It (USA)
USA USA
135 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Thriller
Motto: Budeš se taky vznášet

Obsah

:
Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem více »« méně

Režie

:
Andres Muschietti

Scénář

:
Chase Palmer Cary Fukunaga Gary Dauberman Stephen King

Herci

:
Bill Skarsgård Finn Wolfhard Sophia Lillis Javier Botet Jaeden Lieberher ...
Přehrát online O2
Premiéra: 7. 9. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  21. 9. 2017
  Brenan88 (32967 bodů)

  Po shlédnutí snímku jsem dostal neodolatelnou chuť přečíst si Kingovu knižní předlohu a to z jednoho prostého důvodu - snímek ve mne totiž vyvolal řadu otázek na které nebyl schopný po celou délku filmu odpovědět. Vůbec jsem se tak nedozvěděl kde se vlastně TO vzalo a proč má podobu klauna. I proto jsem šel s hodnocením mírně dolů,ale i tak jsem více než spokojený. TO je podle mne po řemeslné stránce takřka dokonalým snímkem kde Muschietti dokázal skvěle zachytit 90tkovou atmosféru. Casting byl zvolen parádně a všichni dětští herci se svých rolí chopily na výbornou. Po celý snímek panuje velmi hutná atmosféra a i když Pennywise vyloženě neděsí,tak o napětí zde není nouze. Navíc snímek má spád a než se nadějete,tak bude film u konce.

 • 90%
  0
  0
  22. 1. 2018
  sabule (13095 bodů)

  Co k této Kingově klasice doplnit.Je to velmi dobře a precizně udělaná lekačka a kdo také viděl předchozí dvoudílné ztvárnění této knižní předlohy,tak zajásá.Klaun je opravdu děsivý a vypadá to,že TO je vlastně celé město,které vše přehlíží a dělá,že se vlastně nic neděje.

 • 80%
  0
  2
  28. 11. 2017
  bayern (12755 bodů)

  Tak na tuto Kingovu klasiku jsem se velmi těšila a vůbec mě to nezklamalo.Kdo zná již zpracování,které mimochodem není vůbec špatné a řekla bych,že vraždící klaun v něm vypadá o chlup odporněji než ten novější,tak děj se drží super knižní předlohy a je to prostě jízda .

 • 90%
  1
  0
  14. 9. 2017
  Sheldon (11558 bodů)

  Děti se chovají racionálně a vše od začátku logicky směřuje k velkolepému finále, které zakončí nápisem IT: Chapter One. Čtenáři předlohy ví moc dobře, co následuje, protože román je rozdělený do dvou polovin a příběh navazuje po 27 letech. Stejně tak udělali i filmaři a bylo to dobře. Na druhou stranu, kdyby film propadl, měli by uzavřený příběh, a to je z mého pohledu také moc dobře.

  Filmařům se skvěle podařilo navodit atmosféru roku 1989, a to i za pomoci nostalgických momentů jako jsou programové poutače nad městským kinosálem, kde odehrávaly letní blockbustery roku 89 jako pokračování Noční můry z Elm Street nebo Smrtonosná zbraň 2. Soundtrack zní také velmi solidně a trikově dávám filmařům obrovské plus zato, že jejich efekty vypadají jakoby je někdo dělal v osmdesátých letech! S tímhle filmem si prostě dali všichni obrovský kus práce a zároveň srdce filmových fandů. Pro mě je tohle předčasný vánoční dárek a pro milovníky žánru naprosto povinný kousek k návštěvě kina.

 • 85%
  0
  1
  3. 1. 2018
  Danny F. (10978 bodů)

  Nejzdárnější a nejpovedenější adaptace. Film plný napětí a krve. Souměrně se dostavovalo krvavé i napínavé řádění, které postupem stupňovalo bez zdlouhavých keců. Rozhodně se TO povedlo a při tom udrželo krok s předlohou. Konečně zdárný výsledek. Takhle to mělo vypadat.

  • Napětí
  • Krvavé scénky
  • Celkový vizuál
  • 80%
   1
   0
   12. 9. 2017
   lamps (10551 bodů)

   Ve výsledku nic převratného či blížícího se genialitě knižní předlohy, ale jisté je, že takhle promyšleně odvyprávěných a řemeslně krásně nostalgických hororů v Hollywoodu moc nevzniká, a že se rozhodně vyplatí na tenhle kousek vyrazit do kina. A kdyby nic jiného, tak mě Muschiatti svým šikovným režisérským dotykem a upřímným přístupem k obsáhlé látce donutil k tomu, abych si v nejbližší době knižní verzi příběhu přečetl už potřetí. A to s velkou chutí... Více zde:
   http://www.subsvet.cz/2017/09/recenze-to-dustojny-uryvek-z-kingova.html?m=1

  • 90%
   0
   0
   26. 1. 2018
   SNCIS (5308 bodů)

   "Vytáhl jsem si nejkratší sirku... Měli jsme to měřit podle šulina." Fenomenální! Dějově samá záhada, spoustu lekaček, temnější atmosféra. Takže prvky klasického hororu jen s děckama. Jak šel čas, tak se všechno měnilo a lepšilo. Efekty vynikající, děj začal být nepředvídatelný a k samotnému závěru nemám, co dodat. Bylo to zase něco úplně jiného, než co jsem doposud viděl. Je to povšech ohledech originální dílo od Stephena Kinga. Těším se na pokračování klauna Pennywise. - 90%.

  • 70%
   4
   0
   19. 9. 2017
   JosefTomas (4944 bodů)

   Tak tedy To. Film, jejíž knižní předlohu napsal sám král hororů, Stephen King. Jak ale mnozí ví, není lehké Kingovu knihu adaptovat. Jediný, kdo pro mě umí adaptovat Kinga, je Frank Darabont. Zde se tvůrci musí poprat se psychologickou stránkou věci, jenž je v knize tak barevně odvyprávěna, že natočit to tak, aby to bylo děsivé, je přímo nadlidský úkol. Poroto se tvůrci rozhodli, že aby vyrovnali tuhle prázdnotu, přidají strašnou spoustu lekaček, kterých je ale takové množství, že to začíná nudit. Scénář je typicky Kingovský, jen mi ale u něj přišlo, že krásné vysvětlení postav, jako takových, je strašně málo a my, jako diváci, nemáme žádnou šanci se s postavami nějak blíže sblížit. To je strašně účelové, vždy se ukázalo jen, aby po někom šlo, tvůrci ho tam jen tak nacpou a to je vše (výjimka je začátek s lodičkou, tam to alespoň bylo dobré) a Bill Skarsgård je takový mix, vzhledově a pohybově jde o výbornou stránku, ale jeho nucené přehrávání v mluvení je chvílemi k smíchu. Hudba působí dost jednorázově a prakticky je slyšet plus mínus jeden motiv, ale je celkem použitelný. Herci naštěstí hrají jako o život a snaží se i celkem vtipně hláškovat, pro mě byl naprosto fantastický Jack Dylan Grazer, ten nad všemi přečníval, ale to je jen můj názor. Finální verdikt je následovný, pro fanoušky knihy zde chybí lepší vysvětlení, pro normálního diváka jde jen o OK horor. Původnímu To jsem dal 70%, protože drhla druhá půlka, tady je rozdělení na části mimo kontext, protože bez pokračování tato část nedává moc smysl. Zde tedy nemohu jinak, ale 70% má jistých. PS: Nechápu titulky, ale občas je překlad dost k ničemu. Třeba "Guys" rozhodně není "Hele".

  • 85%
   3
   0
   10. 9. 2017
   FilipusMuff (3625 bodů)

   Za mě rozhodně nejlepší možnost na co aktuálně v kině jít... atmosféra a lekačky uplně po celou dobu a co je hlavní tak kamera a digitlní uprávy pennywise sou naprosto uchvatný. uvidíme ještě co předvede part 2, ale jestli to bude aspon z poloviny tak skvělý jak tahle první část tak budu nadšenej...

  • 85%
   1
   0
   13. 11. 2017
   Chimpanzee21 (3176 bodů)

   Napínavý, roztažený příběh, který je dávkován po kouskách... Opravdu nádhera, jen chybý meší útržky, které v knížce určitě budou (nečetl jsem ji, ale nejspíš na to skočím). Film není vyloženě děsivý, ale napětí v zde určitě nechybí. Na konec musím uznat, že původní film z roku 1990 je asi dokonce horší, což není zvykem.

  • 75%
   0
   0
   20. 2. 2018
   rkotvald (2894 bodů)

   Líbilo se mi to... jen teda úplně jiným způsobem než jsem čekal. Myslel jsem, že to bude nervydrásající horor, ale TO šel trochu (a vlastně díky bohu) odlišným směrem. A je to fakt dobře - pokud je tu totiž za poslední roky nějaký originálnější mainstream horor, tak je to právě tenhle. Bylo to takový pohádkovitý a odlehčený (vlastně mi přišlo, že si film sám ze sebe dělá doslova p.del). Pokud bych však hodnotil pouze hororovou stránku, tam by to byl jen takovej lepší průměr. Je to více méně o lekačkách, některé scény jsou lehce trapné a k smíchu a taky se nedostatečně buduje atmosféra (i když paradoxně jsem se párkrát opravdu i bál a kvalitní horor by to mohl být z fleku - creepy klaun je na to dost slušnej materiál a i zde to občas fungovalo). No ale vedle hororu tu máme v podstatě feel good drama o děckách. A to je něco! Casting se povedl na jedničku s hvězdičkou - každá postava byla fakt dokonale ztvárněna. V každém z nich jsem vlastně poznával nějaké své bývalé spolužáky ze základky... :) Režijně to bylo naprosto precizní a bylo vidět, že režisér umí bravurně pracovat z dynamikou (a fakt bych od něj chtěl časem vidět nějakou dramedii, věřím, že v tom by byl jak ryba ve vodě). Škoda jen, že finále nebylo více gradující, holt si tvůrci asi opět mysleli, že závěrečná rvačka je něco, co diváka vytrhne ze židle. Nicméně neva, já si to jako celek užil. Ale je pravda, že nad tím nemůžete příliš přemýšlet a musíte se naladit na stejnou a tak trochu wtf vlnu jako tvůrci filmu... :) Za mě ale palec nahoru.

  • 90%
   0
   0
   15. 1. 2018
   leafroller (2029 bodů)

   Horory nemám obecně rád. Samotná hrůza mi totiž nestačí, potřebuji i přemýšlet. A i když chápu, že v podobných filmech není potřeba vysvětlovat, kde nebo proč se netvor vzal, udržet mojí pozornost na lekačkách je prostě hodně těžké. Jinak oceňuji atmosféru a jakýsi retro nádech filmu, které mě v prvních minutách doslova vtáhly, v těch posledních však již zase tak nebavily. Bez přemýšlení to prostě neumím.

  • 70%
   4
   0
   8. 9. 2017
   marie-kolarova (1243 bodů)

   Příliš velké strašení se nekoná. Ta maličkost, že je něco ekl a chystá se tě to sežrat, je sice nepříjemná, ale chybí tomu skutečná děsivost. Onen pocit překvapivého děsu, kterému nemůžeš uniknout. Tady tak nějak dopředu tušíš, co asi bude. Zhruba od poloviny je jasné, že v podstatě to má cosi dělat s překonáním vlastního strachu. Jiná pravidla nefungují, a tudíž to začíná být lehce obehrané stále totéž. Kdyby aspoň ten strach nějak souvisel s konkrétním lidským běsem, ale tam žádná extra spojitost není. Zajímavá je sonda do vztahu k rodičům, a z toho vyplývajících běsů, a škoda, že nejsou víc rozpracovány tyto motivy, třeba na úkor nekonečného prolézání kanálů a jednoho starého baráku.

  • 70%
   4
   0
   6. 9. 2017
   lukas (872 bodů)

   Podobně jako televizním filu z roku 1990 je největším kamenem úrazu předloha Stephena Kinga. Když máte v rámci jednoho filmu přiblížit pocity a charaktery hned sedmi postav, není to vůbec legrace. Navíc když se věnujete tématům jako je strach na milion způsobů a podob, šikana nebo rodinné tragédie. Skáče se z jedné postavy k druhé a občas to tříští atmosféru, odvádí pozornost. V tom je Kingův génius a filmařské prokletí a nepomůže ani autorova asistence při psaní scénáře. Jde prostě o jiné médium.

   Nejvíc mě bavila "čisticí" scéna v koupelně a herecký představitel "tlouštíka". Zbytečně to natahovala 135 minutová délka. Dobře vybraná byla osmdesátková hudba spolu s motivy původní minisérie. Mám nicméně pocit, že poselství knihy To šlo natočit lépe - chtělo by to méně krvavých scén a více psychologie.

  • 80%
   0
   0
   14. 11. 2017
   martin-kubista (730 bodů)

   Předem píši, že knihu jsem nečetl a z původní televizní verze, si skoro nic nepamatuju. Film nesází primárně na lekací scény, jako spousta jiných hororů, ale spíše na napjaté atmosféře, kdy hlavní hrdinové postupně zjišťují, co se v jejich městě děje a jaké nebezpečí jim hrozí. Atmosféra pomalu houste, střetů s Pennywisem přibývá a některé scény (technicky dost dobře udělané) jsou dost bizardní. Někdy až nechutné. Poslední dobou jsem hororů moc neviděl, ale tenhle patří určitě k těm rozhodně lepším

   • technické provedení
   • napjatá atmosféra
   • rozdělení knihy do dvou filmů ne zcela dle původního záměru autora
  • 80%
   3
   0
   10. 9. 2017
   Deacon Frost (486 bodů)

   Pennywise mi dal vzpomenout na Freddyho Kruegera a jeho Noční můry (zmínka o pátém díle mě fakt pobavila), nebo na Jeepers Creepers. Nebylo to strašidelné a ani nijak zvlášť brutální a krvavé, kamarádka mi dokonce vyčetla že jsem jí slíbil horor a dostala fantasy. Přesto všechno se mi film líbil, hlavní hrdinové mě zajímali a Pennywise vypadal fakt dobře, navíc je osvěžující že jde o nějakou prastarou bytost, zhmotněné zlo, že to zkrátka není další duch ze studny, z Amityville či z Wanovy hlavy. Jen škoda že ten strach nebo alespoň občasné zamrazení v zádech se nedostavilo. Tak snad to napraví druhá kapitola.

  • 80%
   0
   0
   28. 11. 2017
   polopaticky (287 bodů)

   Trendový "Stranger Things" ve velkém filmovém balení s klaunem z kanálu místo příšery z jiných dimenzí. O trochu slabší v ději, ale stejně našlapané ve výkonech dětských herců. Ztvárnění letních/nehororových scén perfektní, v hororové části až nadbytečně očekávatelných lekaček.

  • 60%
   0
   0
   14. 11. 2017
   zrzinda2408 (283 bodů)

   Kdo čeká moc, dostane mnohem míň než čeká, kdo čeká málo, dostane o kousek víc. Tak bych shrnula tento film. Začne to slibně a pak to sklouzne zase někam, kde to nikdo nechtěl. Atmosféra slušná, ale film nijak nenadchnul. Hodně otázek, hodně nepochopitelných akcí "herců"... samé otázky...

  • 90%
   0
   0
   14. 11. 2017
   Kamila88 (102 bodů)

   Kinga jako autora knih naprosto miluji a každý film podle jeho předlohy vyhlížím s obrovským očekáváním a u tohoto snímku to očekávání bylo přímo obrovské. Přece jen je TO výborná kniha a zfilmovat jí není jednoduché. Režisér to však dokázal na plný počet a úžasně zachytil tu devadesátkovou atmosféru. Jsem spokojená jako želva.

  • 80%
   0
   0
   19. 2. 2018
   krejcik.vita (73 bodů)

   Čiré nadšení! Opravdu jeden z mála dobrých hororových filmů z posledních let. Dětská nevinnost přidává na atmosféře. Mnohé lekačky fungují na sto procent. Masky klauna a dalších znázornění "strachu" propracované. Těším se na další díl a už letím do knihovny půjčit si knihu.

  • 10%
   1
   0
   1. 10. 2017
   kedalch (20 bodů)

   Neuvěřitelná slátanina, která má s Kingem společnýho tak akorát toho Klauna. Nevím proč se někdo namáhá točit cover verzi jako je tahle. Jelikož ani ta předchozí verze za moc nestála všem doporučuji přemoci lenost a přelouskat 1200 stránek tohoto vynikajícího románu nebo si poslechnout vcelku dobrou audioverzi....

  • 90%
   0
   1
   15. 11. 2017
   stylos-meikel (17 bodů)

   Noo rekla bych ze to bylo lepsi nes ten starej TO 1990 libil se mi vic ten novej byli lepsi akce lepsi klaun :D

  78 72 ?
  • wodmint 85%
  • rkotvald 75%
  • krejcik.vita 80%
  • leila-ahmadzai 50%
  • lenka-fojtova 5%
  • LychorindaG 80%
  • Psisko59 85%
  • radek svadla 70%
  • Liboul 85%
  • SNCIS 90%
  všechna hodnocení (87)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  16. místo z 28 v žebříčku uživatele Danny F.
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: