It (USA)
USA USA
135 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Thriller
Motto: Budeš se taky vznášet

Obsah

:
Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem více »« méně

Režie

:
Andres Muschietti

Scénář

:
Chase Palmer Cary Fukunaga Gary Dauberman Stephen King

Herci

:
Bill Skarsgård Finn Wolfhard Sophia Lillis Javier Botet Jaeden Lieberher ...
Premiéra: 7. 9. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  14. 9. 2017
  Sheldon (10717 bodů)

  Děti se chovají racionálně a vše od začátku logicky směřuje k velkolepému finále, které zakončí nápisem IT: Chapter One. Čtenáři předlohy ví moc dobře, co následuje, protože román je rozdělený do dvou polovin a příběh navazuje po 27 letech. Stejně tak udělali i filmaři a bylo to dobře. Na druhou stranu, kdyby film propadl, měli by uzavřený příběh, a to je z mého pohledu také moc dobře.

  Filmařům se skvěle podařilo navodit atmosféru roku 1989, a to i za pomoci nostalgických momentů jako jsou programové poutače nad městským kinosálem, kde odehrávaly letní blockbustery roku 89 jako pokračování Noční můry z Elm Street nebo Smrtonosná zbraň 2. Soundtrack zní také velmi solidně a trikově dávám filmařům obrovské plus zato, že jejich efekty vypadají jakoby je někdo dělal v osmdesátých letech! S tímhle filmem si prostě dali všichni obrovský kus práce a zároveň srdce filmových fandů. Pro mě je tohle předčasný vánoční dárek a pro milovníky žánru naprosto povinný kousek k návštěvě kina.

 • 80%
  0
  0
  12. 9. 2017
  lamps (7588 bodů)

  Ve výsledku nic převratného či blížícího se genialitě knižní předlohy, ale jisté je, že takhle promyšleně odvyprávěných a řemeslně krásně nostalgických hororů v Hollywoodu moc nevzniká, a že se rozhodně vyplatí na tenhle kousek vyrazit do kina. A kdyby nic jiného, tak mě Muschiatti svým šikovným režisérským dotykem a upřímným přístupem k obsáhlé látce donutil k tomu, abych si v nejbližší době knižní verzi příběhu přečetl už potřetí. A to s velkou chutí... Více zde:
  http://www.subsvet.cz/2017/09/recenze-to-dustojny-uryvek-z-kingova.html?m=1

 • 85%
  2
  0
  10. 9. 2017
  FilipusMuff (3593 bodů)

  Za mě rozhodně nejlepší možnost na co aktuálně v kině jít... atmosféra a lekačky uplně po celou dobu a co je hlavní tak kamera a digitlní uprávy pennywise sou naprosto uchvatný. uvidíme ještě co předvede part 2, ale jestli to bude aspon z poloviny tak skvělý jak tahle první část tak budu nadšenej...

 • 70%
  0
  0
  19. 9. 2017
  JosefTomas (3392 bodů)

  Tak tedy To. Film, jejíž knižní předlohu napsal sám král hororů, Stephen King. Jak ale mnozí ví, není lehké Kingovu knihu adaptovat. Jediný, kdo pro mě umí adaptovat Kinga, je Frank Darabont. Zde se tvůrci musí poprat se psychologickou stránkou věci, jenž je v knize tak barevně odvyprávěna, že natočit to tak, aby to bylo děsivé, je přímo nadlidský úkol. Poroto se tvůrci rozhodli, že aby vyrovnali tuhle prázdnotu, přidají strašnou spoustu lekaček, kterých je ale takové množství, že to začíná nudit. Scénář je typicky Kingovský, jen mi ale u něj přišlo, že krásné vysvětlení postav, jako takových, je strašně málo a my, jako diváci, nemáme žádnou šanci se s postavami nějak blíže sblížit. To je strašně účelové, vždy se ukázalo jen, aby po někom šlo, tvůrci ho tam jen tak nacpou a to je vše (výjimka je začátek s lodičkou, tam to alespoň bylo dobré) a Bill Skarsgård je takový mix, vzhledově a pohybově jde o výbornou stránku, ale jeho nucené přehrávání v mluvení je chvílemi k smíchu. Hudba působí dost jednorázově a prakticky je slyšet plus mínus jeden motiv, ale je celkem použitelný. Herci naštěstí hrají jako o život a snaží se i celkem vtipně hláškovat, pro mě byl naprosto fantastický Jack Dylan Grazer, ten nad všemi přečníval, ale to je jen můj názor. Finální verdikt je následovný, pro fanoušky knihy zde chybí lepší vysvětlení, pro normálního diváka jde jen o OK horor. Původnímu To jsem dal 70%, protože drhla druhá půlka, tady je rozdělení na části mimo kontext, protože bez pokračování tato část nedává moc smysl. Zde tedy nemohu jinak, ale 70% má jistých. PS: Nechápu titulky, ale občas je překlad dost k ničemu. Třeba "Guys" rozhodně není "Hele".

 • 70%
  4
  0
  8. 9. 2017
  marie-kolarova (1085 bodů)

  Příliš velké strašení se nekoná. Ta maličkost, že je něco ekl a chystá se tě to sežrat, je sice nepříjemná, ale chybí tomu skutečná děsivost. Onen pocit překvapivého děsu, kterému nemůžeš uniknout. Tady tak nějak dopředu tušíš, co asi bude. Zhruba od poloviny je jasné, že v podstatě to má cosi dělat s překonáním vlastního strachu. Jiná pravidla nefungují, a tudíž to začíná být lehce obehrané stále totéž. Kdyby aspoň ten strach nějak souvisel s konkrétním lidským běsem, ale tam žádná extra spojitost není. Zajímavá je sonda do vztahu k rodičům, a z toho vyplývajících běsů, a škoda, že nejsou víc rozpracovány tyto motivy, třeba na úkor nekonečného prolézání kanálů a jednoho starého baráku.

 • 70%
  4
  0
  6. 9. 2017
  lukas (857 bodů)

  Podobně jako televizním filu z roku 1990 je největším kamenem úrazu předloha Stephena Kinga. Když máte v rámci jednoho filmu přiblížit pocity a charaktery hned sedmi postav, není to vůbec legrace. Navíc když se věnujete tématům jako je strach na milion způsobů a podob, šikana nebo rodinné tragédie. Skáče se z jedné postavy k druhé a občas to tříští atmosféru, odvádí pozornost. V tom je Kingův génius a filmařské prokletí a nepomůže ani autorova asistence při psaní scénáře. Jde prostě o jiné médium.

  Nejvíc mě bavila "čisticí" scéna v koupelně a herecký představitel "tlouštíka". Zbytečně to natahovala 135 minutová délka. Dobře vybraná byla osmdesátková hudba spolu s motivy původní minisérie. Mám nicméně pocit, že poselství knihy To šlo natočit lépe - chtělo by to méně krvavých scén a více psychologie.

 • 80%
  2
  0
  10. 9. 2017
  Deacon Frost (154 bodů)

  Pennywise mi dal vzpomenout na Freddyho Kruegera a jeho Noční můry (zmínka o pátém díle mě fakt pobavila), nebo na Jeepers Creepers. Nebylo to strašidelné a ani nijak zvlášť brutální a krvavé, kamarádka mi dokonce vyčetla že jsem jí slíbil horor a dostala fantasy. Přesto všechno se mi film líbil, hlavní hrdinové mě zajímali a Pennywise vypadal fakt dobře, navíc je osvěžující že jde o nějakou prastarou bytost, zhmotněné zlo, že to zkrátka není další duch ze studny, z Amityville či z Wanovy hlavy. Jen škoda že ten strach nebo alespoň občasné zamrazení v zádech se nedostavilo. Tak snad to napraví druhá kapitola.

74 72 ?
 • Bemiurg 65%
 • JosefTomas 70%
 • dav.bal 85%
 • Trable 80%
 • Ambrose11 100%
 • adam-tesar 85%
 • erich-surmar 65%
 • jiri-sterba 100%
 • RedDragon 80%
 • Hare77 70%
všechna hodnocení (29)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: