Collateral (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: V nesprávný čas na nesprávném místě.

Obsah

:
Max vede už celých 12 let svůj pozemský život jako taxikář. Tváře pasažérů před ním defilují jako v zrcadle, přicházejí a mizí ... Až do dneška. Vincent více »« méně

Režie

:
Michael Mann

Scénář

:
Stuart Beattie Frank Darabont

Herci

:
Tom Cruise Jamie Foxx Jada Pinkett Smith Mark Ruffalo Peter Berg ...
Premiéra: 21. 10. 2004
DVD: 28. 3. 2005

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  25. 8. 2017
  Brenan88 (35437 bodů)

  V mém případě bych Collateral zařadil na první místo v Mannové tvorbě. Tento snímek má vše co bych akční snímku očekával. Drsnou akci,napínavé situace a dramatické pasáže. Vše přitom stojí na ústřední dvojce Cruise - Foxx,kteří zde předvádí absolutní herectví.

 • 80%
  0
  0
  13. 2. 2016
  martin-mickey-stusak (14426 bodů)

  Nádherná kamera na noční město, příjemná hudba, nikam se netlačící děj. I stopáž filmu je přijatelný. Každá událost, či epizodka je plně rozvinutá. Nesedla mi však přítomnost Toma Cruise v roli nájemného zabijáka a nepomohlo tomu ani zešedivění jeho vlasů. Možná je to použitým hlasem v dabingu, protože ten se k němu absolutně nehodí. Jinak je jeho výkon přijatelný. Jamie Foxx zde vypadá dosti civilně a klidně, ale postupně dostává kuráž, kdy pomalu přiostřuje až do grandiózního finále, kdy pozvedne zbraň, a z klidného taxikáře se rázem stane hrdina. Občas se tu naskytnou nelogické situace, které kazí výsledný dojem, ale jinak je to natočeno dobře a postupně vzrůstající napětí nikoho nenechá na pochybách. Konec příběhu je očekávaný a nepřekvapující, ale tím bych si filmový zážitek nekazil.

 • 90%
  0
  0
  13. 11. 2015
  Sheldon (12168 bodů)

  Film měl solidní recenze, chvály se dočkalo technické zpracování a zachycení multinárodního koloritu pulsujícího vělkoměsta se vším, co k němu patří. Na druhou stranu výtky se snášely na adresu klasického černobílého schématu, kde je jasně nalinkovaný kladný hrdina a zcela jasný padouch a zabiják.

  Já si ale myslím, že klasické schéma není v tomto případě na škodu, protože základ filmu přeci jenom leží v napínavých scénách a dějových zvratech, které ve velice svižném tempu vedou od začátku do konce. Collateral je jeden z nejlepších filmů Michaela Manna, je to vyloženě testosteronová jízda s několika úchvatnými scénami.

 • 55%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (11087 bodů)

  Hezoun Cruise jako zabiják. Trochu mě to překvapilo, ale co už? Očekával jsem divokou jízdu a to nejen taxíkem. A nedočkal jsem se. Pomalé tempo, objíždění svědků s následným zlikvidováním a nepřekvapivou zápletkou. Dost jednoduché a okoukané.

 • 100%
  2
  0
  26. 11. 2017
  JosefTomas (5510 bodů)

  Collateral není jen film, ale dech beroucí umění. Skvělý scénář, fantastická režie a hlavní protagonisté, kteří si výborně sekundují. Jak už to bývá zvykem u Manna, tak jeho vyprávění je fantastické. Příběh jede kupředu opravdu rychle, žádná část není hluchá a napětí by se dalo krájet. Ano, tady jsem spokojený maximálně, od Manna zase někdy něco.

 • 100%
  0
  0
  1. 9. 2010
  Tom Hardy (4178 bodů)

  Hodně atmosférická záležitost připomene svým pojetím Nelítostný souboj a hudbou Insidera (mimochodem, hudba je naprosto vynikající a stojí za samostatný poslech). Snímek se ani na minutu nezastaví a oba herci v hlavní úloze podávají, ač v jiných charakterech, než na jaké jsme u nich zvyklí, přesvědčivé výkony a jsou si důstojnými protihráči. Konečných 20 minut je sice krapítko klišé, ale i tak neskutečně napínavých. Vzhledem k tomu, jak je film perfektně natočený a jak moc se ve mně zapsala scéna s vlkem, nemohu jít pod 90%. Dodatek po letech: Roste s každou projekcí. 100% a srdcová záležitost.

 • 95%
  0
  0
  10. 12. 2012
  farb (2056 bodů)

  Další perfektní střet dvou odlišných a silných charakterů v Mannově režii. Herci jedou na maximum (už nechci slyšet, že Cruise neumí hrát!), Mann umně propojuje obraz s hudbou (ostatně, to on uměl vždycky:) a za podpory skvěle napsaných dialogů, sune taxík nočním L.A. do finálního střetu. Intenzivní a atmosferické. Pecka, která zraje.

 • 85%
  0
  0
  27. 2. 2015
  kominice (203 bodů)

  Film dokáže strhnout diváka. Napínavý, akční, velice dobře koukatelný.

 • 50%
  0
  0
  3. 11. 2017
  Kverulant (171 bodů)

  Při sledování filmu se mě postupně zmocnilo zoufalství, jak mohl proboha někdo vážně myslet takový příběh. Zbabělý taxikář nedobrovolně doprovází nájemného vraha během jeho štace - nebo dobrovolně, jak se to zrovna hodí do krámu. Pasáž s pokecem o historii Milese Davise mě skoro rozesmála. Jistě, film se odehrává v kouzelném prostředí nočního LA a Cruise je herecky výborný (skoro jako kdyby podával svoje zásadní výkony jen v rolích záporných/temných postav), v tomhle filmu mu to navíc s šedým melírem a strništěm sekne a fandil jsem mu. Ano, zásadní problém je, že by mě vlastně bavilo dívat se na film, kde Cruise proplouvá městem a nápaditě zabíjí své cíle, aniž by se musel otravovat se slabošským taxikářem, který je tady stejně jen jako morální vykřičník a slouží k mučení diváků.

76 88 ?
 • pjada79 75%
 • ZARaz 95%
 • Jan Hans 65%
 • Matëj159 0%
 • cerfik 90%
 • Mondyes 100%
 • radek svadla 80%
 • zabak95 85%
 • SNCIS 20%
 • JosefTomas 100%
všechna hodnocení (130)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

36. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
Sdílet tuto stránku:

Partneři: