The Avengers (USA)
USA USA
143 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Epický, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Marvel Studio uvádí „Marvelovské mstitele“ – super hrdinský tým všech dob, který přestaví ikonické super hrdiny – Iron Mana, Neuvěřitelného Hulka, Thora, více »« méně

Režie

:
Joss Whedon

Scénář

:
Joss Whedon

Herci

:
Chris Hemsworth Donna Evans Robert Downey Jr. Lou Ferrigno Chris Evans ...
Přehrát online O2
Premiéra: 3. 5. 2012
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Avengers. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Avengers myslíte! K 20. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27418 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  7
  2
  16. 8. 2017
  Brenan88 (41939 bodů)

  Avengers jsou mokrým snem všech komiksových fanoušků. Marvel si postupně připravoval půdu pro tuto týmovku na kterou se rozhodně vyplatilo počkat. Chopil se jí totiž člověk nejpovolanější - Joss Whedon,který i přes velké množství postav dokázal každému přidělit stejné množství času rovným dílem. Akce je zde občas až přemrštěně,ale i přesto všechno je vcelku přehledná a dá se v ní snadno zorientovat. Marvel je známy svým humorným pojetím a i zde se tomu nevyhneme. Avengeři si i mezi akcí najdou chvíli,aby mohli pronést nějakou trefnou hlášku. Já jsem naprosto spokojený.

 • 40%
  0
  1
  20. 12. 2015
  Sheldon (15950 bodů)

  Takhle si představuji slovní spojení hloupý americký film. Neskutečně tupý scénář, nesmyslné dialogy a totální chaos, že se na to nedá dívat. Jeden z největších průšvihů v historii Marvelu.

 • 90%
  0
  0
  10. 10. 2016
  lamps (14612 bodů)

  Ano, příběh je sterilní a zašlý, emoce neexistující a tempo vyprávění dost nevyrovnané, v závěru nahuštěné do bezcharakterní prezentace bezrizikové superhrdinské akce. Ale to nevadí - Avengers jsou přesto tím vyvoleným filmem, který zcela dokonale a chirurgicky přesně reprezentuje tu nejzákladnější marvelovskou představu o charakteru barevných komiksových příběhů. Veškerá klišé jsou záměrná, obratně uzpůsobena k výstavbě adekvátně jednoduchého děje, který sedí podobným týmovkám nejlíp a který zbytečně neodvrací pozornost od toho, co je primárním záměrem, tedy zábavné interakce mezi různorodými hrdiny, vývoje jejich vztahu a pečlivého provázání s předchozími (a samozřejmě následujícími) díly marvelovského univerza. Je to skvělý KOMIKSOVÝ film, s ultimátně sympatickými archetypálními postavami, s charakterním záporákem a efekty jako z říše těch nejmokřejších fanouškovských snů. Nehraje se na civilnost jako u Nolana, hraje se jen a pouze pro oddané fandy Tonyho Starka, Kapitána Ameriky, Thora nebo Hulka, a to naprosto vyváženou a přesnou měrou, jakoby všechny ty legendární sešity rázem ožily a vydaly se do ulic Manhattanu, bez jakýchkoli otázek a průtahů.. Herci bez výjimek výborní, s třešničkou v podobě neuvěřitelně sexy Scarlett, před níž bych coby nepřítel na místě poklekl na kolena a zoufale volal "Zajmi mě, Panebože, zajmi!" :))

 • 75%
  0
  0
  9. 11. 2017
  Pete69 (13041 bodů)

  Spojit tolik komiksových hrdinů, či superhrdinů do jednoho filmu je dobrý tah.

  Já říkám, že je překomiksováno, ale budiž.

  Avengers mají podle mě potenciál mít mnoho pokračování, ale co s tím potenciálem?

  Budou tam střílet atomovkama mezi galaxiemi a létat světelnou rychlostí či se teleportovat,cestovat časem a měřit si svaly se superpadouchy ? Kam tohle může dál zajít? :) No každopádně tito Avengers byli slušní - 75%

 • 75%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  Tohle moc nepotěšilo co se velkého boomu týká. Samotní hrdinové jsou rozhodně zajímavější ve svých samostatných filmech. S efektama to někdo přehnal a působyli jako nedotažené, přeplácané a odfláknuté. Hulk byl perfektní, Iron Man taky, hlášky a pošťuchováni se navzájem byli vtipné (obzvlášť od Iron Mana). Bylo fajn vidět všechny komiksové ikony pospolu. Akce se povedly až na pár zdlouhavých dialogů.

  • humor
  • postavy
  • dlouhé dialogy
  • efekty přeplácané
 • 80%
  3
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6785 bodů)

  Každou týmovkou studio prokáže fanouškům velkou službu. Když k tomu dáte i zajímavé akční scény, perfektního záporáka a ne moc oprášený příběh, vznikne vám toto. Dobrá práce.

 • 65%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Tak já jsem se z toho teda na zadek nesedl. Přišlo mi to trošku moc utahaný a některý postavy tam byly tak trošku do počtu, ale nejhorší byly ty dementní, jednoduchý dialogy, to bylo fakt něco hroznýho. Jeremy Renner a jeho pozérská role lučištníka tomu taky moc nepřidala. 3D efekty byly hodně vymakaný a stylový. Nejlepší byl stejně Hulk, který skoro celý film táhl, a i těch jeho pár okamžiků bylo lepší, než oba jeho předchozí filmy. Iron Man, jako zachránce se mi taky líbil. Thor taky ušel. Captain America byl slabej, asi jako jeho film. Black Widow byla ve filmu jen tak, aby se bylo na co dívat. Nick Fury taky nic moc a Loki byl špatnej záporák, na mě až moc "posera". Agent Coulson taky nechrlil jednu hlášku za druhou, jak se před tím psalo. Cobie Smulders měla celkem velkou roli, ale pro mě bude pořád "jen" Robin z HIMYM.

 • 85%
  0
  0
  24. 11. 2015
  p.a.douch (5013 bodů)

  Tak co čekat od filmu podle komiksů? Asi to co nám zde předvedl Joss Whedon. Ač některé představitele komiksové partičky nemusím a ani jejich předlohy nepatří k mým oblíbeným (Renner, Johanssonová), dali se skousnout. Celkově celkem docela předvídatelný, ale rozhodně zábavný. A jestli mám u něčeho strávit 140 minut, tak u podobných filmů.

 • 80%
  0
  0
  25. 4. 2012
  Tom Hardy (4985 bodů)

  Žádné zbytečné vytáčky, přímý tah na bránu. Tvůrci sázejí na to, že znáte předchozí filmy, víte, o co šlo na Asgardu, kdo skončil jako kus ledu a proč má někdo problém se svou druhou identitou. Je to rozumné, protože v opačném případně by film působil jako zbytečná rekapitulace (na druhou stranu se však nedostává dostatečného backgroundu postavám bez „vlastního filmu“). Whedon to každopádně ustál a přestože děj mohl být o něco méně classic, není důvod, proč brblat. Týmovka se vydařila a nabízí přesně to, co fanoušci chtějí (=vydatnou porci kvalitní akce, hlášek a ikonických scén, hodných svých hrdinů). Jako bonus dost možná nejlepší ukončení monologu záporáka, jaké kdy bylo natočeno!

 • 70%
  0
  0
  12. 3. 2013
  VitvarJane (4474 bodů)

  Líbilo se mi, celkové pokračování všech známých komiksových hrdinů... proč ne.?

 • 5%
  0
  0
  10. 8. 2015
  Schneefee (4213 bodů)

  z meho pohledu americka splacanina s co nejvetsim poctem superhrdinu, po lobotomii mozna prijemna podivana...5% za snahu a efekty...

 • 75%
  0
  0
  7. 5. 2012
  Petrson (4002 bodů)

  Tak dlouho jsem se už nenasmál, dalo mi to velký problém, abych nerušil kino, tolik vtipných absurdit jsem už dlouho nezažil, myslím, že budu muset dát dodatečně Capitána Ameriku, Thora a další...je mistrovina, kdo tyhle úžasné hlouposti vymýšlí...opravdu nečekaně legrační a zábavné.

 • 70%
  0
  0
  30. 12. 2016
  evismaior (3805 bodů)

  Tak se nám ve filmu konečně sešla celá kupa marvelovských postav, což si samozřejmě každý fanoušek v skrytu duše přeje, jenže aspoň pro mě to tady moc nezafungovalo. Odhlédnu od totálně prvoplánové zápletky završené průchodem do jiného světa kvůlivá vpádu emzácké armády na Zemi, protože vpád armády si prostě představuju trochu jinak než pár lítajících příšerek a hromada bojovníků, kterým by se skřeti ze Středozemě vysmáli do ksichtu. Čekala bych prostě něco mohutnějšího a inspiraci by stačilo hledat v historii, protože kam se tohle co do nasazení hrabalo na vylodění v Normandii nebo Pearl Harbour. Problém je, že by se tenhle příběh obešel bez mnohých postav - třeba Thor a Kapitán America jsou si co do uvažování tak podobní, že tam jeden z nich nutně přebývá a vzhledem k tomu, že Thor je aspoň božského původu a navíc Lokiho bratr, tak víme, kdo je tím přebývajícím kusem. Stárnoucí bard Stark je v pohodě, ale jsem zvědavá, až se do toho světa přidá ještě doktůrek Strange, poněvadž pak tam taky jeden charakter bude dvojmo. Nataša je samozřejmě kus, Fury je celkem prima a Hulk je nezbytností, jen Loki je tady ještě pořád za toho ukřivděného brášku, až má divák občas dojem, že začne zlostně dupat jako malé děcko. Ještěže vím, jak parádní byl ve dvojce Thora. Nicméně ta létající letadlová loď byla super!

 • 85%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3796 bodů)

  Tak podíval jsem se zatím jen asi na první třetinu filmu, až do chvíle, kdy jsem byl od obrazovky odtažen silou větší než byla ta superhrdinská, ale i ta třičtvrtěhodinka byla strhující a jestli to vydrží být tak zábavné až do konce, klobouk dolů.

 • 75%
  0
  0
  8. 9. 2013
  saboter (3553 bodů)

  Skvělý povedený jen až někdy moc dětský hlavně konec.

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2967 bodů)

  Režisér seriálů Joss Whedon se uchopil šance zfilmovat příběh o nejmocnějších hrdinech od Marvela (jestli na celém světě budu posuzovat příchodem dvojky a Justice League). A víte co - ta nálož akčnosti, komedie, napětí a superhrdinů mě bavilo na tolik, že nebylo jiné východisko než pětihvězdové ocenění. Je fakt, že se ve filmu objevuje to, že nikdo z hrdinů nesmí umřít, ale tak to prostě je! A musíme si na to zvyknout :-). Efekty - perfektní, příběh - perfektní, hudba - perfektní. Když Avengers milujete není co řešit.

 • 100%
  0
  0
  5. 6. 2012
  roque (2918 bodů)

  Tak trochu mě film zklamal. Strašně stříleček, málo nějakých hlášek, při kterých by se člověk zasmál. Ale dalo se na to koukat na rozdíl od jiných. Plus je, že se tam objevily i postavy, který ještě samostatný film neměly.

 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2016
  Petr Kocfelda (2880 bodů)

  Vynikající film s partou superhrdinů.Dávám mu 80 procent.

 • 90%
  0
  0
  25. 4. 2017
  jarv (2680 bodů)

  • více hlavních a stěžejních postav
  • velkolepá akce
  • návaznost na předchozí filmy
  • povedené hlášky
  • znamenitý hudební doprovod
  • digitálně vydařený Hulk
  • výrazná záporná postava
  • upozaděný Hawkeye
 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2012
  FiL44 (2649 bodů)

  Skvělá oddychovka. Po druhém shlédnutí už totakový úžas nebudí, ale stále nadprůměr a čistá zábava

 • 85%
  1
  0
  19. 2. 2019
  leafroller (2620 bodů)

  Tohle je typický film, u kterého každý, ale opravdu každý, ví, co v něm bude a jak se to bude vyvíjet. Musím tedy zklamaně konstatovat, že nechápu zdejší hatery. Prostě nechápu, proč se na takový film vůbec koukali. A mám pocit, že jen proto, aby se mohli naštvat, protože jim to dělá dobře. To je jediný smysl, který jsem v tom našel. Ale to jen tak na okraj. Já osobně jsem byl spokojen, protože jsem dostal přesně to, co se dalo čekat.

 • 100%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2069 bodů)

  Ohromující akční sci-fi, které nenechá vydechnout! Překvapení a pro mne zároveň i film roku! Film si jednoznačně zaslouží veškerou pozornost i úspěchy, které se mu dostávají! Pro zatím č. 3 v nejvýnosnějších filmech všech dob. Dostane se na vrchol? Já bych to Avengers jednoznačně přála! (Nejvýnosnější filmy všech dob: http://boxofficemojo.com/alltime/world/ )

 • 85%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Joss Whedon to dokázal! Je to epický, akční a hlavně zábavný - což je hlavní důvod, proč chodím do kina, abych se pokud možno co nejvíc pobavil (doufám, že nejen já:-). Avengers jsou ultimátní letní pecka a splněný sen každého (snad nejen) komiksového fandy, ve kterém se hláškuje, odkazuje a všichni se neskutečně skvěle mydlí (v ideálním případě probíhá vše zaráz). A když po tom všem člověk vyleze ještě celý rozechvělý a nadšený z kina, tak si říká, jestli právě neviděl ten nejbáječnější komiksák vůbec! Assemble! _____________ Potvrzeno druhým zhlédnutím - Avengers jsou boží! Je fajn mít úžasnou letní zábavu v pravém slova smyslu, která člověka vždy spolehlivě pobaví a zlepší náladu. P.S. - Hulk je konečně pořádnej frajer - ať mi někdo zkusí po filmu tvrdit, že si ho neoblíbil :-)

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1939 bodů)

  Tak jednoznačně vynikající vizuální efekty a 3D film jen a jen vylepšilo, protože 3D má ode mě za jedna. Co se týče filmu, víc jsem si oblíbil Roberta Downeyho, Jeremyho Rennera (škoda že Hawkeye nedostal více prostoru) a už tak oblíbeného Samuela Jacksona. Záporák Loki už byl ohraný ale to odčinila jeho scéna s Hulkem. Určitě letní mix hlášek, akce a dobré podívané.

 • 100%
  1
  0
  2. 1. 2017
  Arnarmo (1719 bodů)

  Pro mě, jako milovníka komiksů a superhrdinů, je to srdeční záležitost. Oblíbení hrdinové, které jsem sledoval ve svých jednotlivých filmech, dohromady? To je přeci pastva pro oči. Vizuální stránka je dokonalá a i když příběh lehce pokulhává, koho to zajímá? Jsou to prostě Avengers.
  Omlouvám se, že můj komentář je pro vás nezáživný - já to prostě miluju.

 • 90%
  0
  0
  31. 1. 2013
  psico (1666 bodů)

  Tahle akční jízda se teda povedla :) Jednotliví herci ukázali, že jim jde i práce v týmu a ještě u toho dokážou být vtipní a v podání Roberta Downeyho i sarkastičtí :) Nechyběla ani akce, která byla taky hodně dobrá a už se těším až si v kině posedím nad pokračováním ;) Gj.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1569 bodů)

  Mám moc ráda takové filmy sice jsem od toho čekala trošičku vic ale i tak je to povedený film.Efekty skvělý,herci také dobrý ale nejsou i hezčí filmy?

 • 85%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Po dlouhé době (asi měsíci a půl po premiéře v ČR) jsem si konečně našel čas a zašel na to do kina ve 3D. Výsledek byl skvělý!!! Začněme třeba tím co mě potěšilo asi nejvíc u celého filmu. A to u 3D efektu, který stál konečně za to, a nelitoval jsem v žádném případě za těch "pár" korun na víc. Scénář byl skvěle propracovaný a výběr hrdinů do prvních Avengerů úžasný (nejvíc asi potěšila Black Widow, Iron Man a Hulk). Dialogy skvělé, kterým se nedá nic vytknout. Nevím, jestli jsem nečekal delší dobu strávenou bitvou ve městě, ale to bylo spíš tím, že se trailer ničím jiným nezabýval. Grafické provedení víc než skvělé a Avengeři v podání Josse Whedona byly víc než skvělí. Proto není jiná možnost než dát filmu pět hvězdiček a o ničem jiném se v žádném případě nebavit.

 • 100%
  0
  0
  25. 7. 2012
  wiecej (1445 bodů)

  Skvěle natočený komiks, kde akce střídá hlášku a hláška akci. Film si pro sebe nejvíc ukradnul Iron man, zdatně mu sekundují Thor a Hulk, ale zbytek týmu zůstává v pozadí této trojice a Lokiho. Snad se konečně podařilo najít dobrého představitele pro Hulka, ale to se teprve uvidí.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2012
  hroufie (1413 bodů)

  Chtěl jsem pořádnou akci a tu jsem dostal, takže spokojenost.

1 2 3 dalsi posledni
83 84 ?
jak hlasovat?
 • Miňonka 90%
 • Dellego 65%
 • kraky 85%
 • Svany 85%
 • Dezz66 85%
 • daniela123456 75%
 • jwp 85%
 • jaroslav-nemec 100%
 • Nevka 85%
 • Lucy Lu 90%
všechna hodnocení (598)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Několik let nás na tenhle film pomaličku připravovali a vůbec to nebylo špatné. Iron Man se mi líbíl, Thor se mi líbil, Incredible Hulk a Kapitán Amerika mě taky...”

1. místo z 11 v žebříčku uživatele RedDragon
1. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk
1. místo z 8 v žebříčku uživatele scarecrow
2. místo z 13 v žebříčku uživatele Barbarka
2. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
2. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
2. místo z 10 v žebříčku uživatele darth vader
2. místo z 12 v žebříčku uživatele patrick-sarin
2. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555