Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Velká Británie, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
141 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriozní, Rodinný, Adaptace knižní, Blockbuster, Dětský, Gotický, Retro, Série/Franchise, Teenagerský
Motto: I třetí rok ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude plný překvapení a nebezpečí…

Obsah

:
Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodiny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel více »« méně

Režie

:
Alfonso Cuarón

Scénář

:
J. K. Rowling Steve Kloves

Herci

:
Daniel Radcliffe Rupert Grint Emma Watson Gary Oldman Michael Gambon ...

Podívej se na Harry Potter a vězeň z Azkabanu online!

Přehrát online O2
Premiéra: 10. 6. 2004
DVD: 24. 11. 2004
Jste na stránce filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu myslíte! K 30. listopadu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27814 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  25. 8. 2017
  Brenan88 (44291 bodů)

  O poznání vyzrálejší a dospělejší díl než ty předchozí,přesto však neztrácí typické Potterovské kouzlo,které mne už v úvodním díle očarovalo. Vězeň z Azkabanu je temnou podívanou,které dospělé publikum nadchne a dětské trochu poděsí. Příběhově patří právě tento díl mezi mé nejoblíbenější. Efekty a herci absolutně nejlepší!

 • 90%
  1
  0
  16. 2. 2018
  martin-mickey-stusak (24153 bodů)

  Harrymu Potterovi a ostatním již je třináct let. Inu, léta pokročila a tak je potřeba pokročit i v jejich dalších dobrodružství. Třetí snímek je zase o něco více fantasy, avšak přeci jen se tvůrci ještě dosti drželi na uzdě. Ono i tak si dali na snímku dost práce a je to znát. Obsáhlou knihu převést do filmového scénáře není nic jednoduchého, ale viditelně se s tím poprali dobře. Knižní nadšence samozřejmě neuspokojí, ale film jako doplněk ke knize prostě funguje. Scénář je pevný, srozumitelný a kupodivu i přes rozumné tempo není hluchého místa. Na konci se možná v ději, kde se posouvá čas, sice někdo může ztratit, ale to chce jen více pozornosti. Takže co tu máme. Z vězení uprchl nebezpečný čaroděj, což přirozeně vyvolá obavy a strach. Ale je všechno tak, jak se jeví? Inu, to by nebyl Harry, Hermiona a Ron, aby se tomu zase nepodívali na kloub. Třetí dobrodružství v plné parádě a opět ve dlouhé stopáži. Ano, snímek má tradičně přes dvě hodiny a to se do dějství ještě ani všechno z knihy přenést nepovedlo.

 • 70%
  1
  0
  4. 11. 2017
  Pete69 (17072 bodů)

  Harry Potter, o tom se dá napsat jen málo, co už někdo neřekl. Tento díl už není tak dětský a začíná být pořádně temný.

 • 90%
  2
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14785 bodů)

  Columbusovo vyloženě rodinné pojetí v prvních dvou dílech mě dokonale ošálilo, takže tomuto vystřízlivění směrem k ponurejším a akčnějším pokračování jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Ovšem po druhém, třetím a konečně i čtvrtém shlédnutí jsem nucen uznat, že Alfonso Cuarón odvedl skvělou práci a posunul celou sérii strašně moc dopředu. Tytam jsou nevinné tvářičky mladičkých studentů, humor věnovaný povětšinou mladšímu publiku a kouzelné prostředí nádherného bradavického hradu. Vězeň z Azkabanu nabízí v prvé řadě působivou dobrodružnou podívanou, filmařsky dokonale zvládnutou a gradovanou a především výborně zahranou( trio Thewlis, Oldman a Rickman rulez!!) . Cuarón k tomu navíc nepotřebuje papouškovat literární předlohu slovo od slova a odstavec po odstavci, nýbrž mu stačí vložit do příběhu i notnou dávku své vlastní fantazie, obestřít ji úchvatnými efekty, Williamsovou hudbou, velmi deprimujícím prostředím a samozřejmě chrchlajícími a nelítostnými mozkomory, na něž žádný neviditelný plášť neplatí, a máme to. Nejen úžasné převedení literárního díla na plátno, ale třeba závěrečná půlhodinka patří k tomu vůbec nejlepšímu, co kdy bylo v rámci fantasy žánru natočeno. Cuarón je frajer a zřejmě jeden z nejperspektivnějších tvůrců do budoucnosti..

 • 85%
  1
  0
  6. 8. 2017
  Danny F. (11134 bodů)

  Zajímavější, dospělejší, vyzrálejší a příjemně koukatelnější než předchozí díly.

 • 85%
  3
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (7710 bodů)

  Absolutní bomba, nejlepší díl celé série, tak promyšleně vyprávěný příběh dlouho nepamatuji.

 • 80%
  1
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Další díl Harryho Pottera je velmi povedeným snímkem, které tak nějak ukazuje, že už se nebude jednat ani tak o strašidelnější pohádku, ale že to J. K. Rowlingová myslí opravdu vážně, a celá série se časem dotočí. Celkově je tento díl skvěle upraven a dokonalým přepisem knihy...

 • 95%
  1
  0
  20. 7. 2015
  evismaior (3807 bodů)

  Podle mého názoru jeden z nejlepších dílů celé harrypotterovské série. Ona i knižní předloha je skvělá, třeba takové mozkomory dodnes považuji za nejpříšernější nadpřirozené bytosti a ve filmu z nich jde skutečně hrůza. Tenhle díl už skutečně není pohádka, takže oceňuji změnu režiséra a i Michael Gambon je v roli Brumbála po smrti pohádkového dědečka Richarda Harrise velmi dobrý. Proměnily se i Bradavice, jsou členitější, temnější jsou pak i jednotlivé záběry a rovněž hudba. Film se už nesnaží zkopírovat celou knihu, drží se jen hlavní dějové linky propojené navíc všudypřítomnými odkazy na ubíhající čas, o který nakonec jde ze všeho nejvíc. Perfektně odehrané nové postavy Remuse Lupina a Siriuse Blacka a i hlavní trio už herecky hodně dospělo. Klidně bych u tohoto filmu snesla i delšé stopáž. Paráda.

 • 95%
  1
  1
  20. 11. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Dalo by se řict že je vezeň z azkabanu nejlepší díl protože obsahově jde na naprostý jiný styl než před tím jenička a dvojka temné pojetí jí sluší a i herci naprosto excelují a strašidelná atmosféra je parádní je to zkrátka supr film a pkod steho este neviděly(očemš silně pochybijeme) tak by steto měli napravit.

 • 85%
  1
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3336 bodů)

  Třetí díl HP je pro mě zatím nejlepší co se týká výpravy a režie.Hudba a vizuální efekty jsou na velké úrovni a na režijní křeslo se posadil velký tvůrce Alfonso Cuarón,který mě připravil podnos s více dobrodružstvím,fantasy podívanou v čele s tradičním triem:Daniel Radcliffe,Rupert Grint a Emma Watson.Rodinná celovečerní podívaná do fantasy kouzelného světa s vynikajícím Williamsovým hudebním doprovodem. Přeji dobrou chut'.

 • 95%
  1
  0
  18. 1. 2014
  výfuk (2971 bodů)

  Asi se to dočtete v každém druhém komentáři, ale skutečně tento díl má dokonalou výpravu. Na rozdíl od pohádkové jedničky a dvojky, kde se touláme po hradě, nás nyní Alfonso zavede do neprobádaných koutů Bradavic. Třetí díl Harryho Pottera byl naprosto jiné kafe a myslím si, že tato filmová série je jedna z mála, která si měnit režiséry i způsob natáčení zaslouží a dokázala toho využít, protože se v podstatě měnil i děj... z jedničky jako z dětské pohádky se nakonec stalo až srdcervoucí a skorem brutální podívaná. Alfonso vytvořil novou škálu hranice, která mezi dvojkou a trojkou nepřeskočila klasicky o schod, ale o celé poschodí. To bylo to co jsem právě na trojce odsuzoval a nyní po jejím zhlédnutí po možná bůhví kolika letech, mám na tento díl snad nejlepší názor, jaký jsem mít mohl. Z toho se mi na tomto díle příčilo, jsem udělal přednost, která mě vedla k pětihvězdové ceně. Po tomto... by byl hřích Alfonsa alespoň neuvážit na post režiséra k Fantastická zvířata a kde je najít... kdyby zůstal alespoň do čtyřky... horší by to být nemohlo, což nás vede k tomu, že návrat Voldemorta ve čtyřce by byl asi 50x strhující než v rukách Newella.

 • 100%
  1
  0
  19. 12. 2014
  roque (2919 bodů)

  Ten začátek byl faktsuper, to jek Harry nafouknu Marge a ona pak lítá nad městem. Fakt super.
  Konečně se tam objevuje také Sírius, Harryho kmotr, konečně postava, která by fakt stála se o Harryho postarat.

  • Sirius
  • Klofan
  • ukazují více nových exteriérů
  • 90%
   1
   0
   2. 2. 2016
   HappyPiere (2773 bodů)

   Nejlepší díl série.

  • 100%
   0
   1
   13. 1. 2018
   nikol125 (2768 bodů)

   Ze série Harryho Pottera je toto můj nejoblíbenější díl a to asi kvůli kmotrovi Harryho, Siriusovi Blackovi.

   • Sirius Black
   • obraceč času
   • Pobertův plánek
   • Hermiony rána pěstí
   • mozkomorové
   • Azkaban
  • 100%
   1
   0
   31. 12. 2013
   alexik789 (2510 bodů)

   Jeden z nejlepších Harry Potterů vůbec. Předchozí dva díly byla taková pohádka, ale nyní nás Alfonso Cuarón zavedl do temnější doby. Perfektní mozkomorové, ani jsem si nemylela, že půjdou udělat, ale nakonec jsou lepší než jsem si je představovala. Vše je úžasné a já můžu jen dát palec nahoru.

  • 95%
   1
   0
   5. 5. 2013
   harry456 (2436 bodů)

   Alfonso Cuarón vytvořil lepší a temnější svět Harryho Pottera.
   Udělal skvělou atosféru a skvělé mozkomory.
   Skvělý herci: Gary Oldman, Daniel Radcliffe, Ema Watson, Rupert Grint.
   Alfoso vytvořil něco geniálního.
   Perfektní práce.

  • 70%
   0
   0
   6. 12. 2018
   LenkaVL (2327 bodů)

   A následuje třetí díl. Postavy už nejsou tak dětské. Maskérky se vyřádily, aby jim daly takový "puberťácký" zjev. Konečně nějaké pořádné kouzelné zvíře - Klofan je krásný.
   Tento díl je zase o něco temnější, než díl předchozí. Efekty nabírají na intenzitě.

   • potterovská série
   • triky
   • zvířata
   • 65%
    0
    0
    12. 2. 2013
    guestka (2303 bodů)

    proč mám z tohoto filmového dílu pocit, že se to celé odehrává na halloven

   • 100%
    1
    0
    9. 4. 2020
    tomlery (2141 bodů)

    Vzpomínám, jak tento díl byl první, který jsem viděl v kině. Prostě jsem jít musel. Pro mě to byla novinka, protože jsem knihu nečetl a netušil jsem, o čem film bude a neskutečně jsem ho žral od začátku do konce. Bylo to neskutečně famózní! To zpracování, ten příběh, ten nápad! Naprosto úžasné!

   • 95%
    0
    0
    8. 12. 2019
    Vurhor (2011 bodů)

    HBO GO mi nadělilo předčasnou vánoční nadílku v podobně všech dílů HP série (i s českým dabingem, který překonává originál), tudíž nějaké to chronologické opětovné zhlédnutí bylo nevyhnutelné. A po čerstvém zkouknutí trojky musím i nadále konstatovat, že se jedná o nejlepší díl série, který mi vždy zpříjemní den. Po příběhové stránce by se daly najít nějaké výtky, ale po čistě filmařské je to učiněné blaho, které mi potvrzuje, že Cuarón se na to neměl vybodnout a normálně v sérii pokračovat dál. Nejenom jeho režisérská ruka, ale také práce s kamerou je něco, čím si zcela strká do kapsy nějakého Yatese nebo Columba - skvěle si hraje se svými dlouhými a dynamickými záběry, díky kterým má divák pocit, že film a jeho děj jsou v pohybu. Nemluvě o těch pár krutopřísných záběrech typu projetí skleněným odrazem bubákovy skříně a zamrznutí rostlin z chladné přítomnosti mozkomorů. Skvěle pracuje s nastavováním správné atmosféry (Které dopomáhá výborná Williamsova hudba) různých okamžiků (příjezd do školy za doprovodu písně školního sboru, ticho při příchodu mozkomora do kupé, atd.) A tyvole, ty detaily a naznačování! Ne nadarmo ve filmu často vidíme velké kyvadlo a hodinový mechanismus, když nám to dává najevo, že se bude v příběhu pracovat s časem samotným. Ne nadarmo vidíme přechod ročních období skrze Vrbu Mlátičku, když nás to seznamuje se zásadním místem příběhu. Nemluvě o detailech typu několikaminutový tikot v pozadí, když se Harry s Hermionou vrátí v čase, a ztlumené barvy (ne tolik jako v Princi dvojí krve, kde to zas jak na palici moc přestřelili), které dávají najevo, že série se začíná ubírat temnějším směrem. Ten film je prostě blaho sledovat. Už jen kvůli tomu extrémně vtipnýmu Snapeovi.

   • 70%
    1
    0
    5. 5. 2013
    karlik4801 (1940 bodů)

    Už o něco milejší a efektivní. Konečně má Harry Potter pořádný děj se zajímavými zvraty. A konečně vyžaduje plnou pozornost aby divák pochopil o co všechno jde. Scény jsou doplňovány dobrou hudbou a celé to vypadá k světu. Už se začíná něco dít s hlavním dějem, který je protáhlý do všech dílů.

   • 80%
    2
    0
    21. 12. 2017
    Deacon Frost (1838 bodů)

    První dva díly byly vyloženě pohádkové, se změnou režiséra však přišla výrazná změna stylu. Je temnější, strašidelnější a odvážnější. Třetí Harry bez problému vtáhne diváka do děje, toho dětského trochu postraší, dospělého pobaví ale ani jednoho nezačne nudit (pokud ho tedy nesledujete na Nově s desítkami reklam).

   • 85%
    2
    0
    29. 12. 2009
    wop (1716 bodů)

    Nejlepší z Potterů. Zdaleka. Změna režiséra sérii pomohla a z celého filmu je cítit energie a nadšení, které pro něj zjevně Cuarón měl. Leckdo (včetně mě) mohl být zpočátku zklamaný a vyvedený z míry změnami, které s sebou nový film přinesl. Kdyby nic jiného, tak Bradavice vypadají docela jinak a ředitel Brumbál také (ačkoli to je sotva práce režiséra). Ve výsledku musím ale uznat, že jsou to všechno změny k lepšímu a že dodaly sérii neopakovatelnou svěžest a atmosféru. Kdyby se někdo chtěl podívat jen na jediný Potterovský film, ať je to Vězeň z Azkabanu.

    • Atmosféra.
    • Vtip.
    • Scény a drobnosti, které tam nemusely být, kdyby šlo jen o otrocký přepis knížky, ale které z filmu dělají mistrovské dílo.
    • Proč Cuarón nenatočil Potterů víc?
   • 100%
    1
    0
    17. 12. 2012
    Pavlína81 (1571 bodů)

    Naprosto nádherná kozelnická serie plná úžasných efektů.

   • 95%
    0
    0
    5. 8. 2020
    Nevka (1492 bodů)

    Nejlepší a vizuálně nejlépe zpracovaný film s Harrym Potterem (s tímto se dají srovnávat opravdu už jenom Relikvie smrti: 2.Část). Pěkné prostředí a celkově všechny efekty (hlavní pochvalu si grafici zaslouží hlavně za mozkomory a Klofana). Fungovalo to po akční i samotné dějové stránce. K Vězni z Azkabanu se dá říct, že je skoro identický ke své předloze (a to je u HP velký postup kupředu - i tak bych si klidně smlsnul na testu z OPČM). Jen mě trochu mrzí, že původní představitel Brumbála zemřel (nechci být necitlivý, ale ve vývoji události v samotném Harrym jako filmu, se hodil spíš nynější Brumbál do dalších filmů, neboť teď konečně vypadal trochu ustaraně a to filmu velmi pomohlo). Jinak skvělý film a Alfonso Cuarón si zaslouží potlesk.

   • 100%
    1
    0
    20. 3. 2013
    Cechulda (1322 bodů)

    Třetí díl "úžasného" chlapce, který objevuje svět kouzel a žije svůj třetí rok v novém světě a životě. Zřejmě nejlepší z první trojce. Úžasně přenesený děj knihy do filmu. Asi s nejmenšími odchylkami. Už to vypadá spíše jako akční fantasy kousek. Ale opravdu dobrý. Jako pohádku před spaním, bych to do určitého věku moc nedoporučoval:-)

   • 85%
    1
    0
    20. 3. 2014
    jvempire (1208 bodů)

    Skvělý díl, který je ale nejlepší na první shlédnutí. Pak platí totéž co o knize, strácí to tajemno a nečekano které je na tomto díle to hlavní.

   • 90%
    1
    0
    20. 2. 2016
    Peter12 (810 bodů)

    Jedna z mojich najoblúbenejších časti.Je to o moc temnejšie ako predchádzajúce diely a to mi naozaj vyhovuje.Ta pointa s časom bola na neuverenie perfektná a aj po trikovej stránke veľmi dobre zvládnutá.Z hercov by som vyzdvihol hlavne G.Oldmana ktorý bol ako mierne vyšinutí vazaň Sirius Black bravúrny a D.Radcliffe ešte v tejto časti nedospel na herca a stále to ťahá veľmi dobrá E.Watson.Len jedno mi vadilo ten trápny vlkolak,asi všetku grafiku aj triky zhltol Hrdozobec,lebo inač neviem pochopiť,že v tak skvelom filme,vsadili na takú otrapu.Ale celok geniálne zvládnutý

   • 100%
    1
    0
    10. 8. 2016
    Aya.chan (557 bodů)

    Rozhodně nejlepší díl série. A jeden z mála filmů o kterých tvrdím,že jsou lepší než kniha. Není už tak dětský a co se týče atmosféry, tak je ze všech dílů nejtemnější. Škoda, že Cuarón nedotočil z další díly, protože by to jinak dopadlo o dost lépe.

   • 80%
    0
    0
    18. 1. 2019
    Kašpárek (506 bodů)

    Výborný díl. Vlastně jeden z nejlepších dílů Harryho. Režie Cuaróna je skvělá. Spoustu výborných momentů včetně podání cestování časem. Díky tomu opravdu graduje až do konce. K výborným momentům patří i vlak, cestování s "mapou" a mozkomorové.

   1 2 dalsi posledni
   84 95 ?
   jak hlasovat?
   • Mrykodaj 80%
   • juha_efx 90%
   • Kubys Fencl 90%
   • Reacherjack2016 100%
   • Honza 13 90%
   • zdenek-zdenda-nepovim 95%
   • Lovecour69 75%
   • JosefTomas 85%
   • Panda123 100%
   • Meky 65%
   všechna hodnocení (472)

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   4. místo z 13 v žebříčku uživatele JosefTomas

   „Třetí díl je asi můj nejoblíbenější Potter, protože tu funguje naprosto vše. Navíc používání těch přesýpacích hodin mě nadchlo.”

   2. místo z 6 v žebříčku uživatele Ľubinka
   2. místo z 6 v žebříčku uživatele iris-brucinka
   4. místo z 104 v žebříčku uživatele Demyk
   5. místo z 8 v žebříčku uživatele stupefy
   6. místo z 9 v žebříčku uživatele Katka01
   6. místo z 23 v žebříčku uživatele Gorylasnikrs
   6. místo z 96 v žebříčku uživatele Homell
   6. místo z 96 v žebříčku uživatele Homell
   6. místo z 14 v žebříčku uživatele Rezet