Iron Man (USA)
« další názvy »
USA USA
126 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi
Motto: Hrdinové se sami nenarodí. Musíme si je vyrábět.

Obsah

:
Slavná komiksová postava Iron Man patří mezi nejhýčkanější superhrdiny sdružené pod křídly giganta jménem Marvel. Přesto (nebo možná právě proto) se až více »« méně

Režie

:
Jon Favreau

Scénář

:
Mark Fergus Hawk Ostby Art Marcum Matt Holloway Stan Lee Don Heck Larry Lieber Jack Kirby

Herci

:
Robert Downey Jr. Terrence Howard Jeff Bridges Gwyneth Paltrow Leslie Bibb ...
Premiéra: 1. 5. 2008
Distributor: Bontonfilm
DVD: 6. 10. 2008
Jste na stránce filmu Iron Man. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Iron Man myslíte! K 12. červenci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26598 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  12. 5. 2017
  Brenan88 (40265 bodů)

  Iron Man je hlavně o návratu Downeyho na vrchol a pak až o nějakém plécháči. Samozřejmě je to vše myšleno s nadsázkou,ale tento návrat se prostě podařil. Už si ani nedokážu představit,že by Iron Mana měl hrát někdo jiný. Charisma,které má Robert prostě na zemi nenajdete a on ho umí i skvěle prodat. Iron Man je vlastně takový počátek jednoho velkého Universa a také stanovil nějakou laťku,kterou se některým dalším snímkům nepodařilo ani přelézt. Tento snímek je prostě bezvadně natočená komiksovka se skvělými vizuálními efekty a solidním příběhem.

 • 90%
  0
  0
  3. 1. 2020
  martin-mickey-stusak (20767 bodů)

  Iron Man. Další superhrdina bez bázně a hany, který je však v lecčems přeci jen poněkud jiný. Jako jeho soukmenovci neoplývá žádnou superschopností. Iron Man aka Tony Stark je zkrátka obyčejný člověk, jak by se jednoduše řeklo, úspěšný a tím bohatý pan továrník, který se vlivem daných okolností rozhodne sestavit si něco jako ovladatelné brnění a bojovat proti zločinu a lidskému úpadku. Charakterem je tedy něco jako Bruce Wayne a jeho Batmana. Po technické stránce svého převleku však daleko vyvinutější. Tvůrci se tuto komiksovou postavu snažili pojat velkolepě, což ohledně ostatních komiksových snímků ani není divu, a nedá se říct, že by se nezdařilo. Na obsazení hlavní role kývl Robert Downey Jr., který si tak na bedra vzal nelehký úkol, neboť je na něm celý koncept snímku postaven. A volba se ukázala jako přínosná. Námět prvního příběhu je klasicky daný. Vznik Iron Mana. Děj tedy musel být zpracovaný tak, aby to mělo patřičnou logiku a nezanechávalo u komiksových fanoušků zakyslou pachuť. Popcornový potenciál je samozřejmě zohledněn, takže komiksově akční filmový zážitek u diváků plně zanechává. Nejede se v nějaké složitosti a politické nerozvážnosti. Asi málo diváků ví, že Iron Man v šedesátých letech minulého století původně vznikl jako antikomunistický bojovník. To už však naštěstí úspěšně zavál čas. Snímek je dostatečně akční, efektní, plný humoru a hlášek. Doporučuje se také nevynechat závěrečnou potitulkovou scénu. Tam Tonyho Starka navštíví Nick Fury a naznačí mu existenci superhrdinského týmu pod názvem Avengers. A zároveň tak v době uvedení tohoto snímku do kin naznačuje divákům, co dalšího se pro ně chystá. Avengers vstoupil do kin až čtyři roky poté. A tím také byla komiksovým fanouškům odhalena nová podoba Nicka Furyho. Při dnešním pohledu se dá říct, že se jednalo o povedený komerční tah v rámci marvelovského superhrdinského vesmíru.

 • 75%
  0
  0
  23. 1. 2017
  Sheldon (15931 bodů)

  Na filmu je zajímavé to, že má překvapivě dobrý scénář plný svižných komických dialogů, skvělé vizuální efekty, přehledně natočenou akci a i když se nacházíme v bezpečném hájemství obrovského popcornového letního velkofilmu pro celou rodinu, snímek uspokojí paradoxně i ty diváky, kteří podobné filmy skutečně příliš nemusí. No, scénář. Film se začal natáčet bez hotového scénáře a Jon Favreau nechal neustále běžet 2 kamery namířené na skvěle improvizujícího Downeyho jr. (dejte si jakýkoliv rozhovor s ním, je skutečně mimořádně pohotový), z kterých často vycházely neuvěřitelné slovní přestřelky s Gwyneth Paltrow. Ta si však musí odnést také zasloužené uznání, protože ona musela na leckdy prvoplánové vtípky okamžitě reagovat.

 • 75%
  0
  0
  19. 7. 2016
  lamps (14166 bodů)

  Superhrdina na jedno použití. Downey a jeho charisma dávají filmu daleko více než parádní efekty a příběh vycucaný z prstu nadšeného scénáristy s americkou vlajkou vytetovanou na hrudi. Typický produkt guilty pleasure, který toho divákovi moc nového nepřinese, ale přesto je tak sympatický a zábavný, že si k němu cestu nakonec vždy najde. A tam, kde nestačí chabý scénář ani velkolepá akce, všechno podpoří společně s Downeym ještě démonický Jeff Bridges a s přibývajícími léty stále více sexy Gwyneth Paltrow. ... Potenciál byl každopádně trochu větší, skvělá trojka jest příkladem :-)

 • 70%
  0
  0
  4. 11. 2017
  Pete69 (11604 bodů)

  Další slušně natočený komiks. Akční scény výborné. Přesto už je toho na mě až dost, takže filmy natočené podle komiksů už v mých očích upadají. Je toho zkrátka přespříliš.

 • 95%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11121 bodů)

  Myslím si že jde o naprosto skvělý film. Další komiksový hrdina v boji proti zlu. Velice uchazející. Po vizuální stránce nádherné.

 • 85%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6581 bodů)

  První pořádný film od Marvelu a asi ten nejpovedenější, Downey vám přiroste k srdci, i když to chvíli může být dosti obtížné.

 • 80%
  0
  0
  3. 12. 2012
  kedl (6366 bodů)

  Učiním zde menší doznání. Já, Macik, jako malé dítě, jsem zradil výdobytky naší doby a přestal si kupovat žvýkačky Pedro a přesídlil na jiné, né moc dobré, trošku imperialistické, zato s neobyčejnými samolepkami vně.. Ano, přiznám se neodpustitelný nepatriotický fakt, ale když Ironman byl pro mě takovej hrdina. Nálepky tenkrát zdobily úplně vše. Od tužek až po záda našeho psa (dej mu Pánbůh lehkou zem). Po tom ještě přišel Knight rider, ale o tom až někdy jindy. Když jsem se proto doslech, že se má točit film, vyvolalo to ve mě smíšené pocity (trocha anekdoty, dámy prominou: něco jako když se vaše tchýně řítí ze srázu ve vašem novém ferrari). Robert Downey jr., Jeff Bridges, Gwyneth "odpustím jí i vraždu" Paltrow se zdáli být zárukou kvality. Jediná obava (a teď po skončení filmu musím říct i oprávněná byl post režiséra). Jon Favreau, není ještě natolik zkušený režisér, aby utáhl takovejhle obrovskej kolos. Pominu-li fakt, že je to PG-13, což jsme hodně dlouho nemohl překousnout a fakt, že se jedná o komiks, kde jsou hranice reálnosti trošku někde jinde, tak mě film nanejvýš zklamal. Asi už stárnu, ale to chci té reálnosti opravdu tolik? Celý film jsem si říkal, je to komiks, je to komiks, ale to znamená, že mu projde všechno?? Ne ne, dámy a pánové. Tentokrát jsem se nachytat nedal. Jak rád jsem vzpomínal na nového Batmana, že jsem měl sto chutí po příchodu z kina si ho pustit. Ano, Tony Stark je frajer, ano vyrobí v horách malý jaderný reaktor, který si dá do hrudníku, ano 3 měsíce tam vyrábí raketu a nikdo si nevšimne že ji nevyrábí, ano, únosci ho mají zabít, ale nezabijí namísto toho chtějí rakety, které si pak stejně koupí. No bylo toho tam víc. Chvílema mi to připomnělo styl Tima Storyho (ale opravdu jen trochu) :-) VERDIKT: Mohl to být skvělý film, ale chtělo to dospělejší, propracovanější scénář a lepšího režiséra. Takhle z toho vyzněla jen jednohubka, u které mě potěšilo jen pár záběrů a zasmál jsem se jednomu fórku. Narozdíl třeba od Superman se vrací nebo již zmiňovaného nového Batmana nemám potřebu se na tenhle film ještě někdy podívat. 60%

 • 80%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Další ze skvělé komiksové série od Marvela. Tony Stark ale není žádný podvyživený studentík, kterému dávají všichni ve škole přes hubu, ale zazobaný výrobce a dodavatel zbraní, který si z touhy po svobodě postaví bojový kostým a zábava může začít.

 • 85%
  2
  0
  12. 3. 2013
  VitvarJane (4473 bodů)

  Skvělý film s dokonalým Robertem Downeym jr. a jeho skvělým vtipem....

 • 80%
  0
  0
  8. 6. 2013
  bidlobox (3794 bodů)

  Až na tu uvěřitelnost nemám filmu co vytknout. Akční, napínavý, vtipný.

 • 85%
  2
  0
  5. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3751 bodů)

  Tento film zahájil Marvelu velkou řadu všech možných superhrdinských filmů, a taky aby ne. Film je skvělý a charisma Roberta Downeyho ho jeno vysílá na úroveň ještě lepšího. Film je úžasná kombinace Starkovi namyšlenosti a akce, která je doplněna o tu občasnou humornou hlášku. Jeden z mých nejoblíběnějších superhrdinských filmů vůbec.

 • 90%
  0
  0
  14. 11. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Opravdu jsem byl velmy překvapen protože jsem čekal co stoho bude a dočkal jsem se konečně realistického hrdiny od marvelu MP-15 je fakt že se zde sničím nemaže a ukazuje že ironmam je povedená akce a Robert Downey Jr. se do role skvěle zažral.Ale přeci konec realističnost vůbec ale je fakt že občas dost pokulhává i jinde ale jinak dobry.

 • 80%
  0
  0
  5. 4. 2016
  Petr Kocfelda (2866 bodů)

  Pěkný scifi film...

 • 5%
  0
  1
  12. 8. 2016
  hp24 (2828 bodů)

  Jsem jediny, kdo uz ma tech americkych "pohadek pro dospele", ve kterych si lidstvo neumi pomoci samo a vzhlizi k nadprirozenym nesmrtelnym hrdinum, po krk???!!! Hrdina, ktery ma nejake atomove jadro (jeste zbyva vyresit uloziste jaderneho odpadu), ktere ho pohani...... porad na stejne brdo - Superman, Spiderman, batman, CAtwoman, bla, bla, bla.... To je okruh filmů, kteremu se neda pridat jina nalepka nez "stupidni brak". Jasne, hyba se to, je to barevne... ale kvalitni film to neni a nebude.

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1939 bodů)

  Komiksovka plná hlášek i akcí. Neumím si představit jiného Starka než je Robert Downey Jr., z tohohle Iron Mana to prostě vyzařuje. Zrození Iron Mana bylo ztvárněno uspokojivě. Škoda suchého camea Stana Leeho.

 • 85%
  0
  0
  2. 1. 2017
  Arnarmo (1719 bodů)

  Za mě je prostě Marvel kolos, který už nikdo nezastaví. A Iron Man to začal (ofiko byl před ním Hulk, ale toho neberu vážně). Iron Man, neboli Tony, nás drží až do dneška. A každý superhrdina musí mít začátek a ten jeho začal právě v roce 2008. Zajimavý příběh, vtipný Robert jr. a začátek obrovského vesmíru Marvel. Toto já prostě rád.

 • 85%
  0
  0
  8. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Tak tenhle plechový chlápek ví, jak se otvírají konzervy. Magnát ve zbrojním průmyslu unesen teroristy, kteří chtějí jeho vědomosti k sestavení raket narazili když ho nechali při slabém dozoru. Sestrojíl si obleček (na míru mu padnul sice až když unikl) a s ním si konečně uvědomil že na světě není sám a měl by se taky starat o blaho ostatních.

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2012
  Pavlína81 (1568 bodů)

  Mov pěkné a dobře udělané.

 • 90%
  0
  0
  19. 3. 2017
  Fxxx (1410 bodů)

  To, co z Iron Mana dělá dosud neviděný experiment, je míšení realit. Film se drží klasického schématu zrodu (výjimečně cynicky hláškujícího) superhrdiny a bojů s nepřítelem, nechybí tradiční atributy jako šílený záporák a pomocník-pravá ruka, inovativní to začíná být teprve tehdy, kdy jsou komiksové prvky napasovány na bolístky současné doby (zbrojení, terorismus), které tu nejsou představeny jen stylizovaně pomocí náznaků a narážek, ale v celé své kráse. Film tak vytváří unikátní celek mixováním čisté fiktivnosti a „reality“. Asi nejvtipnější (a nejironičtější) je tedy snímek ve chvíli, kdy si dáme dohromady, že současné problémy mají jediné definitivní řešení, a to v podobě klasického superhrdiny spadlého ve vhodnou chvíli z nebes.

 • 85%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1205 bodů)

  Jedno z nejlepších zpracování komiksu.

 • 80%
  1
  0
  5. 6. 2016
  Tomas_313 (1142 bodů)

  Počátek a v mnoha ohledech také vrchol komiksových adaptací především díky nezaměnitelnému králi charismatu a sex-appealu Robertovi Downeymu Jr., který tímto dílem famózně převedl komiksového génia na filmová plátna a svým proslulým hereckým výkonem se navěky zapsal do povědomí většiny obyvatel planety Země jako ten, co hraje Iron Mana. Skvělý casting, zábavná, nenucená akce, padnoucí hudba a R. Downey Jr. hrající sama sebe v železném, křiklavém obleku. 80%

 • 85%
  0
  0
  15. 4. 2014
  Ciiiri (908 bodů)

  Naprosto úžasný film, trochu moc válečný a drsný. Ale vzhledem k tomu, co mělo následovat, tak pochopitelné. Iron man je můj nejoblíbenější z Avengers, tak možná hodnotím více, než bych měla. Mohu jen doporučit. Hrdina je tam velký.

  • akce
  • výroba, vynálezy
  • vtip
  • 90%
   0
   0
   1. 3. 2017
   katik.m (836 bodů)

   Jeden z nejlepších marvelovských hrdinů, stejně tak jako jeden z nejlepších marvelovských filmů. Robert Downey Jr. postavě vtisknul úžasné charisma, které se podařilo například Huck Jackman Wolverinovi. Neumím si představit, že by Iron Man měl jinou tvář než Roberta Downey Jr.

  • 95%
   0
   0
   3. 12. 2012
   scarecrow (707 bodů)

   Pro mě je tohle začátek jedné z nejlepších sérií. Marvel to odstartoval parádně. Stark je hláškující blázen, který má skoro všechno u p****e. Mě se tam líbilo snad všechno

  • 85%
   0
   0
   22. 11. 2013
   Annie555 (353 bodů)

   Iron man je pro hodně lidí tou nejlepší postavou od Marvelu, zaslouženě. Film by si zasloužil trošku lepší scénář, ale rozhodně je o hodně lepší než Iron man 2, to je fakt hodně špatný. Film má skvělé obsazení, hlavně Robert Downey junior si s postavou Tony Starka skvěle sedl.

  • 90%
   0
   0
   3. 6. 2015
   Adacek (307 bodů)

   Úžasné, výborný film. Akční scény jsou tak zkutečné. Robert Downey je skvělá volba na hlavní roly.

  • 100%
   0
   0
   14. 5. 2019
   Lady Di (222 bodů)

   Iron Man je skvělá Marvelovka, která začala celou neuvěřitelnou jedenáctiletou cestu až k (zatím) Avengers: Endgame. Jde o úžasný snímek se skvělými hereckými výkony. Charisma hlavní postavy je to, bez čeho by to nebylo ono. Ani tento film, ani jiné snímky s ním spojené. Hlavní postava zří temnou stránku svého úspěchu a začne s ní bojovat. Když to tak řeknu. Tony Stark má v mém srdci velké místo, které mu nikdo nikdy nevezme. Je to můj hrdina. ;)

  • 100%
   0
   0
   11. 3. 2014
   d4necek (198 bodů)

   • První z řady Ironmanů kteří se povedli :)
   • 90%
    0
    0
    3. 4. 2015
    Luci69 (156 bodů)

    Velkolepé. Robert Downey Jr. v hlavní roli, exceluje a odzbrojuje diváka svým charizmatem. (Tenhle šílenec má vůbec rok 2008 jako hodně povedený). Celkově jsou herci dost dobře vybraní, což je hlavní deviza filmu, který mě ani minutu nenudil. Iron Man je prostě zábavný a trikově excelentní. Takto by to mělo u komiksových adaptací vypadat. Iron Man je prostě film s koulema.

   1 2 dalsi posledni
   84 ? ?
   jak hlasovat?
   • jan-kolek 85%
   • SONY_ 60%
   • Lucy Lu 90%
   • eliska-lacinova 90%
   • Cornelie 100%
   • lukes-houmr-bures 90%
   • Sandrastekla 100%
   • misec 100%
   • tom-kejik 80%
   • mims 80%
   všechna hodnocení (445)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 2 v žebříčku uživatele wop
   3. místo z 8 v žebříčku uživatele Kikolas
   3. místo z 5 v žebříčku uživatele jouzasp2
   4. místo z 10 v žebříčku uživatele Krissy
   10. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
   21. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
   22. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
   22. místo z 25 v žebříčku uživatele ondra-matys
   4. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555
   8. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk