy objevili na filmovém plátně. To,že spojení Pacino - De Niro funguje na 100% jsme se už přesvědčili ve fenomenálním snímku Kmotr. Právě skrz takové snímky jako je Nelítostný souboj jsem se zamiloval do světa filmů.

 • 100%
  1
  0
  18. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (22888 bodů)

  Skupině profesionálních bankovních lupičů začíná být setsakramentsky horko, když nevědomky zanechají stopu o nejnovější loupeži a policie jim je rázem neustále v patách. Když se řekne Al Pacino vs. Robert De Niro, je řečeno vše. Dva naprostí profesionálové ve svém oboru hlavně co se týče rolí různých bossů a poldů. Tento snímek je postavil proti sobě a v plné parádě. Nejde však o lecjaký akční film, byť je příběh velmi jednoduchý. Máme tu profesionálního lupiče a detektiva, který ví, co dělá a za čím jde. Tady se tvůrci zaměřili i na vnitřní pocity každého z nich, takže je zvýrazněna i lidská stránka jednotlivce, což v daném žánru není zrovna obvyklé. Příběh se vyvíjí jak má a končí loupeží, která vyvrcholí akční sekvencí, která nejen svým adrenalinem až tají dech. Ale vypadá až neskutečně reálně. Choreografie a rytmus této scény je natočeno naprosto úchvatně a dá se říci, že něco takového zase dlouho vidět nebude. Takřka tříhodinová stopáž může připadat moc, ale na druhou stránku byla alespoň přirozeně vyobrazena myšlenka koncepce celého dějství. Příběh se rozvíjí jak má a každou minutou budí větší zvědavost nad dalším vývojem. Režisér Michael Mann, který je i autorem scénáře, může být na své dílo náležitě hrdý.

 • 100%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15959 bodů)

  Nelítostný film měl dostat nálepku klasický snímek snad už v době svého uvedení a spadá do té vzácné kategorie filmů, které s přibývajícím časem a počtem zhlédnutí doslova zrají. Vzpomínám si, že mě film napoprvé vůbec nezaujal. Přišlo mi, že se dívám na něco, co předstírá, že je něčím víc než obyčejnou kriminálkou a přitom to není pravda. Je pravdou, že někteří diváci asi nikdy nedocení skutečnou podstatu dvou hlavních postav, ale to bude jejich škoda. Vypjaté psychologicky hutné scény s hyper estetickou akcí však svým nasnímáním a technickým provedením budou hledat těžko žánrovou konkurenci. I kdyby ten film však nebyl tak fantasticky natočený, jako že je, zůstane tady přidaná hodnota v hereckých výkonech dvou titánů Al Pacina a Roberta De Nira, kterým zdatně sekundují ve vedlejších rolích vynikající hráči, kterým nevadí hrát druhé housle vedle opravdových ikon americké kinematografie.

 • 100%
  0
  0
  4. 10. 2016
  lamps (14694 bodů)

  Potřeboval jsem ještě druhou projekci, abych plně odhalil genialitu a filmařskou úroveň tohoto Mannova veledíla. Teď už vím, kde mám hledat špičku ledovce, který v tomto případě značí metaforu na všechny kriminální filmy, a do jaké výšky se Nelítostný souboj tyčí nade všemi ostatními. Společně s Kmotrem a Uprchlíkem se jedná o nejintenzivnější zážitek v daném žánru, a pro mě osobně tedy i ve filmu jako takovém. Ještě dlouho po skončení je možné pociťovat na vlastním těle tu neskutečnou atmosféru druhé poloviny, která se navždy zapíše zlatým písmem do dějin kinematografie- každá další scéna stupňuje napětí a emoce, každý pohled excelentních herců vydá za tisíce slov. Akční scény jsou neuvěřitelně realistické a působivé, slavná přestřelka v ulicích města asi ta nejlepší, jaká kdy ve filmech vznikla. Scénář promyšlený a nečitelný, přesně tak, jak to má být. No a ještě nikdy jsem neviděl tak brilantní hereckou dvojku, jakou tady stvořili Pacino s De Nirem- dva nepřátelé na život a na smrt, kteří ale jeden druhého respektují, svým heroickým projevem ucelují to, na co by sám Mann nestačil, a hlavně oni dva dotáhli snímek na tu neochvějnou špičku. Oni a také rozvinutá psychologie všech ostatních postav, která pravda celou stopáž dost natahuje, ale bez ní by nemohl příběh nikdy dosáhnout takové síly a závěrečným záběrem dohnat i toho nejtvrdšího akčního fandu k slzám. Teď už také vím o další věci, na jakou mohu být trochu pyšný- Narodil jsem se v roce, kdy byl natočen Nelítostný souboj..

 • 70%
  0
  0
  20. 7. 2018
  Pete69 (13941 bodů)

  Nelítostný souboj je určitě dobrý film se skvělým obsazením, ale do křesla mě nikdy neupoutal a vždy jsem měl problém udržet pozornost celé nekonečné 3 hodiny. Film má chvílemi spád, někdy je zase táhlý až nudný, příběh standardní na devadeátá léta. Více než 70% dát nemohu.

 • 100%
  2
  0
  26. 1. 2017
  JosefTomas (6971 bodů)

  Naprosto skvěle napsaný a zpracovaný děj, který vidíme ze dvou různých stran zákona, která vrcholí až do konce. Souboj velikánů nemohl být lepší.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  Jedne ze tří nejlepších Al Pacinů.

 • 90%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Absolutní TOP svého žánru a jeden z nejlepších filmů vůbec. Herecký koncert v podání De Nira a Pacina. Nemá cenu se rozepisovat, to se musí vidět, znovu a znovu.

 • 100%
  0
  0
  25. 4. 2013
  Tom Hardy (5100 bodů)

  Nejchlapštější podání ruky v historii filmu...

 • 95%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Nelítostný souboj je vynikající film s hereckými esy v čele,dokonalá akce na ulici s výborným zvukem..film s dokonalým scénářem a dechberoucími akčními scénami,perfektním zvukem a souboje muže proti muži tváři v tvář.Al Pacino s Robertem De Nirem kdy oba v sobě cítí vzájemný respekt,ale i složitou cestu v soukromém životě..Výborná bankovní loupež,dialogy v restauraci,akce i podraz!.Michael Mann nám naservíroval velkou akční jízdu,která je nad vrcholem.

 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2017
  rkotvald (3156 bodů)

  Akční nářezík s mýma nejoblíbenějšímá protivníka na filmovém plátně. De Niro vs Al Pacino, to je opravdu střet střetů, dvou velikánů, fandil jsem nejvíc De Nirovi, líbí se mě jeho vůdčí postava, jako mozek celé tlupy je prostě geniální. Al Pacino na druhou stranu dříč, který se snaží vychytralého De Nira uštvat. Mann opravdu umí, jak scénář, tak dialogy jsou opravdu perfektní, davá to smysl, žádné krpy, můj nejoblíbenější bankově loupežní film. Obří přestřelka na dálnici s M4kama byla opravdu něco pro mě:)

 • 90%
  0
  0
  28. 4. 2016
  voleman (924 bodů)

  Vynikající souboj mezi dvěma skvělými herci, kteří se do svých rolích naprosto hodí. Mě se nakonec asi i víc líbil Al Pacino, i když De Niro byl jako obvykle také vynikající. Stopáž je sice možná trochu delší, ale Heat nijak zvlášt nenudí. Tenhle snímek obsahuje vynikající režii, inteligentní scénář a právě nezapomenutelné herecké duo, takže mu asi nemám moc co vytknout. Výborné akční krimi. 90%

 • 90%
  0
  0
  1. 4. 2021
  Honza 13 (399 bodů)

  Skvělé složení herců a jejich kvalitní ztvárnění filmových rolí. Věčný souboj mezi lupiči a policií. Tentokrát i lupiči byli profíci a s kvalitním profesionálním detektivem byla zápletka velmi zajímavá. Celkově tento akční film je poutavý a člověka to furt táhne k obrazovce jak to bude vlastně dál.

 • 95%
  0
  0
  12. 9. 2020
  mikysrba (348 bodů)

  Film, jenž předefinoval žánr moderních detektivek. Film, který proti sobě postavil na opačné strany barikády herce, kteří se dají považovat za jedny z nejlepších v celé historii kinematografie jako takové. Film, který se nejvíce realisticky zachycenou přestřelkou zapsal do historie (a z té ho už nikdo nevymaže). Doopravdy se Nelítostný souboj zaskvěl v mnoha věcech. Mě jako fanouška krimi snímků mrzí fakt, že dnes se autoři už žánrově podobným kouskům nevěnují s takovou láskou jako v minulosti. Pokud by Heat vznikl dejme tomu o 20 let později, tak by se dle mě ubrala asi tak hodinka na stopáži a vše by chtěli tvůrci ještě znásobit. Právě ale to pomalu gradující tempo s výborně napsanými dialogovými scénami si mě v Heatu získalo, celkově film nikam nespěchá, což ho umělecky staví ještě výše. Michael Mann je profesionál v každičkém ohledu, tak mistrně převyprávět zdánlivě tak lineární příběh umí kromě něj málo filmařských jmen, ty jeho kamerové střihy a přesná režie filmu dodávají punc řemeslné dokonalosti. Přidejte k tomu božské herecké obsazení (v krimi filmech se již nikdy kvalitativně záporák nevyrovnal kladné postavě, charisma De Nirovy postavy nepřekonatelné). No a akce špičková, ta přestřelka už funguje jako taková třešnička na dortu....jen škoda, že jsem nemohl zažít tu hlasitou sekvenci v kině, to musela být událost. A závěr, kdy divák vidí, jak se ti dvě ústřední postavy vzájemně respektovaly, to jesť zážitek, který se nebude opakovat. Masterpiece. Za mě dávám 93 %

 • 100%
  0
  0
  28. 11. 2017
  carloss (246 bodů)

  Další z mnoha klasických filmů, které je nutné vidět a ani po několikáté se neomrzí a to díky své genialitě a výtečně napsanému scénáři, legendárnímu obsazení, preciznímu střihu a strhujícímu ději. A aby toho nebylo málo tak snímek obsahuje také několik klasických hlášek a scén.

 • 80%
  0
  0
  5. 8. 2020
  mar-tin (56 bodů)

  Úvodní automobilová přepadávačka navnadí svým drivem někam na úroveň Temného rytíře od Nolana. Dál už to taková jízda není, ale Mann si celou dobu obhajuje i šílenou stopáž 170min. Ono, když máte špičkové herce a jejich tolik, že Danny Trejo hraje až tak 17tého anonymního sekáče v pořadí, tak se točí jedna báseň. Al Pacino nehorázně uhrančivý a kdyby De Niro měl lepší roli než "hodného a zásadového" zloděje, ale hrál psychouše ala Mys hrůzy, je Heat mezi top 3 krimi všech dob. Závěrečné meditativní vyvrcholení tak nějak dokládá jinakost Mannova majstrštyku.

 • 95%
  0
  0
  21. 6. 2012
  algore (23 bodů)

  Kult realistické detektivky, který by si neměl žádný filmový fanda nechat ujít.

 • 100%
  0
  0
  21. 6. 2012
  kacafráček (18 bodů)

  Famózní podívaná a herecký i režisérský koncert. Souboj mezi De Nirem a Al Pacinem je tak skvěle vygradovaný, že v některých scénách jsem opravdu nevěděl, komu vlastně fandím (nakonec se ukázalo, že De Nirovi, samozřejmě).

82 100 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 100%
 • Honza 13 90%
 • p.a.douch 90%
 • mikysrba 95%
 • mar-tin 80%
 • Deacon Frost 80%
 • Sáček 80%
 • InJo 95%
 • petrludeco 95%
 • lukasopicasso 70%
všechna hodnocení (155)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 10 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Když se sejde Pacino a De Niro proti sobě, nemohlo vzniknout nic jiného než senzace. Vše ale doplňuje přestřelka mezi muži zákona a zloději. Trvá skoro 10 minut a je...”

46. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Pachino vs De Niro, souboj svou hereckých ikon, které po sobě jdou až po zuby. Navíc přestřelka na konci nemá obdoby.”

4. místo z 7 v žebříčku uživatele InJo
1. místo z 2 v žebříčku uživatele petrludeco
6. místo z 84 v žebříčku uživatele wop
6. místo z 8 v žebříčku uživatele tizi3
11. místo z 19 v žebříčku uživatele InJo
13. místo z 38 v žebříčku uživatele Standa.
23. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps
31. místo z 60 v žebříčku uživatele konias