The Martian (USA)
« další názvy »
USA USA
134 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Adaptace knižní, Blockbuster
Motto: Pomoc je jen 225 000 000 kilometrů daleko

Obsah

:
Před šesti dny se astronaut Mark Watney (Matt Damon) jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď bude ale nejspíš taky prvním člověkem, který tam zemře… více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Drew Goddard Andy Weir

Herci

:
Matt Damon Jessica Chastain Kristen Wiig Jeff Daniels Michael Peña ...
Premiéra: 1. 10. 2015
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Marťan. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Marťan myslíte! K 25. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Marťan


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  1
  0
  13. 8. 2017
  Brenan88 (45817 bodů)

  Sci-fi verze trosečníka v hlavní roli tentokrát Matt Damon. Ridley Scott je bravurní režisér,ale na můj vkus není moc dobrým vypravěčem nýbrž mistrem napětí a akce. Zde mne však překvapil jak dokázal po dobu dvou hodin smysluplně odvyprávět jeden lidský odvážný čin. Snímek vůbec nenudí a ty dvě hodiny utekly jako voda.

 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2015
  martin-mickey-stusak (26167 bodů)

  Vcelku zajímavý sci-fi příběh a je docela škoda, že není brán krapet vážněji. Použitý humor přeci jen povznáší jistou nadsázku a empatii k realitě. Nějaké napětí tu tedy moc nehledejme. Ale z filmařského hlediska naprosto skvělé dílo. Ridley Scott tohle prostě umí nejlépe. Příběh je vlastně něco jako Robinson Crusoe. Aby přežil, musí se ledasco vyrobit a dokonce i vypěstovat. Chybí už jen Pátek v podobě nějakého marťana, ale to by už bylo opravdu příliš. Poukazem také je, že se rozhodně nejedná o 'one man show'. Přeci jen se tu ukazuje i jednání NASA a posádky letící zpět k Zemi. Dobře odvedený scénář, děj držící si tempo, výborné speciální efekty. To vše slibuje skvělou byť zábavnou podívanou.

 • 90%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (21186 bodů)

  Perfektní nápad. Natočit film o trosečníkovi na Marsu, to je geniální. Navíc mě film natolik vtáhl do děje, že jsem se dokázal vžít do toho, že jsem tam já. To se mi stávalo v dětství při čtení Verneovek, u filmů to tak často nezažívám. Takže děkuji....

 • 100%
  3
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Ve filmu v podstatě nejsou záporné postavy a hlavním protivníkem je nehostinná planeta a ohromný vesmír. Všichni se chovají racionálně a postavy nejsou černobílé. Letos je Marťan vlastně první mainstreamový velkofilm, kde se hlavní hrdinové nechovají šablonovitě podle comicsové předlohy nebo jako zdegenerovaní psychopati v zhovadilé extravaganci v Šíleném Maxovi, ale jako lidé z masa a kostí.

 • 85%
  0
  0
  7. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Strhující vesmírná story o skutečných lidech, o radosti ze života s minimem životadárných prostředků a o nevídané tvůrčí kreativitě v přirozené a zábavné interpretaci dramatického příběhu v rozpětí osmdesáti milionů kilometrů. Příslovečně velký a hodnotný film, který svou vymazlenou a přitom prostou vizuální stránkou a silným sjednocujícím motivem o jednotě lidského druhu a nezlomné vůli zachránit jeho jediného příslušníka navzdory "těžkým nákladům a nejapným novinářským dotazům" zanechá upřímnější, hlubší a celistvější dojem než loňský příslovečně přeplácaný Interstellar. Scott to má celou dobu nádherně pod palcem, Matt Damon se stává díky svému živočišnému herectví a smyslu pro humor nejmilovanější filmovou postavou posledních několika let a Marťan má zaděláno na to stát se budoucím kultem minimálně stejně jako Cuarónova Gravitace... Slabší, v porovnání s jinými klenoty sci-fi ničím vyčnívající závěr a některé ryze americké motivy s kořeny v béčkových žánrovkách (davy lidí sledující záchranu hrdiny Watneyho online na veřejných prostranstvích) mi sice zatím brání udělit kompletní hvězdičkovou salvu, ale přesto velká paráda a jistá účast v top 10 letošního nadupaného roku...

 • 75%
  0
  0
  29. 10. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Nějaké chybičky nebo nesouvislosti by se našly, ale film se povedl. Dobře natočeno a zaujme.

 • 80%
  2
  0
  27. 1. 2017
  JosefTomas (8689 bodů)

  Scott se vrátil a je pořád ve formě. Zajímavě pojatý survival, který graduje, přestože se od něho moc nečeká.

 • 80%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Arthur Logoff (7771 bodů)

  Krajina Marsu podel Riddley Scotta! Nemá chybu. Technické detaily tu vůbec jsou povedené. Navíc mám rád Matta Damona, dohromady to stojí za to :)

 • 90%
  2
  0
  20. 10. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Film o tom, jak si postupným řešením malých problémů člověk může zachránit život i v té největší polízanici, do jaké se lze (nejen) na Marsu dostat. Považuji za velký úspěch, jak koukatelně se podařilo převést na plátno knížku plnou drobných příhod a technických podrobností a ještě při tom zachovat nadhled a smysl pro humor vlastní hlavnímu hrdinovi, jehož parádně sehrál Matt Damon. Pravda, připravili mě o moji oblíbenou knižní zápletku, kdy Watney přijde chytrým způsobem na to, jak objet prašnou bouři, jejíž rozsah a polohu nemůže znát, a naopak až příliš neuvěřitelně zdramatizovali závěrečnou záchrannou scénu, ale nakonec mi to vlastně až tak nevadilo. 3D tomuhle filmu svědčí a scénky typu Sean Bean debatující v NASA na téma Elrondova rada z Pána prstenů, tak ty vysloveně potěší:-)

 • 70%
  2
  1
  3. 10. 2015
  Petrson (4126 bodů)

  Gravitace to není. Interstellar to není. Tyhle filmy byly napínavé, překvapivé. Kdyby Marťan byl podle skutečných událostí, tak by to bylo asi napínavé:), jenže ona to byla sci-fi, ale tak nějak s dokumentárním podtextem, jak by to asi bylo. Filmové řemeslo se lehce vytratilo ve prospěch popisnosti, chybí skutečná dramatičnost a je to zbytečně vědeckofantastické, než aby to byl pořádný sci-fi nářez. To je ale i paradoxně plus filmu, čím se odlišuje od ostatních sci-fáren poslední doby. Pak si kladu otázku, co tam dělali Číňané a proč najednou tolik přátelství. Že by přání NASA nebo producenta:)? Cink!? Napětí tedy minimální, ale pořád je to Ridley Scott, který umí točit filmy, tentokráte podle knižní předlohy. Nelituji lístku do kina, ale na film už jsem teď tak trochu zapomněl.

  • celkové zpracování, námět
  • popisný příběh, napětí. délka
 • 70%
  1
  2
  28. 10. 2015
  FilipusMuff (4015 bodů)

  Prostě průměr po kterym ve vas nezbyde už po týdnu vubec nic..

  • Skvělej vizuál
  • Propracovanost příběhu
  • Moc dlouhá stopáž
 • 85%
  2
  0
  5. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3857 bodů)

  Kombinace Trosečníka a Sci-Fi. Ve finále vznikl trochu pohyblivější film než 127 hodin. Napětí úžasná při prakticky celém filmu a krása toho, že se podělají věci vždy v tu nejméně vhodnou chvíli. Osobně jsem film dlouho odkládal, protože jsem nevěřil tomu, že je to dobré, to ale byla chyba a teď vůbec nelituji, že jsem se nakonec odhodlal snímek pustit.

 • 100%
  0
  0
  4. 2. 2016
  leafroller (2931 bodů)

  I když nevím, co tenhle styl odstartovalo, tak se mi to líbí. Po strhující Gravitaci a časoprostorovém Interstellaru je tu další vynikající výlet za hranice zemské atmosféry. A i když jsem se zprvu bál rozmáchlé stopáže, nespustil jsem oči z obrazovky ani na vteřinu. Vše bylo uvěřitelné a dokonce ani NASAplacing tolik nevadil, navzdory faktu, že k nejbližší planetě se nejspíš dostane dříve nějaký soukromník než oni. Žádné komplikace, žádné velké citečky, jeden velký úkol. Ale hlavně ten pocit. Když ztroskotáte na nějakém ostrově nebo uvíznete v moři, jste sice také v háji, ale pořád netrvá mnoho měsíců, než se k vám někdo dostane. Tahle velikost, prázdnota a nebezpečnost vesmíru mě nepřestává fascinovat. A utvrzovat v tom, že já teda neletim. Takže odpusť, matičko, již jsi nám, Země, malá.....

 • 95%
  0
  0
  8. 1. 2016
  hp24 (2830 bodů)

  Vynikajici film, ktery se radi po bok filmu Trosecnik ci Terminal svou strukturou "hledani zpusobu, jak prezit". Urcite je prinosny i k zamysleni nad lidskou snahou dosahovat novych objevu, pro nichz by se melo pocitat s temi nejpesimistictejsimi scenari moznych prekazek a problemu. Scenaristum patri dik i za casty cerny humor.

 • 90%
  0
  0
  10. 1. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů v roce 2015 - a ne až taková oneman show, jak by se čekalo.

 • 85%
  0
  0
  7. 10. 2015
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Scott se neutápí ve vizuálních orgiích, ale soustředí na schopnost přežít a lidskou odolnost v krajních situacích. Oceňuji, že příběh se vystačí bez různých berliček a nelogičností. Markovi nepřispěchají na pomoc přátelé z budoucnosti a ani nebeská tělesa nemění svá pravidla. Důležitá je lidská soudržnost a ochota pomoci parťákovi, co měl smůlu. Prostředí Marsu Scott využívá pro vyprávění síly lidského příběhu, nikoliv pro vizuální hrátky.

 • 80%
  0
  0
  23. 2. 2016
  stantheman (2398 bodů)

  Příjemný film...mohl být ještě příjemnější , kdyby nás tvůrci nechali víc o samotě s Marťanem...na potlesk v centru kosmických letů už v dnešní době divák není moc zvědavej....

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Apollo 13 + Trosečník = Marťan. Asi tak nějak. Tyhlecty one man survival filmy mám velice rád. Navíc Matt Damon je úžasnej. Byť se to v některých pasážích trochu táhlo, především ty na Zemi, Scott přeci jen úspěšně dokázal, že černé bezoké mrchy s druhou vysouvací čelistí nejsou tím jediným, co může z vesmíru vyplodit. A já se bavil, ale kdyby bylo více zápolícího Damona s větší dávkou pocitu naprosté izolace,plus méně scén ze Země, byl bych možná spokojenější. Hudba mi v některých částech příjemně připomínala Mass Effect.(Pokud nevíte, o co jde, tak se jedná o jednu z nejlepších a nejepičtějších sci-fáren všech dob, byť jen herních.)

 • 80%
  0
  0
  18. 10. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1824 bodů)

  Naprosto famózní scifi survival film se vším všudy... Ridley mě překvapil a to milé, příběhu kde někde někdo zůstane sám a bojuje o holý život je spousta.. Ale tohle mě dostalo, super prostředí, super herex, super kamera i napětí trochu bylo, skoro vše podle reality i když budoucí... Jen mars má menší gravitaci, takže v podstatě by Matt měl poskakovat na Marsu něco jako Neil na Měsíci.. Ale jinak celkem vše věrně a založeno na vědeckých zakladech

 • 95%
  0
  0
  7. 1. 2016
  fido68 (1434 bodů)

  Jeden z filmů který se dá zhlednout víc než jen jednou.Skvělá výprava.

 • 80%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Fxxx (1411 bodů)

  Příběh dobrý, je ale zastíněný vizuální stránkou, což nakonec ale není vůbec na škodu

  • úžasný výkon Matta Damona
  • 65%
   1
   1
   25. 3. 2016
   Tomas_313 (1173 bodů)

   Po báječném Interstellaru přichází Ridley Scott se snahou vytvořit něco působivého, bohužel výsledek tomu neodpovídá. Rozhodně se nedá říct, že by Matt Damon předvedl špatný herecký výkon, pouze nedostal šanci vyjádřit ty správné emoce opuštěného astronauta toužícího vrátit se domů a proto po celý film působí strojově a nezajímavě. Co se týče děje, je to ještě horší. Hlavní hrdina se potýká s problémem, nějakým způsobem ho vyřeší a potom čeká, až se zase něco pokazí a znovu řeší. Není na tom nic překvapivého či dokonce zábavného. Ani samotný závěr nepřináší nic neočekávaného, naopak způsob provedení je poměrně překvapivý, bohužel v negativním směru. Hádám, že konec měl vyznít velkolepě, ale mně osobně to přišlo velkolepě vycucané z prstu. Na těch několik nereálných scén bych z radostí zapomněl, pokud by aspoň trochu zpříjemnily mé strádání, bohužel jediné, co mě pobavilo byly občasné tématické vtípky Damona a to na kladné hodnocení opravdu nestačí. Na závěr musím dodat, že jsem zřejmě očekával něco trochu serióznějšího, dospělejšího a dramatičtějšího, ale dočkal jsem se snímku úsměvného, pozitivního, dokonce i trochu pohádkového a i proto je zřejmě mé hodnocení tak kritické. 65%

  • 95%
   1
   0
   6. 1. 2016
   salisbury (1100 bodů)

   Skvělá rádoby onemanshow Matta Damona na planetě zarudlé jak počínající akné se mi tuze líbila. Matt již v Interstellaru započal kariéru trosečnického planeťáka, možná proto, aby zde na vzdálené tyčince Mars opět ukázal vesmíru jak se dá přežít s minimem kyslíku díky sesbíraným životním znalostem a prošel si tak katarzí sebe sama. Jessica Chastain rozvlnila v Marťanovi svou hřívu v barvě planety pojmenované po římském bohu války stejně tak jako již ve zmíněném Interstellaru, kde čichám u obou aktérů malou galaktickou spojitost. Ridley Scott předvedl, že mimozemský svět mu není nikterak cizí, ba naopak velmi blízký a zabydlel se v něm parááádně. Jsem rád, že jsem mohl alespoň na chvíli okusit jeho bydlení, které s připlutím modrého disku ochutnám znova a rád.

  • 85%
   0
   0
   18. 10. 2015
   brcolka (1044 bodů)

   Film je plný akce a není moc prostoru na odskočení si na záchod. Bavil jsem se velmi dobře i když pokud budu porovnávat tak na Interstellar to nemá vůbec. Ale jako zamyšlení jak by to asi mohlo být je dobré.

  • 75%
   0
   0
   6. 1. 2016
   davsuch (1028 bodů)

   Velmi filmařský povedený film. Napínavý, zajímavý. Jediná vada je tak, že námět je tak trochu okoukaný. Příjde mi to jako bych koukal na Apolo 13 v nové moderní podobě.

   • dobré zpracování
   • dobré herecké výkony
   • napínavé
   • zajímavé téma
   • okoukaný námět
   • známá dějová linka příběhu
  • 100%
   0
   0
   6. 1. 2016
   Lucyen (916 bodů)

   Super film o přežití na neznámé planetě s omezenými zdroji.

  • 90%
   0
   0
   9. 10. 2015
   batal (893 bodů)

   dobrý film

  • 90%
   0
   0
   11. 2. 2016
   majk123 (884 bodů)

   Martan no prostě Ridley Scott zase zabodoval

  • 95%
   0
   0
   17. 10. 2015
   tedoun (879 bodů)

   Ridley Scott a Matt Damon je značka kvality aneb není co řešit

  • 85%
   0
   0
   3. 3. 2016
   martin-kubista (798 bodů)

   Tenhle film jsem viděl jak v kině, tak nedávno na BluRay a film mě dist bavil. Je to trochu Appolo 13 ohnuté do lehce komediálního žánru. Pár logických a fyzikalních lapsusů by se našlo, ale i tam mě film hodně bavil. Je to trochu oneman show Mata Damona, a hodně dobře zahraná. Podle mě film, který si užijí i ne zcela fanoušci scifi.

  1 2 3 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Marťan

  83 80 ?
  jak hlasovat?
  • Pajdalek 80%
  • dominik11 100%
  • dobytek 85%
  • miroslav-jirak 100%
  • Reacherjack2016 80%
  • Mrykodaj 90%
  • InJo 80%
  • josef-gregor 90%
  • Lovecour69 75%
  • Crreed 95%
  všechna hodnocení (387)

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  24. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
  40. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
  47. místo z 175 v žebříčku uživatele Pete69
  47. místo z 175 v žebříčku uživatele Pete69