The Wolverine (USA)
« další názvy »
USA USA
136 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Gangsterka, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela více »« méně

Režie

:
James Mangold

Scénář

:
Mark Bomback Scott Frank James Mangold

Herci

:
Hugh Jackman Tao Okamoto Rila Fukushima Hiroyuki Sanada Svetlana Khodchenkova ...
Premiéra: 25. 7. 2013
Distributor: CinemArt
DVD: 27. 11. 2013
Jste na stránce filmu Wolverine. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Wolverine myslíte! K 23. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28157 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Wolverine


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2017
  Brenan88 (45807 bodů)

  Wolverine je má nejoblíbenější komiksová postava a každý snímek ve kterém se objeví si užívám. Tyhle jeho sólovky jsou pro mne jako fanouška splněným snem. Mohl bych toho hodně vytknout,třeba proč se postavy chovají tak jak se chovají ,proč vybrali příběh zasažený do Japonska atd,ale nechci to dělat,protože mám Wolverina prostě rád a i zde předvedl své drápy v plné síle i když né tak často jak bych si přál.

 • 80%
  0
  0
  4. 3. 2021
  martin-mickey-stusak (26143 bodů)

  Příběh opět začíná historickou událostí, tentokrát v Japonsku v momentě shození atomové pumy na Hirošimu, čímž nám je striktně dáno najevo, kde se dějství bude odehrávat. A zůstalo z toho krapet rozporuplné vyznění jakoby poněkud odbočující do jiných vod. Co se týče událostí spojené s Wolverinem, ve své podstatě se nepřináší nic nového. Co se týče Japonska, samozřejmě se zohlednila japonská kultura a zvyky bez všelijakých schopností jednotlivců, jak známe z X-Menů. Jen nadřazenost a boj o moc a bohatství známé z mnoha japonských snímků na stejné téma. Tady je do všeho jen naroubován Wolverine k ovlivnění stavu věcí, čímž se celé dějové stanovisko dostává zcela někam jinam. Že by jen opatrně pojatý směr dějového vývoje konceptu ohledně Wolverina, jinak známého jako Logana? Jeho charakter je osvětlen hlouběji a intenzivněji, než v jakémkoli předchozím snímku s partou X-Men. Co se týče akčních scén, dají se plně užít, a to i s dojmem, že mnohé jakoby citovali jiné filmové hrdiny. Nebo je snad někdo, kdo si například v akční scéně na střeše jedoucího rychlovlaku místo Wolverina nepředstavoval Jackieho Chana? Japonsko je desítky let, co se týče nejrůznější elektrotechniky a robotizace, od ostatních států hodně vepředu a tak není divu, že je samotný závěr takový, jaký je. Celé se to tak posunulo do prostoru mezi moderní dobu a starodávné tradice a nakonec svým způsobem, proč ne. Japonské prostředí celý Wolverinovský koncept příjemně okořenilo a dodalo tak neodolatelný punc východního orientu. Jako ryze popcornový, akční a hlavně biják na základě komiksu plně ulpívá na své zábavnosti a filmového zážitku, jen už se to chtě nechtě pomalu atmosféricky přesouvá do jiných vypravěčských vod. Jako obvykle nezapomenout na po titulkovou scénu naznačující, co bude v Marvelovském vesmíru ohledně X-manů dál.

 • 65%
  0
  0
  29. 10. 2017
  Pete69 (21156 bodů)

  Jakmile se něčeho naatočí pár dílů, nesmí chybět jeden z Japonska. Jakuza bla bla bla.. Pro mě je tento díl rozhodně nejméně povedený. Málo akce, příběh nudný.. Pěkný je boj na střeše rychlovlaku, jinak tento díl není žádná sláva.

 • 80%
  0
  0
  26. 10. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Oproti jedničce spin-offu Wolverine je to jednoznačně citelný krok kupředu. James Mangold drží v ruce otěže velmi pěkně a slušný je i neokoukaný casting, výborná je ruská modelka Světlana Kodčenková. Myslím, že Jackman se nemá za co stydět a nakonec jsem rád, že to netočil Arronofsky. Tuhle sérii můžu a plusové body za skvělý soundtrack.

 • 85%
  0
  0
  19. 6. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Docela příjemná změna od X-Menů. Zralejší, akčnější a příběh taky dotažený. I změna prostředí tomuto filmu prospěla.

 • 70%
  2
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (8673 bodů)

  Wolverine je zranitelnější a samurajové jsou pěkný šmejdi, ale v pohodě. Jen ten rating by mohl být vyšší, ale prý se toho dočkáme v Loganovi. Ps: Prodloužená verze sice nedokáže dovést Wolverina k dokonalosti, ale má pár vylepšených scén, které rozhodně stojí za to a přidělanou krev, která sice nepůsobí kdo ví jak uvěřitelně, ale k Wolverinovi se prostě hodí.

 • 70%
  0
  0
  25. 7. 2013
  Standa. (6168 bodů)

  Nebudu lhát, na tenhle film jsem se dost těšil, ale zároveň jsem se držel zkrátka, abych nebyl zklamanej. Líbilo se mi, že se děj držel jednoho tématu a nepřebíhal, ani se nijak nemíchal s nějakými nepotřebnými scénami. Nelíbilo se mi, že to byla někdy až tak moc předvídatelný. Ale celkově jsem se utvrdil v tom, že japonská kultura je mi velmi blízká.

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2013
  Tom Hardy (5255 bodů)

  V rámci unrated verze hodně splněných slibů. Kinoverze ale postrádá téměř vše, co dělá postavu Wolverina legendární a to je neuvěřitelná škoda. Doufám, že příště se pojede v rytmu, jaký nastolila verze uvedená na Blu-ray. Ta má chvílemi koule.

  • akce
  • Hugh Jackman
  • pluh!
  • zapálení doutníku!
  • kinoverze
  • příběh
 • 70%
  0
  0
  11. 12. 2013
  saboter (3561 bodů)

  Film ze záčátku ujde herci sice kromě Hugha Jackmana nejsou nic moc ale jejich výkonej je nanejvýš výborný ale celkem na papíře se může zdát zasazení tohoto drapatého mutanta do Japonska jako samuraje skvělý nápada ale provedení ta je fakt nanic vlastně ta hlavní chyba je že nechcem vydět wolwerina jako člověja ale mame ho rádi kvůli tomu že je zvíře a dokáže se regenerovat stejně naproto nelogicky sazaní je k vsteku vlastně sem nepochopil kdy zachránil život panu Jashidovy ale film se odehráva po konci třetího dílu nicméně např- epic bytva nakonci je naprotej hadr a čekáte na mega bitvu a nakonec nic ale i tak když shlídnete Blue ray verzi tak si užijete slušnou zábavu a pro fandy asi celkem povinost a počkejte po kusu titulků vás čeká pokud sledujete x-meny ani ne tolik překvápko.

 • 75%
  0
  0
  23. 11. 2013
  výfuk (2974 bodů)

  X-Meni, aneb Wolverine samotářem. Hodně očekávaný film, který nakonec dostal silný spád. Film začíná tím, že se Wolvi opět trochu osamostatnil a téměř každému může dojít, že je to takové svévolné pokračování Posledního vzdoru pouze s Wolverinem. Hugh nám ukázal jak by Wolvi vypadal jako horský dřevorubec z kanadských vrchovin a nebo jako maloměstský bezdomovec. Poté úžasná výprava do země vycházejícího slunce kde se Wolvi oholil a seznámil. Konec konců musím říct, že film měl hodně zvratů a držel mne a to je přeci ONO! Samozřejmě už jako u Origisnu mně prostě chyběli X-Meni jako takový, ale samotný film je hold samotný. Celkově: Film se mi líbil a měl dobré zvraty a hezky jsem si to užíval. Ubdivuji Hugha, že se do role stále vesele vrací a doufám, že v tom přetrvá, jelikož lepšího Wolviho, jsme si nemohli přát. Jediné co nevím, je to, jestli se vyplatí dělat dále samotné filmy o Wolvim tímto způsobem, jelikož to omrzí a nejen Wolvi, ale i X-Meni, kteří vy budovali obrovský respekt více jak deset let, tím asi ztratí na kvalitě samotné...

 • 100%
  0
  0
  2. 2. 2015
  roque (2919 bodů)

  Tak tento film jsem s radostí zhlédla, byla jsem zvědavá, jak si poradí s filmem, kde je Wolverine ústřední postava a nejsou tam další postavy známé z ostatních X-Menů.
  A celkem vzato kolem a kolem byla to docela podívaná.
  Ať žije Wolverine!

  • Hugh Jackman
  • 85%
   0
   0
   14. 9. 2013
   harry456 (2436 bodů)

   U mě spokojenost! Stejně jako Origins Wolverine se mi to líbilo více než série X-Men. Má to lepší atmosféru, je to temnější, děj je zajímavější a není to takové teenagerovské jako právě X-Men. Nevadí mi ani to povídání kolem, mám tady ty konspirační teorie rád, akce je vynikající (i když občas trošku zmatečná), film má výborné tempo a ani na chvíli jsem se nenudil. A konec je docela vykutálený.

  • 50%
   0
   0
   24. 12. 2014
   farb (2063 bodů)

   Znovu naprosto zbytečná štace, která opět sráží toliko milovaného adamantiového rabiáta do hlubokých vod podprůměru. A to je rozjezd tak slibný, když je úvodní půlhodina skutečně atmosférickým pokoukáním, jenž překypuje tím vytouženým "Wolverinovským" feelingem. Jenže pak, během pohřební scény, dojde i k pohřbení filmu samotného. Atmosféra postupně vyprchává (i když sem tam přijde světlejší okamžik - komiksově povědomá katana v břiše, výslech ministra...) a debilita zápletky roste s každou minutou, aby při finále s megarobotem (WTF?!?) definitivně vyprchala i nejsilnější devíza filmu - Jackmanovo charisma. Další hřebíček do rakve mé milované frančízy. A zklamání roku. P.S. - Potitulková scéna vnáší do děje jen další mišmaš, ale je milým mementem věcí minulých a snad i velkým příslibem večí příštích.

  • 70%
   0
   0
   15. 5. 2014
   wop (1716 bodů)

   Tak nebylo to úplně špatné, ale že bych to musel vidět dvakrát?
   Bylo příjemné vidět konečne R-kový komixový film, ale příběh a zasazení do Japonska mi prostě nesedlo. A adamantiový samuraj? Myslel jsem, že na získání adamantia na Wolverinovy drápy padly značné zdroje z rozpočtu armády USA a tady je z toho někdo schopný postavit robota?

  • 90%
   0
   0
   16. 10. 2013
   Pavlína81 (1572 bodů)

   Moc hezký filmeček,dějově povedený skvělá zápletka.

  • 70%
   0
   0
   19. 5. 2014
   jvempire (1208 bodů)

   Lepší než první film s Wolverinem. Verze na Blu-ray ještě o fous povedenější.

  • 70%
   0
   0
   20. 11. 2013
   michaela159 (1044 bodů)

   Kdyby mohl celý film stát na hlavním hrdinovi, byl by úžasný. Leč i hlavní hrdina potřebuje smysluplný příběh, do kterého má být zasazen. Ten zde poněkud schází, což je škoda. Velmi mile mě potěšila Rila Fukushima, která se nepodobá klasickým hrdinkám, co v komiksech míváme.

  • 85%
   0
   0
   24. 5. 2014
   Ciiiri (949 bodů)

   Skvělý film. I když Wolverin není můj nejoblíbenější, filmy s ním jsou pěkné i když temnější. Tento film se mi líbil více než první. Některé scénky jsou vážně nezapomenutelné. Např. už nezapichuji hůlky do rýže :-) Klasická romantika i když ne moc klasická na Wolverina. Klasická temnost u Wolverina. Film rozhodně doporučuji.

  • 50%
   0
   0
   23. 8. 2019
   lukasopicasso (889 bodů)

   Je celkem smutné, že nejlepší postava celého X-men universa není schopna dostat důstojnou sólovku, která by nebyla naprosto zbytečná, vizuálně nepodmanivá a nudná. Největším problém pro mě představuje odbytý a sterilní scénář, který realizuje rutinní režisér bez špetky osobitého stylu. Wolverine vyměknul, bohužel… Avšak stále se jedná o úroveň lepší sólovou štaci, než byl tragický Origin. Potenciál je ale daleko větší. 5/10 (X-Men series: X-Men 7/10 X2 10/10 The Last Stand 6/10 Origins: Wolverine 2/10 First Class 8/10)

  • 75%
   0
   0
   6. 3. 2017
   martin-kubista (798 bodů)

   Od tohodle filmu jsem toho moc nečekal, ale nakonec docela dobře zapadl do původní trilogie xmenů a částečně i do té nové. Když pominu někdy lehký chaos mezi jednotlivými sériemi, tak vše na sebe tak nějak navazuje. Tenhle film bych řekl že je lepší než minimálně XMEN 3 a rozhodně lepší než Wolverine Origins. Už se těším na poslední díl.

   • zapadá do universa a dovysvětluje řadu věcí
   • je to Wolverine :)
   • 70%
    0
    0
    15. 5. 2014
    mkubalikova (313 bodů)

    Nenudila jsem se, ale ale...

   • 65%
    0
    0
    15. 5. 2014
    petr-stepan (28 bodů)

    Mutant se sólovkou. Kdo by to mohl být? Naštěstí se tato Loganova akce oblékla do méně směšného a tupého hávu než Origins, ale naopak se zase utápí v dlouhém roztahaném příběhu, z něhož jsem si nejvíc užil úvodní scénu ve staré dobré hospodě. Ovšem musím přihlédnout k tomu, že se tvůrci vydali do zatím neprozkoumané části Rosomákova života. V komixu se velice často objevuje spojitost s Japonskem nebo že je Wolverin přímo v něm. Jako fanoušek předlouhy doufám, že se toho využije a že se snad v další sólovce dočkáme nějaké spojitosti s tímto snímkem. A že na něm nebude to nejlepší desetiminutová úvodní scéna.

   • 80%
    0
    0
    16. 3. 2016
    Wermini (10 bodů)

    Jsem fanouškem Wolverina a H. Jackman mi na tuto roli opravdu sedí, ale v tomto filmu mi přišel takový nepřirozený. Ale děj zasazený do japonska je přesně to co Wolverine potřeboval: oživení děje na plátně.

   Hodnocení a recenze Wolverine

   72 60 ?
   jak hlasovat?
   • dominik11 55%
   • Mrykodaj 75%
   • Lovecour69 60%
   • Crreed 80%
   • martin-mickey-stusak 80%
   • Battler142 75%
   • Miňonka 65%
   • Deacon Frost 80%
   • InJo 65%
   • Overlord_2004 70%
   všechna hodnocení (240)

   V žebříčcích uživatelů

   9. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
   11. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
   20. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
   41. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
   44. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
   50. místo z 62 v žebříčku uživatele xRoberto
   201. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
   16. místo z 24 v žebříčku uživatele výfuk