Harry Potter and the Philosopher's Stone (Velká Británie, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
152 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriozní, Rodinný, Adaptace knižní, Blockbuster, Film s monstry, Retro, Série/Franchise
Motto: Magické dobrodružství začíná

Obsah

:
Kdo by dnes už alespoň nezaslechl jméno Harryho Pottera, čarodejnického učně, jehož neskutečná popularita mezi dětmi během krátké doby zasáhla i dospělé. více »« méně

Režie

:
Chris Columbus

Scénář

:
Steve Kloves

Herci

:
Daniel Radcliffe Rupert Grint Emma Watson Richard Harris Maggie Smith ...
Přehrát online O2
Premiéra: 14. 2. 2002
DVD: 11. 10. 2002
Jste na stránce filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Harry Potter a Kámen mudrců myslíte! K 24. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27423 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  11. 8. 2017
  Brenan88 (41985 bodů)

  První je vždy nejlepší a i dnes si živě vzpomínám na první návštěvu Bradavic. Bylo to okouzlující a vzrušující. Procházet všechny ty prostory s mými novými hrdiny a zažívat s nimi jejich dobrodružství. Vizuální stránka je skvostná a dětští herci? Myslím,že odpověď v dnešní době každý zná.

 • 90%
  1
  0
  16. 12. 2017
  martin-mickey-stusak (22351 bodů)

  Obsáhlý románový příběh o čarodějnické škole plného tajemství a dobrodružství sice dětské čtenáře uchvátí a to hlavně z důvodu, že si od čtení mohou občas odpočinout, ale film mající dvě a půl hodiny? Opravdu u toho vydrží sedět? Tak to už je i pro ně velice silná káva. Příběh je veden na hranici dětské srozumitelné fantazie a jako fantasy pohádka funguje dobře. Film tedy vypadá stejně oslnivě jako kniha, i když každý filmový fanda moc dobře ví, že filmové zpracování nikdy nemůže být zcela jako románová předloha. Ta je chytrá, vtipná, stejně jako děsivá, fantazijní a místy dokonce i smutná. Co je nakonec ve filmovém zpracování nechť posoudí divák sám. Sympatie to však vzneslo, o čemž svědčí i vzniklé další pokračování. Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Granger ve svém prvním filmovém dobrodružství, který ve světě filmu pro dětského diváka udal zcela nový směr.

 • 60%
  0
  0
  2. 6. 2020
  Sheldon (15950 bodů)

  Knihu jsme nečetl a film jsem viděl omylem, když mi ho pustili v autobuse cestou do Barcelony. Je to mírně nadprůměrný rodinný film s bizarnostmi anglosaských pohádek, kterým jsem nikdy nepřišel na chuť. Pro mě je to dlouhé a často dost nudné. Můj šálek čaje to tedy není.

 • 70%
  0
  0
  2. 5. 2017
  lamps (14615 bodů)

  V jednotlivostech moc pěkné (hlavně vizuál celého bradavického prostředí a samozřejmě ikonická ústřední melodie) a podávané v efektivním rodinném balení, ale přece příliš roztahané a upovídané, a přitom nevykreslující postavy (až na závěrečných třicet minut) ani dějové souvislosti tak, jak to zvládá relativně krátká kniha. Mám ten film rád, ovšem oproti některým pokračovatelům je to prostě slabota.

 • 50%
  0
  0
  10. 11. 2017
  Pete69 (13077 bodů)

  Pro mě je Harry Potter čím novější ( čím je starší Harry Potter sám ) lepší. to znamená, že co díl to lepší kvalita až k samotnému závěru. Po shlédnutí prvního dílů jsem vůbec nepochopil proč je z tho celý svět u vytržení a dodnes je to můj nejméně oblíbený díl.

 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  Zábavné, vtipné, dětské.

 • 70%
  1
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (6791 bodů)

  Není to špatné, ale oproti ostatním dílům výrazně slabší. Nejvíce za to může nálepka "Rodinný film"

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  první díl celé série, který je vlastně ještě takovou pohádkou. Nikdy nepřestanu přemýšlet nad tím, jak vlastně mohlo J. K. Rowling napadnout tak velkolepé dílo a jak ho mohli všichni režiséři tak skvěle vystihnout ve svých filmech.

 • 95%
  0
  0
  5. 7. 2015
  evismaior (3805 bodů)

  Jistě nebylo snadné zhostit se prvního dílu už tehdy slavné kouzelnické série, a to v době, kdy ještě nikdo netušil, jak temně se bude příběh nakonec vyvíjet. Proto je první Harry Potter především rodinným filmem, vzhledem k útlé první knížce v podstatě nic důležitého nevynechává a dodnes si pamatuji, jak okouzleně jsem prožívala každý moment, každý nový záběr, kterým byla kniha převedena na filmové plátno. Muselo to dát šílenou práci promyslet každý detail - a další filmové díly z toho následně mohly směle vycházet. Chris Columbus a celý tým to opravdu zvládli na výbornou. Dodnes si myslím, že herecké obsazení bylo geniální (byť se zejména Daniel Radcliffe musel naučit postupem času lépe hrát), bradavický hrad vypadá jako sen a při první procházce Příčnou ulicí jsem doslova zírala s pusou dokořán. A to ani nemluvím o podmanivé hudbě Johna Williamse. Inu, není divu, že se z představitelů hlavních rolí staly celebrity a takový Alan Rickman že se na stará kolena proměnil v sexsymbol pro leckterou puberťačku, mladou ženu i dámu v nejlepších letech:-)

 • 85%
  0
  0
  20. 11. 2013
  saboter (3553 bodů)

  První díl se drží své předlohy co to de je kouzelný někdy temný a atmosféra by se dala krájet i motorovkou špatně takže se povedl pro nás co knihu nečetli tak i tak může být film parání co jí četly budou ačení nejspíš stejně takže je to zkrátka rozjezd.

 • 75%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Pro teens diváky se HARRY POTTER stal kultem! Já mám blíže k vůni stránek všech 7 dílů - všech 7 let pěkně pohromadě v knižním boxu od J.K. Rowlingové.

 • 100%
  1
  0
  14. 12. 2014
  roque (2918 bodů)

  Jak to tak bývá u několikadílných filmů, tak i tento první díl ságy je podle mého názoru také dílem nejlépe povedeným. Obsahuje základní seznámení s dějem příběhu, je takové nejvíce vhodné pro děti, to se postupně pořád stupňuje. Až k poslednímu dílu, který je ze vše dílů takový nejakčnější, spousta soubojů, akce a dalších věcí.
  Opravdu nej díl.
  ...

  • děj
  • triky
  • kouzla
  • 75%
   0
   0
   2. 2. 2016
   HappyPiere (2772 bodů)

   Ještě taková naivní pohádka, která započala sérii, která dospěla spolu se svými čtenáři - a filmy v tomto plně kopírují knihy.

  • 95%
   0
   0
   13. 1. 2018
   nikol125 (2733 bodů)

   Skvělý film, který dle mého názoru zná, už asi každý. Ale je vidět, že si na něm všichni dali záležet a to od herců až k režisérovi. Od filmu se nedá jen tak odtrhnout a vždy když tam najednou vyskočí reklama, tak už si přejete, aby zase skončila a na obrazovce se objevil Harry Potter, který musí řešit různé problémy a dostává se do mnoha zapeklitých situací.
   Pro Harryho je určitě těžké vyrůstat se svým strýcem, tetou a bratrancem. Ale je silný, dokáže se dostat přes všechny překážky, které mu jeho osud dal do cesty. Seznámí se s zámečníkem z Bradavic Hagridem, najde si i kamarády Rona a Hermionu, do oka mu padne ředitel školy Albus Brumbál a něco se mu nebude zdát na jeho profesorovi Severusi Snapeovi.

  • 70%
   0
   0
   21. 12. 2013
   alexik789 (2509 bodů)

   Velice pěkný film. Bohužel trochu doplácí na to, že je to v podstatě první díl velké ságy o čarodějnickém učni a spoustou dalších postav. Harry se zde teprve "hledá". celý snímek je trochu zdlouhavý, ale asi to moc líp nešlo natočit, navíc v silné konkurenci knihy, která je asi, jak to bývá, lepší.

  • 70%
   0
   0
   5. 5. 2013
   harry456 (2435 bodů)

   Začátek je dobrý, skvělé obsazení, za které vděčíme Chrisu Columbusovi.

  • 100%
   1
   0
   12. 12. 2014
   LenkaVL (2326 bodů)

   První díl celé série a podle mého názoru je také ze všech nejlepší. Nejlepší například z hlediska dětí, protože, když porovnáme první a poslední díl, tak to je jako nebe a dudy. První díl takový úvodní, vysvětlující, zavádějící diváka do děje. Zatímco poslední není moc vhodný pro malé děti. Moc boje. To se zase ale líbí starším divákům.

   • herci
   • dobrá předloha
   • triky
   • myšlenka
   • nic
  • 100%
   1
   0
   9. 4. 2020
   tomlery (2139 bodů)

   Bylo mi 11, když tento film šel do kin, a já neměl ani tušení, že je to natočené podle knihy. Dokonce mi i tento film nějak proklouzl mezi prsty, neviděl jsem ho v kině, až najednou u někoho na návštěvě o mnoho později. Rowlingová přitáhla děti k četbě, avšak já v té době netušil, co je to kniha. V páté třídě na základní škole jsem měl úplně jiné starosti. Přesto musím říct, že když jsem to pak viděl a četl, byla to pro mě jako nirvana.

  • 55%
   0
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1939 bodů)

   Tady to odstartovalo. Kámen mudrců je spíš hezký než dobrý film. Všechno je to takové dětské a hezky podkreslené. Ale ono to vypadá dobře. Všichni herci si našli svoje místo. Nejlépe obsazený je Alan Rickman v roli Severuse Snapea a dále Tom Felton jako Malfoy.

  • 90%
   1
   0
   6. 1. 2017
   Arnarmo (1719 bodů)

   Celou sérii prostě miluju. Začal jsem knihama, skončil jsem u filmů. Oceňuji, že se drží knižní předlohy. Podobně jako první knižní dil, i tento filmový je spíše pohádka, ale nějak se začít muselo. Originální, fenomém, vtipné a dobrodružné - co víc si od oživení našich hrdinů na plátna přát.

  • 75%
   0
   0
   8. 12. 2013
   wop (1716 bodů)

   Velmi slušný úvod do série, kterému není téměř co vytknout.

   • krásně natočené
   • skvěle obsazené
   • počítačové triky jsou místy ještě dost poznat
  • 80%
   0
   0
   6. 12. 2012
   psico (1666 bodů)

   První díl filmu mě vlastně poprvé přiměl k tomu, abych dočetl knihu. Měl jsem ji půjčenou od kamarádky, ale jsem jeden z těch, kteří dají na první dojem a když mě hned na začátku kniha neosloví, přestanu číst. Stručně řečeno, strýc Vernon a továrna na vrtačky mě prostě neoslovily. Nicméně film byl parádně natočený, jak jsem později zjistil, tak poměrně věrně kopíroval knížku. Další díly už byly závislostí, četl jsem kde se dalo takže na filmové pokačování jsem byl tentokrát připravený. Dvojka byla opět výborně zfilmovaná stejně jako další díly. Klobouk dolů před fantazií režie. S pátým dílem přišlo trochu zklamání, efektově sice nadprůměrný, ale kniha byla tlustá a film příliš krátký na to, aby vykreslil všechny dějové souvislosti. trochu škoda, myslím, že půlhodinka filmu navíc by přidala na kvalitě. proto oceňuju tvůrčí myšlenku Davida Yatese rozdělit závěr na dva filmy, tehda jsem byl sice naštvaný, že musím rok čekat, ale stálo to za to, protože poslední díl byl asi nejpropracovanější ze všech. Obsahově však favoritem zůstává trojka a Sirius. Jedno mínus na celé sérii jsem našel, a to je opět český dabing. V prvních dílech byl milý a nevadil, což se nedá říct o posledních dvou. Abych to shrnul: z milé dětské pohádky o čaroději a jeho dvou přátelých se stal hororový film a slušná lekačka, kde dobro musí kráčet i přes mrtvoly, aby došlo k cíli. Harry Potter stárl zároveň se mnou a stal se kultem mých gympláckých let. těším se, že si jednou najdu čas na maratón, koupím si energeťáky a pustím si všechny díly za sebou:) 80%

  • 100%
   1
   0
   17. 12. 2012
   Pavlína81 (1569 bodů)

   Opravdu krásná kouzelnická pohádka.

  • 90%
   0
   0
   5. 8. 2020
   Nevka (1492 bodů)

   Tak jsem se po značně dlouhé době dostal k tomu, abych ohodnotil tenhle víc než dobrý vstup do jedné z nejslavnějších ság. Na svoji dobu se jedná o velmi podařený film jak po dějové stránce tak i v efektech. Konkurz na hlavní hrdiny filmu dopadl skvěle, a Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson, ať už chtějí, nebo ne, zůstanou v očích diváků Harrym, Ronem a Hermionou. Prostředí školy se velice povedlo a Famfrpál spolu se samotnými famfrpálovými zápasy byly skvěle provedené a dokázali pobavit. Pak bych tu měl ještě pochvalu za zpracování Chloupka a kouzelnických šachů. Kdysi jsem nebyl schopný dát vyšší hodnocení kvůli odklonu od knih, ale zpětně musím uznat, že Columbus se s tím popasoval skvěle.

  • 90%
   0
   0
   20. 3. 2013
   Cechulda (1315 bodů)

   První ze série příběhů o chlapci, který přežil. No prostě lahoda. Super příběh, kterého se režisér drží zuby nehty. Vše, co je v knize se samozřejmě do filmu nevešlo a některé věci se na plátně upravily pro zkrácení a přizpůsobení děje, ale pro mě je to opravdu vyvedená pohádka.

  • 75%
   0
   0
   20. 3. 2014
   jvempire (1208 bodů)

   Povedený začátek úspěšné série a slušná adaptace knihy.

  • 85%
   0
   0
   21. 12. 2014
   Rapaport (1016 bodů)

   Dlouho jsem se tomuhle filmu bránil. Ve světě už běžela potterovskámínie pár let, ale mě příběh o brýlatém čarodějovi nechával chladným. Měl jsem to za nějakou hovadinku pro děti. Film jsem viděl až snad v době pátého dílu. No a v podstatě mě překvapil. První díl, je víceméně dětská záležitost, ale byl jsem z ní mile přkvapen a s chutí jsem se pustil do dalších dílů.

  • 80%
   0
   0
   9. 6. 2016
   voleman (924 bodů)

   Poprvé jsem prvního Harryho Pottera viděl v kině, když mi bylo asi sedm let. To se mi opravdu líbil a tehdy to byl můj opravdu oblíbený film. Samozřejmě jak člověk roste tak dnes už to beru jen jako poměrně vydařenou dětskou podívanou plnou poměrně pěkných efektů, zábavných postav a skvělé Williamsovy hudby, který znovu stvořil další legendární hudební motiv. Dnes samozřejmě považuji za vrchol ve Fantasy žánru mnohem propracovanějšího a nyní pro mě i zábavnějšího Pána Prstenů, který opravdu nemá chybu. Na Pottera ovšem nezapomínám a samozřejmně ho ani neberu jako nějaké filmové veledílo, ale klidně si ho s chutí někdy zopakuji. 80%

  • 80%
   0
   0
   20. 1. 2017
   Sheemas (736 bodů)

   První díl, který započal skvělou sérií, kámen mudrců je velmi pohádkový a dětský film, který se přesně drží své předlohy. Skvěle natočené, velmi povedené trikově, barevné a kouzelné, a především pak perfektně obsazený Severus Snape, Alan Rickmen byl prostě dokonalý. Ale i přesto v celé sérii patří Kámen mudrců ke slabším dílům, pravděpodobně kvůli tomu, že se zde děj a celý příběh teprve rozbíhá a hlavní trojice herců je zde ještě poměrně dost ,,vyděšená" z kamery, především pak Daniele Radcliffe.

  • 90%
   0
   0
   4. 12. 2012
   scarecrow (708 bodů)

   První díl, který nastartoval hodně výdělečnou sérii. Diváci, co nečetli předlohu se v této pohádce mohli seznámit s opravdu kouzelným světem. První díl jsem četl až po shlednutí filmu, protože do té doby jsem vlastně o Potterovi nikdy neslyšel.

  1 2 dalsi posledni
  82 84 ?
  jak hlasovat?
  • mata-semanova 80%
  • InJo 60%
  • mysir 85%
  • Dellego 80%
  • limeta 90%
  • hlavněvklidu 85%
  • kraky 90%
  • Overlord_2004 80%
  • Svany 95%
  • Adeline 85%
  všechna hodnocení (446)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 3 v žebříčku uživatele brutnikita
  1. místo z 2 v žebříčku uživatele kacenkaa.18
  2. místo z 8 v žebříčku uživatele stupefy
  3. místo z 7 v žebříčku uživatele Ejdam
  4. místo z 6 v žebříčku uživatele stejskal.franti
  4. místo z 8 v žebříčku uživatele vera.novotna2
  5. místo z 8 v žebříčku uživatele FilipV1996
  6. místo z 12 v žebříčku uživatele novotnas.jana
  4. místo z 6 v žebříčku uživatele iris-brucinka
  5. místo z 13 v žebříčku uživatele Annie555