Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
134 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
Motto: Kdo změní budoucnost?

Obsah

:
„Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny“ je druhý z pěti zbrusu nových dobrodružství z kouzelnického světa J. K. Rowlingové. Na konci prvního filmu více »« méně

Režie

:
David Yates

Scénář

:
J. K. Rowling

Herci

:
Eddie Redmayne Katherine Waterston Dan Fogler Alison Sudol Ezra Miller ...
Premiéra: 15. 11. 2018
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny myslíte! K 20. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27065 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  4
  0
  17. 12. 2018
  Brenan88 (40712 bodů)

  No nakonec to nebylo tak zlé jak jsem se obával. Recenzenti jsou kolikrát na film vážně dost tvrdí a někdy i právem. Už první Fantastická zvířata mne moc nenadchla,tak jsem se logicky obával s čím může přijít pokračování. J.K. Rowling je sice výborná spisovatelka,ale hodně průměrná scénáristka. Stále se nedokázala naučit jak si zjednodušit práci a tak do diváků cpe jednu postavu za druhou aniž by jim darovala více času na vykreslení. Závěrečné vyjasnění sourozeneckých vztahů tomu všemu akorát nasazuje korunu. Každopádně má film silný a efektní úvod. Poté následuje asi 90 minut kdy se skoro nic neděje a film se potácí od ničeho k ničemu. Tomu odpovídá i utahané tempo. Film dějově skáče sem a tam,ale vlastně divákovi vůbec nic nedá. Závěr se trochu rozhoupe a skončí jediným logickým způsobem - otevřeně. Něco mi však říká,že třetí díl by to mohl konečně zlomit a být nejlepším dílem série. No uvidíme. Jde vidět,že Yates není žádným nováčkem v tomto kouzelnickém světě a vizuální stránku si dokázal ohlídat. Ta je totiž vážně kouzelná. Druhý díl mne sice nenadchl,ale byl pro mne lepším než ten první. PS: Depp je jako Grindelwald dobrý a přeji mu s touto rolí úspěch. Jen nechápu proč se tento díl jmenuje Grindelwaldovy zločiny když se tady o žádných jeho zločinech vůbec nemluví. Já tak vlastně do teď nevím co vlastně provedl.

 • 40%
  6
  2
  15. 11. 2018
  lamps (14230 bodů)

  Jako zapřísáhlý fanoušek potterovského univerza, který z fleku odříká jména a názvy drtivé většiny tamních postav, zaklínadel nebo míst, si nějak automaticky, vyjma Prokletého dítěte, držím od souvisejících "Rowlingovin" odstup - a filmová Fantastická zvířata zatím krásně vykreslují proč. Jedničku jsem ještě pozitivně akceptoval pro navrstvení potenciálně zajímavých postav a konfliktů a pro vizuálně obohacující rozšiřování známého fikčního světa, dvojku nyní z podobných důvodů upřímně nesnáším. Je až neuvěřitelné, že se vůbec dá vrstvit tolik kladných aktérů s propletenými vztahy na jeden tak mocný záporácký subsvět, aniž by se v tom filmu ve finále něco pořádného semlelo. V průběhu vás vlastně ani nenapadne, kam vyprávění směřuje, protože ono prostě nikam cílevědomě nesměřuje, nýbrž jen hloupě oddaluje setkání všech postav, aby zbyl čas na zvířata, romantiku a flashbacky pro blbečky. Stále sice věřím, že další pokračování dokážou všechny zdánlivě nadbytečné motivy osvětlit, ale to nic nemění na tom, že dvojka Fantastic Beasts je hrozná nuda, v níž se jenom vykrádá dříve viděné a gradace je vlastně stagnace s mnoholičným lektvarem. Zlatá první část Relikvií, která měla několik highlight sekvencí a jasný vypravěčský směr - tady jsou fajn jenom Bradavice, mladý Brumbál a jedna intimní scéna s Mlokem a Tinou, která skrývá skutečné emoce. Jinak mi vymažte paměť a o nic mě neochudíte..

 • 65%
  0
  0
  10. 3. 2020
  Pete69 (12069 bodů)

  Tak tento dějový kalamatiáš jsem měl chvílemi problém dokoukat. Spousta postav, zmatek nad zmatek doplněný trošku lepšími zvířaty, než v předchozím díle. Ocenil jsem přednávaznost na Harryho Pottera a zasvěcení do životního příběhu Brumbála ( ne že bych byl nějaký fanošek Harryho Pottera, ale kvalitu snímků o něj oceňuji a to více než fantasických zvířat ) . Slušná digitální podívaná, ale ne lepší, než u posledních řekněme třech posledních dílu HP. Celkově mi z toho nevychází více než 65%.

 • 45%
  2
  3
  18. 11. 2018
  Riverdon (5582 bodů)

  Forma předčila vleklý obsah.

 • 60%
  3
  1
  18. 11. 2018
  Petrson (3996 bodů)

  Stručně řečeno, ten film nemá tah na branku, scénář nás zavádí k postavám, ke kterým nemám vztah. Prostě hodně nápadů, zvratů, kouzel (pořad nějaké triky, i když už nejsou potřeba). Vlastně jsem nevěděl, co mám sledovat, tak jsem se bavil, jak hraji komparsisté a co dělají. Jedna silná dějová linka by pomohla, než se po skončení filmu ptát zasvěcených, kdo kdo byl. Třeba kdyby se to čistě točilo jenom kolem hitlerovsky laděné postavy Grindelwalda, proč a jak se v něm mísí dobro i zlo, mohl to být nářez. Jenže není.

  • profesně zvládnutý film (FX, lokace, kostýmy, výprava, hudba...)
  • scénář a pro mě nevyjasněné postavy
 • 70%
  0
  0
  7. 1. 2019
  evismaior (3805 bodů)

  Ten film má hodně dobrých jednotlivých momentů - baví mě Eddie Redmayne jako Mlok Scamander (byť hlavně tím, že až na pár vtipných zablbnutí se zvířaty to o něm vlastně vůbec není), baví mě také Katherine Waterston, protože se pořád tváří tak skvěle depresívně jako Danielsová z Vetřelec Covenant - a baví mě i představitelé dalších rolí, zejména tedy Johnny Depp jako Grindelwald (a jeho vlastně dost logický způsob, jak nastolit pořádek ve světě ženoucím se do druhé světové války) a Jude Law jako mladý Brumbál (který kupodivu vůbec nenosil hábity). Moc se mi líbí ztvárnění kouzelnického světa (včetně kouzelnické Paříže) - je velmi promyšlené, mnohem dospělejší než ve filmech o Harrym Potterovi, celkově prostě působí jako nové universum, do kterého lze v příštích letech zasadit nepočítaně dalších filmů. Příběh jako takový mi ale připadal zdlouhavý, nezáživný a týkající se lidí, ohledně kterých alespoň ve mě tvůrci nedokázali vzbudit takřka žádný zájem (a tři čtvrtiny filmu jsem vlastně přemýšlela, o koho tam vůbec jde). O to světlejšími záblesky pak byly momenty navázané na původní HP svět - velmi vítaný návrat do Bradavic s jejich studenty a Velkou síní, Brumbálovy vzpomínky na sestru, letmý vhled do rodokmenu Lestrangeovic rodiny, zapojení Nicolase Flamela, první zmínka o Nagini... Jenže tohle bohužel k oživení šedi odnikud nikam směřujícího příběhu nestačilo ani vzdáleně.

 • 80%
  0
  3
  6. 12. 2018
  LenkaVL (2326 bodů)

  Nejnovější díl nové kouzelnické série jsem si nemohla nechat ujít. Na můj vkus je to takové protahované, také je tam docela málo těch fantastických zvířat. Místy mi to přijde až přetrikované.

  • potterovská série
  • triky
  • málo zvířat
  • otevřený konec
  • další díl za moc dlouho
 • 75%
  0
  0
  9. 12. 2018
  Blackhand47XD (1987 bodů)

  Po dlouho době jsem rád, že jsem si zápletku filmu zjistil dopředu, protože bych snímek asi jinak šíleně zkritizoval. Takhle popírat vlastní lore umí fakt jen málokdo, ale naštěstí jsem to jaksi rozdýchal. Vědom si toho, co mě čeká, jsem šel do kina s nulovým očekáváním a dostal jsem kupodivu solidní snímek, který má zajímavější zápletku než film první. Deppovi coby Grindelwaldovi jsem možná trochu křivdil, postavu zahrál skvěle a dal jí větší hloubku, než jakou měl Voldemort. Skvělý je i Brumbál, který tu má spíše jen štěk a původní parta už naštěstí nebyla tak otravná jako v prvním díle. Z filmu bych možná vystříhal nadbytečné postavy typu Nagini a Flamel, kteří tu jsou vlastně jen proto, aby sérii napojili na Pottera. Jiný důvod tu pro ně vlastně ani není a film by se bez nich krásně obešel. Teď musím jen doufat, že finální zvrat je pouhou lží ze strany Grindelwalda, protože příště už tak shovívavý zřejmě nebudu. 75%

 • 60%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1860 bodů)

  Rozporuplný pocity. Na jednu stranu se mi strašně líbí, že Rowlingová zase zajela do temnější atmosféry, což člověku dokáže hned počáteční sekvencí s vynikajícím Grindelwaldem. Ale zpomalila. Vo dost. Hlavně první třetina se táhne naprosto děsným tempem, ani sympatie hlavních postav to příliš nezachraňují. Plus opět tam cpe podle mého nejslabší článek předchozího filmu, což je problematický hoch Credence, zde s ním ještě rozjela linku, která je až přespříliš složitá, plus řekl bych, že i zbytečná. Musím ale říct, že Grindelwald je daleko DALEKO lepší záporák než Voldemort. Nevím jak vy, ale anarchista, který jde přes mrtvoly v domnění, že vlastně koná v zájmu většího dobra, je pro mě daleko zajímavější, než mocichtivý fašistický plešoun, který nemá rád absolutně nikoho. Plus scény z Bradavic... (ano, jsou tam). Nostalgie do mě vrazila silou jak Grond do Minas Tirithské brány. Obzvlášť se ale Rowlingové povedla postava Lety Lestrange, scéna s bubákem mi přinesla husinu. Celkově jsou Fantastická zvířata vcelku zábavným a příjemným snímkem, ovšem ten název je trošku zavádějící. Fantastická zvířata by se měla škrtnout. Na rozdíl od předchozího snímku si jich člověk zas až tolik neužije. Potěší pár pojítek s HP sérií, obzvlášť nečekaný výskyt jednoho charakteru, u kterého jsem vyvalil oči. (Ne, není to Brumbál, ten byl btw skvělej.) Celkově to působí, jako kdyby snímek byl pouze takovým mostem mezi prvním a nadcházejícím třetím dílem, kde to Brumbál Deppovi určitě natře. (No co, to víme všichni, ne?) Rád bych tomu dal 4* , protože prostě pro svět Harryho Pottera mám nesmírnou slabost. Ale nemůžu. Bavilo mě to, ale nic moc to ve mně nezanechalo.

 • 35%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Pajmen (1193 bodů)

  Velke zklamani.

 • 60%
  2
  0
  20. 11. 2018
  premontgomery (1148 bodů)

  Šli jsme do kina s velkým očekáváním, ale HP to prostě už není, ale člověk by si to stále moc přál, aby to tak bylo. Prostě chybí jedna dvě postavy, s kterou byste šli, fandili, báli se o ní, nebo klidně i o "to", ať by to bylo cokoliv. Snad scénář bude příště lepší.

 • 65%
  6
  0
  18. 11. 2018
  Špímoňátko (870 bodů)

  Když by se mě zeptali na pohovoru, čím se vyjímám a co dokážu, tak na místě odpovím, že znám historii kouzelného světa lépe než vlastní země, že jsem schopný nazpamět odříkat většinu pasáží a hlášek, které se objevily v knize nebo filmu a taky, že mým koníčkem je hledat kouzelné detaily i chyby, které J.K.R do mého nejoblíbenějšího světa nasekala. Tím se dostávám k filmu "Fantastická zvířata", který nese název podle "encyklopedie", kterou napsala hlavní postava a zas tak moc zvířat čekat nemusíme. Šel jsem na film hlavně z povinnosti vůči všemu, co věřím a čím žiju.
  Neodcházel jsem nadšený, ani nějak naštvany, nejvíce asi zamyšlený. To, co bych vytknul filmu nejvíc, byl děj, který průměrný strávník nemohl asi uplně strávit a tak se i pokusím svojí kritiku popsat. Pokud ste neměli k postavám žádný vztah, když film začínal, tak na konci ho mít taky nebudete. Děj byl dost podivný, hlavně proto, že většina postav byly celou dobu na stejném místě, čas od času došlo k nějakému nahodnému setkaní a jen a jen se čekalo, kdy se všechny postavy střetnou. Bordel v ději, který byl už tak zmatený, dělali flashbacky, které se vždy z ničeho nic přiřítily ve chvilce, když už ste si říkali, že víte, co se děje. Nakonec došlo k směřovanému a všechny postavy se potkali. Zas tolik se nestalo, krom Norimberského projevu od Grindelwalda a taky pár CGI draků, které měli zničit celou Paříž. To se naneštěstí nestalo, díky spojení všech hrdinů a za dramatické hudby zlé kouzlo zahnali.
  To by asi bylo to hlavní, co mi na filmu vadilo. Na druhou stranu jsem si našel na filmu spoustu věcí, které mi udělaly radost a v zásadě převýšily, to co mi vadilo. Kouzelný svět je prostě kouzelný svět. Zvířata super, Mlok taky, Brumbál a Grindelwald se povedli a hadám, že v příštích dílech dostaneme zfilmovanou verzi knihy od Rity Holoubkové -"Život a lži Albuse Brumbála".

 • 65%
  1
  0
  25. 11. 2018
  darth vader (712 bodů)

  Podíval jsem se jen kvůli tomu, ze jsem chtěl opět videt Bradavice

 • 80%
  1
  0
  17. 3. 2019
  lukas-juras (423 bodů)

  Toto pokračování je jízda od prvního momentu. Film nabírá na tempu, každou vteřinou se něco děje. Posouvá diváka v informovanosti dál. Divák ale musí být velice pozorný, protože nového je zde opravdu mnoho. Od Mloka se zde pozornost přesouvá na Grindelwalda, který je herecky velice působivý. Je zde ovšem mnohem více cítit hlavní zdroj informací a představivosti J.K.Rowlingové v nacistickém světě hnusů. Jsem velice zvědavý, jakým směrem se ubere třetí díl, protože první a druhý díla mají společné to, že divákovi předložili spousty scén a ještě více nezodpovězených otázek. Ovšem postprodukce na tomto díle zamákla opravdu náležitě!

  • Johny Deep jako Grindelwald!
  • mnoho informací bez odpovědí
 • 100%
  0
  0
  29. 12. 2019
  howrse (260 bodů)

  moc se líbilo pro mě lepší jak první díl BTW letta je nej.

 • 65%
  0
  0
  14. 5. 2019
  sari.jurikova (103 bodů)

  Jsem velký fanoušek celého kouzelnického světa, jsem byla tímto dílem zklamaná. Po ukončení Potterovské série jsem se těšila na sérii filmů Fantastická zvířata. Ale jak už tomu bývá, jde to k horšímu a horšímu. První díl fantastických zvířat se mi velmi líbil, a tak jsem nadšeně čekala, co bude pokračovat. Avšak dvojka zcela zklamala má očekávání. Né že by film byl úplně špatný, ale čekala jsem od něj mnohem víc.

 • 60%
  3
  0
  18. 11. 2018
  richard-bergman (78 bodů)

  První díl Fantastických zvířat se mi zalíbil, tudíž jsem do druhého dílu šel s tím, že od něj spoustu věcí očekávám a to byla chyba. Tím nechci říct, že se mi film nelíbil, naopak se mi spousta věcí líbila, jako např.: Bradavice, části kde vystupovali zvířata a části s Brumbálem. Co mě na něm ale zklamalo byl podivně složitý děj, u kterého jsem často nepochopil kdo je tedy příbuzný koho atd. Také se mi občas už zdálo, že to bylo zbytečně přeplácané efekty. I přes to se teším na další díl.

 • 35%
  0
  2
  17. 12. 2018
  libro-lojin (72 bodů)

  Na to, že jsem jako malí těšil a zbožňoval filmy s Harrym a vždy jsem se těšil na to až jej budou dávat v televizi. Dostala mě ta dětskost a příjemná atmosféra. Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny jsou film, který převrací celý Pottrovský svět vzhůru nohama. Na to jak je obsazeno spoustu známých tváří, je herecký výkon velice slabí.

  • Působivé efekty a nápadité scény s malým Hrabákem.
  • Ve filmu je spoustu postav a málo času je poznat. Celé to působí zmateně. Není vůbec čas na oblíbené postavy, které všichni znaly z předchozích filmů.
 • 50%
  3
  2
  17. 11. 2018
  jiri-kovac (63 bodů)

  První díl byla klasická seznamovačka s charaketrama, který budou v každém následujícím filmu.
  Pokud jsi fanoušek Pottrovského světa, tak by jsi měl/a na ten film 100% jít.
  Rowlingová zajela zase více do temnějšího světa, což je sakra dobře, ale ta úmorná první třetina filmu se fakt strašně táhne. Plus rozjela další nudnou linku a to o "chlapci" jménem Credence, jeho linka je dle mého nudná, otravná a až příliš složitá.

  Nejzajímavější je záporák, který je dle mého o dost líp zpracován než ten fašistický plešoun z Harryho Pottera, který nemá rád pomalu ani sám sebe.

  Bohužel tento díl trpí tím, že se nedrží své knížní předlohy, což je škoda. Tady se jedná hlavně o dějovou linku Harryho Pottera než o dějovou linku Fantastických Zvířat.

  Je to lehce nadprůměrný až průměrný film ze kterého si moc neodnesete.
  50%

  • Grindelwald
  • Temnější atmosféra a více akce
  • Sympatické Postavy
  • Nudná a příliš složitá dějová linka Credence
  • Až moc ve světě Harryho Pottera
  • První třetina filmu
 • 100%
  1
  0
  14. 12. 2019
  jarča98 (5 bodů)

  moc se mi líbilo

73 64 ?
jak hlasovat?
 • Overlord_2004 65%
 • Svany 70%
 • adela13 100%
 • regazzoni 65%
 • nikol-jankovicova 90%
 • jiri-cisar 95%
 • Pete69 65%
 • jirik-smerda 5%
 • mims 70%
 • lenka-fojtova 95%
všechna hodnocení (115)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele howrse