Logan (USA)
USA USA
137 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sci-fi, Thriller
Motto: Jeho čas nadešel

Obsah

:
Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na více »« méně

Režie

:
James Mangold

Scénář

:
James Mangold Scott Frank Michael Green (X) Johnny Romita Roy Thomas Len Wein Herb Trimpe Craig Kyle Christopher Yost

Herci

:
Hugh Jackman Patrick Stewart Dafne Keen Boyd Holbrook Stephen Merchant ...
Přehrát online O2
Premiéra: 2. 3. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  8
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (30640 bodů)

  Důstojné rozloučení s mým nejoblíbenějším komiksákem. Jsem rád,že zvolili opačnou cestu a film pojali jako road movie se špetkou westernu. Celou dobu se to zaměřuje na charaktery a psychologii postav a až na vedlejší koleji je akce,která je mimochodem skvělá. Choreografie soubojů je na vysoké úrovni a konečně jsme se dočkali i té brutality v podobě sekaní končetin a propichovaní lebek. Co se týče herců,tak ústřední trio Jackman,Stewart a Keen to zvládli na podtrženou jedničku. Hlavně poslední jmenovaná na mne udělala velkej dojem a nebránil bych se i samotnému filmu zaměřeným na X-23. Jackman podal podle mne jeden z nejlepších výkonů svého života podpořený skvělým namaskováním. Ty oči podlité krví jakoby v sobě skrývaly veškerou bolest světa a tělo zjizvené minulostí. Pro Stewarta bych jen těžko hledal slov,protože jeho výkon byl jako ve většině případů skvělý a jen těžko se s ním a Loganem budu loučit. Na závěr snad jen Děkuji Wolverine za krásných 17let co jsme spolu strávili.

 • 90%
  0
  0
  6. 5. 2017
  bayern (12629 bodů)

  Fanoušci Wolverina rozhodně zaplesají na tímto povedeným dílkem,kde totální akce frčí od začátku do konce.Výborní herci a spanilá jízda hlavního hrdiny dělá z této fantasy série možná nejlepší podívanou.Místy je to až trochu moc přehnané,ale u takovýchto filmů to není na škodu.

 • 80%
  1
  0
  16. 3. 2017
  Sheldon (11103 bodů)

  Logan Wolverine je pro mě neuchopitelný film. Naprosto se liší od ostatních filmů ze série, kterou mám rád a na kterou chodím do kina už 17 let, na druhou stranu nemusím sem psát, že je to pořád to samé jako kolovrátek, protože prostě není. Z pozice fanouška série jsem rád, že jsem to viděl, ale na druhou stranu si nedovedu představit, že by to mělo být třeba moje první setkání s touto sérií. Bohužel musím distributorovi vytknout nízkou kvalitu českých titulků, zejména pak naprosto neadekvátní překlady vět s důrazem na vulgarismy, které v originále rozhodně nejsou. Snaha vyrovat se s Deadpoolem?

 • 90%
  2
  0
  6. 3. 2017
  lamps (7637 bodů)

  Dech beroucí umělecké dílo, které prostě musíte milovat. V depresivních kulisách prosluněného zapadákova, za zvuků dotikávajících hodin bolesti, utrpení a nalezené pokory dvou nejikoničtějších postav celého marvelovského univerza - autentičtější, bolestivější a emocionálnější než cokoli, co kdy vzniklo a vznikne jako rozpohybování původní komiksové předlohy. Chvílemi se může zdát, že sledujeme pouze nově pojatou story o životem zhrzených na posledním osudovém tripu, ale vše, co se stane od návštěvy srdečné černošské rodinky, jedné z nejkrásnějších hodnotových sekvencí v historii filmu, nás úplně rozseká a přesvědčí, že tohle je ten snímek - snímek pro Jackmana, který se loučí s kouskem svého já, snímek pro Mangolda, který točí jako otec poslední krůčky svého nešťastného dítěte, a snímek pro diváky, kteří už skoro zapomněli, jak syrově a opravdově mohou velké blockbustery vypadat. Dejte Jackmanovi Oscara, všechny ty hnusně patolízalské hvězdy hrající asociální roztřesené intelektuály nebo vysmažené buzíky ať jdou do prdele, tohle je herectví, pro které dotyčný dýchá, a postava, kvůli níž publikum pláče a chodí do kina.... Ten erkový nádech je přímo famózní, záporáci povedení a konkrétně potěší vidět Richarda E. Granta konečně v pořádném velkofilmu, ten chlapík už měl dávno na víc.

 • 85%
  2
  0
  5. 3. 2017
  Standa. (5597 bodů)

  X Meni jsou moje oblíbená komixovka a Wolverine je vůbec jedním z mých oblíbených filmových postav, takže poslední film jsem si nesměl nechat ujít, i když jsem šel do kina trochu posmutnělí, protože tímhle filmem pro mě končí jedna éra. Nechci spoilovat, takže to nechám takhle. Určitě důstojné rozloučení s jedním z největších filmových hrdinů. Takže si připravte kapesníčky a honem do kina.

  • Rated R
  • Neskutečná hudba
  • 95%
   2
   0
   4. 3. 2017
   JosefTomas (4066 bodů)

   Logan se vrátil, sice naposled, ale zato pořádně. Absolutně jsme netušil, že se může někomu povést to, že se Wolverine stane ještě zajímavějším, protože každý boj je až tak drsný, až vám je to chvílemi nepříjemné. Konečně také tvůrci dokázali udělat krvavá jatka, které by neuškodilo udělat ještě někdy. Jednoznačně nejlepší film Marvelu, protože takhle jsem naposled zíral u Temného rytíře, který už taky není nejnovější. Loganovo rozloučení nemohlo dopadnout lépe.

  • 95%
   3
   0
   1. 3. 2017
   Tom Hardy (3975 bodů)

   Poslední a nejlepší. Víc netřeba říkat. Mazejte do kina, ať si uděláte za touhle sérii poslední křížek (!).

  • 60%
   0
   0
   5. 11. 2017
   Pete69 (3043 bodů)

   Pro mě nejhorší Wolverine. Pokud se dočkáme dalšího filmu, kde bude mít Lara hlavní roli a bude to příběh o ní, tak je to další důkaz toho, že Hollywood už občas neví kudy kam...

  • 90%
   0
   0
   20. 3. 2017
   rkotvald (2820 bodů)

   Nejlepší filmová rozlučka všech dob, nejlepší bad-ass komorní drama, nejlepší X-Menovka spolu s Budoucí Minulostí (ikdyž úplně jiná a nedá se to srovnávat) a jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl v kině. Nikdy jsem neviděl, aby v kinosále zůstalo tolik lidí až do konce titulků. Rozdýchávám...

  • 60%
   2
   0
   7. 3. 2017
   HappyPiere (2754 bodů)

   Brutalita nedělá dobrý film, akorát jiný film. A to je případ Logana. Neskutečně táhlý film, který se prodává jako western s komiksovejma postava. Nebo variace na Last of us. Ale ve skutečnosti je to neslané nemastné. Prosťoučký děj, slabí záporáci a nezáživná kamera. Ale brutální film je, nemyslím tím probodnuté lebky Wolviem, ale spíš děti mordující dospěláky.

  • 90%
   0
   0
   20. 3. 2017
   roque (2749 bodů)

   Jelikož jsem fanoušek všech dílů X-men, tak jsem si přirozeně nemohla nechat i tento film ujít. Hugh opět září. I když jsem se těšila na více mutantů a je tam vlastně jen Wolverine a profesor. Na druhou stranu je to docela důstojné ukončení staré x-menovské série. Scénáristé si přeci nemohli pomoci a nechali si otevřená zadní vrátka pro případné pokračování. I když pochybuju, že by někdy byly další díly.

   • Hugh Jackman
   • hezký plakát
   • 45%
    0
    0
    8. 9. 2017
    Larrysbride (2066 bodů)

    Pamatujete na dobu, kdy X-Men měli co říct? Wolverine/X-Men je jako to dítě, které sledujete dospívat. Od zrození a lásky na první pohled (X-Men), po první krůčky (X-Men 2) přes pubertu (X3) až po dospělost. Problém však je, že jak u většiny lidí, tak i u Logana se poslední kapitola života táhne, táhne a tááááááhne, více se v ní mluví, a nic se v ní pořádně neděje (vytáhla jsem z kapsy telefon a spočítala, že k první opravdové akci ve filmu dojde až kolem 50. minuty). A i těch povinných dětí se dočkáme. Jeden by čekal, že s ratingem R konečně dojde na pořádnou podívanou, kterou si Wolverine zaslouží. Avšak Logan je důkazem toho, že Rko se automaticky nerovná lepší film. Ano, násilí a krve je tu dost již od první scény, tyto scény jsou však natočené tak nudně, že i jako X-Men fanynka, kterou jsem, jsem si musela dvakrát odskočit doplnit colu, tajně doufajíc, že mě aspoň ten kofein probudí. Neprobudil. A výsledkem bylo, že i konečný osud mého nejoblíbenějšího filmového hrdiny mi byl na konci celkem ukradenej. TLDR: Tak takhle to vypadá, když vezmete nejvíc bad ass (anti)hrdinu a uděláte z něj podpruměrnou postavu...

   • 75%
    2
    0
    16. 3. 2017
    Arnarmo (1715 bodů)

    Hugh Jackman jako Wolverine naposledy. Minulé jeho příběhy jsem taktéž sledoval, ale byly tak mizerné, že si nepamatuju nic, co v nich bylo. Kromě samotného mutanta s drápky. Takže oceňuji, že jsem si nic nemusel pamatovat a stejně jsem se v Loganovi neztratil. Pokud bych měl nového Logana srovnat s minulými díly, musím uznat, že vše, ale úplně vše je lepší.

    I tak mě to ale nechalo chladným a rozhodně jsem po zhlédnutí v kině nekřičel, ať mi to pustí znovu, že si rád připlatím. Asi mě nenadchla struktura filmu stylu: "Musíme jim utéci! A jéje, našli nás. Tak jim znovu utečeme. A né! Zas nás našli. Tak opět utečeme! Hm jak to, že nás našli? Tak si to s nimi vyřídíme." Navíc, což mě ale překvapilo, jsem se bál té holky, resp. bál jsem se jejího výkonu, ale kupodivu mě občas bavila víc, než samotný Jackman. Skutečně výtečná malá herečka.

    Logan není rozhodně špatný film, to netvrdím. Jako rozloučení s legendou funguje dobře a věřím, že ne jedno oko nezůstalo suché. Nepřístupnost tomu dodala šťávu, ale možná bych ještě přitvrdil. A konečné finále naštěstí netlačilo moc na emoce, takže Wolverine odešel důstojně. Doufám, že ho nenahradí. Pro mě bude vždy Wolverine jedině Hugh Jackman. Však jsem na něm vyrostl.

   • 100%
    0
    0
    14. 7. 2017
    wiecej (1417 bodů)

    Skvělé natočená, důstojná rozlucka pro role Jackmana a Stewarta. Souboj Logana s jeho dvojnikem byl vrcholem filmu, kterému rozhodne nechyběla akce. I přesto ze mi trochu chyběl nesmrtelný Wolverine, tak jsem nakonec ocenil tu lidskost a mensi komiksovost tohoto dila.

   • 80%
    1
    0
    12. 3. 2017
    marie-kolarova (1149 bodů)

    Slušně namíchaný koktejl z fungujících ingrediencí pro film mlaďoši bez zábran chtějí zničit starý dobrý svět, který měl ještě pravidla. Pokud by se měla rozhodnout, zda jsou tam klišé anebo starý pravdy, který se nikdy neomrzí, volím druhé. Hlavní hrdinové mezi sebou uvěřitelně fungují, a proto si můžou dovolit říkat, co říkají. Mangold děj příjemně oživil westernový prvky, které příběhu pomohly.

   • 90%
    2
    0
    19. 3. 2017
    Tomas_313 (1080 bodů)

    Hugh Jackman a Patrick Stewart naposledy a poprvé bez omezení. Možnost "utrhnout se řetězů" je stejně jako u Deadpoola využita smysluplně a opodstatněně, Logan ale míří opačným směrem. Oproti všemu ostatnímu, co nám dosud bylo v daném žánru nabídnuto, je Logan v mnoha ohledech transcendentní a neopakovatelný. Wolverine se díky Hughu Jackmanovi stal nejikoničtější postavou z univerza Marvelu. Závěrečný díl trilogie je s tímto faktem dobře obeznámen a představuje se jako intimní, komorní ( na žánrové poměry ) vyvrcholení legendárního kultu. Příběh se soustředí výhradně na ústřední trojici ( Stewart, Jackman, Keen ), která řeší jak zásadní vztahové vzorce, tak strasti jednotlivých hrdinů. Postavy jsou zdrcené minulostí, pouze přežívají v pochmurné blízké budoucnosti bez naděje na lepší zítřek. Jejich fyzické i duševní rozpoložení jim dodává na zranitelnosti a lidskosti, což je u komiksových postav, které z pravidla neumírají, výjimečná změna. Z Wolverina je chodící mrtvola, která již dávno ztratila víru v dobro a rezignovala na pouhý pud sebezáchovy. Změna nastane, když se objeví dívenka Laura s téměř identickými schopnostmi a on je nucen se kromě profesora postarat i o ní. Tato trojice tvoří zvláštní rodinnou sestavu, jenž opětovně prchá před vytrvalými nepřáteli a postupně si buduje a prohlubuje silná emoční pouta. Mezitím je samozřejmě rodinná idyla několikrát narušena syrovou akcí, kde Wolverine ve spolupráci s dívčí kopií seká nohy, ruce a probodává hlavy v brutálních sekvencích se skvěle nasnímanými záběry a konečně i s hojnou dávkou rudého potravinářského barviva. Souboje jsou správně "masité", dravé, plně projevují Loganovu animálnost a zároveň udržují diváka v napětí a strachu o hlavního hrdinu. Finální sled zásadních momentů vyvrcholí v jediné rozumné zakončení, které je očekávané, přesto silné a drásavé. Logan vítězí svou autentičností, nesouvislý sled akčních sekvencí za hranicí vkusnosti střídá inteligentním definováním Wolverinovy složité postavy. Více než důstojné zakončení nekalkuluje s možným pokračováním, osudově završuje příběh nejslavnějšího mutanta a nastavuje laťku sakramentsky vysoko. 90%

   • 95%
    1
    0
    16. 3. 2017
    Fxxx (978 bodů)

    Logan je rozlučka, kterou si postava Wolverina zaslouží a současně obrovské poděkování (a zadostiučinění) pro Hugh Jackmana. Ten svou postavu prožíval a na plátně vylepšoval, až dosáhl "svého" stáří a odchází ve správnou chvíli. Nejlepší z trilogie o Wolverinovi? Jednozačně. Z mutantské série? To úplně ne. Přesto je Logan samostatně (což tleskám) fungující díl, který obsahuje vše, co minulům dílům chybělo (postavy, krev, vývoj, atmosféru, hlavu a patu:)). Na druhou stranu ten hype okolo filmu je trochu přehnaný a rozhodně nejde o vícevrstvé dílo, které vám v hlavě zabere dalších pár dní.

   • 65%
    0
    0
    13. 7. 2017
    Pajmen (962 bodů)

    Nesmírně depresivní a cynický kousek, který mezi komiksovými filmy nemá obdoby. Wolverine působí dojmem, že je mu už totálně všechno jedno a potácí se ve vlastním limbu, přičemž nenachází cestu ven. Nečekejte žádné pozitivní události ani zvraty k lepšímu, tady následuje jeden průser za druhým doplněný spoustou krve a uřezaných končetin.

   • 80%
    0
    0
    6. 5. 2017
    salisbury (946 bodů)

    Poslední Wolverine v nezapomenutelné roli Hugh Jackmana i díky eRku dokázal, že se dá odejít ze scény s velkou pompézností. Film se nenese jen na vlně komiksové jednotvárnosti, ale občas i zabrouzdá do vod dramatické tvorby. Je pravdou, že akční scénky jsou nadmíru mistrovské a možná bych jich od filmu čekal víc, ale v rámci boje s adamantiovými čepelemi jsem spokojen. Rozhodně eRkový Logan udělal z předchozích dílů tak trošku dětské pohádky o souboji dobra se zlem. Věřím, že druhé zhlédnutí mi o chloupek Wolverinského vousku vylepší karmu a s touto nadějí se velmi těším na domácí promítání Logana pro adulty.

   • 85%
    0
    0
    1. 6. 2017
    Ciiiri (857 bodů)

    No jako trochu rozčarovaná. Film byl jako moc fajn... Ale upřímně to vůbec nebyli X-mani a už vůbec Wolverin. Jako jo akčňák to byl hezký, film jako fakt taky hezký. Ale klasický Wolverin... A ten konec!!! Ha, mám svůj tip, ale to sem nepatří...
    Jako musíte to vidět... ale nemějte asi velké očekávání...

   • 90%
    0
    0
    13. 7. 2017
    Brcolka (806 bodů)

    Film který opět ukazuje rosomáka ale bohužel v důchodu. Celý film jsem měl pocit že jsem neviděl nějaký díl před tímto. Chybělo mi pojítko proč je najednou úplně v řiti a chce už konečně umřít. Ale dobrá podívaná a malá Wolverinka hodně dobrá. Takže doporučuji

   • 80%
    0
    0
    13. 6. 2017
    Chimpanzee21 (791 bodů)

    Nejsem si úplně jistý jestli se do takovéhleho filmu hodí děti, ale jízda to byla. Nejvíce mi na filmu vadilo, že se Logan už nehojí prakticky vůbec. Tokové finálové ohodnocení ---> Pokud máte sérii X-Men rádi, určitě se podívejte. Pokud jste neviděli předchozí díly, tak na tenhle radši nekoukejte, asi by jste některé důležité části nepochopili. Každopádně pokud po tomto dílu budou ještě nějací X-Meni, tak už to nemůže být ono, a proto by tenhle díl měl být dle mého názoru poslední.

   • 95%
    1
    0
    5. 3. 2017
    Sheemas (727 bodů)

    Neuvěřitelně depresivní, krvavý film, kterému eRkový rating strašně sedí. Skvělá tečka a rozloučení s Wolverinem (nebo tedy s H. Jackmanem), aneb takhle by se měly loučit filmové postavy či jejich herci. Atmosféra, akce, příběh, obsazení všechno se povedlo a Jackman dal do toho všechno.

   • 85%
    1
    0
    1. 3. 2017
    Bemiurg (716 bodů)

    Netřeba čekat na potitulkovou scénku, žádná není. :-(

   • 95%
    0
    0
    19. 3. 2017
    martin-kubista (714 bodů)

    Pro mě jeden z nejlepších komiksových filmů poslední doby a skvělé vyvrcholení jedné velké série. Celé je to uchopena úplně jinak než ostatní zbytek série xmenů. Celé je to víc depresivní, víc naturalistické, víc emotivní. Už se tu nehraje na větší a větší počet superhrdinů ale vše se prostře soustředí na příběh několika málo dosluhujících hrdinů a jejich boj o záchranu rasy mutantů. Akční scény jsou místy docela "drsné", někdy je to celé i dost dojemné. Fanouškové komiksů a xmenů na tohle prostě musí jít.

    • stylizace
    • akční scény
    • kupodivu u komiksu i scénář scénář :)
    • 65%
     0
     0
     13. 7. 2017
     KajkaFajka (583 bodů)

     No za mě velmi dobrý fílm a velmi som sa bavila. A pokud to bolo rozlučenie s Wolverinom alebo s Hugh Jackmanom tak velmi povedene. Ta mala kočanda bola úžasna a mala som husiu kožu pri každom jej vystupu na plátně. Určitě doporučuji ke shlédnutí i pokud nemáte radi comicsovky

    • 5%
     1
     2
     22. 3. 2017
     Akarot (566 bodů)

     Tak jsem se těšil na x mena, na Logana a dostal jsem mokrým hadrem přes tvář. Tohle, že je Logan , tohle, že je Wolverin? Tohle je spíš nějaký vtip, poprvé co jsem to vypnul a nedodíval se !!! Je to totální odpad.

    • 95%
     0
     0
     15. 11. 2017
     uge (434 bodů)

     Velmi oceňuji posun z čistého komixu do westernové story. I z ohledem na okolní super hrdinské filmy je dobré posunutí tímto směre a připomenutí, že existuje život. Díky ostatním filmů, které jsou pro mladší publikům sám film pak krásně vyniká. Jsem rád za to, že to i působí jako rozloučení s wolferinem a co je dobré, tak i velmi důstojné.

    • 90%
     0
     0
     14. 8. 2017
     jirka-knobloch (371 bodů)

     Excelentná záležitosť. Čítal som názory typu "super, ale sú tam aj slabé scény". Ja som teda žiadne slabé pasáže nezaregistroval, pre mňa je to film bez jediného falošného tónu. Nie je to taký ten "plný filmový zážitok", ktorý pobaví, ohúri, dojme a vypľuje vás z kina vyjúcich nadšením, skôr film, ktorý si prežijete s hrdinami, na konci ste možno aj trochu unavení, ale postupne vo vás tá cesta (do ktorej prirodzene zahrniete aj Wolverinove osudy z predošlých filmov) dozrieva a má veľmi dlhý dozvuk. Akčné scény sú intenzívne (úplne všetky), ale veľmi sa ma dotýkala aj tá starecká melanchólia, príbeh o ľuďoch, čo nie sú príbuzní, ale dokážu byť rodina aj celé to rámovanie komiksovou líniou, postapo ozvenami a samozrejme Jazdcom z neznáma (to je predloha filmu Shane, toho westernu, ktorý pozerajú v telke a neskôr citujú). Jackman si nemohol vysnívať dôstojnejšiu rozlúčku so svojou životnou úlohou.

    • 85%
     2
     0
     2. 3. 2017
     dadoool (361 bodů)

     Jednoduše wow! Bylo to parádní, akční, velmi brutální ale propracovaná podívaná. Občas jsem si musela zakrýt oči :D. Ale jinak to bylo opravdu skvělé, vtáhlo mě to naprosto po celý film. Rozhodně pokrok od minulého Wolverina. Prostě paráda. Určitě se vyplatí na to jít.

    1 2 dalsi posledni
    84 83 ?
    • uge 95%
    • Sayonara 90%
    • Tedy 55%
    • katie-raijin-bosek 90%
    • dakajinx 70%
    • martina-surzinova 75%
    • jarv 80%
    • Logan 100%
    • monika-tomas-somanovavasarab 100%
    • LychorindaG 100%
    všechna hodnocení (144)
    jak hlasovat?

    V žebříčcích uživatelů

    3. místo z 9 v žebříčku uživatele Togl

    „Málo kdy se brečí u komiksových filmů, ale když umře Wolverine a Charles tak...”

    8. místo z 16 v žebříčku uživatele JosefTomas

    „Wolverinovi sólovky nebyli špatné, ale proti X-menům nebyli nic. Naštěstí se v Loganovi dokázal pravý opak a rozloučení bylo neskutečně strhující.”

    34. místo z 92 v žebříčku uživatele JosefTomas

    „Nejdrsnější, nejsmutnější, nejlepší.”

    3. místo z 15 v žebříčku uživatele enrico-bonsch
    Sdílet tuto stránku:

    Partneři: