Pokémon: Detective Pikachu (USA)
USA USA
Japonsko Japonsko
104 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Sci-fi, Adaptace videohry, Blockbuster, Dětský, Série/Franchise

Obsah

:
Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních více »« méně

Režie

:
Rob Letterman

Scénář

:
Benji Samit Rob Letterman Derek Connolly Satoshi Tajiri Nicole Perlman Junichi Masuda Dan Hernandez

Herci

:
Ryan Reynolds Justice Smith (II) Kathryn Newton Bill Nighy Ken Watanabe ...
Premiéra: 9. 5. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Jste na stránce filmu Pokémon: Detektiv Pikachu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pokémon: Detektiv Pikachu myslíte! K 6. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27627 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  1
  0
  10. 4. 2020
  tomlery (2140 bodů)

  Podle traileru jsem očekával něco senzačního. I když pravda, hned jsem byl v šoku, že ve filmu mluví Pikachu, když v seriálové pohádce mluvila kočička Rakeťáků... Ti tam nebyli. Film je naprosto odtržený od pohádky. Ale aspoň má vlastní originální příběh.

 • 75%
  1
  0
  11. 5. 2019
  Blackhand47XD (2122 bodů)

  Pokémoni jsou herní sérií, která spojuje hned několik generací, a proto se není čemu divit, že se tvůrci nakonec rozhodli zpracovat je také jako hraný rodinný film, kde figuruje mluvící Pikachu. Detektiva Pikachu můžeme určitě zařadit mezi ty lepší herní adaptace, ale přesto film není tak dokonalý, jak mnozí očekávali. Je sice nabitý vtipem, herci umí hrát a zpracování Pokémonů je skvělé, ale krapet to připomíná Warcraft, kdy si také mnozí říkali, že by bylo lepší, kdyby byl animovaný celý film. Občas jsou tu navíc nějaká ta prázdná místa a film chvílemi neví, na koho vlastně cílí, za což může trochu i ono generační rozpětí milovníků série. V jednu chvíli je to více dětské, pak to rázem ztemní a tak to skáče po celou dobu filmu. Teď jenom doufat, že se filmu zadaří, aby případné další snímky přivedly hrané univerzum Pokémonů k dokonalosti. 75%

 • 60%
  0
  0
  27. 8. 2019
  Vurhor (2009 bodů)

  Když jsem před pár měsíci viděl první trailer, vážně jsem si myslel, že je to jen fór. Kdepak. Oni opravdu udělali film, který se jmenuje "Pokémon: Detektiv Pikachu". Jestli jste někdy uvažovali nad tím, zda se náhodou neblíží konec světa, tenhle fakt vám potvrdí, že to je docela možné. Ten film je sám o sobě dost na hlavu, nicméně naprosto chápu, proč se ho někdo rozhodl vytvořit - spolehlivě totiž přitáhne tři velké skupiny diváků, díky kterým bude v box officu veselo. V první řadě fanoušky video herních předloh, které dokonce ani já nepamatuju, pak fanoušky seriálu, protože nostalgie ze sobotního vstávání v pozdních devadesátkách v sedm ráno je mocná věc (Ano, sem patřím já.), a pak samozřejmě lidi, kteří vidí něco roztomilého, přičemž rázem na to musí do kina. Výsledek je pak těžce průměrná podívaná, která člověka ničím nepřekvapí, natožpak ohromí. Pokemoni jsou roztomilí a vtipní, lidští mladí hrdinové jedno velké klišé, plus jeden plot twist, který snad nemohl šokovat vůbec nikoho. Furt jsem tak nějak doufal, že když už toho Pikachua dabuje Reynolds, uslyším od něj nějaké oplzlé a vulgární fóry, zatracenej Deadpool. Prostě jedná velká "meh" zábavná odreagovačka. ... Ale vidět zas mého oblíbeného Gengara bylo fajn.

 • 65%
  0
  0
  4. 8. 2019
  kknk2 (1592 bodů)

  Myslím, že jako první pořádný hraný film o pokémonech je celkem originální, nebyl špatný, ale stačí ho vidět jen jednou. Škoda, že zde nebylo více o světě pokémonů, který je dost zajímaví sám o sobě, jinak film moc nezaujme. Spíše mířen pro mladší děti.

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Fxxx (1410 bodů)

  Detektiv Pikachu je jednoduše povedený a zábavný film, který funguje i jako odlehčený detektivní film, i jako rodinný film a i jako komediální film. Detektiv Pikachu nikdy nezačne ztrácet šťávu a vlastně i strašně rychle uteče. Do diváka nasype hodně zajímavých dějových oblouků při čemž se každému ze zajímavých nápadů dostane dostatečného prostoru. Některé nápady jsou opravdu dosti přitažené za vlasy a minimálně v první sérii si nepamatuji, že by na ně jakýkoliv díl animáku měl odvahu. Nikdy to ale nezačne působit divně a nepůsobí jako béčková záležitost.

 • 65%
  1
  0
  22. 5. 2019
  king-kurt (1228 bodů)

  Pokud jste příznivec Pikachu a Pokémonů, pak OK. Apka byla lepší zábafka :). Čekal jsem víc úletovej biják.

 • 40%
  0
  0
  26. 6. 2019
  tedoun (878 bodů)

  No upřímně moje pubertální dcery,kteří tyto podobné hry hrají tak na tento film byly velice zklamaný, protože v tom filmu hledali další osoby, kteří se objevují ve hře. Ta 13 letá mi řekla, tati vůbec nechápu zda ten režisér někdy to hrál na xboxu. No dnešní děti se nedají vládnout názvem a obsahem

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Milena107 (504 bodů)

  Asi dost bude záležet, s jakou do Pokémon: Detektiv Pikachu půjdete. Pokud vám totiž nevadí, že na filmu je jeho cílení na mladší publikum zatraceně znát a to ovlivňuje i samotný příběh a postavy a budete ochotní překousnout několik trikově výrazně slabších momentů v druhé půli filmu, nevidím moc důvodů proto, proč filmu nedat šanci. Čistokrevná služba pro fanoušky která umí pobavit i dojmout, nabízí sympatické hrdiny a poměrně přesvědčivě zvládá prodat hraný svět Pokémonů. Lepší výsledek by se asi málokdo po oznámení odvážil čekat.

 • 65%
  0
  0
  27. 8. 2019
  Lípa (448 bodů)

  Film mě zaujal už po shlédnutí traileru a i když sem od filmu nečekal nic senzačního musim říci že mě v několika bodech zklamal. Když se ve filmu zmíní o několika přerostlých pokémonech čekal bych že budou větší o pár metrů a ne kilometrů a druhé co bylo docela zklamání je ten divný konec který teda mě nedává moc "smysl"

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2019
  polopaticky (325 bodů)

  Pokémon: Detektiv Pikachu je příjemným, vizuálně krásným rodinným filmem, který víceméně úspěšně cílí na nejmladší publikum. Ze starší generace zaujme hlavně ty, kteří svého času s Pokémony každé sobotní ráno vyrůstali. Alespoň částečný vztah k této franšíze je skoro nutností, protože v opačném případě divák nedokáže náležitě ocenit výstavbu působivého světa a skoro dalo by se říct až pohádkového Ryme City.

 • 90%
  0
  0
  28. 5. 2019
  Lady Di (280 bodů)

  Film Pokémon: Detektiv Pikachu je skvělý, ale sází hlavně na to, že jsou v něm Pokémoni. To je zároveň největší plus i mínus. Nejsou tam žádné velké zvraty, děj není nijak akční s nabitým příběhem. Zvraty tam samozřejmě nechybí a já je vůbec nečekala. Film bych ale spíš doporučila na rodinný večer. Jde o klasiku: kluk, co chce objevit sám sebe, reportérka, která se chce proslavit a padouch. Pokémoni vypadali skvělé a byli velmi roztomilí. Byli vidět ve městě, kde žili spolu s lidmi, ale bohužel jsme neměli možnost (až na pár výjimek) vidět, jak jsou v té společnosti prospěšní, čím jí přispívají a jak jsou do ní zapojeni. Ve filmu se objevila i původní znělka. Film byl zaměřen na mladší publikum, ale i tak jsem si ho velmi užila a vřele doporučuji.

 • 45%
  0
  0
  28. 5. 2019
  lukas-gajdos (168 bodů)

  Některé filmy by se prostě neměly točit, ačkoliv se jedná o kult a poctu starým pokémonům, pokud nemáš dobrý nápad na děj. Nakonec ale i mě v hloubi duše přepadla nostalgie a tak jsem si řekl, že to musím vidět a ačkoliv kino bylo přecpané malými dětmi, bylo tam ticho jak v hrobě. Proč? No protože to byla nuda jak prase, pro děcka nepochopitelné, pro dospělé zase nudné. Ústřední hrdina je sympatický, ale výkonem křečovitý, kinder reportérka nemá co hrát a když už přijde na scénu Pikachu, těšítě se jak malé děcka, ale výsledek je takový, že jediné, co je rozomilé, je jeho staré známé: "Pika pika", jinak je to děsný otrava, který kdekoho v sále uspí, včetně mě. Já, jakožto náročný divák mám rád propracovaný děj na úkor efektu, tady to bylo obráceně, skoro jako u každého amerického, rychkokvašského počinu, do toho český dabing unudí k smrti, verze s titulky bohužel nebyla k mání. Výsledkem je, že jakmile vyjdete z kina, nepamatujete si z filmu ani jedinou scénu, protože nudnější film roku jsem fakt ještě neviděl a troufám si říct, že se mnou bude souhlasit i ten nejnáročnější divák, pro koho byla tahle slátanina natočená, děti. Pár plusů dávám za povedenou grafiku a roztomilé pokemony. Jakmile ale přijde do kin ježek Sonic, mám pocit, že u toho být už nechci, ale pračka na peníze je to asi dobrá, když se tyhle zhovadilosti stále produkují a mají u diváků úspěšnost.

 • 50%
  0
  0
  4. 8. 2020
  RenakovaVendy (37 bodů)

  No, tak jsme se všichni těšili na pořádný náýšup zlých rakeťáků, spousty vyletujících pokemonu z kuliček a hlavně, nějakou tu nostalgii. Každopádně tenhle snímek nemá nic co společného s původními pokemony, hlavní hrdinové, holka a kluk jsou nejotravnější postavy a zápletka je tak trapná, až to bolí. Užila jsem si více ten řev dětí v kině, než samotný zážitek

 • 90%
  0
  0
  23. 5. 2019
  Jencekmk4 (3 bodů)

  Výborný film, šel jsem na něj se synem a bavilo mě to stejně jako jeho
  Můžu doporučit

69 66 ?
jak hlasovat?
 • karlos1 100%
 • Chimpanzee21 60%
 • Derivate 0%
 • RenakovaVendy 50%
 • enrico-bonsch 65%
 • Lucy Lu 100%
 • tomlery 50%
 • Frankiena 75%
 • jaroslav-fort 65%
 • jarv 85%
všechna hodnocení (81)

V TV