The Astral (USA, pracovní název)
« další názvy »
USA USA
103 minut

Žánry

:
Fantasy, Horor, Thriller, Gotický, Nezávislý, Série/Franchise

Obsah

:
Horor Insidious vypráví o mladé rodině a jejich synovi, který po svém otci zdědil jistou velice zvláštní schopnost - dokáže opustit fyzické tělo a cestovat více »« méně

Režie

:
James Wan

Scénář

:
Leigh Whannell

Herci

:
Patrick Wilson Rose Byrne Ty Simpkins Lin Shaye Leigh Whannell ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Insidious. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Insidious myslíte! K 23. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28156 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Insidious


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2017
  Brenan88 (45807 bodů)

  Pamatuji si,že když se snímek objevil,tak byl velmi nevýrazný a ještě nějakou dobu se o něm moc nemluvilo a český dabing k němu byl k nedohlednu. Těžko říct zda se ho dnes už dočkal. Nechápu jak tak výborný horor mohl být přehlížený. James Wan je vynikající vypravěč a řemeslník. Po technické stránce se nedá vůbec nic vytknout. Lekačky fungují,atmosféra je správně temná a mrazivá a napětí by se dalo krájet. Samotnou kategorií jsou masky,které vypadají výborně. Nápad s astrální projekcí kvituji,protože zas je to něco nového neokoukaného. Za mne rozhodně super!

 • 100%
  1
  0
  16. 8. 2015
  martin-mickey-stusak (26143 bodů)

  Tento mysteriozní horor sice důmyslně využívá zavedenou šablonu od éry 'Poltergeistu', avšak hrdě si jde svou nápaditou cestou a to opravdovou cestou plnou hrůzy a strachu. Využívá toho vskutku velkolepě a byť jsou motivy poměrně známé, svého účelu dosáhne. Velmi jednoduchý v ničem nenáročný příběh se vyvíjí volně se stále houstnoucí atmosférou, která je velmi dobře podporována do morku kostí se vtírající hudbou, z jehož použití na těch správných místech by mě i Alfréd Hitchcock radost. Kdo chce zažít během sledování strach nebo alespoň minimálně nervozitu, doporučuji snímek sledovat pozdě v noci o samotě za tmy a nejlépe se sluchátkama na uších. Tohle už poměrně dlouho žádný jiný podobně zaměřený hororový snímek nedokázal a tak se jedná takřka o raritu svého žánru a to bez použití krve a hromady mrtvol. Jasný důkaz toho, že i z mála se dá udělat hodně.

 • 75%
  0
  0
  18. 6. 2022
  Pete69 (21156 bodů)

  Výživná duchařina, která je pro mě ještě stravitelná. První dvě třetiny filmu byly skvělé, hutná atmosféra, tajemno a klasické hororové lekačky i napínavé scény. Poslední třetina, kdy se vše vyjasnilo už mě tolik nebrala. Jako celek ale velmi slušný mysteriózní film/horor.

 • 90%
  0
  0
  8. 1. 2017
  Sheldon (16026 bodů)

  Žánrově převratný horror, který navozuje atmosféru zdánlivě jednoduchými prostředky, ale kde z toho opravdová husina. Velká klika je v obsazení hlavních rolí Patrickem Wilsonem a Rose Byrne. Paranormálno, rodinný horror a nečekaně abstraktní závěr skutečně vyděsí. Bravo.

 • 70%
  0
  0
  19. 7. 2017
  lamps (14894 bodů)

  Poměrně intenzivní a strašidelná duchařina, která si z prověřených žánrových prvků vzala jen to nejlepší, co divák vždycky zaručeně a rád zbaští. Scénář je sice slabší (vymyslete také v dnešní době originální horor), ale s formou si James Wan skutečně náramně pohrál a jeho nápaditá režie nenechává prakticky po celou dobu možnost k vydechnutí. Také herci jsou velmi dobří, atmosféra mrazivá a znepokojivá a hudba dostatečně výrazná, aby lekací scény pěkně podbarvila a zesílila jejich účinek. A kdybych řekl, že mi při závěrečné scéně nepřebíhal mráz po zádech, lhal bych jako když tiskne.. :)

 • 60%
  0
  0
  19. 6. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Dějově povedené a nějaké mrazení tento horor taky nabídne. Zápletka jaksi už omletá, ale své kouzlo má. Jen trochu toho napětí by mohlo být více.

 • 60%
  0
  0
  22. 12. 2014
  cerfik (7271 bodů)

  Nebejt tam ty dva blbouni s baterkama a různejma udělátkama s jejich neskutečnejma grimasama a proslovy, co mě opravdu pobavili, tak dám ještě míň. Ta bába co přišla po nich byla už více než přehrávajícně trapná. U těch dvou gíků jsem se fakt bavil. Jinak nutno říci, že kdybych to neviděl nic moc se nestalo. Celá ta věc je tak převrácená a postavená na hlavu, že se ani nedá brát vážně, že to pro mě byla místy komedie.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Po dlouhé době mi šel mráz po zádech!! a jak už to tak bejvá, konec je opět otevřenej, ale já se bez sequel popř. prequel rád obejdu.

 • 85%
  2
  0
  15. 9. 2017
  Chimpanzee21 (3857 bodů)

  Tenhle film určitě patří k těm lepším hororům. Je vidět že tvůrce V zajetí démonů moc daleko nešel. Každopádně nápad zajímavý, efekty dobré, prostředí skvělé a zároveň povedené lekačky. Ovšem nesmíme zapomenout na pár nelogických scén a jednu nevysvětlenou věc (kdy je ostatní vidí a kdy ne).

 • 85%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3561 bodů)

  Perfektní horor.

 • 85%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3341 bodů)

  Po dlouhé době dávám vysoké hodnocení v tomhle žánru!..stálo to opravdu za to.První scény jsou natolik pohlcující strachem,že nedýchám a nechám se unášet tísnivým napětím a dokonalým ZVUKEM,který je prvotřídní.Řemeslo Wana je dokonale natočeno a zahráno,nechybí sebemenší chyba v první polovině snímku,který je strachem na úrovni spanělských d'áblů REC.Vše odehrávající se v domě je na 4*,průběh v jiné dimenzi je slabší,ale i tak velmi dobrá chut'ovka na noční hodiny - samozdřejmě v originálu.........!

 • 55%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Téměr prázdný film, ve kterém, vyjma pár lekaček, vůbec nic není.

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2016
  Fxxx (1411 bodů)

  Vydatná inspirace Paranormal Activity, ale místo otravných blairwitchovských kamer to zvolilo klasický filmový přístup. Tudíž je to mnohem strašidelnější. V rolích rodičů se objevili překvapivě dobří a známí herci, což je fajn. Ke konci už to začínalo připomínat spíš Noční můru z Elm Street, ale místo hláškujícího Freddyho je tu čert a stařena. Kdybych na to koukal v noci sám, tak bych se fakt hodně bál.

 • 75%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (1104 bodů)

  Další z příjemných překvapení tohoto roku. Poslední dobou vznikají hlavně horory říznuté thrillerem. Mix těchto velmi příbuzných žánru ale mnohokrát skončí špatně. Insidious je (konečně) čistý horor, se všemi prvky, které tento žánr dělá tak oblíbeným a žádaným. Atmosféra a napětí se drží na solidní úrovni. Typický námět postupně sklouzává nečekaným směrem a z efektních "lekaček" se ke konci posouváme do jiné dimenze - světa nářků a zloby. V pořádku, děj graduje a z mála se stává hodně, ale na mě je už konec trochu překombinovaný a lehce se utápí vlastní tíhou. Snímek není nijak výjimečný, to z něj dělá až zpracování Jamesem Wanem. Prvky, které se jiní režiséři učí, on už má vštěpené a jeho přínos do tohoto žánru je velice pozitivní. Rovněž výběr Patricka Wilsona a Rose Byrne - dvou "mladých" a nadějných herců je dobrým tahem. Závěr? Konečně čistokrevný horor se všemi prvky, kterými se má tento žánr vyznačovat.

 • 60%
  0
  0
  18. 2. 2016
  Peter12 (810 bodů)

  Po vynikajúcom The Conjuring som nečakal, že by tento film bol tak dobrý a ani nebol. Pozeral som ho v noci a navodil slušnú atmosféru aj pár ľakačiek bolo dosť dobrých. Ale bolo tam par absurdít, ktoré v duchárskom horore nemôžem prepáčiť. Keď sa prenesiem nad tou pointou o astrálnom cestovaní, ktorá ma vobec nezaujala. A keď na scénu prišli dvaja sráči aj z matkou a začali robiť seansu z plynovou maskou, tak to už bolo aj na mňa moc. Vyzeralo to dosť grotesktné a nie zaujímavo. Sa mi zdalo, že už nevedia čo majú vymyslieť, tak vymysleli takúto stupiditu. Podla mňa to tento krát J. Wanovi nevyšlo, keby sa uberal trocha iným smerom, mohlo to byt zaujímavejšie.

 • 35%
  0
  0
  31. 12. 2014
  mr.hack (742 bodů)

  Taky marně přemýšlíte odkud čertíka Bertíka znáte? Já vám to řeknu – jedná se o sexuálního ďábla z reklamy na Clavin. Jestli tento přípravek však funguje stejně, jako čertík s opravdu vytříbeným hudebním vkusem straší, tak je mi jeho uživatelů upřímně líto. Čertík si může brousit drápky, či ukazovat kopýtko jak chce, ale ten mrazivý pocit, který mam u hororů tak rád se u mě neobjeví. Naopak, pokud si vzpomenu na další nezapomenutelnou scénu s plynovou maskou, pardon… vlastně s komunikátorem s jiným světem, tak se mi chce smát ještě dnes. 35% dávám alespoň za nápad a snahu.

 • 40%
  0
  0
  24. 10. 2018
  Planturel (208 bodů)

  Byť jsem fanoušek hororů a těch "duchařských" obzvláště, k tomuto filmu jsem se dostal až před několika dny. Po přečtení všech (převážně velmi pozitivních) ohlasů jsem usedal před obrazovku s velkými očekáváními. O to větší bylo, bohužel, moje zklamání. Opravdu, marně pátrám v paměti, kdy se mi stalo, že bych při sledování hororu ani jednou nepocítil alespoň malý záchvěv napětí. Musím s politováním konstatovat, že právě tento film je pomyslnou první vlaštovkou. Z mého pohledu se jedná o klasický příběh duchařiny - rodina se stěhuje do nového domu a tam se začnou dít podivné věci způsobené paranormálními aktivitami - ovšem bez jakékoliv přidané hodnoty, bez skutečného pocitu vnitřního napětí z ukrytého děsu. Asi jsem schopen odpustit explicitní odkazy na klasiky hororu (např. Shining apod.), ale už se mi hůře srovnává s tím, když hlavní "děs" - démon na mě působí spíše komicky než hrůzostrašně. Jediné, co shledávám odlišným od běžného schématu a zajímavým, je myšlenka existence "běsů" nezávisle na místě, kdy rodina si ji přenáší do nového domu, ale to je pro mě opravdu málo. Nevím, zda to bylo mým momentálním rozpoložením, ale neutrálně (a místy až komicky) na mě působily i obrazy zásvětí a ke konci filmu jsem se opravdu nudil. Je mi to opravdu líto, ale tento film mě ničím nezaujal.

 • 95%
  0
  0
  8. 3. 2014
  Pepa Nevrkrakr (142 bodů)

  • Teprve včera jsem viděl Wanův film a byl jsem velmi mile překvapen, po dlouhé době jeden z velmi dobře natočených duchařských filmů..chvilkama mi běhal mráz po zádech, mělo to výborný nápad a skvělé zpracování...komfortní střih a kamera, která dodávala filmu na preciznosti zpracování...dobře jsem se bavil..
  • 75%
   0
   0
   10. 6. 2016
   Adél (80 bodů)

   Super horor, který mě rozhodně bavil. Bylo tam spoustu scén, které jsem vůbec nečekala a těším se až zhlédnu druhý díl, protože děj je opravdu napínavý. Je pravda, že ale některé scény mi přišly až sci-fi a moc se mi do toho hororu nehodily. I tak se ale těším až zkouknu další díl.

  • 0
   0
   12. 5. 2016
   Host
   Host

   Cerfik vy mate debilni nazory kde chcete v hororu hledat logiku jak horor muze bejt postavenej na hlavu v cem chcete brat horor vážně :-D horor je vždycky vymyšlenej :-D V cem tam Lin shaye prehravala celou dobu vysvetlovala co se deje neprislo by mi ze by se opakovala :-Da proc ty dva sou vtipny proto ze by se zase nasla vase debilni kritika od lidi ze ten film je moc vazny lidem se nikdo nezavdeci narozdil od jinejch hororu je tohle budouci kult originalni film astralni cestovani nikde v zadnym filmu nebylo taky me prekvapi kdyz lidi pisou nic novyho jo aha tak je i dalsich sto filmu kde je astralni cestovani film je originalni.O atmofere ani nemluvit primo dokonala herci skvelej vyber pro me film nema chybu. Presne to se mi libi stara skola nejlepsi horory Insidious muze konkurovat jenom jeho bratr V zajeti demonu ale insidious byl prvni tak ze pro me jeste lepsi nez v zajeti demonu kdybych moch dam 1000 procent takhle se tocej dokonaly horory film nenudi ani minutu a napina az do prehnaneho konce hudba skvela proc takova desiva hudba neni ve vice hororech.

  Hodnocení a recenze Insidious

  75 ? ?
  jak hlasovat?
  • gomacabeza 75%
  • Pete69 75%
  • Sejby 100%
  • 1nikis1 75%
  • Mikik4444 100%
  • Renfield 65%
  • jiri-pohorelsky 70%
  • jakub-fabry 75%
  • Senn 100%
  • lenka-fojtova 95%
  všechna hodnocení (108)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 3 v žebříčku uživatele killer
  3. místo z 7 v žebříčku uživatele anna-kuklova
  90. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
  258. místo z 604 v žebříčku uživatele Mikik4444
  5. místo z 6 v žebříčku uživatele anna-kuklova