It: Chapter Two (mezinárodní název)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
169 minut

Žánry

:
Horor
Motto: To končí

Obsah

:
V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo více »« méně

Režie

:
Andres Muschietti

Scénář

:
Gary Dauberman Stephen King

Herci

:
Bill Skarsgård Finn Wolfhard Jessica Chastain James McAvoy Sophia Lillis ...
Premiéra: 5. 9. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  16. 9. 2019
  Sheldon (13220 bodů)

  TO Kapitola 2 opět natočil chráněnec Guillerma Del Tora André Muschietti a snad se na mě nebudete zlobit, když řeknu, že tentokrát žák překonal svého učitele. To v čem Del Toro standardně selhává, tedy v tempu filmu, Muschietti dokonale umí. Muschietti vyděsí, pobaví a dokáže z herců dostat perfektní výkony. Navíc jeho monstra mě neskonale baví. To co dostal tentokrát na plátno je čirá fantazie a jako horrorový fanoušek oceňuji kreativní přístup k příšerám, který připomene jak klasické horrory tak přináší zbrusu nové nápady.

  Filmaři se tentokrát moc nepouštěli do nějakých specifik roku 2006 nebo 7. A to je vlastně docela dobře. Protože se soustředili na vyprávění pokračování příběhu, a to jinak než v jedničce. Dvojka je delší, výpravnější, estetičtější, vtipnější a přestože má vše, co se mi líbilo na jedničce, tak nabídne spoustu nečekaných zvratů a promyšlených fines. Hudba také funguje naprosto skvěle. Pro mě je tohle, stejně jako u jedničky, předčasný vánoční dárek a pro milovníky žánru naprosto povinný kousek k návštěvě kina. Oba díly To se bezesporu zapíší do historie žánru zlatým písmem. Bravo!

 • 70%
  0
  0
  14. 9. 2019
  lamps (13122 bodů)

  Vlastně až u druhého dílu se naplno projevilo, jak problematické je přetavit těch tisíc stran myšlenkově i časoprostorově mnohovrstevného románu do celovečerní filmové podoby. Jednička se chytře držela jen perspektivy dětské party a představila To jako ztělesnění přirozených strachů, které klíčí v duši každého zranitelného dítěte. Dvojka potřebovala znázornit, co si dospělé verze hrdinů z konfrontace s jejich dávnými démony odnesly, a přemostit jejich tehdejší motivace a vzpomínky do navazujících, úzce propojených charakterových skořápek. A nedělá to úplně špatně. Je to především vyprávění o návratech. Návratech do dětství, oživujících poztrácené vzpomínky (které musí aktéři v prostřední části doslova hledat), návratech ke kořenům svých povah a strachů, které nenáviděný klaun znovu ztělesňuje skrze až překvapivě dětskou perspektivu (proto ty kritizované CGI příšery), a návratech k dávným rituálům, jež mají zlo porazit, ale ve skutečnosti jsou jen záminkou k onomu jednoduchému návratu a vymanění se z jeho svárů, stejně jako ze svárů minulosti. A všechno tohle film zvládá postihnout, aniž by jeho výstavba urážela především znalce a milovníky předlohy, jelikož jejího ducha a vztahy mezi postavami se daří vystihnout relativně dobře. K proplétání minulosti a současnosti používá Muschietti nápadité plynulé přechody a konverzační roviny pravidelně prokládá tréninky v oblasti více či méně úrodné hororové půdy. Hlavní slabiny oproti knize (která je zkrátka nedostižná) pak spočívají především v tom, že zatímco v Kingově podání a na papíře to přepínání mezi tolika postavami čtenáře nevyčerpává a naopak stupňuje napětí a zásadní informovanost, zde se často upadá do repetitivnosti a stále se opakující digitální strašení po chvíli zcela ztrácí účinek. A to se pak projevuje i v dlouhém závěru, který plnou pozornost zkrátka soustavně udržet nedokáže. Ovšem s přihlédnutím k tomu, jak obsáhlou látku se scénárista s režisérem v tomto případě rozhodli ukočírovat, se výsledek nakonec vydařil. Některé hororové momenty jsou opravdu vydařené (třeba ten úvodní u mostu) a je škoda, že většinou se jede až moc přístupně a zábavně - tady se nemělo šetřit více reálným násilím, a když už je film mládeži nepřístupný, mohlo také někoho napadnout, aby si Jessica Chastain alespoň sundala ve finále podprsenku. Jako adaptace nadknihy každopádně solidní řemeslo, ale varuji předem - komu se moc nelíbila už jednička, tady zalíbení nehledejte už vůbec.

 • 75%
  1
  0
  5. 9. 2019
  JosefTomas (6117 bodů)

  První To bylo velkým zjevením a velmi vydařenou žánrovkou, která dokázala strhnout perfektní atmosférou 80. let a partou mladých herců. Druhý díl už tenhle atmosférický efekt poztrácí, ale dokáže to nahradit velmi chytrými snovými útoky Pennywise, které jsou velmi originální a pokaždé úplně jiné. Problém nastává v samotné struktuře, neboť je postav až moc a film se chce zavděčit všem, což stopáž nejednou lehce natáhne. Naštěstí si toho je Muschietti vědom a servíruje jednu vizuální bombu za druhou, takže o nudu rozhodně nouze není. Jen už to nepůsobí tak svěžím dojmem, jako díl první, ale rozhodně nejde o nic, co by působilo křečovitě a dlouze (těch 169 minut uletí jako balónek :) ). PS: 5 % za výborné odkazy.

 • 60%
  1
  0
  6. 9. 2019
  Schneefee (3959 bodů)

  Videno v ramci Kinobox projekce, ale sla bych na to i tak. Je to krasne lekaci, vylozene nechutny mi tam neprislo asi nic (a nebo jsem si uz zvykla). Potesilo mne, ze jednu z hlavnich roli dostal McAvoy. A ted prijde velke ale, prvni dil se mi libil vic...prisel mi vic dejove konzistentni a rozhodne mel lepsi atmosferu.

 • 75%
  2
  0
  5. 9. 2019
  Chimpanzee21 (3627 bodů)

  Krásně provedeno a myslím si, že jako film to nemohlo být o moc lepší. Když čtete knihu hodně si s vámi hraje vaše představivost, takže pro někoho to může být slabé, proto jsou ve filmu zapasovány skvělé lekačky, kterých jsem se několikrát lekl i přes fakt, že jsem díky knize věděl, co se bude dít. Co musím doopravdy pochválit, jsou efekty, které byly zpracovány doopravdy perfektně. Možná krev by mohla být trochu více realistická. Herecké výkony byly skvělé a doopravdy obdivuji ty děti, ale to jsem obdivoval už u první části.
  Bohužel musím dodat pár výčitek. Film byl bohužel, jak se zdá teď býti trendem, doplněn o spoustu komediálních scén, které do hororu prostě nepatří. Ano i v knížce bylo pár míst, kde se člověk zasmál, ale zde to bylo skoro všude a silně to narušilo atmosféru filmu. :(

 • 75%
  0
  0
  10. 9. 2019
  davsuch (1025 bodů)

  V celku povedený film, i když jsme předchozí díl neviděl, mám pocit, že mi to nějak zásadně nevadilo, snad jen to, že člověk nezná dobře celou charakteristiku jednotlivých postav.

  • i přes svojí délku jsme se ani chvilku nenudil
  • dobrý námět, jak se dospělý vyrovnávají se svým strachem
  • šíleně dlouhý
 • 85%
  0
  0
  9. 9. 2019
  gomacabeza (402 bodů)

  Jsem s pokračováním víceméně velice spokojený. Film splnil moje očekávání (jsem samozřejmě zvědavý i na filmy, které jdou proti očekáváním), kvalitativně nešel pod úroveň prvního dílu, ba naopak. Mezi přednosti snímku řadím především vydařený casting, schopnost budovat napětí a mířit na fokus. Horší výsledky pak vnímám hlavně v souvislosti s příliš efektním (a vlastně i docela nudným) finále, nepoužitelným a shazujícím humorem. To 2 dokáže divákem otřást, což je v rámci žánru jistě žádoucí. Přináší tak trochu návrat do osmdesátých let, díky podobným vyprávěcím postupům, hrou se snovou logikou atp.

 • 85%
  1
  0
  22. 9. 2019
  mikysrba (40 bodů)

  Za poslední roky horor, který mě dokázal velice zaujmout svým zpracováním a hlavní zápornou postavou, z které jsem byl jednoznačně unešený. Tudíž jsem si od pokračování sliboval hodně a musím říct, že se druhý díl povedl ještě o kousíček více než dva roky starý kolega. Nejprve musím uznat, že lidé z kastingu odvedli neskutečný kus práce. Nejen že dospělí herci se svým mladším protějškům podobali do nejmenšího detailu, oni dokázali pojmout ty postavy tak přesně, že jsem v každém z nich viděl jejich třináctileté adolescentní já. Když bych měl vybrat jednoho člena Smolařů, jenž si film ukradl jen pro sebe, tak volím bezpochybně Billa Hadera. Ten si tu roli Richieho užíval plnými doušky,k tomu všemu ta chemie s Eddiem byla chvílemi k popukání. Jsem rád, že Pennywise zde nehrál druhé housle, dostal dost prostoru k zazáření (Bill Skarskgaard je opravdu nadaný herec, tak zahrát tu odpudivou kreaturu nemůže být snadné). A taktéž palec nahoru za vysvětlení originu, to podle mě ocenilo dost diváků. Lekačky sice většinou nepřekvapivé, ale z takového dřevorubce dostalo málem mé srdce nápad s výletem z mého těla..... a ta atmosféra mě celého pohltila. Také se tvůrci nebáli s brutalitou i vůči těm nejmenším (budiž příkladem holčička a ten kluk) , což v Hollywoodu není zvykem, rozhodně teď chápu ten rating 15+, ty své ratolesti fakt spíš nechte doma, ty doživotní traumata by za to nestály, tomu věřte. Malinko mě zklamal akční závěr, který po tom víc než slušném budování k filmu moc neseděl, ale i tak nabídl momenty hodné zapamatování, i ty emoce se u mě vydraly na samotný povrch, to přiznávám. Ve finále jsem nadmíru spokojen, i proto doufám, že zdejší modrá čísla co nejdříve zmizí. To si film nezaslouží. Snímek zhlédnut v rámci slavnostní premiéry v kině Lucerna a podruhé na promítání díky ČSFD. Za mě dávám 84 % P. S. Ten štěk s reálným Kingem brilantní

 • 5%
  0
  1
  8. 9. 2019
  Silvester (37 bodů)

  It: Chapter Two měla být letošní hororová jistota alespoň za 4 hvězdy. Ale tvůrci řekli rozhodné NE! Tyvole, došlo vůbec někomu, co byly silné stránky jedničky, díky nimž byla tak dobře přijatá? Evidentně nikoli. Tak já to tvůrcům řeknu. Čisté herectví Billa Skarsgårda coby klauna Pennywise. No, ve dvojce je "It" ve své neupravené klaunské podobě zhruba třicet sekund čistého času (ve tříhodinovém filmu!!!). To není moc času na to, aby mohl Bill něco předvést. Všechny ostatní výstupy Toho jsou zmršeny debilním a až překvapivě nepovedeným digibordelem, v němž se na nějaké herectví nehraje. Digibordel není strašidelný!!! Zadruhé chemie mezi postavami. Ta fungovala u dětských představitelů na jedničku. Taková ta amblinovská atmosféra letního dětského dobrodružství, kdy chce být divák členem party, ačkoli by se musel potýkat s nemilými věcmi. Ve dvojce? Chemie nula. Božský cast absolutně nevyužitý - Bill, Eddie a Beverly na facku, trochu se drží jen Richie, ale ten sem spadl z jiného filmu (komediálního, nutno podotknout), zbytek je do počtu. A za třetí dobře prokreslené vztahy mezi postavami. To ve druhé kapitole neexistuje vůbec. Hrdinové se mezi sebou nebaví jako lidi, jen sypou "hlášky" a jednoduché krátké větičky, protože mezi vším tím trikovým cirkusem není na nic čas (paradoxně! ve tříhodinovém filmu!!!). Ten film totiž nemá žádné nosné téma, jež by se v promluvách hrdinů řešilo. Vše se jen ubíjejícím tempem nudně a lineárně sune k povinnému finále v podzemí. Ta tříhodinová stopáž je vážně neobhajitelná. Zvlášť prostřední hodina je svou monotónností a repetetivností k nepřežití. Když mi došlo, že si budeme muset minimálně pětkrát (na černocha se nedostalo) vytrpět povinné kolečko "postava jde na nějaké místo v Derry - vzpomene si na příhodu z dětsví, co se tam odehrála - ve flashabacku na ní bafne It - návrat do současnosti, kde na postavu opět bafne It", měl jsem sto chutí se zvednout a odejít do přilehlého MacDonalda na véču. Protože bych určitě o nic nepřišel. A nejhorší je, že bych fakt o nic nepřišel, stalo se to přesně tak, jak píšu :D. Nicméně, čert to vem, kdyby to byl alespoň funkční horor. Jenže v tomhle ohledu zas film dojel na potřebu mít z It blockbuster, takže takřka každá potenciálně strašidelná scéna je zabitá nějakým trapným humorem. Zkrátka zklamání roku.

 • 60%
  1
  0
  5. 9. 2019
  Nosmall (25 bodů)

  Po velkém očekávání přišlo, jak už to tak bývá, trochu zklamání. Pro mě druhá kapitola představuje spíš zbytečné a strašně dlouhé pokračování skvělé jedničky. Neskutečně natažené scény a kam se podělo napětí? Lekačky jsou předvídatelné a místy i trochu směšné. Charisma dětské party je pryč a z filmu je jen průměrný horor "jednohubka" na konci jsem měl pocit jako když koukám na Avengers: Endgame (konec Tonyho) ale to není vše snad nejméně jsem čekal přeslazený konec, který tam být nemusel.

70 60 ?
jak hlasovat?
 • mikysrba 85%
 • lukasopicasso 50%
 • Sheldon 100%
 • netherlord 100%
 • Malfilipp 75%
 • Deacon Frost 100%
 • Reacherjack2016 75%
 • sabule 70%
 • bayern 70%
 • Atsus 60%
všechna hodnocení (24)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: