Captain America: The First Avenger (USA, originální název)
USA USA
125 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Epický, Komiksový, Retro, Série/Franchise

Obsah

:
Poté, co je Steve Rogers shledán neschopným nástupu do armády pro slabou fyzickou kondici, zůčastní se přísně tajného výzkumného projektu, který jej promění více »« méně

Režie

:
Joe Johnston

Scénář

:
Christopher Markus Stephen McFeely Joe Simon Jack Kirby

Herci

:
Chris Evans Hugo Weaving Natalie Dormer Stanley Tucci Tommy Lee Jones ...
Premiéra: 4. 8. 2011
Distributor: Bontonfilm
DVD: 23. 11. 2011
Jste na stránce filmu Captain America: První Avenger. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Captain America: První Avenger myslíte! K 4. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28028 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Captain America: První Avenger


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brenan88 (45195 bodů)

  V mých očích asi nejslabší Marvelovka. S prvním dílem je to vždy obtížné,musíte diváka seznámit s hrdinou a ukázat jeho zrod. Zde je právě kámen úrazu. Onen origin Stevea Rogerse mne nijak extra nebral a dokud se z něj nestal Captain America v tom právem slova smyslu mne film moc nebral. Je to čistě jen otázka vkusu a názoru,ale tohle mi trochu vadilo. Navíc je pro mne právě tento hrdina nejméně zajímavý a mnou minimálně oblíbený. Jinak je film samozřejmě dobrý. Efekty jsou velmi dobré a snímek po "přerodu" velmi odsýpá. Hugo jako záporák velmi dobrý!

 • 70%
  0
  0
  2. 1. 2021
  martin-mickey-stusak (25687 bodů)

  Ještě předtím, než na stříbrné plátno vtrhla partička superhrdinů ze stáje Marvel pod názvem ´The Avengers´, byl nám představen ještě jeden z nich, známý jako Captain America. V komiksech se začal objevovat od roku 1941, takže vlivem jeho charakteru nepřekvapí, že byl dějově použit i v boji proti německému nacismu a Japoncům. Že nechávám pozdravovat českého Péráka. A v tomto směru také vyznívá i filmové zpracování. Vizuálně skutečně vypadá, jakoby ze čtyřicátých let pocházel, ať už jde o módu, stylu účesů, dobových automobilů, architektury, atd. Doba obtížné situace, ve kterém vlastenectví dosahovalo ohromných výšek, prostě nemohla být vynechána. To by bylo vůči předloze nefér. Mladistvá zapálenost vstoupit do armády není nic ojedinělého. Týká se to i střízlíka Steva Rogerse, který svou vyhublou postavou spíše vyvolává úsměv. Ale jak už to u americké armády bývá, i zde je snaha vyprodukovat tzv. supervojáka bez bázně a hany, k čemuž se Steve přimotá a změní se k nepoznání. Ke svému superhrdinství má však ještě stále cestu trnitou, ale jak si říká, kdo si počká, ten se dočká. A kde je superhrdina, tam je i superpadouch. Dějový vývoj tedy vede k očekávanému střetu a v tom je asi ten největší problém. Spousta již provařených motivů vede po divácké stránce k předvídavosti vývoje děje, což kazí překvapení a hlavně napětí. Vnímavý divák také rozpozná občasné nejrůznější odkazy na ´The Avengers´. Ano, není to pouze HYDRA, která dělá starosti snad všude. Pro zajímavost, Captain America je vybaven oblekem a štítem od Howarda Starka, což není nikdo jiný, než otec Tonyho Starka aka Iron Mana. Jeho prezentace létajícího auta je ve filmech o Iron Manovi k vidění také. Marvelovský vesmír se v takovémto nejrůznějším propojení prostě nezapře. Pokud se na film podíváme hlouběji, hodně to připomíná etudy ze stejné doby jiného hromotluka a tím je Wolverine. Podobnost čistě náhodná, úmyslná nebo se jen jedná o inspiraci? No nic. Nejdůležitější je, že snímek slouží jako poslední díl skládačky do uvedení zmíněného ´The Avengers´, což nám na samém konci filmu tvůrci dávají monstrózně najevo. Nebyla ta reklama na příští film ještě moc malá?

 • 65%
  0
  0
  11. 3. 2018
  Pete69 (20323 bodů)

  Děj prvního Captaina Americ je zezačátku dost zdlouhavý a nudný. I když se akce postupem přidává, nepovažuji tento kousek za extra dobrý. Captain America má jako komiksový hrdina nejslabší potenciál a nemám ho moc v lásce. Je stvořen hlavně pro Američany a mě nepřináší žádný velký zážitek. Pokud je v partičce Avengers tak i tam se mi ztrácí a podvědomě ho míjím.

 • 75%
  0
  0
  4. 2. 2017
  Sheldon (16016 bodů)

  Kapitán Amerika je profesionálně skvěle odvedený mainstream, to se dá ovšem s úspěchem tvrdit o většině filmů Joea Johnstona (Jurský park III, Jumanji), ale k dokonalosti mu něco schází. A obávám se, že to jde na vrub scénáři a skutečnosti, že film se jevil o trochu delší, než ve skutečnosti byl. Na druhou stranu některé scény jsou obzvláště povedené a opravdu mě pobavily.

 • 65%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11145 bodů)

  Spíše povedený, válečný film s místy nudnějšími pasážemi. Trochu mě nudil. Konečná akce se hodně povedla, jinak mě film nijak nenadchl.

 • 65%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8461 bodů)

  Mám prvního Kapitána rád, svým způsobem. A čím déle to je, tím ho mám raději. Možná za to může jeho charakterový vývoj a nebo sympaťák Chris Evans. A triky jsou sakra dobré, hlavně Evansova proměna, to přenesení ksichtu jsem tak dobře dělané jinde snad neviděl.

 • 50%
  0
  1
  7. 5. 2016
  squirrelpool (6930 bodů)

  Jako akční film je to docela dobrý, ale Captain Morgan je trapnej. No jo no, všechno nejlepší je doma v USA. Červeno-modro-bilý Mirek Dušín v pižamu. To už musí být psychická porucha. A k tomu, zase náckové. Tímhle tempem z nich bude brzy další klišé.
  Jenom štěstí, že neexistuje nějaký Kapitán Sovět.

 • 55%
  0
  0
  29. 12. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Docela slabota, asi nejhorší samostatný film o jednotlivých Avengerech.

 • 70%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3799 bodů)

  Well well. Nic moc extra to tedy nebylo, ale od komiksových adaptací ani moc extra nečekám. Na tenhle film jsem se podíval především proto, abych zjistil něco více o příběhu jednoho z hrdinů filmu Avengers, na který se v budoucnu chystám, jelikož se na něj snášela samá chvála. Ale také jsem si znovu opakoval, jak moc se ta super Amerika bojí vnějšího nebezpečí, že potřebuje všechny ty superhrdiny a pak stejně přijde 11. září a ejhle, superpomoc nikde. Realita je zkrátka realita a tyhle filmy jsou pohádkami dodávající kuráž ustrašeným dítkům a tak je třeba je brát. Hrdina, nosící na své hrudi pruhy a hvězdičky, ve mně vzbuzoval největší nedůvěru a bude mít co dělat, aby to dalšími filmy změnil. Příběh přesto zaujal, rozhodně palec nahoru pro padouchovského Hugo Weavinga a také velký palec pro způsob, jakým je ono "marvelovské universum" pospojované. Producentský záměr se vydařil, jsem zvědavý na další filmové příběhy.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2013
  saboter (3560 bodů)

  Velmy povedená adaptace americké komiksové legendy se skvělým obsazením.ale vadímy že realistické pojetí na začátku padá do ůplného nerealismu.Ale jinak perfect!

 • 80%
  0
  0
  27. 12. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Capitána jsem toho moc nečekala, už jen kvůli jeho jménu, no dost jsem se obávala co z toho vlastně vznikne, ale nakonec to nebylo vůbec špatné a dokonce jsem se i dobře pobavila a těším se na další díl. Možná to není nejlepší komixová adaptace, ale za podívání rozhodně stojí.

 • 65%
  0
  0
  7. 6. 2013
  výfuk (2972 bodů)

  První seznámení s Captainem pro mne přišlo v Avengers. Tam se projevil perfektně. Tento film mi ho také dobře ukazuje, ale není to nic úžasného. Hezký úvod Captaina Ameriky do filmu, nicméně třeba by to chtělo lepčí scénář. Dvojka snad bude natolik dobrá, že si na ní snad i koupím lupen do kina. Amerika není můj přímo oblíbený superhrdina (popravdě asi jeden z nejméně oblíbenějších), každopádně je nedílnou součástí Marvelu a Avengers. Hezké a příjemné osazení, které baví. Jones opět zářil. Nedalo by se říci, že se na dvojku nějak extrémě těším, ale pokud to bude přibližně stejně dobré jako třeba první Iron Man budu nadmíru spokojen o proti jedničce.

 • 85%
  0
  0
  24. 4. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Parádní 3D

 • 60%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Sympatickej správňák Chris Evans, krásná a rázná Hayley Atwell a hláškující Tommy Lee Jones jsou sice fajn elementy, ale od režiséra Joe Johnstona to film nezachrání. 6/10. Thor je lepší.

 • 95%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1941 bodů)

  Obraz z druhé světové války s kuřetem co se snaží být vojákem v hlavní roli. Jde vidět duch, srdce a odvážnost Kapitána. Steve je ještě moc přiteplený, ale vidíme i jeho druhou a silnější stranu. Vizuál se nijak netrhnul, ale to ani nebylo potřeba. Jinak skvělá volba Huga Weavinga do role Red Skulla.

 • 85%
  0
  0
  23. 5. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1630 bodů)

  A máme tu další superhrdinu z MCU. kapitána Ameriku..Primo zosobneni superhrdiny. Zatímco iron man,je playboy, a zazobanej arogantní sebetrednej parchant(myšleno jen v dobrém)tak kapitán, je vzor hrdiny jako takového, vždy, čestného, obtěžující se ho,vzorneho správného tvrdého chlapa. Válečná tématika je mi zde blízka.výcvik, přeměna na, superhrdinu, pak, následně akce, zaporak vše je zde, jak má být,pribeh výtečný, obsazení skvělé, audiovizualni zase s přehledem zvládnuté.85 procent jako samostatný film.80 procent v rámci MCU,zrod kapitána ameriky,představení budoucího Winter soldiera, a též Hydry, to vše jsme se museli dozvědět aby sme v dalších filmech netapali

 • 100%
  0
  0
  5. 5. 2017
  Fxxx (1410 bodů)

  Čistá komiksová zábava. Joe Johnston udělal to, co umí nejlépe, obětoval logiku i fyziku bezchybné stylizaci a využil dobové a typicky americké symboly ve prospěch filmu. Kapitán Amerika se tak stává nejen zábavnou podívanou o looserovi, co se stal hrdinou, ale také hromadu odkazů, vsuvek (Praha) a návazností na zbytek (filmově) komiksové universa. Já osobně se nejvíc bál akce a humoru, protože vidět panáka se štítem ve vlasteneckých barvách běhat po bitevním poli prostě není to pravé. Výsledek však předčil očekávání, protože film si na nic nehraje, využívá svých "pravidel" a netváří se zbytečně vážně. A hlavně dokáže suverénně rozesmát a vy musíte jen hrát jeho hru. Pak všechny ty nelogičnosti, různé odkazy na staré filmy a postupy v nich (technické i příběhové->válečné/špionské filmy->před pevností -střih-v pevnosti) prostě přijmete a budete se bavit v jedné velké komiksové klasice, která si vzpomíná, do jaké doby vlastně patří... a já s chutí vzpomínám také.

 • 95%
  1
  0
  21. 11. 2018
  Cechulda (1352 bodů)

  Dá se říci, že jsem se k tomuto filmu dostal až zpětně po shlédnutí jiných Marvelovek. Podíval jsem se na něho hlavně proto, že mi tak nějak chyběl. Moc se mi do toho nechtělo, ale prostředí, do kterého je příběh zasazen je dosti uvěřitelné a ví se, že se o Hitlerova armáda o něco podobného pokoušela. Samotný hrdina je svým charakterem od začátku snímku vzorem a jeho přerod v hrdinu je velkolepý. Celý děj je velice chytlavý, plný dechberoucích akcí, které jsou velice propracovány. Dá se říci, že jsem si prvního Avangera oblíbil.

  • herecké výkony
  • režie
  • akce
  • prostředí
  • efekty
  • scénář
  • 80%
   0
   0
   12. 3. 2014
   jvempire (1208 bodů)

   Velice dobrá adaptace komiksu odehrávající se v ne zrovna originálním ale zajímavé prostředí. Pro neznalé komiksu překvapojící vyvrcholení a poslední příprava před Avengers.

  • 55%
   0
   0
   10. 4. 2015
   davsuch (1028 bodů)

   Kapitán Amerika v podání tohoto filmu je slušně natočený, akční a má vše co bych čekal. Trochu to ale tvůrci přehnaly s některými technologickými scénami, takže to působí spíše jako bondovka než komiks.
   ? někdy jsem si říkal, že by této komiksové legendě slušela více animovaná podoba, některé scény působí v hrané verzi trochu divně - například svlečení kůže padoucha

   • poctivé filmařské řemeslo
   • ve spoustě scén film působí spíše jako bondovka než komiksová adaptace
   • hodně akčních scén
   • některé detaily z historické doby vypadají spíše jako umělé atrapy než aby působily autenticky
   • uvítal bych větší rozpracování charakterů postav
  • 85%
   0
   0
   6. 4. 2014
   Ciiiri (943 bodů)

   Pěkná Marvelovka, moc kvalitně provedené spojení s 2. světovou válkou a "komiksovkou". Je tímto odlišný od ostatních, tím i dostal tolik bodů. Moc pěkné propojení a příprava na další filmy od Marvelu (Iron Man, Avengers aj.)

  • 65%
   0
   0
   11. 6. 2013
   dráza (888 bodů)

   Jěště že (nebo snad škoda) že se zkaženost a dobro nedá poznat na ksichtu (tváři). To by bylo škaredejch politiků.

  • 30%
   0
   0
   2. 5. 2016
   hofmi (532 bodů)

   Pokud tenhle film berete jako komedii, tak to docela jde, jinak je to totálně zpackaný přepis komiksu na filmové plátno. Superhrdina jako v podstatě přitroublík 1. formátu se stává idolem Ameriky - no možná to takový nesmysl není :), ale nechme to být, dá se u tohohle docela dobře odpočívat a nemyslet na nic.

  • 85%
   0
   0
   16. 4. 2016
   jitulilinka (153 bodů)

   Jo je to hloupé, nehorázně hloupé, ale aspoň se to nebere vážně, což jedině prospívá. Mně osobně komiks nic moc neříká, ale některé jejich filmové adaptace mám poměrně rád. Captain Amerika patřil až do zhlédnutí tohoto filmu, pro mně naprosto neznámé postavy a opravdu se ani nedivím. Tohle amerikánství není nic pro mě. Zvláštní zasazaní postavy do období druhé světové války s velkou řadou sci-fi prvků, dělá z filmu slušnou podívanou a hlavně neokoukanou "hero zábavu". Já osobně se slušně bavil.

  • 75%
   0
   0
   14. 6. 2012
   erteple (67 bodů)

   Hezký příběh s hezkými herci, bohužel pro českého diváka neznámý a tím do velké míry nezajímavý.

  • 100%
   0
   0
   5. 5. 2017
   nanab (52 bodů)

   Ta retro stylizace byla naprosto boží. Všude se tam hemží pseudoretro zařízení a artefaktůchtiví náckové, až jsem si z toho vzpoměl na staré dobré časy strávené u paření Return to Castle Wolfenstein. Fakt mi to hrozně sedlo a bojím se, že v současnosti nebude Kapitán Amerika zdaleka tak cool. Navíc měl fakt dobrou ženskou. Nejlepší ze všech Marvelovek. Chris Evans je v tý roli výbornej a neuvěřitelně se na to hodí. Moc se mi líbil i samotnej zrod Kapitána Ameriky, kostým a tak. Na první pohled spíše komickej hrdina, ale celé to tak nějak dávalo smysl a já jsem to žral a fandil jsem mu. I ten jeho bojovej styl je bezva. A ten konec byl nefalšovaně romantickej

  • 70%
   0
   0
   21. 6. 2012
   lachtan (18 bodů)

   Bylo to hezké, bylo to americké, ale za srdce to nevzalo. I Hugo Weaving byl tentokrát spíš směšný, než děsivý.
   Dávám 3 ryby z 5.

  • 0
   0
   24. 3. 2015
   Host
   Host

   Byla to pěkná válka fakt pěkný to bilo trocu jsem se u toho pobavil ale jinak to bylo v poho no a to je asi o demně vše

  Hodnocení a recenze Captain America: První Avenger

  74 69 ?
  jak hlasovat?
  • adelleholland 65%
  • Mikik4444 70%
  • Mrykodaj 70%
  • Kubys Fencl 70%
  • Reacherjack2016 75%
  • what is in the box 70%
  • nathanaelsulov 65%
  • Lovecour69 75%
  • 1nikis1 70%
  • Temný Pán ze Sithu 85%
  všechna hodnocení (302)

  V žebříčcích uživatelů

  8. místo z 86 v žebříčku uživatele homedo
  9. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555
  12. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
  72. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
  86. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  129. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
  224. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
  270. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
  19. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk