Star Trek (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Německo Německo
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Oscarový, Série/Franchise
Motto: Budoucnost začíná.

Obsah

:
Zapomeňte všechno, co víte! Tvůrce seriálů Ztraceni, Fringe, Alias a filmů Mission: Impossible III nebo Monstrum - J. J. Abrams - přináší na stříbrné plátno více »« méně

Režie

:
J.J. Abrams

Scénář

:
Roberto Orci Alex Kurtzman Gene Roddenberry

Herci

:
Chris Pine Zachary Quinto Leonard Nimoy Eric Bana Bruce Greenwood ...
Premiéra: 7. 5. 2009
Distributor: Bontonfilm
DVD: 26. 10. 2009
Jste na stránce filmu Star Trek. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Star Trek myslíte! K 10. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Star Trek


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  21. 3. 2018
  Pete69 (22069 bodů)

  Narovinu říkám, že nejsem fanouškem seriálu Star Trek a to ani jedné ze sérií. Film je ovšem jiná písnička. Děj má hlavu i patu, nejsou v něm přehnané věci. Velmi slušné efekty a chytlo mě to hned od prvních minut. Film jsem pustil se sebezapřením a hned v polovině jsem se těsil na další.. Chválím.

 • 90%
  0
  0
  11. 7. 2018
  lamps (14913 bodů)

  Tak tohle jsem opravdu nečekal. Já osobně se považoval za toho posledního, kdo by o sobě mohl rozhlašovat, že je fanouškem Star Treku, a nikdy jsem ho také v televizi nevyhledával, ale Abrams tady dokázal něco, v co jsem ještě před pár hodinami vůbec nevěřil- během dvou hodin ze mě toho fanouška udělal. Říkejte si, co chcete, ale tohle bylo ještě mnohem lepší a zábavnější než všechny Hvězdné války (snad kromě trojky) a já jsem hypnotizován jen odevzdaně čučel na to, co se přede mnou odehrávalo. Že vizuální efekty jsou bombastické, o tom asi nikdo nepochybuje, ale já je stejně musím ještě zvlášť vynést do nebes, protože to byla vážně pastva pro oči. Hudba je taktéž perfektní, každý motiv má něco do sebe a dodává dění na plátně ještě velkolepější nádech. No a jednuduchý, leč nesmírně efektní příběh je jako laso pro každého žánrového fanouška- omotá si ho, pevně utáhne a pustí ho až s příchodem závěrečných titulků, kdy je na konci s dechem. A tak to má být. Proč u filmu přemýšlet a snášet rádoby nečekané scénáristické kopance do rozkroku, když se můžeme uvolnit, dát si polštář pod hlavu a užít si 120 minut nepřerušované moderní akce, osvěžené hláškujícími hrdiny, krásnými hrdinkami (zase ta Saldana!) a nesmírně talentované režisérské hlavičky, která zdaleka neřekla poslední slovo? Sakra, to by přece byla hloupost..

 • 85%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11153 bodů)

  Vyspělý a humorný příběh plný speciálních efektů a vtipných okamžiků. Děj je plnohodnotný a drží se jakýchsi hranic, což z tohoto filmu nedělá pubertální podívanou ale dokonalý film. Velice kvalitní Sci-Fi a neméně kvalitní děj.

 • 85%
  1
  0
  3. 12. 2012
  bidlobox (3801 bodů)

  No, budiž. Abrams & spol. otřásli startrekovským vesmírem v základech, tak snad to přežije.

 • 85%
  0
  0
  25. 12. 2013
  saboter (3562 bodů)

  Skvělé znovuzrození téhlé kultovní klasiky které se opravdu povedlo jde o moderní styl mnohem více akce a i celkově výce humoru a J.J.Abrams uděla zkrátka Sar Trek do nové podoby a opravdu se mu to povedl nikdy jsem neholdoval Star Trek ale film vás skvěle vtáhne do této legendy a vše vysvětlý.

  • herci
  • atmosféra
  • efekty
  • záporák není tak jako v jiných Star Tecých
 • 95%
  1
  0
  19. 3. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Moje první zkušenost se Star Trekem. Vždy jsem se Star Treku i tak trochu vyhýbal. Trochu letmě jsem zachytil nějaké epizody seriálu Nové generace a myslel jsem si, že je to hrůza. Do teď jsem sci-fi spíše znával z her a nebo Star Wars. Prvních dvacet minut Star Treku mně trochu zamotalo hlavu. Myslel jsem si, že půjde o něco co nebudu moci chápat. Nakonec když se mi to začalo vyjasňovat zjistil jsem, že příběh Star Treku je dobrodružný a zábavný. Film jsem si neužil jako skalní fanoušek, ale jako fanoušek, který by se možná mohl jednou sklaním fanouškem stát. Libil se mi Spock, který dokázal projevit emoce a líbila se mi celá souhra. První zkušenost se Star Trekem dopadla perfektně a J. J. Abrams na mne opravdu udělal dojem a vidím, že peojekt Star Wars je opravdu v dobrých rukou.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2015
  leafroller (2964 bodů)

  I přes docela slušnou řádku logických chyb, které by mi ve sci-fi asi neměly moc vadit, jsem byl unesen. Bylo to strhující, bylo to velmi uvěřitelné, bylo to vtipné, prostě velkolepé vzkříšení legendy. A i když nejsem skalní fanoušek a seriály jsem sledoval spíše sporadicky, potěšil mě každý odkaz, který jsem dokázal odhalit. Ahoj, já jsem McCoy....

 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2015
  Petr Kocfelda (2915 bodů)

  Vynikající film plus skvělé filmové efekty.

 • 100%
  1
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  Nikdy jsem nepatřila mezi zaryté "trekkies" a na Star Trek jsem vlastně šla především díky naprosto dokonalému traileru (SABOTAGE!!) a mé víře v režiséra Abramse, Karla Urbana a Erica Bana. Bez jakéhokoli tušení, že první čtvrthodinu probrečím jak malé děcko a zbylé dvě hodiny strávím jen nevěřícně opřená v sedadle užívající si akční pecku v doprovodu brilantní hudby Michaela Giacchina. Star Trek je jednoduše mimořádně zábavný film po okraj nabytý emocemi a akcí, čímž pro mne toto "vzkříšení" je a navždy bude jednou ze srdečních záležitostí. A kdyby těch procent bylo víc, dám jich i víc!

 • 95%
  0
  0
  10. 12. 2012
  farb (2063 bodů)

  Naspeedovaná kosmická geekovská jízda, která je logická, zábavná a přechází z ní zrak. Vpřed!

 • 40%
  0
  1
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Velice průměrné sci-fi, které někdo omylem pojmenoval Star Trek, ale neobsahuje nic co mám na tomto fenoménu rád. Ani jsem se ještě neodhodla shlédnou druhý díl jak mě "tohle" znechutilo. Jediná světlá stránka filu je Leonard Nimoy. Jinak mi to celé připadá strašne neStar Trekovské. Efektově je film na dobré úrovni.

 • 85%
  0
  0
  2. 6. 2016
  Pajmen (1204 bodů)

  Původní Star Trek jsem nikdy neviděl, ale ten nový se mi líbí. Je to nabitý akcí, napětím i vtipnými hláškami. V porovnání s komiksovými filmy od Marvelu a DC mi přijde Star Trek jako inteligentnější zábava. Herecké obsazení je parádní a velkou radost mi udělal i J. J. Abrams.

 • 85%
  0
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1045 bodů)

  Seriál Star Trek: Vesmírná loď Voyager byla strašně nudná, ale film, skvělý vesmír, skvělá atmosféra a skvělé obsazení.
  J.J Abrams mě dostal na akční podívanou.
  Akorát záporák stál za vyliž kapsu.

 • 90%
  0
  0
  29. 1. 2016
  Rapaport (1016 bodů)

  Perfektní sci-fi. Abrams je mág. Nejsem nějaký extra fanoušek původního seriálu, ale tohle se mi líbilo moc.Na své si příjdou i nefanoušci ST.

  • vizuální stránka
  • hudba
  • 90%
   0
   0
   9. 8. 2016
   voleman (927 bodů)

   Výborná akční podívaná se skvělím bleskovím tempem, propracovaným scénářem, bezchybnými triky, výbornými akčními scénami a perfektně zvolenými herci, to je nový Star Trek. Je to poměrně chytrá akční zábava, kde není čas pro nudu. Kompletní restart celého Star Treku filmu velmi prospěl a doufám, že nová série půjde stejným směrem jako tenhle díl. Na novém Star Treku jsem nenašel nic špatného a proto takovéhle efektní podívané prostě musím dát 5*.

  • 95%
   0
   0
   1. 3. 2017
   Llucinka (411 bodů)

   Tedy, měla jsem velké obavy, jak dopadne jeden z mnoha remaků poslední doby, ale podařilo se oživit legendu. Nová generace herců a tvůrců si dala záležet, z čehož mám obrovskou radost. Pro srovnání, který Spock byl lepší, jestli Nimoyův nebo Quintův, si stačí počkat na konec filmu. Za mě jsou oba perfektní.

  • 100%
   0
   0
   20. 8. 2016
   jirka-knobloch (379 bodů)

   Star trek pro novou generaci, který nabízí zábavu pro každého, kdo jen trochu umí propustit uzdu fantazii a nebojí se sci-fi žánru. Spojení filozofického a "vědecky" založeného Star treku a akce jako vyšité z Hvězdných válek funguje dokonale. O nic méně precizní není (doslova) nablýskané vizuální podání světa Star treku, v kterém největší režisérský talent současnosti své nadání dávat divákovi přesně to, co chce vidět. Herecké obsazení perfektně trefené, výborně napsané dialogy (trekkies budou nadšeni) a neuvěřitelné množství drobnosti, které film posouvají především pro "menší" znalce mnohem dál.... Kromě akce a efektů, které neberou konce, potěší dech beroucí tempo, které se po pomalejším začátku rychle rozjede do obrátek skoro dostihujících bravurně sestříhaný trailer. Možná se zde najde pár chyb, ale já osobně je opravdu hledat nechci, protože na tuhle akční jízdu se těším od prvního dílu slavné legendy... Těším se na další díly série a doufám, že herci mají smlouvy na hodně, ale hodně dílů... :))). Sci-fi, na které jsem čekal mnoho let. FILM ROKU dlouho nebyl tak nabušený, moderní a sexy. PS: nesledujte hodnocení a nejlépe ani trailery, tenhle film nabízí hodně, ale některá očekávání prostě naplnit nemůže.

  • 90%
   0
   0
   20. 11. 2013
   Annie555 (354 bodů)

   Seriál Star Trek se mi nikdy příliš nelíbil. Jsem velká fanynka fantasy a sci-fi, ale Star Trek mě prostě nikdy nezaujal. Od filmu jsem toho moc neočekávala. Naštěstí. Jinak by moje překvapení nebylo tak velké. Naprosto skvělé zfilmované sci-fi. Spock je jedním slovem úžasný a už se moc těším na další díly.

  • 90%
   0
   0
   16. 8. 2010
   DHDV (311 bodů)

   Silné a zároveň jednoduché sci-fi. Tímto pojetím dostala Enterprise nový nádech a určitě nové fanoušky. Herecké obsazení je dle mého názoru hodně dobré. Nevidím tam důvod pro změny do dalšího dílu. Není tu co vyčítat. Film o kterém můžu tvrdit, že sem rád že sem ho zhlédl v kině. Více se nemá smysl rozepisovat, opravdu nemá.

  • 90%
   0
   0
   25. 1. 2014
   roxet (293 bodů)

   Povedený film. Každá legenda musí mít začátek. Vzpomeňte na Star Wars: Skrytá hrozba. A tak na začátek musel J. T. Kirk poznat Spocka, porvat se s ním, nechat se vyhodit na ledové planetě, nechat se tam skoro sežra a poznat i starého Spocka a jako zázrakem objevit Scotta no a potom Kostru, Montgomeryho, zamilovat se do Uhury, nešťastně. :-) Prostě začátek legendy, musím zmínit o kapitánském můstku Enterprise. Velice působivé.

  • 80%
   0
   0
   12. 4. 2015
   lenacermakova (181 bodů)

   Výborný film. Není co dodat.

  • 100%
   0
   0
   19. 5. 2015
   EvieJJ (145 bodů)

   Tenhle film miluju. Neskutečná atmosféra, která sálá mě nepřestane bavit. Prostě tenhle film má v mém srdci a oku speciální místo! Jinak jednoznačně v angličtině a nejlépe bez rušivých titulků :)

  • 100%
   0
   0
   22. 8. 2016
   premysl-fiala (95 bodů)

   Hodně vydařený první díl "nového" zpracování staré ságy. J.J. Abrams vtiskl pojal Star Trek opravdu skvělě. Akce rychle odsejpá, dialogy nenudí a i zápletka má hlavu a patu. Pak jsou tu speaciální efekty, které neuškodí. Líbí se mi právě zaměření spíše na děj, než na efekty a CGI.

   Dávám velmi krásných 100%

  Hodnocení a recenze Star Trek

  81 84 ?
  jak hlasovat?
  • Hellboy 95%
  • ZaS 65%
  • Mrykodaj 75%
  • aquiver 85%
  • juha_efx 90%
  • WieraCrazy 80%
  • zdenek-zdenda-nepovim 85%
  • alqva 95%
  • Lovecour69 75%
  • Crreed 90%
  všechna hodnocení (260)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 2 v žebříčku uživatele slevin
  2. místo z 19 v žebříčku uživatele roxet
  7. místo z 7 v žebříčku uživatele jordy
  9. místo z 41 v žebříčku uživatele FiL44
  23. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  28. místo z 35 v žebříčku uživatele Melody Harkness
  29. místo z 84 v žebříčku uživatele wop
  30. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
  4. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk
  5. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka