X-Men: Apocalypse (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Retro, Série/Franchise
Motto: Přežijí jen nejsilnější

Obsah

:
Na počátku lidské civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse (Oscar Isaac), první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů, v éře prastarých více »« méně

Režie

:
Bryan Singer

Scénář

:
Simon Kinberg Bryan Singer Michael Dougherty Dan Harris

Herci

:
James McAvoy Michael Fassbender Jennifer Lawrence Nicholas Hoult Oscar Isaac ...
Premiéra: 19. 5. 2016
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu X-Men: Apokalypsa. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu X-Men: Apokalypsa myslíte! K 4. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28028 uživatelů. Děkujeme!

Recenze X-Men: Apokalypsa


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  23. 12. 2017
  Brenan88 (45195 bodů)

  Pro mne jako fanouška série je X-Men je i tento díl s podtitulem Apokalypsa příjemnou podívanou. Akce je opět velmi dobrá,ale celkové tempo snímku brzdí nelogičnost a občasná zmatenost snímku. Singer si ale s ničím neláme hlavu a sype ze sebe jeden nápad za druhým a je mu jedno jestli to časově zapadá do X-Men Universa. Noví mutanti jsou zábavní a do týmu dobře zapadli. Záporák je na můj vkus velmi slabý a i přes to,že má neomezené schopnosti,tak se s ním v závěru lehce zatočí. PS: Wolverine opět boží.

 • 70%
  0
  0
  25. 8. 2018
  Pete69 (20329 bodů)

  Pro mě je tento X-men kvalitou někde uprostřed. Mocný a silný záporák chvílemi působí bezradně a nevyužívá potenciál. Složení X-menů slbší, příběh podobný Mumii, ale vykřesáno z toho málo. Občas lacině půspbící efekty, ale jinak celkem dobrá podívaná. 70%.

 • 80%
  0
  0
  31. 5. 2016
  Sheldon (16016 bodů)

  Kritiky jsou oproti předchozímu dílu poněkud vlažnější, ale pro fanoušky série se jedná o další svěží a zábavný film s mírně přemrštěnou stopáží, který obsahuje v podstatě vše, co od tohoto druhu podívaných očekávám. Uprostřed filmu si ze sebe tvůrci sympaticky utahují, když jdou v paralelním čase do kina na Návrat Jediů, kde Jean Grey pronese, že nejlepší bylo Impérium vrací úder a Scott odpoví, že bez jedničky by žádná dvojka nebyla, načež na to jedna z postav pronese, že nejhorší jsou trojky, ty totiž každýho štvou. No, mě to neštvalo a rád se v budoucnu třeba ještě jednou podívám.

 • 50%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14847 bodů)

  Film bez charismatu. Nenudí ani nenaštve, ale vše, co se v něm odehrává, je v návaznosti na komornější psychologický nádech jeho předchůdců zkrátka podraz. Takhle velké příběhové klišé a absolutní inklinaci k digitálně přeplácanému Snyderovskému rukopisu od Singera nečekal snad nikdo a vyčpělé dějové nadstavby v podobě představování "nových" rekrutů škodí nejen pochybně sladěnému scénáři, který zcela pozbyl snahy o emocionalitu nebo vytvoření silných vazeb mezi aktéry, ale i samotným hvězdným hercům, kteří nemají moc prostoru a hlavně nemají moc co hrát - ano, i Fassbender, jehož projev je samozřejmě tradičně precizní, ale rozpolcenost jeho postavy, ještě nedávno hlavní hnací motor ságy, se už také jeví jako tématický přídavek s datem minimální trvanlivosti Budoucí minulost. A bojím se, že stejnou nálepku tímto vyfasovala i celá série.... Dívá se na to hezky, hudba je skvělá, Jennifer Lawrence film od filmu hezčí a potěší prostor pro humor zastoupený opět delikátním Quiksilverem, ale tohle zkrátka nejsou ti X-Meni, které máme rádi.

  • Hudba a vizuál
  • Humor a postava Quicksilvera
  • Vsuvka s Wolverinem
  • Práce s postavami, jejich neoriginální vývoj
  • Prachbídné využití tak kvalitních herců
  • Příběh - slepenec předchozích dílů a nejlacinějších komiksových klišé
  • Nevýrazná psychologie a žádné emoce, celková sterilita všeho
 • 95%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11145 bodů)

  Takhle nějak by to mělo vypadat. Stále se je na co koukat a děj plyne s postupně se odehrávající akcí. Scénka s Quicksilverem je hodně dobrá. Neustálé přesvědčování Magneta ať se dá na stranu dobra už tu bylo několikrát a začíná být nezajímavé. Jen ať se pořád něco děje jako v tomto filmu. Chválím vizuální zážitek.

  • Vizuál
  • Akce
  • Děj
  • 75%
   1
   0
   15. 1. 2017
   JosefTomas (8461 bodů)

   Nápad dobrý, záporák občas divný, ale má to mého oblíbeného Wolverina, který, ač to bylo jen cameo, působí nehorázně nebezpečně, že to co tam udělal, tak mi padal čelist. Navíc se celý film drží tempo, takže to celkem nevadí.

  • 70%
   0
   0
   31. 7. 2016
   Tom Hardy (5231 bodů)

   Ale jo. Není to úplně ta nejhladší jízda, jakou X-Meni na plátně předvedli, ale pořád velký kus před sterilním Posledním vzorem. Jestli mi tu něco hodně vadí, je to bordel v kánonu. Už minule to bylo na hraně, tentokrát už vlastně ale netuším, kam přesně tenhle díl časově zapadá. Většinu času mě to ale bavilo a to navzdory nepříliš výrazné omladině a matnému hlavnímu záporákovi, který podobně jako Ultron "umí všechno a nemá limity", aby ve finální bitvě ukázal, že vlastně neumí nic. P.S. Nechápu, jak to Singer dokázal MPAA prodat, ale scéna s Wolverinem je podle mě skoro na hranici eRka.

   • tempo
   • cameo Wolverinea
   • poprsí Olivie Munn
   • Quicksilver
   • bordel v kánonu
   • mladíčci mohli být výraznější
   • záporák tradičně ve výsledku neškodný
  • 70%
   0
   0
   30. 4. 2018
   evismaior (4252 bodů)

   K filmům, kde někdo vyleze z pyramidy a začne rasit svět, mám už vypěstovanou nechuť, jenže s čím mají ti X-meni taky pořád bojovat, žejo. Další prequelový díl, kde Xavier je super hodný, vede školu pro mutanty a dokonce se live dozvíme, jak vyplešatěl, a Magneto je ten zlý, který to zkusil po dobrém v polské ocelárně (:-D), vyrobil si rodinku a kvůli lidem nesnášejícím mutanty o ni zase přišel, což ho jen utvrdilo v tom, že nasadit helmičku, postavit se na stranu znovuzrozeného zla a očistit tento svět od lidského potěru je ta jediná správná volba. K tomu pár staronových postav, jako vždy vtipné zpomalené sekvence s Quicksilverem a potenciál jeho zjištěného vztahu k Erikovi, trocha Wolverina, Sansa Stark jako Jean a její superpower a opět jedna demonstrace mutantí síly v Osvětimi (asi jsem jediná, kdo je znechucený taháním komiksových hrdinů do těchto míst...?). A nakonec samozřejmě zničení záporáka, ke kterému by zjevně mohlo dojít mnohem dřív, kdyby se scénáristi nebabrali s mnohdy celkem zbytečným dějem.

  • 60%
   0
   0
   4. 6. 2016
   rkotvald (3158 bodů)

   naštěstí zabrali a dotáhli to až ke čtyřem hvězdičkám. Dobře se na to kouká, fighty vypadájí dobře. Über první mutant proti všem, okay, ale bylo hrozně jasný jak ho nakonec porazí, nebudu spoilerovat. Tentokrát si film pro sebe zase ukradl Quicksilver se svojí zachraňovací scénou, byla dokonce víc cool než Wolverinova vyvražďovačka, ikdyž ta je v těsném závěsu. Vcelku mě bavila nová Jean Greyová,nová Storm i Psylocke, ale přál bych nějaká spin-off Quicksilverovi, ten by si ho z celé bandy zasloužil nejvíc, protože má skvělý potenciál! Co mi, ale vadilo hodně, byl nevýrazný Magneto, zase opakovalo to co v První třídě a Budoucí minulosti, jsem "padouch" nebo jsem "spasitel" ta jeho rozervanost už je přeci jen trochu okoukaná, chtělo by to přijít s nějakým svěžejším nápadem pro příště. Tak či onak, mladá X-meny má rád a Apocalypse jsem si užil!

  • 75%
   0
   0
   12. 1. 2018
   roque (2919 bodů)

   Jako skalní fanoušek jsem si přirozeně nemohla nechat tento díl ujít. A ještě k tomu je Hugh Jackman můj oblíbený herec.
   Film je docela ucházející, i když to není žádný zázrak, ale ani propadák to není. Takový lepší průměr.

   • Hugh Jackman
   • hudba
   • záporák nic moc
  • 80%
   0
   0
   9. 6. 2016
   harry456 (2436 bodů)

   Skvělá komiksová popcornovka,které nechybí svižný děj, perfektní herci, vizuální efekty a zábavná akce. Jediným minusem je scénář, který nabízí skvělé hlášky, ale počítá s tím, že postavy znáte hlavně z komiksů a záporák nenabízí nic nového. Jinak skvělý zážitek v IMAXu!

  • 80%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (2017 bodů)

   Singer to furt umí. Holt filmoví X- meni budou už navždy jeho dětmi. I přes odlišnou časovou linku zde jsou charaktery a schopnosti jednotlivých postav ze starší série skvěle vykresleny, navíc výborně korespondujíc s celkovým filmovým dějem. A konečně má i tato nová série velkolepého záporáka. Plus na ty mutantí bitky se stále skvěle kouká. Byť se jedná zatím asi o nejslabší díl nové série, rozhodně to neznamená, že je to na prd. Kašlete na přemoudřele pozérské komentáře a hodnocení na čsfd, mazejte do kina. Stojí to za to. Nejlepší postavy: Magneto (Fassbender je čím dál lepší), Jean Gray (Kdyby tohle Sansa Stark uměla v GoT, Železný trůn bude navždy její) a Quicksilver (netřeba říkat proč, jedna scéna vám řekne sama)

  • 50%
   1
   0
   13. 1. 2017
   Arnarmo (1720 bodů)

   Nejsem zarytý fanda, takže asi nedokážu ocenit dílo jak by se mělo. Chápu, že pro nadšence to muselo být skvělé, jelikož po vizuální stránce je vše jak má být. Mě to ale nudilo a to poměrně dost. Omlazení hrdinů je nový trend a já si u toho postěžoval, kde jsou ty časy prvních mutantů, na kterých jsem vyrůstal. Záporák bez šťávy, finále nudné a hodně postav, které se nedokázaly v poměrně dlouhé stopáži rozvinout.

  • 75%
   0
   0
   1. 6. 2016
   jvempire (1208 bodů)

   Film je standardní X-Men, který v rámci série ničí nevyniká, ale ani nedělá ostudu. Po celou dobu sledování jsem se bavil. Mám raději starou partu, ale jde spíše o zvyk nový herci si rozhodně ostudu nedělají. Jsem velice zvědav kam se tato série posune dál.

  • 55%
   1
   0
   19. 5. 2016
   Tomas_313 (1168 bodů)

   Samotný otec mutantů Bryan Singer se rozhodl vypreparovat svá zmutovaná děcka ( a také fanoušky ) vibrujícím análním kolíkem, ze kterého při zásunu vyjedou tři adamantiové drápy. Tak nějak bych popsal své takřka tříhodinové utrpení při sledování nejnovějších X-menů s podtitulem Apokalypsa. Všechny úspěšné prvky, jenž definovali dnes již kultovní sérii, byly nahrazeny a vznikl tak nesourodý paskvil bez jediné silné stránky. Místo propracovaných, detailně vykreslených ( na poměry komiksové adaptace ) charakterů a problematických vztahů mezi samotnými členy týmu je nám tentokráte naporcován přehršel nevyužitých, plochých postav, jejichž množství je natolik vysoké, že jednoduše nemohou získat potřebný prostor jak na bojišti, tak mimo něj a především díky tomu působí nezajímavě a jejich pohnutky, často nevysvětlené, jsou nám naprosto ukradené. Místo kontaktních soubojů s minimálním využitím CGI se tvůrci ubrali opačným směrem a finální bitva s Apocalypsem se tak stává nezáživným pohledem na témeř nehybný souboj hlavních propagátorů proti záporákovi, ve kterém se všichni intenzivně šklebí a animace dotváří scenérii plnou létajícího bordelu, silového pole, ohně a rudých paprsků. Nejzábavnější pasáží je ( opět ) akční dvouminutovka s rychlonožkou Quicksilverem, která je sice vystavěná na totožných principech jako v předchozím díle, ale i přesto znovu pozvedává kvalitu snímku úspěšným propojením humoru, akce a skvělé hudby. Primitivní, mnohokrát vyřčený příběh s žalostným scénářem, nevýraznými osobnostmi s nejasnými cíli v podobě přehnaně upjatých teenagerů, z nichž většina dostane více prostoru k prezentování sebe sama při propagandě bonbónů či rychlejšího internetu, se samoúčelnou CGI akcí nutně potřebující klasické, syrové, kontaktní souboje, o které se tentokrát nepostará ani prořídlý Wolverine se svou nudnou, zběsile sestříhanou cameo rolí a režisér, kterému došel dech a nápady spojené s gradujícím příběhem a nápaditými vztahovými vzorci ( především mezi Magnetem a profesorem ), které sérii dodávali potřebnou jedinečnost v dnes již mainstreamovém světě komiksových adaptací. Všechno a nic. Ale spíše nic. 55%

  • 80%
   0
   0
   9. 6. 2016
   salisbury (1100 bodů)

   Třetí díl restartované série s názvem X-Men byl jako vždy dojemně pestrobarevný. Oscar Isaac v podobě velkého taťky Šmouly rozhrdelnil svým hlasem děs na zemi a vybraní jezdci z Apocalypsy i s milovníkem kovošrotu Magnetem se po malém upgradu postavili po jeho boku za účelem likvidace pozemské civilizace. Vyzdvihnout musím scénu s Quicksilverem, která byla jako již v předchozím díle vtipná a velmi efektní. Wolverine se ve filmu lehce mihne a nejsem si doposud jist, zda to jeho mihnutí bylo vůbec nutné, možná tak akorát na úkor spojení se scénou, která se zjeví až titulky opustí plátno. Stan Lee opět dostal své Marvelovské cameo, ve kterém jako vždy kraloval. Chápu, že tento díl může působit na někoho nevyváženým dojmem, ale já jsem ho ustál s příjemně pobaveným úsměvem vtepaným tímto filmem do mé tváře a tím pádem se mohu těšit na další X-Menovské povyražení.

  • 85%
   0
   0
   12. 10. 2016
   brcolka (1041 bodů)

   Ať si vždycky kdo chce co chce říká. Vždycky záleží na to jak vnímáte film vy. Tedy jako každý z nás. A já x-meny můžu. I když to není taková jízda a připomíná mi to Hvězdné války. Nejdřív natočíme prostředek, pak konec a pak začátek. Jennifer je skvělá a další se přidávají

  • 85%
   0
   0
   30. 1. 2017
   Rapaport (1016 bodů)

   Bavil jsem se to ano, ale pár much to mělo. Teda hlavně jednu mouchu, hlavního záporáka. Na to jakou měl moc se choval jako srábek co nic nezmůže až se nakonec nechal zničit. Asi ho to tady nebavilo. Moc se mi líbbila scéna s mým oblíbeným rychlíkem:)

  • 90%
   0
   0
   16. 10. 2016
   divid.jh (993 bodů)


   Nejlepší ze série X-Men 90%

   • vynikající zvukové efekty v Dolby Atmos
   • skvělé vizuální efekty
   • 85%
    0
    0
    1. 6. 2016
    Ciiiri (943 bodů)

    X-meny miluji! Jako fakt! Ale, od té doby co je hrají ty děti... Já nevím proč všude cpou děti. Není to jen tento film. Chápu, že s 90 letitými herci se hůře pracuje. Ale profesor X - skoro stejně starý jako ostatní? Chtělo to trochu myslet! Jinak moc se mi líbí propojení s ostatními díly, když "víme" jak to všechno "možná" dopadne/dopadlo...

   • 80%
    0
    0
    22. 9. 2018
    myllyn (885 bodů)

    šestý díl série o X-menech provázejí ne příliš lichotivé recenze ale mě se líbil. Další kousek do skládačky o charlesovi, raven a erikovi. Bourá to, co bylo viděno ve filmu X-Men: Poslední vzdor. Vše je odhaleno! krásně láká na další film, kde hlavní roli bude mít Dark Phoenix!

   • 50%
    0
    0
    9. 6. 2016
    EXpenzza (747 bodů)

    X-Men: Apokalypsa (2016) *****

    Děkuji B.Singerovi, že se nenechal zatáhnout do módní vlny (která snad co nejdříve skončí), co vytváří z přímočarých akčních comicsů psychologická dramata a bláboly o rozpolcených a neschopných hrdinech (poslední batmanovská trilogie je toho zářným příkladem - zejména třetí část není comics, jen obyčejná detektivka, byť zručně natočená). Chci staré pojetí superhrdinských příběhů, kdy všechno lítá, držkovaná je na každé druhé straně a hrdinové jsou opravdu super. A toho jsem se dočkal i s vtipnými vložkami - nejen Quicksilver zachraňující mutantní žáky, ale třeba i přijímací zkouška (jinak mdlého a nevýrazného) Scotta Summerse. A bavily mne odkazy i osmdesátkový song Sweet Dreams od Eurythmic. Ano, Hvězdná brána, Mumie, Indiana Jones, StarWars....paráda! Jen to 3D, i když se vylepšilo (včelka potěšila), je stále mizérie... Kdo nemá rád pravý, rychlý a barevný comics od Marvela, ať na tyhle X-Meny raději zapomene.

   • 80%
    0
    0
    20. 2. 2019
    sugi (742 bodů)

    ... dobrá podívaná u které se fanoušci X-menů nebudou nudit ...

   • 70%
    0
    0
    13. 10. 2016
    KajkaFajka (721 bodů)

    Když sme bli na monulom filme o začátkoch X menov tak se říkalo že to je nejlepší film práve o těchto hrdinoch. A po shlednutí tohoto filmu si to myslím také. Nebolo to také dobré, trocha více vykreslit příbeh vzniku x.manov by sa šikla. Ale jako samostaný film to je celkom zábavné a Jenniferka je prostě suoper baba

   • 75%
    0
    0
    23. 5. 2016
    michal-bernard (565 bodů)

    Jsem celkem překvapen, protože zdejší komentáře nebo různé recenze říkali, že je to jeden z nejhorších x-menů. Dle mého názoru tomu tak není zcela určitě. Obzvlášť první polovina filmu byla výborná. zajímavá, hlavně nebyla zbytečně zdlouhavá, jak tomu bylo v občanské válce. Povedl se i hlavní záporák a hlavně se povedla scéna s Quicksilverem, která mohla být ve 3D ještě lepší. Bohužel tím jak se blížil konec filmu, tak tím film ztrácel tempo. Závěrečný souboj byl už jen klasickou marvelovskou slátaninou, která film zbytečně sráží dolů. V průběhu sledování jsem si uvědomil, že si ostatní díly skoro už nepamatuji a že si většinu vedlejších postav nepamatuji, a to jsem je viděl nedávno. Nebyla to zbytečnná návštěva kina.......75%.

   • 75%
    1
    0
    9. 6. 2016
    Bad (458 bodů)

    Další pokračování nové série X-menů s názvem Apokalypsa je doopravdy Apokalypsa. Nové herecké obsazení nových X-menů (Cyclops, Jean atd.) jsou se zklamání neherci. Fráze říkají bezcitně a obyčejně. Film má velký problém a to je Wolwerine (scéna se Strikerem). Nejoblíbenější X-men tady vleze doprostřed filmu a zkazí tím celý film, což je škoda. Nejlepší je Quicksilver, který není zlato, ale stříbro celého filmu.

   • 80%
    0
    0
    5. 5. 2017
    TerkaCZ (353 bodů)

    Srdcaři a milovníci starších X-menů po zhlédnutí pravděpodobně remcají. Film je jedním z nejhorších v serii,nenadchne, ale přesto stále ani neurazí. Ano, zamýšlím se nad negativními ohlasy a s něčím musím souhlasit, ale jelikož nepatřím do tábora skalních fandů a kritiků, nemůžu do toho moc rýt. Jako odreagování na jeden večer dobré, ale asi se na to znova koukat nebudu.

   • 60%
    0
    0
    9. 6. 2016
    cirkusačka (325 bodů)

    Po shlédnutí tohoto filmu jsem byla trochu v rozpacích... vcelku se film táhl jak žužu,připadal mi zbytečně dlouhý a roztahaný... rozhodně je film vhodný pro dnešní mládež než pro staršího diváka. V podstatě filmu kromě té roztaženosti není co vytýkat...

   • 100%
    0
    0
    10. 6. 2016
    pery34 (299 bodů)

    Skvělá komiksová popcornovka,které nechybí svižný děj, perfektní herci, vizuální efekty a zábavná akce. Jediným minusem je scénář, který nabízí skvělé hlášky, ale počítá s tím, že postavy znáte hlavně z komiksů a záporák nenabízí nic nového. Jinak skvělý zážitek v IMAXu!

   • 50%
    0
    0
    9. 6. 2016
    sak007 (232 bodů)

    Ačkoliv nevynechám žádnou marvelovku (ač tohle Marvel neprodukoval) tak tenhle díl mě trochu zklamal. Jistě efekty jsou dobré, ale krom scény s Quicksilverem (která je vlastně stejná jak v předchozím dílu) nejsou až tak skvělé. Děj je taky oproti budoucí minulosti slabší a na tržbách to bude asi za chvilku vidět. Celkově film je průměr a nevyplatí se moc připlácet za 3D nebo Dolby Atmos.

   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze X-Men: Apokalypsa

   76 63 ?
   jak hlasovat?
   • aquiver 20%
   • Crreed 60%
   • Mrykodaj 70%
   • Reacherjack2016 80%
   • Lovecour69 75%
   • Battler142 60%
   • InJo 55%
   • Overlord_2004 70%
   • Lucy Lu 70%
   • Bonny4 75%
   všechna hodnocení (190)

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 37 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
   46. místo z 88 v žebříčku uživatele homedo