Teenage Mutant Ninja Turtles (USA)
« další názvy »
USA USA
90 minut

Žánry

:
Akční, Animovaný, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Remake, Retro, Série/Franchise

Obsah

:
Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil více »« méně

Režie

:
Jonathan Liebesman

Scénář

:
Josh Appelbaum André Nemec Evan Daugherty Peter Laird Kevin Eastman

Herci

:
Megan Fox Alan Ritchson Noel Fisher William Fichtner Jeremy Howard ...
Premiéra: 21. 8. 2014
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Želvy Ninja. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Želvy Ninja myslíte! K 29. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27996 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Želvy Ninja


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  22. 7. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Želváci jsou moje srdcovka a je jedno jestli mi je 7,17,nebo 27 let. Tohle prostě můžu furt a i proto jsem u toho snímku výborně bavil. Dnešní digitální doba konečně dovolila převést želváky na kameru v takové podobě jaké si to zaslouží. Nechybí velmi dobrá akce proložená vtipem a také sexy reportérka April ztvárněná Megan Fox.

 • 60%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Sheldon (16014 bodů)

  Jako malej jsem na Želvácích ujížděl, ale tohle je prostě Michael Bay ve své nejsatanističtější podobě. Nesmyslný vizuál, zbytečné efekty a absolutní absence scénáře. Táhne to kočka Megan Fox a upřímně bez ní by to šlo do kopru snad ještě víc. Absolutně nevím o čem to bylo, prostě hlučnej bordel.

 • 90%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Vzhled želv opravdu připomínal mutanty. Některé akce až moc přitažené za vlasy, tak jako tyč,která se nezlomí po zapření o auto a kámen. Nebo trhač co nápadně připomíná Transformera. No jo Bay. Detail. Jinak zábavná podívaná.

  • Humor
  • Masky
  • Akce
 • 50%
  2
  0
  27. 3. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Další zbytečný film, který nepotěší ani diváky, kteří o Želvách neslyšeli ani n, či slyšeli a neviděli, ale dost naštve fanoušky, kteří vyrostli na původních filmech či seriálech. Nenabízí nic nového, akce někdy prázdná, někdy zase přes čáru a vtipy většinou zní do prázdna.

 • 45%
  0
  0
  27. 12. 2016
  squirrelpool (6929 bodů)

  Komiks o ninja želvách vznikl jako taková parodie na Batmana, Wolverina a podobné. Želva+ninjitsu, to přece není možné brát vážně. Bohužel z tohohle Bay smrdí na 100 honů. Jo, snaží se zachovat želví zábavnost a potrhlost, ale zároveň se to snaží vypadat hrozně drsně. Jednak už to zpracování želv a jednak ninjovský klan Foot, který snad vůbec nepoužívá karate v čele s Trhačem, který vypadá spíš jako Ironman. Potom ten mistr Tříska, tak hnusně snad nikdy nevypadal. Proč je téměř holý a tak oslizlý? Potom ten "humor" je fakt otravný.
  P.S. jsem přesvědčený, že Michaelu Bayovi doma exploduje i záchodový prkýnko pokud ho pustí z výšky.

  Pozor spoiler:

  Oni chtějí získat mutagen z želví krve, ale Třísku, který ho má v krvi taky, jaksi přehlížejí. Další věc je, že Tříska je jenom zmutovaná krysa, ne člověk. Dobře, ale jak potom může vědět všechno to co ví. Třeba jak to, že zná Trhače. A nakonec věc, která mě do shlédnutí ani nenapadla. Ono totiž když někomu vysajete všechnu krev tak ho to nemusí zabít. A já blbec si myslel, že je to jistota.

 • 50%
  0
  0
  17. 9. 2018
  Jana Květoňová (6289 bodů)

  Bylo to nutné točit remake? Tvůrci cítili nostalgii po klasickém seriálu z konce osmdesátých let? Starý želváci byli lepší. I ty hlášky. No ale tak zas je to hrané. Někdo dává přednost hraným filmům. Já jsem spíš na animáky.

 • 50%
  1
  0
  10. 9. 2014
  Standa. (6167 bodů)

  Nuda mě vyhnala na tenhle film do kina v domnění, že se aspoň trošku pobavím a možná i pokochám při pohledu na Megan Fox. Ale to jsem si nevybral zrovna moc dobře. Film byl tak hrozně nudnej, že to ani ty malý haranty nebavilo a lítaly po celým kině. A Megan Fox už taky není co bývala, ne, že by byla stará nebo tak, ale už prostě ztratila celkem hodně ze svýho sex appealu.

   • Hrozný zpracování Želv.
  • 65%
   0
   0
   31. 10. 2014
   rkotvald (3158 bodů)

   Upřímně jsi ani moc dobře nedovedu představit, že by Želvy Ninja šlo převést na plátna nějak lépe. Trikům ani akci nelze nic moc vytknout, oboje baví a přičtěme k tomu dobře načasované hlášky, proč ne. Slušný letní výplach, který si v budoucnu rád zopakuji.

  • 30%
   0
   0
   11. 2. 2016
   Ombak_Penari (2758 bodů)

   Nehorázně otravný film s relativně dobrým vizuálem. Ovšem to, na co zde bylo potřeba vyplýtvat 125 mega, zvládne např. Arrow se stejnou pompou v jednom díle seriálu. Humor mi přišel otravný, příběh nezajímavý, herecké výkony prachbídné. Mistr východních umění a neporazitelný bojovník Trhač je místo demonstrace bojových stylů radši zakutý do plechovky s čepelemi na všechny strany jak jehelníček...škoda slov, prostě kravské. Být na základní škole, asi bych hodnotil jinak, ale takhle bylo utrpení to vůbec dokoukat.

  • 75%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (1100 bodů)

   Želví polévka s krysím ocáskem mě překvapivě zachutnala a to hlavně díky vtipným okrunýřovaným hláškám, které mi velmi jasně naznačily, že se mám smát ač jsem se snažil ze všech sil kabonit. Přeci jen jsem šel na film určený spíše upovídaným děckám jejichž fantazie není ještě narušena dospělostí. Uvítal jsem po dlouhé době na plátně Whoopi Goldberg, která mi přišla z celého hereckého ansámblu nejlepší a Megan Fox mě bohužel svým projevem minula jak lučištník sousedův terč. Pokud hlášky budou stále tak vtipné jako doposud, tak se na další setkání s Michelangelem, Donatellem, Leonardem a Raphaelem nesmírně těším.

  • 50%
   0
   0
   20. 1. 2015
   wtemplar (462 bodů)

   Pošlapání oblíbeného seriálu a komiksu mých dětských let filmem na kvalitativní úrovni Transformers. Že by na to měl Michael Bay takový vliv?

   • vtipný Michaelangelo, využití potenciálu želv v akčních scénách
   • stupidní příběh, mizerné herecké výkony, Trhač
  • 75%
   1
   0
   27. 8. 2014
   Alienka2014 (363 bodů)

   Na Želvouny jsme šli a raději nic jiného, krom pořádné animované akce, nečekali. A asi jsme dobře udělali, protože díky tomu jsme nebyli zklamaní a film si opravdu užili. :) Kluci želvounský jsou pěkní týpci s šílenejma hláškama. Jasně, je to pubertální humor... co ale jiného čekat?! :) My se bavili... Jediné, co bych filmu vytkla, je fakt, jak hnusně zobrazili mistra Třísku - je to taková nechutná, slizká krysa! Jako malá jsem ho zbožňovala, byl můj hrdina... ale v tomto podání jsem si v duchu říkala: "Tak už sakra někdo tu odpornou krysu zabte!"

   • vtipné hlášky želvounů
   • akcí nadupaná pohádka
   • délka filmu je tak akorát
   • Mistr Tříska je slizoun a ani želvičky nejsou úplně povedené
  • 50%
   0
   0
   29. 1. 2015
   TemnýProrok (336 bodů)

   50% za nostalgii. Kdyby tam byl i Krang, dal bych o 15% více :)

  • 40%
   0
   0
   23. 12. 2014
   roxet (293 bodů)

   Trhač - hustý... Při projekci jsem se asi 4x kouknul na hodinky - čím to asi? Hodně mi to připomínalo laciny béčko - čím to asi? Děj plul odněkud nikam a nezáživně nudná Megan tomu ještě přidala hřebíček do rakve. Ještě že aspoň jezdí na kole. Jediný co mě zaujalo byl Trhačův superoblek, zřejmě inspirace z Wolverina. A odpověď na otázky? Zřejmě je to tím že dneska je filmů s komixového světa hodně. A zřejmě má něco zůstat jen v kreslené podobě.

  • 70%
   0
   0
   2. 8. 2015
   Pegas1632 (291 bodů)

   Kupodivu jsem se fakt bavila. Když vemu v potaz cílovou skupinu (teenagery), nemohlo to asi dopadnout líp. Želvičky jsou přesně takové, jaké si je pamatujeme z animáku (Michelangelo-největší puboš, Raphael-svalouš a drsňák, Leonardo-vůdce a Donatello-vědec/chytrolín). Je to vtipný tím nenáročným způsobem, ujetý a trhlý, má to spád (ještě že jen 101 minut, neustálo by to asi ani minutu navíc) a ucházející hudbu. Dějová linka není nijak náročná a ani jsem to nečekala - o to přece vůbec nejde. Jde o to se bavit a to si myslím splňuje slušně.

  • 80%
   0
   0
   31. 10. 2014
   daisyna (279 bodů)

   klasičtí želvy ninjové byli lepší, tohle mi už přišlo moc a ne moc daleko od dinosauřích postav...

  • 0
   0
   20. 1. 2015
   kendzinka (267 bodů)

   Velice hezký film :)

  • 70%
   0
   0
   8. 4. 2016
   vexx (104 bodů)

   Film se mi líbil, ale očekával jsem od něj víc.

  • 50%
   0
   0
   1. 10. 2019
   retos (90 bodů)

   Želvy Ninja slaví kulaté narozeniny a pro všechny fanoušky právě přichází do kin ,,dárek" v podobě hraného (alespoň z větší části) filmu. Bohužel se nejedná o dar nikterak vydařený. To šlo poměrně snadno vyvodit hned z několika vodítek. Originální název jasně ukazuje, na kterou cílovou skupinu se snímek zaměřuje. Tomu také odpovídá primitivní dějová zápletka, ještě jednoduší humor, stupidní dialogy a lehce dopředu odhadnutelné zvraty. Pod dílem je v roli producenta podepsán Michael Bay, což se promítlo i do jeho celkové podoby. Film je naplněn dostatkem akce rychlého klipovitého střihu a totální destrukcí všeho možného. Závěrečný boj uprostřed města tak hodně připomíná Transformers. Hlavní hrdinou je ve skutečnosti spíše reportérka v podání nepřesvědčivé Megan Fox, skrze kterou divák dostává veškeré informace a vyskytuje se téměř v každé scéně. Problém je také s ústředním padouchem Trhačem. Ten za celou dobu nesundá neprůhledné brnění, kvůli čemuž nemůže naplno zafungovat jeho zlověstné charisma. O nic lépe na tom nejsou ani Želvy Ninja, jejichž vzhled je velice nevydařený. Film tedy v divákovi vyvolá spíše negativní nebo chladnou odezvu.

  • 85%
   0
   0
   8. 1. 2016
   honza-prikryl (47 bodů)

   Mě se film náhodou líbil i když oproti komiksu trošku slabší. Za Megan dávám + :)

  Hodnocení a recenze Želvy Ninja

  63 53 ?
  jak hlasovat?
  • josef-gregor 45%
  • Deacon Frost 80%
  • Lovecour69 60%
  • Panda123 0%
  • Svany 80%
  • Pyrkh86 75%
  • mims 55%
  • Speedyxxx 65%
  • retos 50%
  • Martin Suk 100%
  všechna hodnocení (148)

  V žebříčcích uživatelů

  90. místo z 142 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
  490. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo