Thor: Ragnarok (USA)
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Komedie, Blockbuster, Epický, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok více »« méně

Režie

:
Taika Waititi

Scénář

:
Eric Pearson Craig Kyle Christopher Yost Stan Lee Larry Lieber Jack Kirby Greg Pak Walter Simonson Carlo Pagulayan

Herci

:
Chris Hemsworth Tom Hiddleston Cate Blanchett Idris Elba Jeff Goldblum ...
Premiéra: 26. 10. 2017
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Thor: Ragnarok. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Thor: Ragnarok myslíte! K 1. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28226 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Thor: Ragnarok


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  7
  3
  30. 10. 2017
  Brenan88 (46207 bodů)

  Veškerá očekávání byla naplněna! Taika Waititi zmuchlal veškerou tu mytologii,Thorovu dokonalost a hodil jí do hajzlu. Výsledkem je tak akční jízda,která od první minuty hraje na komediální strunu. No a ve chvíli kdy se na scéně objeví Hulk vše nabere na pořádném tempu při kterém jsem se přímo božsky bavil. Tuna hlášek,zábavných cameo a šílených scén je zde vážně požehnaně. Taika má specifický smysl pro humor a mne zde výtečně sedl. Chvílemi jsem si říkal,že se snímek nese až na sebe parodické vlně. Thor je vykreslený jako obyčejný týpek,který má spoustu řečí a přitom občas šlápne vedle. K dokonalému bohovi hromu má místy opravdu daleko. Hulk je opět skvělej,škoda že je jeho sólo snímek zatím v nedohlednu. Pokud bych měl vypíchnout někoho z vedlejších postav,tak by to byl geniální Goldblum,který si svou roli vyloženě užívá a na plátně to jde znát. Cate Blanchett je taktéž výborná a na první pohled jsem jí skoro nepoznal. Marvel se odhodlal ke statečnému kroku,když jako zápornou postavu udělal ženu. Tenhle risk jim však vyšel všemi deseti,protože Hela je skvělá! Akce je výborně nasnímaná a vrcholem zde pro mne byl souboj v gladiátorské hale a závěrečný souboj,který byl velmi dobře a přehledně natočený. Navíc byl celý snímek výborně ozvučený. Je toho hodně co se mi líbilo,ale vypisováním bych zabil půl večera. Thor 3 je zkrátka výborný snímek,který se u mne co se týče komediálnosti drží na druhém místě hned za Strážci galaxie 2.

 • 75%
  0
  0
  10. 3. 2018
  Pete69 (22003 bodů)

  No.. Připadá mi, že nové filmy o superhrdinech dostávají punc komedií. Thor Ragnarok je přeplácaný vším možným a zejména na planetě "Smetiště" dostává až cirkusový nádech. Souboje slušné, příbeh také, ale čeho je moc, toho je příliš. 75% není špatné, ale podle mě to jde s filmy tohoto typu z kopce.

 • 30%
  1
  3
  19. 2. 2018
  Sheldon (16035 bodů)

  Bože, tak jsem zase podlehl. Jednička Thora ušla, dvojka byla velké guilty pleasure a o trojce se říkalo jaké to je oživení série a legrace. Inu, to tedy není. Barevná a hlučná hovadina bez scénáře s mizernými hereckými výkony, kdy moji oblíbenci hrají na spodní hranici svých možností. Od začátku je naprosto jasné, co se bude dít a nestane se absolutně nic, o čem bych netušil, že se stane. Zřejmě nejstrašnější byla selfíčka s Thorem. WTF? Už zkrátka nejsem cílová skupina, a to ani náhodou. Pro mě definitivní konec Marvelu.

 • 80%
  2
  3
  30. 10. 2017
  lamps (14912 bodů)

  Třetí Thor přichází se zcela novými ambicemi a vyprávěcím směrem, který otevřeně vytváří zábavný a takřka parodický ekvivalent k dosavadním příběhům Avengers, kde se s humorem definitivně roztrhl pytel a stylizace vytvářeného světa i ozvláštňující vedení ne úplně klasické zápletky nabývají multižánrových rozměrů, jaké jsme dosud u Marvelu neviděli. Waititi je pro mě blockbusterový rejža budoucnosti.

 • 80%
  1
  4
  1. 2. 2018
  sabule (14226 bodů)

  Thor se začíná dostávat mezi comicsové klasiky,kde každé další pokračování naplňuje očekávání na dobrou comicsovou jízdu.I ostatní postavy.ať kladné nebo záporné se moc dobře vyvedli a vyčnívá z nich hlavně Hulk.Je to výborná akce,která by neměla nikdy skončit.

 • 85%
  1
  1
  2. 3. 2018
  Danny F. (11151 bodů)

  Tohle už bylo opravdu o něčem jiném. Chybou bylo snad až přebytek humoru, ale svižné akce i tempo to přebylo. Humor v určitých mezích se sice taky povedl, ale Hulk byl přeci jen nejlepší. Toto pokračování je snad ze všech Thorových filmů ten nej.

  • Akce
  • Vizuál
  • Hulk
  • Přehršel humoru
 • 85%
  1
  2
  14. 2. 2018
  JosefTomas (8770 bodů)

  Nevím, čím to bylo, že jsem se tomuto filmu snažil vyhýbat, možná jsem se bál té změny, či co, ale světe div se, Thorovi to možná i prospělo. Nevyzpytatelná akční zábava, které baví neutuchajícím tempem, skvělými vtipy a nápaditou režií, k čemuž dopomáhá i svižná soundtrack. PS: Body k plusu za ta camea, ty jsou prostě boží.

 • 90%
  1
  2
  31. 12. 2017
  p.a.douch (5857 bodů)

  Takže rozhodně nejpovedenější zfilmované dobrodružství tohoto komiksového hrdiny. Dobře vyvážený co se týče humoru. Zjevně se zkrátka nechtěl brát Thor moc vážně, ale nepřehnal to. Do universa se nám přidali další postavy. U některých bych byl i zvědav na další vývoj (En Dwi Gast). U Scurgeho mě naopak štve, že již rozveden nebude a myslím že ho scénáristi poněkud odflákli. Blanchettová jako Hela dost dobrá. Celkově u mě tenhle film zabodoval.

  • humor
  • 85%
   2
   1
   25. 1. 2018
   Tom Hardy (5256 bodů)

   Neskutečně sympatická šílenost, u které potěší hlavně to, jak je nepředvídatelná. Jasně, humor jde často cestou nejmenšího odporu, ale Odin je taky člověk, tak proč by ho potomek nemohl šoupnout do domova důchodců? Bavil jsem se výborně a i když je tu znatelný vliv Strážců Galaxie, vůbec mi to nevadí. Ty dvě hodiny utekly tak rychle, že jsem se v duchu ani nestihl během projekce vysmát Lize spravedlnosti. Jinak je zajímavé pozorovat, jak velkou prestiž si Marvel v Hollywoodu buduje. Dřív bychom podobný nátřesk cameo rolí čekali u Tarantina, Allena nebo Rodrigueze. Dnes si to šéfuje Marvel.

  • 80%
   2
   2
   8. 11. 2017
   evismaior (4253 bodů)

   Marvelovky zrajou jako víno a tenhle počin zas posunul fanouškovské rochnění o něco dál. Tvůrci na vzoru potrhlých Strážců galaxie zjevně naznali, že s humorem nejdál dojdou, a tak je poslední Thor asi ta nejvtipnější akční fantasy-sci-fi jízda, jakou jsem v poslední době viděla (až jsem si někdy říkala, jestli už scénáristi netlačí moc na pilu a jestli ty vtípky budou pořád tak vtipné, až se na film podívám podruhé nebo potřetí, což mám v každém případě v úmyslu udělat, ostatně stejně jako u zmíněných Strážců galaxie). Sympatické bylo zapojení dr. Strange, byť chvilkové a vhodně utnuté ve chvíli ,kdy se na scéně objevila charakterově podobná postava Lokiho, také chválím, že konečně dostal víc zaslouženého prostoru Heimdall, no a bojové komando Thor-Hulk-Valkýra a (občas) Loki funguje mnohem lépe, než bych se odvažovala doufat. Protivníci už se sice v tomhle vesmíru hledají obtížně, a tak tentokrát vstupuje na scénu rodinná bitka (Cate Blanchett si konečně střihla tu hrozivou královnu, kterou nám slibovala coby Galadriel, kdyby dostala natrvalo Prsten) a také jeden potrhlý organizátor zápasů (roztomilý Jeff Goldblum), ale tím pádem je zase prostor na větší rozehrání mezilidských vztahů (a občas i vztahů mezi lidmi a šutry, což vůbec není na škodu:-). Zadařil se vcelku i hudební doprovod a 3D verzi jsem si užila.

  • 45%
   2
   2
   1. 3. 2018
   Chimpanzee21 (3857 bodů)

   Thor byl vždy vážný film, a když už tam byla nějaká komediální stránka, tak jen aby to vypadalo přirozeně. TeĎ z toho udělali komedii, a to nesedí na žádný film od marvelu, až na AntMana a Strážce galaxie, u kterých to zavedli už ze začátku, ale proč se najednou Thor a Loki chovají úplně jinak než v předchozích filmech???
   Jediné, co se dá filmu chválit, je akčnost a to, že konečně zničili to debilní kladivo.

  • 80%
   1
   0
   23. 10. 2019
   kknk2 (2397 bodů)

   Celkově je Ragnarok nejlepší díl série, ale to proto, že se jedná z velké části o komedii. Zajímavě působí i stylizace, především použití hudby, na kterou můžete mít odlišný názor, k celé té šílené barevnosti a prapodivnostem se dle mého názoru hodí. Někdy je humor a násilí za hranicemi. Paradoxně nejveselejší díl série zahrnuje scény překypující smrtí.

   • Propojení s MCU
   • Epické souboje
   • Loki (bez něho by stála za nic i dvojka)
   • 75%
    0
    1
    9. 3. 2018
    Rabadi (2258 bodů)

    • filmy Marvelu jsou moje oblíbené a ani tento nezklamal
    • dva hlavní hrdinové jsou okouzlující ve svých rolích, vynikající herci
    • jedna ze sérií, kde jsou i všechny následující díly dobré
    • kvalita zvuku
    • kvalita obrazu
    • "pohádka" pro dospělé
    • doporučuji
    • 80%
     0
     0
     29. 4. 2019
     Vurhor (2019 bodů)

     Thor to konečně dokázal. Podobně jako Iron man, tak i on se, po dvou nemastných neslaných dílech, vyškrabal svým třetím pokračováním na super zábavnou podívanou. Řekl bych, že to pramení i z pochopení, že thorovská série nemusí být nijak super vážná, stačí tam šoupnout ten klasický marvelovský recept "vtipné akční žrádlo", plus to musí mít i šikovnou režii, a hned to bude k světu. Ježiš marja, dyť se podívejte, jaký hadry ti Asgarďané nosí, ty přece nemůže brát nikdo vážně. Audiovizuálně je to fakt blaho, navíc je úsměvné vidět v roli partnerů zlou Galadriel a Eoméra (ještě k tomu s bouchačkama). Byl jsem ale trochu nasranej, když jsem zjistil, že Thora ostříhali. Jako kdyby si scénáristé řekli: ,,Dnešní holky už na špinavý, feťácký a zavšivený máničky neletěj, oJacobujteho!" Pff... plantážníci... Třetí Thor byl ale každopádně nadupanou jízdou, jenž byla plná skvělé akce, vtipných dialogů a parádních nápadů. Winter Soldier je furt jako sólovka lepší, ale tohle mu fakt šlape na paty.

    • 80%
     0
     0
     16. 11. 2022
     avenis (1762 bodů)

     S další změnou režiséra se proměnila i Thorovská sága. A hodně. Nic není svaté a ze všeho se dá udělat sranda. Já jsem se královsky bavila. Snad jen Heimdall si ponechal svou důstojnost. Ale ostatní jsou parodií na sebe sama a zdařilou. Rejža Taika Waititi si střihnul rohatého obra Surtura a kamenného Korga, brácha Chrise Hemswortha, Luke, zase zahrál herce, co hraje Thora... je to prostě nabité nápady a fóry. Ale ocení je pouze zasvěcení. :)
     (16.2.2022)

    • 85%
     1
     3
     14. 11. 2017
     Bemiurg (1368 bodů)

     Marvel opět předvedl, že filmy dělat umí. Ačkoliv Thor nikdy nepatřil k mým oblíbenců, teď mě bavil. Přijde mi díl od dílu lepší. Je to vtipné a hlavně akční od první do poslední minuty. Nudit se rozhodně nebudete. Už aby tu bylo jaro a s ním Avengers: Infinity War!

    • 80%
     0
     1
     3. 3. 2018
     KallEll (1167 bodů)

     Nejvtipnější Marvelovka co jsem vyděl až to hraničilo z parodii, ale povedlo se musím uznat. Všechny postavy tam měly dost místa, některé scény byly až hodně nelogické ale ve finále si to sedlo a musím uznat bavil sem se až do úplného konce.

    • 95%
     0
     0
     1. 10. 2019
     salisbury (1101 bodů)

     Nad Thorem se vznáší Damoklův Ragnarok a další velmi vtipné volné pokračování Strážců Galaxie s jejich absencí je na světě. Třetí Thor přehodil za pomoci Heimdalla těžkotonážní kolej a vznikla Marvelovka, která je svižná a hlavně nemravně zábavná. Cate Blanchett je pod hereckými líčidly silně démonická a skvěle se vyrovnala s padoušskou rolí nemilosrdné Hely. Thor opustil svůj hippiesácký účes a stal se z něho díky šílenému holiči hipster s pomalovaným gladiátorským xichtem. Koho nesmím opomenout zmínit je Jeff Goldblum, jenž si svou barevnou roli užil v pohodlném a hlavně vtipném rozpoložení. Thorův Ragnarok se jednoznačně pro mě stal nejlepším Thorem a mohu s klidem v duši říct, že tato Marvelovka se prostě povedla a já ji řadím k tomu nejlepšímu, co od Marvelu je momentálně k dispozici.

    • 90%
     1
     1
     15. 11. 2017
     Vojtas87 (1097 bodů)

     Kdo by to byl řekl, jakým směrem se třetí Thor vydá. Stylem zpracování se totiž více podobá rozverným Strážcům Galaxie než svým epičtějším předchůdcům. Tam šlo o poměrně dramatické příběhy, které byly pouze doprovázeny humornými situacemi a hláškami. Zde už je to od začátku jedna velká komedie, ale kupodivu setsakra povedená. 90 % (P.S.: Tím nechci znevažovat bezpochyby ještě důležitější zápletku, ale způsob zpracování jednoduše potlačil očekávanou empatii.)

    • 90%
     1
     2
     28. 11. 2017
     myllyn (885 bodů)

     Thor překvapil na všech frontách. Takový příspěvek Marvelu do MCU se opravdu povedl. Jak se říká trefa do pestrobarevného terče. Korg s jeho hláškami nepřekonatelný. Nejvtipnější je, že ho předehrával sám režisér Taika. Uvidíme, zda se dočkáme čtvrtého pokračování :-)

    • 90%
     1
     2
     14. 11. 2017
     Punisher (847 bodů)

     Zatím jeden z nejlepších filmů od Marvelu. Film působí jako parodie na sebe sama. Thor už najednou není tím bezchybným a často se spálí. Další plus je to, že ačkoli film působí jako sólovka, tak i přes to se v něm objeví více postav než jen Thor a Loky. Dalším bezesporu silným pilířem, který drží tento film je hlavní záporák. Celkově Thor: Ragnarok naplnil očekávání a rozhodně bavil!

     • Soundtrack
     • Záporák(čka)
     • Další Marveláci
     • 80%
      1
      3
      14. 11. 2017
      Dootys (832 bodů)

      Asi nejzábavnější film od Marvelu (ano, Deadpool byl vtipnej, ale vulgárně vtipnej, takže ho řadím do zvláštní kolonky :D). Měla jsem docela obavy, když jsem viděla ten šíleně barevný trailer s hudbou z videohry. Ale výsledek naprosto předčil moje očekávání. Za celý film jsem se snad nepřestala smát, kromě tedy scény s Odinem. Barevné, vtipné, dokonalé a hlavně... Loki!

     • 95%
      1
      2
      24. 1. 2018
      Senn (803 bodů)

      Film mě opravdu překvapil, byl akční a proložen i skvělým humorem. Jediné co mě mrzí jsou nepřesnosti z mytologie, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o film, který o ní má pojednávat, tak nevadí. Každopádně se mi Thor velmi líbil a myslím, že překonal má očekávání.

      • humor
      • Hela
      • Hulk
      • 90%
       1
       2
       14. 11. 2017
       martin-kubista (798 bodů)

       Marvelovské filmy se už sice začínají přejídat, ale Thor:Ragnarok se snaží od ostatních trochu odlišit. Očividně staví na úspěchu Guardians of Galaxy a je mnohem více vtipný. Příběhově sice není zase takový zázrak (alespoň mě to tak přislo jako neznalci originálních komiksů), ale to vůbec nevadí. U filmu jsem se celou dobu bavil a některé scény jsou přímo skvělé. Film jsem viděl v Imaxu ve 3D a vůbec mě to neuráželo.

       • kombinace Hulk vs Thor
       • role Jeffa Goldbluma
       • asi nic důležitého :)
      • 100%
       1
       2
       21. 12. 2017
       pou (660 bodů)

       Film je o dost lepší než jednička a dvojka.

      • 90%
       1
       2
       28. 11. 2017
       Milena107 (608 bodů)

       Tak na tento film se dá dívat pořád a stále dokola. Vždy se najde něco nového, co zaujme a diváka ještě více nadchne. Výborné obsazení, dokonce vtipné hlášky, divák se nenudil ani chvíli. Akce stále lepší a vypracovanější, Cate Blanchett nemá chybu. Zkrátka zahraje i záporačku úžasně!

      • 85%
       2
       2
       6. 2. 2018
       Pacman (586 bodů)

       Veliká pochvala režisérovy. Velmi osvěžující film z Marvel vesmíru. Retro hudba, líbivý vizuál a parádní řešení vztahu mezi Thorem a Hulkem. Vtipy a narážky tu jenom prýští. Jen mám pár zásadních výhrad. Shazování a degradace ostatních filmů série a dost zásadní rozpory jak s komiksy tak mytologií mě chvílemi opravdu vytáčelo. Jako další zásadní věc je fakt, že tenhle film vůbec neřeší očekávaný posun celého universa. Jako odbočka super, ale co dál? Hlavní příběhová linka je tu zcela k ničemu a jde jen o grotesku v moderním kabátu. Tenhle film se nedá vlastně brát vůbec vážně a nedávat do souvislostí. Pokud tak učiníte, náramně se pobavíte (tak jako většinu času v kině já).

      • 90%
       1
       3
       24. 1. 2018
       mikewin (569 bodů)

       Vzhledem k tomu, že byla dvojka slabí prvního filmu, obával jsem se, že sestupný trend bude pokračovat. Musím ale konstatovat, že jsem byl mile překvapen. Děj nebyl tak předvídatelný jako u předešlého filmu a s chutí jsem se mnohokrát zasmál. Potěšilo i konečné řešení problému s Helou, které jsem fakt nečekal.

      • 85%
       2
       2
       29. 10. 2017
       Vildolf (567 bodů)

       Upřímně čekal jsem to mnohem horší, podle mého názoru většina MARVEL filmů jsou ůplně stejné. Tohle je jiné.

       • dobrý děj
       • 95%
        1
        2
        28. 11. 2017
        memphistto (499 bodů)

        Skvělá zábavná jízda, u které se dá krásně nasmát a přitom je tam dostatek akce, aby byl film pořád zajímavý. U mě jednoznačně nejlepší Thor a jedna z nejlépe propracovaných Marvelovek. NElze jinak než doporučit a jděte se bavit, stojí to za to a nebudete litovat :)

       1 2 dalsi posledni

       Hodnocení a recenze Thor: Ragnarok

       83 73 ?
       jak hlasovat?
       • avenis 80%
       • Hellboy 70%
       • aquiver 35%
       • dominik11 95%
       • Reacherjack2016 90%
       • Mrykodaj 90%
       • BroOo420 90%
       • Kubys Fencl 85%
       • what is in the box 75%
       • martin-marek 85%
       všechna hodnocení (284)

       V žebříčcích uživatelů

       11. místo z 13 v žebříčku uživatele Barbarka
       13. místo z 22 v žebříčku uživatele Adelas213
       17. místo z 26 v žebříčku uživatele Dootys
       21. místo z 99 v žebříčku uživatele homedo