Sherlock Holmes: A Game of Shadows (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
USA USA
129 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Adaptace knižní, Blockbuster, Retro, Série/Franchise

Obsah

:
Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Michele Mulroney Kieran Mulroney Arthur Conan Doyle

Herci

:
Rachel McAdams Robert Downey Jr. Jude Law Noomi Rapace Stephen Fry ...
Přehrát online O2
Premiéra: 5. 1. 2012
Distributor: Warner
Jste na stránce filmu Sherlock Holmes: Hra stínů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sherlock Holmes: Hra stínů myslíte! K 8. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27525 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brenan88 (42985 bodů)

  Pro mne je toto pokračování stejně dobré jako první díl. Sherlock v podání Downeyho je stále správný exot a Law mu opět dobře sekunduje. Kamera a vizuál jsou i tentokrát poutavé a oku lahodné. Akce je dobře nasnímaná a ty různé spomalovačky mají své kouzlo. Ritchie i tentokrát zabodoval.

 • 65%
  1
  0
  24. 1. 2020
  Sheldon (15955 bodů)

  Takhle ona už jednička nebyla žádná bomba, zejména díky digitálním nesmyslům, které bohužel pokračují i ve dvojce. Je to velký a drahý film, ale skutečně jsem se u něj nudil a nebavil mě.

 • 70%
  0
  0
  22. 1. 2018
  Danny F. (11130 bodů)

  Povedené pokračování, které se nese v duchu předchozího dílu. Zajímavá zápletka, špičkování mezi Watsonem a Holmesem, efektní záběry a dostatek humoru. Vážně povedené.

 • 85%
  0
  0
  15. 7. 2015
  Pas (6207 bodů)

  Hollywoodská dvojka se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Ústřednímu tandemu to pořád skvěle šlape (i když chvílemi je Holmes už magor přes čáru), děj má patřičnou zašmodrchanost, akční scén jsou velkolepé a Jared Harris je překvapivě skvělý Moriaty. Svěžest předchozího dílu ale zmizela a úvodní hodinka několikrát padne v tempu na zadek. Jinak jde ale o důstojné navázání, které je naštěstí s postupujícími minutami lepší a lepší (přičemž Ritchie má zpomalovačky neskutečně na háku). Finále je výborným způsobem nekompromisní.

 • 80%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Pokračování veleúspěšného dobrodružného filmu o géniovi Sherlocku Holmesovi. Jsem rád, že děj šel dál a nezůstal stejný, jako v jedničce. Nejlepší scéna byla, když běželi lesem a kolem nich lítaly kulky, a to všechno ve zpomalených záběrech.

 • 80%
  0
  0
  7. 8. 2015
  p.a.douch (5048 bodů)

  Stejná pohoda jako první díl. Měl jsem strach, že Guy Ritchie nevstoupí dvakrát do stejné řeky a film mě zklame. No omyl a znovu příjemné překvapení. Nemám důvod dávat tomuhle filmu menší hodnocení než prvnímu dílu. Takže znovu 80 procent.

 • 95%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  K pokračování impozantního Sherlocka Holmese jsem byla poněkud skeptická, i přesto se tento díl docela povedl. Myšlenka opět velmi zaujmula a zároveň donutila přemýšlet. I přesto bych vytkla trochu moc efektů, díky kterým mi to v některých částech filmu přišlo až moc.

 • 55%
  0
  0
  19. 1. 2012
  Petrson (4009 bodů)

  Jednička dobrá, dvojka bohužel slabší, ze začátku vláčná, při troše únavy na usnutí, pak se rozjedou staré fóry, které ničím nepřekvapí, pořád nadstandard, ale vařila se ve stejném hrnci a stejná polívka.

 • 95%
  2
  0
  9. 5. 2017
  Chimpanzee21 (3806 bodů)

  Druhý díl je povedený asi stejně jako první. Film má překvapivý konec a to je jen dobře. Dokonce skorem vše dobré z jedničky zůstalo, až na Rachel McAdams, která mi dost chyběla a trochu nesouhlasím s názorem scénáristy, který se chytil příkladu z Bonda: "V každém díle jiná žena."

  • Obsazení
  • Příběh
  • Originalita
  • Proč v každém díle jiná žena???????
 • 75%
  0
  0
  7. 12. 2013
  saboter (3554 bodů)

  Povednáý sequel který mne docela poťěšil z jedné stránky ale vadímy dost že vymizela temná a ůžasná atmosféra Londýna z prvního dílu a tak se tu hodně specialuje na samotného Sherlocka Holmese což neužkodí protože Robert Downer Jr. je naprosto úžasný zpomalováky opravdu poťěší a efekty se sice moc nehodí a samotná akce které je až moc ale i tak vás film rozhodně neurazí.

 • 90%
  0
  0
  3. 5. 2016
  leafroller (2620 bodů)

  Je vážně těžké nesrovnávat s prvním dílem. Těžké. A to srovnání nedopadne dobře. Stejné finty použité jiným způsobem, extrémnější výstřelky, ale co mi na tom příběhu vadí nejvíc, je protivník. Génius a přesto povinně psychopat, protože zločinec přeci nemůže být "normální". Pro mě to bylo zklamání. Ale odhlédneme-li od prvního filmu, dostaneme plnokrevnou zábavu se vším všudy, jakou by mohla většina filmů jen závidět. Trošku schizofrenní komentář, co?

 • 90%
  0
  0
  21. 4. 2013
  harry456 (2435 bodů)

  Skvělý Robert Downey Jr.
  Pokračování je ještě lepší než minulý díl.
  Rozhodně stojí za podívanou.

 • 60%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Dvakrát do téže řeky nevstoupíš, milý Watsone.

 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Větší akce a taky se to už přiklání k dobrodružnému filmu. Co se odehrává není lehká záležitost a chce to dávat pozor. Sherlock jako postava s Watsonem nezestárli a furt mají něco do sebe. Celé ty dvě hodiny to není nuda, taky asi jen díky uvolněnému Downeymu, který zase hraje nadmíru dobře. A dobrý scénář, jde vidět, že se celou dobu něco děje. Konec byl pro mě předvídatelný a zároveň nepředvídatelný, to se mi na tom líbí, režisér si se scénami hravě poradil.

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2013
  wop (1716 bodů)

  Na druhé shlédnutí mě to bavilo mnohem víc než napoprvé. Je to hlavně zásluhou opravdu děsivého profesora Moriartyho a celkovou atmosférou přicházející bouře války.

  • Profesor Moriarty
  • R.D.Jr & Jude Law - pořád jim to spolu funguje
  • Závěrečný "souboj"
  • Možná až moc zpomalených záběrů a zpětného vysvětlování, co že to Sherlock před pěti minutami udělal
 • 80%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Sherlock Holmes (Robert Downey jr.) a dr. Watson (Jude Law) jsou opět skvěle sehraná dvojka a druhý díl této série je ještě více vizuálně i dějově obsáhlý. Na Mycrofta v podání Stephena Frye jsem si taky po chvíli zvyknul. Herecké obsazení ještě skvěle doplnil Jared Harris alias profesor Moriarty. Příběhově skvěle ztvárněný film dopňován úchvatnou hudbou Hanse Zimmera. První polovina filmu se nesla ve stylu jedničky a druhá polovina (po nastoupení do vlaku) skvělou akcí a nápadem, vrcholící scénou v lese, či na mírovém jednání a já jsem nadmíru spokojen.

 • 75%
  0
  0
  3. 9. 2019
  Pajmen (1196 bodů)

  Byl jsem zvedavy na nove zpracovani jednoho z nejpopularnejsich detektivu a tento neotrely styl se mi nakonec zamlouva. Postavy Sherlocka a Watsona jsou snad nejakcnejsi ze vsech ostatnich zpracovani, k tomu nechybi britsky humor a zajimava kamera. Za me palec nahoru.

 • 80%
  0
  0
  8. 5. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Skvěle vyvážené, neodfláknutý scénář, prostě Sherlock Holmes, jakého jsem si představovala.

 • 85%
  0
  0
  5. 2. 2018
  mikewin (569 bodů)

  Obával jsem se, že pokračování nedosáhne úrovně předešlého filmu, ale díky bohu jsem se zmýlil. Naopak se mi zdálo, že ho místy i překonalo. Překvapivé zvraty a výborné herecké výkony podtrhávají to, že film stojí za to vidět, já se díval už 2x. Doporučuji všem, nejen fandům Sherlocka.

 • 45%
  0
  0
  20. 1. 2013
  hrona (563 bodů)

  Pro mě jednoznačně obrovské zklamání, v jedničce originálnost, taková ta potrhlost hlavního hrdiny, bojovnost, přemýšlení dopředu z ukázkami, potažmo i zpětné záběry na doplnění informací, ve dvojce je to stejné, ale už přeci jen moc nadnesené. Odstřelovací pušky a kanony, zpětné skoky, na záběry, které nebyly použity, nepřehlednost a celková ulítlost je spíše rušivá, než zábavná. Moriarty mi přišel jako takový zlý strýček, který si odskakuje z univerzity na dráhu zločinu, potažmo na kafe se Sherlockem, bratrská láska mezi Sherlockem a Mycroftem.- proč? Chvílemi převládá vtip, a el ta honička to vše zakončit v rozumném čase, ho zkrátka převládne. Ač velmi dobře obsazeno, zpracováno a vymyšleno až moc zběsile.

 • 70%
  0
  0
  22. 11. 2013
  Annie555 (353 bodů)

  Když jsem viděla jedničku byla jsem z ní naprosto nadšená, skvělý scénář, herci prostě všechno. Na dvojku jsem se zájmem čekala, ale úrovně jedničky nedosáhla. Hra stínů je temnější, nebezpečnější a nudnější. Je v ní spousty akce, ale jsou filmy, kde míň znamená víc a tím je právě Sherlock Holmes.

 • 85%
  0
  0
  17. 6. 2015
  Adacek (307 bodů)

  Pokračování mírně zaostává za prvním dílem, ale i tak je to velice dobrá podívaná! Sherlockova genialita je úžasná. Myslím, že toto filmové zpracováním s Robertem Downeyem mladším je ještě lepší než původní kniha od Arthura Conna Doyla. Začátek se pomaleji rozjíždí, ale pak je to výborné. Akční scény- výborné zpracování, především boje Sherlocka a útěk lesem. Tentokrát jsme mohli vidět mnohem více Sherlockových převleků což okořenilo děj. Na tomto filmu oceňuji přesné technické zpracování a nové vynálezy. Jedno z mála zklamání byl pro mne především Sherlockův bratr Microft. Ale jinak výborný film!

 • 75%
  0
  0
  6. 7. 2012
  surowka (303 bodů)

  bohužel slabší s Jade Lawa udělali kašpara a Downeyho udržel nad vodou jen jeho šarm jinak by to šlo cele ke dnu

 • 75%
  0
  0
  28. 1. 2014
  roxet (293 bodů)

  Kulek jen to sviští. To mě napadlo po skouknutí tohoto filmu.:-)
  Kalsický Hollywoodský blockbuster, který rozhodně neurazí, občas pobaví, ale rozhodně nějak nenadchne. Za 10let, možná, o něm nikdo nebude vědět.
  Robert Downey dal Sherlockovi charakter velice exentrický, dost podobný jako Tonymu Starkovi, řekl bych takový Tony Stark 19 století. Měl tuto roli přenechat spíš někomu jinému. Jude Law je v roli Dr. Watsona o něco víc zajímavější a lepší než Robert, aspoň mi nikoho takto nepřipomíná. Ale zato Stephen Fry, to je jiny kafe, ten v tomto filmu působí velice svěže a svému Mycroftovi dal humor Multipaitnů, což udělal moc dobře. To samé se dá napsat o Noomi Rapace, ta cikánku Sim stvárnila velice věrohodně a vnesla díky ní svěží vánek do celého filmu. S jakou chutí baští ješky na to nezapomenu.
  Celkem vzato docela pěkný film.

 • 80%
  0
  0
  9. 1. 2016
  bonduelka (252 bodů)

  Pokračování filmu je povedenější, než první díl, což se často nevidí.

 • 100%
  0
  0
  13. 3. 2015
  vilma1 (119 bodů)

  Fajn film na který se ráda znova kouknu

 • 45%
  0
  0
  18. 4. 2016
  patril (70 bodů)

  Tohle není Sherlock, to je akční film v dobových kostýmech. Chápu že se tvůrci snažili o moderní zpracování, ale co je moc to je moc. Podívejte se jak moderně je zpracován seriál s Cumberbatchem a vůbec to nevadí, naopak přidává nápady a je možná lepší než samotná předloha. Vím že Sherlock má být protiva, ale Downey je nesnesitelný, a to ho prosím jinak miluju, Jude Lawa je na takový film škoda. Když chci jít na akční film tak zvolím Schwarzennegera nebo Willise, ne detektivku podle Conana Doyla!

 • 80%
  0
  0
  5. 6. 2016
  Pavel879 (48 bodů)

  Takových 8/10. Řemeslně výborně zpracované pokračování, kde jsem se (narozdíl od lidí co milují televizního Sherlocka a mají tendenci je pořád porovnávat) nenudil ani chvilku. Robert je zkrátka v úloze Sherlocka výbornej a sežeru mu to klidně ještě minimálně jednou. Law zase dost překvapil, protože vládl mnohem víc, než jsem čekal. A zbytek herců si taky odvedl svůj part a nijak nepřekážel. Sountrack opět skvěle zapadnul no a akční scény výborné. Útěk lesem byl takřka dechberoucí a neskutečně jsem si to užíval. Všechny ty slow-motion vychytávky bavily a nepřišlo mi, že jich tam je moc. Popravdě, tak nějak jsem čekal, že akce bude mnohem víc ( dvojka: víc všeho ) ale dostal jsem podobnou dávku, jako v jedničce. Finále opravdu "osudové" a pěstní souboj Moriartyho a Sherlocka absolutně skvělej. Z fleku bych Ritchiemu vrazil nějakej boxerskej film... to by byla paráda. A abych ješte nezapoměl - film má naprosto božskou kameru! Tolik nápadů, a k tomu vymazlené hrátky se zvukem. Audiovizuálně je to precizní práce. Zkrátka, líbilo se mi to hodně, vlastně stejně jak jednička, možná o chlup víc...

 • 85%
  0
  0
  19. 5. 2014
  šárka369 (47 bodů)

  Pokračování je příjemně zábavné. Robert Downey jr. opět ukazuje své kvality. S napětím očekávám třetí díl.

 • 100%
  0
  0
  26. 5. 2015
  papuosek (7 bodů)

  Naprosto parádní, stejně jako jednička.. Shlédnuto několikrát, ale nikdy nemůže omrzet. Skvělé herecké výkony! Robertu Downey Jr. a Jude Law jejich role opravdu sedly. A k tomu naprosto dokonalá hudba. A k tomu vše vloženo do mé oblíbené doby- konec 19. stol. v Anglii. Vřele doboručuji.

1 2 dalsi posledni
79 68 ?
jak hlasovat?
 • Nikol. 80%
 • nikol-jankovicova 80%
 • Reacherjack2016 85%
 • InJo 75%
 • Svany 85%
 • jaroslav-nemec 100%
 • Nevka 80%
 • Lucy Lu 85%
 • Evianka 45%
 • lukes-houmr-bures 100%
všechna hodnocení (323)

V žebříčcích uživatelů

12. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Jednička byla vynikajícím, originálním způsobem jak přivést legendárního detektiva znovu na výsluní a není vcelku důvod domnívat se, že by dvojka měla být horší.”

2. místo z 4 v žebříčku uživatele kellys2
4. místo z 4 v žebříčku uživatele STL
1. místo z 1 v žebříčku uživatele Terranie
2. místo z 43 v žebříčku uživatele Dark_Knight30
2. místo z 6 v žebříčku uživatele Katydevinsk
11. místo z 39 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
11. místo z 26 v žebříčku uživatele Frankiena
14. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
3. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka