Fantastic Beasts and Where to Find Them (Velká Británie)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
132 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Motto: J. K. Rowlingová Vás zve do nové epochy kouzelnického světa!

Obsah

:
Mlok Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. více »« méně

Režie

:
David Yates

Scénář

:
J. K. Rowling

Herci

:
Eddie Redmayne Ezra Miller Colin Farrell Zoë Kravitz Ron Perlman ...
Přehrát online O2
Premiéra: 17. 11. 2016
Distributor: Freeman Ent.

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  1
  0
  18. 7. 2017
  Brenan88 (23267 bodů)

  Nabízí se mi porovnání se sérii Harry Potter,ale je to jako bych měl míchat jablka s hruškami. Oba dva filmy jsou totiž zcela rozlišené. Jediné co je spojuje je to prostředí ve kterém se odehrávají. A právě to prostředí je tím největším tahákem tohoto snímku. Každý si ve filmu přeje najít náznak,nebo menší odkaz na Potterovskou sérii. Mne osobně tento snímek velmi zklamal. Dějově mě to příliš neokouzlilo a hlavní hrdina mi byl nesympatický (Jak zjevem,tak chováním,kterém mi ve své popletenosti častokrát připomínalo Jacka Sparrowa). Celý film slouží spíše jako představení postav a nejrůznějších zvířat žijících v tomto světě.

 • 80%
  5
  5
  18. 11. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Ano, mám pro Rowlingovou a její vyprávění slabost a kdybych si měl spontánně vybrat, v jakém libovolném fikčním světě chci strávit zbytek svého života, nebyla by to ani Středozem, ani Pandora, ale kouzelnické společenství, kde si můžete přivolat pivko z ledničky, aniž byste se museli zvednout z gauče od famfrpálu. Zvířata jsou nádherným intrem do nové série, které vyloženě překypuje původním potterovským feelingem, vizuálními nápady rozvedenými do nejmenších detailů a především hmatatelnou láskou a fascinací vlastním prostředím a jeho neomezenými zákonitostmi, kterou pak úspěšně, skrze roztomilou postavu nečara Kovalskiho, převádí i na oslněného diváka (návštěva kufru je jednou z opravdu nejkouzelnějších filmařských sekvencí v posledních deseti letech). V příběhu najdeme klišé i logické nesrovnalosti a celé je to v kontrastu k evoluci potterovské série příliš naivně pohádkové, ale tak lehce odvyprávěný film, který dle klasických měřítek zaklapává všechny dějové linie (v závěru možná až moc zdlouhavě) do uzavřené mozaiky a zároveň otevírá prostor pro budoucí, jsme tu zkrátka něměli dlouho a David Yates jednoznačně dokazuje, že je to tvůrce s velkou imaginací a jasnou představou o tom, co a jak chce divákovi zprostředkovat. Herci beze zbytku sympatičtí (i když Redmaynova kreace se vymyká současnému pojetí filmového herectví možná až příliš), kamera ukázková a hudba oscarová. Biják s opravdu velkým vývojovým potenciálem...

 • 70%
  0
  0
  7. 4. 2017
  FilipusMuff (3584 bodů)

  Nebejt Potterovský ságy, tak by se po tomhle nikdo ani nepoohledénul.. A proč by tak jo.? - film má příběh s nulovou zápletkou, obyčejnejma postavama, ale prostě ten vizuál a aura toho že koukáte na něco z tohohle světa je prostě mnohem silnější než cokoliv jinýho..

 • 50%
  4
  0
  27. 11. 2016
  Petrson (3212 bodů)

  Byl jsem překvapen, že lze natočit tak velký film bez srozumitelnější, nápaditější, zápletky. Prakticky jde dlouho jen o představování zvířat, které navíc nemají pro vývoj děje zásadní (žádný) význam. Jedno pořád krade, druhé touží po sexu, další má chuť na švába a pro děj nic neznamenají, nic neposouvají, ale seberou desítky minut z možného příběhu (ten by vystačil sotva na půlhodinku). Postavy nemají hloubku, srozumitelný význam, či důvodné poslání (snad jen vyjma figurky Kowalského). Většinou nevíme, kdo pořádně jsou. Navíc děj je dětsky předvídatelný, nic vás prakticky nepřekvapí. Jen pár nelogičností dovrší podivnou podívanou. Déšť sice vezme lidem paměť, ale co ti, co jsou doma, v metru, v práci? Dalo by se pokračovat...až do Arizony:). Každopádně film vypadá jako velký, barevný a drahý. Peče se v něm například štrúdl.

  • triky, které ale nepřekvapí
  • poslední čtvrtina filmu
  • scénář, dramaturgie
  • s Harry Pottrem to nijak nesouvisí
 • 65%
  0
  0
  20. 12. 2016
  evismaior (3148 bodů)

  Upřímně - bez existence celé potterovské série by tenhle snímek sám o sobě asi neměl nárok na existenci. Nepřipadá mi totiž, že by nabízel něco zajímavého kromě mnohdy až nekonečných naháněček rozličných digitálních tvorů a odpovědi na otázku, kde tedy ta fantastická zvířata najít. Eddie Redmayne jako novodobý Gerald Durrell (teda spíš starodobý vzhledem k období 20. let 20. století, kam je příběh zasazen) neurazí ani nenadchne a bohužel jsem ani nezaznamenala nějaký náznak chemie s jeho ženským protějškem. O to víc pak osvěžil "nečar" (Dan Fogler) a nitrozpytka (Alison Sudol) - ač vedlejší role, tak tihle dva fungovali ve filmu ze všech postav nejvíc. Zápletka mi připadala taková vycucaná z prstu, aby bylo o čem točit (bodejť by ne, když knižní předloha je vlastně jen seznam kouzelných tvorů), ale všichni v čele s prezidentkou (černošskou - jako really? V USA 20. let a v kouzelnické společnosti, která je podle potterovských knih známá jako ještě víc elitářská a plná předsudků?) to berou hrozně vážně, byť nějak nechápu, jak by kouzelníkům nějaká válka s mudly vlastně mohla ublížit. A ač se považuji za velikého potterofila, smysl těch asi dvou nebo tří kratičkých zařazení původního potterovského hudebního motivu do jinak slušné nově zkomponované hudby mi unikl zcela (jakože v jedné té scéně se zrovna z vejce klube nějaká potvora a Hagridovi se taky v jednom dílu z vejce klubal drak, tak že by kvůli tomu?:-)) Ano, Harry Potter je moje pravděpodobně nejoblíbenější sága. Asi proto jsem od nového filmu očekávala víc, než jen hromadu působivých digitálních tvorů devastujících New York, jeden kouzelný kufr, pár pošahaných naháněčů čarodějnic a Johnnyho Deppa v pro něj celkem tradiční roli.

 • 75%
  1
  0
  9. 12. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Velké překvapení! Svět Harryho Pottera má pořád co nabídnout, sice by příběh mohl být trošku propracovanější a nemusel by se bát trošku ostřejších hran, ale jinak velice dobrá fantasy oddychovka pro celou rodinu a těch poslední dobou opravdu moc není.

 • 70%
  0
  0
  11. 12. 2016
  roque (2738 bodů)

  Jako fanoušek Harryho Pottera jsem tento film přirozeně nemohla nechat ujít. Záplatka docela zajímavá. Postava Kowalskiho překvapivě dobře zapadá do děje, aniž by působila nepatřičně. Vůbec nejlepší na celém filmu byl svět v Mlokově kufru. Super zvířátka. :D

  • zvířata v kufru
  • Kowalski
  • slavní herci (nehodí se tam)
 • 55%
  2
  0
  26. 11. 2016
  Riverdon (2356 bodů)

  3D jsou zde vyhozené peníze za velice plochý film. Nevýrazný Eddie a celé je to takové unyle, britsky, chladné hraní si s kouzelnickou hůlkou.

 • 65%
  1
  0
  12. 12. 2016
  LenkaVL (2144 bodů)

  Tak jsem také vyrazila na tento film. A musím říci, že je to takový lepší průměr. Ač se objevilo mnoho kritik na obsazení hlavní postavy Mloka, tak mě až tak nevadil. Ale pár věcí mi na něm ve filmu nesedělo do té role. Třeba jak často dával hlavu na stranu. Ale hlavně byl hrozný ten pohled ve stylu: "Je rozsvíceno, ale nikdo není doma." To mi opravdu vadilo. Nejlepší na filmu byla ta fantastická zvířata a také kostýmy a hudba nebyly špatné.

  • f. zvířata, hudba
  • slavní herci
  • divné pohledy Mloka
 • 65%
  2
  0
  6. 12. 2016
  Arnarmo (1684 bodů)

  Mé hodnocení je ovlivněno filmy o Harrym Potterovi. Kdo ságu neviděl, může na Fantastická zvířata pohlížet zcela jinak.
  Vizuální stránka filmu je skvělá, ale to nestačí. Nemám chuť se dívat 133 minut na utíkající zvířata, i když to ze začátku vypadalo nadějně. Pořádného příběhu se dočkáme až na konci, ale stále to není ono. První díl z pěti plánovaných - tak snad to bude lepší a lepší. Jinak soundtrack výtečný. Narvat do nového "Harryho Pottera" tunu známých herců mi příjde ke škodě. Eddie R. mi vadil. Je skvělý herec, ale všude se tváří úplně stejně. Jako samostatný rodinný film to jde, ale od filmu ze světa HP bych čekal něco jiného. Prostě to není Anglie, není to studium na škole a nejsou to Bradavice. To jsem ale věděl před vstupem do kina - tak proč si jen na to stěžuji?

 • 65%
  5
  2
  19. 11. 2016
  wop (1605 bodů)

  Je to Harry Potter a zároveň není. Odehrává se to ve stejném světě, ale má to úplně jinou atmosféru a kdyby na začátku chvíli nehrála potterovská melodie, mohl to být klidně prequel třeba k Čarodějovu učni.
  Místy přespříliš temné (i ve srovnání s posledními díly předchozí oktalogie), až do té míry, že bych to nepustil dítěti pod 10 let, což je s ohledem na téma škoda.
  Příjemně mě překvapil Dan Fogler v roli Kowalskiho, který nese celou pozitivní stránku filmu na sobě a nepůsobí přitom jako nucená komická figurka.
  Naopak nepříjemní pro mě byli hlavní dva hrdinové a také obsazení nečekaného množství známých amerických herců. Chápu, že každý si chce zahrát v "novém Potterovi", ale na mě to působilo rušivě.

  • humor
  • magická stvoření
  • postavy Kowalski a Queenie
  • zbytek obsazení
  • přílišná temnota
  • New York nejsou Bradavice
  • není to nový Harry Potter, je to úplně jiný film, jen ze stejného "univerza"
 • 65%
  1
  0
  4. 12. 2016
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Fantastická zvířata jsou zábavná a roztomilá, jenže jaksi samoúčelná, protože nijak zvlášť nesouvisí s hlavním příběhem, kromě toho, že kvůli nim se octl Newt Scamander v New Yorku. Stopáž, kterou jim Yates věnuje, ocení jen nejmenší diváci, ostatní se nejspíš začnou po čase nudit. Asi nejslabším místem je odsouzení k smrti, to vyzní jako drobná nehoda. Žádná osudovost, žádné vědomí definitivního konce. Mají nějaké problémy, asi tak nějak. Závěr je efektově velkolepý, ale nikoliv napínavý. Celkově za největší slabinu považuji rozředění emocí.

 • 75%
  3
  0
  19. 11. 2016
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Film to je dobrý, příběh je koukatelný. Hudba a triky sou skvělé, ale opravdu si nemůžu zvyknout na Eddiho, dejte mu oscarů kolik chcete, stejně ho nebudu mít ráda.
  A upřímně, i když sem opravdu velkým fanouškem Deppa, tak on v roli Grindelwalda je naprosto mimo.

 • 60%
  0
  0
  26. 1. 2017
  fido68 (1024 bodů)

  Celkem dobrej animáč.Hlavní role obsazená hvězdou Teorie všeho Eddie Redmayne dost nevhodně.Jako v Teorii dobrý,ale pak už nic moc.Kdo po herecké stránce nezklamal byl Colin Farell a zviditelnil se i Dan Fogler.

 • 75%
  1
  0
  26. 11. 2016
  Fxxx (917 bodů)

  Velké překvapení! Svět Harryho Pottera má pořád co nabídnout, sice by příběh mohl být trošku propracovanější a nemusel by se bát trošku ostřejších hran, ale jinak velice dobrá fantasy oddychovka pro celou rodinu a těch poslední dobou opravdu moc není.

 • 80%
  1
  0
  2. 12. 2016
  davsuch (910 bodů)

  Velmi povedený film. Příjemný příběh, který má svou pointu. Snad jediné co bych vytknul je trochu víc romantiky a víc efektů na ohromení než bych bylo žádoucí. Některé vedlejší zápletky (že se zamiluje jedna postava do druhé) jsem ale dost průhledné od samého začátku, podle mě je to už tak trochu klišé.

  • efekty
  • celkové zpracování
  • nové prostředí, nový příběh
  • trochu emotivní a romantické
  • některé věci už jsem předvídatelné od začátku
 • 100%
  0
  0
  1. 6. 2017
  Ciiiri (839 bodů)

  Jako jo, no všichni to kritizují... Ale já fakt nevím co! Film byl super, jediné co na něm bylo "jiné" byl film možná více pro starší - dospělé fanoušky... Že se jednalo o USA a ne Anglii... myslím, že je to úplně super! Více takových to filmů, hlavně ať jsou od JKR.

 • 60%
  0
  0
  1. 12. 2016
  premontgomery (748 bodů)

  Zajímavé triky, standardní provedení, děj řídký jak horský vzduch, ale fenomén asi funguje. Kdo má rád barevné filmy na velkým plátnu za velké peníze, tak si to odpočinkově užije. Nic víc, nic míň.

  • magie a mystika
  • jakýkoliv ohraný příběh, jak ze Spider Mana, ale slaběji
 • 100%
  1
  0
  27. 11. 2016
  Senn (624 bodů)

  Za tento rok, je toto pro mě ten nelepší film, který jsem viděl. Ačkoliv jsem měl ze začátku pochybnosti, nakonec jsem velmi rád, že jsem jej viděl. Pěkné prostředí, dobrý příběh. opravdu tomu nemám co vytknout.

 • 80%
  0
  0
  20. 3. 2017
  patrick-sarin (436 bodů)

  Beru to tak, že první půlhodinka byla nutná na rozjezd a měla zaujmout spíše dětské publikum. Pak se ale začne děj i příběh otevírat a člověk odkojený světem Harryho Pottera je doma. Redmayne je zbrklý sympaťák, pobaví spíše jeho pekařský sidekick. Navíc velké plus za reálie Ameriky ve 20. letech.

 • 55%
  3
  1
  27. 11. 2016
  darth vader (421 bodů)

  Bylo vidět, že Rowlingová by prozatím měla zůstat jen u psaní knížek. Samozdřejmě nemohu špatně hodnotit filmové triky. Ty byly na jedničku. Ovšem děj se naprosto ztratil, až mě film začal pomalu nudit. Škoda že se ve filmu objevuje spousta chyb.(např. náhodné vylézání příšer z kufru, vs naplánované, ktére poté zásadně ovlivňují děj.

 • 90%
  1
  0
  25. 11. 2016
  sisisi (419 bodů)

  Kdybych měla srovnávat s harrym, tak to na něj nemá. Je to ale také dáno tím, že harry má tolik dílů, které vás vtahují víc a víc. Fantastická zvířata je ale moc hezký film. Byl vtipný, napínavý a taky trochu střeštěný díky hlavní postavě, která taková byla. Rozhodně ale musím říct, že jsem spokojená a doporučuji všem.

 • 70%
  1
  0
  25. 11. 2016
  majhan (401 bodů)

  Rowlingová je dobrý kanál a zachycuje fantasmagorické věci možná líp než ostatní a tak asi má cenu její materiály převádět do filmové verze. Určitě její témata poskytují i režisérům zajímavou seberealizaci a diváci si také přijdou na své.

  • Odreagování
  • Nereálnost témat odvádí od reálného života a řešení jeho problémů.
 • 70%
  1
  0
  2. 12. 2016
  wtemplar (375 bodů)

  Příjemný, ale poněkud pomalý návrat do světa čar a kouzel. Bohužel tu máme zase další film vyprávějící počátek něčeho, kde se vlastně nic nestane a chybí tomu jakýkoliv děj. Hlavní hrdina je nijaký, ale naštěstí to zachraňují zábavné a zajímavé vedlejší postavy v čele s hlavním anti-hrdinou/záporákem.

 • 85%
  0
  0
  21. 2. 2017
  dadoool (341 bodů)

  Byla jsem po zhlédnutí tohoto filmu tak trochu zmatená. Samozřejmě jsem se neuvěřitelně těšila jako velký fanoušek Harryho, ale zároveň jsem veděla, že už to s Harrym úplně nesouvisí a vlastně to úplně není práce Rowlingové. Je to v jiném světě, což tomu boužel ubírá kouzlo, které mám spojené s příběhy Harryho. Eddie se do role dokonale hodí. Takový milý, stydlivý chlapík, který se jen snaží chránit jeho živé tvory. Zachovává chladnou hlavu a umí si poradit. A potom je tu Jacob, který mě rozesmál snad v každé scéně. Ten byl prostě dokonalý od začátku do konce. Tuhle návštěvu Mloka Scamandra a jeho nádherně ztvárněný svět v kufru, bohužel zkazí na mě až brutální pojetí problému s Credencem. Všechny tyto scény, se podle mého názoru, mohly zpracovat tohu lépe a méně děsivě.

 • 80%
  3
  0
  19. 11. 2016
  Bad (341 bodů)

  Já jako fanoušek Harryho Pottera jsem se na film těšil a všechna moje očekávání se splnila. Snímek je odlišný a přináší nový příběh i pro "nečary". Celý film doprovází skvělé vizuální efekty hřející u srdíčka při pohledu na zvířata. Jak řekl pan Kovalski ve filmu, já bych to taky nevymyslel.Díky Kovalskimu a Mloku je celý film pohodlnější, i když se zde hodně střídají scény humorné s hororovými, ale na to už jsme všichni zvyklí a působí to "reálněji". Všechny hlavní postavy jsou přívětivější než trojice z minula.
  New York v minulosti je dobrá volba, ale americká kouzelnická kultura nepřináší nic speciálního. Akčních scén se zde moc nedočkáte (kromě konce) a bohužel ani chytání zvířat nenadchne, tedy kromě chytání hrabala (ten roztomilý krteček). Konec mnohé překvapí a ani polibku na konci se nedočkáme, ale film skvěle doplňuje potterovskou sérii a také ji (snad) zakončuje v tom nejlepším (i když se nemůžu dočkat pokračování). Doporučuji pro všechny čaroděje i nečary.

 • 75%
  0
  0
  29. 3. 2017
  Reacherjack2016 (330 bodů)

  J.K Rowlingová má super knížky. Z jejich kníže se mi nejvíce líbil Harry Potter, kterého každý zná. Fantastická zvířata se mi líbila o něco méně než Harry Potter. Sice tam byly úžasné efekty a ve 3D to bylo úžasné, ale prostě na Harryho Pottera nemá. Hodně mě překvapil Johnny Depp, který se na konci objevil a těším se až ho udivím i v pokračování. Proto dávám filmu 75%.

 • 65%
  1
  0
  27. 11. 2016
  Vildolf (326 bodů)

  Od tohoto filmu jsem čekal více. zklamalo mě to.

 • 75%
  0
  0
  3. 12. 2016
  baranovakova6 (325 bodů)

  Rowlingová a Harry Potter se mi moc líbí, takže tento film se mi velice zamlouval. Akorát mi to toho Harryho strašně připomínalo a zároveň to bylo o něčem jiným. Příběh byl kouzelný a zároveň i roztomilý. V příběhu se objevili díry jako například mi chybělo trochu rozvést něco o těch zvířátkách a Obskurusu. Dále tam byly narážky na minulost těch postav, které nebyli vůbec rozvedeny, takže mi přišlo, že tam vůbec být nemusely.

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  AryaCZE (242 bodů)

  Zajímavé triky, ale přišlo mi, že valná část filmu jen představovala nejrůznější zvířata, která ovšem neměla na děj filmu žádný dopad a že samotný příběh by se scvrkl sotva na půl hodinky. Za mě překvapivě chladný, plochý film s předvídatelným dějem.

  • pár zajímavých triků
  • příběh
  • předvídatelnost
1 2 dalsi posledni
76 70 ?
 • MiPro21 70%
 • lukas-juras 80%
 • karolina-klimsova 35%
 • MajkBoss69 50%
 • Jaryner 85%
 • marketa-vajnerova 100%
 • majky 45%
 • luccynka-luuf-cibuzaru 100%
 • wendy-cerna 70%
 • Laivine 100%
všechna hodnocení (150)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

12. místo z 17 v žebříčku uživatele Senn
Sdílet tuto stránku:

Partneři: