Captain America: The First Avenger (USA, originální název)
USA USA
125 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi

Obsah

:
Poté, co je Steve Rogers shledán neschopným nástupu do armády pro slabou fyzickou kondici, zůčastní se přísně tajného výzkumného projektu, který jej promění více »« méně

Režie

:
Joe Johnston

Scénář

:
Christopher Markus Stephen McFeely Joe Simon Jack Kirby

Herci

:
Chris Evans Hugo Weaving Natalie Dormer Stanley Tucci Tommy Lee Jones ...
Přehrát online O2
Premiéra: 4. 8. 2011
Distributor: Bontonfilm
DVD: 23. 11. 2011

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brenan88 (36039 bodů)

  V mých očích asi nejslabší Marvelovka. S prvním dílem je to vždy obtížné,musíte diváka seznámit s hrdinou a ukázat jeho zrod. Zde je právě kámen úrazu. Onen origin Stevea Rogerse mne nijak extra nebral a dokud se z něj nestal Captain America v tom právem slova smyslu mne film moc nebral. Je to čistě jen otázka vkusu a názoru,ale tohle mi trochu vadilo. Navíc je pro mne právě tento hrdina nejméně zajímavý a mnou minimálně oblíbený. Jinak je film samozřejmě dobrý. Efekty jsou velmi dobré a snímek po "přerodu" velmi odsýpá. Hugo jako záporák velmi dobrý!

 • 75%
  0
  0
  4. 2. 2017
  Sheldon (12267 bodů)

  Kapitán Amerika je profesionálně skvěle odvedený mainstream, to se dá ovšem s úspěchem tvrdit o většině filmů Joea Johnstona (Jurský park III, Jumanji), ale k dokonalosti mu něco schází. A obávám se, že to jde na vrub scénáři a skutečnosti, že film se jevil o trochu delší, než ve skutečnosti byl. Na druhou stranu některé scény jsou obzvláště povedené a opravdu mě pobavily.

 • 65%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11088 bodů)

  Spíše povedený, válečný film s místy nudnějšími pasážemi. Trochu mě nudil. Konečná akce se hodně povedla, jinak mě film nijak nenadchl.

 • 65%
  0
  0
  11. 3. 2018
  Pete69 (8546 bodů)

  Děj prvního Captaina Americ je zezačátku dost zdlouhavý a nudný. I když se akce postupem přidává, nepovažuji tento kousek za extra dobrý. Captain America má jako komiksový hrdina nejslabší potenciál a nemám ho moc v lásce. Je stvořen hlavně pro Američany a mě nepřináší žádný velký zážitek. Pokud je v partičce Avengers tak i tam se mi ztrácí a podvědomě ho míjím.

 • 50%
  0
  0
  7. 5. 2016
  squirrelpool (6557 bodů)

  Jako akční film je to docela dobrý, ale Captain Morgan je trapnej. No jo no, všechno nejlepší je doma v USA. Červeno-modro-bilý Mirek Dušín v pižamu. To už musí být psychická porucha. A k tomu, zase náckové. Tímhle tempem z nich bude brzy další klišé.
  Jenom štěstí, že neexistuje nějaký Kapitán Sovět.

 • 55%
  0
  0
  29. 12. 2012
  Standa. (6148 bodů)

  Docela slabota, asi nejhorší samostatný film o jednotlivých Avengerech.

 • 65%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (5586 bodů)

  Přesto že je film značně nelogický, neztrácí nikde v tempu, které je celkem optimální k tomuto filmu, nakonec to není špatný úvod komiksového hrdiny.

 • 70%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3788 bodů)

  Well well. Nic moc extra to tedy nebylo, ale od komiksových adaptací ani moc extra nečekám. Na tenhle film jsem se podíval především proto, abych zjistil něco více o příběhu jednoho z hrdinů filmu Avengers, na který se v budoucnu chystám, jelikož se na něj snášela samá chvála. Ale také jsem si znovu opakoval, jak moc se ta super Amerika bojí vnějšího nebezpečí, že potřebuje všechny ty superhrdiny a pak stejně přijde 11. září a ejhle, superpomoc nikde. Realita je zkrátka realita a tyhle filmy jsou pohádkami dodávající kuráž ustrašeným dítkům a tak je třeba je brát. Hrdina, nosící na své hrudi pruhy a hvězdičky, ve mně vzbuzoval největší nedůvěru a bude mít co dělat, aby to dalšími filmy změnil. Příběh přesto zaujal, rozhodně palec nahoru pro padouchovského Hugo Weavinga a také velký palec pro způsob, jakým je ono "marvelovské universum" pospojované. Producentský záměr se vydařil, jsem zvědavý na další filmové příběhy.

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2013
  saboter (3546 bodů)

  Velmy povedená adaptace americké komiksové legendy se skvělým obsazením.ale vadímy že realistické pojetí na začátku padá do ůplného nerealismu.Ale jinak perfect!

 • 80%
  0
  0
  27. 12. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Capitána jsem toho moc nečekala, už jen kvůli jeho jménu, no dost jsem se obávala co z toho vlastně vznikne, ale nakonec to nebylo vůbec špatné a dokonce jsem se i dobře pobavila a těším se na další díl. Možná to není nejlepší komixová adaptace, ale za podívání rozhodně stojí.

 • 65%
  0
  0
  7. 6. 2013
  výfuk (2960 bodů)

  První seznámení s Captainem pro mne přišlo v Avengers. Tam se projevil perfektně. Tento film mi ho také dobře ukazuje, ale není to nic úžasného. Hezký úvod Captaina Ameriky do filmu, nicméně třeba by to chtělo lepčí scénář. Dvojka snad bude natolik dobrá, že si na ní snad i koupím lupen do kina. Amerika není můj přímo oblíbený superhrdina (popravdě asi jeden z nejméně oblíbenějších), každopádně je nedílnou součástí Marvelu a Avengers. Hezké a příjemné osazení, které baví. Jones opět zářil. Nedalo by se říci, že se na dvojku nějak extrémě těším, ale pokud to bude přibližně stejně dobré jako třeba první Iron Man budu nadmíru spokojen o proti jedničce.

 • 85%
  0
  0
  24. 4. 2013
  harry456 (2433 bodů)

  Parádní 3D

 • 60%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  Sympatickej správňák Chris Evans, krásná a rázná Hayley Atwell a hláškující Tommy Lee Jones jsou sice fajn elementy, ale od režiséra Joe Johnstona to film nezachrání. 6/10. Thor je lepší.

 • 95%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1934 bodů)

  Obraz z druhé světové války s kuřetem co se snaží být vojákem v hlavní roli. Jde vidět duch, srdce a odvážnost Kapitána. Steve je ještě moc přiteplený, ale vidíme i jeho druhou a silnější stranu. Vizuál se nijak netrhnul, ale to ani nebylo potřeba. Jinak skvělá volba Huga Weavinga do role Red Skulla.

 • 80%
  0
  0
  12. 3. 2014
  jvempire (1183 bodů)

  Velice dobrá adaptace komiksu odehrávající se v ne zrovna originálním ale zajímavé prostředí. Pro neznalé komiksu překvapojící vyvrcholení a poslední příprava před Avengers.

 • 100%
  0
  0
  5. 5. 2017
  Fxxx (1056 bodů)

  Čistá komiksová zábava. Joe Johnston udělal to, co umí nejlépe, obětoval logiku i fyziku bezchybné stylizaci a využil dobové a typicky americké symboly ve prospěch filmu. Kapitán Amerika se tak stává nejen zábavnou podívanou o looserovi, co se stal hrdinou, ale také hromadu odkazů, vsuvek (Praha) a návazností na zbytek (filmově) komiksové universa. Já osobně se nejvíc bál akce a humoru, protože vidět panáka se štítem ve vlasteneckých barvách běhat po bitevním poli prostě není to pravé. Výsledek však předčil očekávání, protože film si na nic nehraje, využívá svých "pravidel" a netváří se zbytečně vážně. A hlavně dokáže suverénně rozesmát a vy musíte jen hrát jeho hru. Pak všechny ty nelogičnosti, různé odkazy na staré filmy a postupy v nich (technické i příběhové->válečné/špionské filmy->před pevností -střih-v pevnosti) prostě přijmete a budete se bavit v jedné velké komiksové klasice, která si vzpomíná, do jaké doby vlastně patří... a já s chutí vzpomínám také.

 • 55%
  0
  0
  10. 4. 2015
  davsuch (975 bodů)

  Kapitán Amerika v podání tohoto filmu je slušně natočený, akční a má vše co bych čekal. Trochu to ale tvůrci přehnaly s některými technologickými scénami, takže to působí spíše jako bondovka než komiks.
  ? někdy jsem si říkal, že by této komiksové legendě slušela více animovaná podoba, některé scény působí v hrané verzi trochu divně - například svlečení kůže padoucha

  • poctivé filmařské řemeslo
  • ve spoustě scén film působí spíše jako bondovka než komiksová adaptace
  • hodně akčních scén
  • některé detaily z historické doby vypadají spíše jako umělé atrapy než aby působily autenticky
  • uvítal bych větší rozpracování charakterů postav
 • 65%
  0
  0
  11. 6. 2013
  dráza (887 bodů)

  Jěště že (nebo snad škoda) že se zkaženost a dobro nedá poznat na ksichtu (tváři). To by bylo škaredejch politiků.

 • 85%
  0
  0
  6. 4. 2014
  Ciiiri (882 bodů)

  Pěkná Marvelovka, moc kvalitně provedené spojení s 2. světovou válkou a "komiksovkou". Je tímto odlišný od ostatních, tím i dostal tolik bodů. Moc pěkné propojení a příprava na další filmy od Marvelu (Iron Man, Avengers aj.)

 • 30%
  0
  0
  2. 5. 2016
  hofmi (525 bodů)

  Pokud tenhle film berete jako komedii, tak to docela jde, jinak je to totálně zpackaný přepis komiksu na filmové plátno. Superhrdina jako v podstatě přitroublík 1. formátu se stává idolem Ameriky - no možná to takový nesmysl není :), ale nechme to být, dá se u tohohle docela dobře odpočívat a nemyslet na nic.

 • 85%
  0
  0
  16. 4. 2016
  jitulilinka (153 bodů)

  Jo je to hloupé, nehorázně hloupé, ale aspoň se to nebere vážně, což jedině prospívá. Mně osobně komiks nic moc neříká, ale některé jejich filmové adaptace mám poměrně rád. Captain Amerika patřil až do zhlédnutí tohoto filmu, pro mně naprosto neznámé postavy a opravdu se ani nedivím. Tohle amerikánství není nic pro mě. Zvláštní zasazaní postavy do období druhé světové války s velkou řadou sci-fi prvků, dělá z filmu slušnou podívanou a hlavně neokoukanou "hero zábavu". Já osobně se slušně bavil.

 • 75%
  0
  0
  14. 6. 2012
  erteple (60 bodů)

  Hezký příběh s hezkými herci, bohužel pro českého diváka neznámý a tím do velké míry nezajímavý.

 • 100%
  0
  0
  5. 5. 2017
  nanab (52 bodů)

  Ta retro stylizace byla naprosto boží. Všude se tam hemží pseudoretro zařízení a artefaktůchtiví náckové, až jsem si z toho vzpoměl na staré dobré časy strávené u paření Return to Castle Wolfenstein. Fakt mi to hrozně sedlo a bojím se, že v současnosti nebude Kapitán Amerika zdaleka tak cool. Navíc měl fakt dobrou ženskou. Nejlepší ze všech Marvelovek. Chris Evans je v tý roli výbornej a neuvěřitelně se na to hodí. Moc se mi líbil i samotnej zrod Kapitána Ameriky, kostým a tak. Na první pohled spíše komickej hrdina, ale celé to tak nějak dávalo smysl a já jsem to žral a fandil jsem mu. I ten jeho bojovej styl je bezva. A ten konec byl nefalšovaně romantickej

 • 70%
  0
  0
  21. 6. 2012
  lachtan (16 bodů)

  Bylo to hezké, bylo to americké, ale za srdce to nevzalo. I Hugo Weaving byl tentokrát spíš směšný, než děsivý.
  Dávám 3 ryby z 5.

 • 0
  0
  24. 3. 2015
  Host
  Host

  Byla to pěkná válka fakt pěkný to bilo trocu jsem se u toho pobavil ale jinak to bylo v poho no a to je asi o demně vše

73 69 ?
 • Kachlik 75%
 • hcfort 70%
 • hlavněvklidu 80%
 • Cechulda 95%
 • alqva 95%
 • Klari196 80%
 • Sany51 85%
 • shark white 75%
 • Vigo69 20%
 • Katydevinsk 90%
všechna hodnocení (258)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 11 v žebříčku uživatele Annie555
12. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
72. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
86. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
224. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
270. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
18. místo z 20 v žebříčku uživatele loudaxxx
19. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: