Sherlock Holmes (USA)
« další názvy »
Německo Německo
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Adaptace knižní, Blockbuster, Retro, Série/Franchise
Motto: Nic jim neunikne.

Obsah

:
Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla "Sherlock Holmes" přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Arthur Conan Doyle Lionel Wigram Anthony Peckham Simon Kinberg Michael Robert Johnson

Herci

:
Robert Downey Jr. Jude Law Rachel McAdams Mark Strong Eddie Marsan ...
Premiéra: 14. 1. 2010
Distributor: Warner
DVD: 26. 5. 2010
Jste na stránce filmu Sherlock Holmes. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sherlock Holmes myslíte! K 27. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28345 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sherlock Holmes


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  26. 11. 2017
  Brenan88 (46333 bodů)

  Zvolit na režisérský post právě Guye Ritchieho byl výborný tah. Právě Guy dokázal z tohoto profláklého detektiva dostat nový směr a novou šťávu,kterou už léta potřeboval. Sherlock je teď správný drsňák,který se nebojí do akce a navíc se neštítí ani různých opiátů. Vizuální stránka je poutavá a správně "temná". Zpomalovačky vypadají efektně a akce má spád. Prostě klasický Ritchie. No a Downey v hlavní roli? Skvělý! Mnohem raději bych viděl více dílů Sherlocka,než Iron Mana.

 • 70%
  0
  0
  9. 3. 2018
  Pete69 (23469 bodů)

  První Sherlock Holmes v podání Roberta Downey Juniora je podle mě horší, než druhý díl ( Hra stínů ). První hodina je doslova utahaná a zmatená. Jediná podívaná je to, že Sherlock dokáže předvídat tahy soupeře a zpomaleně si tak užijete souboje předtím, než začnou... což je právě v druhém dílu propracovanější a časté. Druhá polovina už má lepší spád a jsem za to rád, protože jinak by to byl pro mě propadák - příběh je totiž dosti průměrný. Celkově - 70%.

 • 75%
  0
  0
  9. 1. 2017
  Sheldon (16048 bodů)

  Na jednu stranu se mi ten film docela líbí, na druhou stranu mě tam spousta věcí vadí a ruší při sledování. Scéna v doku ten film schazuje do roviny úplné kraviny, stejně jako ty pitomosti s elektrikou a přerostlými svalnatými pitomci, na druhou stranu je tam řada komických a zábavných momentů. Je to takový kočkopes, který zachraňuje trio Downey Jr., Law a McAdams, ale dovedu si představit, že kdyby tam hráli jiní herci, že bych to asi ani nedokoukal.

 • 75%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14935 bodů)

  Moderní popkornová zábava, jak má být. Sice by mě nikdy nenapadlo, že ze slavného londýnského detektiva se stane akční hvězda první velikosti, ale v Ritchiově podání vše působí naprosto uvolněně a přirozeně a Downeymu sedí tahle role doslova jako ušitá na míru. A nesmím zapomenout ani na Jude Lawa, jenž vystihl doktora Watsona možná vůbec nejlépe ze všech herců, kteří měli doposud tu čest se téhle role ujmout. I když je pravda, že zatímco ostatní Watsonové jsou obyčejně pobočníky důmyslného a trpělivého vyšetřovatele, tak Law se dělil o své názory s příležitostným boxerem a prototypem moderního filmového detektiva, který raději ze střechy skočí, než aby seběhl po schodech. A takový je i celý film- těžko porovnatelný s dřívějšími předchůdci, ale o to více originální a zábavný...

 • 85%
  0
  1
  19. 2. 2015
  sabule (14227 bodů)

  Sherlocka mám ráda a tento kousek je povedený a Robert se na tuto roli hodí.

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Až moc akční Holmes. Chvílemi mi připadal velice přechytralý ale jako celek je film zajímavý. Podle mě tu ještě něco chybělo. Akce, humoru i zajímavého rozuzlení dostatek.

  • pointa
  • akce
  • humor
  • 90%
   1
   0
   15. 7. 2015
   Pas (6215 bodů)

   Pro někoho možná zneuctění legendy Sherlocka Holmese a rouhačský tanec na hrobě A.C. Doyla, pro většinu ale v prvé řadě hodně solidní zábava. Atmosféra starého Londýna dýchne z plátna/televize/displeje (nehodící se škrtněte) až k divákovi, Holmes krom pro něj typické geniality okouzlí i bojovými schopnostmi, Watson je mu zde určitě rovnocennějším partnerem, než v knihách a navíc se kolem obou točí pohledné ženy... Příběh má napětí, odpovídající době, kdy se příběh odehrává, celé je to dobře podkresleno Zimmerovou hudbou (byť od něj známe lepší majstrštyky), herci nepřehrávají, scénář nemá díry, navíc obsahuje i pár povedených vtípků - prostě taková pohodová detektivka nejen na příjemný večer.

  • 80%
   0
   0
   30. 12. 2012
   Standa. (6170 bodů)

   Sherlock Holmes byl pro mě jedno z největších filmových překvapení roku 2009. Guy Ritchie udělal z toho nudného dýmku kouřícího detektivního "nerda" naprosto geniálního detektiva se schopnostmi MacGyvera. Navíc ta skvělá hudba, prostě paráda.

  • 80%
   0
   0
   7. 8. 2015
   p.a.douch (5975 bodů)

   Guy Ritchie mě teda dost příjemně překvapil. Mám rád filmy u kterých se vžiju do děje a utečou jako voda. Tady nenajdete žádný přemejšlení o původu ducha a smyslu života. Herci vědí co maj hrát, kamera dobrá, hudba taky. Triky jsou v pohodě. Dobrá zábava.

  • 95%
   0
   0
   30. 11. 2012
   VitvarJane (4487 bodů)

   Ze všech zpracování známého detektiva Sherlocka Holmese se tento zdá jako nejvydařenější. Kromě humorného způsobu zpracování, které podtrhují herci Jude Law a Robert Downey Jr., jsou zde i akce, ve kterých jsem se opravdu chvěla nad tím, co se teď zrovna stane.

  • 70%
   0
   0
   20. 1. 2010
   Petrson (4137 bodů)

   Dobré, nové, akční, odpočinkové, Downey výborný, ale vše předvídatelné, ani jednou jsem nebyl překvapen...možná to tak mělo být.

  • 100%
   2
   0
   9. 5. 2017
   Chimpanzee21 (3858 bodů)

   Sherlock Holmes je film u, kterého jsem se bál, že se mi nebude líbit, jelikož Sherlock není stejný jako v knížkách a má úplně jinou povahu. To jsem se ale mýlil, film se mi líbí dokonce víc než knihy a to se i u filmů podle knih nestává. Nejlepší částí byli vždy chvíle, kdy si říkal co udělá aby někoho zmlátil.

   • Obsazení
   • Originalita
   • Příběh
   • 75%
    0
    0
    17. 1. 2013
    bidlobox (3802 bodů)

    Zábavné!

   • 85%
    0
    0
    10. 9. 2013
    saboter (3564 bodů)

    Velmi povedené přenesení slavného detektiva do akčnějšího pojetí a přitom zůstává skvělá temná atmosféra Londýna.

   • 100%
    0
    0
    7. 3. 2013
    výfuk (2975 bodů)

    Sherlocku. Guy přinesl akční komedie a nyní ten Sherlock? Nebyl jsem si jistý. Nakonec po ne moc dlouhém rozhodování jsem se na něj vrhl. A výsledek? Lituji, že jsem neměl tu možnost to vidět už v kinech. Bylo to jako sledovat nebe. Kriminální zápletka, která vám připadá jako sci-fi a myslíte, že jde o nějakého mystického Holmese a že se Ritchie asi zbláznil. Opak je pravdou. Úžasně provedená genialita filmu a celého scénáře byla opravdu dokonalá. Holmes překypoval sarkasmem, jak to máme s Downeyem rádi a svět se nám při sledování filmu zdá jako pohádka. Dvojka byla o něco horší, ale ona samotná genialita a kouzlo v ní přebývá. Jinak se těším na třetí pokračování a velmi rád bych se dočkal i čtyřky a pětky. Možná to trochu ztratí na kvalitě série, ale Holmesovi příběhy jsou bezmezné. Děkuji přátelé. Film splnil mé očekávání, předčil ho a zajistil mi krásný zážitek.

   • 65%
    0
    0
    5. 2. 2016
    Ombak_Penari (2764 bodů)

    Film je to v zásadě docela koukatelný, ale s Doylovým Sherlockem Holmesem to nemá absolutně nic společného a z tohoto pohledu je to skutečně paskvil. Kdyby tam byl místo Holmese a ostatních doyelovských postav někdo úplně jiný, řekl bych, že je to vcelku dobré viktoriánské béčko. Ale takhle...Velmi pěkně byl udělaný Londýn 19. stol., to mohou ostatní filmy s holmesovskou tematikou jen tiše závidět, ale jinak je to skutečně americká slátanina. Detektivní zápletka je neskutečně blbá a hluboko za kvalitou původní látky. Herecké výkony dobré, ale charaktery postav jsou od původních překroucené až k prasknutí. Holmes sice je postava dost excentrická, ale tady z něho udělali totálního magora. Robert Downey Jr. ho sice hrál neotřele a originálně, stejně jako kdysi Jeremy Brett, ale bohužel úplně mimo mísu. Watson byl rovněž naprosto k nepoznání a hlavní záporňák nudný. Kupodivu nejpůvodnější a nejnormálnější doyleovskou postavou tohoto filmu byl inspektor Lestrade. Film mi ze všeho nejvíce připomínal Rytíře se Šanghaje (Jackie Chan by se do toho velice hodil), říznuté Ligou výjimečných, ale bohužel většina vtipných scén tu vyzněla spíš trapně a nepatřičně. Celkově je film prostě americky blboučký. Pro diváky, kteří dosud Holmesovi příliš nehověli, to může být vcelku barvitá a zábavná podívaná, ale pro ctitele románové klasiky hořké zklamání.

   • 90%
    0
    0
    23. 11. 2012
    farb (2064 bodů)

    Tento způsob adaptace mi přijde nadmíru zábavný, milý Watsone!

   • 75%
    0
    0
    5. 5. 2013
    karlik4801 (1942 bodů)

    Celkový dojem z filmu je skvostný. Propracovaný případ Sherlocka Holmese s promyšleným scénářem a s výbornou režií. Tohle je můj první Sherlock a divil jsem se, o čem to vlastně je. Nejedná se jen o detektivku, ale celkově zajímavou podívanou s přívětivými záporáky. Myšlení hlavní postavy je ztvárněno stylově a k tomu pohodář Watson. Žádná postava mi nepřišla zbytečná, takže do sebe vše zapadlo.

   • 70%
    0
    0
    24. 1. 2010
    Siddharta (1764 bodů)

    Akční, výtvarné, barevné, vtipné a lehce nadprůměrné

   • 85%
    0
    0
    18. 1. 2010
    wop (1716 bodů)

    Vynikající, nadmíru zábavné. Ať z toho či onoho důvodu budete mít při sledování Sherlocka Holmese úsměv na rtech od začátku až do konce. Film nabere obrátky v prvních 30 vteřinách a už z nich prakticky nesleví. Zážitek potom prohlubují i výborné speciální efekty a zpomalené záběry použité nenuceně a velice účinně. 5 procent ubírám (ač nerad) pouze za věc typicky Holmesovskou - podrobné vysvětlování na konci, které mohlo být servírováno jemněji a průběžně. Jeden z nejzábavnějších filmů za posledních několik měsíců.

   • 80%
    0
    0
    5. 8. 2020
    Nevka (1493 bodů)

    Sherlock Holmes s Robertem Downeym mladším a také konečně film o nejspíše nejslavnějším detektivovi všech dob na který se dá skvěle dívat a dovede vás zaujmout ( nic proti těm předchozím pokusům, ale byly vážně, ale vážně ubohé). Děj konečně dával smysl, až na to, že se mi Sherlock zdál tak trochu víc svým způsobem jako hotový blázen. Akce všude kam jsem se podíval a nejvíc si mi osobně líbil ten elektrický přístroj, se kterým potom Sherlock odpálil toho "obra". Naprosto skvělý film.

   • 80%
    0
    0
    9. 5. 2013
    michaela159 (1045 bodů)

    Skvělý herecký výkon Roberta Downeyho Jr.
    Tajemnost příběhu a propracovanost, i když mírně pokulhávající scénář.
    Downey je určitě pravý Sherlock Holmes.

   • 75%
    0
    1
    21. 12. 2012
    bafik (710 bodů)

    a tak v klidu se to dá shlédnout

   • 80%
    0
    0
    15. 7. 2016
    Dubínka (577 bodů)

    Nový Sherlock Holmes se víceméně povedl a ikdyž nejde o dokonalý film, tak je přinejmenším dost zábavným a natočeným v takovém moderním duchu. Lepšího herce než je Robert Downey Jr. si do hlavní role nedokážu představit a celý film stojí převážně na jeho hereckých schopnostech a jeho zábavnosti. Jude Law je ovšem v roli Watsona taky víc než dobrý a tak film hodně stojí na vynikajících hercích. Hudba ve filmu je také opravdu vydařená, a tak jako celek film působí jako velmi příjemný, odpočinkový, akční film.

   • 80%
    0
    0
    5. 2. 2018
    mikewin (569 bodů)

    Výborný film, který určitě nezklame žádného příznivce detektivek Sherlocka Holmese. Fantazie a humor, nečekané zvraty a silný příběh. Víceméně není co vytknout. Režisér se vyznamenal. Akce mají spád a nepůsobí zbytečně, jak se občas stává. Všechny hlavní postavy herecky výborné.

   • 90%
    0
    0
    21. 3. 2021
    Honza 13 (521 bodů)

    Sherlocka mám rád a v tom to podání mě velmi zaujal. Režie: Guy Ritchie - kvalita sama o sobě. Scénář: na něm se podílelo více lidí a nebylo to vůbec špatné i když to mohlo být i lepší. Robert Downey Jr. podal velmi kvalitní výkon za nějž byl i oceněn. Film měl pointu , humor , akci , drama atd. Super.

   • 95%
    0
    0
    22. 11. 2013
    Annie555 (354 bodů)

    Sherlock Holmes je vděčné téma pro každého filmaře, proto jich už bylo natočeno tolik, ale tento Sherlock Holmes je podle mě ten nejlepší. Kdo jiný by měl hrát lehce povidínského detektiva než Robert Downey jr. a obsadit do role dr.Watsona Jude Lawa byl rozhodně krok správným směrem.

   • 90%
    0
    0
    7. 6. 2015
    Adacek (307 bodů)

    Výborné zpracování příběhu Arthura Conana Doyla. Velice se mi líbí filmy, které začínají fantasticky a končí realistickým vysvětlením. Souboje jsou úžasné. Velice dobře provedené akční scény. Zajímavé je i to, jak si Sherlock plánuje taktiku boje. Líbí se mi i historicky věrné prostředí (stavba Tower bridge). Robert Downey byl velice dobrá volba stejně tak jako Rachel McAdams. Doufám, že i následující díly budou takto dobré.

   • 90%
    0
    0
    12. 11. 2019
    ondrej-sladky (258 bodů)

    Jeden z mých oblíbených filmů. Robert Downey Jr. a Jude Law tvoří skvělou dvojici a oba hrají velmi dobře. Stejně tak hlavní záporák ztvárněný Markem Strongem. Ve filmu je skvělá atmosféra starého Londýna, všechny akční scény jsou napínavé a dobře natočené (hlavně boxerský zápas, kde si Holmes připravuje souboj dopředu). Film je hodně dobře napsaný a celou dobu mě bavil. Já určitě doporučuji.

   • 65%
    0
    0
    9. 1. 2016
    bonduelka (252 bodů)

    detektivky se Sherlockem Holmesem mám ráda, ale moderní zpracování mě zase tak moc nenadchlo, klasika byla výrazně lepší

    • filmové efekty
    • zamotaný děj
   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Sherlock Holmes

   82 75 ?
   jak hlasovat?
   • Volpe 75%
   • BUtLA 55%
   • Lucas90 100%
   • Pietro97 95%
   • HanO 80%
   • dobytek 65%
   • Riverdon 70%
   • Liška77 70%
   • Mrykodaj 70%
   • Kubys Fencl 80%
   všechna hodnocení (422)

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 5 v žebříčku uživatele výfuk
   1. místo z 5 v žebříčku uživatele jouzasp2
   2. místo z 41 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
   2. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
   3. místo z 12 v žebříčku uživatele patrick-sarin
   3. místo z 11 v žebříčku uživatele Efča
   3. místo z 6 v žebříčku uživatele Katydevinsk
   4. místo z 19 v žebříčku uživatele viktoriaplzen
   2. místo z 19 v žebříčku uživatele homedo
   2. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka