William Fichtner

7.0
William Fichtner
William Edward Fichtner je americký herec. Narodil se 27. listopadu 1956 na letecké základně v New Yorku. Má bakalářský titul v oboru kriminální spravedlnost z Farmingdale State College a absolvoval American Academy of Dramatic Arts. Svou kariéru zahájil v pozdních 80. letech. 90. léta přinesla Fichtnerovi průlom. Jeho filmová kariéra zaznamenala významný posun v roce 1995, kdy si zahrál v kultovním kriminálním dramatu Nelítostný souboj režiséra Michaela Manna. Fichtnerova role bankéře s vazbami na kriminální podsvětí v tomto filmu představovala jeho první krok k významným a hloubkovým postavám. Následovala role ve filmu Kontakt (1997) režiséra Roberta Zemeckise, kde Fichtner ztvárnil slepého vědce Kenta Clarka. V roce 1998 se Fichtner objevil v blockbusteru Armageddon režiséra Michaela Baye roli astronauta, jenž je součástí týmu poslaného zachránit Zemi. Ve snímku Dokonalá bouře (2000) od Wolfganga Petersena, kde si zahrál jednoho z ústřední posádky rybářské lodi Andrea Gail. V roce 2001 se Fichtner objevil ve válečném filmu Černý jestřáb sestřelen režiséra Ridleyho Scotta, kde ztvárnil jednoho z amerických vojáků zapojených do bitvy o Mogadišo. Ve stejném roce si zahrál i v dalším válečném snímku, Pearl Harbor, kde představuje otce jedné z hlavních postav. V oscarovém Temném rytíři hraje William Fichtner manažera mafiánské banky, které v úvodní sekvenci vloží Joker do úst granát. Jedno z jeho nejdelších a nejvýznamnějších angažmá přišlo s televizním seriálem Útěk z vězení (2005-2009, 2017), kde si zahrál agenta Alexandra Mahone.William Fichtner: Filmy a pořady 115
Dodatečné informace

Narození:
27. 11. 1956
letecká základna Mitchell Field, East Meadow, Long Island, New York, USA
Výška:
182 cm

Další články

 1. Želvy Ninja si v kinech vedly výborně a fanoušky proto čeká speciální edice
  6. 10. 2014
  Želvy Ninja si v kinech vedly výborně a fanoušky proto čeká speciální edice

  Že si Želvy Ninja najdou své diváky, o tom nikdo nepochyboval. Tenhle fenomén má přeci jen bohatou historii. 349 milionů celosvětově je přesto příjemné překvapení, díky němuž se mohou fanoušci těšit na pěkné Blu-ray edice.

 2. Recenze: Želvy ninja - updatovaná verze animovaného fenoménu
  24. 8. 2014
  Recenze: Želvy ninja - updatovaná verze animovaného fenoménu
 3. Concept Arty ukazují, jak budou v nových Želvách ninja vypadat Trhač a Tříska
  3. 6. 2014
  Concept Arty ukazují, jak budou v nových Želvách ninja vypadat Trhač a Tříska
 4. Recenze: Osamělý jezdec - Piráti z Karibiku vyrazili na Divoký západ. A horko těžko se drží v sedle.
  3. 7. 2013
  Recenze: Osamělý jezdec - Piráti z Karibiku vyrazili na Divoký západ. A horko těžko se drží v sedle.
 5. William Fichtner potvrzen pro roli Trhače v nových Želvách ninja
  24. 6. 2013
  William Fichtner potvrzen pro roli Trhače v nových Želvách ninja
 6. Recenze: Drive Angry je béčko jak vyšité
  24. 2. 2011
  Recenze: Drive Angry je béčko jak vyšité

  Nicolas Cage utíká z pekla, aby pomstil smrt dcery a zachránil malou vnučku ze spáru fanatiků, kteří chtějí její obětí přivést peklo na zem. Čeká nás druhý Rituál, nebo si „Nick“ vybral lepší chvilku?