Thor: The Dark World (USA)
« další názvy »
USA USA
111 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Blockbuster, Epický, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému více »« méně

Režie

:
Alan Taylor (I)

Scénář

:
Christopher Yost Christopher Markus Stephen McFeely Don Payne Robert Rodat Larry Lieber Jack Kirby Stan Lee

Herci

:
Chris Hemsworth Natalie Portman Tom Hiddleston Jaimie Alexander Anthony Hopkins ...
Přehrát online O2
Premiéra: 7. 11. 2013
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Thor: Temný svět. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Thor: Temný svět myslíte! K 20. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27667 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brenan88 (43114 bodů)

  V rámci Marvelovek trochu slabší podívaná,ale rozhodně lepší než první díl. Thor opět urazil dlouhou cestu a jeho pokračování působí pevnějším dojmem. Mírně temnější pojetí mu sluší. Herci jsou ok,efekty vypadají dobře a Thor s Lokim jsou prostě sympaťáci,co víc chtít?

 • 70%
  0
  0
  31. 1. 2021
  martin-mickey-stusak (23191 bodů)

  Marvelovský filmový vesmír na snímek ´Avengers´ (2012) navazuje volným pokračováním etud asi největší marvelovské mytologické postavy a tím není nikdo jiný, než Thor. Oba snímky propojuje Thorův bratr Loki, který je za své činy uvězněn, jinak si dějově snímek jde svou cestou. Po technické stránce hlavně v rámci vizuálních efektů vše probíhá ve svém standardu, takže tady není nic, co by se dalo vytknout. Dějově to už krapet hapruje s jistými podivnostmi, pokud máme v rámci středověké fantasy jisté předsudky a očekávání. Říše je po divácké stránce očekávaně v nebezpečí a Thor si po svůj bok vezme uvězněného Lokiho. Nakonec, proč ne? Jistou ofenzivu by to mohlo přinést. Jenomže nepřináší. Bratrská chemie nefunguje jak by měla, a to i přes fakt, jaký lotr Loki, v kontrastu s Thorem, je. Tady děj sází na jejich vzájemnou spolupráci v rámci záchrany všeho co se dá, jenomže tato výzva nebyla využita tak, jak by měla. V rámci Lokiho nekalých úmyslů a neustálých Thorových podezření prostě chybí nějaké emoční bratrské scény. Hlavní postavou je samozřejmě Thor, ale divácká pozornost míří spíše právě na Lokiho, což tvůrci jakoby dopředu vytušili a tak je hodně držen v pozadí. To se však bohužel nějak nedaří, takže je na debatu, kdo vlastně tou hlavní hvězdou tohoto snímku je ve skutečnosti. Thor a nebo Loki? Na Thora to rozhodně nevypadá. Humorných hlášek je dostatek, akce krátké, ale jsou, dramatizace pokulhává. Ale na druhou stranu, mohlo to dopadnout i hůř. Thor je zkrátka postava, jehož svět je na filmové ztvárnění složitější než se zdá. Ale snaha se cení.

 • 50%
  0
  0
  20. 12. 2015
  Sheldon (15962 bodů)

  Guilty pleasure. Neskutečný slepenec drží zejména díky sympatickým hercům a vtipným sarkastickým scénám. Jakékoli pokusy o hloubku dopadají naprosto tristně, ale je to popcornová zábava. Jinak dost zbytečný film.

 • 75%
  1
  0
  18. 7. 2016
  lamps (14710 bodů)

  Jestliže první díl považuji za dobrý především proto, že byl první a veškeré dění bylo neokoukané a tudíž i zajímavé, dvojka už se hlásí o slovo z toho důvodu, že z okoukaného znamenitě těží a dokáže ho velmi efektně a originálně rozvíjet. V rámci všech Marvelovek se sice nejedná o nic vyloženě převratného, a to jak vizuálně, tak hlavně příběhově, ale všechny ty střípky, z nichž je dějové pexeso sestaveno, a každý drobný pozdrav směrem k divákovi, který si ve vzrůstající propojenosti marvelovských světů libuje stejně jako američtí producenti, jsou v konečné fázi natolik důmyslné a ryze zábavné, že druhý Thor si zaslouží dolarovou koupel a fanouškovskou přízeň minimálně stejně jako letošní Iron Man. Alan Taylor byl výbornou volbou, příběhu dodává jednak místy temnější a velkolepější výpravu, a jednak se nebojí sáhnout pro humor a zpestřit některé scény o vítanou a nerušivou nadsázku, bez které si podobné projekty já osobně nedovedu představit. Jediné, co mi tak brání dát plný projev mé divácké spokojenosti, je mírné lajdáctví tvůrců vysvětlovat vedlejší motivy a dokonce i základní zvraty, a také nechutně ohrané schéma ohledně záporáckého syndikátu, jehož mocenský comeback doprovázený neporazitelnou zbraní a odporným vzezřením už jaksi není tak cool jako před nějakými 10 lety. Jinak ale velké překvápko a zatím jasná účast v top trojce letošních popkornových pochutin :D

 • 70%
  0
  0
  9. 11. 2017
  Pete69 (14562 bodů)

  Thor Temný svět je por mě osobně lepší než první díl. Je tam více akce a lepší příběh. U jedničky jsem se polovinu filmu vysloveně nudil, u dvojky už naštěstí ne. Těším se na nového Thora, pokud bude stoupající trend pokračovat, tak to snad bude konečně pecka.. Postava Thora má potenciál.

 • 65%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Ani první díl, tak ani tento mě nijak neohromil. Vesmírné sci-fi bylo zajímavé. Kombinace s realitou už byla chabá. Nebylo ve filmu nic co by mě silně zaujalo.

 • 80%
  1
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (7177 bodů)

  Dvojka má mnohem silnější příběh (ne tolik jednoduchý, jako v prvním díle), v akci jede o pár otáček víc, ale celkově to není takový hit, abych tomu dal víc jak 80.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2014
  Standa. (6161 bodů)

  Lord of the ring meets Star Wars. Pohodová Asgardská Marvelovka, která se sice hodně liší od jedničky příběhem, ale nikoliv kvalitou, ta je srovnatelná. Natálka je pořád neskutečná krasavice. A Idris Elba zaválel, jako nikdy, moje nová oblíbená postava.

 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2013
  Tom Hardy (5147 bodů)

  Tentokrát půjdu s chutí proti proudu. Druhý Thor je totiž v mnoha ohledech výbornou ukázkou toho, jak by to v marvelovkách mohlo (a mělo) fungovat. V prvé řadě se konečně dostavuje nejistota, zda se všechny postavy dožijí závěrečných titulků. S tím souvisí temnější atmosféra, která se však k mému překvapení dokonale skloubila s větší nadsázkou. Některé "vrstvené" scény vypadají jak z nějaké opravdu dobré klasické komedie (a přitom neruší). Pokud byla jednička solidně odvedeným komiksovým odpichem k velkolepé týmovce, dvojka už je suverénním sólistou, který neslouží jen celku, ale současně mu dokáže být inspirací. Teď jen doufat, že si druhý Captain America povede stejně dobře.

 • 70%
  0
  0
  23. 11. 2013
  Petrson (4026 bodů)

  Překvapivě vtipné, chvílemi hezky hloupě komiksové, exceluje zejména Stellan Skarsgård. V rámci komiksových nadílek pro mě v detailech příjemné zpestření. Druhý díl lepší prvnímu.

 • 80%
  0
  0
  19. 9. 2016
  evismaior (3806 bodů)

  Tak tenhle díl se mi líbil mnohem víc než nemastná neslaná jednička. Zejména poté, kdy unavení komparzisté odhodili meče (přiznejme si, že tyhle středověké výdobytky působí v kontextu příběhu dost směšně) a chopili se pořádně nabušených zbraní. Temní elfové jsou důstojným protivníkem, kterého se je třeba obávat, a zničení vesmíru je pro obě strany konečně tím uvěřitelným impulsem k rozpoutání pořádné akce. Přetavení nezáživné starobylé fantasy v nadupané sci-fi tomuhle příběhu jednoznačně svědčí, stejně jako absence rozvleklého úvodu - tentokrát se jde rovnou na věc. I postavy jsou mnohem lépe napsané - pravda, ještě pořád bych uvítala víc prostoru pro Thorovu partu a Heimdalla a sám Thor je pořád tím sterilně kladným hrdinou, profesor Selvig směšnou figurkou a Odin mocným, leč trochu zabedněným panovníkem, ale z Jane se nám pod vlivem tajemné látky vyloupla docela fajn ženská hrdinka, z královny Friggy je skutečná Amazonka a Loki hláškuje, kudy chodí, a navíc diváka až do poslední chvíle drží v napětí, jaké pohnutky u něj nakonec převládnou. Kontrast digitálního prostředí a reálného Londýna sice při každé změně scény poněkud zarazí, ale přesto se na tohle dílko moc pěkně kouká. Spokojenost.

 • 55%
  1
  0
  21. 9. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Marvelovská Fáze 2 mi jednoduše nesedne, ani na druhý pokus. Iron Manovi 3 měl alespoň něco málo do sebe, ale Thor 2 prostě nefunguje. Oproti zvláštně pojaté jedničce, s kterou dokázal Kenneth Branagh fascinující kousek, a to obohatit komiksový svět o jakýsi "Shakespearovský" nádech. Jenže tady žádné podobné kouzlo už prostě není. Ani už onen velký Asgard není tak zajímavý a velkolepý, záporáci totálně nezajímavý, alespoň Natalie Portman je menší pipina, ale to je tak vše.

 • 90%
  1
  0
  26. 3. 2018
  roque (2919 bodů)

  Druhý díl opět nezklamal. O moc lepší, než díl první. Více boje, dramatu, akce i lásky. Děj je plnynulejší a člověk se tak více baví a drží pěsti Thorovi. Záporák docela dobrý a zničit ho, to dalo pořádnou práci.

  • sexy Chris Hemsworth
  • děj
  • akce
  • to brnění, či co, u záporáků je hrozně divné
 • 80%
  0
  0
  11. 2. 2016
  Petr Kocfelda (2881 bodů)

  Vynikající fantasy film.Dávám mu 80 procent.

 • 75%
  0
  0
  25. 4. 2017
  jarv (2807 bodů)

  • neskutečně zábavný Loki
  • důmyslné využití Thorova kladiva
  • o chlup vtipnější Thor než minule
  • slabá záporná postava
  • minimum odkazů na ostatní marvelovské filmy
  • nepřítomnost agentů ze S.H.I.E.L.D.
 • 75%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2757 bodů)

  Je to opulentní fantasy, ryzí odpočinkovka. Pěkné pokoukání s oblíbenými postavami, hromadou soubojů, monster a kouzel, vesmírných lodí, prostě všeho, čeho si člověk na fantastickém žánru tak rád užívá. Možná to není nijak chytré ani originální, ale rozhodně zábavné a opulentní. Pro nenáročného diváka jako stvořené.

 • 85%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Jedno z mála pokračování které se mi líbilo více než první díl. Jsem natěšen na to co Marvel udělá s filmovým univerzem dále, ale Captain America Zimní voják vypadá velice nadějně. Jinak tento díl mi připadal celistvější a více akčnější než jednička.

 • 80%
  1
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1099 bodů)

  Thor syn Ódinův v podobě Chrise Hemswortha již podruhé rozeťal Mjöllnirem oblohu a jeho tažení bylo stejně kouzelné jak v prvním epochálním díle ba možná toto pokračování se mi zdálo o špetku hřmícího blesku lepší. Tuším dle náznaku jenž nám byl v závěru nabídnut blížící se pokračování, kde se moc těším na Sběratele. Věřím, že donutí Thora zas pozvednout a roztočit hřmové kladivo nad hlavou v úžasně strhující dobrodružné podívané.

 • 80%
  1
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Thor dvojka, opět excelentní, gradující a pompézní jako v prvním díle. Chris Hemsworth a Anthony Hopkins byli super, ale Natalie Portman a Tom Hiddleston je mocně převyšují, ať už svými hereckými schopnostmi tak i neměnným charisma. Počiny Alana Taylora mě po Hře o trůny a právě po Thorovi začínají bavit čím dál víc - myslím si, že Terminator 5 bude pecka! Odkazování na Avengers je prostě parádní a nikdy mě neomrzí. Se samou chválou ale musím šetřit, a tak i na Thorově temném světě najdu pár much. Jednou z nich je až přehnaně roztěkaný děj. Celkově ale hodnotím Thora 2 velice kladně.

 • 70%
  0
  0
  15. 5. 2014
  brcolka (1039 bodů)

  Druhý díl je lepší než první. Lépe propracovaný příběh. Miluju komiksový příběhy kde se může stát úplně všechno.

  • dobré obsazení
  • krásná Portmonka
  • 75%
   1
   0
   2. 5. 2014
   Yancl (1019 bodů)

   Z mého pohledu téměř totožná situace jako u posledního IronMana ... čekal jsem hodně -> dostal jsem méně. Nebo-li pokračování výborného Thora NEDOSÁHLO, dle mého, takových kvalit, jaké jsem v širším aspektu očekával. Je to jasná blockbusterová pecka, která obsahuje všechny potřebné ingredience k uspokojení filmových nadšenců .. to ANO ! Opět nádherná vizualizace, ozvučení, výborná akce, (ne)čekaná porce elegantního humoru .... těch pozitiv je spousta, proto také nový druhý Thor lahodí lidskému oku. Jenomže, jednička byla přeci jen taková jednoduchá, prostá a to z ní dělalo kvalitní podávanou ... tohle pokračování je dost překombinované a plné situací, ve který jde přehnaně cítit moc efektů, i když by tam řada těchto scén být ani nemusela. Po druhé projekci zůstávám na stejném hodnocení .. nebo-li kvalitní pokračování s porcí digitálních efektů, které není tak výrazné jako díl první.

  • 90%
   0
   0
   12. 11. 2013
   Medúska (946 bodů)

   Jeden z mála případů, kdy není pokračování úspěšné jedničky propadákem. Film jsem si v kině užila a příznivcům tohoto hrdiny doporučuji.

  • 80%
   1
   0
   11. 3. 2014
   Ciiiri (941 bodů)

   Další celkem slušně provedená "Marvelovka". Zajímavé základní propojení více světů.

   • vtip
   • příběh
   • časté překvapivé zvraty
   • 85%
    0
    0
    3. 2. 2018
    myllyn (885 bodů)

    druhé pokračování příběhů o thorovi a další kámen nekonečna, pomalu se nám tu sbírali střípky infinity stones. Jane v ohrožení a Thor by pro ni udělal vše na tomto i onom světě. škoda, že mu musela umřít matka ale jinak by neměl koho pomstít. Loki jako vždy vynikající.

   • 55%
    0
    0
    3. 3. 2016
    EXpenzza (747 bodů)

    Pro mě první zkutečně bezpohlavní marvelovka od prvního Thora. Akce nudná, prostředí hnusné (a to jsme sakra na vzdálených planetách), příběh odfláknutý a záporák špatný dokonce i na poměry Marvelu. Naopak Loki je zpátky a je z něj boží sidekick. To je ale na to, že se jednalo o snímek (a sérii) mající v případě, že by se povedl, obrovský finanční potenciál, dost zoufalý.

   • 85%
    0
    0
    5. 6. 2021
    Temný Pán ze Sithu (724 bodů)

    A máme tu další díl Thora, temný svět, a temné to opravdu je. Co sem si tak pročítal recenze, v jedné věci se shodnu, je to rozhodně lepší než první dil.me osobně se thor 2 velmi líbí,lepší příběh, sympatické postavy a Loki, opět exceluje a to na výbornou.. Zaporaci jsou skvely,napadení asdaegu ještě lepší za mě 85 procent jako, samostatný film. V rámci MCU, 80 procent a to proto, že linka s thor a lok a lokiho"smrt"je velmi důležitá z hlediska dalšího děje v MCU filmech

   • 55%
    0
    0
    24. 1. 2018
    mikewin (569 bodů)

    Bohužel dvojka nejen v pořadí, ale i celkovým vyzněním. Po prvním filmu jsme se těšili na pokračování, které však zklamalo. Ne že by byly snad horší herecké výkony nebo efekty, ale příběh byl značně předvídatelný a i "překvapivé" zvraty se daly vcelku přepokládat.

   • 0
    0
    15. 5. 2014
    pateta (461 bodů)

    Bezva příběh, bezva natočení. Pastva pro všechny smysly.

   • 90%
    0
    0
    15. 5. 2014
    Alienka2014 (363 bodů)

    Mám ráda dobrodružné sci-fi. Viděla jsem už Thora jedničku, Avengers... a podle mě je tenhle poslední kousek velice povedený. Skvělé výkony Chrise i Natalie, akce, místy dramatičnost, pak zase nadlehčení humorem... prostě spokojenost.

    • skvěle jsem se bavila
    • 90%
     0
     0
     1. 8. 2014
     pesrex (277 bodů)

     Já, nadšená divačka jsem byla nadmíru spokojená.OK!

    1 2 dalsi posledni
    80 75 ?
    jak hlasovat?
    • pavel paleček 70%
    • Temný Pán ze Sithu 85%
    • Panda123 95%
    • Crreed 80%
    • Battler142 60%
    • martin-mickey-stusak 70%
    • Nikol. 90%
    • Miňonka 100%
    • Lucy Lu 100%
    • InJo 70%
    všechna hodnocení (358)

    V žebříčcích uživatelů

    21. místo z 26 v žebříčku uživatele JosefTomas

    „Druhý Thor se toho nebál a přinesl nezkutečný filmový zážitek.”

    2. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
    5. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
    10. místo z 13 v žebříčku uživatele Barbarka
    48. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
    58. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
    162. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
    205. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
    19. místo z 69 v žebříčku uživatele homedo