Sherlock Holmes

82%
Sherlock Holmes

Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla "Sherlock Holmes" přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovi bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování smrtelného spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi. Akční a dobrodužný film “Sherlock Holmes” natočil známý režisér Guy Ritchie pro společnost Warner Bros. Pictures a Village Roadshow Pictures. Robert Downey Jr. ztvárnil legendárního detektiva a Jude Law září v roli Holmesova věrného kolegy Watsona, doktora a válečného veterána, který je impozantím spojencem Sherlocka Holmese. Rachel McAdams uvidíme v roli Irene Adler, jediné ženy, která získala převahu nad Holmesem a která s detektivem udržuje bouřlivý vztah. Mark Strong ztvárnil roli Holmesova nového tajemného protivníka, Blackwooda a Kelly Reilly hraje Mary, po níž touží Watson.
Recenze: Sherlock Holmes

Kinobox.cz
80%

Zatímco u Downeyho bezchybné zapadnutí do role nikoho nepřekvapí (v základu není Holmes příliš vzdálený Tonymu Starkovi), Law svým výkonem až šokuje. Snad poprvé ve své kariéře jako by se nebál být svým hereckým kolegům plnohodnotným soupeřem. Ač má Watson lehce "dušínovské rysy", přesto si (co se stylovosti týče) s Holmesem příliš nezadá.


Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8
Zvolit na režisérský post právě Guye Ritchieho byl výborný tah. Právě Guy dokázal z tohoto profláklého detektiva dostat nový směr a novou šťávu,kterou už léta potřeboval. Sherlock je teď správný drsňák,který se nebojí do akce a navíc se neštítí ani různých opiátů. Vizuální stránka je poutavá a správně "temná". Zpomalovačky vypadají efektně a akce má spád. Prostě klasický Ritchie. No a Downey v hlavní roli? Skvělý! Mnohem raději bych viděl více dílů Sherlocka,než Iron Mana.
Pete69
Pete69
29 851 bodů
7
První Sherlock Holmes v podání Roberta Downey Juniora je podle mě horší, než druhý díl ( Hra stínů ). První hodina je doslova utahaná a zmatená. Jediná podívaná je to, že Sherlock dokáže předvídat tahy soupeře a zpomaleně si tak užijete souboje předtím, než začnou... což je právě v druhém dílu propracovanější a časté. Druhá polovina už má lepší spád a jsem za to rád, protože jinak by to byl pro mě propadák - příběh je totiž dosti průměrný. Celkově - 70%.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 280 bodů
6
Příjemná podívaná, která nestojí ani na ději, ale ani na akci. Stojí na hláškách a na skvěle ztvárněné hlavní dvojici. Zlatý glób je sice trochu silná káva, ale to sympatickému výkonu Roberta Downey Jr. nic neubírá. Dějově bohužel tak nějak unylé.


Dodatečné informace

Původní název:
Sherlock Holmes (více)
  • Německo Sherlock Holmes
Premiéra v ČR:
14. 1. 2010
Distributor:
Warner
Země původu:
Německo, USA
Rozpočet:
90 mil. USD
Tržby:
524,03 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Sherlock Holmes je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Sherlock Holmes


Podobné


Powered byJustWatch