Avatar (USA)
Velká Británie Velká Británie
USA USA
163 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Epický, Oscarový, Série/Franchise, Spirituální
Motto: Zdráhavý hrdina. Epická cesta

Obsah

:
Avatar nás zavede do neuvěřitelného světa za hranicemi naší představivosti, kde cizinec ze Země bojuje ze všech sil, aby zachránil svět protivníků, který více »« méně

Režie

:
James Cameron

Scénář

:
James Cameron

Herci

:
Sam Worthington Zoë Saldana Sigourney Weaver Stephen Lang Michelle Rodriguez ...
Premiéra: 17. 12. 2009
Distributor: Bontonfilm
DVD: 30. 4. 2010
Jste na stránce filmu Avatar. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Avatar myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Avatar


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  22. 7. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  James Cameron už dávno nemusí nikomu nic dokazovat a tak si točí filmy jen pro zábavu. Avatar je však z cela jiného soudku. Jak svou vizuální stránkou,která opět bortila hranice filmové tvorby,tak vynikajícím hereckým obsazením. Příběh mne už tak příliš nezaujal a připadal mi jakoby vykrádal všechny zásadní snímky z minulosti. Od Camerona bych přece jen uvítal něco více originálního. Ve výsledku je pro mne AVATAR jen sympatický fantasy sci-fi snímek,který je po řemeslné stránce dokonalý,ale příběhově průměrný.

 • 95%
  0
  0
  3. 12. 2017
  Pete69 (19989 bodů)

  Co kto mu říct. Jeden z nejočekávanějších filmů tohoto století. Očekávání v tom, že efektybudou přelomové splnil. Příběh je ale prostě plochý a šlo z toho vytěžit trošku více. Hudba, ztvárnění, dojem = 100%. Kvůli ději ale nemohu dát s čitých svědomím 100%.. Přesto je to pecka.

 • 100%
  2
  0
  24. 10. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Avatar je klasický velkofilm hollywoodského stylu, který v úvodních minutách sází na efekt údivu. Diváky, kteří nemají s 3D filmy zkušenosti naláká při úvodní expozici na všechny možnosti, které médium nabízí. Během prvních scén také představí věcně všechny charaktery tak, že divák ví okamžitě, co od nich může čekat. Přesto samozřejmě dojde i k vývoji postav, který se u filmů jaksi předpokládá, což především české recenze Cameronova opusu vytýkají až má člověk pocit, že někteří byli naposledy v kině ještě v éře němého filmu.Cameron vede herce k skutečným hereckým výkonům, ostatně neobsadil nikoho podle jeho typu a vybíral i z řad ne příliš známých herců. Sám také poznamenal, že mu o herce šlo především. Z filmu je to vidět. Herci nejsou jako v Lucasově případě stafáží v lavině vizuálních nápadů, ale skutečně hrají a jejich osudy nejsou divákovy lhostejné. Bohužel u jedné postavy dojde v závěru k fatálnímu logickému lapsu, který si ovšem vysvětluji, že bude vysvětlen při vydání oficiálních nosičů, stejně jako v případě Sarumana v Pánu prstenů. Na mě tedy zbývá závěrečný ortel zda film doporučit či nikoliv těm, kteří jej ještě neviděli a obávají se, že se jedná o další mediální masírku. Z mého úhlu pohledu by bylo prošvihnutí Avatara velkou chybou a pokud jsou vědecko-fantastické filmy vaším šálkem kávy pak Avatar patří mezi nejzajímavější tituly toho žánru.

 • 100%
  2
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Roku 1968 to byla Vesmírná odysea, na počátku nového tisíciletí je to AVATAR - dva klíčové snímky, které píší filmovou historii výrazněji než všechny ostatní, první svým nezapomenutelně uměleckým realismem a nadčasovým příběhem, druhý stoprocentním využitím obrazových vyjadřovacích možností a navozením pocitů upřímné fascinace a úžasu nad tím, co je nám předkládáno. A přestože jsou myšlenky plynoucí z příběhu podstatně jednoduššího rázu a navíc upozaděny onou orgastickou formou, Cameronovi zase všechno dokonale funguje a ukazuje, že je asi největším klasikem hollywoodských blockbusterů. Kdo tvrdí, že zde není jediná scéna, která by mu dokázala vyrazit dech nebo vehnat slzy do očí, asi musel spadnout z višně - celý film je totiž tak neskutečně našlapaný, chytrý a filmařsky perfektně sladěný, od dialogů až po Hornerův přesně pasující soundtrack, že žádná scéna ani nemůže výrazně vyčnívat, protože dech beroucí jsou vlastně všechny. Emoce jsou přesvědčivé, herci výborní a veškeré zvraty zcela logické a potažmo logicky nevyhnutelné... Film z jiné planety, bůhví odkud ten Cameron vůbec přišel...

 • 85%
  0
  1
  30. 1. 2015
  sabule (14225 bodů)

  Dobrý film,ale čekal jsem větší jízdu

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Byl jsem velmi překvapen a spokojený po shlédnutí tohoto velice dokonalého dílka. Druhý nejdokonalejší film (vedle Terminátora 2) od Jamese Camerona. Je to velice pěkný a ke konci dojemný příběh a pěkně zkombinovaný s dokonalou animací. I v animované podobě je děj dospělý a vyzrálý a chová se jako hraný film. Rysy herců a detaily v digitální podobě jsou naprosto úchvatné. Klobouk dolů a pocta Cameronovi. Doufám že bude pokračování ve stejné kvalitě. * Avatar je divácky i komerčně jeden z nejúspěšnějších filmů současnosti. Po 17 dnech od uvedení vydělal 352,111,000 $ v USA a Kanadě, v ostatních zemích 666 700 000 $, což z něj dělá film, který nejrychleji pokořil miliardovou hranici. Celkem film vydělal $1 331 100 000[6] a zaujímá 2. příčku mezi nejvýdělečnějšími filmy historie, hned po Titanicu – taktéž režiséra Jamese Camerona.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  karliki (10006 bodů)

  Avatar byl sice již v TV ale v kině a ještě k tomu 3D je nezapomenutelný zážitek,já jsem byla spokojená,bylo to naprosto úchvatné a nedivím se že se stal nejdražším snímkem historie,byla to pastva pro oči a děj mně vtáhl,jsem zvědavá co dalšího je schopen James Cameron předvést,kam až posune hranice...

 • 100%
  2
  0
  3. 2. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Leden, 2022: Osmiletý kluk si už jen horkotěžko pamatuje, jaký film to sledoval v době, kdy mu stačily jen barvy a výbuchy. Proto teď ten jednadvacetiletý zkusí na film nahlédnout trochu objektivněji a říct tomu osmiletému, co že je na něm dobře a špatně. To by se ten jednadvacetiletý ale nesměl stát opět tím osmiletým, který si užívá každou minutu filmu, nechávajíc promluvit nostalgii a srdíčko v ní obsažené. Cameron sice krade příběhově odjinud, Horner dokonce od sebe, filmařsky je to tradiční, střihově nevýrazné a casting ukázkový, ale nepřekvapující. Jenže všechno pospolu je to přesně tou ultimátní bombou, která vypálila rybník úplně všem. Od té doby 3D všichni považují za zlo, blockbustery jsou jen plné namakaných figur bez špetky slabin a směsicí scén, které sice fungují na efekt, ale v celkovém kontextu vyznívají do prázdna. Už jen to je důkaz, že Železný Jim předběhl dobu nejen vizuální stránkou, co i po letech pořád bere dech, ale i dokonalou filmovou zábavou, od které si ty naleštěné rádoby blockbustery mohou nechat jen zdát.

 • 65%
  0
  0
  25. 3. 2017
  squirrelpool (6929 bodů)

  Za to co napíšu by mě asi spousta lidí ráda předhodila nějaké šestinohé, oslizlé mrše, ale mě to vážně nechytlo. Po tom co jsem o tom slyšel. Třeba, že nějací pošuci dostávají deprese z toho, že nemůžou žít na Pandoře. Prostě jsem si říkal, že to musí být fakt pecka. A pecka to skutečně je, okousaná a oslintaná. Celkově to není špatný film, ale prostě se nevyplácí mít přehnaná očekávání. Jo co mi vadilo, není ani to co někdo někde psal, že je to sci-fi Pocahontas. Vadila mi třeba ta opěvovaná příroda. Mě spíš rozčilovalo jak všechna zeleň fosforeskuje. Potom ti tvorové. Ona by to měla být asi nějaká paralela země. To beru, ale proč jsou všechna zvířata v podstatě plazi se 6 nohami(krom létajících). A jediní domorodci vypadají jako savci(ne-slizká pokožka a vlasy plus chlupy na ocasu) se 4 končetinami. A navrch ty kecy typu: mají holý zadek a spí na stromech = automaticky moudřejší a štastnější. Plus to jejich náboženství, které aby náhodou někoho neurazilo je vlastně akorát biologie.

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Návrat ve velkém stylu, už se těším na další díly.

 • 85%
  0
  0
  25. 12. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Audiovizuální pastva pro oči ve velkém stylu. Jasně, mnozí z vás budou říkat, že to je plné klišé scén apod., ale stejně si to pustí znova, protože je to prostě krasně natočený film. James Cameron si na natočení Avataru musel počkat hodně dlouho, ale teď si může v klidu říct, že to za to čekání rozhodně stálo.

 • 85%
  1
  0
  15. 12. 2009
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Čistá filmařina, plná silných scén a excelentních efektů (Zemeckisovy 3D filmy působí vedle tohohle vybroušeného diamantu jako výsměch). „Must see“ záležitost, která nabízí ojedinělý zážitek? Jednoznačně. Nový kult? Těžko. Na to je to až příliš sešité z jiných filmů a příběhů. Každopádně palec nahoru za tak hlasitou a drahou agitku za úctu k přírodě. James Cameron si zaslouží veškerou úctu – jako filmař dokázal ustát i naivní pohádku o boji dobra se zlem a ještě ji prodal jako událost sezóny. A skutečně jí Avatar vizuálně je. K absolutnímu hodnocení však chybí propracovanější děj, nějaký osobitější podpis a výraznější hudba. James Horner by si za svůj výkon zasloužil facku. Namísto originálního motivu jen recykluje osvědčené tóny a ani jednou se nevytasí s něčím, co by si člověk pamatoval po cestě z kina. A ještě vykrádá. Během filmu jsem si vybavil asi deset jiných úspěšných soundtracků (od Statečného srdce přes Skálu, Titanic až po Lvího krále). Avatar je v zásadě pouhou modernizovanou verzí Pocahontas, kterou někdo protáhl pračkou společně s LOTRem a Hvězdnými válkami. Což není nutně špatně. Jen mám pocit, že za pár let po tomhle filmu neštěkne ani pes. Momentální síla tkví ve zpracování. A to se za pár let ztratí, neboť takhle (pokud jde o kvalitu efektů) bude vypadat každý druhý film. Avatar imho nemá trvalou hodnotu. P.S. Ty voiceory hlavního hrdiny si mohl Cameron odpustit. Není nic blbějšího, než filmové situace typu "hrdina jde lesem a přemýšlí nahlas o tom, že jde lesem". Za takové nápovědy pro pitomce nedík.

 • 95%
  0
  0
  27. 11. 2012
  VitvarJane (4479 bodů)

  Tento film mě doslova uchvátil. Skvělá pointa i herci Děj mě ihned vtáhnul a nepustil do velkolepého konce. Miluji takový druh filmů a Jameson Cameron si tím u mě vysloužil obdivnou jedničku. Nedokážu snad ani vypsat, co vše je na tomto filmu tak skvělé a zároveň zarážející pravda, kterou ukázal v chování, nás, pozemšťanů a se kterou se trefil do černého..

 • 60%
  0
  0
  11. 8. 2015
  mimon (4334 bodů)

  Film plný efektů, které vyniknou zvláště v kině. O příběhu už se to bohužel říct nedá :(

 • 75%
  0
  0
  31. 10. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Nemůžu si pomoct, ale tahle ekologicko-sociální agitka o drancování území původních obyvatel a jednom zástupci těch zlých (jimiž je tentokrát celé lidstvo), který prohlédne ta zvěrstva a jsa zamilován do dcery náčelníka domorodců postaví se na jejich stranu proti vlastním lidem, mě prostě nějak nechytla. Ano, pokoukáníčko je to pěkné a 3D technologie tady byla využita úplně na doraz, divák je zcela vtažen do příběhu... no ale ta příběhová klišé, která vyniknou zvlášť poté, co se film dostane do TV formátu, mi ten jinak krásný zážitek trochu kazila. Ale za někdejší zážitek v kině přece jen něco přihodím.

 • 90%
  0
  0
  16. 12. 2009
  Petrson (4100 bodů)

  Pěkný environmentální film, který vypadá krátce, i když má 163 minut a doufám, že lidé (včetně mě) i po "dokumentárním" Districtu 9 už pochopí, kam jdeme, kdo jsme a co mohou být hodnoty v životě, bez jakéhokoliv patetismu. V roce 2009 v 3D s brýlemi i trikově dobře udělané a režie opravdu nenudí (nevím jak za 10 let ). Drobné chyby v ději, jednoduchost dialogů a samopromluvy odpouštím, neboť je to přece jen akční film made in USA :), stejně jako byli pro děti skvělí Medvědí bratři :). Snad jen herci, resp. postavy, mohli mít trochu hloubku, ale takový je asi Cameron.

 • 70%
  0
  0
  2. 9. 2013
  RolandBones (3583 bodů)

  Zbytečně přeceňované dílo mistra Camerona.Z kina jsem odcházel zklamán tímto mixem Tance s vlky a Šmoulů na tripu.Na to jak se tvůrce kasal že na filmu pracoval přes deset let tak byl příběh dost odfláknutý.Heecké výkony mě taky nijak neoslnily a 3D mi vůbec nic neříká,stejně je to jen modní vlna která za čas odezní.Je pravda že svět Pandory je zpracován opravdu úžasně nicméně jsem si připadal jak v animáku a né v nedražším filmu současnosti.Za jediné plus považuji obsazení Sigourney Weaver,po těch letech byla radost ji zas vidět. Jak se říka kvalitu prověří až čas.Uvidíme zda si Avatar své místo ve všech těch top ten udrží i za takových deset let. Všem Avataromilům se omlouvám,ale mě to nijak neoslovilo a Cameron natočil spoustu mnohem lepších a hlavně originálnějších filmů.

 • 95%
  0
  0
  18. 9. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Paráda skvělé skrátka ve všech ohledech hitovka jen příběh občas trochu tape.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  James Cameron,mě přenesl na nejkrásnější vizuální fantasy podívanou,kterou jsem hltal po celou dobu,nejnádhernější planetu Pandora s ponořením do světa fantazie!Miloval jsem když princezna Neytiri chránila Jakea před všim zlým,postoj i pohled nádhera.Kdyby měl film o 2hodiny více vůbec bych nezlobil,naopak 160minut uteklo tak rychle! Rozplývám se.

 • 90%
  1
  1
  20. 3. 2018
  nikol125 (2774 bodů)

  Nádherný fantasy film :)

 • 70%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Bohužel si úplně nevychutnám 3D filmy, takže jsem všechny shlédnutí absolvoval pouze na XY obraze. A přestože jde o graficky skvělou předělávku Pocahontas, tak bez té technické stránky, kterou jsem neměl šanci vyzkoušet je to jen hezký film na 4*. Ale hezky nastínil možnou mytologii

 • 80%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Taky jsem to viděl ve 3D a bylo prostě super. Pravda, byla to americká přihlouplost, co si budeme vykládat - o propracovanosti děje, rozpracovanosti postav a logičnosti některých scén se nedá mluvit. Nicméně na tohle si během filmu ani nevzpomenete, protože vás totálně vtáhne grafické zpracování. Prostě jsem valil bulvy. A o ničem jiném to taky ani není než o tvorbě dokonalého fantastického světa, na který si divák může v kině takřka sáhnout. V tomto směru skutečně převratný film. Vysoké hodnocení kvůli efektům, ale plné nedám kvůli primitivnosti děje a postav. Jinak kdo váhá, jestli na to jít do kina, tak rozhodně jděte a nejlépe na 3D, protože na DVD to v podstatě nemá cenu sledovat, je to film čistě pro velkoplošné promítání.

 • 100%
  0
  0
  1. 1. 2013
  miza (2310 bodů)

  Poprvé 3D a poprvé fantazie plná krásy a neskutečných efektů.Jak se asi všichni těšíme na další dílo?Všichni moc a moc.Budeme asi vtaženi do dalšich snů a fantazie.James Cameron točí další díl a my máme cíl být zase u toho až to bude hotové.Já se moc a moc těším.

 • 70%
  0
  0
  11. 2. 2013
  guestka (2303 bodů)

  Nevim mně zase tak dobrý nepřišel... Jen Kovbojové proti Indiánům podáno moderně... nic víc, nic míň. Ale Cameron to umí, stejně jako Titanic vybojoval s Avatarem mnoho cen...

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Pro někoho přechválený hype, pro jiné splněný filmový sen. Hrdě se hlásím do druhé skupiny a jsem rád, že můžu tenhle snovej biják prožívat znovu a znovu.

 • 95%
  0
  0
  26. 7. 2013
  beseda (1918 bodů)

  Dlouhotrvající zážitek. Samozřejmě je to v některých momentech a dialozích dost ujeté, ale mě to stejně strašně bavilo. Mé hodnocení: 95%. Viděno: (19.12.2009 - V.C. Anděl; 24.05.2010 - IMAX).

 • 90%
  0
  0
  14. 1. 2010
  Siddharta (1764 bodů)

  Ano jednoduchý děj, Tanec s vlky ve vesmíru :), ale výborné.

 • 100%
  0
  0
  2. 1. 2017
  Arnarmo (1720 bodů)

  Příběh jako z pohádky. Zápletka tak očividná, až to bolí. Film plný klišé. A já na to: No a co? Lepší sci-fi jsem zatím asi neviděl. Vše mě bavilo. Těšila mě Pandora, místní obyvatelé, technika, kterou vládli lidé. Cameron se vytasil a povedlo se mu to. Škoda jen, že mu to tak trvá.

 • 90%
  0
  0
  29. 1. 2010
  wop (1716 bodů)

  Vizuální pohádka, jízda na horské dráze, která doposavad neměla obdoby. Už proto si zaslouží vysoké hodnocení i kdyby to bylo jen za silný zážitek. Bohužel stejně jako horská dráha končí vystoupením z vozíku, je i kouzlo Avatara omezené na prostory kina a čas v něm vyhrazený. Přinejmenším dokud nebude adekvátní 3D kino běžnou součástí obývacího pokoje.

  • zatím asi nejlepší 3D podívaná
  • úžasně promyšlené a ztvárněné prostředí
  • místy možná trochu plytký děj
 • 90%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Tak tenhle film lahohodil jak mému oku tak sluchu. Skvělé vizuální efenty, hudba. Náramně jsem si tuhle podívanou učil a už teď se těším na pokračování. Děj mně naprosto uchvátil a už mně ze svých spáru nepustil. Cameron opět dokázal že umí natočit parádní snímek.

1 2 3 4 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Avatar

82 85 ?
jak hlasovat?
 • vladce_syrovych_lidi 90%
 • petr-pilat 85%
 • naineko 70%
 • frantisek-navorka 70%
 • tonda-sulc 80%
 • vlad-nabodavac 45%
 • Reacherjack2016 90%
 • JosefTomas 100%
 • Mrykodaj 95%
 • BroOo420 100%
všechna hodnocení (737)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 52 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Definice blockbusteru nového tisíciletí.”

1. místo z 16 v žebříčku uživatele Pete69
1. místo z 4 v žebříčku uživatele Keltka
1. místo z 10 v žebříčku uživatele Makyna
1. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
1. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
1. místo z 19 v žebříčku uživatele Samwise
1. místo z 4 v žebříčku uživatele Medúska
1. místo z 15 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
1. místo z 10 v žebříčku uživatele Pete69