Harry Potter and the Philosopher's Stone (Velká Británie, originální název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
152 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriozní, Rodinný
Motto: Magické dobrodružství začíná

Obsah

:
Kdo by dnes už alespoň nezaslechl jméno Harryho Pottera, čarodejnického učně, jehož neskutečná popularita mezi dětmi během krátké doby zasáhla i dospělé. více »« méně

Režie

:
Chris Columbus

Scénář

:
Steve Kloves

Herci

:
Daniel Radcliffe Rupert Grint Emma Watson Richard Harris Maggie Smith ...
Přehrát online O2
Premiéra: 14. 2. 2002
DVD: 11. 10. 2002

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  2. 5. 2017
  lamps (7498 bodů)

  V jednotlivostech moc pěkné (hlavně vizuál celého bradavického prostředí a samozřejmě ikonická ústřední melodie) a podávané v efektivním rodinném balení, ale přece příliš roztahané a upovídané, a přitom nevykreslující postavy (až na závěrečných třicet minut) ani dějové souvislosti tak, jak to zvládá relativně krátká kniha. Mám ten film rád, ovšem oproti některým pokračovatelům je to prostě slabota.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4421 bodů)

  první díl celé série, který je vlastně ještě takovou pohádkou. Nikdy nepřestanu přemýšlet nad tím, jak vlastně mohlo J. K. Rowling napadnout tak velkolepé dílo a jak ho mohli všichni režiséři tak skvěle vystihnout ve svých filmech.

 • 85%
  0
  0
  20. 11. 2013
  saboter (3529 bodů)

  První díl se drží své předlohy co to de je kouzelný někdy temný a atmosféra by se dala krájet i motorovkou špatně takže se povedl pro nás co knihu nečetli tak i tak může být film parání co jí četly budou ačení nejspíš stejně takže je to zkrátka rozjezd.

 • 75%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Pro teens diváky se HARRY POTTER stal kultem! Já mám blíže k vůni stránek všech 7 dílů - všech 7 let pěkně pohromadě v knižním boxu od J.K. Rowlingové.

 • 95%
  0
  0
  5. 7. 2015
  evismaior (3111 bodů)

  Jistě nebylo snadné zhostit se prvního dílu už tehdy slavné kouzelnické série, a to v době, kdy ještě nikdo netušil, jak temně se bude příběh nakonec vyvíjet. Proto je první Harry Potter především rodinným filmem, vzhledem k útlé první knížce v podstatě nic důležitého nevynechává a dodnes si pamatuji, jak okouzleně jsem prožívala každý moment, každý nový záběr, kterým byla kniha převedena na filmové plátno. Muselo to dát šílenou práci promyslet každý detail - a další filmové díly z toho následně mohly směle vycházet. Chris Columbus a celý tým to opravdu zvládli na výbornou. Dodnes si myslím, že herecké obsazení bylo geniální (byť se zejména Daniel Radcliffe musel naučit postupem času lépe hrát), bradavický hrad vypadá jako sen a při první procházce Příčnou ulicí jsem doslova zírala s pusou dokořán. A to ani nemluvím o podmanivé hudbě Johna Williamse. Inu, není divu, že se z představitelů hlavních rolí staly celebrity a takový Alan Rickman že se na stará kolena proměnil v sexsymbol pro leckterou puberťačku, mladou ženu i dámu v nejlepších letech:-)

 • 70%
  0
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (2902 bodů)

  Není to špatné, ale oproti ostatním dílům výrazně slabší. Nejvíce za to může nálepka "Rodinný film"

 • 100%
  1
  0
  14. 12. 2014
  roque (2738 bodů)

  Jak to tak bývá u několikadílných filmů, tak i tento první díl ságy je podle mého názoru také dílem nejlépe povedeným. Obsahuje základní seznámení s dějem příběhu, je takové nejvíce vhodné pro děti, to se postupně pořád stupňuje. Až k poslednímu dílu, který je ze vše dílů takový nejakčnější, spousta soubojů, akce a dalších věcí.
  Opravdu nej díl.
  ...

  • děj
  • triky
  • kouzla
  • 75%
   0
   0
   2. 2. 2016
   HappyPiere (2733 bodů)

   Ještě taková naivní pohádka, která započala sérii, která dospěla spolu se svými čtenáři - a filmy v tomto plně kopírují knihy.

  • 70%
   0
   0
   21. 12. 2013
   alexik789 (2500 bodů)

   Velice pěkný film. Bohužel trochu doplácí na to, že je to v podstatě první díl velké ságy o čarodějnickém učni a spoustou dalších postav. Harry se zde teprve "hledá". celý snímek je trochu zdlouhavý, ale asi to moc líp nešlo natočit, navíc v silné konkurenci knihy, která je asi, jak to bývá, lepší.

  • 70%
   0
   0
   5. 5. 2013
   harry456 (2427 bodů)

   Začátek je dobrý, skvělé obsazení, za které vděčíme Chrisu Columbusovi.

  • 1
   0
   12. 12. 2014
   LenkaVL (2138 bodů)

   První díl celé série a podle mého názoru je také ze všech nejlepší. Nejlepší například z hlediska dětí, protože, když porovnáme první a poslední díl, tak to je jako nebe a dudy. První díl takový úvodní, vysvětlující, zavádějící diváka do děje. Zatímco poslední není moc vhodný pro malé děti. Moc boje. To se zase ale líbí starším divákům.

   • herci
   • dobrá předloha
   • triky
   • myšlenka
   • nic
  • 55%
   0
   0
   5. 5. 2013
   karlik4801 (1925 bodů)

   Tady to odstartovalo. Kámen mudrců je spíš hezký než dobrý film. Všechno je to takové dětské a hezky podkreslené. Ale ono to vypadá dobře. Všichni herci si našli svoje místo. Nejlépe obsazený je Alan Rickman v roli Severuse Snapea a dále Tom Felton jako Malfoy.

  • 90%
   0
   0
   6. 1. 2017
   Arnarmo (1684 bodů)

   Celou sérii prostě miluju. Začal jsem knihama, skončil jsem u filmů. Oceňuji, že se drží knižní předlohy. Podobně jako první knižní dil, i tento filmový je spíše pohádka, ale nějak se začít muselo. Originální, fenomém, vtipné a dobrodružné - co víc si od oživení našich hrdinů na plátna přát.

  • 80%
   0
   0
   6. 12. 2012
   psico (1654 bodů)

   První díl filmu mě vlastně poprvé přiměl k tomu, abych dočetl knihu. Měl jsem ji půjčenou od kamarádky, ale jsem jeden z těch, kteří dají na první dojem a když mě hned na začátku kniha neosloví, přestanu číst. Stručně řečeno, strýc Vernon a továrna na vrtačky mě prostě neoslovily. Nicméně film byl parádně natočený, jak jsem později zjistil, tak poměrně věrně kopíroval knížku. Další díly už byly závislostí, četl jsem kde se dalo takže na filmové pokačování jsem byl tentokrát připravený. Dvojka byla opět výborně zfilmovaná stejně jako další díly. Klobouk dolů před fantazií režie. S pátým dílem přišlo trochu zklamání, efektově sice nadprůměrný, ale kniha byla tlustá a film příliš krátký na to, aby vykreslil všechny dějové souvislosti. trochu škoda, myslím, že půlhodinka filmu navíc by přidala na kvalitě. proto oceňuju tvůrčí myšlenku Davida Yatese rozdělit závěr na dva filmy, tehda jsem byl sice naštvaný, že musím rok čekat, ale stálo to za to, protože poslední díl byl asi nejpropracovanější ze všech. Obsahově však favoritem zůstává trojka a Sirius. Jedno mínus na celé sérii jsem našel, a to je opět český dabing. V prvních dílech byl milý a nevadil, což se nedá říct o posledních dvou. Abych to shrnul: z milé dětské pohádky o čaroději a jeho dvou přátelých se stal hororový film a slušná lekačka, kde dobro musí kráčet i přes mrtvoly, aby došlo k cíli. Harry Potter stárl zároveň se mnou a stal se kultem mých gympláckých let. těším se, že si jednou najdu čas na maratón, koupím si energeťáky a pustím si všechny díly za sebou:) 80%

  • 75%
   0
   0
   8. 12. 2013
   wop (1605 bodů)

   Velmi slušný úvod do série, kterému není téměř co vytknout.

   • krásně natočené
   • skvěle obsazené
   • počítačové triky jsou místy ještě dost poznat
  • 100%
   0
   0
   17. 12. 2012
   Pavlína81 (1552 bodů)

   Opravdu krásná kouzelnická pohádka.

  • 90%
   0
   0
   20. 3. 2013
   Cechulda (1212 bodů)

   První ze série příběhů o chlapci, který přežil. No prostě lahoda. Super příběh, kterého se režisér drží zuby nehty. Vše, co je v knize se samozřejmě do filmu nevešlo a některé věci se na plátně upravily pro zkrácení a přizpůsobení děje, ale pro mě je to opravdu vyvedená pohádka.

  • 75%
   0
   0
   20. 3. 2014
   jvempire (1157 bodů)

   Povedený začátek úspěšné série a slušná adaptace knihy.

  • 85%
   0
   0
   21. 12. 2014
   Rapaport (1002 bodů)

   Dlouho jsem se tomuhle filmu bránil. Ve světě už běžela potterovskámínie pár let, ale mě příběh o brýlatém čarodějovi nechával chladným. Měl jsem to za nějakou hovadinku pro děti. Film jsem viděl až snad v době pátého dílu. No a v podstatě mě překvapil. První díl, je víceméně dětská záležitost, ale byl jsem z ní mile přkvapen a s chutí jsem se pustil do dalších dílů.

  • 80%
   0
   0
   9. 6. 2016
   voleman (855 bodů)

   Poprvé jsem prvního Harryho Pottera viděl v kině, když mi bylo asi sedm let. To se mi opravdu líbil a tehdy to byl můj opravdu oblíbený film. Samozřejmě jak člověk roste tak dnes už to beru jen jako poměrně vydařenou dětskou podívanou plnou poměrně pěkných efektů, zábavných postav a skvělé Williamsovy hudby, který znovu stvořil další legendární hudební motiv. Dnes samozřejmě považuji za vrchol ve Fantasy žánru mnohem propracovanějšího a nyní pro mě i zábavnějšího Pána Prstenů, který opravdu nemá chybu. Na Pottera ovšem nezapomínám a samozřejmně ho ani neberu jako nějaké filmové veledílo, ale klidně si ho s chutí někdy zopakuji. 80%

  • 90%
   0
   0
   4. 12. 2012
   scarecrow (689 bodů)

   První díl, který nastartoval hodně výdělečnou sérii. Diváci, co nečetli předlohu se v této pohádce mohli seznámit s opravdu kouzelným světem. První díl jsem četl až po shlednutí filmu, protože do té doby jsem vlastně o Potterovi nikdy neslyšel.

  • 80%
   0
   0
   20. 1. 2017
   Sheemas (592 bodů)

   První díl, který započal skvělou sérií, kámen mudrců je velmi pohádkový a dětský film, který se přesně drží své předlohy. Skvěle natočené, velmi povedené trikově, barevné a kouzelné, a především pak perfektně obsazený Severus Snape, Alan Rickmen byl prostě dokonalý. Ale i přesto v celé sérii patří Kámen mudrců ke slabším dílům, pravděpodobně kvůli tomu, že se zde děj a celý příběh teprve rozbíhá a hlavní trojice herců je zde ještě poměrně dost ,,vyděšená" z kamery, především pak Daniele Radcliffe.

  • 100%
   0
   0
   31. 7. 2014
   Stoupa34 (264 bodů)

   Film pro děti a já u něj seděl ani jsem nedutal :-) Krásný začátek kouzelnické série, která provází životem jednoho obyčejně neobyčejného kluka a jeho přátel.

  • 90%
   0
   0
   23. 11. 2013
   lenka234567 (245 bodů)

   Já si myslím že tento díl byl opravdu taková pohádky na rozdíl od posledního krváku, ale i tak je velmi povedený a určitě nalákal spoustu diváků a také se mi líbí, že herci jdou od 8 do 20 let. =) =) =) =) =)

  • 100%
   0
   0
   12. 8. 2015
   tyna-berbrova (234 bodů)

   Moc hezké ztvárnění knižní předlohy. Ráda bych se do takového světa podívala.

  • 85%
   0
   0
   27. 2. 2015
   jfuska (124 bodů)

   Hezký fantasy film a uvod do světa Harryho.

  • 80%
   0
   0
   15. 3. 2014
   Eradancz (100 bodů)

   Hodne dobre spracovany film podle knihy. Ma to byt flm pro deti ale nektere sceny treba s voldemortem tak kdybych byl 5lety decko ak bych se asi trosku bal nebo ja vlastne ne ale jiny decka jo.(vym ze pis nesmysli) Ale stejne podle me je to nejhorsi dil scele te 7 knizni serie a 8 filmove serie nejhorsi dil(to slovo zni jak kdyby to melo dostat 30%) Ale i tak je to hodne nadprumerny film.

  • 100%
   0
   0
   29. 10. 2014
   iris-brucinka (84 bodů)

   Sice je tak trošku pro děti, ale ráda se na něj podívám i dnes ;)

  • 70%
   0
   0
   10. 4. 2014
   vojtadzurik (80 bodů)

   Kdyz jsem videl film poprve, to mi taky bylo alespon o deset let méně, tak se mi film libil poměrně hodně. Dnes uz to neni ono. Ale pokud objektivně, tak je to moc pěkná současná pohídka. Děti by hodnotili 100procent, to jsem si zcela jisty, to se vsak neda rici o nasledujici dilech. Kde mi nektery z nich připadal více nežli pohádka pro dett, jako horor pro dospele. Mylsim, ze to byl ASCABAN.

  • 85%
   0
   0
   5. 8. 2014
   Bori02 (66 bodů)

   Kvalitní pohádkový začátek jedné z největších filmových sérií.

  1 2 dalsi posledni
  82 84 ?
  • MajkBoss69 70%
  • Jaryner 90%
  • Chimpanzee21 70%
  • Togl 55%
  • Liboul 90%
  • Danka0902 90%
  • maniak 55%
  • lamps 70%
  • jarv 85%
  • Metrofil1 90%
  všechna hodnocení (333)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 3 v žebříčku uživatele brutnikita
  1. místo z 2 v žebříčku uživatele kacenkaa.18
  2. místo z 8 v žebříčku uživatele stupefy
  3. místo z 7 v žebříčku uživatele Ejdam
  4. místo z 8 v žebříčku uživatele vera.novotna2
  4. místo z 6 v žebříčku uživatele stejskal.franti
  5. místo z 8 v žebříčku uživatele FilipV1996
  6. místo z 10 v žebříčku uživatele nov.milan
  4. místo z 6 v žebříčku uživatele iris-brucinka
  5. místo z 13 v žebříčku uživatele Annie555
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: