Fantastic Beasts and Where to Find Them (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
132 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Adaptace knižní, Blockbuster, Gotický, Oscarový, Retro, Série/Franchise
Motto: J. K. Rowlingová Vás zve do nové epochy kouzelnického světa!

Obsah

:
Mlok Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. více »« méně

Režie

:
David Yates

Scénář

:
J. K. Rowling

Herci

:
Eddie Redmayne Sam Redford Scott Goldman Tim Bentinck Tristan Tait ...
Premiéra: 17. 11. 2016
Distributor: Freeman Ent.
Jste na stránce filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Fantastická zvířata a kde je najít myslíte! K 22. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Fantastická zvířata a kde je najít


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  18. 7. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Nabízí se mi porovnání se sérii Harry Potter,ale je to jako bych měl míchat jablka s hruškami. Oba dva filmy jsou totiž zcela rozlišené. Jediné co je spojuje je to prostředí ve kterém se odehrávají. A právě to prostředí je tím největším tahákem tohoto snímku. Každý si ve filmu přeje najít náznak,nebo menší odkaz na Potterovskou sérii. Mne osobně tento snímek velmi zklamal. Dějově mě to příliš neokouzlilo a hlavní hrdina mi byl nesympatický (Jak zjevem,tak chováním,kterém mi ve své popletenosti častokrát připomínalo Jacka Sparrowa). Celý film slouží spíše jako představení postav a nejrůznějších zvířat žijících v tomto světě.

 • 65%
  2
  0
  3. 3. 2018
  Pete69 (23390 bodů)

  Tak toto se mi moc nelibílo. Příběhy Harryho Pottera byly daleko propracovanější a i když téměř o 20 let starší, tak troky působily téměř srovnatelně. Příběh fantastických zvířat není zrovna dobrý, některá zvířata působí až směšně, jsou neskutečně přebarvená. Pro mě to zkrátka nebyla moc dobrá podívaná.

 • 70%
  6
  6
  18. 11. 2016
  lamps (14934 bodů)

  Ano, mám pro Rowlingovou a její vyprávění slabost a kdybych si měl spontánně vybrat, v jakém libovolném fikčním světě chci strávit zbytek svého života, nebyla by to ani Středozem, ani Pandora, ale kouzelnické společenství, kde si můžete přivolat pivko z ledničky, aniž byste se museli zvednout z gauče od famfrpálu. Zvířata jsou uspokojivým intrem do nové série, které vyloženě překypuje vizuálními nápady rozvedenými do nejmenších detailů a především hmatatelnou láskou a fascinací vlastním prostředím a jeho neomezenými zákonitostmi, kterou pak úspěšně, skrze roztomilou postavu nečara Kovalskiho, převádí i na oslněného diváka. Bohužel, s příběhem už to tak slavné není. Rowlingová totiž tlačí dohromady více dějových linií, které plynou nezávisle na ostatních a ve finále jsou spojeny dost kostrbatými a tenkými oslími můstky, přičemž černokněžník Grindelwald, největší plánovaná stár celé série, je pro vývoj příběhu v podstatě zanedbatelnou a zbytečně nastrčenou figurkou. Temnější potterovský feeling je tytam, ale Yates rozhodně odvádí výbornou práci a drží film správným načasováním humoru a příjemným tempem alespoň v sympatických mezích kouzelné dětské rozprávky, což platí i o hercích. Uvidíme, co přinese pokračování, jemuž se tenhle díl očividně přizpůsobuje až příliš...

 • 55%
  4
  0
  26. 11. 2016
  Riverdon (7112 bodů)

  3D jsou zde vyhozené peníze za velice plochý film. Nevýrazný Eddie a celé je to takové unyle, britsky, chladné hraní si s kouzelnickou hůlkou.

 • 100%
  0
  0
  19. 11. 2022
  avenis (5494 bodů)

  Myslela jsem, že Harryho Pottera nemůže nic překonat. Může. "Fantastická zvířata a kde je najít" je VÝBORNÝ FILM. Žádní "hezouční lidičkové" (snad kromě Queenie Goldsteinové, ale té to odpouštíme, protože je hrozně milá a umí štrůdl s rúžičkama). Hlavní hrdina v podání Eddie Redmayna navzdory svým autistickým bočním pohledům postupně získá sympatie (mimochodem jeho Stephen Hawking v "Teorie všeho" byl úchvatný) a Dan Fogler jako Jacob Kowalski je prostě k sežrání.
  Stahujte a vychutnejte! ...
  (23.3.2017)

 • 65%
  1
  0
  20. 12. 2016
  evismaior (4254 bodů)

  Upřímně - bez existence celé potterovské série by tenhle snímek sám o sobě asi neměl nárok na existenci. Nepřipadá mi totiž, že by nabízel něco zajímavého kromě mnohdy až nekonečných naháněček rozličných digitálních tvorů a odpovědi na otázku, kde tedy ta fantastická zvířata najít. Eddie Redmayne jako novodobý Gerald Durrell (teda spíš starodobý vzhledem k období 20. let 20. století, kam je příběh zasazen) neurazí ani nenadchne a bohužel jsem ani nezaznamenala nějaký náznak chemie s jeho ženským protějškem. O to víc pak osvěžil "nečar" (Dan Fogler) a nitrozpytka (Alison Sudol) - ač vedlejší role, tak tihle dva fungovali ve filmu ze všech postav nejvíc. Zápletka mi připadala taková vycucaná z prstu, aby bylo o čem točit (bodejť by ne, když knižní předloha je vlastně jen seznam kouzelných tvorů), ale všichni v čele s prezidentkou (černošskou - jako really? V USA 20. let a v kouzelnické společnosti, která je podle potterovských knih známá jako ještě víc elitářská a plná předsudků?) to berou hrozně vážně, byť nějak nechápu, jak by kouzelníkům nějaká válka s mudly vlastně mohla ublížit. A ač se považuji za velikého potterofila, smysl těch asi dvou nebo tří kratičkých zařazení původního potterovského hudebního motivu do jinak slušné nově zkomponované hudby mi unikl zcela (jakože v jedné té scéně se zrovna z vejce klube nějaká potvora a Hagridovi se taky v jednom dílu z vejce klubal drak, tak že by kvůli tomu?:-)) Ano, Harry Potter je moje pravděpodobně nejoblíbenější sága. Asi proto jsem od nového filmu očekávala víc, než jen hromadu působivých digitálních tvorů devastujících New York, jeden kouzelný kufr, pár pošahaných naháněčů čarodějnic a Johnnyho Deppa v pro něj celkem tradiční roli.

 • 50%
  6
  0
  27. 11. 2016
  Petrson (4137 bodů)

  Byl jsem překvapen, že lze natočit tak velký film bez srozumitelnější, nápaditější, zápletky. Prakticky jde dlouho jen o představování zvířat, které navíc nemají pro vývoj děje zásadní (žádný) význam. Jedno pořád krade, druhé touží po sexu, další má chuť na švába a pro děj nic neznamenají, nic neposouvají, ale seberou desítky minut z možného příběhu (ten by vystačil sotva na půlhodinku). Postavy nemají hloubku, srozumitelný význam, či důvodné poslání (snad jen vyjma figurky Kowalského). Většinou nevíme, kdo pořádně jsou. Navíc děj je dětsky předvídatelný, nic vás prakticky nepřekvapí. Jen pár nelogičností dovrší podivnou podívanou. Déšť sice vezme lidem paměť, ale co ti, co jsou doma, v metru, v práci? Dalo by se pokračovat...až do Arizony:). Každopádně film vypadá jako velký, barevný a drahý. Peče se v něm například štrúdl.

  • triky, které ale nepřekvapí
  • poslední čtvrtina filmu
  • scénář, dramaturgie
  • s Harry Pottrem to nijak nesouvisí
 • 70%
  1
  0
  7. 4. 2017
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Nebejt Potterovský ságy, tak by se po tomhle nikdo ani nepoohledénul.. A proč by tak jo.? - film má příběh s nulovou zápletkou, obyčejnejma postavama, ale prostě ten vizuál a aura toho že koukáte na něco z tohohle světa je prostě mnohem silnější než cokoliv jinýho..

 • 75%
  2
  0
  9. 12. 2016
  rkotvald (3162 bodů)

  Velké překvapení! Svět Harryho Pottera má pořád co nabídnout, sice by příběh mohl být trošku propracovanější a nemusel by se bát trošku ostřejších hran, ale jinak velice dobrá fantasy oddychovka pro celou rodinu a těch poslední dobou opravdu moc není.

 • 80%
  1
  0
  4. 9. 2017
  jarv (2949 bodů)

  Nový príběh od J. K. Rowlingové dostál očekávání. Děj opět plný klíčových věcí, které do sebe na konci zapadají a nápady nemizí. Pravda, to obsazení mohlo být ještě trochu bohatší, a také mi chyběla celá řada postav z Harryho Pottera, které v této době už musely existovat, i třeba v mladším věku, ale ve finále jsou jen zmíněny. Eddie Redmayne jako Newt Scamander mi byl svým způsobem sympatičtější než Radcliffův Potter hlavně v tom, že byl celkově praktičtější a magii ovládal na lepší úrovni. U Harryho se vždy zdálo podivné, že po šesti letech v Bradavicích se při boji zmohl jen na zaklínadlo "mdloby na tebe" snad z prvního ročníku. Tento problém Newt nemá a hází zajímavá zaklínadla s přehledem Bradavického profesora. Colin Farrell ucházející, jen by si zasloužil více prostoru, Ezra Miller překvapující, a zdaleka největším potěšením je samotný Johnny Depp, který sice vůbec nic nepředvede, ale vidina toho, že bude v příštích dílech hrát mnohem větší zápornou roli, je vynikající. S takovým představitelem má Grindelwald velkou šanci stát se černokněžníkem velkého formátu, přesně jak tvůrci slibují. Voldemorta v něm nevidím, zato velkou hrozbu ano. Jen tak mimochodem, hodně akce se nedočkáte, tím méně té s hůlkami, jenže o ni zde ani tak nejde. Film staví na komické a milé akci, v níž Newt odchytává svá stvoření.

  • praktičtější hlavní hrdina (v porovnání s Potterem)
  • minimum známějších postav
 • 70%
  1
  0
  11. 12. 2016
  roque (2923 bodů)

  Jako fanoušek Harryho Pottera jsem tento film přirozeně nemohla nechat ujít. Záplatka docela zajímavá. Postava Kowalskiho překvapivě dobře zapadá do děje, aniž by působila nepatřičně. Vůbec nejlepší na celém filmu byl svět v Mlokově kufru. Super zvířátka. :D

  • zvířata v kufru
  • Kowalski
  • slavní herci (nehodí se tam)
 • 65%
  2
  2
  9. 6. 2018
  nikol125 (2781 bodů)

  Na tento film jsem se opravdu, ale opravdu moc a moc těšila. Ale moc mě nebavil. Čekala jsem od J. K. Rowlingové trochu víc.
  Ve filmu se objevovala nádherná stvořeníčka, takže ta to tam aspoň zachránila. Prostě série Harryho Pottera je vydařenější než tento film.

 • 65%
  2
  0
  4. 12. 2016
  marie-kolarova (2639 bodů)

  Fantastická zvířata jsou zábavná a roztomilá, jenže jaksi samoúčelná, protože nijak zvlášť nesouvisí s hlavním příběhem, kromě toho, že kvůli nim se octl Newt Scamander v New Yorku. Stopáž, kterou jim Yates věnuje, ocení jen nejmenší diváci, ostatní se nejspíš začnou po čase nudit. Asi nejslabším místem je odsouzení k smrti, to vyzní jako drobná nehoda. Žádná osudovost, žádné vědomí definitivního konce. Mají nějaké problémy, asi tak nějak. Závěr je efektově velkolepý, ale nikoliv napínavý. Celkově za největší slabinu považuji rozředění emocí.

 • 35%
  0
  0
  6. 8. 2022
  Blackhand47XD (2361 bodů)

  Kvůli třetímu dílu jsem si rozhodl dát si opáčko a ten film je neskutečně špatný. Polovina věcí se ve filmu děje jenom proto, že si to tak určili scenáristé a nemá to logiku plynoucí z nějakého fungování světa. Postava je taky, protože jí tu tvůrci chtěli, stane se tohle, protože to tak napsali. Narušují se tu zavedená pravidla kouzelnického světa nebo se přichází s vysvětleními, které jsou natolik nesmyslné, že nechápu, že je někdo mohl schválit. Film má až příliš dějových linek, u nichž si často říkáte, proč tam vlastně jsou a stejně je to s postavami, kterých je nadbytek. Hudba není na takové úrovni, jakou měly filmy o Potterovi a většina postav se zde tváří, jako kdyby měli nějakou mentální poruchu. Film v podstatě táhnout Jacob a Queenie, kteří jsou pro děj jako takový ale víceméně zbyteční a byli vytvořeni pouze jako comic relief postavy. Efekty jsou předimenzované a onen šedý filtr film opravdu kazí. Něco uvnitř mi pořád říká, že bych tomu filmu měl dát více, ale racionálně je to opravdu na jednu hvězdičku. Hodnocení: 35 %

 • 90%
  2
  0
  12. 12. 2016
  LenkaVL (2331 bodů)

  Tak jsem také vyrazila na tento film. A musím říci, že je to takový lepší průměr. Ač se objevilo mnoho kritik na obsazení hlavní postavy Mloka, tak mě až tak nevadil. Ale pár věcí mi na něm ve filmu nesedělo do té role. Třeba jak často dával hlavu na stranu. Ale hlavně byl hrozný ten pohled ve stylu: "Je rozsvíceno, ale nikdo není doma." To mi opravdu vadilo. Nejlepší na filmu byla ta fantastická zvířata a také kostýmy a hudba nebyly špatné.

  • f. zvířata, hudba
  • slavní herci
  • divné pohledy Mloka
 • 70%
  1
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2072 bodů)

  ... aneb Kdyby prequel trilogii Star Wars napsala autorka Harryho Pottera. Full on s Anakinem Skywalkerem, Senátorem Palpatinem i Darth Vaderem na konec. Jen ty světelné meče jsou o něco menší... Klobouk dolů za hodně vydařené 3D efekty. (Hvězdičku dolů za Johnnyho Deppa; píšeš-li film/y, které odsuzují domácí násilí, možná bys do něj nemusel/a obsadit dost možná nejslavnějšího násilníka v Hollywoodu...)

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2021 bodů)

  Svět Harryho Pottera zbožňuju. Byly to vlastně první knížky, u kterých jsem cítil napětí, strach, radost a totální ztotožnění se s charaktery. A na to, že Rowlingová není žádná filmařka, musím říct, že její scénář je zde opravdu vcelku povedený. Navíc hl. hrdinové (včetně samotného Mloka, na člena mrzimorské koleje je nezvykle inteligentní) jsou hrozně sympatický. Ovšem byť je svět HP opravdu vynikající a detailní, nemyslím si, že si může dovolit být rozšiřován až tak daleko, jako na území Spojených států. On ten „lore“ toho světa totiž zas až tak velký není. Fakt bych se příště raději držel víc té Británie a Bradavic. A mimo pátrání po samotných zvířatech mi hlavní dějová linka přišla poněkud… vycucaná z prstu. Ale možná to je část nějakého většího plánu. Bylo to ale hrozně kouzelný, hezký a milý. Nicméně stejně jako Hobbit není Pán prstenů, Fantastická zvířata nejsou Harry Potterem. (Což je docela obvious, ale však chápete…)

 • 75%
  0
  0
  29. 3. 2017
  Reacherjack2016 (1850 bodů)

  J.K Rowlingová má super knížky. Z jejich kníže se mi nejvíce líbil Harry Potter, kterého každý zná. Fantastická zvířata se mi líbila o něco méně než Harry Potter. Sice tam byly úžasné efekty a ve 3D to bylo úžasné, ale prostě na Harryho Pottera nemá. Hodně mě překvapil Johnny Depp, který se na konci objevil a těším se až ho udivím i v pokračování. Proto dávám filmu 75%.

 • 65%
  3
  0
  6. 12. 2016
  Arnarmo (1720 bodů)

  Mé hodnocení je ovlivněno filmy o Harrym Potterovi. Kdo ságu neviděl, může na Fantastická zvířata pohlížet zcela jinak.
  Vizuální stránka filmu je skvělá, ale to nestačí. Nemám chuť se dívat 133 minut na utíkající zvířata, i když to ze začátku vypadalo nadějně. Pořádného příběhu se dočkáme až na konci, ale stále to není ono. První díl z pěti plánovaných - tak snad to bude lepší a lepší. Jinak soundtrack výtečný. Narvat do nového "Harryho Pottera" tunu známých herců mi příjde ke škodě. Eddie R. mi vadil. Je skvělý herec, ale všude se tváří úplně stejně. Jako samostatný rodinný film to jde, ale od filmu ze světa HP bych čekal něco jiného. Prostě to není Anglie, není to studium na škole a nejsou to Bradavice. To jsem ale věděl před vstupem do kina - tak proč si jen na to stěžuji?

 • 65%
  6
  2
  19. 11. 2016
  wop (1716 bodů)

  Je to Harry Potter a zároveň není. Odehrává se to ve stejném světě, ale má to úplně jinou atmosféru a kdyby na začátku chvíli nehrála potterovská melodie, mohl to být klidně prequel třeba k Čarodějovu učni.
  Místy přespříliš temné (i ve srovnání s posledními díly předchozí oktalogie), až do té míry, že bych to nepustil dítěti pod 10 let, což je s ohledem na téma škoda.
  Příjemně mě překvapil Dan Fogler v roli Kowalskiho, který nese celou pozitivní stránku filmu na sobě a nepůsobí přitom jako nucená komická figurka.
  Naopak nepříjemní pro mě byli hlavní dva hrdinové a také obsazení nečekaného množství známých amerických herců. Chápu, že každý si chce zahrát v "novém Potterovi", ale na mě to působilo rušivě.

  • humor
  • magická stvoření
  • postavy Kowalski a Queenie
  • zbytek obsazení
  • přílišná temnota
  • New York nejsou Bradavice
  • není to nový Harry Potter, je to úplně jiný film, jen ze stejného "univerza"
 • 75%
  0
  0
  13. 8. 2020
  Nevka (1493 bodů)

  První shlédnutí bylo ovlivněno mrazením po HP a nadšení bylo také mnohem větší. Na druhý pokus už se film přeci jen místy táhne, ale hlavně Goldie s Jacobem stále dokonalí. Nelogičnosti se po pochopení světa téměř nevyskytují. Detekovaní tvorové: Třaskavec, polovid, rotulice, hrabák, kůrolez, měsíčník, tlustobřich, okamie, bouřňák, obskuriál, pastelníček, nundu (o tom mám vzhledem k jeho nebezpečnosti pochybnost, zda se opravdu jedná o něj), pětinoh/akromantule, ďasovec, swooping evil (klouzající zlo), mečoroh a hrboun.

 • 60%
  0
  0
  26. 1. 2017
  fido68 (1434 bodů)

  Celkem dobrej animáč.Hlavní role obsazená hvězdou Teorie všeho Eddie Redmayne dost nevhodně.Jako v Teorii dobrý,ale pak už nic moc.Kdo po herecké stránce nezklamal byl Colin Farell a zviditelnil se i Dan Fogler.

 • 75%
  1
  0
  26. 11. 2016
  Fxxx (1411 bodů)

  Velké překvapení! Svět Harryho Pottera má pořád co nabídnout, sice by příběh mohl být trošku propracovanější a nemusel by se bát trošku ostřejších hran, ale jinak velice dobrá fantasy oddychovka pro celou rodinu a těch poslední dobou opravdu moc není.

 • 95%
  1
  0
  21. 11. 2018
  Cechulda (1353 bodů)

  Film, který nás zavede do "známého" prostředí kouzelnického světa se všemi svými krásami. Postava Mloka nemusí být všem příjemná, ale mě rozhodně neuráží a do tohoto světa mi zapadá. Co se týče děje, tak tam nejsou žádné nesmysly, či renonci, které by mě v příběhu rušily. Scénář si myslím, že není špatný. Celý film ovšem naznačuje, že bychom nemuseli být svědky jen druhého dílu, ale mohla by přijít trochu delší sága, která by ukojila chtíč fanoušků Harryho Pottera. Rozhodně bych tento film s ním nechtěl srovnávat. Stojí tu sám za sebe.

  • dodržení známích kouzel
  • dodržený původní efekt přemisťování
  • prostředí
  • efekty
  • "malá" zápletka
 • 60%
  0
  0
  1. 12. 2016
  premontgomery (1149 bodů)

  Zajímavé triky, standardní provedení, děj řídký jak horský vzduch, ale fenomén asi funguje. Kdo má rád barevné filmy na velkým plátnu za velké peníze, tak si to odpočinkově užije. Nic víc, nic míň.

  • magie a mystika
  • jakýkoliv ohraný příběh, jak ze Spider Mana, ale slaběji
 • 80%
  1
  0
  2. 12. 2016
  davsuch (1057 bodů)

  Velmi povedený film. Příjemný příběh, který má svou pointu. Snad jediné co bych vytknul je trochu víc romantiky a víc efektů na ohromení než bych bylo žádoucí. Některé vedlejší zápletky (že se zamiluje jedna postava do druhé) jsem ale dost průhledné od samého začátku, podle mě je to už tak trochu klišé.

  • efekty
  • celkové zpracování
  • nové prostředí, nový příběh
  • trochu emotivní a romantické
  • některé věci už jsem předvídatelné od začátku
 • 75%
  3
  0
  19. 11. 2016
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Film to je dobrý, příběh je koukatelný. Hudba a triky sou skvělé, ale opravdu si nemůžu zvyknout na Eddiho, dejte mu oscarů kolik chcete, stejně ho nebudu mít ráda.
  A upřímně, i když sem opravdu velkým fanouškem Deppa, tak on v roli Grindelwalda je naprosto mimo.

 • 95%
  0
  0
  1. 6. 2017
  Ciiiri (949 bodů)

  Jako jo, no všichni to kritizují... Ale já fakt nevím co! Film byl super, jediné co na něm bylo "jiné" byl film možná více pro starší - dospělé fanoušky... Že se jednalo o USA a ne Anglii... myslím, že je to úplně super! Více takových to filmů, hlavně ať jsou od JKR.

 • 100%
  1
  0
  27. 11. 2016
  Senn (803 bodů)

  Za tento rok, je toto pro mě ten nelepší film, který jsem viděl. Ačkoliv jsem měl ze začátku pochybnosti, nakonec jsem velmi rád, že jsem jej viděl. Pěkné prostředí, dobrý příběh. opravdu tomu nemám co vytknout.

 • 55%
  0
  0
  11. 1. 2019
  sugi (752 bodů)

  ... amerika musí mít vše extra , takže i Harryho Pottera a Bradavice .... takže Rowlingová se nechala ukecat a napsala Harryho Pottera pro ameriku ....
  ... Film je zpracován ve vysoké kvalitě s výbornými triky , ale na každém kroku je s toho cítit Harry Potter

1 2 3 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Fantastická zvířata a kde je najít

77 70 ?
jak hlasovat?
 • samuela93 90%
 • Lucas90 90%
 • avenis 100%
 • HanO 80%
 • Blackhand47XD 35%
 • homedo 80%
 • Kubys Fencl 70%
 • aquiver 65%
 • mysir 60%
 • Malfilipp 75%
všechna hodnocení (248)

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 99 v žebříčku uživatele Lucas90
10. místo z 52 v žebříčku uživatele Lucas90
12. místo z 18 v žebříčku uživatele Senn
23. místo z 132 v žebříčku uživatele Lucas90
42. místo z 91 v žebříčku uživatele Lucas90