Mission: Impossible - Rogue Nation (USA)
USA USA
131 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise, Špionážní
Motto: Zoufalá doba. Zoufalé činy.

Obsah

:
Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyklý vyrážet na mise, jejichž úspěšné splnění je nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarieho (Jack Reacher; scénář více »« méně

Režie

:
Christopher McQuarrie

Scénář

:
Christopher McQuarrie Drew Pearce Bruce Geller

Herci

:
Tom Cruise Rebecca Ferguson Simon Pegg Jeremy Renner America Olivo ...
Premiéra: 30. 7. 2015
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Mission: Impossible - Národ grázlů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mission: Impossible - Národ grázlů myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28161 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Mission: Impossible - Národ grázlů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2018
  Brenan88 (45817 bodů)

  Další vynikající díl. Tom Cruise opět předvádí neskutečné kaskadérské kousky coby Ethan Hunt a já se výborně bavil. Tento díl je vyváženým mixem akce,napětí a originality. Pro mne jeden z nejlepších blockbusterů roku 2015. McQuarrie se ukázal jako výborná volba pro tuto rozjetou značku.

 • 90%
  0
  0
  5. 12. 2015
  martin-mickey-stusak (26167 bodů)

  Pátý snímek s fenomenálním Ethanem Huntem se i tentokrát věrně drží své nepsané tradice a to se od těch předchozích odlišit. Akční dobrodružství sice ve své duchaplné akci nikterak nepolevuje, ale přeci jen to vyznívá o něco reálněji, bezefektově a bez patřičného výrazu ohromit. A tak to vyznívá s porovnáním s Jamesem Bondem krapet skromněji, ale přesto je se stále na co dívat. Děj je jednoduchý, ale místy podivně zašmodrchaný, což vyžaduje menší přemýšlení nad událostmi. Hunt tu nevydrží dlouho v klidu. Neustále někam běhá, s někým se honí a občas se popere. Je to ale pořád Hunt snažící se splnit úkol. Snímek hodně připomíná styl akčních filmů devadesátých let a vůbec to není na škodu. Fantazijních efektových filmů je dnes více než dost a tak se jedná o milé akční zpříjemnění.

 • 70%
  0
  0
  11. 6. 2021
  Pete69 (21186 bodů)

  I národ grázlů dopřeje divákovi spletitou špionážní akci, která chvílemi bere dech. Nicméně tento díl bych posadil někam doprostřed všech MI. Chvílemi to nemělo ten správný spád, který od filmu tohoto ražení očekávám, ale když už byla akce, tak opravdu výživná.

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2017
  Sheldon (16026 bodů)

  Divák se i v pátém díle dočká skvěle zinscenované scény ve Vídeňské opeře, zběsilé honičky na motorkách v Maroku, velkého skoku do chladícího systému elektrárny, akčních, špionážních a konspiračních scén v Londýně a úvodní šílenosti na letadle. Herci jsou elegantně oblečení, dobře vypadají a vše na sebe navazuje jak má a do všeho duní řízný soundtrack s geniálním ústředním motivem Lala Schifrina. Pokud máte tento druh filmů rádi, neměli byste Národ grázlů minout.

 • 90%
  0
  0
  7. 5. 2016
  lamps (14894 bodů)

  Popáté a nejlíp. Jedna režijně vypilovaná scéna střídá druhou, přičemž ale jednotlivé atrakce nikdy neupozaďují vývoj příběhu a především postav, jejichž interakce tady dosahuje vrcholu série a překonává i dosud triumfální trojku. A je to hlavně zásluhou perfektní Rebecci Ferguson, která tu předvádí femme fatale nejšťavnatější jakosti. Ale největším pánem je určitě Christopher McQuarrie, který dokázal podat mix Jamese Bonda a Jasona Bournea s neskutečnou lehkostí mistrovského vypravěče I řemeslníka - vývoj je neodhadnutelný a skvěle vypointovaný na úrovni jednotlivých scén i celku, kladné i záporné postavy mají srozumitelné, popřípadě prďácky proměnlivé motivace, akční sekvence ohromují svou fyzičností a autenticitou (zase klobouk dolů před Cruisem, který zatím úspěšně testuje 150 způsobů, jak se na place zabít) a vyloženě jsem si užíval promakanou symbiózu hudby a obrazu (a na ní z velké části založenou scénu v opeře, u níž jsem doslova slintal nadšením). Je možná škoda, že v poslední třetině film výrazně zpomalí a stylisticky zevšední, ale na druhou stranu dál výborně udržuje zvědavost a nastavuje inteligentní konverzační tvář. Více špionážních filmů v takovém duchu, i bondovky by mohly nenápadně pomrkávat a brát si příklad...

 • 70%
  0
  0
  29. 10. 2017
  Danny F. (11147 bodů)

  Zdálo se to být kvalitní akční film do doby než Cruise začal vyskakovat nohama vzhůru po tyči. Následně mě udivilo že Ethan vyvázl bez pohmožděnin po akrobatickém kotouli s autem a korunku tomu nasadil pád z motorky v plné rychlosti a pochopitelně bez škrábnutí. Co to jako mělo být? Sci-Fi? No jinak svižný, akční a živý film.

 • 80%
  0
  0
  27. 5. 2018
  JosefTomas (8689 bodů)

  Popravdě už ani nevím, co k tomu psát, M:I se vrací a dostanete přesně to, co chcete mít, skvělou akci, Toma Cruise, který dělá jednu šílenost za druhou a ke všemu to nemá, jako ostatní akční filmy, pitomý příběh. Je to sázka na jistotu, ale dobrá.

 • 55%
  3
  0
  2. 11. 2017
  SNCIS (6519 bodů)

  Tom Cruise znovu jako Ethan Hunt. Tentokrát jsem se trochu nudil - Nejhorší díl celé slavné série. - 55%.

 • 75%
  0
  0
  4. 6. 2016
  rkotvald (3159 bodů)

  Rozloučení s Ethan Huntem si vysloužilo nakonec čtyři hvězdičky! Pořád je to fajn akčňák, pořád jsou tam hi-tech věcičky, humor obstojný, jen ta naše parta nemilosrdně stárne, ale i přesto si Rogue Nation vede poměrně slušně. Bylo to, pokud to opravdu bylo, poslední a důstojné rozloučení se všemi z IMF. Bohužel vše ve filmu mi přišlo až neuvěřitelně předvídatelné, veškeré zvraty byli cítit na míle daleko, možná je to tím, že už je to pátý díl nebo nedostatečné nápady, sám nevím, ale nadruhou stranu musím kontrovat, že jako celek film funguje prostě dobře a užíváte kvalitní akční nářez! Přesně takovéto akční filmy mám rád a řekl bych, že v poslední době se jen tak nevidí. A jako vždy, tento komentář se zničí za 5 vteřin!

 • 100%
  0
  0
  8. 3. 2017
  leafroller (2931 bodů)

  O filmu asi nemá cenu moc mluvit. Je to dospělá špionážní akčňárna bez hluchých či nelogických míst, u které jsem navíc ocenil, že ač patří do série MI, hrátky s výměnou obličejů zde byly velmi sporadické. Přivedl mě ale k zamyšlení, proč vlastně pan Cruise nikdy nehrál 007. Původně jsem myslel, že mu to vůbec nenabídli. Nebo že mu nabídli málo. Ale nakonec jsem došel k názoru, že je série 007 již na ústupu a tak se pan Cruise rozhodl pro vytvoření vlastní. Vlastní, která zraje jako víno a po úvodních dosti zmatených dílech si našla svůj způsob a svou tvář, kterou doufám zachová ještě po několik pokračování.

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  krom digitálních veletočů s autem je to perfektně nadupanej díl

 • 65%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Ombak_Penari (2760 bodů)

  A proto mám rád scifi, protože tam se všechny ty neuvěřitelné kousky a nepravděpodobné scény dají něčím omluvit. U akčních věcí a hlavně u špionážních filmů mě to prostě tahá za oči, takže si to nedokážu správně užít. Čili v tomhle jsem značně subjektivní, moje relativně nízké hodnocení není známkou toho, že by byl snímek mizerný. A rozhodně palec nahoru za Cruise, v padesáti je to pořád neuvěřitelný frajer (např. věkový rozdíl mezi Rennerem a Cruisem je skoro deset let a neřekl bych, že je to vůbec postřehnutelné).

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2015
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Zábavná akční podívaná s jednoduchou filozofií: je třeba zachránit svět a eliminovat hlavního padoucha. Dá to trochu dřiny, ale Tom Cruise je stále v obdivuhodné kondici. Bojovné scény mají švih a vtip, bez zbytečně otravného tupého mlácení. Potěší výběr prostředí, z Vídeňské opery do Maroka, chvíli v letadle a pak zase pod vodou. Jen je zapotřebí zapomenout na realitu a fyzické možnosti. Tyto podívané mají jedinou ambici, a to bavit, což se daří vcelku solidně. Vizuální efekty těší víc. Škoda, že se scénář víc nemazlil se slovními hláškami, na ty je poněkud úsporný. Bohužel má McQuarrie trochu problémy s délkou svého nového počinu. Všem je přece jasné, že Cruise přežije, a tudíž se musí v jednotlivých scénách myslet na divákovu trpělivost.

 • 75%
  0
  0
  23. 8. 2020
  kknk2 (2329 bodů)

  Po tak dobré čtyřce by si dal člověk ještě lepší pětku. Nu, musí si počkat na Fallout a tento díl "přetrpět". Trochu to vypadá, že tvůrci na nic nemohli přijít a vykradli staré díly. Jednoduše: nic revolučního. To zamrzí, ale neodežene publikum. Jinak fajn.

 • 85%
  1
  0
  29. 9. 2019
  Reacherjack2016 (1785 bodů)

  Každým dílem se to zlepšuje. Tom Cruise si nasazuje každým dílem laťku víš a víš. Každý, kdo má rád akční filmy, by si tohle neměl nechat ujít. Film, kde je více reálnosti, než vizuálních efektů potěší každého. Takovej akčnější James Bond. Všem doporučuji. 85%

 • 80%
  0
  0
  12. 8. 2015
  salisbury (1100 bodů)

  Nemožná mise se díky pátému dílu stává možnou. Vzhledem k tomu, že série se za chytlavého songu doklopýtala až k pátému dílu, film má pořád co nabídnout a akce střídá akci, která díky Tomovi je čím dál efektivnější. Ač lezení na barák v Ghost Protocolu tady nic nepřebije, tak i přesto jsem si občas všiml jak mám zatajený dech a nedutám. Simon Pegg je vtipná postava, která dodává filmu komediální odlehčení, díky čemuž se nervem zaťaté pěsti lehce uvolní, aby byly připraveny do dalšího akčního zářezu. McQuarrie se stává dvorním režisérem kaskadéra Cruise a já jsem zvědav s čím přijdou příště. Myslím, že i pokračování TopGunu budu sledovat s větším zaujetím než díl předchozí. Podtitul Národ grázlů je mi svým názvem vlastenecky blízký a souhlasně přikyvuji.

 • 75%
  1
  0
  1. 8. 2015
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Opravdu to není tak špatné jak jsem čekala. Cruise stále nemám rada, je to studený čumák, rozsah jeho hereckých emocí je na tom dost podobně jako u
  Kristen Stewart, takže jeho hodnotit prostě nebudu. Ale Renner a Pegg nezklamali. Podle mě všechny dobré scény byly se Simonem, zvlášť ty kdy zděšeně řval :D
  Celkově se tato serie konečně probrala k životu. Jen mě trošku mrzí nevýrazná hudba, ale to se mi snad jen zdálo.

 • 25%
  0
  0
  20. 4. 2019
  sugi (742 bodů)

  …. americký James Bond , který je výkonnější , absolutně meprůstřelný , drsnější …. atd. , nežli originál
  … rozpoznávací znamení - tato zpráva se za pět vteřin zničí …
  … zařazeno do kategorie akční , dobrodružný , thriller - no spíše bych to viděl do kategorie fantasy či sci-fi

 • 95%
  0
  0
  8. 8. 2015
  CrypzzXD (574 bodů)

  • akce
  • příběh
  • Tom Cruise a jeho kaskadérské kousky
  • tempo
  • 90%
   0
   0
   1. 11. 2014
   hofmi (532 bodů)

   už se těším

  • 75%
   0
   0
   17. 10. 2015
   wtemplar (462 bodů)

   Jednorázovka, která pobaví a neurazí, ale znovu koukat nemusím :) Škoda toho, že většinu dobrých akčních scén dají tvůrci hned do traileru a dějové "zvraty" jsou tak průhledné, že možná ani o zvraty nejde.

  • 0
   0
   11. 8. 2015
   Batista (445 bodů)

   A je tu další neskutečná mise a opět skvělý Tom Cruise. Parádní akční jízda.

  • 75%
   0
   0
   13. 8. 2015
   mil78 (384 bodů)

   Velmi slušný akční film. Dobře zvládnutá akce i dostatek napětí, přesto nic výlučného a originálního.

  • 90%
   0
   0
   9. 8. 2015
   kijifa (335 bodů)

   Paráda, za mě asi nejlepší díl série, nebo minimálně jeden z nejlepších.

  • 80%
   0
   0
   15. 8. 2015
   mkubalikova (313 bodů)

   Je docela sranda na projekci M:I vidět trailer na nového Bonda. Člověk se pak neubrání srovnání. S M:I je to jako s Brosnanovým Bondem - zábavná přepálená akce, cool vybavení, agent, který nestárne. Bond se s příchodem Craiga posunul do drsnější, syrovější roviny. Já nejsem proti, ať tu klidně máme obě série, pokud budou tak dobré! Skvělá scéna z opery a dokonalá Hunt girl Rebecca Ferguson.

  • 100%
   0
   0
   13. 8. 2015
   pery34 (299 bodů)

   Moc se mi líbil

  • 0
   0
   13. 8. 2015
   Gvendolina (149 bodů)

   Klobouk dolů před Tomem Cruisem... Celkově příjemný děj a herecké výkony.

  • 80%
   0
   0
   10. 6. 2016
   lucifrid (143 bodů)

   Tom Cruise nepatří mezi mé oblíbence, ale čtvrtou Mission Impossible jsem si užila neskonale, byl to skvělý mix akce a zábavy. Pětka je na tom o chlup lépe. Simon Pegg je boží, Ving Rhames fajn, jen škoda, že Jeremy Renner není tak zábavný a prostoru má méně než v předchozím díle, ale vzhledem k ději je to očekávatelné. V závěru při tónech Nessun dorma jsem se až lehce dojmula. Je to možná o trochu uvěřitelnější než předchozí díl - neleze se tu po mrakodrapech, ale Ethan Hunt zas provádí jiné "krávoviny" -, ale stejně je to blockbuster a navíc parádní.

  • 70%
   1
   0
   13. 8. 2015
   vidunaj (74 bodů)

   Není to špatné ale také to není nijak vybočující z řady. Letadlo mě tolik nezaujalo, honička na motorkách mi přišla lepší.

  • 90%
   0
   0
   12. 8. 2015
   Mikita (71 bodů)

   Povedená zábava s neskutečnou akcí, kdy jsem se tetelila radostí, že po dlouhé době vidím fajn honičku na motorkách, až mi bylo špatně, jak se mi žaludek houpal. A bitka s noži? Hezky po staru, ručně a na smrt. Vše je proložené vtipem a humorem, hlavní hrdina je trochu konfrontován s věkem. Začátek a konec filmu ve stejném bodě, před stejným soudem a s humornou notou. Nemohu než posoudit tento film s nadšením.

  Hodnocení a recenze Mission: Impossible - Národ grázlů

  77 78 ?
  jak hlasovat?
  • Mikik4444 85%
  • Mrykodaj 75%
  • Lovecour69 75%
  • Pete69 70%
  • Dellego 85%
  • InJo 85%
  • kknk2 75%
  • jan-kolek 90%
  • Deacon Frost 100%
  • lenka-fojtova 85%
  všechna hodnocení (151)

  V TV

  • 1. 10.
  • 20:00 Paramount Network
   Paramount Network
  • 2. 10.
  • 17:00 Paramount Network
   Paramount Network
  • 8. 10.
  • 17:15 Paramount Network
   Paramount Network

  V žebříčcích uživatelů