Mission: Impossible - Rogue Nation (USA)
USA USA
131 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Thriller
Motto: Zoufalá doba. Zoufalé činy.

Obsah

:
Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyklý vyrážet na mise, jejichž úspěšné splnění je nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarieho (Jack Reacher; scénář více »« méně

Režie

:
Christopher McQuarrie

Scénář

:
Christopher McQuarrie Drew Pearce Bruce Geller

Herci

:
Tom Cruise Rebecca Ferguson Simon Pegg Jeremy Renner America Olivo ...
Premiéra: 30. 7. 2015
Distributor: CinemArt

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 12. 2015
  martin-mickey-stusak (10530 bodů)

  Pátý snímek s fenomenálním Ethanem Huntem se i tentokrát věrně drží své nepsané tradice a to se od těch předchozích odlišit. Akční dobrodružství sice ve své duchaplné akci nikterak nepolevuje, ale přeci jen to vyznívá o něco reálněji, bezefektově a bez patřičného výrazu ohromit. A tak to vyznívá s porovnáním s Jamesem Bondem krapet skromněji, ale přesto je se stále na co dívat. Děj je jednoduchý, ale místy podivně zašmodrchaný, což vyžaduje menší přemýšlení nad událostmi. Hunt tu nevydrží dlouho v klidu. Neustále někam běhá, s někým se honí a občas se popere. Je to ale pořád Hunt snažící se splnit úkol. Snímek hodně připomíná styl akčních filmů devadesátých let a vůbec to není na škodu. Fantazijních efektových filmů je dnes více než dost a tak se jedná o milé akční zpříjemnění.

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2017
  Sheldon (9854 bodů)

  Divák se i v pátém díle dočká skvěle zinscenované scény ve Vídeňské opeře, zběsilé honičky na motorkách v Maroku, velkého skoku do chladícího systému elektrárny, akčních, špionážních a konspiračních scén v Londýně a úvodní šílenosti na letadle. Herci jsou elegantně oblečení, dobře vypadají a vše na sebe navazuje jak má a do všeho duní řízný soundtrack s geniálním ústředním motivem Lala Schifrina. Pokud máte tento druh filmů rádi, neměli byste Národ grázlů minout.

 • 80%
  0
  0
  7. 5. 2016
  lamps (7563 bodů)

  Můžeme s tím nesouhlasit, ale tahle nejschopnější americká variace Jamese Bonda představuje v současnosti jedinou zaoceánskou filmovou značku, která zvládá takřka dokonale skloubit klasické akční motivy (ovšem v technicky moderním a nutno dodat bombastickém hávu) s krapet složitějším spikleneckým příběhem s nejcharismatičtější femme fatale za poslední roky. Zároveň se jedná dlouhodobě o jediný ryze akční a neskrývaně ambiciózní snímek, který má potenciál divácké obliby na pěkných pár let dopředu a nikoli jen na jedno nudné odpoledne, kdy v kině zrovna nic lepšího neběží (viz některé poslední filmy Liama Neesona). Příběh sice ke konci ztrácí trochu dech a dojíždí na to, že chce mermomocí zapojit do hry co nejvíce slavných tváří, ale minimálně za tu dech beroucí a dokonce originální akci jsou čtyři hvězdy příjemnou povinností.... Ethan Hunt na to pořád má.

 • 75%
  0
  0
  4. 6. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Rozloučení s Ethan Huntem si vysloužilo nakonec čtyři hvězdičky! Pořád je to fajn akčňák, pořád jsou tam hi-tech věcičky, humor obstojný, jen ta naše parta nemilosrdně stárne, ale i přesto si Rogue Nation vede poměrně slušně. Bylo to, pokud to opravdu bylo, poslední a důstojné rozloučení se všemi z IMF. Bohužel vše ve filmu mi přišlo až neuvěřitelně předvídatelné, veškeré zvraty byli cítit na míle daleko, možná je to tím, že už je to pátý díl nebo nedostatečné nápady, sám nevím, ale nadruhou stranu musím kontrovat, že jako celek film funguje prostě dobře a užíváte kvalitní akční nářez! Přesně takovéto akční filmy mám rád a řekl bych, že v poslední době se jen tak nevidí. A jako vždy, tento komentář se zničí za 5 vteřin!

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2016
  HappyPiere (2733 bodů)

  krom digitálních veletočů s autem je to perfektně nadupanej díl

 • 65%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  A proto mám rád scifi, protože tam se všechny ty neuvěřitelné kousky a nepravděpodobné scény dají něčím omluvit. U akčních věcí a hlavně u špionážních filmů mě to prostě tahá za oči, takže si to nedokážu správně užít. Čili v tomhle jsem značně subjektivní, moje relativně nízké hodnocení není známkou toho, že by byl snímek mizerný. A rozhodně palec nahoru za Cruise, v padesáti je to pořád neuvěřitelný frajer (např. věkový rozdíl mezi Rennerem a Cruisem je skoro deset let a neřekl bych, že je to vůbec postřehnutelné).

 • 100%
  0
  0
  8. 3. 2017
  leafroller (1710 bodů)

  O filmu asi nemá cenu moc mluvit. Je to dospělá špionážní akčňárna bez hluchých či nelogických míst, u které jsem navíc ocenil, že ač patří do série MI, hrátky s výměnou obličejů zde byly velmi sporadické. Přivedl mě ale k zamyšlení, proč vlastně pan Cruise nikdy nehrál 007. Původně jsem myslel, že mu to vůbec nenabídli. Nebo že mu nabídli málo. Ale nakonec jsem došel k názoru, že je série 007 již na ústupu a tak se pan Cruise rozhodl pro vytvoření vlastní. Vlastní, která zraje jako víno a po úvodních dosti zmatených dílech si našla svůj způsob a svou tvář, kterou doufám zachová ještě po několik pokračování.

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2015
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Zábavná akční podívaná s jednoduchou filozofií: je třeba zachránit svět a eliminovat hlavního padoucha. Dá to trochu dřiny, ale Tom Cruise je stále v obdivuhodné kondici. Bojovné scény mají švih a vtip, bez zbytečně otravného tupého mlácení. Potěší výběr prostředí, z Vídeňské opery do Maroka, chvíli v letadle a pak zase pod vodou. Jen je zapotřebí zapomenout na realitu a fyzické možnosti. Tyto podívané mají jedinou ambici, a to bavit, což se daří vcelku solidně. Vizuální efekty těší víc. Škoda, že se scénář víc nemazlil se slovními hláškami, na ty je poněkud úsporný. Bohužel má McQuarrie trochu problémy s délkou svého nového počinu. Všem je přece jasné, že Cruise přežije, a tudíž se musí v jednotlivých scénách myslet na divákovu trpělivost.

 • 75%
  1
  0
  1. 8. 2015
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Opravdu to není tak špatné jak jsem čekala. Cruise stále nemám rada, je to studený čumák, rozsah jeho hereckých emocí je na tom dost podobně jako u
  Kristen Stewart, takže jeho hodnotit prostě nebudu. Ale Renner a Pegg nezklamali. Podle mě všechny dobré scény byly se Simonem, zvlášť ty kdy zděšeně řval :D
  Celkově se tato serie konečně probrala k životu. Jen mě trošku mrzí nevýrazná hudba, ale to se mi snad jen zdálo.

 • 80%
  0
  0
  12. 8. 2015
  salisbury (944 bodů)

  Nemožná mise se díky pátému dílu stává možnou. Vzhledem k tomu, že série se za chytlavého songu doklopýtala až k pátému dílu, film má pořád co nabídnout a akce střídá akci, která díky Tomovi je čím dál efektivnější. Ač lezení na barák v Ghost Protocolu tady nic nepřebije, tak i přesto jsem si občas všiml jak mám zatajený dech a nedutám. Simon Pegg je vtipná postava, která dodává filmu komediální odlehčení, díky čemuž se nervem zaťaté pěsti lehce uvolní, aby byly připraveny do dalšího akčního zářezu. McQuarrie se stává dvorním režisérem kaskadéra Cruise a já jsem zvědav s čím přijdou příště. Myslím, že i pokračování TopGunu budu sledovat s větším zaujetím než díl předchozí. Podtitul Národ grázlů je mi svým názvem vlastenecky blízký a souhlasně přikyvuji.

 • 95%
  0
  0
  8. 8. 2015
  CrypzzXD (590 bodů)

  Nejlepší díl celé série!

 • 90%
  0
  0
  1. 11. 2014
  hofmi (445 bodů)

  už se těším

 • 0
  0
  11. 8. 2015
  Batista (442 bodů)

  A je tu další neskutečná mise a opět skvělý Tom Cruise. Parádní akční jízda.

 • 75%
  0
  0
  17. 10. 2015
  wtemplar (375 bodů)

  Jednorázovka, která pobaví a neurazí, ale znovu koukat nemusím :) Škoda toho, že většinu dobrých akčních scén dají tvůrci hned do traileru a dějové "zvraty" jsou tak průhledné, že možná ani o zvraty nejde.

 • 90%
  0
  0
  9. 8. 2015
  kijifa (314 bodů)

  Paráda, za mě asi nejlepší díl série, nebo minimálně jeden z nejlepších.

 • 75%
  0
  0
  13. 8. 2015
  mil78 (298 bodů)

  Velmi slušný akční film. Dobře zvládnutá akce i dostatek napětí, přesto nic výlučného a originálního.

 • 80%
  0
  0
  15. 8. 2015
  mkubalikova (293 bodů)

  Je docela sranda na projekci M:I vidět trailer na nového Bonda. Člověk se pak neubrání srovnání. S M:I je to jako s Brosnanovým Bondem - zábavná přepálená akce, cool vybavení, agent, který nestárne. Bond se s příchodem Craiga posunul do drsnější, syrovější roviny. Já nejsem proti, ať tu klidně máme obě série, pokud budou tak dobré! Skvělá scéna z opery a dokonalá Hunt girl Rebecca Ferguson.

 • 100%
  0
  0
  13. 8. 2015
  pery34 (281 bodů)

  Moc se mi líbil

 • 0
  0
  13. 8. 2015
  Gvendolina (149 bodů)

  Klobouk dolů před Tomem Cruisem... Celkově příjemný děj a herecké výkony.

 • 80%
  0
  0
  10. 6. 2016
  lucifrid (122 bodů)

  Tom Cruise nepatří mezi mé oblíbence, ale čtvrtou Mission Impossible jsem si užila neskonale, byl to skvělý mix akce a zábavy. Pětka je na tom o chlup lépe. Simon Pegg je boží, Ving Rhames fajn, jen škoda, že Jeremy Renner není tak zábavný a prostoru má méně než v předchozím díle, ale vzhledem k ději je to očekávatelné. V závěru při tónech Nessun dorma jsem se až lehce dojmula. Je to možná o trochu uvěřitelnější než předchozí díl - neleze se tu po mrakodrapech, ale Ethan Hunt zas provádí jiné "krávoviny" -, ale stejně je to blockbuster a navíc parádní.

 • 70%
  1
  0
  13. 8. 2015
  vidunaj (74 bodů)

  Není to špatné ale také to není nijak vybočující z řady. Letadlo mě tolik nezaujalo, honička na motorkách mi přišla lepší.

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2015
  Mikita (71 bodů)

  Povedená zábava s neskutečnou akcí, kdy jsem se tetelila radostí, že po dlouhé době vidím fajn honičku na motorkách, až mi bylo špatně, jak se mi žaludek houpal. A bitka s noži? Hezky po staru, ručně a na smrt. Vše je proložené vtipem a humorem, hlavní hrdina je trochu konfrontován s věkem. Začátek a konec filmu ve stejném bodě, před stejným soudem a s humornou notou. Nemohu než posoudit tento film s nadšením.

76 78 ?
 • Michael Jackson 70%
 • Filmokolik 80%
 • Liboul 75%
 • jarv 85%
 • Tino 80%
 • kubi.sarka 90%
 • Trable 80%
 • Brenan88 80%
 • Bája 75%
 • leafroller 100%
všechna hodnocení (112)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: