Captain America: The Winter Soldier (mezinárodní název)
« další názvy »
136 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Epický, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera více »« méně

Režie

:
Anthony Russo Joe Russo

Scénář

:
Christopher Markus Stephen McFeely Ed Brubaker Joe Simon Jack Kirby

Herci

:
Chris Evans Samuel L. Jackson Scarlett Johansson Robert Redford Sebastian Stan ...
Přehrát online O2
Premiéra: 3. 4. 2014
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Captain America: Návrat prvního Avengera. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Captain America: Návrat prvního Avengera myslíte! K 6. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27518 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (42985 bodů)

  Kapitán má tolik pozitiv,že se mi to nechce ani vypisovat. No ve zkratce: Film jsem si neskutečně užil a spolu s Avengers a třetím Iron manem se jedná o nejlepší film ze stáje Marvel. Ať si každý říká co chce,tak takhle by měl vypadat film natočený podle komiksu.

 • 70%
  0
  0
  18. 8. 2017
  Sheldon (15954 bodů)

  Celkem slušný biják s prvotřídními herci, které poněkud popírají logiku a fyziku. Koukat se na to dá, ale nechápu ty oslavné výkřiky. Jedna bublinková limonáda, která když se protřepe tak na druhý lok chutná pěkně hnusně. Kladné body za Jacksona a Johansson.

 • 80%
  1
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14651 bodů)

  Druhý Captain America mě překvapil. Překvapilo mě, že s výjimkou poslední ultrahlučné dvacetiminutovky byla celkem upozaděna očekávaná akce a oblíbené total destroy se jaksi nedostavilo. Ale ještě více mě překvapilo, jak tvůrci dokázali zalepit všechny klidové dialogové mezičasy sympaticky zkonstruovaným a zajímavým příběhem. Opět se potvrdilo, že Američané jsou obrovští fanatici v oblasti spiknutí a tajných politických machinací, a navíc mě osobně velice potěšilo, že páni režiséři a scénáristé zvolili ty nejlepší dostupné prostředky k inspiraci. A tak se stalo, že Winter Soldier není zdaleka jen obyčejnou, dolary ždímající adaptací nejhustějších komiksových obrázků, nýbrž i celkem důmyslně vyslaným šípem do terče plného klasických špionážních thrillerů, jejichž hlavní hrdinové bývají odkázáni pouze sami na sebe v palčivém nevědomí, komu věřit a komu rovnou zmalovat fasádu (za vše nechť mluví přítomnost páně Redforda). Jinak ale, pomineme-li obsahovou stránku, se jedná o velmi slušnou komiksovou jízdu ve znamení krásných efektů, dynamické kamery, zatraceně cool soundtracku a roztomile přepálených akčních scén, které točeny v realitě by měly za následek smrt celého štábu během prvních dvou hodin natáčení - ale to k tomu patří. Samozřejmě tomu dost ubližuje úlisný patriotismus, jednorozměrné postavy a přílivová vlna závěrečného patetismu, ale jen za odvahu natočit seriózní, politicky podbarvený blockbuster ignoruji další drobné výtky a napálím tomu krásných a spokojených 80%. A jedeme dál..

 • 85%
  0
  1
  3. 2. 2015
  sabule (14135 bodů)

  Trochu stejná písnička,jako všechny Marveláci,ale dá se na to koukat třeba s lahvinkou

 • 70%
  0
  0
  6. 12. 2017
  Pete69 (13442 bodů)

  Pěkný komiksový kousek. Film se mi líbil srovnatelně s první Captainem America. hodnotit tyto filmy je vždy tenký led. Prostě některý mi sedne více, některý méně, ale v podstatě je to vše dost podobné, jen je hrdina člověk, zelené monstrum, nebo jiný mutant :)

 • 80%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Tady už to vypadá nadějně. Po všech stránkách je tento film povedený. Super hrdina ačkoliv má nadlidské schopnosti má i své slabiny jako člověk což není až tak přehnané. Hodně dobré pokračování.

 • 80%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6914 bodů)

  Dvojka dostala dva talentové režiséry, kteří se nebáli riskovat. Příběhově vám tam občas padne nějaká blbost. (Třeba že Hydra je celou dobu v SHIELDU a nikdo o tom neví), ale akce vám to vynahradí tak solidně, že vám těch pár blbostí nebude vůbec vadit.

 • 65%
  0
  0
  14. 1. 2017
  squirrelpool (6875 bodů)

  Strašně nerad to dělám, ale musím uznat, že tohle je postatně lepší než třeba filmy se Spider-manem. Bohužel, protože Kapitán je aspoň v komiksu jedna z nejpřeceňovanějších postav, asi kvůli kostýmu(ten si tentokrát polepšil). Sakra, vždyť má jen lidské schopnosti dotažené na max. No, ale film je to parádní. Třeba ty souboje jsou skvěle vyvedené. A ten Batroc se jim taky poved. V komiksu vypadá hrozně, ale tady přímo jako reklama na cizineckou legii. Přesto, že jsou všichni supr tak nejlepší ze všech je Winter Soldier. To je řízek. Ty jeho brutální nástupy na scénu jsou neskutečné. A navíc nemá tak trapnej kostým jako konkurence. Jo, tak tenhle BUCKY je zrozen být hvězdou.
  P.S. hail hydra Bobe.

 • 60%
  0
  0
  3. 5. 2014
  Petrson (4009 bodů)

  Únavné se dívat na pořád jeden a ten stejný film v různých kabátech. Výjimku tentokráte tvořil lepší scénář a propracovanější příběh, i když vše je prakticky dokolečka stejné. Je jedno, jestli je to Iron Man, Thor, Hulk, Spierman, Batman, Superman, X-mani jedno jestli Marvel, nebo DC, nebo... Komiksy najely na stejnou nótu. Akce, střílení, rvačky, padouši. Myslím, že je to na delší dobu poslední komiks, co jsem dal, přestože to bylo víc než slušně profesionálně natočeno.

  • scénář, oproti ostatním Marvelovkám, ale už jich bylo moc
  • Scarlett Johansson, Robert Redfor
  • dokola stejné a předvídatelné, žánrové klišé jasně určuje, co se stane
  • ztrácí se komiksová podoba, chvílemi vypadá Captain Amerika v uniformě jako blázen v zcela reálném prostředí
  • už těch dílů je moc
 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Oproti jedničce velký obrat na totálně jiný styl, což pokračování Avengers (logicky více navazuje na týmovku než na první díl) velice sedne. Až na trikově epické finále, funguje nový Kapitán Amerika hlavně jako špionážní thriller a přesně takový oblek mu sedí.

 • 80%
  0
  0
  25. 4. 2017
  jarv (2728 bodů)

  Captain se vrací a nutno podotknout, že ve velkém. Přitáhl s sebou několik hrdinů z Avengers (Black Widow, Nick Fury) a také zcela nové zajímavé postavy (Falcon, Alexander Pierce), nesmím opomenout ani figurky z prvního filmu (Bucky alias Winter Soldier), jimž dává dostatek potřebného prostoru. Příběh dělá poctu starým akčním špionážním dobrodružstvím, která částečně napodobuje. Nechybí ultimátně provedená akce.

  • fyzická akce
  • odkaz na staré filmy
  • návaznost na ostatní marvelovské snímky
  • poutavý děj, zápletka
  • skvělá hudba
  • nepřítomnost Hawkeye
 • 60%
  0
  0
  20. 8. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Nic nového pod sluncem, natož na filmovém plátně , nudné..nezábavné...bez nadhledu a vtipu...prostě další flák do krabice s popcornem.

 • 85%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2069 bodů)

  Co si budeme povídat - je téměř jedno, co by Russovi s druhým Capem udělali, zákonitě prostě musel být lepší než patosem naplněná jednička. Problémem dvojky je však především její překombinovanost (snímek by si bohatě vystačil s jedním záporákem), přílišné zaobírání se politikou (NSA........), pomalý rozjezd a hráčský dějový vzor "find clue 1 to get to the clue 2 that will lead you to the clue 3". Film se vyhýbá všemu, co nám Marvelovky dosud představily a evidentně se snaží být v tomto směru inovativní, otázkou však je, není-li mu to až příliš na škodu a nejde-li spíše o krok zpět. Přes to přese všechno se však jedná o nadprůměrný akčňák s famózním Sebastianem Stanem, pro kterého jde o roli, v níž nám konečně může naplno ukázat, co v něm vězí. 85% (Půlnoční premiéra Cinema City Nový Smíchov, 3. 4. 2014; RealD 3D)

 • 90%
  0
  0
  24. 12. 2014
  farb (2062 bodů)

  No teda! Tak takhle nařachanej akčňák bych od Marvel Studios nečekal! O to víc je potěšující, že to není jen vyprázdněná řež, nýbrž skvělou komiksovou poetikou podbarvená, dobrým příběhem vybavená podívaná s ultimátním sympaťákem v čele. Emocí je též dostatek, stejně jako vtipu a herců, kteří to mají těžce v malíku, díky čemuž se druhej Kap může směle počítat mezi nejpovedenější letní bijáky, ba co víc, společně s Avengers je nejlepším koněm Marvel Studios. Tak proč mu ten plnej počet nevpálit, že? P.S. Scarlett je čím dál dokonalejší. P.P.S. Druzí Avengers se nám velmi pěkně rýsují / vybarvují.

 • 80%
  0
  0
  7. 6. 2020
  kknk2 (1502 bodů)

  Na druhého Kapitána Ameriku se vždycky ráda dívám znovu. Bravurně zvládá akci, poskytuje dostatek prostoru pro všechny důležité charaktery, nenudí a nelpí na otravných zákonitostech superhrdinských filmů. Nataša a Steve jsou boží parťáci, Winter Soldier je taky skvělý; prostě můj nejoblíbenější díl trilogie.

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Velice slušná akční scifi. První díl jsem naštěstí neviděl, takže jsem se v klidu podíval na dvojku a byl jsem mile potěšen a překvapen. Je zde dost dobrých herců Evans, Johansson, S. L. Jackson, R. Redford. Možná trošku delší než by bylo dobré, ale i přesto hodnotím vysoko.

 • 85%
  0
  0
  4. 4. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Velmi povedené pokračování prvního dílu a Avengers. Inspiruje se, ale nekopíruje komiksovou předlohu. Je příjemné, že i vedlejší postavy dostanou více prostoru. Film je mnohem "větší" než první díl ale drží se více při zemi než Avengers. Místy příliž zmatečná kamera.

 • 85%
  0
  0
  31. 7. 2014
  kendzi (1095 bodů)

  Zajímavý průběh a ještě překvapivější konec.

 • 100%
  0
  0
  8. 4. 2014
  michaela159 (1043 bodů)

  Nejlepší film od Marvelu vůbec, Veliká zábava, bez chybičky! :)

 • 65%
  0
  0
  16. 4. 2015
  davsuch (1028 bodů)

  Musím říct, že tento film se mi líbil daleko víc než Captain America První Avenger a to hlavně příběhem, který má více sdělení než jen klasický příběh o padouchovi a hrdinech. Vše ostatní je standardní výkon, který nepřináší nic nového.

  • hlubší pointa na téma sledování lidí, kontrole nad světem
  • kromě pointy nic inovativního
  • zbytečné silácké scény hlavního hrdiny
  • už se z toho stává trochu sci-fi
 • 95%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1016 bodů)

  Perfektní. Jedna z nejlepších Marvelovek. Film se mi moc líbil a hltal jsem celé film.

 • 85%
  0
  0
  6. 4. 2014
  Ciiiri (937 bodů)

  Velmi povedený film, neočekávané zvraty i když některé i očekávané, ale vzhledem k akčnosti filmu, ani o některých věcech nestihnete přemýšlet. Jestli máte rádi souboje, máte se na co těšit. Tento film je více podobný typu Avengers, je zde více "vedlejších" rolí, které si rozhodně zahrají. Nemohu řící zda je lepší nebo horší než předchozí díl. Na jednu stranu je úplně jiný, na druhou má stejné kouzlo jako první díl, jen jinak.

 • 95%
  0
  0
  20. 5. 2014
  Innuendo (908 bodů)

  Pro všechny trouby, co nevěřili, že by Winter soldier mohl být opravdu dobrý film musí být tohle kopanec do rozkroku. Ano je totiž o fous lepší než jednička a o několik levelů lepší než všichni Thorové, Hulkové a poslední Ironman . Ale není se co divit (i když někteří se asi divit budou) jde totiž o dost jinou záležitost, než na kterou jste byli doposud v komiksových adaptacích zvyklí. Z hlediska Marveláckého univerza se jedná o stěžejní záležitost a pro fanoušky povinnost (kdo četli předlohy tak tuší). A kdo by to byl řekl, světe div se, právě přátelsko-parťácké spojení Kapitána se snad nejslabší postavou Black Widow je zcela uvěřitelné a velmi sympatické. Mě snad jen zamrzelo, že díky dabované verzi jsem bohužel po "Her" neměl další možnost slyšet Scarlett v originále a třeba určit míru hlasové stylizace ve zmíněném filmu. No, jasná volba na co jít do kina. ------ Již viděno i v původním znění - naprostá dokonalost.

 • 90%
  0
  0
  4. 2. 2015
  majk123 (884 bodů)

  moc pěkný mnohem lepší než jednička doporučuji

 • 0
  0
  15. 5. 2014
  tedoun (878 bodů)

  četl jsem všechní díly kapitána Ameriky a jsem nikdy nepředpokládal, že herec kapitána Ameriky bude takový "hezoun" což mě velice vadí, neboť vždy jsem myslel že to, že kapitán bude člověk typu Matt Salinger, který hrál kapitána v roce 1990. No škoda

 • 80%
  0
  0
  7. 4. 2016
  martin-kubista (797 bodů)

  Kde v prvním dílu se Captain Americe ještě hledal, zde je již plnou součástí agentury S.H.I.E.L.D a vrhá se do akce v současnoti. Scénář je docela dobře zpracovaný a zapadá do kontinuity celého Marvelovského světa. Vlastně z pohledu fanouška komiksovek tomu není moc co vytknout. Nefauškům se bude zdát film možná tuctový a podobný všem ostatním.

  • klasické pevné včlenění do celého Marvel universa
  • lepší akce než v jedničce
  • scénář
  • 65%
   0
   0
   3. 7. 2014
   tamura (763 bodů)

   Tak nevím, jestli si vůbec za týden vzpomenu, o čem ten film byl. Motiv Zimního vojáka (což z mně nepochopitelných důvodů distributor vymáz z českého podtitulu a nahradil vtěrkou Návrat prvního Avangera) byl fajn, konečně taky někdo, kdo umí dát tý SHIELDovský partě pořádně na prdel, ale jinak? Uf. Nuda. Omletá písnička, kde už člověk motivy, choreografii akčních scén, pletky a zápletky viděl tolikrát, že si říká, co to vlastně z toho marvelovskýho pískoviště vypadlo za zrnko, že by mělo stát za pozornost...

  • 0
   0
   1. 8. 2014
   minimoj (586 bodů)

   odpočinkový film líbilo se mi to

  • 80%
   0
   0
   28. 4. 2016
   CrypzzXD (573 bodů)

   Bratři Russovi se odklonili od zajetých pravidel rodinné zábavy a natočili vizuálně podmanivý, chytře vypointovaný a výrazně dospělejší marvelácký zážitek, jenž je prvotřídním zasekem ve druhé fázi MCU. Jediný problém mám částečně se záporákem, jenž mi nedovoluje hodnotit pěti hvězdičkami. Winter Soldier je Capovi rovnocenným soupeřem (při soubojích jsem div nedýchal), ale ta osudová linie kamarádů, kteří se "ztratili v čase", mě bohužel neoslovila natolik, jak bych si přál. Avšak po druhém Capovi vypadá ta cestička k druhým Avengerům zase o něco líp. Po druhém Thorovi jsem měl obavy a nadcházejícím Strážcům Galaxie bohužel stále nevěřím. 8/10

  • 85%
   0
   0
   29. 5. 2014
   perfekta (545 bodů)

   Příjemný odpočinkový film, při kterém se nenudíte.

  1 2 3 dalsi posledni
  82 77 ?
  jak hlasovat?
  • nikol-jankovicova 80%
  • Battler142 80%
  • Miňonka 70%
  • kraky 100%
  • klimo 70%
  • Svany 85%
  • jaroslav-nemec 100%
  • Flígloš 95%
  • Lucy Lu 90%
  • kknk2 80%
  všechna hodnocení (374)

  V žebříčcích uživatelů

  4. místo z 26 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Jiný přístup, skvělá práce.”

  9. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Drsnější a akčnější.”

  2. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
  2. místo z 8 v žebříčku uživatele filamubobes
  4. místo z 6 v žebříčku uživatele Katydevinsk
  4. místo z 26 v žebříčku uživatele Frankiena
  49. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
  63. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
  87. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  128. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe