Captain America: Civil War (USA)
USA USA
146 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Společně zvítězíme. Rozděleni padneme.

Obsah

:
Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále více »« méně

Režie

:
Anthony Russo Joe Russo

Scénář

:
Christopher Markus Stephen McFeely Mark Millar Joe Simon Jack Kirby

Herci

:
Chris Evans Robert Downey Jr. Scarlett Johansson Sebastian Stan Anthony Mackie ...
Premiéra: 5. 5. 2016
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  26. 5. 2016
  sabule (12838 bodů)

  Capitan je prostě comicsová klasika,která skalní fanoušky nezklame a celý film jede na akční vlně.

 • 70%
  0
  0
  26. 5. 2016
  bayern (12529 bodů)

  Výborné zpracování comicsu a dobré tempo filmu,kde se vůbec nenudíte a děj slibně finišuje.

 • 90%
  3
  0
  10. 5. 2016
  lamps (7498 bodů)

  Dlouho jsem nad hodnocením rozmýšlel, ale skutečnost, že mě film o nezranitelných a chladnokrevných Avengerech uzemnil, dějově vtáhnul a emocionálně oslovil, u mě nakonec po zásluze zvítězila. Když si v závěru před kamerou krátce zašpásoval Stan Lee, trochu vyjeveně jsem si uvědomil, že opravdu sleduji další krůčky marveláckého dítěte, které si ještě před čtyřmi lety hrálo jednoduchoučkou komiksovou hru na zlé a hodné, v hlavní roli s konvenčními hrdiny bez špetky skutečného lidství a strachu, aby nyní dospělo do sofistikovanějších a osudovějších "herních" pravidel, pevně zakořeněno v realitě a pravděpodobnosti následků soužití s okolním politickým světem. Konflikt je zažeháván zcela přesvědčivě a plnohodnotně na několika frontách, přičemž nepřestává expandovat až do nabitého finále, které se díky silným motivacím většiny postav a nejednoznačnosti zla i dobra stává mým osobním číslem jedna, stejně jako se Občanská válka řadí na pozici ne přímo nejoblíbenější, ale určitě mnou nejrespektovanější marvelovky... Opravdu těžko si lze představit lepší způsob, jak do podobně vážného příběhu napasovat tolik egoistických superhrdinů, aniž by se jejich motivace vzájemně rušily a jejich společné konverzační scény působily nadbytečně a neúčelně. Humor jde stranou, emoce vřou a Avengers jsou konečně zranitelní nesvéprávní.... Plus bombastický vizuál, nápaditá akce a dvě ultra-sexy kočičky, které pozvedají minimálně estetickou funkci opravdu na samotný vrchol - ani zbytek k tomu ale nemá daleko.

  • Scénář, který dokáže překvapit
  • Inteligentní a věrohodně motivovaný (polo)záporák
  • Šikovné propojení s realitou
  • Návaznost na předešlé díly a otevřený konec
  • Sexy Scarlett Johansson a Elizabeth Olsen
  • Málo prostoru pro Ant-Mana
  • Romantická vsuvka Kapitána Ameriky
 • 80%
  0
  0
  5. 5. 2016
  Tom Hardy (3906 bodů)

  Jako celek by to rozhodně sneslo ještě "větší pád na držku", na druhou stranu je třeba ocenit to, že motivace obou stran dává smysl a twist s minulostí je hodně silné kafe, kdy divák u plátna zatrne, protože ví, že v tuhle chvíli jde vážně do tuhého. Je fajn, že má záporák chytrý plán a potěší nový Spider-Man, kde se povedla úžasná věc - jeho profilace je na hony vzdálená tomu, co jsme v předchozích filmových verzích viděli a přesto neztrácí nic z toho, co dělá Spider-Mana Spider-Manem. A finále konečně někam směruje, nastavuje nové zítřky a není to ubíjející návrat do bodu nula, jako v případě obou dílů Avengers. Asi bych to neoznačil za nejlepší marvelovku (ale přiznám se, že ani nevím, kterému filmu ze série bych tuhle nálepku dal), určitě je ale nejzásadnější a ukazuje, že to může jít i trochu temnějším směrem. Přístě by to snad chtělo jen nějaký osobitější soundtrack.

 • 60%
  0
  1
  16. 5. 2016
  Petrson (3198 bodů)

  Tak já už jsem z toho osobně unaven, i kdyby tam přidali dědu Simpsona. Vše stejné, dokola se opakující. Navíc Ant Man jako Giant Man, to už nedává smysl, ale třeba je to jeho komiksová vlastnost. A docela dobře si pamatuji reklamu na poštovní službu:). Ty procenta dávám vyšší jen kvůli tomu, že to paradoxně patří mezi lepší Avangers, neboť se ukazují alespoň stinné stránky hrdinů, i když všichni jsou neporazitelní a všechny souboje tím pádem nesmyslné. Šašek Sipder Man má být Deadpool? (Neviděl jsem kromě traileru, ale přijde mi to tak).

  • jakýsi scénář
  • dokola, doblba
 • 95%
  0
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (2902 bodů)

  Když jsem viděl Captaina Americu 2, zjistil jsem, jak talentový režiséři Russové jsou. Navíc vám ten příběh dává asi největší smysl, jaký kdy Marvel mělo. Čekáte, že to někde skončí, ale nekončí a já za to jsem rád. Takovýhle filmy chci častěji.

 • 80%
  0
  0
  1. 11. 2016
  roque (2738 bodů)

  Docela podařené pokračování. Pokus o rozvrat Avengers z důvodu pomsty člověka, který přišel v bojí Avengers o rodinu. Dobré efekty, nové postavy zapojené do skupiny. (Spiderman, Ant-man). Opět otevřený konec, ale proč ne. Hurá na další takovéto filmy.

  • akční scény
  • sexy herci
  • vtipné hlášky
  • 95%
   0
   0
   11. 5. 2016
   Ombak_Penari (2732 bodů)

   Pro mě možná nejlepší marvelovka. Je to s Avengers o prsa korejské ženy. Výborná a nápaditá akce, která je dílem zcela vážná a jindy naopak plná vtipných momentů. Do toho sympatičtí všichni hrdinové, kteří dostávají svůj prostor tak akorát, aby nebyli přehlédnutelní a současně nebyl děj přelidněný. Představovačka nováčků na jedničku. Trochu se mi nelíbil Spidey, respektive Tom Holland, jsem už zřejmě jediný člověk na světě, pro kterého byl jednoznačně nejlepší xicht pro tuhle postavu Andrew Garfield. Nemám moc to vytknout, neumím si představit, co bych na filmu změnil.

  • 100%
   0
   0
   9. 6. 2016
   harry456 (2427 bodů)

   Ve výsledku je třetí díl Captaina Americy s podtitulem Občanská válka hodnotím jako jeden z nejlepších marvelovským blockbusterů vůbec. Překonal totiž veškerá má očekávání a ani na vteřinu jsem se nenudil a nemusel se dívat na hodinky. 148 minut uteklo jako voda a přiznám se, že takovou radost jsem měl naposledy po projekcích druhého dílu Návrat prvního Avengera a prvních Avengers. Snímku nechybí napínavá akce, výborná choreografie, opojné vizuální efekty, skvělý scénář, perfektní režie, střih, zajímavé lokace, nádherné kostýmy a charismatičtí herci. Čeká vás tedy nezapomenutelný akční zážitek roku!

  • 60%
   1
   1
   4. 5. 2016
   Riverdon (2301 bodů)

   Příliš dlouhé, příliš Avengers.

  • 85%
   0
   0
   25. 4. 2017
   jarv (1671 bodů)

   V tomto snímku je tolik hrdinů, že jej prostě nelze označit jako samostatný film. Název nese Captainovu přezdívku a dává mu právě kvůli tomu nejvíce prostoru, ale čistě jeho příběh to není. Dá se říci, že skrz něho se děj z největší části odvypráví. Jinak dostávají největší úlohu (kromě Captaina) Iron Man a Winter Soldier. Zbytek postav je vedlejších, přesto jsou tací, kterým se věnuje více - Black Widow, Falcon, Black Panther, Baron Zemo, Scarlet Witch a dejme tomu Vision. Spider-Man se nachází těsně na pomezí, kdy sice má několik osobnějších scének, ale figuruje pouze v pár částech. Ostatní postavy (War Machine, Hawkeye, Ant-Man, Sharon Carter, Thaddeus Ross, Crossbones či Everett Ross) jsou spíše doplňky, z nichž někteří mají to štěstí, že je jejich role alespoň klíčovější. Co se však musí nechat, každý dostane možnost něco pěkného provést. Akce opět hodně fyzická stejně jako minule, ale díky velkému počtu figur mnohem využitelnější, nápaditější a komičtější. Děj možná nejsilnější ze všech dílů, přilepšovalo to tvrdé finále.

   • přítomnost téměř všech členů Avengers
   • každá postava dostává nějaký prostor
   • komická a nápaditá občanská válka
   • místy napínavější děj
   • perfektní návaznost na marvelovské příběhy
   • kostýmy
   • Hawkeye, Ant-Man a Crossbones odsunuti až na příliš vedlejší kolej
  • 85%
   0
   0
   4. 10. 2016
   leafroller (1609 bodů)

   Připadal jsem si jak v nějaké Lego počítačové hře, kde si odemykáte postavy a nakonec tam jsou opravdu všechny. Vtip je v tom, že nedokážu říct, jestli je to dobře nebo špatně. Co se týká děje, tak motivace postav a zápletka sama o sobě je dosti pochybná a vychází z pro mě amerického pohledu na věc. Zachránili jste svět a miliardy lidí, ale nám stejně vadí že umřel nějaký negr a tak to budeme donekonečna řešit. Navíc si myslím, že kdybych neznal předchozí díly, tak bych půlku filmu hodně plaval, což dělá z filmu nějaký další díl seriálu a já opět nevím, jestli je to dobře nebo špatně. Jinak ano, je to úchvatná podívaná, při které jsem ani na sekundu nepomyslel na ovladač, což je u tak dlouhého filmu jistě polehčující okolnost. Navíc se mi líbilo, že Spiderman byl fakt teenager a nebyl to ufňukánek, jako v "jeho" filmech. Celkové hodnocení tedy bude samozřejmě příznivé, ale o ždímání značky do sucha tu jednoznačně jde a já opět nevím, jestli je to dobře nebo špatně.

  • 80%
   0
   0
   1. 6. 2016
   jvempire (1157 bodů)

   Marvel stále udržuje kvalitu svých filmů na vysoké úrovni (samozřejmě pokud máte rádi akční komiksovky). Velký počet postav a mnohé nové dělají z tohoto dílu zběsilou jízdu, ale režie to zvládá udržet přehledné. Nový Spider-man vypadá dobře. Rozhodně doporučuji.

  • 85%
   2
   0
   5. 6. 2016
   Tomas_313 (1015 bodů)

   Jsem vášnivým čtenářem kresleného porna s ušlechtilým názvem komiks a nový Captain America všechny mé prazvláštní choutky ukojil. Bratři Anthony a Joe Russo prokázali své kvality a s nelehkým úkolem se popasovali na výbornou. Svižný, plynulý příběh propojující podstatnou příběhovou linii a údernou akci má hlubší význam a závažný dopad na hlavní představitele, což je u Marvelu velice přínosná novinka. Velké množství postav se překvapivě stává pozitivem a všichni jsou nenásilně zakomponováni do příběhu a dostanou možnost předvést své vlohy a uspokojit skalní fanoušky. Akce se stejně jako u předchozího dílu soustředí na kontaktní, pěstní souboje s propracovanou choreografií umocněné skvělou kamerou a přiměřeným střihem. V porovnání s oběma díly Avengers je Občanská válka mnohem komplexnější, vážnější, emocionálně bohatší a rozumněji zpracovaná akční "rubačka", která se zarytě nesnaží zavděčit se za každou cenu. 85%

  • 80%
   0
   0
   9. 6. 2016
   salisbury (936 bodů)

   Kapitán Amerika hodil svůj štít Iron Manovi rovnou do plechového xichtu a rvačka byla v mžiku mezi Avengers rozpoutána v pravé peklo. Překvapivě mě potěšil pavouček, který měl vtipnější prupovídky než v jakémkoliv předchozím filmu, kde na rozdíl od tohoto hrál prim. Daniel Brühl skvěle zahrál na svých filmových houslích part záporáka a jeho najmutí na tuto roli bylo skvělým počinem. Film by se spíš měl orazítkovat názvem Avengers: Civil War a sólovému Kapitánovi svěřit jiný příběh, ale což, šlapalo by to tam asi stejně. Winter Soldier už ve dvou dílech Kapitána byl hlavním tématem, tak doufám, že v budoucím pokračování zůstane u ledu, neb si začnu myslet, že jiných témat opravdu není a posun bude mít trasu stále dokola rotující kružnice.

  • 95%
   0
   0
   31. 5. 2016
   Innuendo (882 bodů)

   Jedna z nejlepších marvelovek.

  • 80%
   0
   0
   1. 6. 2016
   Ciiiri (839 bodů)

   Mno... Čekala jsem trochu více. Ale... Stále je to Avengers (nebo část), je tam akce, je tam vtip. A dobrý vtip, jako vždy! Hromadný souboj byl vážně božžžííí :-)
   Moc mě nenadchla závěrečná bitva, ale jinak to moc fajn. Už se těším na další. Ovšem myslím, si, že byly lepší.

  • 65%
   0
   0
   14. 2. 2017
   PandaPool (826 bodů)

   Film je to celkem dobrý ale vývojáři si neměli vybrat tak velké sousto protože kdo nějak čte marvel komiksy ví že komiksu to byla mnohem větší a mnohem epičtější bitva s mnohem více superhrdiny a superzáporáky zatím co tady to byla jen slabá účast a navíc se to opravdu vůbec nedrží původního příběhu.

  • 80%
   0
   0
   12. 10. 2016
   Brcolka (787 bodů)

   I když je to nějaký pátek co jsem naposledy viděl předchozí díl, což mělo za následek, že jsem se místy ztrácel a nevěděl co s čím souvisí, ale dobře jsem se bavil. Je to prostě marvelovka o superhrdinech, které nikdo nezraní ani nezabije a to je prostě super. Takže skvělý film

  • 100%
   0
   0
   11. 5. 2016
   tedoun (662 bodů)

   konečně kapitán amerika podle komiksu se natočil tak dokonale, že jsem na to šel dvakrát. To se ještě mě nestalo abch šel na stejný film během týdnu. Fakt super film a nelituju ty penize, který jsem ještě utratil za popcorn a kolu. Už se těším na další díl tohoto marvelu!!!

  • 80%
   0
   0
   9. 6. 2016
   EXpenzza (647 bodů)

   Stejně jako předchozí filmy inspirované comicsy, potažmo hrdinskými comicsy, hodnotím především očima comicsového fanouška. Bohužel, kvůli úspěšné komunistické devastaci národa ve všech směrech (tedy i comicsech), nemáme patřičné comicsové publikum, byť se pomaličku vytváří a roste. Za vše stačí zmínit, že druhý promítací den bylo u nás večer vyprodáno, až byl mimo jiné hokej Česko-Rusko, což jsem rozhodně nečekal. A za druhé, byť jsem měl nešťastný pocit, že jsem obklopen samou školkou, kino sledovalo film bez dechu. Minusy - několik ukecaných scén film zbytečně natahovalo (přeci jen akční film by neměl sklouzávat do konverzačky), otřesné 3D opět nezklamalo! naštěstí se sekala jen první akční scéna v úvodu, kdy má CA s týmem zabránit krádeži biologické zbraně, ovšem pozadí ve většině scén bylo placaté, jako by je namalovali na velké plátno - do očí bijící je například scéna v kostele, a uvítal bych býval titulky (u nás nebyla možnost). Plusy jsou zbytek...krásné ženy, velkolepé souboje (při CA vs. IM jsem vážně čekal, že jeden z nich nepřežije) a skvělé honičky - tunel u mě asi vede. Za minusy strhávám hvězdu. A také mám o něco raději příběhy, kde je více prostoru pro fantazii (nejen Mimozešťani). Z toho důvodu se více těším na nové X-Meny. Jinak jsem celkově velmi spokojen (zajímalo by mě, kolik šrámů si herci z natáčení odnesli)

  • 80%
   0
   0
   25. 11. 2016
   CrypzzXD (572 bodů)

   80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%

  • 80%
   0
   0
   13. 10. 2016
   KajkaFajka (551 bodů)

   I když nieje som úplně obrovská fanušicka Marveloviek tak mám tieto filmi velmi rada. A tady se najednou objevia snad všeci súčasný hrdinovia na kterých chodíme do kina zvlast. A i když vo filmu idě o bitvu mezi jednotlivými zastancami svojej pravdy tak i tak je to super pokoukanie

  • 85%
   0
   0
   14. 7. 2016
   perfekta (545 bodů)

   Dobré zpracování, výborné efekty. Kapitán Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde k vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark.

  • 75%
   0
   0
   16. 5. 2016
   michal-bernard (542 bodů)

   Pro mě je to lehké zklamání. Očekával jsem epické souboje avengeru proti avengerum. Ten byl nakonec jen jeden delší, což je trochu málo. Nakonec to i bez soubojů mělo kvalitu. Ovšem ne ve všem. Největší vadou jsou vtipy, které jsou strašně umělé a až na pár výjimek se jim zasměje jen tupec. A také herci v hlavních rolích, kteří jsou též strašně umělý. Naštěstí to spidey z antmanem zachránily a jejich vtípky měli úroveň (deadpool me zkazil a teď od superhrdinu očekávám něco víc). Ještě, že se vydařilo obsazení vedlejších postav, jako třeba Bruhl jenž byl jako polopadouch skvělý nebo Freeman jenž dostal nepochopitelně málo prostoru. Nový kapitán amerika vůbec není takové vítězství jak někteří předvídali, ale propadák to také není. Dosud teda pro mě nejlepším marvelem zůstává antman.

  • 100%
   0
   0
   14. 5. 2016
   adam-tesar (485 bodů)

   Oproti nemastnému neslanému Age of Ultron jsem se tentokrát ani na chvíli nenudil, ať už při akčních či konverzačních scénách. Mezi oběma "znepřátelenými" stranami Avengerů jsem fandil týmu Iron Man ale mám je prostě rád všechny. Tentokrát mnohem vážnější Tony Stark mi neskutečně sedl, stejně jako nový Spider-Man, který je v podání Toma Hollanda neuvěřitelně vtipný a "uvěřitelnější" než jeho předchozí představitelé. Neokázalý záporák Daniela Brühla už je jen sladkou třešničkou na dortu,zkrátka nejlepší komiksovka od filmu Temný rytíř povstal.

  • 90%
   0
   0
   6. 7. 2016
   Kamil3 (443 bodů)

   Skvěle natočené a dokonale vybalancované postavy a chytrý příběh .Ve finále je Občanská válka asi nejambicioznějším komiksovým filmem ,ale to nejdůležitější je že to ustojí se ctí,oproti neslanému Age of ultron.Tony Stark mi sedl,stejně jako nový Spider-man,který v podání Toma Hollanda je neuvěřitelně vtipný.Neokázalý záporák Daniela Bruhla už je jen třešničkou na dortu za mě 85 procent.

  • 80%
   0
   0
   25. 11. 2016
   LucylaEwing (438 bodů)

   80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 80%

  • 90%
   0
   0
   16. 7. 2016
   mondak (384 bodů)

   Na to, že mě první díl nezaujal tak, jak bych čekal, tento je zatím nejlepší!! Ta bitva mezi Avengery je úžasná :) Stopáž je akorát, nuda rozhodně také není a děj není chaotický a navazovalo to na Avengers...myslím si, že si to zaslouží i další pokračování!!

  • 75%
   0
   0
   11. 5. 2016
   lord (383 bodů)

   Očekávál jsem od tohoto filmu mnohem více. Není to vůbec špatné, má to na rozdíl od Superman vs Batman děj a logiku. Jenom mě tam poměrně dost vytáčely dlouhé konverzace a přespřílišná citovost. Asi to tak musí být kvůli ženským divačkám, ale já bych raději více vtipu.. Celkově však hodnotím tuto Marvelovku pozitivně a dobře jsem se bavil i když jsem chtěl ještě víc...

  1 2 dalsi posledni
  79 78 ?
  • MajkBoss69 85%
  • david-cerny 85%
  • ondra-dulak 55%
  • Michael Jackson 100%
  • Chimpanzee21 70%
  • hansvonalt 70%
  • Zuzica 95%
  • Veronika 10 80%
  • radek-zidka 90%
  • Filmokolik 70%
  všechna hodnocení (227)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 16 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Trojka vzala pojem týmovky do nového levelu.”

  9. místo z 81 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Bratři Russoovi jsou pro Marvel druhými Wachowskými, ti přinesli Matrix, Russoovi zase oživili Kapitána Ameriku. Navíc se kvalitou vždy posunuli o fous výš, než v...”

  1. místo z 11 v žebříčku uživatele adam-tesar
  14. místo z 19 v žebříčku uživatele kubi.sarka
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: