The Batman (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
175 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Komiksový, Remake, Série/Franchise

Obsah

:
Ve svém druhém roce boje se zločinem Batman odhaluje korupci v Gotham City, která se spojuje s jeho vlastní rodinou, zatímco čelí sériovému vrahovi známému více »« méně

Režie

:
Matt Reeves

Scénář

:
Matt Reeves Peter Craig Bob Kane Bill Finger Mattson Tomlin

Herci

:
Andy Serkis Peter Sarsgaard Jeffrey Wright Robert Pattinson Paul Dano ...
Premiéra: 3. 3. 2022
Distributor: Vertical Ent.
Jste na stránce filmu The Batman. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu The Batman myslíte! K 29. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28025 uživatelů. Děkujeme!

Recenze The Batman


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  23. 4. 2022
  Pete69 (20323 bodů)

  Tento Batman je hodně svérázný. Že bude Robert Pattinson s vhodně řezanými rysy spodní části obličeje vizuálně dobrým Batmanem jsem nepochyboval od začátku. I po herecké stránce se role ujal velmi dobře. Batman v roli detektiva, proti zvláštnímu psychopatovi, dočkáme se i starých známých postav ze starších příběhů, akce je však velmi málo a je "servírovaná jen po malých doušcích". Co tento snímek ztrácí v akční stránce, dohání v napětí a ponuré Gothamské atmosféře. Hudba vše pěkně dokresluje.

 • 80%
  0
  0
  12. 3. 2022
  JosefTomas (8449 bodů)

  Hodně osobitá a dobře uchopená vize, kde Batman konečně ukazuje svou detektivní stránku v plné míře, protivníky likviduje brutálně a chladně a navíc, má nyní tak tíživou atmosféru, že evokuje styl komiksů poslední doby. Problém s Batmanem přijde v momentě, kdy člověk zkrátka nehodlá Reevesovu vizi přijmout a v tu dobu už se začíná Batman trošičku sypat, ale rozhodně ne drolit. I když v příběhu může člověk někdy zakroutit hlavou, úžasně atmosférický háv celé podívané zkrátka nedovoluje, aby se člověk nudil. Na to si je Reevese až netypicky jistý a sází mix Zodiaca a Sedm v komiksovém prostředí natolik přesvědčivě, že se mile rád nechám unést všemi těmi pozlátky a přimhouřím oči.

 • 70%
  0
  0
  6. 3. 2022
  Tom Hardy (5231 bodů)

  Abyste mě nechápali špatně - nový Batman má v sobě hodně dobrého a zaslouží si být viděn na velkém plátně. Jen má blíže k odvážnému velkolepému konceptu, než k opravdu odladěnému finálnímu produktu. Je hrozně dobře, že někdo konečně prezentuje Batmana jako detektiva, což je prvek, který všechny předchozí filmy buď hrubě podehrávaly nebo rovnou opomíjely. Potěší noirové ladění scén a přímo vynikající jsou Paul Dano jako Hádankář a Zoë Kravitz v roli Catwoman. Kde ale u Jokera Joaquina Phoenixe, na něhož se snaží The Batman duchovně navazovat, město přímo dýchalo atmosférou, zde je spíše přehlídkou několika kulis a deštivých ulic. Detektivní část je pouhým vývarem legendární Sedmičky Davida Finchera (zdejší mordy se opravdu pod kůži nedostanou) a Pattinson funguje jako Batman, jeho Bruce Wayne je ale jaksi do počtu. Co mi ale opravdu sráží hodnocení, a žádnou velkou radost z toho nemám, je nesoudržná vnitřní logika, ať už se bavíme o konkrétních scénách nebo backstory postav. Wayne je tu například úplně jiný, než jako ho známe, ale i tak ho lidé ve městě nepochopitelně obdivují (přestože ho de facto dva roky neviděli a nic pro ně nedělá). Batman říká jako jediný Ozovi Penguin - proč? A v jakém světě dává smysl jejich vztah, kdy Penguin jediný strach projeví před Batmanem ve chvíli, kdy si temný rytíř nasedne do auta? (kdyby v tu chvíli Penguin sám nezamířil do svého, byla by to pro Batmana asi dost trapná chvíle). A pak je tu pohřeb, moment, kde vůbec nic nedává pod drobnohledem smysl (ale dovolím si menší popis, protože scéna byla i vypuštěna studiem online): po expozici zaplněného náměstí a těžko dostupného vchodu, ke kterému vedou poměrně vysoké schody, se do kaple náhle bez zadýchání promlátí rodinné auto. Z něj vystoupí muž s bombou a telefonem v ruce, který zvoní. A policie uteče, čeká, až padne večer, nepošlou dovnitř někoho, kdo by zkusil bombu odjistit, ale robota, aby se mohli na muže dívat live. WTF? Co byl teda plán? Čekat, až se vybije baterka v mobilu? A tahle scéna se extrémně drolí i dál, ale to už spoileroval. Když ale budu brát nového Batmana jako celek, na první dobrou je výsledek dobrý, dokonce velmi dobrý. Jen nad tím vším člověk nesmí moc přemýšlet. P.S. Nejčastěji kritizovaná poslední třetina filmu je paradoxně jako jediná konzistentní a prostá podobných scenáristických nedodělků a přešlapů.

 • 70%
  0
  0
  19. 4. 2022
  homedo (3530 bodů)

  Tenhle Batman vlastně splnil mé očekávání, ale problém je, že jsem od toho nic nečekal. Obsazení nic moc, příběh také, chvílema se člověk i začíná nudit. Postava Riddlera je zklamání, Pattisona v roli Batmana jsem nepodporoval od začátku, ale šanci jsem mu dal a podíval se a nebylo to to pravé, Celkově se mi zdálo, že se pokusili tohoto Batmana vytvářet tak, aby byl podobný tomu Adama Westa a zkřížit ho s tím s Michaelem Keatonem, což se zdá dokonalé, ale jaksi se to nezdařilo. Jediný koho bych pochválil je Zoë Kravitz, nebyl jsem si jistý, jestli je tato herečka dobrá volba, ale přesvědčila mě o opaku.

 • 65%
  0
  0
  6. 3. 2022
  Blackhand47XD (2227 bodů)

  Když vyšel první trailer na nového Batmana, nebyl jsem úplně nadšený, ale s dalšími ukázkami jsem začal mít naději, že by mohlo jít o nejlepší film s netopýřím hrdinou, který by tentokrát figuroval jako nejlepší detektiv na světě. Detektivky jsme se skutečně taky dočkali, ale nemá vlastně absolutně žádné napětí a nikam nesměřuje. Film má jako takhle skvělou práci s kamerou, světly, má skvěle zpracované a zahrané postavy a soundtrack k tomu sedí... jenže příběh je zívačka. Batman jenom hodí jednu stopu za druhou, Hádankář má pořád náskok a ve výsledku taky vyhraje, což by se u prvního filmu, kdy Báťu vidíme konečně i jako inteligentního detektiva, nemělo stát. Tvůrci zde navíc šli trochu cestou Spider-Mana: Homecomingu, takže upozadili věci, co známe a soustředili se na jiné aspekty netopýřího světa. Do pozadí se tak dostane samotný Bruce, jeho vztah s Alfredem i civilní život detektiva Gordona... ten tu figuruje vlastně jenom jako Watson k okřídlenému Sherlockovi a vlastně nic moc nedělá. Uvidíme, kam nás zavede sequel a milion spin-off seriálů, které vzniknou. Tučňák a další postavy zpracovali dobře a třeba budou samostatně fungovat lépe. Tomuhle filmu ale dávám 65%

 • 80%
  0
  0
  7. 3. 2022
  kknk2 (2197 bodů)

  Opravdu jsem nečekala, že u mě nový Batman tak zaboduje. Mé skepse vůči Pattinsonovi v hlavní roli, Catwoman a Alfredovi se okamžitě rozplynuly, navíc se mi zamlouvá i permanentně zachmuřená verze Bruce Waynea a samozřejmě nezapomenutelný záporák. Po technické stránce vidím největší plus v kameře a celkové stylizaci – impozantní a zároveň surové. Po 14 letech konečně hraný Batman, co nedělá ostudu.

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2022
  lukas (1365 bodů)

  Batman s Robertem Pattinsonem snese srovnání s dosud nepřekonanou trilogií Christophera Nolana, což je pro novinku režiséra Matta Reevese jednoznačná pochvala. Atmosféra je výrazně naléhavější a úzkostnější než v Batman začíná (2005). O tom, co předcházelo přerodu Bruce Waynea v Batmana, se toho příliš nedozvíme. Tvůrci se soustředí primárně na řádění psychopatického Hádankáře/Riddlera (Paul Dano), jehož krvavé kousky, postupy a hrátky s Batmanem a policií se nesou v duchu různých thrillerů a hororů se sériovými vrahy.

Hodnocení a recenze The Batman

81 86 ?
jak hlasovat?
 • ondrej-ondrej 100%
 • dominik11 100%
 • RadimH 90%
 • Meky 45%
 • 1nikis1 85%
 • Mrykodaj 60%
 • Trable 80%
 • frantisek-navorka 80%
 • Tedy 60%
 • Riverdon 65%
všechna hodnocení (37)

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 13 v žebříčku uživatele homedo
2. místo z 8 v žebříčku uživatele Svany