Bridge of Spies (USA)
« další názvy »
Indie Indie
Německo Německo
USA USA
141 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Thriller, Biografický, Oscarový, Retro, Špionážní
Motto: Dokázal by jediný člověk zastavit světovou válku?

Obsah

:
Svět po obou stranách železné opony se propadá do šílené paranoie. Uplynulo už více než deset let od porážky nacistického Německa a lidstvo teď ohrožuje více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Matt Charman Ethan Coen Joel Coen

Herci

:
Mark Rylance Domenick Lombardozzi Victor Verhaeghe Brian Hutchison Tom Hanks ...
Premiéra: 3. 12. 2015
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Most špiónů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Most špiónů myslíte! K 23. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27991 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Most špiónů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  26. 11. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Steven Spielberg stále umí! Most špiónů v sobě nese všechny specifické prvky,které jsou Spielbergovi vlastní. Nádherná kamera,výborné herecké výkony,dobré tempo a jedinečný styl vyprávění. Pravda je,že jsou jeho snímky často sentimentálně zabarvené a není tomu jinak ani zde,ale já mám právě proto jeho filmy tak moc rád. Příběh,který Most špiónů vypráví už jsem před shlédnutím znal,ale rád jsem si ho znovu osvěžil.

 • 90%
  0
  0
  28. 8. 2017
  martin-mickey-stusak (25449 bodů)

  Historické drama z období studené války z doby, kdy se v Berlíně stavěla tzv. Berlínská zeď. A protože se jedná o film především vlastenecký, zaobírá se příběhem kolem soudního procesu sovětského špióna v Americe a následnou výměnou zajatců s protistranou odehrávající se právě v Německu. Tak jako vždy je rukopis režiséra Stevena Spielberga znát svým smyslem pro detail, dramatičnost a vizuální vyznění. Že tu s ním opět spolupracoval Tom Hanks už snad ani překvapením není. A jak se dalo od těchto dvou očekávat, opět vznikl zcela vyrovnaný, tentokrát špionážní snímek. Absurdita doby je vystavena vskutku povznášejíce. Scéna, kdy právník James B. Donovan, právě v podání Toma Hankse, sleduje z nočního vlaku zoufalé přelézaní Berlinské zdi mladými lidmi, které však u takového pokusu čeká jen smrt zastřelením na místě, po citové stránce opravdu chytne za srdce. Dnes něco naprosto nepředstavitelného a přitom se tak skutečně dělo. Poválečná 50. léta byla vskutku temná, plná touhy po moci a snad i ovládnutí světa. Příběh je vystavěn spíše na literární dramatizaci a tak je bohužel nouze o sebemenší akci. Ona doba je však vykreslena dobře a velice okázale. Příběh založený na skutečných událostech jen připomíná určitou dobu, na kterou by se v žádném případě nemělo zapomínat.

 • 75%
  0
  0
  1. 1. 2018
  Pete69 (19977 bodů)

  Spletitý příběh, který je sice propracovaný ale první hodinu velmi nudí. Určitě se jedná o kvalitní snímek, ale prostě mě do křesla nepřipoutal a nepomohl tomu ani skvělý a můj oblíbený herec Tom Hanks. Více než 75% dát nemohu. Mimochodem mě vždy dostane, jak si v americe představují východní evropu za studené války.. je to vždy jiné, než v evropských filmech.

 • 90%
  0
  0
  24. 9. 2016
  Sheldon (16014 bodů)

  Hanks se s přibývajícími léty zařazuje po bok takových velikánů amerického filmu jako Jack Lemmon, James Stewart nebo Spencer Tracy a je tak bravurní, že prostě zapomínáte sledovat herce Hankse, ale tátu od rodiny, který se prostě rozhodl, dodržet své přesvědčení, že zákony platí pro každého a neuhnout. Na jeho hereckém sólu jsou pak poněkud upozaděny vedlejší postavy. Svůj prostor si tak vybojuje zejména Sebastian Koch, který snad blbě hrát ani neumí a i ve svých několika scénách uhraje velmi barvitý part a při pohledu na Marka Rylance se nelze zbavit dojmu, že castingový režisér hledal podobný herecký typ jako byl hlavní agent Stasi Ulrich Mühe ve slavném filmu Životy těch druhých, který ale už bohužel předčasně zemřel před několika lety na infarkt.

  Rád bych upozornil na krásnou hudbu stále nedoceněného Thomase Newmana (Zelená míle, Americká krása, Skyfall, Dluh, Lid versus Larry Flynt, Zaříkávač koní, Vykoupení z věznice Shawshank), který sice občas skládá poctu panu Johnu Williamsovi, ale jeho kompozice se ke Spielbergově vidění světa skutečně hodí. Vytknout se nedá nic ani Kaminského tradičně skvělé kameře, který jistě i díky svému polskému původu věděl zatraceně dobře o čem točí.

  Most špionů je špičkově odvedené filmařské řemeslo, je to bezesporu jeden z nejlepších filmů uplynulého roku.

 • 70%
  1
  0
  6. 5. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Jsem v rozpacích... A skutečně to není, drahý Stevene, tvojí vinou. Most špiónů má přímo orgastický opening, který nám zásluhou důmyslně kontaktní kamery a detailních, takřka harmonicky prostříhaných záběrů dává na srozuměnou, že Spielberg i Kaminski stále zůstávají těmi obdivovanými vědci v oblasti vizuální filmové výpravy, a mě osobně už hodně dlouho úvodních deset minut jakéhokoli snímku tak moc nenavnadilo na následující dění. Avšak vše, co se děje ve zbývajících cca 125 minutách, je sice stále neoddiskutovatelným odrazem velezkušeného režijního génia, který dovede poskládat scény do komplexního celku a najít i vyměřený prostor pro krátkou symbolickou řeč, ale bohužel se jedná o typický filmový příběh upravený pro masy, který nedokáže navzdory zasazení do sociálně kritického období zajít více do podstaty tehdejšího napětí nebo vyvolat sebemenší starost o postavy, ať už je to Hanksův humánní hrdina nebo vtipkující a neméně lidský "protihráč" Rylance, kteří jsou přitom základním prvkem příběhu a kýčovitým artefaktem naděje na přátelství a dobro, které existují na obou stranách barikády. Film se přiklání zdánlivě na všechny strany, a byť se v něm řeší velký ideologický a potenciálně i válečný konflikt, probíhá jaksi bez emocí a pohodově, skoro až s úsměvem na rtech, přičemž končí způsobem, který by si přál snad i sám pánbůh, nemluvě pak o každém řadovém divákovi.... Opravdu se divím, že něco takového sepsali zrovna extravagantní Coenové, a přijde mi líto, že u takových projektů zahazuje dlouholetá hollywoodská jednička svůj talent, jakkoli je to pořád snímek příjemný a na vysoké formální i intelektuální úrovni.

 • 80%
  0
  0
  31. 12. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Spielberg opět dokazuje, že na to má a dokazuje, že není ze starého železa. Jen jeho problém možná spočívá i v tom, že značnou část dialogů napsali Coenovi a je to patrné z dlouhých dialogů, kterými postavy argumentují. Proto se možná zdá, že se ve filmu nic neděje, a tak působí (minimálně první půlka) dost nezáživně. Jinak jde ale o výborně pojaté drama s naprosto úchvatnou atmosférou.

 • 60%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Pas (6211 bodů)

  Je to pěkně natočené, má to vcelku povedenou hudbu a scénář, ze kterého jsou znát jeho autoři. U nich je možná škoda, že se nechopili i režie... "Pomohlo by to?" Myslím, že ano. Jinak je totiž Most špiónů vcelku průměrným filmem, na který si druhý den sotva vzpomenete. Určitě to není nudný film, i přes svou délku baví, výprava je taktéž povedená, ale nějaké napětí, jako tu píší někteří, jsem tedy nepociťoval a to ani při finále. Celková atmosféra taktéž značně pokulhává, navíc jsem se musel smát i tam, kde to tvůrci pravděpodobně neměli v plánu. Herci jsou samozřejmě výborní, nejvíce se mi líbil Mark Rylance, ale v pozadí nezůstává ani Tom Hanks. O finále jsem se již lehce zmínil, více psát nemusím. Kdyby přišly titulky hned po něm, tedy scéně na mostě, bylo by to přeci jen lepší. Zbytek už byl zcela zbytečný, sladký... ale samozřejmě, Hollywood. 60%

 • 100%
  0
  0
  22. 7. 2016
  limeta (4857 bodů)

  Kvalitní kousek s Tomem Hanksem, kdy Steven Spielberg téma zpracoval na výbornou. Drama, historický, thriller, životopisný - naplněno do puntíku a namícháno v tom nejlepším poměru. Snad jen scéna v závěru filmu, kdy Donovan se z vlaku dívá na postavy svobodně překonávající zdi je až moc schematická, ale jinak super biják.

 • 60%
  0
  0
  6. 12. 2015
  Petrson (4100 bodů)

  Scénář: Matt Charman Ethan Coen Joel Coen, tohle slibovalo hodně, dokonce bych si dal tu režjii raději od Coenů, ale Spielberg je taky slibné lákadlo, i když nemá úplně svůj styl a režíruje všechno, co vypadá slibně, potencionálně. Nevím, kde se stala chyba, jestli už ve scénáři, nebo režii, ale nakonec po očekávání přišlo zklamání. Byli jsme na tom společně ve třech. Jeden usnul, druhý řekl, že OK bez nadšení a já říkám průměr, profesionálně natočený průměr. Takže těch pár procent nad průměrem je za Toma Hanske a Marka Rylanceho v proamerickém bijáku. Co tam dělá v koprodukci Indie, to netuším, ale proč ne.

  • kamera, výprava
  • Mark Rylance a Tom Hanks (už klasický)
  • popisný scénář, který nemá spád, zbytečné scény
  • žádná postava není prokreslená a všechno jsou to epizody
 • 80%
  2
  0
  9. 10. 2017
  Chimpanzee21 (3841 bodů)

  Poctivě vystavěný hollywoodský a de facto rodinný film vedený cílevědomou Speilbergovou taktovkou. Dějová linie obsahuje spoustu událostí, z kterých se vzhledem k omezenému prostoru dozvídáme jen to podstatné a v příjemně svižném tempu. Poté kvalitní první polovina rozvolní a nastoupí trocha Spielbergovské naivity a předvídatelnosti. Katarze v poslední minutě je překvapivě silná.

 • 85%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (3158 bodů)

  Důležitý film o tom, jak je nutné se v době všeobecně vypjatých vášní, obav a hysterie nezpronevěřit sám sobě. Navíc je brilantně zrežírovaný, Spielberg přesně ví, jak vzbudit ty správné emoce, a přitom nestavět technickou stránku na odiv. Pokud jsem si dobře všiml, v západoberlínských kinech hráli Kubrickova Spartaka a Wilderovo Raz, dva, tři, pobavila i (meta)narážka, kdy rozčilený policista vykládá Hanksově postavě, že byl "ve třetí vlně výsadku na pláži Omaha".

 • 80%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Spielberg je prostě režisérský bůh a je to cítit z každého záběru. Nelze to nazvat jinak než že z většiny scén na diváka prostě hledí dokonalost. To samé platí i pro standardně skvělý výkon Toma Hankse. Jeho filmy jsou na mě ale poslední dobou až moc rozvláčné a konverzační a zasloužily by si větší dávku dramatičnosti. Občas jsem se tak neubránil ztrátě pozornosti. Ale jinak je Most špiónů pro mě po delší době zase kvalitní zásek u Spielberga a kéž to je po posledních snímcích čerstvý vítr...

 • 80%
  0
  0
  19. 4. 2016
  leafroller (2684 bodů)

  Film o vynálezci politických výměn díky kterému nepřišly o život tisíce lidí. Vše velmi realistické a uvěřitelné, technicky dokonale zpracované. Příběh prostinký, což bylo díky neúměrně nafouklé stopáži velmi na škodu. Posledních 20 minut je opravdu nesnesitelných. Možná je to tím, že jsem vyrůstal za zdí, ale pro mě prostě ve filmu nebylo nic nového. Američan jistě uroní intelektuální slzičku, ale našinec řekne jenom: Hm, a co jako?

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2015
  marie-kolarova (2479 bodů)

  Steven Spielberg prezentuje velmi kvalitní řemeslo se všemi ctnostmi staré školy s výrazným důrazem na étos stavu. Špióni co nezradí stát, v jehož prospěch pracují, byť je to i nepřítel. Advokát sloužící v zájmu klienta, a nikoliv kšeftu, což je výrazný rozdíl oproti oblíbeným dryáčnicím metodám, kdy obhajoba kontroverzního klienta slouží jen k posílení vlastní popularity. Donovan nedělá nic jiného, než respektuje hodnoty demokratického systému. I sovětský špión má právo na spravedlivý proces. Donovan si stojí za svým, ať ho probodává pohled dav v metru, anebo šéf CIA. Nakonec dosáhne svého, jen proto, že nebyl ochotný cuknout.

 • 80%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1107 bodů)

  Poctivý, staromilský film ....

  • Mark Rylance
  • 85%
   1
   0
   11. 2. 2016
   brcolka (1041 bodů)

   Film vypráví o muži který má velmi pevné hodnoty a smysl pro to dělat za všech okolností správnou věc i když se zdá, že si všichni myslí opak. Skvěle zahrané od Toma a musím říct že mě film celkem dostal do děje a velmi dobře jsem se pobavil

   • autenticita
   • Hanks
   • šestý smysl
   • 65%
    1
    0
    31. 5. 2016
    davsuch (1028 bodů)

    Další dobrý film na motivy skutečných události historie. Standartní holywoodský výkon režie a provedení.Škoda že nám Tom Hanks stárne, protože mi příjde, že podává stejně stabilný výkon, který nepřekvapí. Rozhodně oceňuji, námět a téma snímku, protože o takovýchto věcech se ve škole nedozvíte.

    • skvělý a zajímavý námět
    • obvyklý výkon tvůrců a herců
   • 85%
    1
    0
    8. 3. 2016
    KajkaFajka (721 bodů)

    Mená co sa podílela na tomto filmu jsou zárukou dobré zábavy. A myslim si že sa to potvrdilo. Krásný príbeh podla skutečnej události o síle presvedčenia a důvere v sama sebe i v dobách velmi zlých. Rylance podal fantastický výkon a tak sa nedivím tomu jeho Oscarovi. A Tom je prostě skvelý vždy. Ráda som nakoukla do zakulisia studené valky a do kuchyně vyjednávania o vezňoch

   • 80%
    0
    0
    3. 3. 2016
    Pája DJ (644 bodů)

    Skvěle obsazené drama z průběhu studené války v podobě skutečného příběhu jednoho do té doby zcela obyčejného právníka, který se díky své nezvyklé obhajobě sovětského špiona dostává do středu diplomatické války a zpravodajské výměny obou hlavních státních představitelů. Oskar za vedlejší roli je zcela opodstatněný :o)

   • 60%
    1
    0
    3. 3. 2016
    Judinka (597 bodů)

    Vzhledem k tomu jaký tento film vzbudil zájem a to zejména díky režii S. Spielberga, je výsledek filmu pro mne zklamáním. Paradoxně nejslabším článkem celého díla je právě režie, kdy jsme očitými svědky filmových kulis a rekvizit, což by správně nemělo být.

   • 80%
    0
    0
    28. 2. 2016
    patrick-sarin (438 bodů)

    Staromódní, pro američany tak typicky vlastenecký thriller v plné parádě. Protřelý vlk Hanks ve svých letech už do tuctového filmu nevleze a zahraje špičkově cokoliv, ale ten, kdo podpíral tenhle velkolepej špiónskej most aby nespadl, byl se svou malinkou rolí Mark Rylance, jakožto zajatej ruskej špión. Svým vtipným, neemotivním výkonem dodával filmu lehkonohost, kterou chvílemi tento těžkopádný kolos potřeboval.

   • 65%
    1
    0
    31. 5. 2016
    baranovakova6 (437 bodů)

    Filmek mě trochu zklamal, myslela jsem si že tam bude více toho dobrodružství z atmosféry současného dějství. Na to že měl film 2 hoďky, tak jsem už na začátku věděla jak to skončí.

    • výborný herecký výkon Toma Hankse
    • úžasná empatie právníka ke svému klientovi
    • trochu mě připravili o momenty překvapení
   • 65%
    1
    0
    6. 1. 2016
    lord (404 bodů)

    Od účasti Toma Hankse jsem si sliboval hodně. Ten si většinou špatně nevybírá. Rovněž námět filmu mi připadal velmi zajímavý. Bohužel, tvůrcům se nepodařilo příběh dle skutečnosti převést na plátno. V celém snímku je až moc vnitřních dějů, přičemž ta hlavní linka, která by měla díváka zachytit a vtáhnout chybí. Vše je tak nějak povrchní a odfláknuté. Až příliš je zde cítit touha po ideologické vyrovnanosti... 65%

   • 95%
    0
    0
    7. 1. 2016
    kijifa (335 bodů)

    Spielberg je zpátky a ukazuje, že i v roce 2015 se dá natočit velkofilm bez výbuchů, střílení, honiček a podobných oku lahodících kousků. Stačí k tomu jen smysluplný promyšlený scénář, výborné hlavně postavy a správné uchopení. Za mě rozhodně jeden z Top Ten filmů roku.

   • 80%
    0
    0
    2. 12. 2016
    polopaticky (325 bodů)

    Jeden z nejlepších filmů letošního roku, a to ve všech ohledech. Více než solidní výkon Toma Hankse, dobrá režie i kamera. Ke konci možná až příliš patetické. Praktická ukázka toho, že i studená válka (tedy ne, jen Afghánistán či Irák) představuje i po několika desetiletích materii, kterou lze současnému publiku velmi poutavě prodat.

   • 85%
    0
    0
    1. 12. 2015
    Pegas1632 (291 bodů)

    Doporučuji. Opět famózní Tom Hanks a režie Stevena Spielberga mistrovsky vykresluje silný příběh ze studené války. Spielberg prostě umí tato témata uchopit a podat je divákovi tak, že ani 140 minut nenudí. Takže ano pro všechny fanoušky již zmíněných nebo jen pokud vás zajímá historie (i když je tam cítit holywoodská licence, ale buďme shovívavý, není to dokument :))

   • 85%
    0
    0
    15. 12. 2017
    Terabithian (282 bodů)

    Připadá mi skoro zbytečné chválit na Mostu špionů to, čím vyniká většina Spielbergových filmů – úsporné a srozumitelné vyprávění obrazem, pečlivé vedení divákovy pozornosti. Dopředu nás připravuje, mimo jiné hudebním motivem, na špionážní zápletku, která se naplno rozeběhne až ve druhé polovině vyprávění a upozorňuje na to, čemu máme věnovat pozornost. Převahu jedné nebo druhé postavy vyjadřuje jejich pozicí v záběru, myšlenkový proces nebo odražení argumentu protiargumentem ilustruje náležitým pohybem kamery, atmosféru dotváří různým barevným laděním Západu a Východu. Ačkoli Most špionů z 90 procent tvoří scény, v nichž dva postarší muži sedí u stolu a dlouze konverzují, je od začátku do konce stejně strhující a napínavý jako filmy založené na permanentní akci.

   • 80%
    0
    0
    20. 9. 2016
    Wasper (225 bodů)

    Skvěle zpracovaný film s úžasnou atmosférou s dobrými herci zobrazující zajímavé téma umění diplomacie, který je v jistých částech trochu předvídatelný a obsahuje lehký nádech typické Spielbergovy slaďárny, která nemusí být zákonitě negativní ani pozitivní.

   • 90%
    0
    0
    18. 4. 2016
    Petka88 (223 bodů)

    Já mám prostě pro válečný filmy slabost! Určitě je to tim, že sem tu dobu nezažila, pak bych mluvila jinak, ale to jinak nejde, člověk se dozví něco, co nevěděl nebo co se jenom domníval.. Navíc Spielberg s Hanksem odvedli perfektní práci!

   • 75%
    0
    0
    28. 4. 2016
    pejtanek (155 bodů)

    Skvělé.

   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Most špiónů

   79 81 ?
   jak hlasovat?
   • timo 100%
   • slevin 85%
   • Mrykodaj 70%
   • michal-marsalek 75%
   • mims 85%
   • paly 80%
   • lukasopicasso 80%
   • panbubo 60%
   • Dusty 80%
   • Riverdon 85%
   všechna hodnocení (143)

   V žebříčcích uživatelů

   83. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh