Guardians of the Galaxy (USA)
« další názvy »
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Každý hrdina musí nějak začít.

Obsah

:
Na odvážného dobrodruha Petera Quilla je vypsána vysoká odměna poté, co mocnému padouchovi Ronanovi, jež kuje plány na zničení galaxie, ukradne před více »« méně

Režie

:
James Gunn

Scénář

:
James Gunn Nicole Perlman Gene Colan Arnold Drake Steve Englehart Chris McCoy Dan Abnett Andy Lanning

Herci

:
Lee Pace Vin Diesel Bradley Cooper Zoë Saldana Karen Gillan ...
Premiéra: 31. 7. 2014
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  0
  23. 6. 2017
  Brenan88 (12706 bodů)

  Tohle je pro mne jedna z nejlepších marvelovek ever. Už jen proto,že se vydala vlastní cestou a k úspěchu nepotřebovala žádného Ironmana,nebo Thora. Už po shlédnutí traileru jsem věděl,že to bude trefa do černého. Přece jen se nestává tak často,aby ze sebe mýval sypal jednu hlášku za druhou a k tomu mu asistoval strom. Každopádně vlastně celé obsazení Strážců je vynikající. Od Gunna jsem dostal přesně to co jsem očekával. Bláznivý humor s místy až sebe parodováním a povedený děj,který mne velmi bavil. Akční scény vypadají hooodně dobře a speciální efekty byly na vrcholné úrovni. Bylo to prostě zábavné,akční a barevné. Já jsem spokojený.

 • 50%
  1
  2
  22. 11. 2015
  Sheldon (9659 bodů)

  Průměrná kravina s naprosto neoriginálním scénářem, over the top postavami, které se nejde smát ani po lobotomii. Navíc slzavé údolí a máme tu nejpřeceňovanější blockbuster poslední doby. Nebavilo.

 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (7488 bodů)

  Marvel vrací úder ....... Marvelu. Už předchozí superhrdinská dobrodružství nesla vydatné náznaky nezkrotné životní pravdy, že s humorem nejdál dojdeš a také nejvíce zaujmeš, ale teprve tahle parta "největších idiotů v celé galaxii" naplno prokázala obří potenciál, jaký v sobě trocha toho parodování sebe sama skrývá. Hláška střídá hlášku, pětice idiotů nemohla být různorodější a sympatičtější a příběh, ačkoli představuje jedno velké klišé o hrozbě pro celou galaxii, je pro hlavní účel filmu, tedy pobavit, více než vhodný. Škoda že některé vtipné momenty působí moc nuceně a tedy nepřesvědčivě, a ohromná škoda poslední desetiminutovky, kde se hlavní padouch, do té doby tak nemilosrdný a vážný, projevil nečekaně jako idiot a nechal se zaskočit hned tím nejvynucenějším vtipem celého filmu. Ale co, volové, my jsme kurva strážci galaxie, jsme vtipní, roztomilí, výřeční, posloucháme osmdesátky a pokud si to s někým rozházíme, pošleme mu "dick message" a všechno bude zase ok. Takže buďme rádi za to, že je máme, a těšme se na pokračování o kačeru Donaldovi, kterému z laboratoře uteče krvelačný vesmírný pes... To bude teprve legrace :D

 • 90%
  0
  1
  24. 5. 2015
  p.a.douch (4338 bodů)

  Dobrá zábava. Je dobrý si uvědomit, že cílová skupina jsou primárně děti a pubertální mládež. Bez problémů tohle dílko ale vstřebají i dospělí. Původně jsem dost pochyboval, že Pratt a spol jsou schopni utáhnout dvouhodinový spektákl. No mýlil jsem se. Velké překvapení je i jak to zvládl James Gunn, další o kom jsem pochyboval. Mimo hlavní partičku, jsou výborné i další postavy (M. Rooker = Yondu Udonta, J. C. Reilly = centurion Dey, G. Close = Nova Prime, P. Serafinowicz = denarian Saal a další). Zloduši jsou nebezpeční a je jich dost, ale působili na mě trochu nevýrazně. Vesmír těchto Strážců Galaxie je zpracován na dobré úrovni. Kadence hlášek v tomhle filmu je velmi rychlá, nikdy nevíte od koho zase přiletí. Příjemně strávené dvě hodiny. Uteklo to jako voda. P.S.: Prattovi taneční kreace jsou zdrcující zbraň.

 • 10%
  0
  0
  14. 7. 2016
  Schneefee (3291 bodů)

  Asi jsme to cekala lepsi...jediny co se mi tam libilo byl ten myval a pak maly groot. A muzete mi nekdo prosim vysvetlit toho chlapka na trunu uprostred vesmiru? Kam jako chodi na wc? Proste blbost, ale na dvojku mozna taky pujdu, treba tam osvetli toho truniciho chlapka...

 • 70%
  1
  0
  2. 8. 2014
  Petrson (3198 bodů)

  Takový malý Star wars, člověk se měl asi více smát, měla to být parodie i komedie. Chatrný děj na úrovni nejlacinějšího komisku, možná novodobý Flash Gordon? Herecké figurky byly povrchově vystavěny. Svými charaktery připomínaly tak trochu právě kultovní Star wars, akorát jakoby lehce pozměněny. Strom-Groot jako Žvejkal, Star-Lord jako Han Solo, Rocket Raccoon- jako R2D2....Sem tam dobrý fór, sem tam opakovačka, dějově slabší, bez napětí, charaktery jen nastíněné, nejlépe barvou :). Oddychovka, kde " o nic" nejde.

  • triky, chvílemi zábavka
  • děj, napětí, opakující se fórky
 • 75%
  0
  0
  27. 12. 2016
  evismaior (3105 bodů)

  Modrý lidi a červený lidi a zelený lidi a taky žlutý lidi a pak taky dutý oživlý stromy a geneticky upravení mývalové alias parta ztracenců, co tam stojí v kroužku a pokouší se zachránit galaxii před dalším šílencem, který má potřebu ji zničit - jinými slovy stokrát obehraná zápletka, nicméně v celkem zábavném a triky a akcí nabitém hávu. Laciný ale vlastně to nebylo zas tak špatný. Groot je jednoznačně nejlepší oživlej strom, jakej jsem kdy viděla, teda až na Stromovouse. I ty jejich myšlenkové pochody jsou zhruba stejně tak rychlé:-)

 • 90%
  0
  0
  27. 1. 2017
  JosefTomas (2837 bodů)

  Zajímavá náhražka Avengers, které mají odlehčenější atmosféru, ale dá se na to koukat a příjemně se pobavit.

 • 100%
  0
  1
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Jedním slovem boží. Krásně se na to kouká, hlavní hrdinové jsou jeden lepší než druhý a tak jako tady jsem se v kině už teda hodně dlouho nenachechtal. Scénář je ve své podstatě hrozná volovina, ale komu to vadí, je to úplně jedno, stejně je to super jízda od začátku až do konce. Jasná trefa do černého, bod pro Marvel!

 • 85%
  0
  0
  2. 8. 2014
  alexik789 (2500 bodů)

  Velmi vtipné, náramně jsem si to ve 3D v originále užila! :)

 • 60%
  0
  0
  9. 1. 2015
  stantheman (2144 bodů)

  Tenhle film opět dokazuje , že divák , pro kterého je určen , sežere všechno co se mu naservíruje a ještě asi pěje chválu , jak luxusní kopusek polkl...alespon podle většiny recenzí soudě. Humor průměrný , postavy bez většího nápadu...akce slabomyslná....jediná útěcha že jsou i horší kousky

 • 80%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2051 bodů)

  Parádička! Space opera jak má být. V posledních letech se rozmohlo točit ( nejen komiksové filmy) vážněji / seriózněji - tj. plné hutných konfliktů, se snahou přiblížit fikční svět realitě a (bohůžel) s minimem humoru. Marvel Studios to ve svých filmech už nějáký čas narušuje a jde mu primárně o zábavu, ale až Gunn dovedl tenhle koncept k dokonalosti. Jeho film z vysoka kašle na nějákou " realitu" (fyzikální zákony, stejně jako fyzické možnosti hrdinů, jsou mu šumák), je plný nadhledu a (z dnešního pohledu) podvratnosti, humoru ( často sebeshazovačného), ale hlavně disponuje bandou hrdinů tak sehranou a hláškující, že bez diskuzí aspirují na největší týmové sympaťáky. A s touhle podvratností a návratem k fantastickým a bezstarostným dobrodružstvím ( ve kterých ale skvěle fungují i vážnější momenty! ) staré dobré Space opery dokonale koresponduje umanutý a pomstychtivý arcilotr lačnící po mocném artefaktu s nezměrnou silou, přičemž perfektně vymyšlený a obsáhlý svět plný různorodých a " podivných" postaviček to skvěle doplňuje. A vesmírné prostředí umožnuje (na rozdíl od ostatních marvelovek) úplné odproštění od reality - tudíž plné splinutí se světem fantazie, díky čemuž je film i nejsamostatnější. A skvělé triky už jsou jen pověstnou třešinkou na dortu. 80%. Všichni tančíme!

 • 60%
  1
  0
  1. 8. 2014
  beseda (1864 bodů)

  Třetí hvězdu za "ooga chaka" :-) Jinak nikterak originální ani zábavné. Technicky a vizuálně samozřejmě nadprůměrné. Mé hodnocení: 60%. Viděno: 31.07.2014 (kino/2D).

 • 95%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Marvel Cinematic Universe není série, je to kult, to se s každým filmem čím dál přesvědčivěji potvzuje. Každým snímkem překonává laťku, kterou si samo nastavilo. Každý film je vyzrálejší, dospělejší, akčnější, promyšlenější a v případě Strážců i odvážnější (o ostrý jazyk, sexuální podtext a na Disneyho poměry drsné scény tu vskutku nouze není). Neexistuje žádná série, na jejíž filmy bych se těšila tak, jako na ty patřící do MCU. Vánoce jsou oproti premiérám těchto snímků svátkem domorodého kmenu v hluboké Amazonii. A jestli to znamená, že jsem geek - tak jsem tedy geek & proud! (Viděno: IMAX 3D)

 • 100%
  0
  1
  16. 11. 2014
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Jeden z nejlepších marvelovských filmů poslední doby. Je úžasně vtipný, akční, speciální triky na nejvyšší možné úrovni a herecké výkony jakbysmet včetně včetně Vina Diesela, který "pouze" mluví Groota a Bradleyho Coopera v roli mývala Rocketa. Nejsem velký příznivec komiksů a jejich filmových adaptací, ale tato mě opravdu dostala. A konec slibuje i možné pokračování. Tak uvidíme . . .

 • 80%
  0
  0
  8. 5. 2017
  wiecej (1417 bodů)

  Aspoň trocha originality ve světě Marvel, i když jak se to vezme. Příběh je klasika o bandě outsideru, kteří se rozhodnou zachránit svět. Motivaci mají každý jinou, ale jak už to tak bývá, to neni překážkou k tomu, aby nemohli spolupracovat, viz sebevražedný oddíl. Složení týmu, chemie mezi nima a humor je to co by vás na tomto filmu mohlo bavit.

 • 95%
  0
  0
  4. 3. 2016
  VasaFlasa (1386 bodů)

  Asi jeden z nejpovedenějších komiksů.

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2014
  jvempire (1157 bodů)

  Komičtější variace na Avengers v klasické kvalitě Marvelu.

 • 95%
  0
  0
  29. 11. 2014
  Jakub.Selesi (1157 bodů)

  Celý film je obohacen, velmi vtipnými hláškami. Velmi mě nadchnul a to takovéto filmy moc nemusím, tenhle se však velmi povedl a Marvel ohromil.

  • Triky
  • Kamera, Zvuk
  • Hlášky, Vtipnost
  • 80%
   0
   0
   2. 8. 2014
   marie-kolarova (1046 bodů)

   Největší předností je nadsázka. James Gunn pojal své hrdiny s nadhledem a dal jim lidský souměr. Na začátku nevynikají extra charakterem, ale bez velkého patosu se rozhodnou pro záchranu planety Xandar, i když to možná bude mít rozhodující vliv na délku jejich života. No ale stejně, pokud se vlády zmocní Ronan, budou mít zajímavější budoucnost? Akorát ti záporáci mohli být propracovanější.

  • 95%
   0
   0
   18. 12. 2014
   Melody Harkness (1032 bodů)

   Pro mě zatím nejlepší Marvelák. Nechybí tomu nic a nic nepřebývá. Je to i všudipřítomná romance, ale odpustili si slaďáky a odchod do zapadajícího slunce (brr). Groot a Racoon jsou bezkonkurenčí. A malinký Groot tancující v květináči? Chci ho domů :D

  • 100%
   0
   0
   6. 5. 2017
   fido68 (1024 bodů)

   Perfektně uděláná sci-fi komedie.Nádherně naanimované planety,kosmické lodě..vesmír,vše,zvláště pak město Xandar bylo super.Celkově pěkně namalované.Příběh strhující a má spád.K tomu všemu pěkná muzika po celou dobu filmu.Jsem zvědav jestli dvojka bude stejně tak dobrá.

  • 95%
   0
   0
   21. 12. 2014
   Rapaport (1002 bodů)

   Výborná Marvelovka. Poslední dobou se Marvelu daří na co sáhne a tak i tahle comiksová verze hvězdných válek je perfektní. Han Solo se rozdělil do třech postav a Žvejkal do dvou ( Groot je pecka! ). Velice barevné a velice povedené. Za dabingovou verzi bych ale deset procent ubral.

  • 85%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (936 bodů)

   Galaktický rej vesmírného chaosu za zvuku hudby osmdesátých let rozprostřené v kosmické katarzi jsem si užil k bohulibé spokojenosti neb jsem byl obklopen světem, který mi přišel neotřele velmi příjemný. Partička strážců spolu souzní silnou harmonií a já jsem rád, že jsem se do této skladby mohl pln oddechu zaposlouchat. Hlasová účast Vin Diesela byla nadmíru vtipná a myslím, že nominaci na sošku ze zlata má víceméně jistou. Galaxie nechť je i nadále střežena touto skupinkou hrdinných es, čímž já o to více budu odpočívat v pohodlném bezpečí na planetě s razítkovým označením Terra.

  • 75%
   0
   0
   29. 11. 2014
   Pajmen (910 bodů)

   Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Kdyby byly některé postavy více komičtější, nezlobil bych se. Groot byl skvělej, Vin Diesel podal fakt top výkon :D

  • 80%
   0
   0
   4. 2. 2015
   majk123 (882 bodů)

   pěkný film doporučuji

  • 90%
   0
   0
   6. 5. 2017
   Ciiiri (839 bodů)

   Já jsem grut! Je to boží film. Krásně odkazující na 90. léta. Skvělý herci, písničky. Klasika. Marvelovka. Film jsem viděla asi už třikrát a stále je fakt boží. Neohraje se a je stále vtipný a super. Všichni jsme grut! :-) Doporučuji a moc se těším na dvojku.

  • 0
   0
   29. 11. 2014
   Brcolka (787 bodů)

   Star trek se Star wars a x-meni dohromady. Taková oddychovka na zabití toho nejdůležitějšího co v životě máme.

  • 85%
   0
   0
   8. 5. 2017
   Punisher (781 bodů)

   Párádní odlehčení od Marvelu, prostě fajn zábava která funguje a plní svůj účel. Tým, kterej si ze sebe dokáže dělat srandu. Pestrý složení charakterů, ať jde již o "hlubokomyslné a sáhodlouhé" řeči Vina Diesela, nebo hlášky Rocketa. Navíc vše pěkně zapadá do Marvel universe.

   • Vtip
   • Peterův Awesome mix
   • 95%
    0
    0
    15. 3. 2015
    scarecrow (689 bodů)

    Já mám filmy od Marvel prostě rád, o tom žádná. Tohle bylo konečně z trošku jiného prostředí. Komiks jsem předtím nikdy nečetl a tak mi nevadily určité nepřesnosti, které se ve filmu objevily. Ale asi tam nebylo nic tak hrozného jak Mandarin v Iron man 3, to se nepovedlo. Tohle byla prostě super jízda a už se těším na Avengers 2.

   1 2 3 dalsi posledni
   84 82 ?
   • david-cerny 85%
   • monika-tomas-somanovavasarab 100%
   • Michael Jackson 100%
   • Filmokolik 85%
   • tomas-mach 45%
   • cerfik 60%
   • ballrog 95%
   • nasos 85%
   • bohhous22 80%
   • HugoBoss 80%
   všechna hodnocení (325)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   3. místo z 4 v žebříčku uživatele Ciiiri
   4. místo z 6 v žebříčku uživatele maniak
   14. místo z 20 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
   18. místo z 51 v žebříčku uživatele martin-kubista
   36. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
   46. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
   47. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
   3. místo z 14 v žebříčku uživatele Ľubinka
   8. místo z 8 v žebříčku uživatele filamubobes
   10. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: