-
75%
V mých očích asi nejslabší Marvelovka. S prvním dílem je to vždy obtížné,musíte diváka seznámit s hrdinou a ukázat jeho zrod. Zde je právě kámen úrazu. Onen origin Stevea Rogerse mne nijak extra nebral a dokud se z něj nestal Captain America v tom právem slova smyslu mne film moc nebral. Je to čistě jen otázka vkusu a názoru,ale tohle mi trochu vadilo. Navíc je pro mne právě tento hrdina nejméně zajímavý a mnou minimálně oblíbený. Jinak je film samozřejmě dobrý. Efekty jsou velmi dobré a snímek po "přerodu" velmi odsýpá. Hugo jako záporák velmi dobrý!
-
70%
Ještě předtím, než na stříbrné plátno vtrhla partička superhrdinů ze stáje Marvel pod názvem ´The Avengers´, byl nám představen ještě jeden z nich, známý jako Captain America. V komiksech se začal objevovat od roku 1941, takže vlivem jeho charakteru nepřekvapí, že byl dějově použit i v boji proti německému nacismu a Japoncům. Že nechávám pozdravovat českého Péráka. A v tomto směru také vyznívá i filmové zpracování. Vizuálně skutečně vypadá, jakoby ze čtyřicátých let pocházel, ať už jde o módu, stylu účesů, dobových automobilů, architektury, atd. Doba obtížné situace, ve kterém vlastenectví dosahovalo ohromných výšek, prostě nemohla být vynechána. To by bylo vůči předloze nefér. Mladistvá zapálenost vstoupit do armády není nic ojedinělého. Týká se to i střízlíka Steva Rogerse, který svou vyhublou postavou spíše vyvolává úsměv. Ale jak už to u americké armády bývá, i zde je snaha vyprodukovat tzv. supervojáka bez bázně a hany, k čemuž se Steve přimotá a změní se k nepoznání. Ke svému superhrdinství má však ještě stále cestu trnitou, ale jak si říká, kdo si počká, ten se dočká. A kde je superhrdina, tam je i superpadouch. Dějový vývoj tedy vede k očekávanému střetu a v tom je asi ten největší problém. Spousta již provařených motivů vede po divácké stránce k předvídavosti vývoje děje, což kazí překvapení a hlavně napětí. Vnímavý divák také rozpozná občasné nejrůznější odkazy na ´The Avengers´. Ano, není to pouze HYDRA, která dělá starosti snad všude. Pro zajímavost, Captain America je vybaven oblekem a štítem od Howarda Starka, což není nikdo jiný, než otec Tonyho Starka aka Iron Mana. Jeho prezentace létajícího auta je ve filmech o Iron Manovi k vidění také. Marvelovský vesmír se v takovémto nejrůznějším propojení prostě nezapře. Pokud se na film podíváme hlouběji, hodně to připomíná etudy ze stejné doby jiného hromotluka a tím je Wolverine. Podobnost čistě náhodná, úmyslná nebo se jen jedná o inspiraci? No nic. Nejdůležitější je, že snímek slouží jako poslední díl skládačky do uvedení zmíněného ´The Avengers´, což nám na samém konci filmu tvůrci dávají monstrózně najevo. Nebyla ta reklama na příští film ještě moc malá?
-
75%
Kapitán Amerika je profesionálně skvěle odvedený mainstream, to se dá ovšem s úspěchem tvrdit o většině filmů Joea Johnstona (Jurský park III, Jumanji), ale k dokonalosti mu něco schází. A obávám se, že to jde na vrub scénáři a skutečnosti, že film se jevil o trochu delší, než ve skutečnosti byl. Na druhou stranu některé scény jsou obzvláště povedené a opravdu mě pobavily.
-
65%
Děj prvního Captaina Americ je zezačátku dost zdlouhavý a nudný. I když se akce postupem přidává, nepovažuji tento kousek za extra dobrý. Captain America má jako komiksový hrdina nejslabší potenciál a nemám ho moc v lásce. Je stvořen hlavně pro Američany a mě nepřináší žádný velký zážitek. Pokud je v partičce Avengers tak i tam se mi ztrácí a podvědomě ho míjím.
-
65%
-
65%
-
50%
Jako akční film je to docela dobrý, ale Captain Morgan je trapnej. No jo no, všechno nejlepší je doma v USA. Červeno-modro-bilý Mirek Dušín v pižamu. To už musí být psychická porucha. A k tomu, zase náckové. Tímhle tempem z nich bude brzy další klišé.
Jenom štěstí, že neexistuje nějaký Kapitán Sovět. -
55%
-
70%
Well well. Nic moc extra to tedy nebylo, ale od komiksových adaptací ani moc extra nečekám. Na tenhle film jsem se podíval především proto, abych zjistil něco více o příběhu jednoho z hrdinů filmu Avengers, na který se v budoucnu chystám, jelikož se na něj snášela samá chvála. Ale také jsem si znovu opakoval, jak moc se ta super Amerika bojí vnějšího nebezpečí, že potřebuje všechny ty superhrdiny a pak stejně přijde 11. září a ejhle, superpomoc nikde. Realita je zkrátka realita a tyhle filmy jsou pohádkami dodávající kuráž ustrašeným dítkům a tak je třeba je brát. Hrdina, nosící na své hrudi pruhy a hvězdičky, ve mně vzbuzoval největší nedůvěru a bude mít co dělat, aby to dalšími filmy změnil. Příběh přesto zaujal, rozhodně palec nahoru pro padouchovského Hugo Weavinga a také velký palec pro způsob, jakým je ono "marvelovské universum" pospojované. Producentský záměr se vydařil, jsem zvědavý na další filmové příběhy.
-
80%
-
80%
-
65%
První seznámení s Captainem pro mne přišlo v Avengers. Tam se projevil perfektně. Tento film mi ho také dobře ukazuje, ale není to nic úžasného. Hezký úvod Captaina Ameriky do filmu, nicméně třeba by to chtělo lepčí scénář. Dvojka snad bude natolik dobrá, že si na ní snad i koupím lupen do kina. Amerika není můj přímo oblíbený superhrdina (popravdě asi jeden z nejméně oblíbenějších), každopádně je nedílnou součástí Marvelu a Avengers. Hezké a příjemné osazení, které baví. Jones opět zářil. Nedalo by se říci, že se na dvojku nějak extrémě těším, ale pokud to bude přibližně stejně dobré jako třeba první Iron Man budu nadmíru spokojen o proti jedničce.
-
85%
-
60%
-
95%
Obraz z druhé světové války s kuřetem co se snaží být vojákem v hlavní roli. Jde vidět duch, srdce a odvážnost Kapitána. Steve je ještě moc přiteplený, ale vidíme i jeho druhou a silnější stranu. Vizuál se nijak netrhnul, ale to ani nebylo potřeba. Jinak skvělá volba Huga Weavinga do role Red Skulla.
-
100%
Čistá komiksová zábava. Joe Johnston udělal to, co umí nejlépe, obětoval logiku i fyziku bezchybné stylizaci a využil dobové a typicky americké symboly ve prospěch filmu. Kapitán Amerika se tak stává nejen zábavnou podívanou o looserovi, co se stal hrdinou, ale také hromadu odkazů, vsuvek (Praha) a návazností na zbytek (filmově) komiksové universa. Já osobně se nejvíc bál akce a humoru, protože vidět panáka se štítem ve vlasteneckých barvách běhat po bitevním poli prostě není to pravé. Výsledek však předčil očekávání, protože film si na nic nehraje, využívá svých "pravidel" a netváří se zbytečně vážně. A hlavně dokáže suverénně rozesmát a vy musíte jen hrát jeho hru. Pak všechny ty nelogičnosti, různé odkazy na staré filmy a postupy v nich (technické i příběhové->válečné/špionské filmy->před pevností -střih-v pevnosti) prostě přijmete a budete se bavit v jedné velké komiksové klasice, která si vzpomíná, do jaké doby vlastně patří... a já s chutí vzpomínám také.
-
95%
Dá se říci, že jsem se k tomuto filmu dostal až zpětně po shlédnutí jiných Marvelovek. Podíval jsem se na něho hlavně proto, že mi tak nějak chyběl. Moc se mi do toho nechtělo, ale prostředí, do kterého je příběh zasazen je dosti uvěřitelné a ví se, že se o Hitlerova armáda o něco podobného pokoušela. Samotný hrdina je svým charakterem od začátku snímku vzorem a jeho přerod v hrdinu je velkolepý. Celý děj je velice chytlavý, plný dechberoucích akcí, které jsou velice propracovány. Dá se říci, že jsem si prvního Avangera oblíbil.
- herecké výkony
- režie
- akce
- prostředí
- efekty
- scénář
-
80%
-
55%
Kapitán Amerika v podání tohoto filmu je slušně natočený, akční a má vše co bych čekal. Trochu to ale tvůrci přehnaly s některými technologickými scénami, takže to působí spíše jako bondovka než komiks.
? někdy jsem si říkal, že by této komiksové legendě slušela více animovaná podoba, některé scény působí v hrané verzi trochu divně - například svlečení kůže padoucha- poctivé filmařské řemeslo
- ve spoustě scén film působí spíše jako bondovka než komiksová adaptace
- hodně akčních scén
- některé detaily z historické doby vypadají spíše jako umělé atrapy než aby působily autenticky
- uvítal bych větší rozpracování charakterů postav
-
85%
-
65%
-
30%
Pokud tenhle film berete jako komedii, tak to docela jde, jinak je to totálně zpackaný přepis komiksu na filmové plátno. Superhrdina jako v podstatě přitroublík 1. formátu se stává idolem Ameriky - no možná to takový nesmysl není :), ale nechme to být, dá se u tohohle docela dobře odpočívat a nemyslet na nic.
-
85%
Jo je to hloupé, nehorázně hloupé, ale aspoň se to nebere vážně, což jedině prospívá. Mně osobně komiks nic moc neříká, ale některé jejich filmové adaptace mám poměrně rád. Captain Amerika patřil až do zhlédnutí tohoto filmu, pro mně naprosto neznámé postavy a opravdu se ani nedivím. Tohle amerikánství není nic pro mě. Zvláštní zasazaní postavy do období druhé světové války s velkou řadou sci-fi prvků, dělá z filmu slušnou podívanou a hlavně neokoukanou "hero zábavu". Já osobně se slušně bavil.
-
75%
-
100%
Ta retro stylizace byla naprosto boží. Všude se tam hemží pseudoretro zařízení a artefaktůchtiví náckové, až jsem si z toho vzpoměl na staré dobré časy strávené u paření Return to Castle Wolfenstein. Fakt mi to hrozně sedlo a bojím se, že v současnosti nebude Kapitán Amerika zdaleka tak cool. Navíc měl fakt dobrou ženskou. Nejlepší ze všech Marvelovek. Chris Evans je v tý roli výbornej a neuvěřitelně se na to hodí. Moc se mi líbil i samotnej zrod Kapitána Ameriky, kostým a tak. Na první pohled spíše komickej hrdina, ale celé to tak nějak dávalo smysl a já jsem to žral a fandil jsem mu. I ten jeho bojovej styl je bezva. A ten konec byl nefalšovaně romantickej
-
70%
-
Byla to pěkná válka fakt pěkný to bilo trocu jsem se u toho pobavil ale jinak to bylo v poho no a to je asi o demně vše