The Conjuring (USA)
USA USA
112 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Na základě skutečného případu Warrenových.

Obsah

:
Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první - ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „The Conjuring“, natočený podle více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
Chad Hayes Carey Hayes

Herci

:
Vera Farmiga Patrick Wilson Lili Taylor Ron Livingston Shanley Caswell ...
Premiéra: 25. 7. 2013
Distributor: Warner
DVD: 4. 12. 2013
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (32964 bodů)

  Po Insidious opět trefa do černého!. Wan prostě své řemeslo umí a v této hororové lahůdce to znovu dokázal. Film založený na "skutečných" událostech,který odkrývá snad jeden z nejděsivějších případu co kdy Ed a Loraine Warrenovi řešili. Člověk si říká jestli má tohle aspoň sebemenší reálný základ,tak jsou ti Warrenovi normální? Kdo by chtěl dělat takovou práci? Já myslím,že nikdo. Ale zpět k filmu. Wan skvěle buduje atmosféru podloženou skřípěním houslím a záběry kamer,které scénu zabírají z těch nepříjemnějších pozic. Filmu se nedá vůbec nic vytknout. Na minutu přesně načasované lekačky a ideálně vybraná ústřední dvojce v podobě Very Farmiga a Patricka Wilsona. Děsivé a dokonalé 90%

 • 85%
  0
  0
  17. 2. 2015
  sabule (13090 bodů)

  Je to slušná lekačka i když filmů s domem plným duchů je už spousta,ale po delší době zase novější horor u kterého se nenudíte,nebo u něj neusnete.

 • 80%
  0
  0
  28. 6. 2016
  martin-mickey-stusak (12123 bodů)

  Snímek v podstatě spojuje dvě velice známé dějové linky do sebe a tím je motiv strašidelného domu a vymítání ďábla. A nedopadlo to zle. Sice je to už po všech těch filmových zpracováních značně předvídatelné, ale proč si tím kazit zážitek. Prostě vypnout a myslet je na toto. Dějství se rozběhne nevinně a po seznámení všech patřičných postav se začne atmosféra pomalu zahušťovat a dramaticky zatemňovat, až se dočkáme nervydrásajícího finále, které pochopitelně skončí tak, jak skončit má. Příběh sleduje paranormální vyšetřovatele a oběti, čímž dosáhne úroveň intenzity a děsivosti. Snímek je na velmi vysoké úrovni a nelze tomu nic upřít. Takže zhasnout všechna světla, naprostý klid a zapnout Play. Do rozsvícení lampičky dávám dvacet minut.

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (11558 bodů)

  Démon, který se ve filmu objeví, patří mezi nejhrůznější zjevení, jež se dle mého soudu podařilo dostat na filmové plátno, a nebál bych se jít ještě dál. Wanovy režisérské schopnosti totiž film pasují mezi elitní členy horrorové rodiny tvořený snímky – „Kruh“, „Osvícení“, „Vymítač ďábla“ a „The Haunting“. Snímek má podobu moderního horroru pro současnou sekulární společnost, která velmi často zapomíná, že existují kromě stavu bankovního účtu i jiné věci mezi nebem a zemím, kterým je úplně fuk, že ráno vstáváte do práce nebo věšíte prádlo.

 • 50%
  0
  0
  25. 1. 2018
  Danny F. (10977 bodů)

  Co dodat? Ničím zajímavý. Snaha se však cení.

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2016
  lamps (10550 bodů)

  Důkladná lekce vymítání a komunikace s ošklivými přízraky po tisící prvé, tentokráte ovšem pro změnu kreativně natočená, ďábelsky dobře zahraná a místy dokonce i nefalšovaně strrrašidelná. Wan ve výsledku vlastně není nijak originální a hlavně první půlka je víceméně jen napínavým slepencem osvědčených klišé přesyceným odkazy na Dětskou hru, Hitchcockovy Ptáky a stovky filmů s vrzajícími dveřmi, posedlou noční hodinou a imaginárním kamarádem nejmladšího děvčátka. V čem však pan režisér opět triumfuje, je stejně jako v Insidious mrazivé zpracování jednotlivých bubáčích scén- žádné laciné lekačky, nýbrž trpělivě šponované napětí a brnkání na divákovy nervy, v kterém se Wan očividně vyžívá a ždímá i z nechutně ohraných momentů zcela novou krev (výborná postelová scéna). Oslavné recenze asi dohnaly má očekáváni až příliš vysoko, ale i tak musím uznat, že Wan má své řemeslo pevně v malíku a v současnosti je snad jediný, kdo dokáže soustavně natáčet zábavné a divácky úspěšné horory. Jen ať vydrží :-)

 • 100%
  0
  0
  1. 1. 2014
  headhunter (9722 bodů)

  ...zimomriavky... né, jedoun, ale hóóodně krát ;-)...
  Moc gut horror - duchařina... Po dlóoouhé době*

 • 30%
  0
  0
  23. 1. 2017
  Pas (5616 bodů)

  Hororová mozaika poskládaná dohromady z různých snímků. Od Čarodějek ze Salemu(1957) přes Hitchckockovy Ptáky(1963) až po Vymítače ďábla(1973). Říznutá dokumentárním stylem o životě a působení Eda a Lorraine Warrenových.Režisér James Wan s těmito prvky však pracuje volně a v zásadě docela zajímavým způsobem, jako totální vykrádačku bych to nedefinoval, jako inspiraci rozhodně ano.Rodina dálkového řidiče zakoupí od banky v odlehlé oblasti dům o jehož temné minulosti jim není nic známo a tak hned po příjezdu se začínají dít podivné věci a zlo začíná své rejdy. Obyvatelé domu se za chvíli zorientují , že se nejedná jen o meluzínu v komíně a paní domácí navštíví přednášku E+L Warrenových.Co se bude dít dál divák tuší ale rád se nechá překvapit...Na vcelku malé ploše jednoho domu rozehrává Wan docela zajímavou podívanou která je svým způsobem i docela uvěřitelná a postavy se nechovají jako naprostí idioti . Ráz i atmosféru 70. let minulého století neničí mobilní telefony ani internet a tak všichni zůčastnění musí makat na likvidaci démona takřikajích za své.Pokud připustíme, že jsou na tomto světě věci které jsme zatím nepoznali či nepochopili což nám film docela umně předkládá pak je to docela slušná zábava v klidu domova. Silnější hudební motiv by se jistě hodil jakož i lepší popis toho proč zrovna tento dům , za čtyři hvězdy na duchařinu docela koukatelné.

 • 80%
  0
  0
  17. 9. 2013
  Standa. (5602 bodů)

  Nejděsivější horor, co jsem za posledních minimálně 10 let viděl! Jasně, že asi víc, než půlka byla přitažená za vlasy a vycucaná z prstu, ale i tak. Po dlouhý době jsem byl v kině na kvalitním hororu. Opravdu hodně strašidelná podívaná.

 • 80%
  2
  0
  6. 2. 2017
  JosefTomas (4944 bodů)

  Dnešní horory už nevědí, jak má horor vypadat. Snaží se vás vylekat, ale nejde mu to. Naštěstí se zde sešlo tolik zkušených tvůrců, že jsem v jiný výsledek tohoto filmu ani nedoufal. Film vás hned dostane a do konce vás nenechá vydechnout. Napětí graduje a do poslední minuty vlastně ani nevíte, zda-li to skončí dobře či špatně.

 • 100%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3536 bodů)

  Skvěle povedená duchařina se skvělým obsazením.Film navíc pto člověka který miluje horory je spřekvapením jeden z(ale spoň pro mě) skvělý protože jde o duchařinu podle staré školy a umí vyděsit i po několikaté i kvůly parádní hudbě zkrátka jeden z nejlepších hororů poslední doby.

 • 90%
  1
  0
  11. 6. 2017
  Chimpanzee21 (3169 bodů)

  Úžasné, jak po příběhové stránce, tak i po hororové stránce. Sice si nemyslím, že se to doopravdy stalo, ale určitě jeden z nejlepších hororů, který jsem viděl. Nejvíc se mi stejně líbilo, jak si ten "démon" s těma lidma hrál :) ---> Pokud se nemáte na co večer kouknout a chcete se trochu vylekat ---> vřele doporučuji.

 • 100%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2429 bodů)

  Pro mě horor roku společně s ,,Mama,, (lepší jsem letos neviděl). Vše co jsem očekával bylo splněno. James Wan natočil další skvělý kousek a to že tam dosadil Patricka Wilsona udělal jen dobře... Děj byl dobře vymyšlen i dobře zpracován a zahrán. Hodně scén při kterých běhal mráz po zádech bylo, takže spokojenost. Paráda!!!!!

 • 90%
  0
  0
  18. 12. 2013
  6thSun (1150 bodů)

  Oba díly Insidious pro mě byly víc komedií než hororem, o to větší překvapením se pro mě stal tento Wanův kousek, jenž je dost možná nejlepším žánrovým počinem roku.

 • 100%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1039 bodů)

  Wan vzal atmosféru 80.-90. let s technikou 21. století a vyšla z toho absolutní bomba. Žádné potoky krve, žádné drastické scény, ale stejně je to jeden z nejsilnějších hororů poslední doby. Pro mě osobně předčilo i Wanovo Insidious. Skvělá hra zvuků, perfektní lekačky, a super Patrick Wilson , který doufám se i nadále bude objevovat ve Wanovo dalších dílech.

 • 100%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (965 bodů)

  Byl jsem tímto filmem upranýřován do domu posedlého ďáblem, signum diabolicum vyvěralo z každé zdi dechem zkaženého masa. Chlad obestíral moje tělo rozpumpované do té doby radostným životem. Strach vibroval v každém kousku mé nicotnosti a doufal v boží zázrak. Mé modlitby byly směřovány ke svatému Michaelovi doufaje v jeho pomoc a ochranu. Mával jsem krucifixem, kropil démona svěcenou vodou i odříkal exorcistickou modlitbu Crux sancta sit mihi lux / Non draco sit mihi dux. Vade retro satana / Nunquam suade mihi vana. Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas. (Svatý kříž ať je mi světlem / a drak ať není mým vůdcem. Odstup, Satane, / nepokoušej mne marnostmi. To, co nabízíš, je zlé / sám vypij svého jedu.). Teď únavou klesl já v zem, nabíraje dalších sil neb v zajetí démonů jsem a rád bych ještě chvíli žil. Amen.

 • 75%
  0
  0
  20. 5. 2014
  Innuendo (883 bodů)

  Tvůrce Saw I si opět zařádil a myslím, že náhradní spoďáry potřebovala nejen "místní mládež" ale i veteráni, co už viděli ledacos. Atmosféra dokonalá, a takhle narvané kino (Světozor) jsem už dlouho nezažil. Skvělý zážitek.

 • 90%
  0
  0
  18. 2. 2016
  Peter12 (819 bodů)

  Nič nového pod slnkom, všetko alebo skoro všetko v tomto filme už niekde bolo. Ale tu mi to vobec nevadilo, naopak krásne to zapadalo do seba. Už ten začiatok z tou hnusnou bábikou ma vystrašil, lebo filmom ako Chucky sa vyhýbam. Ale to bol iný príbeh. J.Wan je majster, z takéhoto námetu urobil veľdielo na, ktoré sa tak ľahko nezabudne. Aj lakačky boli zaujímave, hlavne ma zaujala tá čo vešala prádlo a odvialo jej plachtu a zastavila sa na nejakej osobe.Či je to podla skutočnej udalosti alebo nie to ma nezaujíma ale je to precízne natočená ducharina, ktorá poslednej dobe nemá konkurenciu.

 • 85%
  0
  0
  11. 12. 2014
  evana (682 bodů)

  Konečně po dlouhé době podařený horor. Spousty děsivých a lekavých scén, zajímavý a look 80.let, žádné zbytečné hektolitry krve, děsivost je založena naopak spíš na atmosféře, dobře natočené, místy šel mráz po zádech. Herecké obsazení slušné. Patrickovi podobné role sedí jako ulité, viz. Insidious. Skvělý hororvý kino zážitek, celý Světozor to prožíval stejně.

 • 90%
  0
  0
  21. 11. 2013
  Jiza (493 bodů)

  Já teda nechápu co je na tom filmu tak strašidelného, nebo jsem již tak otrkaná? Film se mi líbil ale jako nejstrašidelnější film bych ho asi neoznačila :-)

 • 75%
  0
  0
  9. 6. 2016
  Pája DJ (461 bodů)

  Po delší době opět horor, na který jsem se podíval až do konce. Hlavním argumentem byl reálný základ samotného příběhu i hodnocení, které si tento první díl zajímavé "duchařiny" zasloužil :o) Po pravdě řečeno, jsem čekal trochu něco jiné a určitý posun dál, ale na druhou stranu klobouk dolů, že se film drží své skutečné předlohy.

 • 95%
  0
  0
  6. 4. 2014
  Batista (445 bodů)

  Jelikož milovník hororů, jsem se na dílo Jamese Wana velice těšil. A V zajetí demonů bylo velmi podařené. Viděno v kině s kamarádem, který horory nemusí, ale něco slíbil, tak to musel splnit :D. Bál se...

  • Atmosféra
  • Lekačky
  • 65%
   0
   0
   9. 6. 2016
   Judinka (420 bodů)

   Film jsem dokoukala až na podruhé a za světla :o) vřele doporučuji, neboť je to opravdu lepší. S ohledem na mnohé komentáře a procenta uživatelů, jsem ale čekala trochu něco jiného a nikoliv tak klasický horor. Uvidíme, co přinese druhý díl.

  • 90%
   0
   0
   14. 7. 2016
   wtemplar (379 bodů)

   Pravděpodobně to nejlepší, co hororový žánr může nabídnout za posledních deset, možná dvacet let. Na rozdíl od jiných filmů v žánru zde neteče krev proudem, ale sází se na atmosféru, hudbu, střih, efekty a v neposlední řadě herecké výkony. James Wan je aktuální špička v oboru, více takových filmů.

  • 100%
   0
   0
   14. 2. 2017
   byland (309 bodů)

   Konečně HOROR jak se patří! Lekačky, husí kůže. Vše co patří do skvělého hororu!! The Conjuring rozhodně není bez chyb, ale protože je po většinu času mrazivý, děsivý a nejednou dokonce adrenalinový, leccos se mu dá odpustit. Film je podle skutečných událostí a to mě děsí už jen při pomyšlení na to, že se to opravdu dělo.

  • 90%
   0
   0
   4. 5. 2015
   Verush (230 bodů)

   Na tenhle film jsem čekala už od té doby, co se o něm začalo mluvit a těšila se taky dost.. A právem.. Wan se opět ukázal jako horror master.. :D Skvělé lekačky, doplněné odpovídající hudbou z toho udělali prvotřídní záležitost.. Jednu* srážím za konec, to byla, podle mě, chyba.. :)

  • 95%
   0
   0
   12. 12. 2013
   navrc.007 (189 bodů)

   V současnosti nejlepší horor, příběh dle skutečnosti, hudba parádní. Doporučuju !

  • 35%
   0
   0
   16. 5. 2014
   Vitouch (165 bodů)

   Film se mi líbil, ale nebyl moc strašidelný no :(

  • 95%
   0
   0
   14. 7. 2016
   Mikeblackie (113 bodů)

   Výborná záležitost....kdo rád horory, tak povinnost. Film se sice neobejde bez uz leta zabehnutych klise...strasidelny dum, duchove, exorcismus....ale lekacky funguji, atmosfera by se dala krajet na platky, tudiz lze doporucit ke shlednuti. Samosebou v pritomnosti lekavych dam. :)

  • 90%
   0
   0
   13. 3. 2014
   mirekvydra (100 bodů)

   Po dlouhé době horror, který se může nazývat horrorem. Pomalu houstnoucí atmosféra vyústěná v závěrečné vymítačské finále nemá chybu. Již teď jsem v napjatém očekávání druhéhu dílu. Skvěle odvedná filmová práce. Od dob Kruhu konečně horror, který tento filmový žánr zase oživil.

  1 2 dalsi posledni
  82 71 ?
  • lenka-fojtova 50%
  • Pacman 70%
  • Danny F. 50%
  • anderiv 85%
  • radek svadla 85%
  • zabak95 95%
  • Mondyes 100%
  • natka-machanova 90%
  • jarv 70%
  • leila-ahmadzai 80%
  všechna hodnocení (253)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele byland
  14. místo z 34 v žebříčku uživatele Togl
  19. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
  19. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
  22. místo z 46 v žebříčku uživatele saboter
  45. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  47. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
  207. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
  3. místo z 3 v žebříčku uživatele killer
  6. místo z 11 v žebříčku uživatele Peter12
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: