X-Men: Days of Future Past (USA)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Komiksový, Retro, Série/Franchise

Obsah

:
Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná více »« méně

Režie

:
Bryan Singer

Scénář

:
Simon Kinberg Jane Goldman Matthew Vaughn Bryan Singer

Herci

:
Jennifer Lawrence Michael Fassbender Peter Dinklage Evan Peters James McAvoy ...
Premiéra: 22. 5. 2014
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu X-Men: Budoucí minulost. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu X-Men: Budoucí minulost myslíte! K 6. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28030 uživatelů. Děkujeme!

Recenze X-Men: Budoucí minulost


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  16. 12. 2017
  Brenan88 (45195 bodů)

  X-Men mají v rámci série jedny z nejkvalitnějších filmů. Budoucí minulost toto universum skvěle rozvíjí a vlastně i nuluje. Skvěle jsem se bavil a vidět před kamerou v jednom filmu mladé i staré X-Meny je lahůdka. S cestováním v čase je to vždy ošemetné,ale scénář byl natolik silný,že jsem zde snad žádnou chybičku neshledal.

 • 90%
  0
  0
  4. 2. 2022
  martin-mickey-stusak (25693 bodů)

  Pro další X-Menovské dobrodružství byl použit námět z terminátorské ságy, což znamená, že v tomto případě byl Wolverine poslán do minulosti, aby změnil určitou událost, která by mohla ovlivnit dění v budoucnosti. Na režisérskou stoličku se vrátil  Bryan Singer, coby režisér prvních dvou snímků, což už zpočátku vypadalo slibně. A jak to tedy dopadlo? Snímek přináší záplavu velkolepých scén a dechberoucích vizuálních efektů. Už první bitva na samém začátku všeho dějství hodně dobře vynikne ve 3D. A pozdější destrukce stadionu se jen tak nevidí. A přitom to ve výsledku vypadá tak jednoduše. Nejzajímavější na celé dějové koncepci je fakt, že příběh v podstatě začíná jako čtvrtý díl od první trilogie, aby se dějově rozvinul do druhé filmové série, neboť vše začíná tam, kde skončil 'X-Men: Poslední vzdor' (2006) a končí někde v událostech  dějství 'X-Men: První třída' (2011). To může být po divácké stránce i docela matoucí, pokud si tedy tohoto skutku vůbec někdo všimne. Scénář je však, jako obvykle, impozantní ve svém provedení, takže je vše poskládáno smysluplně a hlavně pro udržení diváckého zájmu, napětí a postupnému kumulování do očekávaného ohromného finále. Vznikla filmová kombinace dvou světů, ve kterých máme možnost se setkat s jak se starými, tak i s mladými X-Meny. Nechybí ani nejrůznější vtípky, jako třeba Wolverinem propíchnutí vodní poslete. Je snad někdo, kdo si nevzpomněl na podobnou scénu ve snímku 'Střihoruký Edward' (1990)? A jen tak mimochodem, opravdu byl prezident Kennedy zabít kvůli občanským právům? No jistě, ani na dobové největší události se opět nezapomnělo. No nic. Bryan Singer všemu dává čas a otevírá dějství tak, aby udržel napětí a pohrál si s diváckou nedočkavostí. Pravdou je, že už to sice nevyznívá jako filmová pecka, ale i tak se jedná o výborný komiksový biják, který se ve své době uvedení od ostatních komiksových snímků dost vymaňoval.

 • 80%
  0
  0
  3. 10. 2017
  Pete69 (20335 bodů)

  Zatím nejlepší X-MEN. Akce na vysoké úrovni, efekty stejně tak. Díl je trošku ponurejší ,ale má dobrý děj. Myšlenka zvrátit minulost byl geniální tah pro další pokračování. Teď může scénárista psát v klidu další pokračování a vrátit do děje zemřelé postavy. :)

 • 90%
  0
  0
  9. 1. 2017
  Sheldon (16016 bodů)

  X-Men Budoucí minulost je výborný film a pokud jste fanoušci žánru, potažmo této série zcela se vymykající ostatním popcornovým zábavným kouskům, rozhodně byste si ho neměli nechat ujít. Velké uznání si ale musí vysloužit Hugh Jackman, který dokázal zvládnout hereckou kariéru i mimo stín své nejdiváčtější role.

 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14847 bodů)

  Nečekal jsem to, ale v monumentálně stylizovaném marveláckém světě, kde si hlavní slovo úspěšně drží hamižní producenti, se stal na celých sto třicet minut největší devízou šikovný muž za kamerou. Singer však zvládá zpracovat konverzační a psychologicky zaměřený scénář, který na dnešní poměry disponuje překvapivě malým blockbusterovým charakterem, natolik strhujícím a rovněž pro nezaujatého diváka opojným způsobem, že pojem "zábavný blockbuster" se nyní rozšířil o pěkných pár střihů za hranice bombastické akce a vizuálního gore. Ve snaze proklestit příběh skrze zajímavou psychologickou rovinu ho navíc vší silou podporují i všechny herecké hvězdy, které předvádí kreace taktéž daleko za hranicí dosavadního komiksového světa (snad vyjma Nolanovské trilogie). Těch 85% v tomto případě nepokládejte za mínusové hodnocení způsobené lehkým zklamáním, nýbrž za maximální docenění snímku, který mě svým atypickým schématem natolik překvapil a natolik se lišil od toho, co mám přímo od Singera z minulosti moc rád, že plné hodnocení si zatím netroufám udělit..

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11145 bodů)

  Tohle je už z jinýho soudku. Cestování do minulosti bylo fajn. Akce, sice v přiměřené míře, taky.

  • zápletka
  • akce
 • 85%
  1
  0
  15. 1. 2017
  JosefTomas (8461 bodů)

  Má to spád, perfektní zápletku a kombinaci dvou časových událostí. To je něco, co mělo přijít už předtím, ale budiž.

 • 75%
  0
  0
  28. 2. 2016
  squirrelpool (6933 bodů)

  Zápletka jejímž úkolem je diváky napnout jako struny na výpletu rakety. Z nových sentinelů by si T-800 cvrnkl do trenek. Quicksilver je parádní. Všechno je supr, až na to, že tam vlastně byla většina postav úplně zbytečně. Hugo byl vyslán s úkolem, který by klidně zvládl sám. Ostatní spíš dělají potíže. Nakonec to do sebe všechno zapadne, ale to žádný z hrdinů nemohl tušit, natož plánovat.

 • 85%
  0
  0
  8. 12. 2015
  Standa. (6167 bodů)

  Ty kráso, kolikátej že to je už díl?(řečnická otázka, samosebou že sedmej). A i po tolika dílech dokáže přijít takováhle pecka na úrovni. Když jsem zjistil, že do režisérského křesla znovu usedne Brian Singer, věděl jsem, že to bude stát za to, a taky že jo! Mladý Xmeny snad nemohli obsadit lépe. Už teď se nemůžu dočkat Apokalypse, jenom škoda, že nevyšel ten Tom Hardy, ale tak Oscar Issac je taky určitě dobrá volba.

 • 80%
  1
  0
  22. 5. 2014
  Tom Hardy (5231 bodů)

  Začátek filmu nabízí intenzivní feeling druhého Terminátora a svým strhujícím tempem dává vzpomenout na jedinečný úvod druhých X-Menů, když se proháněl po Oválné pracovně Nightcrawler. Dokud se buduje zápletka, má Budoucí minulost téměř neuvěřitelný tah. Ale poté se zvolní, aby mohl mladý Xavier bojovat se svou závislostí a film ztratí na tempu i nadhledu. Ne, že by se vyloženě propadl do průměru, ale klesne o pár stupňů a ani vygradované finále o dvou rovinách nedokáže vše úplně zachránit. Rozhodně je to povedený díl, který má minimálně jednu nesmrtelnou scénu (Quicksilverova infiltrace), ale jako celek je o něco horší, než První třída i zmínění druzí X-Meni. Na druhou stranu, po slabých sólovkách Wolverinea a pitomoučkém Posledním vzdoru jde o více než důstojné zakončení "staré éry". A finální znovushledání dojalo a pobavilo. Za to palec nahoru.

  • Quicksilver
  • nenásilné propojení starého a nového
  • fantastický úvod
  • výborní herci
  • haprující logika
  • zkrácení prostřední části o 10 minut by neuškodilo
 • 75%
  0
  0
  30. 4. 2018
  evismaior (4252 bodů)

  Díky propojení s pozdějšími X-meny a zapojení Wolverina do děje je tohle prozatím asi nejlépe fungující prequel. Vzniká sice trochu schizofrenní stav, kdy budoucí Xavier a Magneto spolupracují jako přátelé a jejich mladé verze mají rozepře, ale scénáristicky se to přepínání mezi budoucností a minulostí podařilo ustát dobře. Potvrdila se dobrá volba McAvoye, který umí zahrát jak duševně vyhořelého mutanta, tak i idejemi o přátelství lidí a mutantů nabitého zachránce světa, a Fassbender jako Magneto taky neurazí, stejně jako Dinklage coby hlavní záporák (taky poněkud zmutovaný, když se to tak vezme:-)). Díky zapojení zpomaleně zrychleného Quicksilvera nechybí ani pár komických momentů a efekty typu přesun stadionu kolem Bílého domu pozornost rozhodně upoutají, stejně jako záběry z neutěšené budoucnosti, díky kterým má tenhle díl nejblíž k filmům, které mě baví.

 • 65%
  0
  0
  1. 6. 2014
  Petrson (4102 bodů)

  Nejsem příznivec Marvelovek, tedy po té, co je to všechno na jedno brdo. Musím ale přiznat, že po delší době mě příjemně rozštípala scéna s Quicksilverem. To bylo velké oživení a nápad velmi nadstandardní. Poslední Wolverin mě nabádal k tomu, přestat X-meny sledovat. Protože to bylo vše stejný a horší. Jenže vždy se najde chvilka nudy a v kině to byla jediná příležitost z daného výběru v daném čase. Takže Budoucí minulost byla příjemným překvapením, dokonce scénář držel pohromadě a minimum "komiksových" logických nesmyslů. A když už ten den člověk cestuje časem, pak si zcela náhodně k tomu dá Osudový dotek (2004), který v současné realitě dá slušnou dávku podkladu k zamyšlení, i když je to taky možná sci-fi:).

  • Quicksilver, Mystique a po posledním filmu i Wolverin, celkově všichni hráli slušně
  • docela dobrý příběh
  • režie
  • Magneto mě vždy pobaví v tý svý přilbě, nakonec i jako mladík a nějak tomu nevěřím ( osobní pocit )
  • vše stále dokola, i když tentokráte lépe a s nápadem:)
 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3158 bodů)

  Singer je zpět u válu sice v trochu slabší formě než při druhých X-menech, ale i tak je to zatraceně vidět především ve velmi solidně odvyprávěném příběhu, kde má každá jednotlivá mutantí postava své místo a v tom, že nadhled se střídá s hutnou postapo atmoškou aniž by to celé spadlo do sebeparodie nebo patosu. Kinozážitek jako hrom, ale První třída je pro mě pořád nedotknutelně na vrcholu.

 • 100%
  0
  0
  18. 8. 2013
  roque (2919 bodů)

  Další X-MEm paráda. Už se těším. viděla jsem, fakt super

 • 80%
  0
  0
  22. 5. 2014
  VasaFlasa (2801 bodů)

  K těm posledním 20 % do 100 % hodnocení v X-Men: Budoucí minulost něco chybí. Možná trochu více nadupané akce, kterou předváděl skvělý Quicksilver při záchraně Magneta, přesto vydařený blockbuster se stále lepším Michaelem Fassbenderem a James McAvoyem. Uvidíme co přinese další pokračování, ale při nastaveném tempu se nelze než těšit.

 • 85%
  0
  0
  30. 5. 2014
  alexik789 (2511 bodů)

  Skvělé filmové obsazení, akce a perfektní zápletka. Jsem s filmem velice spokojena a již teď se těším na další díl.
  Film nenudí, hned od začátku šlape film na plných otáčkách.

 • 90%
  0
  0
  30. 5. 2014
  harry456 (2436 bodů)

  Fanoušci X-Menů si přijdou na své. Scénář je parádní a děj je přehledný. Doporučuji zhlédnou 2D titulky, jelikož 3D dabing není nic moc. Nejvíce se mi líbí vyvážená porce akce a skvělá režie v podání Briana Singera.
  Úplně, úplně po závěrečných titulcích je potitulková scéna.

  • Vyvážená porce akce - divák musí vidět alespoň První třídu, jinak seúplně ztratí
  • Scénář
  • Herecké výkony
  • režie
  • 70%
   0
   0
   23. 5. 2014
   stantheman (2396 bodů)

   Určitě nebudu říkat , že to byl ztracený čas , strávený na předpremiéře. Sposta skvělých nápadů , dobré obsazení, několik skvělých vtipů atd...spousta báječně rozjetých myšlenek a záměrů.....které na konci zůstaly viset v prázdnu jak celý ten stadion ve vzduchu. Asi to nebyl jen dojem , že scenárista si už nevěděl rady , jak to zakončit se vtipem a bombastičností ...a taková konec by si určitě zasloužily ty první tři čtvrtiny filmu....a proto nechal zbytek vyžvanit ústy hlavního hrdiny...prostě mi chyběl na konci fílmový nápad

  • 100%
   0
   0
   12. 12. 2014
   LenkaVL (2328 bodů)

   Film X-Men mám moc ráda a tak jsem se velmi těšila na tento film. A musím říci, že mě tedy vůbec nezklamal. To snad ani nemůže. Wolwerine exceluje a Hugh Jackman se na tuto roli opravdu hodí, role mu sedne.
   Konečně tu vidíme více postav, než jen ty základní.

   • herci
   • herecký výkon
   • triky
   • moc hezký plakáty
   • nic
  • 70%
   0
   0
   24. 12. 2014
   farb (2063 bodů)

   Fajn blockbuster. Ale já od X-Menů (zvlášť, když je režíruje Singer) očekávám trošíčku víc. Budoucí minulost totiž jen klouže po povrchu - občas pobaví (Quicksilver jede a Wolvie taky válí), občas nostalgicky zahřeje u srdce, ale příběh nedáva moc smysl, osudovost pramenící z apokalyptické premisy je nedostatečně vytěžená a emocionální hloubku s charakterovou propracovaností / výživností prvních dvou částí ságy a První třídy jsem též hledal marně. A sluníčkové finále, které neguje událostí původní trilogie (tj. tvůrci dobrovolně a prakticky bezdůvodně zahodí to nejlepší, co v sérii vzniklo) taky dvakrát nepotěší. A navíc do budoucna značně svazuje ruce. 70%.

  • 85%
   0
   0
   30. 9. 2014
   Jiřík54 (1452 bodů)

   Přestože neznám předchozí díly X-menů, tak jsem byl s tímto posledním naprosto spokojen. Nabízí vše, co má dobrý sci-fi akční film nabídnout. Dobrý scénář s logickým příběhem, skvělé triky a v neposlední řadě i dobré herecké výkony a velkou hvězdnou společnost v čele s Hughem Jackmanem, Michaelem Fassbenderem či Jamesem McAvoyem. Rozhodně jsem připraven zhlédnout i díly předchozí. :-)

  • 85%
   0
   0
   22. 5. 2014
   Crreed (1236 bodů)

   Dnes poprvé se mi podařilo zavítat na předpremiéru nějakého filmu,a musím podotknout,že úvodní zkušenost dopadla na výbornou.Takto příjemně strávených 132 minut s výtečným blockbusterem nejnovějšího X-Mena se skutečně vyplatilo./Dodatečně velice děkuji za pozvání Kinoboxu.cz/. Očividně nejenom já si užíval Singerovo právě přivedené,celuloidově vonící novorozeně na svět s labužnickou chutí fanouška,milujícího souvislé řady snímků určené k promítání,ale i celý,lidmi nacpaný kinosál.Pár chybiček by se samozřejmě jako tradičně našlo,ovšem celkově převažují pozitiva,nadšení a spokojenost.Nemá smysl tady vyjmenovávat všechny klady,pouze zmíním úžasné herecké výkony Jamese McAvoye s Michaelem Fassbenderem,kterým zdatně sekundovala Jennifer Lawrence (ona umí věrohodně stvárnit danou postavu,též vypadá zatraceně sexy i v tom modrém overalu,co má na sobě.-).Dále pak klasicky kvalitní,konstantně provedená úloha Hugha Jackmana (nenáležím ke 4% menšině,ani se neřadím mezi ženy,stejně se k tomu vyjádřím-jeho tělo je prostě dokonalé,při nahé scéně u zrcadla to sálem jenom zahučelo obdivem.Nejedny dívčí kalhotky nepochybně doznaly újmy z Loganovy vizuální přitažlivosti.-) .Zatím dávám 85%,počkám si na Blu-ray s podrobnou domácí projekcí...{Zhlédnuto - ve 2D,Premiere Cinemas Praha Hostivař 21.5.2014,přirozeně - v anglickém znění s titulky}

   • Quicksilverova neskutečně vtipná akční scéna v kuchyni.Humor,zábavné záběry s dialogy
   • Excelentní herecké výkony(F,L,J,M...)
   • Zajímavé prolínaní minulosti s budoucností
   • Napínavý děj-nenudil jsem se ani chvilku
   • některé postavy byly hodně upozaděné,měly minimální prostor k vyjádření
   • Okoukané technické prostředky z jiných filmů od Marvela(Sentinelové a jejich vesmírné koráby jsou hodně podobné jako v Thor 1 a 2)
  • 90%
   0
   0
   24. 5. 2014
   jvempire (1208 bodů)

   Další výborné pokračování X-menů. Velice dobře udělané spojení staré a nové party.

  • 95%
   0
   0
   22. 5. 2014
   Jakub.Selesi (1166 bodů)

   Předpremiera filmu byla vynikající, na to že jsem ostatní X-meny ještě neviděl a ani mě to nijak neláká, tak musím ocenit autory filmu, který byl vážně excelentní...

   Opravdu příjemně strávený čas u filmu, který se vážně povedl.
   Asi nejvíce mě rozesmála scéna v kuchyni, kulky prorážející kapky a neuvěřitelné spomalení všech přítomních a pohraní si s jejich osudy? Zajímavý pohled...

   Naopak jsem celkem váhal u konce filmu...
   {Zhlédnuto - Projekce Kinobox.cz (Premiere Cinemas Praha Hostivař) 21.05.2014}

   • Herecké výkony
   • Prolínání (minulost a budocnost; tedy spíše přítomnost)
   • Kamera, zvuk, scénář
   • Vizuální efekty
   • Maličkosti (-5%; tedy dal bych -2% ale jde jen 5)
  • 90%
   0
   0
   31. 7. 2014
   kendzi (1095 bodů)

   Další super pokračování X-menů

  • 90%
   0
   0
   24. 5. 2014
   michaela159 (1043 bodů)

   Naprosto mne dostali vizuální efekty, herecké výkony (zvláště James McAvoy), režie a scénář. Naprosto jsem si film užila a doporučuji všem, kteří jsou fanoušci akčních filmů s dobrým scénářem. Pokud se na to chystáte a neviděli jste X-Meny (ani jeden díl), zajisté tak učiňte.

  • 80%
   0
   0
   13. 9. 2014
   Yancl (1019 bodů)

   Obecně beru X-Meny jako kvalitní scifko s výborným audiovizuálem a poměrně slušným námětem .. ale nepůsobí na mě dechberoucím dojmem či neuvěřitelnou filmovou střelou, která by se řadila do mých TOP žebříčků. A stejný názor si držím i na "Budoucí minulost" ... hódně kvalitní filmek, perfektní vizualizace a nápady, ale toť vše. Po závěrečných titulkách jsem byl spokojen, bavil jsem .. ale že by se to vyrovnalo pocitu jako třebas u "Na hraně zítřka" , to ne. Zkrátka a jednoduše řečeno, jedná se o další díl kvalitní série, který nevybočuje ze svého pojetí a záruka zábavy je jasně daná.

  • 95%
   0
   0
   21. 12. 2014
   Rapaport (1016 bodů)

   Výborné, nejlepší x-menovský film. Všechno hrálo tak jak má a sedělo to. Dokonalé skloubení starých a nových x-menů. Hugh Jackman je úžasný Wolverin, ale nejlepší byla scéna s rychlíkem Quicksilverem. Žádná hluchá místa a akce přesně akorát. Magneto je správný záporák a Wolverin opět dokonalý anti-hrdina. Film se mi líbil moc a rozhodně ho doporučuju všem i nefanouškům.

  • 95%
   0
   0
   24. 5. 2014
   Ciiiri (943 bodů)

   Velmi povedené "pokračování" X-menů. Byla jsem velice zvědavá na tento díl, sliboval mnohé... Velice mě potěšil svojí vtipností, vhodné i zajímavé propojení starého a nového světa i starých a nových postav. Některé scény jsou vážně dokonalé svou originalitou a vtipností. Magnetovo vystoupení je ovšem přehnané, vzhledem k tomu, že nemá mít takovou sílu. Film mohu jen doporučit je to skvělá podívaná. Moooc děkujeme Kinoboxu za projekci, a těšíme se na další :-)

   • rozhodně vtip
   • budoucnost - minulost přemaz
   • napínavý děj
   • Magnetovo vystoupení (vzhledem k schopnostem nemožné)
   • budoucnost - minulost přemaz
  • 95%
   0
   0
   21. 5. 2014
   voleman (925 bodů)

   Tak tohle se opravdu hodně povedlo. Poslední filmy Briana Singera byly spíše průměrné a tak jsem se hodně bál aby dokázal navázat na kvalitu jeho původních dvou X-menů, kteří patří k tomu nejlepšímu z filmověkomiksového světa. Naštěstí se mu to povedlo, a tyto jeho dva předchůdce dokázal i v lecčems předčít. Hlavně je třeba pochválit skvěle napsaný a propracovaný scénář, který dokázal bravurně skloubit minulost s budoucností. Singerovi hrálo do karet také skvělé obsazení, díky němuž má každá postava svoje výrazné charisma, které film také žene kupředu. Hlavně jako obvykle Hugh Jackman, a také Michael Fassebender zde jako již v První třídě herecky exceluje. Začátek je sice dost akční, ale právě akce se po chvíli utiší, a na scénu pak po zbytek filmu přijde hlavně silný a poutavý příběh, který rozhodně ani chvilku nenudí. Po trilogii Temný rytíř, je pro mě právě tento díl X-Menů společně s První třídou vrcholem v komiksovém žánru. 95%

  1 2 3 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze X-Men: Budoucí minulost

  83 81 ?
  jak hlasovat?
  • aquiver 60%
  • martin-mickey-stusak 90%
  • Mrykodaj 75%
  • josef-gregor 75%
  • Reacherjack2016 100%
  • Lovecour69 75%
  • Panda123 90%
  • Crreed 85%
  • Battler142 90%
  • InJo 85%
  všechna hodnocení (381)

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
  6. místo z 8 v žebříčku uživatele filamubobes
  48. místo z 88 v žebříčku uživatele homedo
  92. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
  142. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova