Superman Returns (USA)
« další názvy »
USA USA
154 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Epický, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Po tajemném muži z oceli nebylo v posledních letech ani vidu, ani slechu. Čas dozrál ke změně a on v epickém akčním dobrodružství Superman se vrací otevírá více »« méně

Režie

:
Bryan Singer

Scénář

:
Bryan Singer Dan Harris Jerry Siegel Michael Dougherty

Herci

:
Brandon Routh Kate Bosworth Kevin Spacey James Marsden Parker Posey ...
Premiéra: 27. 7. 2006
DVD: 27. 11. 2006
Jste na stránce filmu Superman se vrací. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Superman se vrací myslíte! K 1. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Superman se vrací


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  15. 12. 2018
  Brenan88 (46270 bodů)

  Na návrat Supermana jsem se těšil a to i navzdory,že nepatří mezi mé nejoblíbenější superhrdiny. Jenže na režisérskou stoličku usedl Bryan Singer,který už dokázal,že komiksovky umí a navíc dostal mega rozpočet. Výsledek je však trochu rozpačitý a rozhodně nenaplnil mé očekávání. Akce vypadá slušně,herci jsou dobří a děj není vyloženě hloupý,jenže je to celé takové nevýrazné,bez nějaké památné scény.

 • 60%
  1
  0
  2. 1. 2017
  Psisko59 (32772 bodů)

  Z původní ikony se tady stalo béčkové fantasy - a Kevin Spacey mu úspěšně pomáhá do propadliště dějin. A "rodinná" dějová linka příběh zbytečně proslazuje. Brandon Routh i Kate Bosworth postrádají charisma, Spacey divadelně přehrává.
  Nestojí za vidění. "Sbohem, Supermane!". Toto režíroval stejný člověk, jako X-Men? Nechce se věřit ...

 • 70%
  0
  0
  27. 12. 2019
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Pět let byl Superman v čudu. Přesněji řečeno někde ve vesmíru, kde trávil čas zkoumáním svého domovského světa planety Krypton. Prostě se objevila fáma, že planeta nevybuchla, což se nakonec nepotvrdilo. Za ty roky, co o něm nikdo nevěděl, tedy není divu, že se i taková Lois vdala a porodila dítě. Superman se však na Zemi vrátil a vše by mělo být jako kdysi. Snímek režiséra Bryana Singera byl natočen ve snaze navázat na nejslavnější filmové dílo s Christopherem Reeverem. To se svým způsobem daří, ale jen z poloviny. Brandon Routh se v roli Supermana aka Clarka Kenta Christophera snaží napodobit skutečně věrně. To platí pro Kate Bosworth v roli Louise Lane, což potvrdí hlavně scéna, kde se tradičně ptá na pravopis. Její roztržitá živelnost i romantické cítění v porovnání s klasikou je nezpochybnitelné. Ale to je asi tak vše. Pozornost samozřejmě přitahuje také Lex Luthor, kterého si tentokrát zahrál Kevin Spacey. Ten už si však tuto postavu pojal po svém a tak vyznívá zcela jinak. A co si budeme povídat, jelikož je zvyk železná košile, není to prostě už ono. Gene Hackman je prostě Gene Hackman. Vadou na kráse je také na dva a půl hodinový film v celku chudý scénář. Dohromady se toho tady zase tolik nestane a tak celý příběh vyznívá velice zdlouhavě a natahovaně. Ten je kupodivu zasazený do současnosti, takže není překvapením, že si Supermana v akci natáčí nějaký chlapec mobilním telefonem. YouTube by tedy takovými videi musel praskat ve švech. Po shlédnutí tohoto snímku se tedy myšlenkové vrací otázka, která v příběhu zazní. 'Potřebuje svět Supermana?' Snímku chybí klasikou nastavená zábavnost, dobrodružství, romantika a komiksový nadhled. Akční scéna s dopravním letadlem je sice velkolepá, ale to snímek jako celek vůbec nezachránilo. Více se tu zaměřuje na emoce, jako je smutek, lítost, deprese a melancholie, ale to asi není to pravé ořechové pro komiksové i filmové fanoušky nejslavnějšího superhrdiny všech dob.

 • 55%
  0
  0
  23. 1. 2018
  Danny F. (11156 bodů)

  Slabší kousek. Nedosahuje ani z části kvalit původní trilogie. Jen koukatelné, nic extra s minimální akcí co nepřekvapí.

 • 70%
  0
  0
  27. 7. 2020
  homedo (3823 bodů)

  Filmy se Supermanem jsou čím dál, tím horší.
  Na Superman se vrací jsem se těšil, i když nepatří mezi mé kdo ví jak oblíbené superhrdiny.
  A je to kvalitou o nějakou tu příčku Horší než ty předchozí, ale nakonec jsem se i pobavil a určitě lepši než všechny počiny Henryho Cavilla, jako Supermana, zejména pak muž z oceli.

 • 85%
  0
  1
  15. 10. 2013
  saboter (3563 bodů)

  Novodobá verze supermana je skvělá jen mohu doporučit.

 • 60%
  0
  0
  19. 2. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Nemůžu si pomoct, ale Bryan Singer velice zklamal, po skvělých X-Menech a úžasných X-Menech 2 jsem čekal něco víc, než průměrný comiksový film, který nedokáže vyvolat žádné emoce. Ani by mi tolik nevadilo to pomalé tempo, ale ten film prostě nefunguje. Nemluvně o jeho předvídatelnosti, ze Supermana se stala absolutně nezajímavá postava s velmi zajímavým účesem, který vydrží i to největší rozcuchání. Pár momentů se najde, kdy vám film vyrazí dech. Když si jen vzpomenu na Supermana od Richarda Donnera, který měl mnohem menší rozpočet a přesto šoupne toto pokračování do kapsy. Také je zda velmi znatelná jakási pocta Supermanovi Richarda Donnera, což stylizaci filmu rozhodně neprospělo. Chvíli jsem uvažoval o vyšším hodnocení, ale po druhé projekci jsem si to rozmyslel.

 • 15%
  0
  0
  1. 5. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Já doslova miluji komiksy i se Supermanem, ale filmy o něm na mě působí strašně.

 • 95%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1575 bodů)

  Herec pěkny efekty dobré děj taky se dá vydržet.Film se docela povedl.

 • 70%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Mnohem lepší než 3 a 4 díl. Stále nedosahuje kvalit kultovní jedničky, ale už se to nechá viděl a užít si.

 • 45%
  1
  0
  19. 2. 2015
  kurcova-simona (419 bodů)

  Brandon Routh má charisma složeného věšáku na prádlo, v té roli působí velmi gay a mladistvě, což bolí hlavně když papouškuje hlášky Christopha Reeva, jehož charismatu nedorostl ani po kotníky. Otřesný je i Lex Luthor, kterého Spacey vede v rádoby psychotickém duchu, ale s občasnými návaly komediálního přehrávání a la Gene Hackman. Budí to spíš lítost než respekt. Vyprávění je utahané, atrakce neatraktivní, děj promaštěný sádlem lásky a otcovství neohrabaný. Prkenné, matné a klanící se tak šikovně, že to původní soše dává trapné čelíčko.

 • 55%
  0
  0
  17. 10. 2015
  Krcma (113 bodů)

  Obrovské zklamání. Od Bryana Singera bych rozhodně čekal víc. První polovinu filmu jsem se naprosto nehorázně nudil. Pak začal film gradovat do určitého finále a dokázal mne alespoň částečně zaujmout. Navíc musím souhlasit s tím, že Superman snad ještě neměl po boku tak půvabnou Lois Laneovou. I Brandon Routh je celkem sympatický. Kevin Spacey se možná až moc snaží navázat na Lexe Luthora v podání Gena Hackmana a nejsem si jist zda je to ku prospěchu věci. Nicméně, i když mne toto dílko zklamalo, přesto si v kině nenechám ujít pokračování. Já doufám, že se tvůrci z některých chyb poučí a další Superman bude mít vše co má správný superhrdinský film mít.

Hodnocení a recenze Superman se vrací

69 79 ?
jak hlasovat?
 • warlock 75%
 • Mrykodaj 65%
 • InJo 60%
 • homedo 70%
 • mims 100%
 • michal-marsalek 80%
 • Speedyxxx 70%
 • martin-mickey-stusak 70%
 • jiri-cisar 80%
 • misec 75%
všechna hodnocení (107)