X-Men: First Class (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Komiksový, Retro, Série/Franchise
Motto: Prožijte okamžik, který změní náš svět

Obsah

:
První třída se dějově vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James více »« méně

Režie

:
Matthew Vaughn

Scénář

:
Ashley Miller Zack Stentz Jane Goldman Matthew Vaughn Sheldon Turner Bryan Singer

Herci

:
James McAvoy Laurence Belcher Michael Fassbender Bill Milner Kevin Bacon ...
Premiéra: 2. 6. 2011
Distributor: Bontonfilm
DVD: 5. 10. 2011
Jste na stránce filmu X-Men: První třída. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu X-Men: První třída myslíte! K 22. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze X-Men: První třída


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  20. 12. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Mé oblíbené značky se chopil Matthew Vaughn a výsledek je prvotřídní. Nepotřeboval k tomu ani starou gardu,aby zabodoval. Představil nám naše oblíbence v jejich mládí a skvěle tak doplnil tohle X-Menovské universum. Inteligentní a skvěle obsazená komiksovka,která si zaslouží jen vysoká hodnocení.

 • 90%
  0
  0
  13. 12. 2020
  martin-mickey-stusak (27016 bodů)

  Snímek by mohl mít i klyšojdní podtitul, jak to všechno vlastně začalo. Komiksový marvelovský vesmír na to myslel a tak dal vzniknout komiksovou řadu z dob dávno minulých, takže by bylo divné, kdyby tak neučinil i marvelovský vesmír filmový. Snímek nás nejdříve zavede do 40. let do prostředí koncentračního tábora, kde vyděšený chlapec projeví svou schopnost. Následující události tedy vezmou za své, čímž započne hlavní dějový základ. Poté se přeneseme do dob 60. let, kdy se stane to nejdůležitější. Proč se stali Profesor X a Magneto nepříteli, vlivem čehož se také dozvíme, proč je Profesor X na vozíku. Na svou dobu samozřejmě zuří studená válka, takže manipulace mezi USA a SSSR není vynecháno, kdy nechybí ani tzv. kubánská krize. Okrajové skutečné historické události jsou scenáristicky do světa plných mutantů s různými schopnostmi vyobrazeny a začleněny tak dobře, že by tomu snad i jeden uvěřil. Takováto přesvědčivost v kombinaci velkolepé akci s naprosto věrohodnými charaktery postav a emocionálně strhujících konfliktů slibuje vysokohodnotnou marvelovskou podívanou se vším všudy. Kombinace šedesátkového špionážního motivu, který dokonale podporuje dobový objektiv kamery, se superhrdinskou manšírou v rámci postav s puberťátským nadšením je taková dokonalost sebe sama, že se neznalý komiksové předlohy může v postavách i ztratit. Snímek zkrátka předčí očekávání a coby filmový komiks má položenou příčku hodně vysoko.

 • 85%
  0
  0
  7. 10. 2017
  Pete69 (23390 bodů)

  Tento X-MEN mě opravdu bavil a to i bez Wolverina, který se tam jen na 3 vteřiny mihnul a řekl dvě slova. Efekty jsou podařené. Příběh o tom, jak se vlastně zrodila rivalita mezi Marnetem a profesorem X. Děj je propracovaný a má to smysl. Navíc jsem se dozvěděl, že s kubánskou krizi vlastně zavinili mutanti :)

  Dobrý film.

 • 100%
  0
  0
  27. 5. 2020
  Sheldon (16048 bodů)

  X-Men: První třída je důstojným dílem špičkové série, která po posledních dvou méně vydařených dílech (Poslední boj, 2006 a Wolverine, 2009) znovu nabrala dech a velmi zhluboka. Jako letnímu velkofilmu se toho příliš vyčíst nedá a pro diváky kolem 13 let a jejich rodiče je film naprostou nutností!

 • 85%
  0
  0
  10. 10. 2016
  lamps (14933 bodů)

  Vlastně tomu nemám ani moc co vytýkat. Matthew Vaughn odvedl velice solidní řemeslo a jeho snímek s přehledem naplnil ohromná očekávání a publicitu. I přes absenci "ostrého hocha" Jackmana dokázal film v některých pasážích skvěle bavit, technický pokrok je tu strašně moc znát a hlavně závěrečná půlhodinka je ukázkou precizní práce trikařů. Příběh samotný je také ukázkou precizní filmařiny, narozdíl od průměrné čtyřky má hlavu a patu a navrch se chlubí postavou Kevina Bacona, který opět prokazuje, že pokud shání Hollywood záporáka, on je tou pravou volbou. Určitě jeden z nejlepších letošních snímků, ale Warrior u mě zůstává neochvějně na špici.

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Vidím to jako dětinské, jak sám název vypovídá. Je to z jiného soudku. Efektní, místama humorné a plné akcí. Ale představoval sem si to trochu jinak. Vyspělejší.

  • akce
  • vizuál
  • dějově slabší
 • 80%
  1
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (8957 bodů)

  Chápu snahu ukázat jak se všechno stalo a nápad celkem dobrý, ale je to tak chvílemi nezáživné, že nebýt té cameo Wolverina, tak dám 70.

 • 70%
  0
  0
  30. 4. 2018
  evismaior (4254 bodů)

  Ač fanda Marvelovek, X-meni jdou stále mimo mě a nezměnily na tom nic ani tyto nově natáčené prequely. Je sice zajímavé projít si s omlazenými hlavními hrdiny začátkem vztahu profesora a Magneta, jakož i nahlédnout do jejich dětství, které je formovalo logicky vysvětleným způsobem (i když nad demonstrací mutantích schopností mladého Erika v prostředí koncentračního tábora s pocitem nevkusu vrtím hlavou), ale samotný příběh se mi okamžitě vykouřil z hlavy - asi že Kevin Bacon sice hrát záporáky umí, ale zapojení mutantů do kubánské krize i přes nespornou retro atmosféru působí spíš úsměvně.

 • 75%
  0
  0
  22. 7. 2011
  Petrson (4137 bodů)

  Jeden z nejlepších dílů celé série a pokud akceptujete zákony komiksu, tak i závěrečná scéna bude pro vás akceptovatelná, i když je více legrační, než vážná. Do té doby to jede slušně a v tempu. Herecky velmi dobře obsazené.

 • 70%
  0
  0
  14. 9. 2013
  bidlobox (3802 bodů)

  Mám v sobě rulandské modré víno z roku 2005 (z ne zrovna ideálních skladovacích podmínek), takže jsem schopný dnes okomentovat cokoliv. Máme tu ty X-many, údajně ze školních škamen? Well, let's see... takže abych pravdu řek, celý tenhle x-men svět mi začíná lízt na nervy, a to hlavně kvůli uvěřitelnosti. Mutanti povstalí z radioaktivity? Tak to musela nějaká atomovka vybuchnout přinejmenším už někdy před stopadesáti lety, kdy už žil Wolverine, ne? U toho mi nejdou nějak pod kůži ty jeho drápy, jak rychle vyletí, to je nemyslitelný jak fyziologicky, tak snad ani fyzicky. To stejný platí o rychle narostivších (nebo jak se píše ten přechodník) hmyzích křídlech, o neskutečně rychlé, řekněme pohádkové, proměně Mystique, létajícím Magnetovi, proměně toho bleskurychlého vědátora s netopýřími sklony a gorilými prackami a dalšími kravinami z říše pohádek. Abych se přes to přenesl, musel bych být aspoň o dvacet let mladší, to mi to ještě možná tak nemyslelo, a leccos z autorské licence jsem dokázal odpustit. Přesto musím podotknout, že se jedná o slušně, svižně natočený film (Fassbenderův Magneto má potenciál), i když třeba některými zatracovaný Wolverine z roku 2009 se mi líbil víc než tohle možná trochu přeceňované dílko. Jsem ale zvědavý na pokračovaní První třídy, kde už bude jak Wolverine (ne jen v cameu), tak i původní představitelé X-men v režii Bryana Singera.

 • 85%
  0
  0
  10. 9. 2013
  saboter (3564 bodů)

  Konečně starý x-meni s novými tvářemi.Skvělé znovuzrození.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3345 bodů)

  Dílo Matthewa Vaughna,které není v mých očích oceněno na plný počet.

 • 75%
  0
  0
  4. 6. 2016
  leafroller (3023 bodů)

  Ano, je to akční, je to super podívaná a jakákoli satira na americkou zahraniční politiku je vždy vítaná. Ale nemá to logiku. Jasně, proč by mělo mít scifi nějakou zvláštní logiku? Nemusí, pokud v něm nebudou chyby doočíbijící. Nějak jsem se prostě přes ně nedokázal přenést a pokaždé, když jsem na nějakou narazil, hrozně mě to rozhodilo. Navíc to, co v prvním dílu odstartovala Storm, je zde dovedeno do krajnosti. Xmen je prostě řada, která mi nesedla. Ale to neznamená, že je ten film nekoukatelný.

 • 100%
  0
  0
  12. 7. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Nevím co Vaughn s X-Meny provedl, ale toto bylo něco. Myslel jsem, že dvojku nic nepřekoná, ale velice jsem se mýlil. I když mi některé dialogy byli kvůli neznalosti cizích jazyků odepřeny, tak i přesto jsem rád. Prequelu jsem tolik nevěřil, ale Vaughn je úžasný a vytvořil něco vyjímečného na poli X-Menů a taky Marvelu. Tento film si zaslouží pozornost. Výplně se hezky doplňují a závěr na pláži je epický. McAvoy a Fassbender to dokázali a ukázali, co se dříve dělo a bylo to pěkné. X-Men: První třída je film, na který se v žádném případě nezapomíná. Nejlepší X-Meni vše dob!!!

 • 60%
  0
  0
  24. 4. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Čekal jsem toho více.

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2064 bodů)

  Konečně, po dvou zaškobrtnutích, je tu film kvalitativně dorovnávající Singerovky. Stoprocentní spokojenost. Matthew Vaughn opět zabodoval. Bravo!

 • 100%
  0
  0
  1. 12. 2012
  karlik4801 (1942 bodů)

  To je tak když se zrodí komiksovka, která má hlavu a patu. Dějová linka je skvěle obsažená (Až na hrubou chybu na konci filmu.) Nezapomenutelné skladby pasující do každého záběru. Skvělé cameo mého nejoblíbenějšího oblíbence a sice Wolverina. Bylo tu zvýrazněno hodně mých oblíbených komiksových a seriálových postav, Emma, Azazel, no prostě bomba. Michael Fassbender je pro mě sakra dobrej herec, nebo se mi jen v tomhle obsazení líbil. Jennifer Lawrence je pro mě velmi nadějná herečka a mohla by získat nějakou pořádnou roli, kde bude moc ukázat co umí.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1576 bodů)

  Nemám moc ráda filmy které se vracejí zpátky.No ale teď se tak to točí plno filmu.Ale jinak to byl docela pěkný film.Moc hezký udělaný.

 • 75%
  0
  0
  19. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Nové tváře ale přesto velice povedený prequel.

 • 100%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1109 bodů)

  Exkluzivní

 • 90%
  0
  0
  24. 5. 2014
  Ciiiri (949 bodů)

  Další nový díl X-menů, i když jde spíše o 0. díl :-) Film dodává nový pohled na věc, nové herce i nové-staré příběhy. I když je moje hodnocení asi kapínek vyšší než by mělo, jelikož jsem zaujatá skvělým světem. Film jako ostatní velmi doporučuji. Nechybí vtip ani dobrý příběh, i když chvílemi bohužel člověk očekává určité vzorce chování postav, jelikož se film vrací a postavy již známe.

 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2017
  voleman (927 bodů)

  Výborný komiksoví film, kterému vrácení do minulosti velmi sluší. Skvěle vybraní dva hlavní herci, bezchybné akční scény a digitální triky a výborná režie s chytrým příběhem dělají z tohoto filmu jednu z nejlepších komiksových adaptací, která zatím vznikla. Celý snímek je svým způsobem velmi odlišný od starších x-menovských filmů, ale na škodu to určitě není a konec filmu bezchybně navazuje na starší filmy.

 • 90%
  0
  0
  21. 5. 2014
  Innuendo (908 bodů)

  Po pro mě průměrných třech filmech o xmenech přichází prequel a Matthew Vaughn, aby ukázal, jak má film o mutantech vypadat. Prostor, který je zde dán Charlesovi Xavierovi alias Profesor X a Eriku Lensherrovi alias Magneto je výborně využit. Ať je Xavier sebevíc sympatický a dobrácký, tak nejvíce se stejně zžijete s Magnetem. V jeho životě hraje velkou roli tragičnost a osudovost, která ho již v dětství odsoudila, či nasměrovala určitým směrem. Bezesporu je nakouknuti do jeho minulosti a osvětlení smyslu jeho počínání pro fanoušky xmanovské série vítaným krokem kupředu. Dostatek akce, dějové zasazení do období studené války, herci, štěk Hugha Jackmana, to vše dělá z tohoto filmu výjimečný díl série a doufám, že se dočkám ještě dalších.

 • 70%
  0
  0
  11. 6. 2013
  dráza (888 bodů)

  na xmany moc nejsem ale aspoň ty herci jsou k světu

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2011
  tamura (764 bodů)

  Matthew Vaughn nepřišel v sérii X-Menů s ničím zásadně novým, ale paradoxně právě to ho šlechtí. Ctí předlohu, vybral skvělé herce (obzvlášť volba Jamese McAvoye a Michaela Fassbendera byla trefou do černého) a dokázal udržet příběh v kvalitě, která nenudí a baví. Scéna z baru, kde padnou tři slova jisté velmi populární postavy série, vyvolala v kině skutečnou salvu smíchu. Neprozradím, je třeba vidět.

 • 85%
  0
  0
  19. 5. 2014
  Llucinka (411 bodů)

  Každý hrdinský film je minimálně tak dobrý jako je představitel hlavního padoucha. No a Kevin Bacon je rozený bad ass. Opět skvělý a od první scény mu přejete jen to nejhorší. Kladní hrdinové zase nejsou tak dušínovsky kladní, což vzbuzuje pocit lidskosti.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2014
  mkubalikova (313 bodů)

  Nechápu, jak jsem si První třídu mohla nechat ujít v kině. Ale od té doby, co mám dvd, tak se jí nemohu nabažit. Můj druhý nejoblíbenější komiksový film. "My máme Hulka!" vede...

 • 0
  0
  15. 5. 2014
  Markovel (250 bodů)

  Můj nejoblíbenější díl X-menů. Matthew Vaughn prostě nikdy nezklame.

 • 95%
  0
  0
  15. 5. 2014
  Gib (120 bodů)

  Asi nejlepší film s řady filmů o X-menech.

  • Obsazení.
  • Poutavý příběh.
  • 90%
   0
   0
   12. 11. 2011
   Finarfin (65 bodů)

   Nebudete tomu věřit, ale Singer je pokořen. Kde měl Singer dokonale vypiplané scénáře, tam mají "prvňáčci" emoce. No a asi posun První třídy na trůn mého x-menního bude taky zapříčiněn tím, že jako komiksového geeka mě potěší přítomnost charakterů, které nejsou tak profláklé (upřímně, slyšel z vás někdo před První třídou o Angel Salvadore?) . Michael Fassbender je král (tomuhle herci přicházím film od filmu čím dál více na chuť) a jeho (nejen) šachové dýchanky s profesorem X házejí směrovku na "starou" stewartovko-mckellenovskou šachovou bitvu. M. Vaughn zraje jak víno a je vidět, že ani nemilosrdné jho hollywoodských producentů nedokáže zatlačit jeho neopakovatelný styl. X-celentní podívaná!

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze X-Men: První třída

  82 85 ?
  jak hlasovat?
  • BUtLA 70%
  • Bori02 80%
  • vondark3 90%
  • warlock 80%
  • aquiver 55%
  • frantisek-navorka 90%
  • Mrykodaj 75%
  • josef-gregor 65%
  • Reacherjack2016 100%
  • Svany 90%
  všechna hodnocení (365)

  V žebříčcích uživatelů

  3. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk
  4. místo z 5 v žebříčku uživatele masterC2D
  8. místo z 14 v žebříčku uživatele novotna.bohumila
  9. místo z 15 v žebříčku uživatele Tomas_313
  11. místo z 152 v žebříčku uživatele Angelus
  15. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
  16. místo z 35 v žebříčku uživatele voleman
  22. místo z 35 v žebříčku uživatele Melody Harkness
  6. místo z 13 v žebříčku uživatele lamps