The Martian (USA)
USA USA
134 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Pomoc je jen 225 000 000 kilometrů daleko

Obsah

:
Před šesti dny se astronaut Mark Watney (Matt Damon) jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď bude ale nejspíš taky prvním člověkem, který tam více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Drew Goddard

Herci

:
Kate Mara Jessica Chastain Kristen Wiig Matt Damon Sebastian Stan ...
Premiéra: 1. 10. 2015
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2015
  martin-mickey-stusak (10394 bodů)

  Vcelku zajímavý sci-fi příběh a je docela škoda, že není brán krapet vážněji. Použitý humor přeci jen povznáší jistou nadsázku a empatii k realitě. Nějaké napětí tu tedy moc nehledejme. Ale z filmařského hlediska naprosto skvělé dílo. Ridley Scott tohle prostě umí nejlépe. Příběh je vlastně něco jako Robinson Crusoe. Aby přežil, musí se ledasco vyrobit a dokonce i vypěstovat. Chybí už jen Pátek v podobě nějakého marťana, ale to by už bylo opravdu příliš. Poukazem také je, že se rozhodně nejedná o 'one man show'. Přeci jen se tu ukazuje i jednání NASA a posádky letící zpět k Zemi. Dobře odvedený scénář, děj držící si tempo, výborné speciální efekty. To vše slibuje skvělou byť zábavnou podívanou.

 • 100%
  2
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9688 bodů)

  Ve filmu v podstatě nejsou záporné postavy a hlavním protivníkem je nehostinná planeta a ohromný vesmír. Všichni se chovají racionálně a postavy nejsou černobílé. Letos je Marťan vlastně první mainstreamový velkofilm, kde se hlavní hrdinové nechovají šablonovitě podle comicsové předlohy nebo jako zdegenerovaní psychopati v zhovadilé extravaganci v Šíleném Maxovi, ale jako lidé z masa a kostí.

 • 85%
  0
  0
  7. 5. 2016
  lamps (7498 bodů)

  Strhující vesmírná story o skutečných lidech, o radosti ze života s minimem životadárných prostředků a o nevídané tvůrčí kreativitě v přirozené a zábavné interpretaci dramatického příběhu v rozpětí osmdesáti milionů kilometrů. Příslovečně velký a hodnotný film, který svou vymazlenou a přitom prostou vizuální stránkou a silným sjednocujícím motivem o jednotě lidského druhu a nezlomné vůli zachránit jeho jediného příslušníka navzdory "těžkým nákladům a nejapným novinářským dotazům" zanechá upřímnější, hlubší a celistvější dojem než loňský příslovečně přeplácaný Interstellar. Scott to má celou dobu nádherně pod palcem, Matt Damon se stává díky svému živočišnému herectví a smyslu pro humor nejmilovanější filmovou postavou posledních několika let a Marťan má zaděláno na to stát se budoucím kultem minimálně stejně jako Cuarónova Gravitace... Slabší, v porovnání s jinými klenoty sci-fi ničím vyčnívající závěr a některé ryze americké motivy s kořeny v béčkových žánrovkách (davy lidí sledující záchranu hrdiny Watneyho online na veřejných prostranstvích) mi sice zatím brání udělit kompletní hvězdičkovou salvu, ale přesto velká paráda a jistá účast v top 10 letošního nadupaného roku...

 • 80%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Arthur Logoff (7419 bodů)

  Krajina Marsu podel Riddley Scotta! Nemá chybu. Technické detaily tu vůbec jsou povedené. Navíc mám rád Matta Damona, dohromady to stojí za to :)

 • 70%
  1
  1
  28. 10. 2015
  FilipusMuff (3584 bodů)

  Prostě průměr po kterym ve vas nezbyde už po týdnu vubec nic..

  • Skvělej vizuál
  • Propracovanost příběhu
  • Moc dlouhá stopáž
 • 70%
  2
  0
  3. 10. 2015
  Petrson (3198 bodů)

  Gravitace to není. Interstellar to není. Tyhle filmy byly napínavé, překvapivé. Kdyby Marťan byl podle skutečných událostí, tak by to bylo asi napínavé:), jenže ona to byla sci-fi, ale tak nějak s dokumentárním podtextem, jak by to asi bylo. Filmové řemeslo se lehce vytratilo ve prospěch popisnosti, chybí skutečná dramatičnost a je to zbytečně vědeckofantastické, než aby to byl pořádný sci-fi nářez. To je ale i paradoxně plus filmu, čím se odlišuje od ostatních sci-fáren poslední doby. Pak si kladu otázku, co tam dělali Číňané a proč najednou tolik přátelství. Že by přání NASA nebo producenta:)? Cink!? Napětí tedy minimální, ale pořád je to Ridley Scott, který umí točit filmy, tentokráte podle knižní předlohy. Nelituji lístku do kina, ale na film už jsem teď tak trochu zapomněl.

  • celkové zpracování, námět
  • popisný příběh, napětí. délka
 • 90%
  1
  0
  20. 10. 2015
  evismaior (3111 bodů)

  Film o tom, jak si postupným řešením malých problémů člověk může zachránit život i v té největší polízanici, do jaké se lze (nejen) na Marsu dostat. Považuji za velký úspěch, jak koukatelně se podařilo převést na plátno knížku plnou drobných příhod a technických podrobností a ještě při tom zachovat nadhled a smysl pro humor vlastní hlavnímu hrdinovi, jehož parádně sehrál Matt Damon. Pravda, připravili mě o moji oblíbenou knižní zápletku, kdy Watney přijde chytrým způsobem na to, jak objet prašnou bouři, jejíž rozsah a polohu nemůže znát, a naopak až příliš neuvěřitelně zdramatizovali závěrečnou záchrannou scénu, ale nakonec mi to vlastně až tak nevadilo. 3D tomuhle filmu svědčí a scénky typu Sean Bean debatující v NASA na téma Elrondova rada z Pána prstenů, tak ty vysloveně potěší:-)

 • 80%
  0
  0
  27. 1. 2017
  JosefTomas (2902 bodů)

  Scott se vrátil a je pořád ve formě. Zajímavě pojatý survival, který graduje, přestože se od něho moc nečeká.

 • 95%
  0
  0
  8. 1. 2016
  hp24 (2741 bodů)

  Vynikajici film, ktery se radi po bok filmu Trosecnik ci Terminal svou strukturou "hledani zpusobu, jak prezit". Urcite je prinosny i k zamysleni nad lidskou snahou dosahovat novych objevu, pro nichz by se melo pocitat s temi nejpesimistictejsimi scenari moznych prekazek a problemu. Scenaristum patri dik i za casty cerny humor.

 • 90%
  0
  0
  10. 1. 2016
  HappyPiere (2733 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů v roce 2015 - a ne až taková oneman show, jak by se čekalo.

 • 80%
  0
  0
  23. 2. 2016
  stantheman (2144 bodů)

  Příjemný film...mohl být ještě příjemnější , kdyby nás tvůrci nechali víc o samotě s Marťanem...na potlesk v centru kosmických letů už v dnešní době divák není moc zvědavej....

 • 100%
  0
  0
  4. 2. 2016
  leafroller (1609 bodů)

  I když nevím, co tenhle styl odstartovalo, tak se mi to líbí. Po strhující Gravitaci a časoprostorovém Interstellaru je tu další vynikající výlet za hranice zemské atmosféry. A i když jsem se zprvu bál rozmáchlé stopáže, nespustil jsem oči z obrazovky ani na vteřinu. Vše bylo uvěřitelné a dokonce ani NASAplacing tolik nevadil, navzdory faktu, že k nejbližší planetě se nejspíš dostane dříve nějaký soukromník než oni. Žádné komplikace, žádné velké citečky, jeden velký úkol. Ale hlavně ten pocit. Když ztroskotáte na nějakém ostrově nebo uvíznete v moři, jste sice také v háji, ale pořád netrvá mnoho měsíců, než se k vám někdo dostane. Tahle velikost, prázdnota a nebezpečnost vesmíru mě nepřestává fascinovat. A utvrzovat v tom, že já teda neletim. Takže odpusť, matičko, již jsi nám, Země, malá.....

 • 85%
  0
  0
  7. 10. 2015
  marie-kolarova (1047 bodů)

  Scott se neutápí ve vizuálních orgiích, ale soustředí na schopnost přežít a lidskou odolnost v krajních situacích. Oceňuji, že příběh se vystačí bez různých berliček a nelogičností. Markovi nepřispěchají na pomoc přátelé z budoucnosti a ani nebeská tělesa nemění svá pravidla. Důležitá je lidská soudržnost a ochota pomoci parťákovi, co měl smůlu. Prostředí Marsu Scott využívá pro vyprávění síly lidského příběhu, nikoliv pro vizuální hrátky.

 • 95%
  0
  0
  7. 1. 2016
  fido68 (1024 bodů)

  Jeden z filmů který se dá zhlednout víc než jen jednou.Skvělá výprava.

 • 65%
  1
  0
  25. 3. 2016
  Tomas_313 (1015 bodů)

  Po báječném Interstellaru přichází Ridley Scott se snahou vytvořit něco působivého, bohužel výsledek tomu neodpovídá. Rozhodně se nedá říct, že by Matt Damon předvedl špatný herecký výkon, pouze nedostal šanci vyjádřit ty správné emoce opuštěného astronauta toužícího vrátit se domů a proto po celý film působí strojově a nezajímavě. Co se týče děje, je to ještě horší. Hlavní hrdina se potýká s problémem, nějakým způsobem ho vyřeší a potom čeká, až se zase něco pokazí a znovu řeší. Není na tom nic překvapivého či dokonce zábavného. Ani samotný závěr nepřináší nic neočekávaného, naopak způsob provedení je poměrně překvapivý, bohužel v negativním směru. Hádám, že konec měl vyznít velkolepě, ale mně osobně to přišlo velkolepě vycucané z prstu. Na těch několik nereálných scén bych z radostí zapomněl, pokud by aspoň trochu zpříjemnily mé strádání, bohužel jediné, co mě pobavilo byly občasné tématické vtípky Damona a to na kladné hodnocení opravdu nestačí. Na závěr musím dodat, že jsem zřejmě očekával něco trochu serióznějšího, dospělejšího a dramatičtějšího, ale dočkal jsem se snímku úsměvného, pozitivního, dokonce i trochu pohádkového a i proto je zřejmě mé hodnocení tak kritické. 65%

 • 95%
  1
  0
  6. 1. 2016
  salisbury (936 bodů)

  Skvělá rádoby onemanshow Matta Damona na planetě zarudlé jak počínající akné se mi tuze líbila. Matt již v Interstellaru započal kariéru trosečnického planeťáka, možná proto, aby zde na vzdálené tyčince Mars opět ukázal vesmíru jak se dá přežít s minimem kyslíku díky sesbíraným životním znalostem a prošel si tak katarzí sebe sama. Jessica Chastain rozvlnila v Marťanovi svou hřívu v barvě planety pojmenované po římském bohu války stejně tak jako již ve zmíněném Interstellaru, kde čichám u obou aktérů malou galaktickou spojitost. Ridley Scott předvedl, že mimozemský svět mu není nikterak cizí, ba naopak velmi blízký a zabydlel se v něm parááádně. Jsem rád, že jsem mohl alespoň na chvíli okusit jeho bydlení, které s připlutím modrého disku ochutnám znova a rád.

 • 75%
  0
  0
  6. 1. 2016
  davsuch (892 bodů)

  Velmi filmařský povedený film. Napínavý, zajímavý. Jediná vada je tak, že námět je tak trochu okoukaný. Příjde mi to jako bych koukal na Apolo 13 v nové moderní podobě.

  • dobré zpracování
  • dobré herecké výkony
  • napínavé
  • zajímavé téma
  • okoukaný námět
  • známá dějová linka příběhu
 • 80%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Fxxx (891 bodů)

  Příběh dobrý, je ale zastíněný vizuální stránkou, což nakonec ale není vůbec na škodu

  • úžasný výkon Matta Damona
  • 90%
   0
   0
   11. 2. 2016
   majk123 (882 bodů)

   Martan no prostě Ridley Scott zase zabodoval

  • 100%
   0
   0
   6. 1. 2016
   Lucyen (876 bodů)

   Super film o přežití na neznámé planetě s omezenými zdroji.

  • 90%
   0
   0
   9. 10. 2015
   batal (815 bodů)

   dobrý film

  • 85%
   0
   0
   18. 10. 2015
   Brcolka (787 bodů)

   Film je plný akce a není moc prostoru na odskočení si na záchod. Bavil jsem se velmi dobře i když pokud budu porovnávat tak na Interstellar to nemá vůbec. Ale jako zamyšlení jak by to asi mohlo být je dobré.

  • 85%
   0
   0
   3. 3. 2016
   martin-kubista (692 bodů)

   Tenhle film jsem viděl jak v kině, tak nedávno na BluRay a film mě dist bavil. Je to trochu Appolo 13 ohnuté do lehce komediálního žánru. Pár logických a fyzikalních lapsusů by se našlo, ale i tam mě film hodně bavil. Je to trochu oneman show Mata Damona, a hodně dobře zahraná. Podle mě film, který si užijí i ne zcela fanoušci scifi.

  • 95%
   0
   0
   17. 10. 2015
   tedoun (662 bodů)

   Ridley Scott a Matt Damon je značka kvality aneb není co řešit

  • 90%
   0
   0
   16. 3. 2016
   Květka (611 bodů)

   Kniha je stejně dobrá jako film. Doporučuji obojí!

  • 85%
   0
   0
   7. 1. 2016
   KajkaFajka (551 bodů)

   O tom ako by to vypadalo kdyby sme mohli osídlit nehostinú planétu a zanechali tam človeka a pak vynaložili veškeré prostriedky na jeho záchranu. Trochu smiešné ale americké. Matt exceluje a jeho chytrosť je príkladná a obohacujúcá. Kdybych mala srovnať Marťana a Interstelar tak 80 ku 20 vyhrá Interstelar ale učitě velmi dobrí film

  • 90%
   0
   0
   3. 3. 2016
   Socna (470 bodů)

   já musím sehnat tu knihu, tohle je velmi neotřelé a zábavné až smrtelně. Matt je sympatický a to jsem ho nikdy moc nemusel(ač jeho kvality uznávám). A to, že si někteří lidé mysleli že to je podle skutečné události je nesporný klad :)

  • 100%
   0
   0
   27. 1. 2016
   Kamil3 (443 bodů)

   Ridley Scott opět ve formě.Perfektní režie ,vtipné vsuvky,vnikající Matt Damon .Trefa do černého nebo červeného ..Martan je univerzální film ,který působí pozitivně a film svým nádechem je stvořený pro potěchu oka i duše .Pro mne asi nejlepší Ridley Scott

  • 85%
   1
   0
   17. 10. 2015
   patrick-sarin (436 bodů)

   Konečně důstojný film o Marsu.

  • 70%
   0
   0
   9. 4. 2016
   Liki12 (403 bodů)

   Rozhodně zajímavé, ale poněkud nezáživné.

  1 2 3 dalsi posledni
  83 80 ?
  • MajkBoss69 85%
  • Inefa 5%
  • NyanBunny 90%
  • ondra-dulak 90%
  • Michael Jackson 25%
  • Filmokolik 75%
  • dav 80%
  • Daduna 80%
  • bohhous22 75%
  • monika-tomas-somanovavasarab 100%
  všechna hodnocení (282)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
  24. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
  40. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: