Thor (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Blockbuster, Epický, Komiksový, Série/Franchise
Motto: Dva světy, jeden hrdina.

Obsah

:
Marvel Studios rozšiřují svůj filmový vesmír o dalšího superhrdinu: Thora.  Toto výpravné dobrodružství překlenuje "marvelovský" vesmír od současné Země více »« méně

Režie

:
Joss Whedon Kenneth Branagh

Scénář

:
Ashley Miller Zack Stentz Don Payne J. Michael Straczynski Mark Protosevich Don Payne

Herci

:
Natalie Portman Chris Hemsworth Anthony Hopkins Jeremy Renner Kat Dennings ...

Podívej se na Thor online!

Přehrát online O2
Premiéra: 28. 4. 2011
Distributor: Bontonfilm
DVD: 21. 9. 2011
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Thor. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Thor myslíte! K 4. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27816 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Thor


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  16. 12. 2018
  Brenan88 (44293 bodů)

  První Thor je na tom v podstatě stejně jako všechny první díly od Marvelu. Teprve se trochu hledá a vzájemně se oťukává s diváky. Do hlavní role byl obsazený Hermsworth a dnes už všichni víme jak dobrá volba to byla. Snímku navíc sluší veškerá ta mytologie,která ho obklopuje. Akce je klasicky povedená a i humor funguje což je jedině dobře.

 • 70%
  0
  0
  26. 12. 2020
  martin-mickey-stusak (24202 bodů)

  Jak jsme byli u předchozího snímku této marvelovské filmové série ´Iron Man 2´ (2010) v potitulkové scéně obeznámeni, následuje seznámení s korunním princem Asgardu Thorem, které jakoby navazuje na události ve výše zmíněném druhém snímku o Iron Manovi. Fantasy příběh není zrovna pro zfilmování jednoduchým počinem, obzvlášť, když je v mnohých detailech hodně podobný k dějství o Supermanovi. Komiksový tvůrce Stan Lee zkrátka neudělal nic jiného, než že spojil postavy ze severské mytologie s prvky žánru superhrdiny a filmaři tak samozřejmě podle toho k tomu přistupovali. Asi nejvíce utkví scéna bitvy s ohromným robotem na hlavní ulici nějakého městečka. Hodně se podobá scéně ze snímku ´Superman 2´ (1980), kde obyvatelé městečka čelí útoku třech zločinců. Tvůrci se komiksu v určitých detailech věrně dotýkali, jinak vše přizpůsobili současnému pohledu na věc. Vznikl tak spíše slabší odvar veškerého kouzla původního komiksu. Nedočkáme se tedy ani speciálního severského jazyka, který v komiksech i v českém překladu zohledněn je. Film je prostě jen film a ne komiks, takže by to tak zřejmě tolik nezafungovalo. Na správné fantasy, a obzvlášť v superhrdinském odvětví, by měla být průzračná magie, ale v takovém podání, jaké prezentováno zde, moc neoslní. Neznat komiks, byl by to vcelku solidní a vtipný fantasy hrdinský epos, ale takto je to spíše zklamání. Filmoví tvůrci v plánech hbitě mířili k Avengers a tak to vypadá, že s tímto snímkem k obeznámení dalšího člena této party dost spěchali. Je to škoda. Thorův vstup do filmového světa mohl být velkolepější. Ale jako jednoduchý superhrdinský rodinný dobrodružný film postačit může.

 • 60%
  0
  0
  9. 11. 2017
  Pete69 (17179 bodů)

  Na Thora jsem se opravdu těšil a přišlo vysoveně zklamání. Thor má daleko větší potenciál, než režizér zrealizoval. Dvojka je lepší a snad bude trend pokračovat.

 • 75%
  0
  0
  20. 12. 2015
  Sheldon (15984 bodů)

  Kenneth Branagh při režii snímku uspěl zejména díky tomu, že jako jeden z mála se na comics podíval z obou potřebných úhlů. Jednak chápe film jako silné charakterové drama a přitom mu pořád zůstává na mysli, že točí zábavný snímek určený především dospívajícím dětem. Scéna, kdy se snaží chlapi dostat ze skály Thorovo kladivo sice připomene Excalibur, ale je natočena tak vtipně, že Branagh spolehlivě rozesměje. Z podobného ranku je i skvělá scéna v kavárně s kávou.

  Příběh nabízí jisté dějové zvraty, které však prokoukne každý divák, řadu silných dramatických, ale i zábavných momentů.

 • 75%
  0
  0
  27. 12. 2017
  lamps (14786 bodů)

  Další přírůstek do plejády superhrdinů, kteří poslední dobou zaplavují filmový svět s nevídanou intenzitou. A myslím, že Thor určitě patří do té čelní skupiny, když už ne do absolutní špičky. Sice mu schází výbušnost a humor Iron Mana nebo promyšlenost a atmosféra Temného rytíře, ale může se chlubit možná nejlepším fiktivním světem, s jakým komiksoví tvůrci kdy přišli. Kenneth Branagh si s vizuální stránkou vyhrál skutečně do posledního detailu a připravil divákovi oku lahodící dobrodružství, navíc podpořené kvalitním příběhem a skvostným hereckým obsazením. Je hrozně těžké srovnávat s ostatními fantasy snímky, protože Thor je vážně úplně jiný, čpí z něj velkolepost, pohodová atmosféra a jeho efekty jsou jako splněný sen pro každého chlapce, před jehož očima zázračně ožívají i obyčejné komiksové stránky. A proto si ho tak cením, sice se nikdy nevyrovná těm nejlepším žánrovým titulům, ale koukalo se mi na něj tak krásně, jako v raném dětství snad jen na Jurský park nebo Nekonečný příběh.

 • 70%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11134 bodů)

  Mě to tedy nijak nenadchlo, ale místama mě to i zaujalo a pobavilo. Tak trochu zklamání. Efektní to bylo sice dobře, nijak však převratně. Závěr byl plný Sci-Fi prvků a vlastně se mi i líbil.

 • 75%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (7728 bodů)

  Skoro, jako by studio v Thora nevěřilo a nepotřebovalo. Tam, kde u jiných Marvelovkách tvůrci přestavují dolary na plátno hutně, tam je Thor prostý a skoro prázdný. Nemá prakticky pořádnou akční scénu (krom té bitky v bahně, ta je super), spád a důstojného protivníka (Loki toho ukázal pořádně až v dalších filmech). Thor proto zůstane sice milým, ale dost nemastným příbuzným, i když příjemně koukatelným.

 • 70%
  0
  0
  20. 4. 2011
  Tom Hardy (5188 bodů)

  Komiks podle Shakespeara? No, vlastně proč ne. Akce je slušná (v první „tmavé“ třetině jí ale podráží nohy 3D), příběh se vyvaruje přílišných logických lapsů a Thor se během filmu vyprofiluje v jednoho z největších žánrových sympaťáků. Využití postav je ale sporné. Zatímco „trojúhelníku“ na hradě (král a dva synové) dává Branagh prostoru dostatek, ostatní postavy nechává nedůstojně paběrkovat (což je extrémně znát především na žalostném představení Thorových spolubojovníků). Režijně se Branagh se svou „první velkou akcí“ popral celkem srdnatě, jisté rezervy ale zakrýt nedokázal (špatné zpomalovačky, nevhodné zkosené úhly). Spíše velkolepější pilot seriálu, nežli plnohodnotný film, který nabízí více herectví, než je na žánr zvykem. Ve zkratce: Thor je svým vyrovnaným tempem o něco lepší, než druhý Iron Man, první Iron Man ale fungoval lépe coby celek a Neuvěřitelný Hulk zase nabídl o chlup vydařenější akční scény. A dabing není z nejblbějších, i když originálu se přirozeně rovnat nemůže.

 • 70%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4474 bodů)

  Nevím, čekala jsem víc. I přesto je úžasné zpracování filmu a počítačové efekty.

 • 55%
  0
  0
  2. 7. 2011
  Petrson (4054 bodů)

  Neuvěřitelné a asi už je vše možné. Režie:Kenneth Branagh. Výzva? Peníze ? Změna životního postoje ? Nuda ? Každopádně platí : nikdy neříkej nikdy, vše plyne, vše se mění, neznáme ani sami sebe :). A film ? Shakespearovský podpis, ani "ostrovní" režie, či britský humor ve filmu nenajdete. Komiksové dobré béčko. Čekal bych od něj spíše Watchmeny- Strážce, či Kick-Ass, ale bůh ví, co ho k tomu vedlo :). Každopádně rozšířil záběr svého působení o 180%.

 • 60%
  1
  0
  12. 9. 2016
  evismaior (3807 bodů)

  Za mě tedy žádná velká radost. Bohužel je to ten typ fantasy příběhu, kde je mi šumák, jak to se všemi těmi světy, jejichž názvy mi připomínají někdejší zájezd do Norska, vlastně dopadne. Nicméně musím uznat, že scéně, v níž se banda Thorových kamarádů v kostýmech působících, jako kdyby je doma na koleni vytvářel nějaký peníze i vkus postrádající cosplayer, promenuje po americkém zapadákově a lidi před nimi odvádějí pryč své ratolesti, upřímně zasmála. Při pohledu na Thora jsem se nedokázala zbavit podivu nad tím, co tak úžasného na něm Natalie Portman asi vidí, a jeho nevlastní bratr Loki rovněž vzbuzoval spíš úsměv, stejně jako Stellan Skarsgard v roli vědce, který pořád něčemu nevěřil nebo se něčemu divil. Jo, Idris Elba byl fajn, jenže nevím, do jaké míry proto, že ho v kostýmu nebylo takřka vidět. A dodnes si kladu otázku, jaké nejniternější pohnutky přiměly Kennetha Branagha k tomu, že měl potřebu tenhle film režírovat.

 • 80%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3796 bodů)

  Jsem rád, že se režie tohohle filmu ujal shakespearovský veterán Kenneth Brannagh a dodal marvelovskému vesmíru teatrální rozměr, i když na druhou stranu se to odrazilo ve vykreslení obou fiktivních světů, které místy připomínaly spíše divadelní kulisy než cokoli blízkého realitě. Vedení herců bylo skvělé, pravda, ostříleným borcům jako je Anthony Hopkins, Stellan Skarsgård nebo Natalie Portman asi nikdo příliš nic vysvětlovat nemusel. Od začátku filmu bylo vidět, že Chris Hemsworth je pro roli Thora jako stvořený, navzdory spekulacím o jeho volbě před natáčením (role Kirkova otce ve Star Treku byla opravdu z úplně jiného universa). Potěšilo mne i obsazení Jeremyho Rennera alias Hawkeye už zde a závěr filmu, na který se v Avengers plynule navázalo. Nesmím zapomenout na charismatickou roli Idrise Elby jako strážce brány Heimdalla. Jsem zvědavý na pokračování Thor: Temný svět i na samotné Avengers.

 • 75%
  0
  0
  19. 11. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Sice má skvělou stilyzaci ale například s hlavní postavou se moc snepřísníte, Skvěle zahraná ro le Anthoniho Hopkinse snad ani nemusim zmiňovat.Co zamrzí je že film ve 3D zobrazení je velká bouda film se odehrává ve tmavých místech a 3D efekt je prakticky minimálně znát a marvel samozřejmě do filmu nalil ňáké ty milionky takže efekty jsou povedené ale jinak nic moc nečekejte.

 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Nahlédnutí příběhy Thora je začátek Avengers, toho velkého velkofilmu. Je dobré vědět kde a jak se ti hrdinové vzali. Thórův příběh je stejný jako každý jiný a jeho sledování v Blue-Ray verzi mě dosloval ohromilo. Velmi mě bude zajímat pokračování, který bych si v kiě nechtěl ujít. Líbilo se mi propojení odkazující na Iron Mana, Avengers, Hawkeyeho, i Hulka. Velmi se těším na další filmové Marvelovské dobrosružství a i na starší dobrodružství, které jsem ještě nezhlídl.

 • 80%
  0
  0
  25. 4. 2017
  jarv (2941 bodů)

  • originální příběh
  • dokonalé efekty
  • méně akce s Thorovými schopnostmi
  • Nick Fury a Hawkeye mají pouze drobné roličky
 • 85%
  1
  0
  26. 3. 2018
  roque (2919 bodů)

  Super marvelovka, která potěší, ženy tedy více. Děj sice né nijak převratný. Opět téma předělání, poučení rozmazleného synáčka, dědice, který se na konci polepší. Ale stejně se mi to docela líbilo.

  • sexy Chris Hermworth
  • triky
  • kostými
  • žádná převratná dějová myšlenka
 • 70%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Skutečně fajn film s velmi příjemnou atmosférou.

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1940 bodů)

  Mystický superbůh z komiksů, ano film se povedl na plné čáře. Efekty, Chris Hemsworth. Na film nejvíce určitě nalákali Portman a Hopkins a nikdo nemohl litovat. Pro fandy komiksu asi to nejlepší co z toho mohlo vzejít. Jen mi vadila zbytečná postava kterou ztvárnila Kat Dennings. Scény zabavily a akce byla také dobrá.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2012
  wop (1716 bodů)

  Zábavná, barevná podívaná, ve které si lze kromě monumentálních speciálních efektů vychutnat i ponuré Shakespearovské drama v podání Hopkinse, Hemswortha a Toma Hiddlestona. Jen škoda že na naší zemi se toho až tolik neděje.
  Taky si nemůžu pomoct, ale jakkoli jinak Natalii Portman zbožňuji, tady mi nějak neseděla.

 • 75%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Zajímavé stvárnění jak se Bůh dostane mezi lidi, působí zde jako takový ňouma ztracený mezi lidmi ale nakonec zde příjde na to, jaké má poslání.

 • 100%
  0
  0
  16. 10. 2013
  Pavlína81 (1571 bodů)

  Sice je film dějově jednoduchý ale mě se to líbilo a jelikož mám ráda komiksové filmy tak musím dát 100procent.Efekty skvělé a Thor nádherný no co víc si ve filmu přát.

 • 95%
  0
  0
  5. 5. 2017
  Fxxx (1410 bodů)

  Dám všechno na světě za jeden výlet do Asgardu. To, co kamera (a zvláštní efekty) ve spojení s epickým soundtrackem předvádí ve výpravnosti, převyšuje všechno, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl a každý záběr ukazující mi kousek Thorovy domoviny téměř dojímá svou velkolepostí. Branaghovi nakonec vyšlo všechno, na co jen sáhl. Herci se sešli bez výjimky skvělí (trochu překvapivě vládne Tom Hiddleston), dramatická linka kraleviců nedá vydechnout, akce jakbysmet a romantický podtext najednou není jenom podtext.. Zkrátka uchvacující komiksová adaptace, která dost zrádnou látku představuje v sebejistém marveláckém světle a chuť na Avengers stupňuje na těžko udýchatelné maximum.

 • 65%
  0
  0
  23. 5. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1286 bodů)

  Tak po iron manovi, se nám tu poprvé představuje i Thor v celé své kráse, nafoukane princatko které musí dospět.. Příběh je velmi originální,po scifi s iron manem tu máme fantasy s thorem.bohuzel za mě nic moc, ano pasáž s obry a na asgardu je povedená, pak dej na zemi už je slabší.. Loki naprosto zdařilé zahrana Tomem a thor velmi dobře záchrany Chrisem, a, finální bitva, je tu ne úplně nudná, ale také nic svetoborneho.jako samostatný fil 65 procent. V rámci MCU 75 procent protože jde přeci o představení Thora boha hromi, jako takového

 • 80%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Další kvalitní komiksovka od Marvelu.

 • 75%
  0
  0
  13. 1. 2015
  ladynka (1201 bodů)

  2D verze mě bavila na Zemi a v předělech mezi jednotlivými světy, v Asgardu budila dojem pompézního divadelního představení. Lehké rozpaky u mě vzbuzuje vyústění zápletky, kde se ukáže na cizí "rasu". Osobně jsem fandila "záporákovi", jehož motivace a jednání mi přišlo životnější a vztahy zajímavě komplikovanější ve vícero rovinách (syn, bratr, přítel) než strojeně tragický a přímočarý konflikt otec-syn. A copak já můžu mít ráda blonďatého hrdinu? Ale jako jednohubka před X-Men poslouží dobře.

 • 75%
  0
  0
  15. 4. 2014
  Ciiiri (942 bodů)

  Film je pěkný a povedený, přesto jsem asi čekala o něco víc. Bylo zvláštní vidět tam v jiné roli než v SW, Natalii Portman. Musela jsem si chvilku zvyknout. Příběh byl takový klasický, moc žádné překvapení. Přesto vždy ráda slyším a vidím známe osobnosti z Marvel kolekce. Rozhodně stojí za to, ho vidět.

 • 85%
  0
  0
  11. 5. 2016
  voleman (924 bodů)

  Kdybych tenhle film měl brát jako Fantasy, tak se mně to zdálo celkem zdařilé. Film je plný žvota postrádá nějakou slabší chvilku a herci jsou velice sympatičtí. Trikově také film nezaostává za ostatními od Marvelu, takže je to úplně ideální nenáročný letní blockbuster. Mně se to líbilo i víc než Kapitán Amerika, takže pro mně je to jednoznačně nadprůměrný komiksový film. Thor prostě dobře pobaví a má v sobě i pár celkem vtipných scén, a to si myslím, že je záměr komiksových filmů, takže dávám sice slabších, ale 5*.

 • 90%
  0
  0
  3. 2. 2018
  myllyn (885 bodů)

  první film z trilogie filmů o bohu hromu a blesků Thorovi. Prvního se chopil překvapivě Kenneth Branagh a marvel ukázal, jak odvážný a riskantní tah se může vyplatit. Thor vstoupil do dvorany nejúspěšnějších hrdinů od marvelu a když se pak objevil v avengers, tak to nemělo chybu.

 • 70%
  0
  0
  14. 6. 2012
  erteple (67 bodů)

  Od superhrdinů člověk tak nějak očekává, že uvidí, jak drtí obyčejné smrtelníky. Thor je celou dobu buďto sám obyčejný smrtelník, nebo bojuje s jinými bohy, polobohy apod.
  Snad bude v Avengers lepší.

 • 90%
  0
  0
  10. 4. 2014
  vlastimil-burian (60 bodů)

  Vynikající. Moc jsem se bavil. Dostavila se i nejistota, zda se postavy dožijí závěrečných titulků.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Thor

77 74 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 80%
 • aquiver 40%
 • BroOo420 85%
 • Kubys Fencl 75%
 • Reacherjack2016 80%
 • what is in the box 75%
 • nathanaelsulov 70%
 • zdenek-zdenda-nepovim 90%
 • Lovecour69 75%
 • 1nikis1 70%
všechna hodnocení (384)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 8 v žebříčku uživatele Kikolas
5. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
5. místo z 12 v žebříčku uživatele Mildik15
7. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
8. místo z 28 v žebříčku uživatele Medúska
9. místo z 13 v žebříčku uživatele Barbarka
2. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
6. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk
7. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555
9. místo z 81 v žebříčku uživatele homedo