Guardians of the Galaxy (USA)
« další názvy »
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Každý hrdina musí nějak začít.

Obsah

:
Na odvážného dobrodruha Petera Quilla je vypsána vysoká odměna poté, co mocnému padouchovi Ronanovi, jež kuje plány na zničení galaxie, ukradne před více »« méně

Režie

:
James Gunn

Scénář

:
James Gunn Nicole Perlman Gene Colan Arnold Drake Steve Englehart Chris McCoy Dan Abnett Andy Lanning

Herci

:
Lee Pace Vin Diesel Bradley Cooper Zoë Saldana Karen Gillan ...
Premiéra: 31. 7. 2014
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  23. 6. 2017
  Brenan88 (32436 bodů)

  Tohle je pro mne jedna z nejlepších marvelovek ever. Už jen proto,že se vydala vlastní cestou a k úspěchu nepotřebovala žádného Ironmana,nebo Thora. Už po shlédnutí traileru jsem věděl,že to bude trefa do černého. Přece jen se nestává tak často,aby ze sebe mýval sypal jednu hlášku za druhou a k tomu mu asistoval strom. Každopádně vlastně celé obsazení Strážců je vynikající. Od Gunna jsem dostal přesně to co jsem očekával. Bláznivý humor s místy až sebe parodováním a povedený děj,který mne velmi bavil. Akční scény vypadají hooodně dobře a speciální efekty byly na vrcholné úrovni. Bylo to prostě zábavné,akční a barevné. Já jsem spokojený.

 • 50%
  1
  5
  22. 11. 2015
  Sheldon (11375 bodů)

  Průměrná kravina s naprosto neoriginálním scénářem, over the top postavami, které se nejde smát ani po lobotomii. Navíc slzavé údolí a máme tu nejpřeceňovanější blockbuster poslední doby. Nebavilo.

 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (10415 bodů)

  Marvel vrací úder ....... Marvelu. Už předchozí superhrdinská dobrodružství nesla vydatné náznaky nezkrotné životní pravdy, že s humorem nejdál dojdeš a také nejvíce zaujmeš, ale teprve tahle parta "největších idiotů v celé galaxii" naplno prokázala obří potenciál, jaký v sobě trocha toho parodování sebe sama skrývá. Hláška střídá hlášku, pětice idiotů nemohla být různorodější a sympatičtější a příběh, ačkoli představuje jedno velké klišé o hrozbě pro celou galaxii, je pro hlavní účel filmu, tedy pobavit, více než vhodný. Škoda že některé vtipné momenty působí moc nuceně a tedy nepřesvědčivě, a ohromná škoda poslední desetiminutovky, kde se hlavní padouch, do té doby tak nemilosrdný a vážný, projevil nečekaně jako idiot a nechal se zaskočit hned tím nejvynucenějším vtipem celého filmu. Ale co, volové, my jsme kurva strážci galaxie, jsme vtipní, roztomilí, výřeční, posloucháme osmdesátky a pokud si to s někým rozházíme, pošleme mu "dick message" a všechno bude zase ok. Takže buďme rádi za to, že je máme, a těšme se na pokračování o kačeru Donaldovi, kterému z laboratoře uteče krvelačný vesmírný pes... To bude teprve legrace :D

 • 70%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Potěšily a hrozně pobavily mě hlášky a dialogy. Jde spíše opravdu o Star Wars. Roztomilý film co pobavil a zaujal.

  • Choreografie
  • Vtipné scény
  • 85%
   0
   0
   6. 12. 2017
   Pete69 (5149 bodů)

   Humorná akce v podání Marvelu. Nové postavy, děj trošku Star Wars smíchaný s trochou fantazie s pánem prstenů. Film je nabitý humorem a je t ozkrátka trošku něco jiného. Mýval perfektní, Grud také. Film se nevyhnul klasickému klišé, kdy hlavní záporák musí mít před zničením planety proslov, aby dal čas klaďasům ho zničit.. takže 85%. Mě se film líbil.

  • 90%
   2
   0
   27. 1. 2017
   JosefTomas (4894 bodů)

   Zajímavá náhražka Avengers, které mají odlehčenější atmosféru, ale dá se na to koukat a příjemně se pobavit.

  • 90%
   0
   1
   24. 5. 2015
   p.a.douch (4592 bodů)

   Dobrá zábava. Je dobrý si uvědomit, že cílová skupina jsou primárně děti a pubertální mládež. Bez problémů tohle dílko ale vstřebají i dospělí. Původně jsem dost pochyboval, že Pratt a spol jsou schopni utáhnout dvouhodinový spektákl. No mýlil jsem se. Velké překvapení je i jak to zvládl James Gunn, další o kom jsem pochyboval. Mimo hlavní partičku, jsou výborné i další postavy (M. Rooker = Yondu Udonta, J. C. Reilly = centurion Dey, G. Close = Nova Prime, P. Serafinowicz = denarian Saal a další). Zloduši jsou nebezpeční a je jich dost, ale působili na mě trochu nevýrazně. Vesmír těchto Strážců Galaxie je zpracován na dobré úrovni. Kadence hlášek v tomhle filmu je velmi rychlá, nikdy nevíte od koho zase přiletí. Příjemně strávené dvě hodiny. Uteklo to jako voda. P.S.: Prattovi taneční kreace jsou zdrcující zbraň.

  • 10%
   0
   0
   14. 7. 2016
   Schneefee (3533 bodů)

   Asi jsme to cekala lepsi...jediny co se mi tam libilo byl ten myval a pak maly groot. A muzete mi nekdo prosim vysvetlit toho chlapka na trunu uprostred vesmiru? Kam jako chodi na wc? Proste blbost, ale na dvojku mozna taky pujdu, treba tam osvetli toho truniciho chlapka...

  • 75%
   0
   0
   27. 12. 2016
   evismaior (3383 bodů)

   Modrý lidi a červený lidi a zelený lidi a taky žlutý lidi a pak taky dutý oživlý stromy a geneticky upravení mývalové alias parta ztracenců, co tam stojí v kroužku a pokouší se zachránit galaxii před dalším šílencem, který má potřebu ji zničit - jinými slovy stokrát obehraná zápletka, nicméně v celkem zábavném a triky a akcí nabitém hávu. Laciný ale vlastně to nebylo zas tak špatný. Groot je jednoznačně nejlepší oživlej strom, jakej jsem kdy viděla, teda až na Stromovouse. I ty jejich myšlenkové pochody jsou zhruba stejně tak rychlé:-)

  • 70%
   1
   0
   2. 8. 2014
   Petrson (3312 bodů)

   Takový malý Star wars, člověk se měl asi více smát, měla to být parodie i komedie. Chatrný děj na úrovni nejlacinějšího komisku, možná novodobý Flash Gordon? Herecké figurky byly povrchově vystavěny. Svými charaktery připomínaly tak trochu právě kultovní Star wars, akorát jakoby lehce pozměněny. Strom-Groot jako Žvejkal, Star-Lord jako Han Solo, Rocket Raccoon- jako R2D2....Sem tam dobrý fór, sem tam opakovačka, dějově slabší, bez napětí, charaktery jen nastíněné, nejlépe barvou :). Oddychovka, kde " o nic" nejde.

   • triky, chvílemi zábavka
   • děj, napětí, opakující se fórky
  • 90%
   1
   0
   7. 5. 2017
   Chimpanzee21 (3039 bodů)

   Marvel se zase předvedl a dodal nám skvělý film, obsahující humor, drama, akci a okrajově i nějaký ten román. Ano je to klasika nějaký zloduch chce zničit galaxii a parta lidí co se sejdou vlastně čirou náhodu ho chce zastavit. Ovšem originální postavy si jednoduše zamilujete (mýval co umí skvěle s technikou, Peter co je ujetý na hudbě, Drax co nechápe metafory a Groot co je prostě Groot), do hlavních hrdinů podle mě prostě nesedí Gamora, proto jí tak trochu vynechávám.
   Pokud máte rádi filmy od Marvelu a rádi se zasmějete, určitě zvolte tenhle film.

   • Příběh
   • Soundtrack
   • Humor
   • GROOT!
   • 100%
    0
    1
    15. 2. 2016
    Ombak_Penari (2735 bodů)

    Jedním slovem boží. Krásně se na to kouká, hlavní hrdinové jsou jeden lepší než druhý a tak jako tady jsem se v kině už teda hodně dlouho nenachechtal. Scénář je ve své podstatě hrozná volovina, ale komu to vadí, je to úplně jedno, stejně je to super jízda od začátku až do konce. Jasná trefa do černého, bod pro Marvel!

   • 85%
    0
    0
    2. 8. 2014
    alexik789 (2502 bodů)

    Velmi vtipné, náramně jsem si to ve 3D v originále užila! :)

   • 60%
    0
    0
    9. 1. 2015
    stantheman (2163 bodů)

    Tenhle film opět dokazuje , že divák , pro kterého je určen , sežere všechno co se mu naservíruje a ještě asi pěje chválu , jak luxusní kopusek polkl...alespon podle většiny recenzí soudě. Humor průměrný , postavy bez většího nápadu...akce slabomyslná....jediná útěcha že jsou i horší kousky

   • 95%
    0
    0
    27. 11. 2014
    Larrysbride (2066 bodů)

    Marvel Cinematic Universe není série, je to kult, to se s každým filmem čím dál přesvědčivěji potvzuje. Každým snímkem překonává laťku, kterou si samo nastavilo. Každý film je vyzrálejší, dospělejší, akčnější, promyšlenější a v případě Strážců i odvážnější (o ostrý jazyk, sexuální podtext a na Disneyho poměry drsné scény tu vskutku nouze není). Neexistuje žádná série, na jejíž filmy bych se těšila tak, jako na ty patřící do MCU. Vánoce jsou oproti premiérám těchto snímků svátkem domorodého kmenu v hluboké Amazonii. A jestli to znamená, že jsem geek - tak jsem tedy geek & proud! (Viděno: IMAX 3D)

   • 80%
    0
    0
    24. 12. 2014
    farb (2054 bodů)

    Parádička! Space opera jak má být. V posledních letech se rozmohlo točit ( nejen komiksové filmy) vážněji / seriózněji - tj. plné hutných konfliktů, se snahou přiblížit fikční svět realitě a (bohůžel) s minimem humoru. Marvel Studios to ve svých filmech už nějáký čas narušuje a jde mu primárně o zábavu, ale až Gunn dovedl tenhle koncept k dokonalosti. Jeho film z vysoka kašle na nějákou " realitu" (fyzikální zákony, stejně jako fyzické možnosti hrdinů, jsou mu šumák), je plný nadhledu a (z dnešního pohledu) podvratnosti, humoru ( často sebeshazovačného), ale hlavně disponuje bandou hrdinů tak sehranou a hláškující, že bez diskuzí aspirují na největší týmové sympaťáky. A s touhle podvratností a návratem k fantastickým a bezstarostným dobrodružstvím ( ve kterých ale skvěle fungují i vážnější momenty! ) staré dobré Space opery dokonale koresponduje umanutý a pomstychtivý arcilotr lačnící po mocném artefaktu s nezměrnou silou, přičemž perfektně vymyšlený a obsáhlý svět plný různorodých a " podivných" postaviček to skvěle doplňuje. A vesmírné prostředí umožnuje (na rozdíl od ostatních marvelovek) úplné odproštění od reality - tudíž plné splinutí se světem fantazie, díky čemuž je film i nejsamostatnější. A skvělé triky už jsou jen pověstnou třešinkou na dortu. 80%. Všichni tančíme!

   • 60%
    1
    0
    1. 8. 2014
    beseda (1864 bodů)

    Třetí hvězdu za "ooga chaka" :-) Jinak nikterak originální ani zábavné. Technicky a vizuálně samozřejmě nadprůměrné. Mé hodnocení: 60%. Viděno: 31.07.2014 (kino/2D).

   • 100%
    0
    2
    16. 11. 2014
    Jiřík54 (1436 bodů)

    Jeden z nejlepších marvelovských filmů poslední doby. Je úžasně vtipný, akční, speciální triky na nejvyšší možné úrovni a herecké výkony jakbysmet včetně včetně Vina Diesela, který "pouze" mluví Groota a Bradleyho Coopera v roli mývala Rocketa. Nejsem velký příznivec komiksů a jejich filmových adaptací, ale tato mě opravdu dostala. A konec slibuje i možné pokračování. Tak uvidíme . . .

   • 80%
    0
    0
    8. 5. 2017
    wiecej (1417 bodů)

    Aspoň trocha originality ve světě Marvel, i když jak se to vezme. Příběh je klasika o bandě outsideru, kteří se rozhodnou zachránit svět. Motivaci mají každý jinou, ale jak už to tak bývá, to neni překážkou k tomu, aby nemohli spolupracovat, viz sebevražedný oddíl. Složení týmu, chemie mezi nima a humor je to co by vás na tomto filmu mohlo bavit.

   • 95%
    0
    0
    4. 3. 2016
    VasaFlasa (1395 bodů)

    Asi jeden z nejpovedenějších komiksů.

   • 80%
    0
    0
    2. 8. 2014
    marie-kolarova (1208 bodů)

    Největší předností je nadsázka. James Gunn pojal své hrdiny s nadhledem a dal jim lidský souměr. Na začátku nevynikají extra charakterem, ale bez velkého patosu se rozhodnou pro záchranu planety Xandar, i když to možná bude mít rozhodující vliv na délku jejich života. No ale stejně, pokud se vlády zmocní Ronan, budou mít zajímavější budoucnost? Akorát ti záporáci mohli být propracovanější.

   • 80%
    0
    0
    9. 12. 2014
    jvempire (1178 bodů)

    Komičtější variace na Avengers v klasické kvalitě Marvelu.

   • 95%
    0
    0
    29. 11. 2014
    Jakub.Selesi (1158 bodů)

    Celý film je obohacen, velmi vtipnými hláškami. Velmi mě nadchnul a to takovéto filmy moc nemusím, tenhle se však velmi povedl a Marvel ohromil.

    • Triky
    • Kamera, Zvuk
    • Hlášky, Vtipnost
    • 100%
     0
     0
     6. 5. 2017
     fido68 (1112 bodů)

     Perfektně uděláná sci-fi komedie.Nádherně naanimované planety,kosmické lodě..vesmír,vše,zvláště pak město Xandar bylo super.Celkově pěkně namalované.Příběh strhující a má spád.K tomu všemu pěkná muzika po celou dobu filmu.Jsem zvědav jestli dvojka bude stejně tak dobrá.

    • 95%
     0
     0
     18. 12. 2014
     Melody Harkness (1032 bodů)

     Pro mě zatím nejlepší Marvelák. Nechybí tomu nic a nic nepřebývá. Je to i všudipřítomná romance, ale odpustili si slaďáky a odchod do zapadajícího slunce (brr). Groot a Racoon jsou bezkonkurenčí. A malinký Groot tancující v květináči? Chci ho domů :D

    • 75%
     0
     0
     29. 11. 2014
     Pajmen (1018 bodů)

     Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. Kdyby byly některé postavy více komičtější, nezlobil bych se. Groot byl skvělej, Vin Diesel podal fakt top výkon :D

    • 95%
     0
     0
     21. 12. 2014
     Rapaport (1010 bodů)

     Výborná Marvelovka. Poslední dobou se Marvelu daří na co sáhne a tak i tahle comiksová verze hvězdných válek je perfektní. Han Solo se rozdělil do třech postav a Žvejkal do dvou ( Groot je pecka! ). Velice barevné a velice povedené. Za dabingovou verzi bych ale deset procent ubral.

    • 85%
     0
     0
     3. 11. 2014
     salisbury (965 bodů)

     Galaktický rej vesmírného chaosu za zvuku hudby osmdesátých let rozprostřené v kosmické katarzi jsem si užil k bohulibé spokojenosti neb jsem byl obklopen světem, který mi přišel neotřele velmi příjemný. Partička strážců spolu souzní silnou harmonií a já jsem rád, že jsem se do této skladby mohl pln oddechu zaposlouchat. Hlasová účast Vin Diesela byla nadmíru vtipná a myslím, že nominaci na sošku ze zlata má víceméně jistou. Galaxie nechť je i nadále střežena touto skupinkou hrdinných es, čímž já o to více budu odpočívat v pohodlném bezpečí na planetě s razítkovým označením Terra.

    • 80%
     0
     0
     4. 2. 2015
     majk123 (882 bodů)

     pěkný film doporučuji

    • 90%
     0
     0
     6. 5. 2017
     Ciiiri (865 bodů)

     Já jsem grut! Je to boží film. Krásně odkazující na 90. léta. Skvělý herci, písničky. Klasika. Marvelovka. Film jsem viděla asi už třikrát a stále je fakt boží. Neohraje se a je stále vtipný a super. Všichni jsme grut! :-) Doporučuji a moc se těším na dvojku.

    1 2 3 dalsi posledni
    84 82 ?
    • PRINC180 90%
    • hlavněvklidu 100%
    • Majk666 80%
    • libuse-schenkova 90%
    • Mondyes 100%
    • Drixis 100%
    • konias 95%
    • leila-ahmadzai 100%
    • Pete69 85%
    • SNCIS 0%
    všechna hodnocení (358)
    jak hlasovat?

    V žebříčcích uživatelů

    1. místo z 2 v žebříčku uživatele alqva
    3. místo z 4 v žebříčku uživatele Ciiiri
    4. místo z 6 v žebříčku uživatele maniak
    17. místo z 32 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
    18. místo z 51 v žebříčku uživatele martin-kubista
    1. místo z 1 v žebříčku uživatele alqva
    3. místo z 14 v žebříčku uživatele Ľubinka
    8. místo z 8 v žebříčku uživatele filamubobes
    9. místo z 13 v žebříčku uživatele lamps
    10. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
    Sdílet tuto stránku:

    Partneři: