Bridge of Spies (USA)
« další názvy »
Indie Indie
Německo Německo
USA USA
141 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller, Životopisný
Motto: Dokázal by jediný člověk zastavit světovou válku?

Obsah

:
Svět po obou stranách železné opony se propadá do šílené paranoie. Uplynulo už více než deset let od porážky nacistického Německa a lidstvo teď ohrožuje více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Matt Charman Ethan Coen Joel Coen

Herci

:
Mark Rylance Domenick Lombardozzi Victor Verhaeghe Brian Hutchison Tom Hanks ...
Premiéra: 3. 12. 2015
Distributor: CinemArt

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  24. 9. 2016
  Sheldon (9687 bodů)

  Hanks se s přibývajícími léty zařazuje po bok takových velikánů amerického filmu jako Jack Lemmon, James Stewart nebo Spencer Tracy a je tak bravurní, že prostě zapomínáte sledovat herce Hankse, ale tátu od rodiny, který se prostě rozhodl, dodržet své přesvědčení, že zákony platí pro každého a neuhnout. Na jeho hereckém sólu jsou pak poněkud upozaděny vedlejší postavy. Svůj prostor si tak vybojuje zejména Sebastian Koch, který snad blbě hrát ani neumí a i ve svých několika scénách uhraje velmi barvitý part a při pohledu na Marka Rylance se nelze zbavit dojmu, že castingový režisér hledal podobný herecký typ jako byl hlavní agent Stasi Ulrich Mühe ve slavném filmu Životy těch druhých, který ale už bohužel předčasně zemřel před několika lety na infarkt.

  Rád bych upozornil na krásnou hudbu stále nedoceněného Thomase Newmana (Zelená míle, Americká krása, Skyfall, Dluh, Lid versus Larry Flynt, Zaříkávač koní, Vykoupení z věznice Shawshank), který sice občas skládá poctu panu Johnu Williamsovi, ale jeho kompozice se ke Spielbergově vidění světa skutečně hodí. Vytknout se nedá nic ani Kaminského tradičně skvělé kameře, který jistě i díky svému polskému původu věděl zatraceně dobře o čem točí.

  Most špionů je špičkově odvedené filmařské řemeslo, je to bezesporu jeden z nejlepších filmů uplynulého roku.

 • 70%
  1
  0
  6. 5. 2016
  lamps (7488 bodů)

  Jsem v rozpacích... A skutečně to není, drahý Stevene, tvojí vinou. Most špiónů má přímo orgastický opening, který nám zásluhou důmyslně kontaktní kamery a detailních, takřka harmonicky prostříhaných záběrů dává na srozuměnou, že Spielberg i Kaminski stále zůstávají těmi obdivovanými vědci v oblasti vizuální filmové výpravy, a mě osobně už hodně dlouho úvodních deset minut jakéhokoli snímku tak moc nenavnadilo na následující dění. Avšak vše, co se děje ve zbývajících cca 125 minutách, je sice stále neoddiskutovatelným odrazem velezkušeného režijního génia, který dovede poskládat scény do komplexního celku a najít i vyměřený prostor pro krátkou symbolickou řeč, ale bohužel se jedná o typický filmový příběh upravený pro masy, který nedokáže navzdory zasazení do sociálně kritického období zajít více do podstaty tehdejšího napětí nebo vyvolat sebemenší starost o postavy, ať už je to Hanksův humánní hrdina nebo vtipkující a neméně lidský "protihráč" Rylance, kteří jsou přitom základním prvkem příběhu a kýčovitým artefaktem naděje na přátelství a dobro, které existují na obou stranách barikády. Film se přiklání zdánlivě na všechny strany, a byť se v něm řeší velký ideologický a potenciálně i válečný konflikt, probíhá jaksi bez emocí a pohodově, skoro až s úsměvem na rtech, přičemž končí způsobem, který by si přál snad i sám pánbůh, nemluvě pak o každém řadovém divákovi.... Opravdu se divím, že něco takového sepsali zrovna extravagantní Coenové, a přijde mi líto, že u takových projektů zahazuje dlouholetá hollywoodská jednička svůj talent, jakkoli je to pořád snímek příjemný a na vysoké formální i intelektuální úrovni.

 • 60%
  0
  0
  6. 12. 2015
  Petrson (3198 bodů)

  Scénář: Matt Charman Ethan Coen Joel Coen, tohle slibovalo hodně, dokonce bych si dal tu režjii raději od Coenů, ale Spielberg je taky slibné lákadlo, i když nemá úplně svůj styl a režíruje všechno, co vypadá slibně, potencionálně. Nevím, kde se stala chyba, jestli už ve scénáři, nebo režii, ale nakonec po očekávání přišlo zklamání. Byli jsme na tom společně ve třech. Jeden usnul, druhý řekl, že OK bez nadšení a já říkám průměr, profesionálně natočený průměr. Takže těch pár procent nad průměrem je za Toma Hanske a Marka Rylanceho v proamerickém bijáku. Co tam dělá v koprodukci Indie, to netuším, ale proč ne.

  • kamera, výprava
  • Mark Rylance a Tom Hanks (už klasický)
  • popisný scénář, který nemá spád, zbytečné scény
  • žádná postava není prokreslená a všechno jsou to epizody
 • 85%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (2806 bodů)

  Důležitý film o tom, jak je nutné se v době všeobecně vypjatých vášní, obav a hysterie nezpronevěřit sám sobě. Navíc je brilantně zrežírovaný, Spielberg přesně ví, jak vzbudit ty správné emoce, a přitom nestavět technickou stránku na odiv. Pokud jsem si dobře všiml, v západoberlínských kinech hráli Kubrickova Spartaka a Wilderovo Raz, dva, tři, pobavila i (meta)narážka, kdy rozčilený policista vykládá Hanksově postavě, že byl "ve třetí vlně výsadku na pláži Omaha".

 • 80%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Spielberg je prostě režisérský bůh a je to cítit z každého záběru. Nelze to nazvat jinak než že z většiny scén na diváka prostě hledí dokonalost. To samé platí i pro standardně skvělý výkon Toma Hankse. Jeho filmy jsou na mě ale poslední dobou až moc rozvláčné a konverzační a zasloužily by si větší dávku dramatičnosti. Občas jsem se tak neubránil ztrátě pozornosti. Ale jinak je Most špiónů pro mě po delší době zase kvalitní zásek u Spielberga a kéž to je po posledních snímcích čerstvý vítr...

 • 100%
  0
  0
  22. 7. 2016
  limeta (2423 bodů)

  Kvalitní kousek s Tomem Hanksem, kdy Steven Spielberg téma zpracoval na výbornou. Drama, historický, thriller, životopisný - naplněno do puntíku a namícháno v tom nejlepším poměru. Snad jen scéna v závěru filmu, kdy Donovan se z vlaku dívá na postavy svobodně překonávající zdi je až moc schematická, ale jinak super biják.

 • 80%
  0
  0
  19. 4. 2016
  leafroller (1590 bodů)

  Film o vynálezci politických výměn díky kterému nepřišly o život tisíce lidí. Vše velmi realistické a uvěřitelné, technicky dokonale zpracované. Příběh prostinký, což bylo díky neúměrně nafouklé stopáži velmi na škodu. Posledních 20 minut je opravdu nesnesitelných. Možná je to tím, že jsem vyrůstal za zdí, ale pro mě prostě ve filmu nebylo nic nového. Američan jistě uroní intelektuální slzičku, ale našinec řekne jenom: Hm, a co jako?

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2015
  marie-kolarova (1047 bodů)

  Steven Spielberg prezentuje velmi kvalitní řemeslo se všemi ctnostmi staré školy s výrazným důrazem na étos stavu. Špióni co nezradí stát, v jehož prospěch pracují, byť je to i nepřítel. Advokát sloužící v zájmu klienta, a nikoliv kšeftu, což je výrazný rozdíl oproti oblíbeným dryáčnicím metodám, kdy obhajoba kontroverzního klienta slouží jen k posílení vlastní popularity. Donovan nedělá nic jiného, než respektuje hodnoty demokratického systému. I sovětský špión má právo na spravedlivý proces. Donovan si stojí za svým, ať ho probodává pohled dav v metru, anebo šéf CIA. Nakonec dosáhne svého, jen proto, že nebyl ochotný cuknout.

 • 80%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (989 bodů)

  Poctivý, staromilský film ....

  • Mark Rylance
  • 65%
   1
   0
   31. 5. 2016
   davsuch (892 bodů)

   Další dobrý film na motivy skutečných události historie. Standartní holywoodský výkon režie a provedení.Škoda že nám Tom Hanks stárne, protože mi příjde, že podává stejně stabilný výkon, který nepřekvapí. Rozhodně oceňuji, námět a téma snímku, protože o takovýchto věcech se ve škole nedozvíte.

   • skvělý a zajímavý námět
   • obvyklý výkon tvůrců a herců
  • 85%
   1
   0
   11. 2. 2016
   Brcolka (787 bodů)

   Film vypráví o muži který má velmi pevné hodnoty a smysl pro to dělat za všech okolností správnou věc i když se zdá, že si všichni myslí opak. Skvěle zahrané od Toma a musím říct že mě film celkem dostal do děje a velmi dobře jsem se pobavil

   • autenticita
   • Hanks
   • šestý smysl
   • 85%
    1
    0
    8. 3. 2016
    KajkaFajka (551 bodů)

    Mená co sa podílela na tomto filmu jsou zárukou dobré zábavy. A myslim si že sa to potvrdilo. Krásný príbeh podla skutečnej události o síle presvedčenia a důvere v sama sebe i v dobách velmi zlých. Rylance podal fantastický výkon a tak sa nedivím tomu jeho Oscarovi. A Tom je prostě skvelý vždy. Ráda som nakoukla do zakulisia studené valky a do kuchyně vyjednávania o vezňoch

   • 80%
    0
    0
    28. 2. 2016
    patrick-sarin (436 bodů)

    Staromódní, pro američany tak typicky vlastenecký thriller v plné parádě. Protřelý vlk Hanks ve svých letech už do tuctového filmu nevleze a zahraje špičkově cokoliv, ale ten, kdo podpíral tenhle velkolepej špiónskej most aby nespadl, byl se svou malinkou rolí Mark Rylance, jakožto zajatej ruskej špión. Svým vtipným, neemotivním výkonem dodával filmu lehkonohost, kterou chvílemi tento těžkopádný kolos potřeboval.

   • 80%
    0
    0
    3. 3. 2016
    Pája DJ (422 bodů)

    Skvěle obsazené drama z průběhu studené války v podobě skutečného příběhu jednoho do té doby zcela obyčejného právníka, který se díky své nezvyklé obhajobě sovětského špiona dostává do středu diplomatické války a zpravodajské výměny obou hlavních státních představitelů. Oskar za vedlejší roli je zcela opodstatněný :o)

   • 65%
    1
    0
    6. 1. 2016
    lord (383 bodů)

    Od účasti Toma Hankse jsem si sliboval hodně. Ten si většinou špatně nevybírá. Rovněž námět filmu mi připadal velmi zajímavý. Bohužel, tvůrcům se nepodařilo příběh dle skutečnosti převést na plátno. V celém snímku je až moc vnitřních dějů, přičemž ta hlavní linka, která by měla díváka zachytit a vtáhnout chybí. Vše je tak nějak povrchní a odfláknuté. Až příliš je zde cítit touha po ideologické vyrovnanosti... 65%

   • 60%
    1
    0
    3. 3. 2016
    Judinka (382 bodů)

    Vzhledem k tomu jaký tento film vzbudil zájem a to zejména díky režii S. Spielberga, je výsledek filmu pro mne zklamáním. Paradoxně nejslabším článkem celého díla je právě režie, kdy jsme očitými svědky filmových kulis a rekvizit, což by správně nemělo být.

   • 95%
    0
    0
    7. 1. 2016
    kijifa (314 bodů)

    Spielberg je zpátky a ukazuje, že i v roce 2015 se dá natočit velkofilm bez výbuchů, střílení, honiček a podobných oku lahodících kousků. Stačí k tomu jen smysluplný promyšlený scénář, výborné hlavně postavy a správné uchopení. Za mě rozhodně jeden z Top Ten filmů roku.

   • 65%
    1
    0
    31. 5. 2016
    baranovakova6 (306 bodů)

    Filmek mě trochu zklamal, myslela jsem si že tam bude více toho dobrodružství z atmosféry současného dějství. Na to že měl film 2 hoďky, tak jsem už na začátku věděla jak to skončí.

    • výborný herecký výkon Toma Hankse
    • úžasná empatie právníka ke svému klientovi
    • trochu mě připravili o momenty překvapení
   • 80%
    0
    0
    2. 12. 2016
    polopaticky (268 bodů)

    Jeden z nejlepších filmů letošního roku, a to ve všech ohledech. Více než solidní výkon Toma Hankse, dobrá režie i kamera. Ke konci možná až příliš patetické. Praktická ukázka toho, že i studená válka (tedy ne, jen Afghánistán či Irák) představuje i po několika desetiletích materii, kterou lze současnému publiku velmi poutavě prodat.

   • 85%
    0
    0
    1. 12. 2015
    Pegas1632 (264 bodů)

    Doporučuji. Opět famózní Tom Hanks a režie Stevena Spielberga mistrovsky vykresluje silný příběh ze studené války. Spielberg prostě umí tato témata uchopit a podat je divákovi tak, že ani 140 minut nenudí. Takže ano pro všechny fanoušky již zmíněných nebo jen pokud vás zajímá historie (i když je tam cítit holywoodská licence, ale buďme shovívavý, není to dokument :))

   • 90%
    0
    0
    18. 4. 2016
    Petka88 (221 bodů)

    Já mám prostě pro válečný filmy slabost! Určitě je to tim, že sem tu dobu nezažila, pak bych mluvila jinak, ale to jinak nejde, člověk se dozví něco, co nevěděl nebo co se jenom domníval.. Navíc Spielberg s Hanksem odvedli perfektní práci!

   • 80%
    0
    0
    20. 9. 2016
    Wasper (183 bodů)

    Skvěle zpracovaný film s úžasnou atmosférou s dobrými herci zobrazující zajímavé téma umění diplomacie, který je v jistých částech trochu předvídatelný a obsahuje lehký nádech typické Spielbergovy slaďárny, která nemusí být zákonitě negativní ani pozitivní.

   • 75%
    0
    0
    28. 4. 2016
    pejtanek (153 bodů)

    Skvělé.

   • 90%
    0
    0
    10. 6. 2016
    KevSpa (104 bodů)

    Na přeslazený spielbergovský happy end jsem se s hrůzou v očích připravovala už tak od půlky filmu, takže jsem to naštěstí vydýchala bez větších problémů a to oko nad ním přimhouřím. Popravdě jsem se bála, že celý film se bude brát až příliš vážně a patos z něj bude stříkat na všechny strany, což se k mému překvapení nestalo, takže jsem nadmíru spokojená. Tom Hanks odvedl standardně vynikající výkon, ale většinu scén, ve kterých se objevil, si pro sebe jednoznačně ukradl Mark Rylance, jenž mě ohromil už ve Wolf Hall a nominace na Oscara je v jeho případě zcela zasloužená.

   • 85%
    0
    0
    2. 9. 2016
    Koudelkova (78 bodů)

    Skvělé propracované drama s mimořádně dobře herecky obsazenými rolemi.
    Uvěřitelný příběh s neuvěřitelným sledem událostí s výjimečně statečným lidským postojem, resp. důsledným konáním krok za krokem k naplnění úkolu, který si člověk ve svém srdci vytýčil.

   • 80%
    1
    0
    15. 1. 2016
    lapakos (73 bodů)

    Spielberg je filmař od narození. Brilantně zvládá své řemeslo a to se odráží i v tomto filmu. S čím mám ale problém, je jakési přikrášlování skutečnosti. On nemá problém nabarvit film do barev let padesátých, ale pokaždé vezme růžový Balakryl a přemáchne jím příběh a tím u mě dost ztrácí na autentičnosti (když už se honosí titulem "Inspired by true events"). Možná je to stářím, že by rád viděl svět lepším a méně zkaženým. Není na tom nic špatného, ale hlupák, co se na to dívá, se toho chytne!

   • 75%
    0
    0
    17. 3. 2016
    K.Ondrej (40 bodů)

    Film, který stojí za zhlédnutí, doporučuji těm, co mají chuť přemýšlet.

   • 80%
    0
    0
    13. 1. 2016
    henrix25 (27 bodů)


    Jeden z nejlepších filmů letošního roku, a to ve všech ohledech. Více než solidní výkon Toma Hankse, dobrá režie i kamera. Ke konci možná až příliš patetické. Praktická ukázka toho, že i studená válka (tedy ne, jen Afghánistán či Irák) představuje i po několika desetiletích materii, kterou lze současnému publiku velmi poutavě prodat.

    • kamera a herecké výkony,
    • chvílemi příliš pomalý děj bez překvapení,
   78 81 ?
   • david-cerny 95%
   • sheetfly 80%
   • monika-tomas-somanovavasarab 100%
   • jarv 65%
   • Trable 80%
   • Reacherjack2016 80%
   • Brenan88 80%
   • Nikipi 80%
   • stverak 75%
   • sporkaska 70%
   všechna hodnocení (115)
   jak hlasovat?

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   83. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: